1 I 1 De Alkmaarsche motorraces. f f LI 1 LI LISTERINE TANDPASTA ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 23 APRIL 1935 Buttler blijkt weer de sterkste van allen. Het hoofdnummer door hem gewonnen met een gemiddelde van bijna 80 K.M. De Hollanders rijden uitstekend. HET VOORSPEL. De aantrekkelijkheid van den glimlach weerspiegelt zich in den glans van jonge tanden SPORT EN WEDSTRIJDEN botoren. Een zeer groote menigte toe schouwers uit vele provincies van ons land trok gisteren naar Alk maar, waar de grasbaanraces zou den worden gehouden. En hoewel het weer in de morgenuren verre van ideaal was een akelige, ver velende regen maakte de baan spie gelglad waagden velen het er op, om naar Alkmaar te trekken. Zoo was dan al vroeg op dezen Tweeden paaschdag een gezellige drukte in de stad te ontdekken en toen de regen eindelijk ophield en zelfs het zonnetje eventjes te voorschijn kwam, toen werd het met het kwartier druk ker. Op den Kennemerstraatweg ronkte het voortdurend; motoren en auto's kwamen uit de richting Amsterdam en Haarlem, kwamen ook uit het Noorden uit Friesland en Gronin gen. En toen het middag werd en het weer zich goed hield, toen een lekker windje bovendien de dreigende wolken verjoeg, toen men vrij wel zeker wist, dat de races zouden door gaan, toen kwam de echte groote drukte. Toen zag men lange rijen auto's en motor rijwielen in de richting van het Sportpark trekken en daar had onze verkeerspolitie post gevat! Zonder dat er ook maar iets haperde, func- tionneerde de verkeersmachine en zonder dat er een opstopping kwam, werd de menigte grooter. Weldra stonden de auto's en motoren geparkeerd in de Sportlaan en geleidelijk vulden de tribunes zich. Vooral de goedkoo- pere rangen aan de Zandersloot werden snel gevuld, evenals de tribune en het paddock aan de zijde van den start. Maar toen het tegen half twee liep, begon nen ook de leege plekken te verdwijnen en nauwelijks waren de races begonnen, of een stampvolle overdekte tribune, een geheel ge vuld paddock, dicht bezette bochten en een afgeladen rang aan de Zandersloot was ge tuige van het zeer uitgebreide programma, dat van half twee tot ruim 6 uur duurde. De groote vraag was gisteren: zou Buttler nog steeds de sterkste zijn op de grasbaan? Of zouden onze Hollanders nu eindelijk eens een einde maken aan de Duitsche hegemonie? Laten wij het direct maar zeg gen: Buttler was nog altijd nummer één, en niet zoo maar op het nipper tje, maar met groote meerderheid. Want al was hij in zijn serie soms niet op volle toeren, de Duit- scher had niets te vreezen, ver genoegde zich toen met de tweede plaats en kwam in de finale even tjes zien, hoe de rest reed. Zijn start was als steeds zeer snel en zui ver en bij al de races nam Buttler resoluut de leiding. Als hij dan een voorsprong van een 20 tot 30 Meter had, vergenoegde hij er zich mee, om op die veilige plaats te blijven. Kwam de rest wat te dicht bij, dan spurtte Buttler even en daaruit bleek ons, dat de Duitscher eigenlijk nog meer kan, dan hij toonde. Die stijl van den DuitscheJ Want zijn mo tor was heusch niet sneller dan die der Hol landers! Maar die stijl! De Duitscher remt in de bochten niet zwaar af, zooals zijn tegen standers doen, maar wint juist in die bochten terrein. Met het linkerbeen vooruit gestoken en over de baan schuivende met de ijzeren zool van zijn linkervoet, snelt hij door de bochten. En meen niet, dat hij een gevaarlijke 8chuiver maakt! Hij beheerscht zijn motor, bljjft meester van zijn stuur en komt even ze- aan de finish als ware hij een sprinter °P de athletiekbaan. Natuurlijk waren er al weer verscheidenen, <jie zijn stijl overnamen, althans, die ook hun linkerbeen vooruit staken. Maar met het doen alsof bleek men er niet te zijn. Daar komt jneer bij kijken! Toch gelooven wij, dat Butt- ler's stijl voor de grasbaan de beste is. En als wij ons niet vergissen, zal binnenkort de ze stijl ook in Nederland meer ingang vin den. Buttler won om te beginnen den eersten prijs in den senior wedstrijd voor 500 c.M.3 in den tijd van 2 min. 57 4 sec., wat een gemiddelde van bijna 80 K.M. be- teekende. Daarnaast zorgde hij door zijn snellen tijd, dat de landenwed strijd door Duitschland gewonnen werd. Verder won hij een fraaie sigaretenkoker, doordat hij de snel ste ronde maakte in 28.8 sec. En had hij in den lange-afstand-wedstrijd geen pech gehad, ongetwijfeld was hij ook daarin nummer één gewor den! Men meene nu niet, dat Buttler alleen goed reedAls men bijvoorbeeld weet, dat Neder land in den landenwedstrijd evenveel punten verzamelde dan Duitschland en dat de totaal- tijd in Nederland slechts 0.4 sec. hooger was dan die der Duitschers, dan merkt men, dat onze eigen rijders niet zoo erg ver achter de Duitschers stonden. En was niet een der oudste cracks, Jan Rijk, een prachtige tweede in het hoofdnum mer? En reed deze populaire Hagenaar niet met zijn eigen stijl? Jan Rijk zit nog altijd op zijn machine als een ridder in de middel eeuwen op zijn strijdros. Hij en zijn motor zijn één. Zoo zouden wij verder nog moeten noe men Hartman, Houtop, Bosman, de Ridder en vele anderen. Maar waarom? De duizen den, die de races gezien hebben, weten, hoe een Bosman op een gegeven oogenblik alles voorbij spurtZe weten, hoe Houtop oer-snel was en dat Hartman zijn snelle Husqvarna meester bleef, hoewel de Zweedsche machine op de grasbaan niet al te gemakkelijk te be sturen is. En dan was er tenslotte de Belg Lambert, die ver boven de twee andere Belgen uitstak. Hij toonde veel snelheid en durf, en het was alleen maar jammer, dat een slipper hem op een gegeven moment uitschakelde. Trouwens, er waren nog meer valpartijen, die over 't algemeen vrij goed afliepen. Al leen Sedan Graf maakten zoo'n smak, dat hij zich gedurende den verderen tijd niet meer liet zien. Nortier bediende Bottemanne's microfoon op prettige en humoristische wijze, de verdere officials waren weer in volle actie en het or- ganiseerende 5-tal Margadant-Kater-Stikkel- Groot en Verver, kon tevreden zijn van zijn eerste georganiseerde race. Alles liep op rol letjes, ieder was tevreden na afloop en ieder een meende, dat de races uitstekende sport op leverden en zeer spannend waren. En toen men huiswaarts kon keeren, riep men elkaar een tot weerziens toe! De wedstrijden. Juniores 350 cc.: Ie serie: Aan den start komen: J. H. ïes- bers (Lady); H. Buijs (Motosacoche) en J. van Zon (Lady). Iesberts en v. Zon blijven na 3 ronden over, als Buijs voor de tribune valt. Zonder sensatie verloopt de strijd en Iesberts wint, omdat hij nu eenmaal niet gepasseerd werd. De uitslag is: 1. J. H. Iesberts (Lady) 3 min. 18.6 sec.; 2. J. van Zon (Lady) 3.20.4 en H. Buijs (Motosacoche) gevallen. 2e serie: L. Breeman (O.K.), P. J. W. Aart- sen (New Rapid), G. van Ekris (Eysink) en J. Versluis (Royal Enfield). Na een valsche start probeert het viertal het opnieuw en met veel moddergespuit is het viertal weg met van Ekris voorop en de rest er dicht achter. De derde ronde gaan er drie naast elkaar de bochten door en neemt Ver sluis de leiding. Hij neemt de bochten heel wijd, waardoor v. Aartsen hem nog be dreigt en in de laatste ronde zelfs even pas seert. Toch wint van Ekris deze zeer mooie race. De uitslag is: 1. J. Versluis (Royal Enfield) 3.11.8, 2. P. J. W. Aartsen (New Rapid) 3.12.4, 3. G. van Ekris (Eysink) 3.15.8 en 4. L. Breeman (O.K.) 3.16. 3e serie: Aan den start verschijnen: J. Lü- deke (Ariel), W. Rijnders (Velocette), P. Mal ler (Norton) en C. Ouwehand (Norton). Maller heeft een zeer snelle start en loopt als vierde alle andere in een rush voorbij. Het veld ligt na een ronde al uit elkaar en Lüdeke, die tweede ligt, heeft al een achter stand van 20 M. Plotseling komt er strijd om de 2e plaats als Rijnders zijn tempo verhoogt Na een ronde heeft hij Lüdeke van de tweede plaats verdrongen. Er komt verder geen verande ring in de situatie. De uitslag is: 1. P. Maller (Norton) 3.15.8, 2. W. Rijnders (Velocette) 3.20.2, 3. J. Lüdeke (Ariel) 3.23.4 en C. Ouwehand (Norton) ge staakt Seniores 350 c.c.: Ie serie: Al direct na deze juniores komen de groote knapen in actie. Aan den start ver schijnen: E. Ziemer (Sunbeam), J. Westerop (Velocette), Reehorst (Lady), Jac. Al (Royal Enfield). De eerste start mislukt, omdat 2 der ren ners blijven staan. De tweede is beter en Westerop neemt de leiding, terwijl Ziemer met een langzame motor aan het dirt tracken is. Jac. Al neemt de leiding over en Reehorst verrast Westerop in de bocht en wordt twee de. Na vier ronden liggen Al en Reehorst naast elkaar en Al moet zich terdege in spannen, om de snelle Lady van zich af te houden. Een fraaie race van allen! De uitslag is: 1. Jac. Al (Royal Enfield) 3.07.2, 2. Reehorst (Lady) 3.07.8, 3. J. Wes terop (Velocette) 3.08.8, 4. E. Ziemer (Sun beam) 3.13.4. 2e serie: Liefst zes renners aan den start. Het zijn H. G. Ryll (Victoria), Hamers (Royal Enfield), J. Bosman (Velocette), J. C. Houtop IRudge), O. Moeke (B.S.A.) en J. Schot (Eysink). Schot neemt direct de leiding, maar de rest volgt op den voet. 't Wordt een spannende strijd met schuivend bochtenwerk en al gauw ligt Schot derde, maar slechts met enkele d.M. verschil. Bosman heeft na veel moeite de leiding ge nomen, maar wordt voortdurend bedreigd door Hamers en Schot. Het trio zit in de laatste ronde naast elkaar en onder enorme spanning verloopt de race. Zeldzaam goed gereden door de eerste drie. De uitslag is: J. Bosman (Velocette) 3.08.2, 2. Hamers (Royal Enfield) 3.08.8, 3. J. Schot (Eysink) 3.09.2, 4. J. C. Houtop (Rudge) 3.16.2, 5. O. Moeke (B.S.A.) 3.31.8 en H. G. Ryll (Victoria) gestaakt. Nieuwelingen 250 c.c.: Ie serie: Aan den start komen J. C. van der Wal (Bayliss Thomas), G. H. Kops (Pan- ther), F. Savi (Royal Enfield) en J. D. de Graaf (Zenith). Behalve Savi, die ver achter blijft, zitten de heeren mooi achter elkaar met v. d. Wal voorop en de Graaf er vlak achter. De laatste ronde brengt nog spanning, maar v. d. Wal wint nog net op de streep. De uitslag is: 1. J. C. v. d. Wal (Bayliss Thomas) 3.20.8, 2. J. D. de Graaf (Zenith) 3.21, 3. F. Savi (Royal Enfield) 3.34.8 en G. H. Kops (Panther) uitgevallen. 2e serie: Aan den start komen O. van den Berg (H.D.), M. Beyersbergen (Ariel), N. G. Zijp (O.K.) en W. Hooijmans (A.J.S.). De start zelf is heel kalm en er zit weinig tempo in het viertal, waarna v. d. Berg op grooten afstand leidt en Zijp, wiens motor even haperde, de rij sluit. Zonder spanning verloopt de race. De uitslag is: 1. Q. v. d. Berg (H.D.) 3.38.6, 2. W. Hooijmans (A.J.S.) 2.39.4, 3. M. Beyersbergen (Ariel) 3.43.6, 4. N. G. Zijp (O. K.) 3.44.8. Seniores 500 c.c.: Wij komen dan weer tot de seniores en de eerste serie, waarin het volgende zestal start: Sedan Graf (Rudge-Jap), E. Lambert (Saro- lea), M. Vital (Mineur), G A. van Dalsum Norton), A. Hartman (Husqvarna) en J. de Ridder (Douglas), telt onder zich den Belg Lambert, die daags te voren in Rotterdam al les versloeg. De Alkmaarder De Ridder ver slaat den Belg Lambert. Er is dus spanning en de start is formida bel. Lambert neemt al direct de leiding en de Duitscher Graf zit er direct achter. Het boch tenwerk is schitterend en zoowaar gaat de Ridder plotseling Lambert voorbij en neemt de leiding. Hij rijdt als een duivel en Lam bert moet alles op alles zetten, om niet als tweede te eindigen. In de 5e ronde valt Sedan Graf en blijft liggen, terwijl de Ridder en Lambert doorvechten. Een prachtige eind spurt volgt en met miniem verschil wint de Ridder onder daverend applaus. De uitslag is: 1. J. de Ridder (Douglas) 3.05.4, 2. E. Lambert (Sarolea) 3.05.6, 3. C. A. van Dalsum (Norton) 3.08.8, 4. M. Vital (Mi neur) 3.38.8, Sedan Graf (Rudge-Jap) geval len en A. Hartman (Husqvarna) uitgevallen. De tweede serie brengt de volgende renners aan den start: Walter Buttler (Imperia), J. Tuerlinx (Sarolea), H. Beverdam (Jap.-Spe- cial), G. J. van Dijk (Eysink), J. C. Houtop (Ruage) en J. H. Rijk (Norton). Zal Buttler winnen? Neen, hij start niet! Zijn motor wil niet pakken. En zonder hem gaat de race met van Dijk voorop, die echter in de twede ronde in een rush door Jan Rijk wordt gepasseerd. Jan Rijk is snel vandaag en neemt een 20 M. voorsprong, terwijl van Dijk alles moet doen, om Houtop achter zich te houden. Dat lukt hem tot de laatste bocht, want dan passeert Houtop hem en wordt tweede. De uitslag is: 1. J. H. Rijk (Norton) 3.03.2, 2. J. C. Houtop (Rudge) 3.04.8, 3. G. J. van Dijk (Eysink) 3.05, 4. J. Tuerlinx (Sarolea) 3.11.6, 5. H. Beverdam (Jap Special) 3.24.4 en Walter Buttler (Imperial) uitgevallen. Nieuwelingen 350 c.c: le manche: Aan den start komen: J. J. Hendriks (Royal Enfield), J. W. Huykman (Velocette), J. Roest (Eysink), T. Kloen (A.J S.) en v. d. Klei (Ariel). Het stelletje rijdt wel is waar niet al te hard, maar toch ook niet onaardig. Echter na 2 ronden ligt het veld ver uit elkaar en is er feitelijk nog strijd om de 3e plaats tus- schen Huykman en Hendriks, waarbij Hen driks voorloopig nog derde blijft. De uitslag is: 1. J. Roest (Eysink) 3.26.6, 2. v. d. Klei (Ariel) 3.28.6, 3. J. J. Hendriks (Royal Enfield) 3.39, 4. J. W. Huykman (Ve locette) 3.41, T. Kloen (A.J.S.) uitgevallen, resp. met 1, 2, 3, 4 en 5 punten. Seniores350 c.c. (herkansingsrit) Aan den start verschijnen: Westerop, Zie mer, Jac. Schot, Houtop, O. Moeke. De laatste kans dus en Ziemer neemt direct de leiding, de Hollanders zitten er vlak ach ter en Ryll staakt al gauw voor den tweeden keer. 't Gaat heel hard en het bochtenwerk is zeer fraai en sensationeel. In de vijfde ronde moet Houtop een aan val van Westerop afslaan en dat lukt net niet! En dan gaat net in de laatste ronde Westerop ook Ziemer voorbij, zoodat de spanning tot een hoogtepunt stijgt. Onder daverend applaus wint Westerop, terwijl Houtop nog juist in de eindspurt den Duitscher uitschakelt. De uitslag is: 1. Westerop 3.09.2, 2. Hou top 3.09.6, 3. Ziemer 3.10.4, 4.0. Moeke 3.10.8 en 5. Jac. Schot 3.11.2. Nieuwelingen 350 c.c. 2e mancheAan den start komenJ. J. Hendriks (Royal Enfield), J. W. Huykman (Velocette), J. Roest (Eysink) en v. d. Klei (Ariel). Het viertal vecht best, al is het bochten werk niet bepaald fraai. Na 3 ronden is de aardigheid er af en slechts twee renners ko men aan de finish. De uitslag is: 1. J. Roest (Eysink) 3.24.8, 2. J. J. Hendriks (Royal Enfield) 3.27.4; de puntentelling is resp. 1, 2, 4, 5 en 5. Seniores 500 cc. (herkansingsrit): Voor deze herkansingsrit komt het volgen de zevental aan den start: Vital, v. Dalsum, Buttler, Tuerlinx, Beverdam, v. Dijk en Hartman. Buttler wint een spannende race. Nu is Buttler er dus bij en hij spurt direct alles voorbij in de bocht. Maar de rest zit er vlak achter, behalve Vital, die niet start. 't Wordt zeer spannend en van Dijk en Hartman liggen beurtelings tweede. Zelfs weet Hartman in een fel duel Buttler te passeeren na twee vinnige aanvallen. Maar dan zet de Duitscher alles open, neemt weer den kop en onder groote spanning gaat de laatste ronde in. Buttler wint! Een prachtige race! De uitslag is: 1. Buttler 3.03.2, 2. Hart man 3.03.4, 3. v. Dijk 3.07.2, 4. Tuerlinx 3.07.4, 5. Beverdam 3.20.8, 6. v. Dalsum en Vital niet gestart. Nieuwelingen 350 c.c. 3e manche: Aan den start verschijnen: J. J. Hendriks (Royal Enfield), J. W. Huykman (Velocette), J. Roest (Eysink) en v. d. Klei Ariel). Maar na 100 M. verlaat v. d. Klei al het wedstrijdveld en blijven er dus drie over. Op nieuw is Roest ver voor de anderen aan en wint op zijn gemak. De uitslag is: 1. J. Roest (Eysink) 3.27.2, 2. J. W. Huykman (Velocette) 3.29.8, 3. J. J. Hendriks (Royal Enfield) 3.38.2, v. d. (Ariel) uitgevallen. Eind-uitslag: 1. J. Roest 1 1 1 3; 2. J. J. Hendriks 3+2 3 8; 3. J. W. Huykman 4 5 2 11 punten. De finales. Seniores 350 c.c. (finale): Aan den start verschijnen Jac. Al, Rehorst, Bosman, Hamers, Westerop en Houtop. In deze finale blijkt het groepje aan elkaar gewaagd, 't Gaat zeer snel en alles blijft bij elkaar. Houtop maakt plotseling een duikeling, doch rijdt even later weer. De rest vecht door en gedurende alle zes ron den is het een pracht gevecht. Bosman, die in het begin sukkelde met zijn motor, reed daarna heel goed en had nog bijna de derde plaats bereikt. De uitslag is: I. Jac. Al 3.05.4, 2. Hamers 3.08.4, 3. Rehorst 3.10.8, 4. Bosman 3.11, 5. Westerop 3.14, 6. Houtop 3.18.4. Nieuwelingen 250 c.c. (finale): Aan den start komen: v. d. Wal, D. de Graaf, Q. v. d. Berg en Hooymans. v.,d. Wal neemt de leiding, maar wordt al gauw ernstig bedreigd door de Graaf, die hem echter niet kan passeeren en dan iets af zakt en v. d. Berg naast zich krijgt. v. d. Wal maakt dan een flinke schuiver en knikkert tegen den grond. Hem mankeert niets en de twee kemphanen vechten door. v. d. Berg kan de Graaf niet halen, maar op het laatste rechte eind doet hij de laatste poging, die net op de streep lukt. Met gelijken tijd komt het tweetal aan en hier moeten c.M.'s beslissen! Een prachtige strijd! En een sensationeel slot, als na de finish de motoren elkaar even raken, maar 't gaat nog net goed. De uitslag is 1. P. v. d. Berg 3.20.4, 2. D de Graaf 3.20.4, 3. Hooymans 3.28.6. (v. d. Berg wordt echter later tweede ge plaatst, omdat hij tot drie keer toe coupeerde en binnen de baanafzetting reed.) Seniores 500 c.c. (finale): Aan den start verschijnen de Ridder, Lam bert, Rijk, Houtop, Hartman en Buttler. „Het ergste, van het ergste komt nu", zegt Nortier en onder ademlooze stilte start het zestal. Buttler rijdt den snelsten tijd van den dag. Buttler is het beste weg, maar er moet op nieuw gestart worden, omdat de Ridder niet vertrekt. Den tweeden keer gaat het beter en weer is Buttler het eerste weg, met Rijk en Hartman er vlak achter. Een ronde lang ligt Rijk tweede, dan gaat Hartman hem voorbij, terwijl Lambert als vierde ver achter ligt en de Ridder op een halve baan afstand de rij sluit. In de vijfde ronde moet Hartman den strijd staken en moet Lambert nog een vinnigen aanval van Houtop afslaan. In de laatste ronde valt Lambert, maakt een luchtsprong en komt net naast zijn motor terecht- Buttler wint in fraaie stijl en maakt een ronde-record van 28.8 sec. Zijn tijd is meteen ook al de beste van den dag. De uitslag is: 1. Buttler 2.57.4, 2. Rijk 2.59.4, 3. Houtop 3.08.4, 4. de Ridder 3.10.8, Lambert (gevallet!) en Hartman (gestaakt). Landenwedstrijd door Duitsch land gewonnen. Seniores Landenwedstrijd Ne der 1 a n d—B e 1 g i D uitschland: Voor Nederland komen aan den start Rijk en Houtop, voor België Vital en Tuerlinx en voor Duitschland Buttler en Ziemer. 't Is Jammer, dat Lambert's motor in dui gen ligt, zoodat er nu slechts twee renners van elk land starten. Buttler en Rijk strijden om de eerste plaats, welk duel Buttler na 2 ronden wint. Na 3 ronden is de stand: Buttler, Rijk, Houtop, Ziemer en daarachter de beide Belgen. Na 5 ronden ligt Vital al een 3/4 ronde achter en Buttler lapt in de 7e ronde de bei de Belgen, wat Rijk in de 8e ronde en Houtop direct daarop ook doet. Dan komt Ziemer opzetten en nadert in de laatste ronde Houtop bedenkelijk. Maar Hou top blijft derde met 10 meter achterstand. De uitslag van deze zeer fraaie race is: 1. Buttler 1 pt. (5 min. 4.6 sec.); 2. Rijk 2 ptn. (5 min. 6.4 sec.); 3. Houtop 3 ptn. (5 min. 10.2 sec); 4. Ziemer 4 ptn. (5 min. 11.6 sec.) 5 en 6 Tuerlinx en Vital, samen 11 ptn. Totaal: 1. Duitschland 5 ptn. (totaal-tijd 10 min. 16.2 sec.); 2. Nederland 5 ptn. (to taal-tijd 10 min. 16.6 sec.); 3. België 11 ptn. Duitschland heeft dus gewonnen met 0.4 sec. verschil op den totaal-tijd voor Neder land. y Juniores350c.c. (halve beslissing) le halve beslissing: Aan den start komen: Iesberts, Breeman, Rijnders en Aartsen. Breeman stopt al direct na 100 M. Welis waar rijdt hij later verder, maar natuurlijk kansloos. De drie anderen vechten hard om de plaatsing. Het drietal blijft vlak bij el kaar en in den onderlingen stand komt geen verandering meer. De uitslag is: 1. Iesberts 3.18.8, 2. Rijnders 3.20.2, 3. Aartsen 3.20.8, 4. Breeman 4.04.8. 2e halve beslissing. Aan den start verschij nen: Versluis, v. Ekris, v. Zon en Maller De start is best en het duel om de leiding nog beter. Versluis en Maller werken hard en beurtelings hebben ze de leiding, waarbij 'het bochtenwerk soms vrij zwak is. Van Ekris neemt vlak achter deze twee de derde plaats in en samen strijdt 't trio een feilen strijd. In de laatste ronde komt Maller naast Versluis en weet noo- net na een spannende finish te winnen» J Verzorgt, behoudt deze bekoring met Tweemaal per dag LUterine gebruiken U een gewaarborgde verzorging Groote tube 50 cent* Kleine tube 25 centi 10.000.000 geestdriftige gebruikers over de geheele wereld De uitslag is: 1. Maller 3.15.2, 2. Versluis 3.15.4, 3. v. Ekris 3.16.8, 4. v. Zon 3.34.6. Lange baanrace seniores. Seniores 350 c.c Lange Baan race: Een massastart van 10 renners, waaruit Ziemer direct naar voren schiet en de rest Vlak bij elkaar op een kluitje zit. Houtop, Hartman en Bosman bedreigen Ziemer, die plotseling op een Norton zit, voortdurend. Vooral Bosman is snel en komt zelfs naast den Duitscher, die van schrik een schuiver maakt en vlak voor de tribune duikelt Het loopt buitengewoon best af, want de sprin gende motor raakt hem net niet De uitslag is dan: 1. J. Bosman (Velocette) 5.10.2, 2. J. C. Houtop (Rudge) 5.11.4, 3. Jac. Al (Royal Enfield) 5.15, 4. O. Moeke (B.S. A.) 5.18.2, 5. Rehorst (Ariel) 5.19.4. Juniores 350 c.c. (finale): Aan deze finale nemen deelIesberts, Mal ler, Versluis, v. Ekris, Rijnders en Aartsen. De start is zeer snel en de heeren rijden alsseniores. Alleen is hun bochtenwerk niet zoo goed en daardoor levert deze race genoeg sensatie op. Versluis zit ver voor, maar de rest ligt dicht bij elkaar. In de laatste ronde valt van Ekris Versluis nog even aan, maar 't lukt hem niet. Zonder ongelukken komt het einde met dit resultaat: 1. Versluis 3.15, 2. v. Ekris 3.15.4, 3. Iesberts 3.15 8, 4. Maller 3.18.8, 5. Aart- sen 3.19.6 en 6. Rijnders 3.20.4 Nog een lange baanrace als slot. Seniores 500 c.c. Lange Baan race: Voor de slotrace komen 9 seniores aan den start. Ze moeten 10 rondjes rijden. De massastart neemt eenigen tijd in beslag, maar als het negental vertrekt, zit de span ning er al direct in. Natuurlijk is Buttler weer voorop, maar Hartman en Jan Rijk zit ten vlak achter hem, al kunnen ze hem lang niet houden. Totdat plotseling in de 4e ronde Buttler den strijd staakt en Hartman nu de leiding heeft met Houtop er achter en dan de Alk maarder de Ridder, terwijl Rijk is afgezakt. De Ridder probeert dan Houtop te verdringen en het duel is zeer hevig en duurt ronden field) 5.39.4, 6. Vital, 7. van Dalsum. De uitslag is: 1. A. Hartman (Husqvarna) 5.09.2, 2. J. C. Houtop (Rudge) 5.12.2, 3. J. de Ridder (Douglas) 5.13.4, 4. J. H. Rijk (Norton) 5.27.4, 5. v. Wingerden (Royal En field) 5.39.4. Turnen. UITVOERING TE STOMPETOREN. Op den eersten Paaschavond gaf de gym- nastiekvereeniging „Voorwaarts' een uitvoe ring voor een volle zaal in café Kamsteeg onder leiding van haar directeur, den heer J. Schuuring. Na een openingswoord begon men met de verschillende werkzaamheden, die ieders be langstelling hadden en waarvan de knots oefeningen van de meisjes-afdeeling B, ge volgd door een prachtigen stand in een sprookjesachtige verlichting, een ovatie ver wierven. Mej. Tr. Dekker kreeg eenige malen een open doekje na een prestatie aan de brug, waaraan de B-klasse over het geheel zeer goed werkte. Begonnen de heeren slecht met de vrije oefeningen, ruimschoots werd dit ver goed, toen zij werkten aan de diverse werk tuigen. Aardig waren de kleintjes, nauwge zet werden de verschillende oefeningen ver richt. De rei-dans /an de dames, in feeë rieke kleurenpracht, lokte een ovatie uit. „Voorwaarts" heeft getuigd van een krach tig vereenigingsleven, van ernstige studie, onder leiding van een ijveren directeur. FRAAI SUCCES VOOR TURNLUST- LID. Op de gymnastiekwedstrijden voor Veteranen, uitgeschreven door het Kon. Ned. Gymnastiekverbond, welke 2en Paaschdag te Dordrecht zijn gehouden, behaalde de heer D. Boot, lid van onze Alkmaarsche Gymnastiekver. „Turn- dust" den tweeden prijs. Voorwaar een bewijs, dat de oudere generatie der Turnlustfamilie haar reputatie weet te handhaven.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9