Agenda ^Binnenland JUxwinciaai Tlieuws JCeck ÓL School £aatste Aedchten JSucqecÜike Stand ^Rechtszaken Weedhedchtk Stad en Omgeving. OUDE MAN DOODGEREDEN. VRACHTAUTO RITDT HOTEL BINNEN. Remmen weigerden. DE COCAINE-AFFAIRE. HOOG-BEZOEK AAN DE FLORA. METAALBEWERKER GEARRESTEERD. KOEDIJK HEILOO komen wethouder Opdam en de heer Dekker niet in de nieuwe raad terug. Zij, die niet terugkomen. Gouden bruiloft. SCHAGERBRUG ST. MAARTENSBRUG NOORDSCHARWOUDE DE RIJP (Ongecorrigeerd ZWARE BRAND TE ROTTERDAM. Ontstaan na een ontploffing. BELGISCHE KONINGIN OP DE FLORA. Als gast van den burgemeester van Noordwijk. Kantongerecht te Alkmaar. EERSTE TOMATEN. OPENBARE DRONKENSCHAP. POLITIEVERORDENING. PRINSES JULIANA BESCHERMVROUWE. Stedelijk Museum ingang B reedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot 6 Mei, Voorjaarstentoonstelling Nat.' hist. Museum, Laat 35. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De arm der wet (detectivefilm); hoofdrol Rex Bell. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, weder-vertoo- ning van De gelaarsde kat (sprookje)toe gang eiken leeftijd. Harmonie, half acht, hoofdn. De big van het regiment (hum. Holl. film); optre den Fientje de la Mar, Sylvain Poons, e.a. I give my love (Artistenlied), hoofdrollen Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het jolige Weeuwtje (rom.); hoofdrollen Maurice Chevalier en Jeannette MacDonald (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leef tijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer I give my love (Artistenlied), hoofdrollen Paul Lukas en Wynne Gibson (dram.-sens.) Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 29 April. 't Gulden Vlies, opvoering „Pension Zon neschijn" met Esther de Boer. Dinsdag 30 April. 7.45 uur, 't Gulden Vlies, herdenking jaardag prinses Juliana door chr. Oranje vereniging. 8.15 uur, dancing Harmonie, herdenking verjaardag prinses Juliana door de Alkm. Oranjevereeniging. Woensdag 1 Mei. 8.30 uur, 't Gulden Vlies, 1 Meifeest van de A.B.B. en S.D.A.P. Spr.: T. Bonsema. 6 uur: 1 Mei optocht vanaf het Doelenveld. Donderdag 2 Mei. 8 uur, café Hecker, Verdronkenoord, alge- meene vergadering Burger-IJsclub. Zaterdag 4 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, Don Kozakkenkoor- Platoff. Hedenocht. fietste de 70-jarige E Smit op de Voormeulenweg te Bussum toen hij onwel werd. Hij reed tegen een vrachtauto, die uit tegenovergestelde richting naderde en viel op den grond. De man overleed eenige oogenblikken later. De chauffeur kon het slachtoffer niet meer ontwijken. Hedenm. ktvam de vrachtauto, beh. door den vrachtrijder G. Hensen uit Kerkerade de Cauwberg afrijden. De wagen was bela den met zware ijzeren kettingen. Plotseling weigerden de remmen. De chauffeur kon de wagen niet meer houden, reed eerst een vrachtauto, die hem tegemoet kwam aan en reed vervolgens tegen den zijkant van hotel „Bleesers". De aangereden auto was slechts licht beschadigd doch van 't hotel waren de waranda en enkele tafels en stoelen geheel verbrijzeld, terwijl ook de zijgevel geheel werd ingedrukt, en het zich daarachter be vindende geheel werd vernield. EEN UITGAVE VAN V. V. V. TE GRONINGEN. Onder het motto „Wie Groningen niet kent, kent Nederland niet", heeft de V. V. V. van de derde koopstad van ons land een folder uitgegeven, die op een unieke wijze de schoonheid toont van Groningen en omgeving. Bij de beschrij ving van een wandeling door de stad zijn tal van bijzonder goedgeslaagde foto's opgenomen, die het meest be zienswaardige in beeld brengen, terwijl daarbij tevens is vermeld wanneer en tegen welke entree de musea, het acade miegebouw enz. zijn te bezichtigen. Voorts zijn er lijsten van pensions, ho tels, restaurants en lunchrooms; de adressen van jeugdherberg, bad- en zweminrichtingen, enz., alsmede een wegenkaart van de omgeving. Aan het geheel is toegevoegd een zeer duidelijke plattegrond met afbeelding van de groot ste en voornaamste gebouwen. Omtrent de Zaterdag 20 April j.1. te Geleen in beslag genomen drie flesschen poe- der-cocaïne, vernemen wij thans, dat men hier te doen heeft met surrogaat. Tegen den getrokken S. te Sittard en G. te Geleen zal een vervolging wegens oplichting worden in gesteld. Voor het waardeloos goedje was bij het totstandkomen der transacties zeven honderd gulden in bankbiljetten neergeteld. De betrokken daders bevinden zich allen nog op vrije voeten. Zondag hebben o.m. prof. dr. Willem Mengelberg, de minister van justitie, mr. van Schaick en de gezanten van Duitschland en van Roemenië een bezoek gebracht aan de in ternationale bloemententoonstelling „Flora" te Heemstede. Zondagavond is in de Halvemaansteeg te Amsterdam wegens dronkenschap een metaalbewerker gearresteerd. Bij fouilleering bleek hij in het bezit te zijn van drie valsche rijwielplaatjes Hij vertelde de plaatjes zelf te hebben ge maakt en ze niet te hebben bestemd voor ver koop, door voor gebruik op zijn eigen fietsen De man is in bewaring gesteld. De Nederlandsche Geni ale inzake Falsifi- caten stelt een onderzoek in. t Prinses Juliana heeft het bescherm vrouwschap aanvaard in de plaats van wijlen de Koningin-Moeder van de Kon. Ned. Vereeniging Avicultura. DE „JUNO" VERBEURD VERKLAARD. De kapitein tot tweeduizend yen boete veroordeeld; strenge uitspraak van het gerechtshof te Takao. De gezagvoerder van het Nederlandsche petroleum-tankschip „Juno", dat éenigen tijd geleden door de Japansche autoriteiten is aangehouden en opgebracht wegens het zich bevinden in verboden water, is thans door het gerechtshof te Takao op Formosa ver oordeeld tot een boete van tweeduizend yen wegens het overtreden van de Scheepvaart wet. Het schip zelf, dat 2345 ton groot is, is verbeurd verklaard. De openbare aanklager had slechts een boete van tweeduizend yen geëischt en stond op het standpunt, dat verbeurdverklaring van het schip niet noodzakelijk was. Het vonnis is dus strenger dan de eisch. Zooals bekend, is het schip op 9 April de versterkte zone van Mako op Formosa bin nen gevaren. De kapitein verklaarde, dat hij door slecht weer daartoe gedwongen was. NATIONAAL JAZZ-CONCOURS. Te Amsterdam. Zaterdagavond wed in het Concert gebouw te Amsterdam het Nationaal Jazz-concours 1935 gehouden, georga niseerd door het tijdschrift „De Jazz- Wereld". De groote zaal was goed bezet, doch het enthousiasme van het publiek maak- t' goed, wat aan quantiteit gemist werd. Wat betreft de muzikale prestaties ging het aanvankelijk crescendo. Vooral de „Blue Lyres" met hun „Limehouse Blues" oogstten een langdurig applaus. Na beëindiging van het concours ging de jury in raadkamer en onderwijl werd het publiek bezig gehouden door een nummer van de „Jazz-were!d"-girls. De jury had niet lang noodig om te beraadslagen. De winnaars van 1934, d „Moochers" uit Den Haag, bleken wederom de kampioenen te zijn en ver- kiegen den „Jazz-wereld-beker" defini tief in hun bezit. De tweede prijs was voor de Blue Lyres uit Leiden, de derde v or de Scorchers uit Bussum. Een beslissing, waarmee het publiek hi. niet geheel eens was, maar jury en publiek zijn het zelden eens! (Wegens n'eetsgebrek zijn wij genood zaakt heden dit korte verslag op te ne men; in ons volgend nummer zal onze ei. en verslaggever over dit concours een meer gedetailleerd verslag geven. Red.) Goed wonen. Donderdagavond werd door de Wo- ningbouwvereeniging Goed wonen haar jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer M. K. de Weerd, onder lei ding van den heer P. Hart. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de 24 aanwezigen en was tevreden over de opkomst. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende leden, de heeren P. van Essenveld en A. Koning werden herkozen. Zij namen de benoeming weer aan. De winst- en verliesrekening gaf tot uitslag dat de lasten waren 10500.52, de baten 7636.31, verlies 2864.21. De rekening werd met dank aan den admi nistrateur, den heer van Essenveld, goedgekeurd. In den loop van het jaar had slechts één verhuizing plaats gehad. Er waren geen klachten van de bewo ners, men was over het algemeen tevre den, doch men drong aan op huurver- laging. Het bestuur zeide hieraan krach tig werkzaam te zijn. Na enkele huis houdelijke besprekingen volgde sluiting. Raadsverkiezing. Aan den Kanaaldijk zullen nog twee lijsten van candidaten voor de gemeente raadsverkiezing ingediend worden, een met de heeren Jb. Visser, Jb. Kraer, Ch de Fren- ne, Jb. Sta Nz., Jb. de Geus Jz. en een met de heeren W. Visser, S. Smit, W. J. Twisk, P. v. d. Struijs, K. Stam Mz. en P. Geus Cz. R. K. Kiesvereeniging. Zondag heeft va., de leden van de R.K. Kiesver. „Recht en P" ht" het referendum plaats gehad over de volgorde der groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Voor dit referendum bestond buitengewone be langstelling. Niet minder dan 555 leden der kiesvereeniging hebben hun stem uitge bracht. Door het Politiek Advies v/as de vol gende rangorde aanbevolen: 1 J. A. J. Barnhoorn, 2 P. J. Kraakman, 3 J. Lengers, 4 J. Schuijt, 5 G. Heijne, 6 K. op den Kelder, 7 S. M. A. Borst, 8 A. Dekker, 9 Hoetjes, 10 J. Opdam. Tegen het advies is een tegenactie ge voerd. De kiezers (essen) werden bij circu laire gewaarschuwd om de zittende raads leden (behalve de heer Franken die bedank te) de 4 eerste plaatsen toe te kennen en voor de 5e plaats de heer G. Heijne. De stemming van Zondag heeft tot ge volg gehad dat 217 leden hun stem uit brachten op het Politiek Advies en 290 op de alphabetische lijst, van de uitgebrachte stemmen waren 48 van onwaarde. De volgorde der definitief vastgestelde groslijst is: 1. J. A. J. Barnhoorn, 2. J. Schuijt, 3. J. Eengers, 4. G Heijne, 5. P. J. Kraakman, 6. A. Dekker, 7. K. op den Kelder, 8. J. Opdam, 9. S. M A. Borst, 10. G Hoetjes. Daar de katholieke candidaten heb ben geteekend, genoegen te nemen met de plaats, die de kiezers hun aanwijzen en dat, indien zij met voorkeurstemmen woiden ge kozen, hier geen gebruik mogen maken, Nu het referendum van de katholieken is gehouden, komen ook door bedanken in de nieuwe raad niet meer terug: wethouder Maas Geesteranus en wethouder Opdam en de leden P. de Jager, Joh. J. Vahl, C. Franken en A. Dekker. Heiloo, dat in een week tijd 3 gouden hu welijksparen en 2 40-jarige huwelijken be leefde, heeft van een onzer ingezetene bijzon der veel werk gemaakt. Het betrof het 50- jarig huwelijk van den heer P. van 't Veer en A. v. 't VeerHos. De gouden bruigom telt 72 jaar en de gouden bruid 73 jaar. Met hen vierde hun zoon zijn 25-jarig huwe lijksfeest. De heer van 't Veer is geen onbe kende in onze gemeente. Ruim 20 jaar was hij raadslid, bestuurslid van de Baafjespol- der, voorzitter, penningmeester en regisseur van de Rederijkerskamer 't Ontluikende Roosje. Hij geeft nog zijn beste krachten aan de vereenigingen, die hem lief zijn. De receptie te zijnen huize was druk bezocht. Bloemen .telegrammen en visi tekaarten getuigden van veler sympa thie. 's Avonds was het feest in „De Rustende Jager". Het fanfarecorps „Eensgezindheid" bracht hun een sere nade, terwijl de gemeente-secretaris, de heer Bruul, in 'n gloedvolle speech hun hulde bracht. Het krasse paar, dat men niet meer dan 60 jaar geeft, heeft wel ervaren dat men met hun medeleefde. Ra a dsver kiezing. De lijst van candidaten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing van de vrijzinnig-de mocraten en vrijheidsbond is als volgt: 1. J. Akkerman, 2. C. Kamer, 3. T. Koste lijk. 4. H. Riem, 5. J. C. v. Nek, 6. IJ. Blok ker, 7. A. du Bois, 8. K. Muis, 9. J. Rus, 10. M. v. Steigeren, 11. Deg. de Jager, 12. J. H. Bakker, 13. W. Balk, 14. P. Schuitemaker, 15. P. Zwaag, 16. P. v. d. Molen. De oneven nrs. zijn leden van de vrijz.- dem. partij en de even nrs. van de liberale staatspartij de Vrijheidsbond. 60 iaar getrouwd. Op 1 ei a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat het echtpaar W. Goudsblom en E GoudsblomSpierdijk te Schagerbrug, in den echt werd verbonden. Het zal onze plaatsgenooten dien dag niet aan belangstelling ontbreken. 60-iarig huwelijk. Zaterdag 27 April j.1. vierden H. Veuger en S. VeugerSchrieken te St. Maartens brug hun 60-jarig huwelijksfeest. Het is voor het nog krasse echtpaar een Op 1 Mei a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, velen hun belangstelling voor dit zeldzaam gebeuren hebben getoond. Candidaten v. d. Gemeenteraad. Bij gehouden referendum is de gros lijst van de R. K. Staatspartij voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als volgt: 1. P. Duijvis, aftr.; 2. L. Schrijver, aftr.; 3. Th. L. Bruijn; 4. N. Groot; 5. C. Bak ker; 6. W. Kuin; 7. G. de Boer; 8. J. Hand; 9. A. Schuffelen. Opbrengst collecte. De alhier gehouden Emma-collecte voor de t.b.c.-bestrijding heeft opgebracht een be drag van 30. Door den bisschop van Haarlem zijn tot kerkmees'ers van de St. Dominicus-parochie herbenoemd de heeren C. J. van Dijk en H. F. Wanna. Hedenmiddag is een uiterst zware brand uitgebroken in de groote materialenloods van de Rotterdam- sche electrische tram aan de Isaac Hubertsstraat te Rotterdam. De brand is ontstaan door een ontplof fing, waarvan de oorzaak onbekend is Nadere bijzonderheden ontbreken. Hedenmiddag omstreeks 12 uur heeft koningin Astrid van België, die momenteel in Noordwijk vertoeft, een onofficieel bezoek gebracht aan de „Flora". Zij was in gezel schap van den heer J. B. V. M. v. d- MoUel, burgemeester van Noordwijk en diens echt- genoote. De hooge bezoekster werd eerst opgemerkt, toen zij in het bloemenpaleis was aangekomen. Zij werd toen rondgeleid door de ieden van het uitvoerend comité. Het be zoek duurde ongeveer 3 kwartier. TIMMERLIEDEN IN STAKING. Eisch tot loonsverhooging niet ingewilligd. Hedenmorgen is op de Timmerfabriek „Vios" te Lange Ruige Weide (Z.H) een staking uitgebroken, welke 67 man om vat. De arbeiders hadden een eisch tot lor nsverhooging ingediend. Zaterdag hebben hierove besprekingen plaats ge- ha; tusschen vertegenwoordigers van het personeel en den directeur der fa briek den heer J. Kastelein. De arbeiders namen echter geen genoegen met de toe zeggingen van den directeur en zijn hedenmorgen niet meer aan den arbeid gegaan. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ibis is heden te Bandoeng aange komen. GEBOREN: Alberta Rudolfin? Guurtruida, d. van Rudolf de Vries en Guurtje Pool. Jacob, z. van Jacob Prin3 en Grietje Zeeman. Johan Gerard Hendrik, z. van Hermanus Elfring en Johanna van den Berg. OVERLEDENj Antje Vreeker gehuwd met Johannes Stok man 51 jaar. Pieter Nap 9 jaar. Strafzittin van Vrijdag 26 April. Overtreding loterijwet? Het waren heden de heeren W. J. M. H. Seelen en M. A. W. Berentze, vor mende de directie van de Alkmaarsche afdeeling der bekende firma V. en D., die waren uitgenoodigd om voor den Kantonrechter te verschijnen ter zake de hun telaste gelegde overtreding van artikel 2 der Loterijwet 1905, een invi tatie waaraan geen der beide delinquen ten gevolg had gegeven. Wel waren als getuigen charge ver schenen notaris Verkade, mej. Dora See len, mevr. v. EnschutSuurbeek en de heer G. de Boer, laatstgemelden 'n paar gelukkigen, die als gevolg van de V. en D. loterij een prijsje in de gedaante van een deken en een handtaschje hadden gewonnen. De reclame-campagne, bestaande uit een prijsuitdeeling, was ongeveer als volgt ineengezet: In het gebouw van V. en D. aan de Ridderstraat en Laat waren op de re- clamedagen in November verkrijgbaar gesteld bonnen voor koopers en niet koopers, door mej. Dora Seelen op de eerste étage van het gebouw op last der directie uitgereikt. Van deze bonnen werden een 50-tal genoteerd en deze col lectie in een gezegelde enveloppe bij no taris Verkade in bewaring gegeven. Op 6 December werd de enveloppe geopend, de nummers geopenbaard en de prijzen aan de gelukkige winnaars, waaronder de hierboven gemelde getuigen, ter hand gesteld. Na het zeer korte verhoor der getuigen kreeg direct de ambtenaar het woord om te betoogen, dat hij, méér dan üe Gamit, deze reclame van de firma V. en D. een straf bare overtreding der loterijwet moest noe men. Het was zeer duidelijk, dat de deelne mers, niet alleen de koopers, maar ook niet- koopers op deze prijzentoekenning geenerlei invloed konden uitoefenen. Het was er hier wel degelijk op toegelegd om het winkelde- biet te verhoogen, want de bezoekers, die zich van een bon konden voorzien behoefde niet te volstaan met hun neus in den hoek van de deur te steken en een bon te pakken, maar moesten zich naar de eerste etage be geven, per lift of langs de trap, om daar een bon in ontvangst te kunnen nemen. Ze hadden dus alle gelegenheid een keus te doen uit de vele degelijke artikelen, die de firma hen aanbood. De ambtenaar vermeen de dus dat hier wel degelijk een economisch voordeel werd beoogd en beschouwde de lo terij als een lokmiddel om de kooplust op te wekken. Echter kon de ambtenaar zich niet vereeni gen met de wijze waarop dergelijke groote ondernemingen met hun kapitalen zich een overmacht konden verschaffen op de kleine zaken, wie zulks onmogelijk is. Spreker achtte deze manier om zich een voordeel te verschaffen ontoelaatbaar en wenschte een strenge straf te zien opgelegd, reden waarom door hem werd gevorderd tegen ieder der verdachte 100 boete of 50 dagen. Vonnis Vrijdag 3 Mei a.s. Speculatie op de openbare liefdadigheid. Verschillende medelijdende lieden in onze stad hadden zich laten verleiden voor de somma van 1 dubbeltje lootjes to koopen ten behoeve van werklooze leden van den metaalbewerkersbond. Deze loterij trok op de Staatsloterij en men kon ónder meer winnen een bron zen koperen schemerlampje. De onder nemer was zekere heer J. v d. Kley, in do Torrestraat te Amsterdam. Een der koopers, de heer J. Asjes, vertrouwde het zaakje niet en besprak dl. met den heer Meijer, den voorzitter de plaatselijke afdeeling. Ook de voor zitter was sceptisch gestemd en stelde •de politie met het geval in kennis, met gr volg dat na onderzoek bleek, dat deze geheele loterij met den metaalbewerkers bond niets te maken had, waarop tegen rlsn snuggeren en niet verschenen v. d. Kley wegens een verboden geldinzame ling een vervolging werd ingesteld en heden tegen hem 50 boete of 20 dagen hechtenis werd gevorderd. Uitspraak a s. week. Nog een gelijksoortige bedriegerij. Na den speculant op werklooze metaalbe werkers kwam aan de beurt zeker mej. Eliza Jacoba Grin, die zich op 10 October getooid met dien bekende model Heilslegerhoed had gepresenteerd als zuster van het Nederland sche Reddingsleger en op 10 Octber onder meer in de Langestraat aan verschillende personen had gevraagd om een kleine bij drage voor het verstrekken van soep aan arme kinderen Verschillende aangezochte I angestraters gaven een dubbeltje, waar onder ook <le meubelfabrikant J. Schoon hoven, b ruil ontving hij toen een blaadje, getiteld „De lichtdrager". De justitie maakte aan deze practijken weer een eind en tegen zuster Grin, een bekend type, die al meermalen met den rechter in aanraking kwam, proces-verbaal op. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.1 m-M. te Scilly. Laagste barometerstand 757.2 m.M. te Helsingfors. Verwachting (geldig tot den avond van 30 April)- Matige tot zwakke noordelijke tot weste lijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; aanvankelijk weinig verandering in temperatuur; later iets zachter. Weeroverzicht. Sedert Zaterdag kwAn er slechts weinig verandering in den weerstoestand. In het Westen blijft de druk hoog, in het oosten laag, zoodat een koude luchtstroom uit het Poolgebied over geheel west-Europa de temperatuur laag houdt, bij allerwege be trokken luchten. Over geheel Europa breidt zich een nage noeg ononderbroken wolkendek uit dat overdag alle zonnestraling afsluit en 's nachts alle uitstraling tegenhoudt, en alle toppen van de Duitsche middelgebergten om hult. Hier en daar vallen zeer lichte regens. Ver in het westen licht een vrij diepe oceaan-depressie. In Scandinavië stijgt de druk. Het is te verwachten dat het koele weer nog zal aanhouden met plaatselijke op klaring, waandoor eenige kans op nachtvorst zal ontstaan doch de temperatuur overdag iets hooger zal worden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 7.52 uur licht op. Mr. Brueys Tack stelde heden echter in 't licht, dat de bijdragen aan deze niet gun stig bekend staande juffrouw ter hand ge steld, in hoofdzaak stiekken om in haar eigen levensonderhoud, kost en logies te voorzien. Natuurlijk behoorde tegen deze oncontro leerbare practijken ernstig te worden opge treden en de ambtenaar requireerde 40 boete of 20 dagen. Vonnis a.s. week. Aan de Alkmaarsche Exportveiling zijn heden de eerste tomaten aangevoerd door J. Bas Gzn. te Heerhugowaard. WATERSCHAP DE SCHERMEER. In het Zaterdag opgenomen verslag van het Waterschap De Schermeer is bij de be- grootingsbehandeling o.a. medegedeeld, dat de opmerking gemaakt werd, dat de opzich ter niet vaak genoeg op den weg zou komen. Men lezen hiervoor niet „de opzichter" maar: de meesterknecht. Terzake openbare dronkenschap is heden nacht vanaf de Breedstraat 'n manspersoon aan het bureau van politie ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. De Commissaris van politie te Alkmaar vestigt de aandacht op twee nieuwe artike len, welke in de algemeene politieverorde ning in verband met de vreemdelingencon trole zijn opgenomen. ART. 227b. Ieder, die, niet vallende onder de bepa ling van artikel 438 Van het Wetboek van Strafrecht of artikel 136 van afdeeling XII, aan een vreemdeling een of meer kamers verhuurt of tegen vergoeding nachtverblijf of inwoning verschaft, is verplicht binnen twee dagen aan het bureau van politie mon deling of schriftelijk opgave te doen van diens naam, voornamen, nationaliteit, woon plaats en datum en plaats van geboorte. ART. 227c. Ieder, die een vreemdeling in zijn dienst neemt, of in zijn woning of in derzelver aanhoorigheiden opneemt, is verplicht binne twee dagen aan het bureau van politie daar van mondeling of schriftelijk mededeeling te doen onder opgave van naam, voorna men, nationaliteit, woonplaats en datum en plaats van geboorte van bedoelden vreem deling. Dezelfde verplichting rust op hem, die aan een vreemdeling een woning, winkel, fa briek, werk- of bergplaats of een gedeelte daarvan verhuurt of in gebruik geeft. BRAND TE WARMENHUIZEN. Zaterdagmiddag omstreeks half één brak brand uit in het perceel van den heer Joh. Berkhout in den Ouden Wal. De brand is ontstaan in de dorsch. De oorzaak is onbekend. Binnen 10 minu ten na het alarmeeren van de brand weer was de motorspuit aanwezig en het is hieraan te danken, dat de brand, die zich zeer ernstig liet aanzien, het ge heele huis met de inventaris niet heeft verwoest. De brand- en waterschade is thans echter van dien aard, dat van de dorsch niet veel meer over is. De huis kamer heeft veel waterschade gekregen. Met 3 krachtige stralen heeft men kun nen voorkomen dat het geheele huis tot dt-i grond afbrandde. De verzekering dekt de schade.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2