HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL URSEM OUDESLUIS KOEDIJK UHHEH Veiling van vaste goederen. HEILOO De V. D. en de V. B. gaan samen. BEVERWIJK STOMPETOREN BROEK OP LANGENDIJK WIERINGERWAARD Raadsverkiezing. TEXEL OUDE NIEDORP ïBimettland HET NATIONAAL-JAZZ- CONCOURS. Wat de bands presteerden. HOOG BEZOEK AAN DE „FLORA". HET DREIGENDE MIJN- CONFLICT. Ministerieel ingrijpen. ZENUWPATIËNT DOOR TREIN OVERREDEN. En gedood. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN SCHIEDAM Geen cumulatie van inkomsten. UIT EEN BOOM GEVALLEN. KINDJE OVERREDEN EN GEDOOD. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Knaapje ernstig gewond. SCHOT IN EEN KAZERNE. Een korporaal gewond. uiteen hierin mededeelende, dat al ongeveer 1<S tremeenten tot het comité zijn toegetreden, i o Enkhuizen, Hoorn en Medemblik. Verder deelde spreker mede dat het wer ken van het comité buiten alle politiek staat, en wees op de mogelijkheid dat als alle rand gemeenten zijn toegetreden we moeten pro- beeren om ook de groote steden er bij te krijgen. Door gezamenlijke actie kunnen we verbetering krijgen, daar we anders onder gaan in ae steeds van regeeringszijde ko mende verlagingen van steun aan tuinders en boeren, en ae loonen in de werkverschaf- 115§a deze inleiding gaf spr. het woord aan de vergadering om het een en ander te vra gen, wat door den spr. op duidelijke wijze werd beantwoord. Na afloop hiervan werd een afdeeling opgericht waar alle aanwezi gen, ongeveer 20, lid van zijn geworden. Bij de verkiezing van 2 leden voor het plaatselijk comité zijn gekozen de heeren S. Leegwater en K. Speets. Groslijst vastgesteld. De op Zondag 28 April j.1. gehouden stemming voor het vaststellen van de gros lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, van de R K. Staatspartij, afdeeling Ursem. had de navolgende uitslag: i. J. Stam, 2. J. Veldboer, 3 A. Komen, 4. J. Schaap Czn. 5 G. Seyts, 6. Jb. Oud, 7. C. Keyzer, 8 J. Dol, 9. J. Overboom, 10. C. Schaap en 11. J- Zuurbier. Uitvoering Tooneelvereeniging. Zondagavond gaf de R.K. Tooneelver. eeniging St. Bavo in de zaal van de Wed. Ouaejans voor een zeer goed bezette zaal voor de tweede maal een uitvoering. Evenals op 2e Paaschdag werd opgevoerd „De Lijf rente". Een overkomisch stuk. waarvan de hoofd rol ien bij de heeren G. Oudejans en C Ursem, als de beide joodsche makelaars, in uitstekende handen waren. Ook de he<.r Jb. de Boer was een pracht van een boekhouder en deed verschillende malen de zaal schudden van het lachen. Ook de overige spelers waren zonder uitzondering zeer goed en allen hadden hun rol goed ingestudeerd. Het spel werd vlot gespeeld. Het is steeds de moeite waard de uitvoe ringen van genoemde tooneelvereeniging te bezoeken, daar steeds een genotvolle avond het resultaat is. Raadsverkiezing. Na gehouden referendum is de S. D. A. P. lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing samengesteld als volgt: 1. C. Nannis, 2. J. J. G Ham, 3. H C. Veltman, 4. mevr. M. Vriesman—Slot, 5. H. Hens, 6. P. Koopman, 7. J C Bellis, 8. A. Burger. Raadsverkiezing. Door de r. k. Staatspartij zal de volgen de candidatenlijst voor de gemeenteraads verkiezing ingediend worden: 1. P. Zut, 2. F. de Goede, 3. F. v. d. Gragt, 4. Jn. Commandeur, 5. Jn. Brammer. Door notaris mr. C. J. de Lange te Alk maar werden Woensdagmiddag in café de Graaf bij afslag en combinatiën geveild de vaste goederen behoorende tot den faillieten boedel van de N.V. J. Schermer, alhier. Er was wederom groote belangstelling. De einduitslag is als volgt: 2 perceelen tuingrond, groot 80.60 A., koo- per G. Meijer te Uitgeest, 2460. De percee len 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 24 en 25, zijn de buizen, kantooi', schuren, broeikas, erf en tuingronden groot 4 H.A. 13 A. en 60 c.A., werden gekocht door den heer Blom, accoun tant te Alkmaar voor 22325. Perceel tuin grond, groot 79.10 are. E. Kooij te Limmen ^°or 1810. Huis, schuur en erf, 8.40 A d°°r P. Dam te Limmen voor 2080. Huis aan den Kerkweg, groot 0.3.00 A. door J. Koeter te Wormerveer voor 1305. Woon huis aan den Westerweg, groot 3.55 A. door Blom te Alkmaar voor 2005huis en erf, groot 3.60 A. door J. Koeter te Wormer- veer voor 1505. De overige koopers, de jjkgeldhaalders, bij opbod genoemd. De totale combinatie van 1 tot 27 tot een oearag van 47.625, werd niet opgeboden en niet gemijnd. Nog werden aangeboden voor de Ver. ^paarbank" te Oterleek twee woonhuizen rv,nVen' ?ro°t 6.40 A. Kooper de heer Jac. ^ker te Heiloo voor 2020. In de Dinsdagavond gehouden vergade- lng zijn de vrijz.-dem. en vrijheidsbonders ■.^eengekomen om met de a.s. gemeente- aadsverkiezing met een lijst uit te komen. eerste vier candidaten zijn: 1. J. Akker- £n, v-d.), 2. C. Kamer (v.b.), 3. T. (v.d.), 4. B. Riem (v.b.) Om- "mt de volgende candidaten is nog geen verll ve v°l?or(Ie, omdat enkele nog geen rUi-Jann8 badden ingezonden. Men kan re* hjkerwijs rekenen op 3 zetels. Flora. g De bloemkw. ver. „Flora" bevestigd te Jrnm k herdacht in een feestelijke bijeen- hist in het veilinggebouw ,,'t Centrum" aa*r eerste lustrum va„ .heer Houtwipper gaf een overzicht e' ,de werkzaamheden welke gedurende de het ïaren verricht zijn en liet daarbij voornaamste de revue passeeren. de h 'e^jlwenaandeel van dien avond had Hat* er Mar*ens, tuinbaas van mevrouw v. een 1! ?P z'cb genomen die op het doek srH» m van Amerikaansche en Holland- 2enni!!0jmen zien en daarbij voor eerst A j en duicIe,'ike vertolking gaf. wei-al w Beverwijksche bloemenmarkt ünven ]nag vanuit Uitgeest de eerste- van Ranonkeltjes aangebracht, WARHENHUlZEN Gouden huwelijksfeest. Zaterdag vierden de heer H. Hoogvorst en mej. G. Barsingerhorn hun gouden huwe lijksfeest. Van alle zijden heeft men bij deze gele genheid getoond, met dit echtpaar mede te leven. Er is hun een zeer groote belangstelling ten deel gevallen. De eenvoudige kamer was versierd met diverse bloemstukken. Dr. van Hesteren gaf blijk van zijn mede leven en kwam de jubilarissen persoolijk feli- citeeren. Het fanfarecorps „Tavenu" bracht dit echtpaar 's avonds een serenade. De buren hebben gezamenlijk diverse nuttige huishoudelijke geschenken gegeven, hetgeen zij opperbest kunnen gebruiken. De 72-jarige echtgenoot, geboren te Schoorl, is alom gezien. Zijn kunst van rijmen heeft hij bij vele gelegenheden getoond, nog kort ge leden bij gelegenheid van het jubilé van den heer A. Nicolai. De echtgenoote, eveneens 72 jaar, is te Warraenhuizen geboren, is evenals de heer Hoogvorst nog zeer kras en denkt nog jaren mee te kunnen. Dat zij beiden nog jaren gelukkig mogen samenleven, is zeker de wensch van alle inge zetenen van Warmenhuizen. Landbouw en Maatschappij. De heer van der Laan, voorzitter van de afdeeling „Schermeer", van de vereeni- ging „Landbouw en Maatschappij" heette Zaterdagavond in café Kamsteeg, de niet zeer talrijke vergaderingbezoekers welkom. Mr. van Leeuwen uit Alkmaar had be richt van verhindering gezonden. De voorzitter gaf een verslag van de door hem bijgewoonde vergaderingen van het Provinciaal bestuur, waarin besloten was, een groote bijeenkomst te organiseeren in Alkmaar, waar als sprekers de heeren Smit, Ruiter en Belleman waren uitgenoo- digd. De kosten, daaraan verbonden, hoopt men door een schaalcollecte te bestrijden. Noodig vond men het echter ook, om een garantiefonds te stichten, zoodat men bij een mislukking gedekt zou zijn. Een lijst werd reeds ter vergadering aangeboden en getee- kend, terwijl de afwezigen opgezocht zullen worden. Op een vraag van den heer Bijvoet over de wijze, waarop reclame zou worden ge maakt, zeide de voorzitter, dat men plan had, advertenties te plaatsen in de diverse dagbladen. Ook waren verschillende bonden aange zocht om medewerking door hun leden op te wekken, waarvan de voorzitter enkele der voorloopige resultaten kon meededeelen, doch zeer optimistisch gestemd was, over de eerste pogingen. Het hoofdbestuur van den bond van boerinnen en plattelandsvrouwen wilde aan deze actie niet meedoen, om poli tieke stroomingen te verhinderen, woelingen te brengen in hare organisatie. De voorzit ter; en eenige leden waren hierover teleurge steld, de heer Doornbosch (Grootschermer) verdedigde het besluit van het H. B. De vrouwen kunnen los van dien bond, de ver gadering bezoeken. De heer Jb. de Boer wees op het nut, dat de vereeniging Land bouw en Maatschappij heeft, ook voor de vrouwen en den middenstand. Besloten werd een poging om medewer king te vragen bij het hoofdbestuur van den bond van arbeiders in het land en tuinbouw en zuivelbedrijf, bij den bond van veilingen in Noordholland en den bond van Oudleer lingen van de landbouwscholen. De heer Kalis sr. drong aan op opofferingsgezind heid waardoor het doei bereikt kon worden. De heer Jb. de Boer stelde voor propagan da te maken in Ursem, waarmee de leden instemden. Met een opwekking, zooveel mogelijk luisteraars naar Alkmaar te krijgen, sloot de voorzitter de vergadering. Kapelaan aangereden. Op het kruispunt Rijksweg—Schager- weg alhier werd de heer v. d. S., kapelaan te 't Zand, aangereden door een race-fiets. De kapelaan werd van zijn rijwiel geworpen en kwam terecht in de diepe Egalementsloot. Een paar toeschouwers wisten den drenke ling weer op den wal te brengen. Het onge val bleek overigens geen ernstige gevolgen te hebben gehad. Na in de brugwachterswoning te zijn voorzien van droge kleeren, is de kapelaan per auto naar zijn woonpiaats t Zand ge bracht. Algemeene vergadering der Coöp. Boe renleenbank op Maandag 29 April 1935, 's avonds half acht in het café van den heer J. de Boer. De voorziHer, de heer S Wagenaar, me moreerde in zijn opening de nuttige werking der raiffeisenbanken in het algemeen en die ter plaatse in het bijzonder, vooral wat be treft de soliditeit en rentestandaard; de prac- tijk heeft bev, ezen, dat het vertrouwen in de bank ongeschokt is. Meegedeeld werd, dat de rente met ingang van 1 Juli a.s. voor spaarders wordt ver langd op 3'A pet. Voorschotten en coöpe ratierekeningen 4 3/4 pet. Het salaris aer kassier met 5 pet. en de vergoedingen van bestuur en Raad van Toezicht met 10 pet. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer W. Slot Kz. Het jaarverslag van den secretaris gaf aan, dat in 1934 op de spaarbank zijn geboekt 1056 posten en op de leenbank 2381. Het led-ental bedroeg 1 Jan. j.1. 299. De rekening der bank sloot in ontvangsten en uitgaven op f 494044 96, de balans op 427116,20. De uitstaande voorschotten be droegen 208813.73. Tegoed in loopende rekening, rekeninghouders f 195.926,41. De schuld aan de spaarbank gaf een bedrag aan van 164260,39. Schuld in loopende reke ning, rekeninghouders f 60254,88. Centrale bank 174886,05, reservefonds f 25625,97. De winst beeft oedragen 1058,91. De heer S Wagenaar werd in de Raad' van Toezicht herkozen. Tot plaatsvervangende bestuursleden wer den gekozen de heeren C. Spaans Jz. en S. Wagenaar. Dankende voer het vertrouwen en den wensch uitsprekende, dat bank en leden een voorspoedig jaar tegemoet mogen gaan, volgde sluiting. In eene gecombineerde vergadering van den vrijheidsbond, vrijz.-dem. en plaatselijk belang is een alphabetische lijst opgemaakt van candidaten voor leden van den gemeen teraad, bestaande uit vijf v.b.-ers, 3 v.d.-ers en 2 voor plaatselijk belang. De volgorde luidt: 1. C. J. Blaauboer, aftr. (v.b.), 2. D. Kaan (v.b.), 3. Chr. v. d. Kolk (p.b.), 4. H. K. Koster, aftr. (v.d.), 5. L. Nicolai (p.b.), 6. A. Rot (v.d.), 7. C. Schenk Azn. (v.b.), 8. Jb. Sleutel Azn. (v.b.), 9. H. Sybrands, aftr., (v.d.), 10. P. Visser Azn., aftr. (v.b.) Tentoonstelling. Daartoe door het gemeentebestuur in staat gesteld, heeft men te den Burg in den afgeloopen winter een cursus gegeven aan jeugdige werkloozen. De lessen werden be langloos gegeven door de heeren W. van Heeuwaarden, J. Buisman en H. Schrama, en omvatten alg. ontwikkeling en huisvlijt. Zaterdag en Zondag is in het St. Janshuis te .den Burg een tentoonstelling gehouden van den werkstukken op dezen cursus ver- vaardgd. De tentoonstelling werd geopend door den heer W. B. Oort, burgemeester van Texel, die mededeelde, dat de gemeente met genoegen de noodige gelden beschikbaar had gesteld, en de voorwenpen op deze ten toonstelling geven blijk, dat dit geld uitste kend is besteed. Prachtige voorwerpen in houtsnijwerk en figuurzaagwerk waren vervaardigd, als kapstokken, theebladen, courantenhangers, enz. Met prijs werden bekroond voor hout snijwerk, twee inzendingen van Joh. Keyzer en voor figuurzaagwerk een inzending van J. Schrama en een van T. Bakker. De belangsteling voor deze tentoonstel ling, die gratis toegankelijk was, bleek zeer groot te zijn. Overplaatsing. De heer H. Hovenkamp, die hier reeds vele jaren als commies bij de belasting en accijnzen werkzaam was, is thans als zoo danig aangesteld te Bergen (N.-H.). De heer Hovenkamp heeft zich in zijn functie als een zeer innemend mensch doen kennen, en met leedwezen ziet men hem hier vertrek ken. Benoeming lid van den Raad. Wegens niet-aanneming van zijn benoe ming tot lid van den gemeenteraad door den heer P. Wijnker, ter voorziening in de va cature W. Slijkerman, is benoemd verklaard de heer J. Droog te Zijdewind. Zooals we in ons vorig nummer reeds met een enkel woord vermeldden, heeft Zaterdagavond in het „Concertgebouw" te Amsterdam het „Nationaal-Jazzwe- reld-concours 1935" plaats gehad, uitge- s:nreven door het maandblad „De Jazz- wereld". De inschrijving was ditmaal wel tot eer. minimum beperkt, slechts 5 bands hadden voor deelneming ingeschreven. En toch, ondanks deze spaarzame deel name meenen we te constateercn, dat he. met de kwaliteit van de verschillen de Jazz-concoursen crescendo is ge gaan. Immers, al willen we niet ontken nen, dat er wel meerdere uitstekende amateurs-bands in Nederland te vinden zijn dan deze vijf, de thans ingeschreve nen vormden toch wel het beste, wat het Nederlandsche jazz-band-wezen op amateuristisch gebied kan opleveren en daarom was dit concours belangrijker dan ooit. En waar het hier ging om de beoor deeling van een landskampioenschap uit 5 bands, die onderling slechts weinig v* or elkaar behoefden onder te doen, kunr.en we de samenstelling van de jury niet erg bewonderen, evenals we voor de keuze van het verplichte nummer „Lady from St. Paul" geen bewondering kunnen opvatten. Doch dit zijn zuiver interne aangelegenheden en we willen ons hierin verder niet verdiepen. De loting had uitgewezen, dat „The S :orchers uit Bussum dit concours zou- dcr openen. Dit heeft (naast de voordee- ler. b.v. een mindere nervositeit) het na deel, dat het zoo goed als onoekende ver plichte nummer door de toeschouwers qua melody beoordeeld wordt en dat z' >als bij de latere bands wel het geval was geen intense belangstelling uit gaat naar het solistisch werk. Toch mo ge hier een vermelding van het uitste kende dubbel-trombone-chorus niet achterwege bM'vsn, dat ongetwijfeld be hoorde tot het beste wat de trombone partijen dezen avond opleverden. De vrije nummers waren Casa Loma ütomp en Blue Feeling, die beide getuig den van een ernstige studie, doch die geen bijzonderen indruk achter lieten. De Nederlandsche kampioenen 1934 „The Moochers" uit Den Haag hadden een reputatie op te houden en het was te verwachten, dat van hen iets bijzon ders te hooren zou zijn. Deze verwach ting is echter maar ten deele in vervul ling gegaan. Wel hebben we alle waar deering voor hun „George on my mind", dat geheel „af" was, doch we hadden van een dergelijk uitgebreide bezetting meer soli verwacht. In een dergelijke bezetting r'tten veel meer mogelijkheden en „Th 3 Moochers" hebben o. i. er niet uitgehaald, wat er in zat. Geprezen moet de keurige tenor sax-partij van W. Baumgarten, doch duidelijk geaccentueerd kwam ze he laas niet tot uiting. In „Happy as the day is long" zat voldoende swing, doch ook hier werden de details niet uitge buit. Het laatste voor de pauze was het optreden van Felix Kwast, die met z'n bekende Red Hot Peppers uit Apeldoorn naar Amsterdam kwam in de stellige verwachting, dat, wat hij nü bracht, zou behooren tot het allerbeste. Al thans zoo deed hij in spel en gebaar uitko men. Maar helaas, slechts weinigen konden onder de bekoring komen van zijn „swing'', zelfs niet toen hem van bevriende zijde een bloemenhulde werd gebracht. Het is jammei, dat Felix Kwast geen juist begrip heeft van werkelijke „jazz", mogelijk heeft hij b.v. van de „Blue Lyres" iets geleerd. Zijn vrije num mers waren Dinah en Honolulu Blues, waar van de laatste gedeeltelijk behoorlijk aan vaardbaar was. De Leidsche band „Blue Lyres" neemt op elk concours een uitzonderlijke positie in, men staat bij deze in elk opzicht beschaafde band telkens weer voor verrassingen. Als er in één band een adembenemende climax zat, dan was 't met deze band. Want eerlijk ge sproken hadden wij van hun „Lady from St. Paul" iets meer verwacht. Het bleef te veel aan de oppervlakte, de bekende durf om tot iets bijzonders te komen, ontbrak. Maar ge weldig van volume, beheersching en techniek was „Limehouse Blues'', het allerbeste num mer, wat we op dit concours hoorden. Deze band ontving niet minder dan 4 persoonlijke diploma's, een bewijs hoezeer de individueel beoordeeling haar stempel drukte op de Leid sche band. Tot slot hoorden we George Piccard en zijn band, die zich in Alkmaar meerdere ma len heeft laten h;ioren en die op dit concours lang niet 't slechtste figuur sloeg. Was 't ech ter wel gerechtvaardigd om hem aan dit amateur-concours te laten deelnemen? Het eind was droevig, 12 Jazz-wereld- girls met Johnny in hun midden demonstreer den een tap-dance. We weten niet wie er slechter was, de pianist of dit 11-man sterke dansclubje, maar als afwisseling had men ons dit nummer beter kunnen besparen. Gisteren hebben een bezoek gebracht aan de internationale bloemententoon stelling „Flora" te Heemstede, generaal Snijders, Z. Exc. Mr. dr. L. N. Deckers, de heer K. J. Frederiks, notaris-gene raal van het departement van buiten- landsche zaken en de heer jhr. van Nispen tot Sevenaer, oudgezant te Brussel. Wij vernemen, dat de minister van Waterstaat gisteravond op zijn departement een langdurig onderhoud heeft gehad met den chef van het staatstoezicht op de mijnen, om alsnog tot middelen te geraken een conflict in het mijnbedrijf te voorkomen. Het behoeft geen betoog, dat iedereen zi ;h in Limburg afvraagt of de algemeen heerschende malaise en de bestaande politieke tegenstellingen nog verscherpt mjeten worden door de ellende, die een staking, waarbij 10.000 mijnwerkers be trokken zouden zijn, natuurlijk mede- bi-ngt. Het valt niet te ontkennen, dat de stemming voor een staking bij de mijnwerkers vrij gunstig is. Er bestaat wel verbittering en stakingsbereidheid. Tijdens de verkiezingen is den mijnwer kers van bepaalde zijde voorgehouden: ju'lie wordt bij den neus genomen, •'acht maar tot na de verkiezingen. En nu lijkt het of dat juist gezien was, zoo dat het thans niet het geschiktste mo ment was om over een loonsverlaging te onderhandelen, laat staan er een door te voeren. De bonden hebben drie maan den geleden al gezegd: er kan niets meer af, en nu komt hun goede trouw in het geding. De regeering heeft haar besluit inzake jaarlijksche vermindering van de sociale lasten met 8 ton genomen. De directies achten zich desondanks ver plicht tot het invoeren van bezuinigin- gei op de loonen en de mijnwerkersbon den hebben de voorstellen der directie verworpen. Zoo is de oplossing van het probleem zeer moeilijk geworden, niet het minst omdat het tevens een prestige kwestie voor beide partijen is geworden. Toch zal men van oordeel moeten zijn en moeten blijven, dat hier een brug gesla gen dient te worden, niet enkel in het belang van onze mijnindustrie, maar van de geheele streek. Tusschen de stations Westerbroek en G-oningen is gisteren door den trein, welke te 12.25 uur te Groningen moet aankomen, de 53-jarige gehuwde J. H. Diowes uit Groningen overreden en op slag gedood. D. was een zenuwpatiënt en had zich heimelijk uit zijn woning verwijderd. Naar het Corr. Bureau verneemt, zal de nieuwe burgemeester van Schiedam, mr. dr. F. L. J. van Haaren, wien eervol ontslag zal worden verleend als procu reur-generaal en ondervoorzitter van den raad van bestuur van Suriname, als zoodanig geen pensioen genieten, zoodat van cumulatie van inkomsten in deze geen sprake zal zijn. Gisteren is de 27-jarige fabrieksarbei- d«.' Jansen op een erf van de wollen stoffenfabriek van de gebr. Janssen aan het Wilhelminapark te Tilburg, bij het he'pen van het rooien van een boom, uit een boom gevallen. Bewusteloos bleef de man liggen. Met een zware her senschudding en inwendige kneuzingen is hij door een auto van de G. G. D. naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend, hij is den geheeien dag bewusteloos geble ven. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op den Peizerweg onder de gemeente Gro ningen een doodelijk ongeluk gebeurd. Eenige kinderen speelden aan den kant van den weg, toen p'otseling het 3-jarige dochtertje van de familie Veldvisch den weg wilde oversteken. Zij werd gegrepen door een juist passeerende auto van den heer Dijkstra uit Roden. Zij werd zoo danig gewond, dat zij vrijwel onmiddel lijk daarna overleed. De verkeerspolitie uit Groningen stelt een onderzoek in. Vermoedelijk treft den bestuurder van d' auto geen schuld. Op het kruispunt van den Rijksweg nabij den Huizerweg te Bussum heeft gistermiddag een botcing plaats gehad tusschen een auto, waarin de familie Horrowiz uit Zeist was gezeten, en een auto uit Amsterdam. Bij de botsing w«*rd het 3-jarig zoontje van de familie Hdie naast den bestuurder was geze ten, met het hoofd tegen het stuur ge slagen. Met een schedelbreuk en ernsti ge verwondingen aan het hoofd is het knaapje naar de Majella-stichting ver voerd. Zijn toestand is zorgwekkend. De automobilist die de aanrijding ver oorzaakt had, Bekouw uit Laren, be weerde, dat hij met een vaart van 85 K.M. gereden had. Bij onderzoek is even wol gebleken, dat dit minstens 100 K M. moet zijn geweest. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Toen gisteravond de korporaal N. uit Scheveningen de kazerne op de Koren markt te Bergen op Zoom binnen kwam, klonk een schot. De man werd getroffen; dr. Kooien verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per auto naar het gasthuis werd vervoerd. Aan de kazerne kon men geen verde re inlichtingen geven. 243. Drein Drentel was de eerste die weer begon te klagen. Nauwelijks had hij zijn dorst gelescht, of hij begon te mopperen dat het zoo lang en zoo hard regende. Piet werd kwaad en zei dat hij nu eindelijk eens met zijn gezanik op moest houden. 244. Maar de regen werd niet minder. Het regende aan een stuk door en weldra stond het land een me ter diep onder water, 't Zeemonster kreeg allemaal witte plekken 0^ zijn huid. Dat kwam omdat het niet tegen zoet water kon, daar ging de heele huid van uitbijten.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7