HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKl VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. ZURE Van je familie moet je 't maar hebben. De 66-jarige Joh. de B. en zijn 33-jarige oon Anthoon Gerard, beiden te Hoorn, had- Hen rekening en verantwoording af te leggen van het feit- zii tesamen meJ- A. Wasse naar echtgenoote van den zoon en broeder joha'nnes de Best, op 16 Januari hadden mis handeld. De politierechter vermeende, dat Hit vuile familiewaschie eigenlijk niet in het openbaar moest worden gewasschen De verdachten gaven dit toe, doch deden toen een boekje open van de afgetuigde schoondochter en zuster, dat ook niet be paald O. K. was Volgens het opgewonden verslag echter van de schoondochter was ze behoorlijk af- gerost, maar zij had er geen dagen last van Sehad. De heeren werden ten slotte veroor- eeld ieder tot 15 boete of 10 dagen. Een haast vergeten delict. Het nagenoeg uitgestorven delict van strooperij van bagger mef behulp van een vaartuig, stak nu nog weer eens zijn kop op en nu verscheen de 22-jarige tuinbouwer uit Harenkarspel Adam Br., die zich aan dit feit op 23 Februari had schuldig gemaakt en ver oordeeld werd tot 5 boete of 2 dagen. Eigenaardig, dat 40 jaren geleden ook reeds een dergelijke boete werd opgelegd! Stakings-napret. De Alkmaarsche bouwvakarbeider Willem 5. zou op 14 Maart den politieagent P. de Wit hebben beleedigd Dit feit was gepleegd in de Schagenstraat, alwaar het als gevolg van een staking, waarbij werkwilligen wer den gemolesteerd, zeer rumoerig was. Heden voor dit feit terecht staande, ontkende Wil lem het ten laste gelegde en had niet minder dan 3 getuigen a décharge in het vuur ge bracht. Volgens een dier getuigen de Nijs, zou Frans Boersen het woord hebben ge bruikt. De twee overige getuigen van den verdachte ontkenden, dat net geïncrimineerde woord door verdachte was gebruikt. De offi cier hield zich echter aan den verbalisant, achtte het feit bewezen en requireerde 30 boete of 15 dagen. Vonnis: De politierechter achtte Willem eveneens schuldig en legde 5 boete of 2 dagen hechtenis op, alsmede 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 proefjaren. De geleende sliklaarzen De 23-jarige boerenknecht Steffen U. te Barsingerhorn was aan 't baggertrekken ge gaan en had toen twee paar baggtr'aarzen geleend van zijn buurman M. Leyen, maar leverde deze laarzen weer in, waarbij echter bleek, dat een dezer laarzen vermoedelijk met een mes was stuk gesneden. Volgens den heer Steffen, heden terecht staande, had hij die laars niet meer van zijn been kunnen krijgen. Wegens vernieling werd Steffen ech ter veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen met schadebetaling van 3 aan den bena deelden buurman. Praclische „steun" voor de glazenmakers. De landarbeider Pieter SI. te Zijpe stond terecht naar aanleiding van het feit, dat hij in den nacht van 17 op 18 Maart, na con sumptie van de noodige biertjes bij verschil lende menschen te Oudesluis de ruiten had ingegooid. Tot dusver was hij in gebreke gebleven de schade te vergoeden. Het rap- Bort van den heer Wiggers luidde ongunstig, let politietoezicht in Oudesluis is onvol doende en deze verdachte speelt daar tot er gernis der bewoners de baas. Op voorstel van den heer Wiggers werd deze zaak tot 13 Mei in den pekel gezet. Een succes voor mr. Verdoorn. Een 54-jarig arbeidertje uit Castricum, Hermanus de Gr., had volgens dagvaarding in Februari en Maart j.1. onjuiste opgaven gedaan met betrekking tot de verdiensten van zijn zoon Piet, die bij 'n aannemer werkzaam was geweest. Bij onderzoek bleek dat die opgaven geregeld waren ge steld beneden het aan Piet uitbetaalde loon. Voor dit ernstige feit moest Manus thans verantwoording doen en tegen- hem werd gevorderd ter zake valschheid in ge- schrifte 1 maand gevangenisst.af. pt verdedigji, mr Verdoom, achtte de valschheid niet bewezen, omdat verdachte °PI?aal nog niet wist, wat de zoon verdiend had, reden waarom pleiter vrij- sPraak concludeerde. De officier hield zich echter aan de valschheid en persisteerde De politierechter deed evenwei geen ui*- spraak maar gelastte alsnog een nader onder- zoek ter secretarie. Op 13 Mei hervatting van het onderzoek. Dronken of draaierig? De arbeider Hendrik Sch. te Bergen, die volgens het oordeel van veldwachter Boltjens 0 k c ^e' v^eerde onder den invloed en onbekwaam genoeg werd geacht om opge wacht te worden, had zich tegen die aan- jjouding met geweld verzet en stond nu «recht ter zake wederspannigheid. Eenige °agen te voren had hij ook voor den kan- onrechter terecht gestaan. Deze zaak was aangehouden. Het betrof hier het wielrijden onder den invloed. Oevorderd werd 14 dagen gevangenisstraf. De politierechter gelastte een nader on- rzoek. Hervatting op 24 Juli Zijn bloed werd karnemelk. i.Jfen te Rinnegom wonende 23-jarige bol- "«weeker Joh. Petr. V., in de wandeling jtenaamd Jan, zou op 17 Maart den 15- yplten Bertus Broekhof uit Egmond aan rfe bij de haren hebben gepakt en hem met stok hebben geslagen. Deze knaap vlakte deel uit van een gezelschap kwa- 3*118! die het de moeder van Jan V., 'n uwe, lastig maakten. Bertus had ook al hp(S 5 dc konijnen gezeten en wilde 1 ÜV* veriaten. Een zekere jongeheer J rluibers maakte ook deel van het clubje 611 tead nu op als tweede getuige. Jammer ha<i Jan het er wel wat al te dik Jjgelegd en nu vorderde de officbr f 15 dagen dagen. Vonnis 10 boete of 5 Speelzucht, die door de Ioterijwet niet beteugeld kan worden. Bei f aardbewerker Petrus de W. te vv/.°5?' tegen zijn achterneef Jan de eemge animositeit koesterde naar aanleiding van een op 2 kaartavondjes ver dwenen gulden, had zijn gemoed gekoeld door Jan 'n tik op z'n gezicht toe te dienen. Deswege voor den rechter gedaagd, werd het bewijs niet voldoende geacht en bekl. vrijgesproken. (Meervoudige strafkamer). Een gevaarlijke carambole in 't donker. De duorijder N. Ausman, die in den- avond van 10 Juli het twijfelachtige genoegen had beleefd van een aanrijding, bleek nog niet door het noodlot te zijn uitgeschakeld, al thans toen hij druk bezig was, het beschadig de motorrijwiel te herstellen aan den kant van den Helderschen weg onder de ge meente Zijpe, werd hij aangereden door een passeerenden auto, die geen achterlicht voerde en Ausman bekwam eenige bloedende ontvellingen aan zijn handen. De Zijper ge meenteveldwachter v. d. Heijden was weldra ter plaatse en het gelukte bedoelden auto op te sporen, die bestuurd werd door ze keren Klaas B. uit Amsterdam. Ook de bestuurder van de motor, zekeren Jac. v. Slooten uit Haarlem kreeg nog 'n opstopper en ontving eenige kleine blessu ren aan zijn beenen, terwijl zijn motor, vol gens zijn opgaaf, 115 schade bekwam. Misschien dat hij meteen wel de reeds beko men beschadiging in deze rekening vlocht, wat achteraf beschouwd nog zoo dom niet zou zijn. Een paar passagiers van de bal dadige auto, die Amsterdam tot bestemming had men had de harddraverij te Anna Paulowna bijgewoond werden als getui gen gehoord. Te Burgerbrug had het gezel, schap opgestoken, het clubje zat zoo'11 beetje te suffen in den wagen doch tusschen Anna Paulowna en Schoorl had men een hevigen schok gevoeld en was men opgeschrikt, doch de chauffeur Klaas B. had gezegd: 't is niets! Te Bergen was de auto aangehouden door een politieman op een motorrijwiel, omdat het achterlicht van den wagen niet brandde. Bij den Bergertunnel werd de wa gen nog eens aangehouden met betrekking tot de aanrijding met den motor van van Slooten en Ausman. De getuige A. Zwart, een der inzittenden, was heel voorzichtig in zijn verklaringen. De getuige Jacob Abram K., een landbouwer uit Sloterdijk, had even eens den schok gevoeld en vermeende, dat de wagen van den weg was geraakt. De officier releveerde dat hier gold de eerste kennismaking met Art. 24 van de nieuwe Motor- en Rijwielwet, waarin het verboden is bij een aanrijding, waarbij een ongeval het gevolg is, door te rijden, zulks om te voorkomen, dat de identiteit van het rijtuig niet kan worden vastgesteld. In verband met de bijgewoonde courses vermeende de officier, dat het gebruik van alcoholische ververschingen niet zonder in vloed op de stuurvastheid van den chauffeur, die bij de rechtbank geen onbekende is, is ge weest en lettende op de verschillende andere omstandigheden, achtte de officier hier het tenlaste gelegde feit bewezen, wat hem mo tief gaf 3 maanden gevangenisstraf te requi- reeren. We willen er nog even bijvoegen, dat het hier betrof Klaas B., die onlangs terecht stond wegens diefstal van een dames regenjas op de harddraverij te Het Zand. Oeen vergunning voor den verkoop van sterken drank. De distillateur Mafthijs N. te Hoorn, had aldaar terecht gestaan voor het kantonge recht, omdat hij in het perceel Groote Noord 64 in voorraad had gehad een hoeveelheid sterken drank, bestaande uit jenever, cognac en brandewijn, bestemd voor den verkoop in 't klein, dus bij minder dan 10 Liter, waar voor vader Thijs geen vergunning had. Voor deze drank-excessen was hij veroordeeld tot 2 X 50 boete of 2 X 50 dagen hechtenis De heer N. was in hooger beroep gekomen welk appel heden behandeld werd met mr. Dijkstra uit Amsterdam als> verdediger. Appellant, die 5 Liter jenever aan een dames had afgeleverd, welke verkoop motief had gegeven voor de strafvervolging, had voor het kantongerecht bekend, doch haalde thans weer bakzeil, met welke gewijzigde houding de officier echter geen rekening wenschte te houden, zoodat bevestiging van beide vonnissen werd gerequireerd. Mr. Dijkstra bestreed de officier in zijn opvatting omtrent de vakkennis van den ap pellant. Deze is grossier in sterke dranken, doch hoofdzakelijk om deze te versnijden tot zwak-alcoholische dranken. Van hem kan niet verlangd worden een voldoende kennis van de drankwet, die zelfs voor juristen een mysterieuzen doolhof is. Appellant heeft al leen sterken drank verkocht aan detaillisten. De caféhouders, wier bedrijf bijna aan den grond is geraakt, hebben geen middelen meer, om hun dranken en gros te koopen en slaan nu hun voorraad in bij appellant bij 5 Liter inplaats van 10 Liter. Daardoor kwam de cliënt van verdediger in strijd met de drankwet in verband met de nieuwe situatie in zijn bedrijf. Hij leverde niet aan particu lieren, maar aan den detailhandel, aan de detaillisten. Hij deed zulks niet op slinkschc wijze, maar openlijk en vroeg de noodige biljetten aan en dit nog wel aan de ambtena ren, die opsnoringsambtenaren zijn van de drankwet. Door deze handeling kon alle gedachte aan kwade trouw worden geëlimi neerd. Hij heeft niet geknoeid en is niet op heeterdaad betrapt en is ook nimmer ver volgd wegens overtreding der drankwet De vervolging is het gevolg van de razia. ge houden tot constateeren van clandistienen drankverkoop, waarvoor geheel in den lijn van de regeeringsbezuinigingswdede 2 nieuwe drankwetinspecteurs zijn aange steld. Deze razzia is geheel mislukt want de daders waren tijdig gewaarschuwd, doch de heer M. N. was daarvan het slachtoffer ge worden. Pleiter kwam, in verband met het door hem aangevoerde, op tegen de zware straf, die in geen verhouding staat tot den ernst van het feit, aan den appellant opge legd. Na nog uitvoerig te hebben stilgestaan bij verschillende onderdeden, in dit prores naa' voren gekomen, zoowel wat betreft de erken ning van den verdachte en de positie van appellant als grossier, concludeerde pleiter vrijspraak, of ontslag van rechtsvervolging, subsidiair een aanzienlijke vermindering van straf en de in beslag genomen voorraad sterken drank, ter waarde van 600, vrij te geven, meer subsidiair clementie met appel lant, wiens bedrijf toch ook al reeds door de tijdsomstandigheden zwaar is getroffen. Door de officier werd op verschillende punten in pleiters betoog gerepliceerd en deze bleef bij zijn requisitoir persisteeren, waarop een langdurige dupliek niet uitbleef. EEN AARTS OPLICHTER. Nog velen zijn er in geloopen De 39-jarige te Schijndel geboren en te 's-Gravenhage wonende Frits Spijkers, zich noemende vertegenwoordiger van de maat schappij „De Ster" ten doel hebbende steun te verleenen aan landbouwers en veehou ders, had in die kwaliteit verschillende goed- geloovige ingezetenen in dorpen in den om trek van listiglijk en bedriegelijk, zooals die term luidt, bewegen tot afgifte van verschil lende bedragen Zoo verscheen hij als de af gezant van het Fortuin in Blokker o.m. bij den heer Renooy, Peetoom en wed. Vlaar, die hij een lot aansmeerde van deze maat schappij „De Ster" hen overhalende met de toelichting, dat op zoo'n lot zonder uitzon dering een prijs viel van 75, niettegen staande dit iot voor slechts 67.50 verkrijg baar waren gesteld. De goochelaar stond nu heden als oplichter terecht en 'n 7-tal buiten lui waren in deze zaak als getuigen gedag vaard. In de eerste plaats had Frits den heer A. Leeuwerik te Wijdenes bewerkt en hem werd een bedrag van f 10 als eerste termijn ter hand gesteld Hij deelde ook mede, dat zekere heer Arie Vis te Schellinkhout bereids 'n mooien prijs had getrokken. De maat schappij werd gesteund door kerkelijke in stellingen en daardoor was het mogelijk zulke prijzen uit te keeren. Wanneer het lot geheel was afbetaald, dan ontving men min stens 75 gulden en 'n 'amesrijwiel. Voorts vertelde hij ook, dat zekere Peetoom en Renooy ook zoo'n lot hadden genomen, wat achteraf 'n formeele leugen bleek te zijn. De verdachte, in rechten bijgestaan door mr. v. d. Loos, verschool zich voortdurend achter zekeren mijnheer Akkerman, residee- rende te Baerle Nassau, die de directeur van „De Ster" heette te zijn. Dit gaf de officier aanleiding, hen 'e vragen of de directeur hen ook had gezegd, dat hij Peeetoom en Renooy moest voor stellen als deelnemers aan de loterij. De heer Pieter Haring, tuinman te Wester- Blokker, had ook een visite gehad van den representant van „De Ster" tot steun van noodlijdende landbouwers, waaraan ver bonden kerkelijke instellingen. Het aller minst, dat op de lo'en te win en viel, was 15. Hij had nog 3 loten en daarop was als extra-premie gegeven 'n damesfiets. De han dige snaak praatte zóó mooi, dat Haring 'n lot pakte en 13 ter afbetaling voldeed. Dit geld behoorde aan het oudste kind van Haring, die het van zijn zakcentjes had over gespaard Ook de veehouder Klaas Tuinman wist hij een dergelijk lof aan te praten, onder het smoesje, dat dit geld diende voor steun aan arme boeren. De Heilige Land-stichting te Nijmegen zou ook bij dit liefdadigheids werk geïnteresseerd zijn. Er waren al menschen die premies had den gewonnen, onder meer de wed. Vlaar, benevens nog een paar lieden uit den om trek, Arie Vis, die 2000 gulden en nog an dere gelukkigen, die zelfs 10.000 pop had ge- wonnen. Enfin, Klaas Tuinman nam een lot en vol deed voorloopig 7. De winnaar van de 10.000, de heer Piet Renooy, verscheen ook voor het getuigenhekje en deed de teleurstel lende mededeeling, dat hii niets had gewon nen. Een andere uitverkoren prijswinner moest ook met leedwezen verklaren, dat hem nimmer een cent winst van de „Ster", die hij niet eens kende, was ten deel gevallen. Ook den heer A. M. Vis was het bestaan van de „Ster" onbekend. Wel had hij een lot betrok ken van een andere oplichtersmaatschappij, waartegen gewaarschuwd was. Een liedje op het oude thema. De officier releveerde, dat men hier weer had een liedje op het oude thema, de oplich ter met zijn mooie praatjes ter eener en de goedgeloovige boeren ter andere zijde. Het zijn altijd dezelfde soort menschen die er tusschen worden genomen. Lezen die men schen dan geen kranten?, vroeg de officier met verbazing. Het O.M. zal echter den strijd tegen deze zwendelaars niet opgeven, zelfs al moet er dan eens een zaak stranden. De officier besprak ook nog het steeds in slaande praatje over die steunende kerkelijke instellingen, die als lokmiddel dienst moeten doen. Een samenweefsel van verdichtselen was hier zonder twijfel aanwezig, zooals door den officier in finesses werd aangetoond. Al les tezamen genomen, vermeende de officier sterk genoeg te staan, tegen dezen zwende- Piet aangehouden door een grensbf van het eene land In het andere bre betalen, zei deze beambte. „Hebben laar 10 maanden gevangenisstraf te kunnen vorderen. De officier waarschuwde menschen als de bedrogen getuigen, met kracht, zich te hoe den voor dergelijke oplichters, waardoor vooral het platteland geteisterd wordt. De verdediging. Mr. V. de Loos liet het licht schijnen op het feit, dat de ondernemers te Baerle-Nas- sau de ware schuldige is, doch niet de per sonen die dikwerf ter goeder trouw met zulke aandeelen rondleuren. Deze verdachte, die nimmer met den straf rechter in aanraking kwam, was een mijn werker, die door kolenvergiftiging dit werk niet meer kon verrichten. Hij was daardoor werkeloos geworden en toen in aanraking gekomen via een anderen „Ster"-agent met den beruchten mijnheer Akkermans en werd in de verwachting van een behoorlijk inko men, op de bevolking losgelaten. De man, tenslotte in het Huis van Bewa ring gedeponeerd, schreef den heer Akker mans een brief en vroeg in welke rommel hij nu terecht gekomen was. Hij ontving toen ten antwoord, dat men de onderneming had stop gezet en hij het materiaal moest terug zenden. Pleiter vermeende, dat verdachte wel een opeenstapeling van diverse leugens had ge dicteerd, wat echter nog niet het misdrijf oplichting daarstelde en concludeerde ten slotte vrijspraak. Mocht de rechtbank anders oordeelen, dan refereerde pieter zich, doch drong in dit geval aan op een voorw. ver oordeeling. Het gewone Heldersche café-zaakje. De heer B. J. M., 'n 52-jarige caféhouder in de Zuidstraat te Den Helder, in het bezit van verlof A, zou in den nacht van 2829 Augustus in zijn verlofzaak aanwezig heb ben gehad mej. Minna Antoinette Johanna Brandt, wat in strijd werd geacht met de drankwet, zoodat de agent de Haan tegen den caféhouder proces-verbaal opmaakte, met gevolg, dat deze werd veroordeeld door den Helderschen kantonrechter tot 25 boete. De veroordeelde berustte echter niet in dit vonnis, kwam in hooger beroep en verzekerde zich alsnu de juridische bijstand van mr. de Groot. Dit appél werd heden be handeld en de verdediger had niet minder dan zes getuigen a décharge gedagvaard. Mej. Brandt erkende zich dien nacht in het café in gezelschap van een marinier te hebben bevonden. Zij was in betrekking bij den heer de H. en deze had haar gezegd, als er naar gevraagd wordt, zeg je maar dat je betalend logé bent. Mej. Brandt, lang niet op haar mondje gevallen, beschuldigde den appellant, dat hij stond te jokken. Voorts gaf zij toe, getrak teerd te zijn geworden op bier, koffie en soms ook op Voorburg. De heer G. de Haan, agent van politie, hield zich volkomen bij zijn proces-verbaai. Mej. Brandt had verklaard betalend logé te zijn, wat de Haan bij nader onderzoek on juist bleek. Het café is ook een dancing, voor heen werd het beheerd door zekeren heer Leijen en toen was het een heel rustige in richting. Mej. Brandt genoot op moreel ge bied bij de politie geen gunstige reputatie. Hierop werden gehoord de getuigen a dé charge, die meerendeels verklaarden, dat de juffrouw niet in het café bediende en vol gens haar verklaring betalend logé was. Zij heeft man en drie kinderen in Rotterdam. De officier vond als gewoonlijk dergelij ke Heldersche zaken onverkwikkelijk, ging het smalfilmverhaaltje nog eens in bijzon derheden na, om tot de conclusie te komen, dat er geknoeid was en requireerde een zelfde straf: 25 boete of 10 dagen, als in eerste instantie opgelegd. Mr. C. A. de Oroot deed uitkomen, dat verdachte streed om zijn recht en niet voor zijn voordeel. Het ging bovendien om zijn muziek- en dansvergunning, waarvan de in trekking dier vergunning uitliep op zijn on dergang. Men had aan marinemenschen den toegang tot zijn café verboden, omdat men meende, dat hij communistische lectuur op de leestafel had liggen. En wat was die communistische lectuur: nota bene de „Strijdkreet", het orgaan van het Leger des Heils, riep mr. de Groot tot algemeene hila riteit uit. Ten slotte achtte pleiter het bewijs van de tenlaste gelegde overtreding niet geleverd en concludeerde vrijspraak. Dat gedraai stond hem tegen. De heer Corn. Joh. J., een automobilist te Zandvoort was te Den Helder veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen wegens overtreding van het parkeerverbod. Eerst had de ambte naar 2 boete of 2 dagen gevorderd en later weer 4 boete of 4 dagen, waartoe hij werd veroordeeld, doch op de griffie had men ge zegd, dat hij 5 moest betalen. Dat gehark maakte den man zoo nijdig, dat hij in hooger beroep ging. Thans werd echter vastgesteld, dat de boete 4 bedroeg en de officier re quireerde bevestiging van het vonnis. Nog een slachtoffer van de razzia. De wijnhandelaar Dirk de H. te Hoorn bte. Als je wat moet je ervoor lic wat bij je?" Qemeetttecaden Maandag vergaderde de raad. Na ope ning der vergadering door burgemeester J de Moor bleek, dat was ingekomen een afschrift van het kon. besluit waarbij, aan den heer J. de Moor eervol ontslag is verleend als burgemeester van de ge meente Zijpe. Op enkele verzoeken om ontheffing van hondenbelasting werd gunstig be schikt. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten over te gaan tot onderhandsche ver huring voor den tijd van 5 jaar (1935 tot en met 1939) van een stukje tuin grond, gelegen in den Leihoek, aan den tegenwoordigen huurder D. Brommer Sz. te Petten tegen een huurprijs van 5.per jaar. Vervolgens stelden B. en W. voor naar aanleiding van de circulaire van hot Nationaal Crisis-comité, ook voor 1935 extra steun aan werkloozen te ver leenen. Maximaal mag over 1935 voor extra steun B worden besteed 10 per ivérklooze. Van dit bedrag neemt het N C. C. 79 voor zijn rekening, indien d j gemeenteraad 21 beschikbaar stelt. Tn verband daarmede stelden B. en W. voor voor 1935 een bedrag van 141 X 2.10 296.40 beschikbaar te stellen en de uitvoering der regeling wederom op te dragen aan het plaatselijk Crisis comité. Dit voorstel werd aangenomen. Vervolgens werd aangenomen een voorstel van het college om de aftreden de leden van de niet-ambtelijke schat tingscommissie. Eveneens werd aangenomen een ver zoek van den Zijper Bestuurdersbondi om de georganiseerde arbeiders, ge- p'aatst bij een der werkverschaffingen, een toeslag op het loon te geven van 2 cent per uur. Een voorstel tot intrekking van het raadsbesluit tot vaststelling van een verordening houdende wijziging van het tarief der belasting voor in koffiehuizen geplaatste biljarten werd aangenomen. Op een verzoek van W. Meijers te 't Zand om verhooging van de indertijd! aan hem toegekende vergoeding van ie kosten van schoolbezoek werd gunstig beschikt. Eveneens werd een gunstige beschik king genomen op de verzoeken van A. Rentenaar, N. Snip, M. Schrieken en P. Kort, om vergoeding van de kosten van schoolbezoek voor hunne leerplichtige kinderen, die de christelijke school te Schagen bezoeken. Hierna volgde het afscheid van den burgemeester waarvan we in ons num mer van Woensdag reeds verslag hebben gegeven. P. Het gaat er niet om of de opbrengst van de door U bedoelde bronnen gewijzigd is; van belang is slechts of al die bronnen nog bestaan op 1 Mei j.1. Bestaan de bron nen nog, dan moet u opgeven hetgeen die bronnen over het afgeloopen jaar zuiver hebben opgeleverd, dus niet het bestaande inkomen. Hoewel uw huis niet het geheele jaar uw eigendom was, moet u toch de opbrengst over een geheel jaar (huurwaarde grond belasting, assurantie enz.) opgeven. U moogt hierop niet afschrijven. J. K. (O.) Ik raad u aan een verzoek schrift te richten tot den Directeur der Dir. Bel. te Amsterdam om ontheffing van den u opgelegden aanslag. U moet duidelijk uit eenzetten welken aanslag het betreft, soort van belasting etc., alsmede een vermelding van de redenen die aanleiding geven tot uw verzoek. Voor zoover noodig brengen wij nog eens onder de aandacht van onze abonné's, dat zij vragen op belastinggebied kunnen inzenden aan de redactie onder bovenstaand motto. had ook sterken drank verkocht bij minder dan 5 liter en was door den kantonrechter veroordeeld, terwijl voor een belangrijk be drag aan spiritualen in beslag was genomen op voorbeeld van zijn collega en' lotgenoot Mathijs N. was hij in hooger beroep geko men, doch vermoedelijk zonder succes, aan gezien de officier bevestiging requireerde. Het bekende onderonsje. De 22-jarige Jacob H. uit Amsterdam stond terecht terzake het zedenmisdrijf, straf baar gesteld bij art. 245 wetb. van straf recht, een aangelegenheid die in verband met het zedekwetsend'e met gesloten deuren werd behandeld. 245. Aan de Hongaarsche grens werden Drein en 246. „Ik heb niets bij mij, zei Piet". En dat dan, zei de beambte, terwijl hij op het zeemonster wees. „O, dat is een zeemonster," zei Piet, „ik wist niet dat je daarvoor moest betalen". Toen kreeg hij een briefje waarop hij dertig gulden moest betalen. Daarna kon den ze weer verder trekken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7