DE MOORD IN DEN IJ-POLDER. Tegen verdachte 15 jaar gevangenisstraf geëischt. Twee jongetjes verbrand. Agent schiet op inbreker. Het vervolg van gisteren. 'jPzoüUiciaai Hieuws WINKEL ZUIDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK HEEMSKERK Drink Uw kotfie met FRIESCHE VLAG enmet smaak PROF. DR. E. GILTAY. t Te Apeldoorn is in den ouderdom van 75 jaar overleden prof. dr. E. Giltay, emeritus hoogleeraar in de plantkunde aan de Landbouwhoogeschool te VVage- ningen. CONTINGENTEERING VAN PAPIER. Naar wordt vernomen, is de contingen- teering van papier uitgebreid met boe ken, tijdschriften en muziekdruk, mits in de Ned. taal resp. met Ned. J.ekst, bi'eforders, brievenmappen, omslagen voor boeken en vliegenvangers. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Motorrijder uit Arnhem gedood. De 28-jarige assistent-directeur van de Camis te Arnhem, de heer H. van Heut, is gisteren op noodlottige wijze om het levpn gekomen. Hij kwam op zijn mo torrijwiel uit Duitschland en ie nabij Zevehaar tegen een boom gereden, met het noodlottig gevolg dat hij op slag dood bleef. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. SCHIPPERSVROUW VERDRONKEN. Tragisch ongeval te Zaandam. Te Zaandam is girteren een 35-jarige schippersvrouw bij haar pogingen om het schip naar den walkant te trekken overboord gevallen en verdronken. Al leen een 5-jarig dochtertje had 't onge val bemerkt. Zij deelde het bij zijn thuiskomst aan haar vader mede. Toen de vrouw uit het water werd gehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken. HANDEL MET RUSLAND. n Weer een delegatie naar de Sowjet- Unie vertrokken. Naar wij vernemen, zijn in overleg en sa menwerking tusschen het college van regee- ringscommissarissen en het comité voor den handel met Rusland, de heeren Rethmeier, Hqrneman, Van Wijnen en Verduyn naar Rusland vertrokken, om een onderzoek naar de mogelijkheid van uitvoer van Nederland- sche producten, ook van vee, naar de Sowjet- Unie in te stellen. Hét is niet de eerste maal dat contact met dé Sowjet-Unie wordt gezocht, aangezien dit réeds meermalen is geschied. Het Volk schrijf in verband met het boven staande: Is de delegatie, die thans is uitgezonden, zijn verschillende belangengroepen vertegen woordigd, met die beperking evenwel, dat de industrie er buiten gebleven is. De bemoei ingen yan het college van regeeringscommis- sarissen gaan niet verder dan met de pro ducten, die onder, de landbouwcrisiswei- geving vaHen. Hét initiatief 'tot deze samenwerking tus schen het college van regeeringscommissa- rissen en het comité voor den handel met Rusland schijnt te zijn genomen door den heer S. van Zwanenberg, die als commercieel adviseur van de regeering in het college van regeeringsommissarissen zitting heeft en die tevens lid is van het genoemde comité. De delegatie heeft geen bepaalde opdrach ten of aanbiedingen over te brengen. Zij is echter nauwkeurig ingelicht omtrent de op vattingen van de regeering, de mogelijk heden, die hier te lande voor export aanwezig worden geacht en de voorwaarden, waarot transacties tot stand zouden kunnen komen. Als tijdens de besprekingen bepaalde voor uitzichten mochten worden geopend, zal contact tusschen het college van regeerings- commisarissen en de delegatie worden be werkstelligd Als zeer gewichtig beschouwt men het bedingen van goede prijzen en aan nemelijke betalingsvoorwaarden. NOG GEEN OPLOSSING IN DE MIJNSTREEK. Naar de groote staking? Nadat de hoofdingenieur, chef van het staatstoezicht op de mijnen, mr. ir. van Wa terschoot van der Gracht, het contact tus schen. regeering en particuliere mijnonderne mingen hersteld had, is Woensdagmiddag in Heerlen een onderlinge bespreking tus schen de mijndirecteuren gehouden. Heden middag zijn de besprekingen op het departe ment te 's-Gravenhage voortgezet, waar aan de heer Van Waterschoot van der Gracht eveneens deelnam. Naar de Tel. verneemt, hebben de discus sies lang geduurd. Hierbij kwam weer het tweede bezuinigingsrapport over het Alge meen Mijnwerkerstonds ter sprake. De mijn- directies moeten, bij monde van mr. Haex, verklaard hebben, dat zij genegen zijn de loonsverlaging van 5 pCt. op te schorten, wanneer de regeering een meer tegemoetko mende houding aanneemt in zake het door het rijk in het Algemeen Mijnwerkersfonds te storten bedrag. Hebben de daarna te hou den besprekingen met de arbeidersvertegen woordigers dan resultaat, en kan men tot overeenstemming komen over de reorganisa tie van het'Algemeen Mijnwerkersfonds, dan zal de loonsverlaging geheel worden inge trokken. Het conflict zou dan eindigen zonder ge bruikmaking van artikel 45 der Arbeidsge- schi'llenwet door de regeering. De besprekingen zullen worden voortge zet. HET CONFLICT A.N.W.B.—K.N.A.C- De A.N.W.B. wendt zich tot de Gemeentebesturen om de „meu bileering" van de wegen in één hand te houden. De A.N.W.B. heeft aan de verschillende gemeentebesturen in den lande een circulaire gericht, waarin wordt kennis gegeven van het eindigen van de samenwerking met de K.N.A.C. De A.N.W.B. deelt mede, dat hij het in het belang van het verkeer ten zeerste zou betreu ren, indien de K.N.A.C. nu zelfstandig tot het plaatsen van wegwijzers zou overgaan, waardoor de toestand zou worden verkregen dat b.v, op één punt 2 verschillende borden naar eenzelfde plaats langs verschillende richtingen zouden wijzen of wel, zooals men in het buitenland zoo dikwijls ziet, dat men na een bord in een richting A te zijn gepas seerd met een afstandsopgaaf van b.v. 36 K.M. daarna een bord van een andere vei- eeniging zou vinden met opgaaf van den af stand 37 K.M., hetgeen mogelijk is, wanneer niet de afstand tot hetzelfde unt wordt aan genomen. Hetzelfde geldt voor de plaatsing van waarschuwingsborden. Ook hierbij is het noodig dat één systeem wordt aangehouden en wel dit, dat niet teveel waarschuwings borden worden geplaatst, maar uitsluitend daar, waar voor den voorzichtigen rijder ge vaar dreigt. In het buitenland ziet men her haaldelijk dat men door een teveel aan waar schuwingsborden, welke dikwijls alleen uit reclame-doeleinden worden geplaatst, daarop niet meer let, waardoor zij hun waarde op de werkelijk gevaarlijke plaatsen missen. De A.NW.B. wendt zich op grond van het vorenstaande tot de gemeentebesturen met het dringende verzoek de „meubileering" van de wegen in de gemeenten in één hand te houden en door den A.N.W.B. te laten ver zorgen, waarbij de bond zich in beginsel be reid verklaart zooveel mogelijk met de wen- schen van de betrokken gemeenten rekening te zullen houden. Bij een noodlottigen brand in een Geldersch dorpje Vader en moeder ernstig gewond. Kort voor middernacht is gister avond een noodlottige brand uitge broken in de woning van den kwee- ker A. de Haas, wonende in de buurtschap 't Zand nabij het dor^ Huisen (Geld.) Het vuur greep zeer snel om zich heen. De bewoners, die allen reeds ter ruste waren, moesten uit het huis vluchten, doch twee kinderen, jongetjes van 11 en 2 jaar, konden niet meer worden gered. De vader en moeder der kinderen hebben nog getracht, toen het huis nog fel stond te branden, de beide kinderen, die op de boven verdieping sliepen, te redden. Hierbij heeft de vrouw, A. de HaasSwaay, ernstige brandwonden opgelcopen. De vader tracht te nog bij de kinderen te komen toen de brand reeds zoover om zich heen had gegre pen, dat, toen hij zich in de woning bevond, het dak instortte. De man werd ernstig ge wond en moest per ziekenauto worden over gebracht naar het ziekenhuis te Arnhem. De woning totaal afgebrand, de vrouw is met de vijf overige geredde kinderen in dé woning van haar moeder op genomen. Het blusschingswerk heeft een groot deel van den nacht geduurd. De brandweer moest zich wat het vuur zelf be treft beperken tot het beschermen van de aangrenzende woning van Scholten, welke eveneens dreigde af te branden. Van de wo ning van den kweeker de Haas is niets blij ven staan. Hedenmorgen heeft men de lijkjes van de beide kinderen geborgen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De toe stand van den heer de Haas was hedenmid dag gunstig. Die tijdens zijn arrestatie den agent bedreigde te Poelwijk (Z.H.) In den afgeloopen nacht ontdekte de heer Fisher te Poeldijk, dat in brekers bezig waren aan de tuin- zijde van zijn woning binnen te dringen. Door middel van een juist passeerenden nachtstoker werd de rijksveldwachter Gevers gewaar schuwd, waarna in den tuin een on derzoek werd ingesteld. De inbre kers bleken echter verdwenen te zijn. Even later werden zij echter aangetrof fen bij de woning van den tuinder A. Per soon aan den Poeldijkschen weg. De man nen sloegen op de vlucht, waarbij de veld wachter hen sommeerde te blijven staan en daartoe twee schoten in de lucht loste. Een van de drie personen, die wegliepen, bleef daarop staan en werd gearresteerd. Tijdens zijn overbrenging naar het bureau bedreigde hij den veldwachter. Toen de arrestant plot seling naar zijn broekzak greep, loste de veldwachter een schot, dat den inbreker in liet rechterbeen trof en hem deed neervallen. Op medisch advies werd de man naar het ziekenhuis te Den Haag overgebracht. Het bleek te zijn de 45-jarige W. K., een goede bekende van de Haagsche politie, die pas onlangs vrij was gekomen van vier jaar ge vangenisstraf wegens inbraak en diefstal. Hij weigerde de namen der beide andere per sonen te noemen, waarnaar de politie thans een onderzoek instelt. ONRECHTMATIG STEUN GETROKKEN. Te laa<s oogeven van gezins inkomen. De politie te Maassluis heeft dezer dagen gearresteerd zekere T. B. en G. A. v. D., die beiden door het plegen van valschheid in ge schrifte, fl.1. door het te laag opgeven van hun gezinsinkomsten, onrechtmatig steun hadden getrokken. Voorts zijn nog zes an dere personen bij deze arrestatie, waarbij zoowel de gemeente als het rijk voor onge veer 1000 zijn benadeeld, betrokken. Te gen hen is proces-verbaal opgemaakt. Het O. M. bij de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren vijftien jaar gevangenisstraf geëischt tegen den Amsterdammer, die wordt ver dacht, in den nacht van 27 op 28 September 1933 den jeugdigen Verhoeven te hebben doodgestoken, toen deze achter de Hornhoeve, in den Grooten I Jpolder in een schuurtje met zijn meisjes stond te Ipraten. De Officier van Justitie, mr. Bosch, achtte doodslag bewezen. Hij betoogde, dat verdachte een ge vaarlijk persoon is, die voor langen tijd opgesloten dient te worden. Vervolg getuigenverhoor. Bij het getuigenverhoor deed een jonge vrouw, die vroeger huisgenoote bij verdach te geweest is, een onthulling over de revol versmokkelarij waarover verdachte zich zou hebben uitgelaten. Ik kwam hem eens tegen toen ik allang bij hem weg was. Ik vroeg: „Hoe gaat het met je?" Daarop antwoordde hij: „Tegen woordig heb ik net goed getroffen". „Hoe zoo?" vroeg ik. „Nou", zei S. „Ik heb een smokkelhandel in vuurwapens". „Nou dan ga je er pp vooruit" heb ik toen geantwoord. Hij vroeg ook nog of ik niet iemand wist die een partijtje revolvers kon gebruiken. Ik vond het een vreeselijke op vliegenden man. Verdachte: Ik heb met haar niet over revolvers gesproken. Toen ik haar op den Achterburgwal tegenkwam, vroeg ze, of ik niets te verdienen wist. Ik heb een hekel aan haar en wilde haar in de maling nemen. „Nou, ik heb wel wat pull-overs voor je te koop", zei ik tegen haar. Pres.: U zegt revolvers? Verd.: Nee, pull-overs! Een volgende getuige, zekere De Jong, heeft wel eens gezien, dat verdachte in het bezit van een revolver was. Het was een automatisch wapen. Op den dag van den moord heeft getuige S. ook gesproken. „Ik heb er eentje door den kop gescho ten, of in ieder geval door den hoed". Iets dergelijks zou verdachte toen tegen dezen De Jong gezegd hebben. Pres.: Waar zei hij, dat het gebeurd was? Get.: Ja, in den Groote IJpolder. Pres.: Heeft hij nog gezegd dat ze wis ten wie hen overviel? Getuige: Zeker. Hij heeft tegen mij ge zegd: „Ik hoop maar, idit hij dood is, dan kennen ze me niet. Gettfige heeft later aan gifte gedaan bij de politie. Verdachte: Ik Weet absoluut zeker, dat dat gesprek tusschen oiis niet gebeurd is. Nog een getuige. Getuige La Pierre verklaart aanvankelijk verzwegen te hebben wat hij wist uit angst voor verdachte. Nu vertelt hij het volgende: „Ik sprak S. na den moord. Hii zeide tegen mij, dat hij een „mooi geintje gehad had in den I Jpolder en toonde me toen een kar tonnen doosje met patronen. S. gaf mij de patronen eh een revolver. Die revolver heeft hij later op den dag gelukkig terugge haald. Toen ik thuis was, en hoorde dat het verhaal van den moord in de krant stond, kreeg ik angst voor de patronen. Ik zei te gen Langeberg, een kennis van me: „Ik wil die dingen uit huis hebben". Toen heb ik ze weggegooid". Verdediger mr. H. Stibbe: U hebt in 1933 de belangrijkste verklaring afgelegd tegen S. En nu zegt u dat u uit angst de waarheid niet verteld hebt Dat is toch on zin. Getuige: Neen, ik heb alleen maar ver teld, dat hij een geintje had gehad in den I Jpolder. Verdediger: Dat is niet juist. U zeide te gen den rechter-comniissaris, dat hij vertel de geschoten te hebben. Hij had een jongen en een meisje zien staan en in de lucht ge schoten om hen bang te maken. Alle moge lijke details hebt u verstrekt. Vertelt u nu wel de volledige waarheid? Getuige: zeker! De president vraagt aan verdachte of hij ruzie gehad heeft met den getuige La Pier re. Verdachte vertelt dan, dat hij een zaakje heeft gehad met De Jong en La Piefre en dat de centen naar ieders genoegen verdeeld zijp. Het is de gewone truc van 't Waterloo- plein om iemand in „de lik te draaien" als ze het land aan je hebben. Ze hebben mij de rol toegedacht, die een ar.der heeft gespeeld. Het is een kwestie van een naamniet ik ben het, maar een ander! Getuige Langenberg vertelt, dat hij ver dachte vroeger niet gekend heeft. Hij heeft wel gehoord dat ieder, die tegen „den mop" getuigde, een kogel zou krijgen. Een zwager van den verslagene deelt aan de rechtbank mede, dat Gerrit Verhoeven een paar jaar geleden verteld heeft, dat er iemand was die op hem loerde. Verdediger: Maar dat was een zekere Arie, voor wien hij bang was. U hebt dat aan de politie medegedeeld. Getuige: Nee, dat moet dan een vergis sing zijn. Ook deze getuige kan dus geen licht brengen in de duistere vraag wie Arie was, en waarom de verslagene kort voor zijn noodlottig einde uitriep:.... Wat doe je hier Arie! Een volgende getuige, zekere B., weet te vertellen dat „iedereen op het Waterlooplein S. van den moord verdenkt". Verdediger: Die geruchten sproten al leen uit de arrestatie voort. Dan verschijnt getuige Z. die met getuige B. en verdachte op het Waterlooplein een esprek heeft gehad na den datum, waarop wederom was vrijgelaten. Het gesprek kwam ook op den moord. „Ik begrijp niet, waarom ze me er voor gepakt hebben", zou S. gezegd hebben La ter heeft getuige een ruzietje meegemaakt tusschen getuige La Pierre en S. Bij die ge legenheid had S. den ander verweten: „Je wou me verraden". Getuige is eens met Kees S. (verdachte) door den polder geko men. Hier is nu de IJpolder, zeide Kees S. Dan moet je me ook maar eens aan wijzen, waar die moord gebeurd is. Nu, antwoordde S., achter die heg is-ie gevallen! Pres.: Hebt u hem toen niet gevraagd of hij het zelf gedaan had? Getuige: Neen, daar zou hij toch niet op geantwoord hebben. Hij zei nog, dat de ver slagene geroepen zou hebben „Kees, wat doe je hier". „Ben jij dat", vroeg ik. „Er zijn toch zoo veel Keesen" ant voord- de S. daarop. J. Veltman uit Zaandam sluit de rij der getuigen. Hij weet, dat Gerrit Verhoeven iemand kende die Arie heette. Het was een Drent, die toen te Zaandam woonde. Veraediger: Verhoeven wilde dien Arie eens met een paar jongens afwachten om hem af te takelen. Weet u daarvan? Getuige weet daar niets van. Verdachte beweert daarna, dat hij nim mer met getuige Z. in den IJpolder is ge weest. „Je bent een leugenaar. Jullie wil len het Waterloo-trucje op mij toepassen!" Getuige: We zijn er wel geweest. Ja, lach nu maar niet zoo, S., we zijn er geweest. Wat mij betreft, ik wist daar heg noch steg maar die goeie lieve man (verdachte) kende den weg er blindelings. Het requisitoir. De Officier van Justitie, mr. Bosch, her innerde er aan, dat er aanvankelijk geen spoor van een dader was. Men dacht in het begin aan een liefdesdrama, doch kwam daarop terug. Men heeft toen ook S. in vrij heid moeten stellen, omdat er hoegenaamd geen bewijs was. Later kwam er meer licht dank zij o.m. het optreden van de recher cheurs Bakker en Uitzinger. Sterke argumen ten zitten er in de gesprekken die verdachte gevoerd heeft met getuigen B. en Z. Ook de vondst van de patronen voegde zich bij het bezwarende materiaal. Zelfs heeft verdachte ook de plaats aangewezen,- waar de misdaad is gepleegd. Volgens spreker staat het wel vast dat ver dachte in het bezit van de revolver is ge weest en er de daad mee gepleegd heeft. Verdachte heeft al meerdere dingen op zijn geweten. Tien vonnissen heeft hij achter den rug. Wie tegen „de mop" getuigt, krijgt een kogel; deze uitlating van een die hem kende, wijst er wel op, hoezeer men hem vreesde. Toen hij uit de gevangenis ontslagen was, riep hij uit: Ze kunnen me niets maken! Spr. meent echter, dat wel degelijk vast staat, dat verdachte in den nacht de schuur betre den heeft en de misdaad heeft gepleegd. Het is aannemelijk dat hij kwam om te stelen, en om ontdekking te voorkomen Verhoeven om het leven heeft gebracht. Verdachte is een gevaarlijk mensch en hij moet voor langen tijd onschadelijk worden gemaakt. De officier eischt daarom een gevangenis straf van vijftien jaren. Het pleidooi. Mr. Stibbe acht het bewijs uiterst zwak. Er ontbreken vele schakels in. Veel sterker dan in 1933 is ook nu dit bewijs niet: de man heet nog geen Arie, de kroongetuigen zijn nog niet volkomen betrouwbaar, en het wapen is nog niet teruggevonden. Slechts het meisje van Verhoeven heeft het schot zien lossen. Wonderlijk is het, dat S. (die geen Arie heet) den dag na den moord aan drie personen vertelt, diat hij 'n moord heeft gepleegd. Even onwaarschijnlijk is ook, dat hij aan een wildvreemde het doosje met pa tronen ter hand stelde. De hoofdgetuigen spreken zichzelf en elkaar tegen. Het is niet onmogelijk, dat zij met S. ruzie gekregen hebben, die nu ten nadeele van bepaalde ersonen wordt uitgevochten. Dat is geen ijzonderheid in die kringen. De officier is over de linksheid van verd, heengestapt. Spr. vindt de kwestie daar te belangrijk voor. Dat er links geschoten is, staat vast. Maar bij verd. ontbreekt het bo venste lid van den vinger aan den linker hand. het lid dat juist het schot moet aftrek ken. Bovendien blijkt ook uit niets, dat verd linkshandig is. Hij scheert zich rechts, vouwt zijn enveloppen rechts, steekt de rech terhand in den broekzak. Alles wijst er op dat het niet zijn linkerhand geweest is die het schot heeft gelost. Dat het schot met een linkerhand is gelost blijkt o.m. onweer legbaar uit de verklaringen van Jannetje Selzer. Bovendien: de verslagene riep Arie. Heeft hij iemand anders aangezien voor Arie? Neen, het was niet donker. De hemel was helder tot licht bewolkt. Verhoeven was een gesloten man; het is best mogelijk dat hij een vijand had die Arie heette en over wien hij zich niet heeft uitgelaten. Het negatieve feit dat Arie niet gevonden is, mag geen aanlei ding zijn om nu te zeggen: dan zal S. het wel gedaan hebben. Ieder motief ontbreekt ook. Van een veete was geen spraken. Ook is niet aan te nemen dat S. een fiets wilde stelen en zich met een zaklantaarn bijlichtte. Hij was daar immers zeer goed bekend. Pi. drong aan op vrij spraak. Uitspraak 16 Met. Maandagavond vergaderde de afd. Win kel van liet Centraal genootschap voor Kiu- derherstellings- en vacantiekolonies, ten lira- ze van den heer R. Laan, alhier. Een mededeeling van het gemeentebestuur, dat op de begrooting voor 1935 een subsidie is uitgetrokken van 69.25, bestemd voor uitzending van 3 kinderen voor zomer- en 2 kinderen voor winterverpleging. De voorzitter zeide, dat de afdeeling zich gelukkig kan prijzen in dezen tijd dit subsi die nog te kunnen krijgen. Een dankbetui ging werd dan ook reeds aan de gemeente gezonden. Door het hoofdbestuur wordt een wenk gegeven, om bij onvoldoende kasmiddelen een vlaggetjesdag te organiseeren. Dit wordt nog niet noodig gevonden. Door het hoorabestuur is ingezonden een regeling betreffende de verplegingskosten voor uitzending van kinderen, benevens een eventueele uitkeering uit het prophilacte- fonds. Voor kennisgeving aangenomen. Jaarverslag. In 1934 werden gehouden 2 bestuurs- en 1 algemeene vergadering. Door vertrek van mevr. Koster-Eriks kwam het secretariaat vacant, het werd tijdelijk waar genomen door den heer B. Span. Uitgezon den werden 5 kinderen voor zomer- en 5 kinderen voor winterverpleging, in totaal 385 verpleegdagen. Het resultaat was gunstig te noemen. Voor een kind werd ver lenging noodig geacht, doch de ouders ge voelden daar niet voor. Het ledental be draagt 95. In 1934 werd nog aan subsidie ontvangen 75 van de gemeente en 25 van de kerk. Het verslag werd dankbaar aanvaard. Rekening 1934. De ontvangsten hebben bedragen 762.68, de uitgaven hebben be dragen 553.63. Batig saldo 209.05. Voor uitzending is betaald 333.15, waar in omstreeks 00 door ouders is bijgedra gen. De rekening werd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Tot bestuurslid werd herkozen de heer B. Span, terwijl in de va cature ontstaan door het vertrek van mevr. Koster-Eriks, werd benoemd mevr. Mulder- Alkema. Algemeene vergadering. Door den voor zitter werd verslag uitgebracht van de in 1934 gehouden algemeene vergadering, wel ke door hem als afgevaardigde is bijge woond en welk verslag dankbaar werd aanvaard. Daarna werd aan de orde gesteld de be schrijvingsbrief voor de in 1935 te Amster dam te houden algemeene vergadering. Uit voerig werd stil gestaan bij de voorstellen van het hoofdbestuur strekkende tot een al- geheele reorganisatie van het genootschap, voornamelijk beoogende een centralisatie. Er zal voortaan zijn een plaats waar alles be handeld wordt en het archief zal worden be waard, en wel te Amsterdam. Aan het hoofd van dit bureau komt te staan een directeur, die met de algeheele leiding zal worden be last, enz. Van de afdeeling Den Helder was een circulaire ingekomen waarin tegen deze voorstellen werd gewaarschuwd en ti ern stig worden ontraden. Besloten werd met dit protest niet mede te gaan, en den te benoemen afgevaardigde vrij mandaat te verleenen. Besloten werd de afdeeling op de alge meene vergadering te doen vertegenwoordi gen en tot afgevaardigde werd benoemd, de heer B. Span en tot plaatsvervanger de heer dr. J. Broekens. Uitzending van kinderen. Voor 1935 had het bestuur plaatsing gevraagd voor 5 kin deren in zomerverpleging, en wel te Rus senduin. Kerdijk of Zwartendijk, in het tijd vak van 6 Juli tot 8 Augustus. Bericht werd ontvangen van het hoofdbestuur, dat deze drie huizen reeds geheel bezet waren, doch plaatsing was toegewezen in het Zeehuis te Bergen aan Zee, welke toewijzing is geac cepteerd. De contributie aan het hoofdbestuur werd bepaald op 7.50. Kinder-Meifeest. 'In „Concordia" werd Woensdagmid dag door de moderne arbeidersbewe ging, onder de leiding van S. D. V. C. een kIder-Meifeest gehouden. Een groote schare kinderen (230) lieoft oi> dezen middag genoten van hetgeen hen door de gezamxiijko arbeidersbewe ging werd aangeboden. Door Lotte en Alex Wuis werd eerst de poppenkast vertoond en een aantal goocheltoeren verricht. De A. J. C. ver leende verder met zang en dans haar medewerking. Van ladder gevallen. 'Door het uitschieten der ladder had de metselaar F. Kuitvvaard het ongeluk van een dak te vallen waarbij hij op een betonnen straat terecht kwam. Onder hevige pijnen werd hij .laar zijn woning vervoerd ,waar nog een nader genees kundig onderzoek moest plaats vinden. OranjeiUm vertoond. 'Vanwege de Oranjevereeniging w ord in verband met den verjaardag van prinses Juliana een Oranjefilm ver toond in de gereformeerde kerk. Ter af wisseling werden door een dubbel man- nciikwartet enkele nummers ten beste gegeven warvan de weergave in al'e op zichten geslagd mag heeten. Landveiltoe- Ten overstaan van notaris Bremmers werd gister geveild, behoorende tot de na latenschap van mevrouw wed. P. Zonne veld, geb. Hoogewerff, 4 perc grasland, ge' legen te Heemskerk en ter grootte van ruim 4 3/4 H.A. Kooper der perc. 1—3 voor 2022 «ij Sinneweg te Heemskerkerduin en voor p«j^- 4 groot ongeveer 2 H.A., de heer wentink voor 1401. 1

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10