Ayettda £aatsie éeücfiien Jiidschtiften £uchüxaact yxoMticiaal Tlieuws Jaoneel Stad en Omgeving. lüeec&ecicht 'ff KROONPRINS VAN IRAK GEBOREN. DF, SNELSTE LOCOMOTIEF TER WERELD? MASSAMOORD IN AFGANISTAN. DE DREIGENDE STAKING IN DE MIJNEN. Voor kleine tuinen. „Astra", Ned. eerste geïll. maandschrift. Maandblad „Dierenbescherming". „Op den Uitkijk", tijdschrift voor bet chr. gezin. „Het Vliegveld". KOEDIJK Candidaten gemeenteraad. UITGEEST 1 Meifeest. LANGENDIJK GROOTSCHERMER NOORDSCHARWOUDE „SARA BURGERHART" OPGEVOERD, Voor het Crisis-comité. HET MOTOR-ONGELUK ONDER VELSEN. De toestand van de gewonden. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bi os c o p en. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Hotel met damesbediening (klucht), hoofd rollen Dorit Kreysler, Ida Wüst, Paul Rich ter. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer De adju dant zijner Hoogheid (militaire klucht). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, hoofdnummer De big van het regiment (hum. Holl. film); optre den Fientje de la Mar, Silvain Poons, e.a. (Geprolongeerd). Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Spion no. 13 (rom.-sens.)hoofdrollen Ma- rion Davies en Gary Cooper. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Vrijdag 3 Mei. 8 uur, Waakt en Bidt. vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, spreker dr. K. Dijk uit Den Haag. Zaterdag 4 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, optreden Don- kozakkenkoor „Platoff". 8 uur, café Renses te Stompetoren, Espe- ranto-feestavond. Do echtgenoot© van koning Ghazi van Irak, koningin Aliyas, heeft gister het leven ge schonken aan een zoon, die de wettige opvolger zal zijn van den jeugdigen koning Ghazi. De geboorte van een kroonprins heeft groote vreugde in het land gewekt. In de werkplaatsen van de American Locomotive Works te Schenectady is oen locomotief gereed gekomen die vol gens deze fabriek de snelste locomotief ti* wereld zal zijn. De locomotief, die gebouwd Is in op dracht van de Chicago Milwaukee and St Paul Railroad is geheel gestroom- lj'nd en zal een gestroomlijnden trein trekken met een gemiddelde snelheid van 160 K.M. per uur doch zal zoo noo- dig een maximum snelheid van 190 K.M. p©i* uur kunnen bereiken. Deze nieuwe machine is een stoom locomotief, die genoemde maatschappij wil gebruiken om op de lijn Chicago St Paul te concurreeren met de z.g. Burlingtons, twee gestroomlijnde trei nen, gedreven door Diesel-el ectrische locomotieven, en met de snelle, door gewone stoomlocotieven van zwaar model gedreven treinen der North western Railways. Vreemde zeden en gewoonten. Eenige dagen geleden werden in Sherani, dicht bij de Afgaansche grens, de aanvoer der van den noord-Indischen Maddakhel- stam, Sangi Khan, diens broeder en ver scheidene andere verbannelingen gedood Aan vankelijk tastte men in het duister omtrent den moordenaar, doch weldra bleek, dat het een andere broer van Sangi Khan, Habib Khan, was die -net zijn mannen het huis van het stamhoofd had bestormd en de be woners had vermoord. Deze daad heeft verdere bloedige gebeur tenissen tengevolge gehad. Aanhangers van Sangi Khan trokken nl. op tegen Habib Khan om hun vermoorden leider te wreken. Er ontstond een verbitterd gevecht, waarbij de aanhangers van Sangi Khan 15 man verloren, doch tenslotte in de meerderheid bleven. Zonder medelijden werden Habib Khan met zijn talrijke familie, vrouwen en kinderen inbegrepe in totaal 25 personen afgeslacht. een politieken achtergrond, aangezien de et geheele bloedige voorval heeft nog leider van den Maddakhelstam, Sangi Khan, Engeland vriendschappelijk gezind was, ter wijl zijn broer meer sympathieën voor Afga- nistan had. (Ongecorrigeerd.) Wij vernemen, dat het gisteren ge houden referendum onder de leden van den R. K. Mij n werkersbon d, omtrent de eventueel© staking ruim de meerderheid heeft behaald. Eveneens hebben de le den van den Nederlandechen Mijnwer kersbond vóór staking gestemd. Ook bij den Nederlandsch Christelijken en den Neutralen Bond werd bij meerderheid van stemmen bepaald zoo noodig tot staking over te gaan. Van de zijde van de directie der particuliere mijnen werd tot heden nog niets vernomen en wordt het stilzwijgen ten strengste bewaard. Aan alle partculiere mijnen zijn biljet ten uitgegeven, waarin de mijnwerkers worden opgewekt tot staking en welke hun aanwijzingen geven waaraan zij zich bij staking te houden hebben, zoo dat alles in de beste orde verloopt. Het stekken van Chrysan themum' indicum. Het doet misschien eenigszins vreemd aan om nu, terwijl het teere groen pas begint te ontluiken, te gaan schrijven over de najaars- bloem bij uitnemendheid. Maar wie met suc ces wil tuinieren moet vooruit zorgen. Im mers bloeien nu in onze tuinen de tulpen, narcissen, hyacinthen enz. die we in het na- aar hebben uitgeplant. Daarom zullen we iet nu hebben over het stekken en kweeken van Chrysanthemum indicum. Er zijn ook tal van andere Chrysanthemumsoorten o.a. Chr. Trutescens of Margrieten die we onder glas kweekten en over een paar weken op on ze perken uitplanten, Chr. segetum, Chr. ca- rinatum en Chr. indorum, een drietal een jarige zomerbloemen. Deze bloeien echter al le in den zomer terwijl Chr. indicum een echte herfstbloeier is. Lang niet alle varië teiten zijn winterhard en daarom is het aan te raden de planten in een bak onder glas te overwinteren. Nu zullen ze daar flink aan den groei zijn en vinden we dus de stekken die we noodig hebben. Deze moeten liefst kort zijn, hoogstens 8 c.M., en direct uit den grond te voorschijn komen. We snijden deze stekken met een goed scherp mes onder een blad'knoop af en plaatsen ze in een grond- mengsel bestaande uit een deel bladgrond en een deel scherp zand. Het beste kunnen we stekken in een kistje ter hoogte van 15 c.M. waarvan we den bodem met potscherven bedekken, waarover van bovengenoemd grondmengsel een laag ter dikte van 6 tot 8 c.M. komt. E>e aarde wordt stevig aange drukt, waarna we de stekken er in plaatsen. S'adat de stekken zijn gesproeid sluiten we het kistje af met een glasruit om sterke ver damping en daardoor verdrogen van de stek ken te voorkomen. Het kistje kunnen we in den bak, of anders voor het venster plaat sen. Bij sterken zonneschijn leggen we er een courant over. Na ongeveer 3 weken zullen de stekken voldoende geworteld zijn zoodat we ze dan afzonderlijk in een stekpot kun nen plaatsen. We gebruiken als grondmeng sel nu 1 deel bladgrond, 1 deel graszoden- grond en een weinig scherp zand. Wanneer de plantjes gaan groeien nijpen we ze al spoedig in op een 5-tal bladeren om mooi vertakte planten te verkrijgen. Zoodra de stekpotjes te klein worden kunnen we ze in den vollen grond uitplanten of verder in grooterc- potten opkweeken. 't Eerste is wel 't eenvoudigste omdat we er dan het minste zorg aan hebben en de planten later zeer goed met kluit kunnen worden overgeplant. Ze verlangen een voedzamen grond en gedu rende den zomer eenige malen vloeimest. Het Mei-nummer van „Astra" bevat vele aantrekkelijke verhalen en illustraties. Als eerste noemen we: „Drie uren'' door J. Ger- hard Toonder, een vlotte, psychologische schets. „Dai Nihon Banzai'' van Alton Wekke is een verhaal, dat het conflict teekent van een conservatieve Japansche met de zich steeds meer bij het Westen aanpassende zeden van haar land. „Haar vaders dochter" is een Engelsche schets, die werd vertaald door Emmy Visser. J. Rotgans heeft „Schaak mat", een verhaal uit de middeleeuwen door J. van den Berge, geïllustreerd. Gerda Sie- mer schreef het Oostersch verhaal: „De witte stad''. Van den ook hier bekenden En- gelschen schrijver Sir Philip Gibbs verscheen in dit nummer „De waarde van het goud" Voorts bevat dit no. nog vele, op de lente geïnspireerde kunstdrukfoto's. In „Dierenbescherming", het maand blad, dat door de Nederlandsch© Ver- eeniging tot bescherming van dieren wordt uitgegeven, schrijft C. M. K. over „Het „Waarom" in een notedop" en noemt dierenbescherming één van de groote plichten der ware menschel ijk- heid, zonder welke alle uiterlijkheid ijdele waan is. H. A. Wilton van Reed© geeft een beschrijving van den merkwaar digen hond „Owney" van de Amerikaan- sche posterijen, die geheel alleen een reis om de wereld maakte, als begelei de^ van postzakken. „Belangrijk Inspec- tiewerk" een overzicht van 20 processen- verbaal opgemaakt door den heer D. Sloot, inspecteur van de afdeeling Gro ningen, bevat talrijke gegevens over het bestrijden van wreedheden met be- nulp van de wet. Bij een afbeelding van het beeldhouwwerk „Le Calvaire des Cievaux" van den Belg Josuë Dupon sc' rijft J. K. in de rubriek „Het Dier in de Beeldende Kunst". Onder „Vereeni- gir.gsnieuws" vindt met den „Oproe- pingsbref" voor de jaarlijksche verga le rnT en afschrift van een brief, door het Hoofdbestuur aan den Minister van Economische Zaken gezonden, inhou dende het verzoek, dat de Veewet worde aangevuld, waardoor zou worden be reikt, dat schapen' en geiten niet meer worden gedood door verbloeding zonder voorafgaande bedwelming en dat de kepslag ter bedwelming van slachtdie ren, zoowel al6 het ophangen van slacht dieren vóór de bedwelming, verboden zij. Het jongstverschenen nummer van dit tijdschrift i,s weder zeer interessant en rijk geïllustreerd. Het wordt geopend mot een opstel van prof. dr. A. van Veldhuizen ovu* liet eiland Kreta, dat hij voornamelijk beschouwt uit een oog punt van christendom. R. Veider ver plaatst ons in zijn artikel „De genees kunde in Laoland" naar het hoog noorden. Een ander artikel uit gebied van het noorderlicht is van hand van dr. J. van Zuylen, die vertelt van het Groenlandsche landschap. Drs. Kok schreef een artikel, waarin wenschelijkheid van samenwerking tus- schen dokter en predikant wordt bepleit. -- In zijn buitenlandsch overzicht schreef ds. Boerkool over de politieke gebeurte nissen in Maart, en dat waren er nogal wat. Joh. Hartog wijdt een artikel e het Je aan Trommius' Concordantie, wier ver schijning in de volgende maand den 250sten verjaardag herdenkt. Dr. Oos terhuis geeft in een artikel vele inte ressante bijzonderheden uit de jeugd van Masaryk, den president van de re publiek Tjecho-Slowakije. In ver band met den aanstaanden zeventigsten verjaardag van den Amerikaanschen evangelist John Mott schreef dr. van Lonkhuyzen een artikel over diens werk onder christelijke jongemannen over de heele wereld. G. J. Peelen vertelt van de geschiedenis, die door postzegels ver haald wordt. Th. Eerdmans vertelt van Charles George Gordon, die hij een der merkwaardigste figuren uit het En geland van de vorige eeuw noemt. Een interessant artikel is nog dat van A. J. de Weerdt over den kalender. „Het Vliegveld' 'van deze week bevat een uitvoerige beschrijving van het in Indië gebouwde interessante dubbel- motorige Walraven-2 reisvliegtuig, het ontwerp van den Nederlandschen con structeur Walraven/Twentenaar bepleit eer. intensief binnenilandsch luchtver keer, terwijl de directeur van het filiaal van het K.N.M.I. te Rotterdam, de heer Julius, mededeelingen doet over een g cal van kompasstoring als gevolg van blikseminslag op een K.L.M.-vliegtocht. Mr. Mijksenaar schrijft over „Luchtver keer wordt wereldverkeer". "Door het Zuideinde is voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de volgende lijst ingediend: 1. P. Zut (r k.), 2. A. Scnuur (prot.), 3. F. de Goede (r.k.); 4. C. v. d. Ham (prot.), 5. F. v. d. Gragt (iH.), 6. P. Swart (prot.), 7. J. Comman deur (r.k.), 8. J. Brammer (r.k.) Woensdagavond werd het Meifeest van de S.D.A.P.-U.B.B. te Uitgeest en Sociale arbeidersbeweging te Akersloot, alhier ge vierd in het hotel de Ooievaar. De groote zaal was ten volle bezet. De voorzitter, de heer C. Krom, heette de vele aanwezigen hartelijk welkom en gaf vervolgens het woord aan den spreker voor dien avond, den heer G. Nieuwenburg van Utrecht, tot het houden van zijn feestrede. Op zeer heldere en duidelijke wijze zette de spreker de beteekenis van het Meifeest uiteen en aan het einde van zijn rede deed hij een beroep op zijn gehoor om toch voor al zich nauw aan een te scharen rondom het vaandel der sociaal-democraten. Met zeer veel aandacht werd de rede beluisterd en ten slotte met een hartelijk applaus beloond. Daarna had de opvoering plaats van het tooneelstuk Moeder's verjaardag, tooneel in één bedrijf van IJ. C. Schuitemaker, door de arbeiders-tooneelvereeniging Heijermans. 't Stuk dat een uitnemend propagandistisch karakter bezit, werd zeer goed gespeeld. Na de pauze werd opgevoerd een spel uit het leven in 9 tafreelen, samengesteld door onzen plaatsgenoot den heer F. S. de Vries, getiteld „Zoo strijden wij". De pianobegelei ding had plaats door mej. Rina Vink, al hier. Zeer goed en op uitstekende wijze werden de tafreelen weergegeven, in het bijzonder de tafreelen 2 en 7, t.w. Koor en Protectie en Wij schakelen over op Hilversum. Deze opvoering was een waar succes voor het werk van den heer de Vries. Na afloop van de opvoering werd dan ook onder woorden van dank en erkentelijkheid bij monde van den voorzitter, den heer de Vries en mej. Vink bloemen aangeboden, terwijl aan den jongeheer T. Besse voor diens spel bij deze tafreelen een cadeautje werd uitgereikt. Tot slot was er een gezellig bal en kunnen we niet anders zeggen dan dat het Meifeest door bovenstaande vereenigingen op waar dige wijze is gevierd. Een boefje. De politie heeft een jong 'boefje aange houden, dat zich onschuldig had gemaakt aan verschillende kleine diefstallen in winkels. Hij bood lootjes te koop aan van een konijn en maakte van de gelegenheid gebruik kleine artikelen, die voor het grij pen lagen, weg te kapen. Tengevolge van nachtvorst is belang rijke schade toegebracht aan de te veld staande vroege aardappelen. Hierdoor zal zeer zeker de oogst van de vroege aardap pelen eenigen tijd worden verlaat. Het begin is alzoo voor de tuinbouwers al weer allesbehalve bemoedigend. Afloop verkooping van woonhuis met perceelen land voor de erven J. Heinis Czn., ten overstaan van notaris Kruimel te Stompetoren, ten huize van den heer H. v. Truyen, Groot-Schermer. I. Woonhuis en erf, in opbod 505, door J. Heinis Kz. 2. Perceel land 34.70 A., in opbod 70, gemijnd op 10 door F. Wiedijk Jbzn. 3. Perceel land 16.90 A., in opbod 40 door J. Heinis Kz. 4. Perceel land en water 22.30 A., in op bod 45, Jac. Smit. 5. Perceel land 58.80 A., in opbod 215, door Jb. Waterdrinker, gem ad op 25, door C. Wiedijk. 6. Perceel land 25.10 A., in opbod 35, J. Heinis Kzn. 7. Perceel 82.80 A., in opbod 715, door C. Wiedijk. 8. Perceel 25.30 A., in opbod 30, door .T. Waterdrinker. 9. Perceel 24.70 A., in opbod 60, door J. Heinis Kz., gemijnd door J. v. Tiel op 5. Eervol ontslag verleend. Aan giejuffrouw M. Slotemaker is met ingang van 1 Mei op haar verzoek eervol or.tslag verleend uit haar betrekking op het postkantoor in deze gemeente. Donderdagavond brachten de Alk- maarsche Gymnasiasten dit 18e eeuw- sche stuk van Betje Wolff en Aagje Deken ten tooneele in de zaal van het ,,'t Gulden Vlies", die voor dezen avond gratis afgestaan was door den heer Mooy. Een verheugend feit was het, dat de zaal zeer goed bezet was en het batig Saldo, ten bedrage van ruim 100.dat het Alkmaarsche Crisis-comité ter hand werd gesteld, is dan ook een mooie be looning voor allen, die aan dezen avond hebben meegewerkt. De avond werd geopend door den voor zitter van het Crisis-comité, den heer ir. Ph. M. Bosscher, die iets vertelde over de moeilijkheden voor het comité en op welke wijze deze overwonnen worden. Eerst was een rugby-wedstrijd georga niseerd, vervolgens een oliebollendag en nu een tooneelavond. Hierna begon de voorstelling. Sara Burgerhart, een levenslustig, jong meisje, wier ouders reeds vroeg ge storven zijn, wordt door haar voogd, die in Parijs woont, bij haar tante in Neder land in huis gedaan. Hoewel deze voor het onderhoud van Saartje flink betaald wordt, behandelt ze haar schandelijk en het gevolg is, dat Saartje het huis ont vlucht en gaat inwonen bij de Wed. Buigzaam, waar ze tal van minnaars krijgt en verder eenige vriendinnen. We zien dan vele typische figuren, als de sluwe Fransche winkelier Everard, ver der de onsympathieke, zelfgenoegzame Cornelia Hartog, die jaloersch is op Saartje en haar in moeilijkheden tracht te brengen, en dan nog mijnheer Raven horst, de rijke edelman, ook minnaar van Sara, die haar met geweld tot de zijne tracht te maken. De gelukkige wordt ten slotte Hendrik Edeling, geen verheven figuur, maar een degelijk man. Het stuk wordt besloten met de verlo ving tusschen deze twee. De Alkmaarsche gymnasiasten voer den het geheel reeds op hun schoolfuif op en de aanleiding van deze tweede op voering is het groote succes geweest, dat zij toen oogstten en hoewel ook nu het publiek zeer tevreden was, moet toch gezegd worden, dat de rolvastheid dezen keer wel iets te wenschen over liet. Over het geheel genomen was de eerste opvoering zeker beter. Niettemin was het spelpeil, in aan merking genomen, dat het toch onge oefende amateurs zijn, zeer behoorlijk. Het was een aardige avond, met een goed doel, en de gymnasiasten hebben getoond, dat ook scholieren een tooneel avond kunnen geven. Naar wij vernemen, is de toestand van de heeren Timmer en Slijderink, die Dinsdagavond onder Vel6en het slacht offer zijn geworden van een ernstig motor-ongeluk en die in 't St. Antonius- ziekenhuis te iJmuiden zwaar gewond ter verpleging zijn opgenomen, thans zeer bevredigend. Het levensgevaar is geweken en naar de behandelde genees heer ons mededeelde, is hun toestand goed vooruit gaande. DIEFSTAL. Door de politie zijn een viertal personen aangehouden die zich hadden schuldig ge maakt op verschillende tijdstippen der vorige week aan diefstallen van wol uit een stal van een uitspanning op den Dijk. Zij zijn afkom stig uit Broek op Langendijk en Alkmaar en zij zijn nadat procesverbaal tegen hen is op gemaakt, weer op vrije voeten gesteld. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN DEN VOLKSZANG, AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Het bestuur van Volkszang heeft zeer tot zijn leedwezen den op 6 Mei a.s. bepaalden slotzangavond moeten uitstellen tot Maandag 20 Mei a.s. Het bestuur hoopt op 20 Mei a.s. een volle zaal te zien. Er wordt voor een aantrekkelijk programma gezorgd. CANDIDATENLIJST V.-D. BOND. Na gehouden referendum is de candidaten- lijst van den Vrijzinnig Democratiscl.en Bond voor de gemeenteraadsverkiezingen aldus vastgesteld: 1. A. Sietsma, 2. mr A. Prins, 3. mej. N. Carels, 4. W. J. F. F. Brink, 5. J. Wiese, 6. K. Kioon, 7. H. J. Landman, 8. M. Zwaan, terwijl buiten het referendum om hieraan nog' is toegevoegd 9. M. Rentenaar. DE EERSTE ASPERGES. Heden werden uit de gemeente Schoorl de eerste asperges op de Alkmaarsche Export- veiling aangevoerd. SABELWEDSTRIJD. Zondag 12 Me^ a.s. organiseert de Alk maarsche Scherm vereeniging een sabelwed strijd om het kampioenschap van Alkmaar in het gymnastieklokaal van de school aan dp Troelstrakade, 's morgens van 9—12 uur Deelneming staat voor alle schermers open. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,5 m.M. te Ween en. Laagste barometerstand 754,6 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 4 Mei: Zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; droog weer; be- houdens kans op onweer; iets warmer. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen druk trekt lang zaam naar het zuid-oosten weg, de depressie vormde een secundaire in de Golf van Bis caye, die zich over zuid-Frankrijk uitstrekt. In Zweden steeg de druk in den nacht eeni ge milimeters. Ver in het noord-oosten pa6- seeren nog depressies uit de Poolzee afkom stig, terwijl boven Groenland ook de druk hoog bleef. In het westen en zuiden werd het iets warmer. In het oosten bleef het nog koud. In Polen vriest het nog sterk evenzoo in noord-Scandinavië. Het minimum in het zuid-westen bracht nog geen regen van be teekenis. Het is te verwachten, dat dit mini mum eenige temperatuursverhooging van beteekenis zal brengen, doch dat de stroo mingen over het continent zullen houden. LICHT OPI Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.56 uur licht op. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand April 1935 gehouden controles, werden 42 processen-verbaal op gemaakt, terwijl 97 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, voetremmen, stuurinrichtingen, inschrijvings biljetten, nummerplaten, richtingaanwijzers, spiegels, achterverlichting, stoplichten en het niet aangeven van richting. De processen-verbaal werden opgemaakt terzake de navolgende overtredingen: autorijden zonder goede remmen 18 autorijden zonder goede stuurinrichting 1 autorijden zonder spiegel 4 autorijden zonder inschrijvingsbewijs 1 autorijden zonder rijbewijs 3 autorijden met te breede lading 1 autorijden met te lange lading 1 autorijden links in de bocht en rechts geen voorrang verleenen 1 rijden met een ingeschreven motorrijtuig, waarop geen aanduiding met de voor dat motorrijtuig geldende maximum-snelheden voorkwam 1 rijden met een autobus waarin meer personen werden vervoerd dan daarin mochten worden toegelaten I rijden met een touringcar met niet wer kende hand- en voetrem (ter reparatie in beslag genomen) 1 rijden met gevulde tankauto, waarvan de handrem niet werkte, de stuurinrich ting ondeugdelijk was, terwijl het motor rijtuig verder in onvoldoenden staat van onderhoud verkeerde (ter reparatie in be slag genomen) 1 rijden met vrachtauto met ondeugdelijke stuurinrichting en niet werkende hand- en voetrem (ter reparatie inbeslaggenomen) 1 rijden met vrachtauto, verkeerende in slechten staat van onderhoud, terwijl handrem niet werkte (ter reparatie in be slag genomen) I rijden met achtwielige vrachtauto (20 tonner) met slechte hand- en voetrem en defecte luchtdrukremmen (ter reparatie in beslag genomen) 1 rijden met zeswielige vrachtauto met slechte hand- en voetrem (ter reparatie in beslag genomen) 1 rijden met tweewielig motorrijtuig zon der rechts voorrang te verleenen l wielriiden zonder bel 2 wiel rijden zonder ten minste één hand aan de stuurkruk 1 BURGER IJSCLUB. Algemeene vergadering in het café Hecker aan het Verdronken- oord. Een vijftiental heeren getuige gisteravond van belangstelling. De voorzitter, de heer H. K o o r n, opende (circa een half uur over den aangekondigden tijd) de vergadering met een kort welkomst woord. Aan het jaarverslag 1934/35 (op rijm), uit gebracht door den secretaris, den heer J- JonkerCz., ontleenen wij: Dank zij den zachten winter, bleef er een groot bedrag over, dat besteed kon worden voor uitdeeling onder de armen. Het versla? herinnerde aan het aftreden van den heer Jb- Pels als voorzitter wegens hoogen ouder dom; hij werd benoemd tot eere-lio, terwijl als voorzitter werd gekozen de heer H-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2