8 t Vreemdelingenverkeer. i Mr.- J P.'Bosman; voorzitter Vhh V. V.' V., yerzoekt ons opname van het volgende; Is liet nog wel noodig om het belang van een groot en goed verzorgd Vreemdelingen verkeer nader uiteen te zetten? Er zijn lan den, als Zwitserland, die bijna uitsluitend van het Vreemdelingenverkeer bestaan Het vreemdelingenbezoek aan Parijs en de Fran sche Rivièra bracht direct na oen oorlog ton nen gouds naar Frankrijk, waarvan ook de Fransche Staat dermate profiteerde, dat dit land 10 jaar na den oorlog kon spreken van „herstelde financiën". België en Duitschland worden ondanks de ongunst der tijden nog jaarlijks letterlijk overstroomd met piel- zierreizigers, die een groote bron van inkom sten en welvaart met zich brengen. Tal van landen profiteeren van deze bron van wel vaart, welke, nu zooveel andere welvaarts mogelijkheden door de ongunst der tijden zijn verdwenen, voor de diverse nationale huishoudingen van nog grooter beteekenis is geworden dan voorheen. Wel heeft het natio naal en internationaal toerisme in deze slechte jaren ook menige veer moeten laten, doch vacantie wordt er nog steeds genomen en gereisd wordt er nog altijd! Hoe staat het met dat Vreemdelingenver keer en de bevordering van deze industrie hier in Nederland? Aan het hoofd staat de Algemeene Neder- landsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer (de A.N.V.V.) te 's Qravenhage, Lange Voorhout 102, voorzitter C. R. T. Ba ron Krayenhoff. Deze Vereeniging is semi- officieel geordend. Zij werkt onder een Alg bestuur van minstens 30 leden, gekozen door en uit de leden der vereeniging. De voorzitter en 2 leden worden aangewezen door den minister van economische zaken. De A. N. V. V. verzorgt de buitenlandsche propagan da geheel zelfstandig. Op haar rust ae zorg de buitenlanders tv bewegen naar ons land te komen. Daarvor; is in de eerste plaats noodig het samenstc..en van propaganda materiaal over ons land in een zoo groot mo gelijk aantal talen. De samenstelling van die propaganda-boekjes en folders is op zichzelf reeds een enorm werk, Zij dienen niet alleen op toeristisch doch ook op han dels- en industrieel gebied goed verzorgd te zijn. Onder de leiding van den voorzitter werkt een directeur en onder diens leiding wederom een kleine staf van personeel, dat voor zeer nlatige betaling veel en moeilijk werk moet verrichten De directeur moet van alles weten. Hij spreekt vlot de 3 moderne talen, Fransch, Duitsch en Engelseh, en is van de Italiaan- sche, Spaansche en Deensche taal voldoende op de hoogte. Hij moet eigenlijk overal tege lijk zijn, zoowel op zijn bureau als daar bui ten, zoowel op de vergaderingen en bijeen komsten in het binnen- als in het buitenland. Hij is gekozen als Nederl. vertegenwoordiger in allerlei buitenlandsche vereenigingen. Wij willen een greep doen uit zijn werk zaamheden: Het werd wenschelijk geacht in Maart 1035 een lezing te houden over Ne derland aan 4e Fransche Rivièra, die op dat tijdstip door veel vreemdelingen "bezocht is. De directeur gaat daar heen, neemt gei uid film en smalfilm over Nederland mee. Hij houdt 9 Maart een leging te Monaco in de Salie des Conférences, met filmvertooning. Aanwezig ruim 200 personen, waaronder de pers en vele autoriteiten. Op 11 Maart om 11 uur wordt hij ontvan gen te Nice door de Presse Etrangère, voor zitter mr. Batel, tevens directeur van de Féderation des Syndicats d' ïnitiative de la Cöte d'Azür et de la Corse. Te 14,30 vertoo ning van de films voor de leden van de Hol- landsche Kolonie in het Palais de la Médi- terranée. Te 20 uur lezing en vertooning van de films voor genoodigden in het Palais de la Méditerranée, waar ongeveer 550 perso nen aanwezig waren. Op 12 Maart te Cannes. Te 16.20 uur Ie- zing en vertoon ing van de films in het Sporting Club Casino voor ruim 200 per sonen, waaronder de burgemeester van Can nes. Op 14 Maart te Marseille. Te 21 uur lezing en filmvertooning in de bioscoopzaal Le Foyer voor ruim 200 personen. De direc teur heeft er voor gezorgd, dat door de plaatselijke bladen aan deze lezingen en ver tooningen groote aandacht Is geschonken. Voorts heeft hij gezorgd voor uitwisseling van propagandamateriaal tusschen A.N.V V. en de diverse Syndicat d'lnitiative en de reis- foureaux, terwijl in verschillende hotels inge lijste affiches over Holland werden geplaatst. Dit is een greep-uit het werk dèr buiten landsche reclame. Ook \oor die voor hei binnenland draagt de A. N. V. V, zorg.- Zij doet dat gedeeltelijk zelf,- door lezingen, filmvertooningen, aanbevelingen, besprekin gen en overieg met de autoriteiten, gedeel- telijk door bemiddeling van de bij haar aan gesloten plaatselijke V. V. V.'a, In bijna elke plaats van eenige beteekenis is tegenwoordig eer. plaatselijke V. V. V. Dat is een gelukkig verschijnsel, omdat het er van geHiigt, aat het belang van Vreemde lingenverkeer thans wel nagenoeg tot elkeen is doorgedrongen. De taak der plaatselijke V. V. V. kan o.i. direct vergeleken worden met die der A. N, V. V., met dien verstande, dat, waar de A. N. V. V, zorgt voor de pro paganda voor ons land in het buitenland, de plaatselijke V. V. V. heeft te zorgen voor de propaganda van haar plaats in Nederland Niet in het buitenland! Wij voegen er dit uit- drukkleijk bij, omdat de propaganda van een plaatselijke V. V. V. in het buitenland niets te beteekenen heeft. Propaganda maken is ook een kwestie van relaties. De propaganda van een plaatselijke V. V. V. in het buiten land is zoo onbeteekenend ten opzichte van die der A. N. V. V. dat zij gerust waarde loos kan worden genoemd. Het maken van een behoorlijke propaganda-gids hoewel moeilijk is niet het lastigste,. Veel moei lijker is nog de doelmatige verspreiding Deze kan alleen goed geschieden langs den weg van zorgvuldige relaties. De plaatselijke V. V V. is niet semi-offlcieel geordend. Zij bestaat uit leden, inwoners der gemeente, die een bestuur, kiezen dat de ver eeniging bestuurt volgens de statuien en naar beste weten. Hier is dus de Bevordering van het Vreemdelingenverkeer" geheel aan de particuliere zorgen toevertrouwd. Doet de overheid dan niets? Dat hangt er van af. Hier in Alkmaar b.v. zijn door het gemeentebestuur in het Waaggebouw twee vertrekken beschikbaar ges ric voor inrich ting-van het-bureau en de showroom, terwijl jaarlijksch subsidie wordt verleend, dat thans door de tijdsomstandigheden van oorspron kelijk 1200 is teruggebracht op f 500 Wat hierboven gezegd is van de A. N. V. V. geldt eveneens voor de plaatselijke V. V, V. Voor het verzorgen van deugdelijke reclame, de verspreiding daarvan en het voeren der cor respondentie, het ontvangen en rondleiden van personen en gezelschappen, is veel geld noodig. Er wordt van den administrateur en de bestuursleden veel en goed werk gevor derd. Kennis van de 3 moderne talen mag als vereischte worden gesteld. Alleen de admi nistrateur is een betaalde kracht. Hij heeft een verplichten bureautijd van 6 uur per dag, doch kan dikwijls in dien tijd zijn werk niet af Hij blijft dan uit eigen wil langer en neemt vaak het werk mee naar huis. Als men nagaat, dat hij daarvoor geniet een beloo ning van 600 per jaar (omdat de inkomsten der V. V. V. geen hoogere salarieering toe laten), dan mag ook deze kracht wel worden gerekend tot de welwillende medewerkers van de V V. V.! Bovenstaande uiteenzetting leek ons noo dig, omdat het verslag van de laatste ge meente-begrooting in den Alkmaarschen raad getuigd van zoo weinig waardeering voor het werk der V. V. V. Bijna geen enkel raadslid is lid der V. V. V. Zij weten van het doen en laten dier vereeniging blijkbaar niet veel af. Waarom dan zoo'n vernietigend oordeel? Is het hun inderdaad onbekend, dat de laatste jaren het bezoek van vreem delingen aan de Alkmaarsche kaasmarkt dusdanig is toegenomen, dat de politie het noodig heeft geoordeeld regelend op te tre den? Er wordt in Juli en Augustus een één richtingsverkeer ingesteld. Men mag met geen fiets op het marktplein komen, zelfs niet met een fiets aan de hand. De kaashan delaren hebben zich tot het Marktwezen gewend met klachten, dat het bezoek aan de markt op de Vrijdagen in Juli en Augustus zóó overstelpend was geworden, dat zij daarvan bij de uitoefening van nun handel „last" ondervonden. Denken de raadsleden, dat dit alles vanzelf komt? De voorzitter van de V. V. V. Alcmaria is gekozen tot lid van het dag. bestuur der A, N. V. V. te 's-Gravenhage. Gebeurt dit, omdat het bestuur van Alcmaria niets doet? Er is in den raad niet alleen weinig waar- deerend gesproken over het werk der V. V. V., er is ook op een leelijke wijze ge ïnsinueerd. Volgens het verslag in de Alk maarsche Courant heeft de heer van Drunen gezegd: „De motorraces brengen aan enke le bestuursleden winsten, die de vereeniging ten goeden moesten komen!" Wil de heer van Drunen dat eens nader verklaren? De ze insiuatie kunnen de enkele bestuursleden niet ongemerkt laten passeeren! Nu wij toch spreken over de behandeling van de gemeente-begrooting in den raad dienen wij even nader te bezien de schrap ping van den post 250 subsidie aan de rijwielpacj-vereeniging. De heer Vogelaar zei volgens het verslag: „nu eigen straten verwaarloosd worden, is deze post van 250 niet verantwoord". Had de heer Vogelaar dan gewenscht, dat de rijwielpad- vereeniging een pad had aangelegd ergens ih de stad, b.V. in de Langestraat? De aan leg en verzorging van rijwielpaden is eigen lijk ook een vorm van vreemdelingenverkeer. De rijwielpad-vereeniging is ook gevestigd te Alkmaar, als spin in het web. Maar zij werkt natuurlijk buiten Alkmaar naar de diverse omstreken. Alkmaar heeft belang bij een goede ver binding met Bergen—Zee, dat met Egmond eri Camperduin een van de 3 Alkmaarsche badplaatsen is. Nagenoeg alle verkeer naar deze 3 badplaatsen loopt over Alkmaar. De rijwielpad-vereeniging heeft het rijwielver- keer van den smallen en daardoor gevaarlij ken staatweg naar zee afgeleid langs het rijwielpad, Daarmee werd bovendien privé- bezit voor het publiek ontsloten! Deze aanleg heeft gekost ruim 14.000. Hoeveel heeft Alkmaar daaraan bijgedra gen? Geen cent! Om de zaak tot stand te brengen heeft het bestuur zich indertijd col lectief borg gesteld voor de ontbrekende 8.000 van de aannemings-som, wat toch zeker geen bestuurstaak is en dat toch wel getuigt van goeden burgerzin! Daarna heeft dezelfde rijwielpad-vereeniging aangelegd een pad door de weilanden van Heiloo naar Egmond. De kosten hiervan hebben bedra gen ruim 23.000. Ook hieraan heeft Alk maar geen cent bijgedragen! En toch profi teren Alkmaar en de Alkmaarsche ingezete nen van dit pad. De beharding van het bestaande pad langs den Zanddijk van Limmen naar Castricum heeft ruim 700 bedragen. Ook hieraan heeft Alkmaar niets bijgedragen! En nu wil Alkmaar zelfs geen bijdrage meer ge ven voor de onderhoudskosten dezer paden. Is dat nu juist? Is deze houding van Alk maar jegens de buitengemeenten verdedig baar? Is de motiveering van het gemeente raadsbesluit door den heer Vogelaar c.s. juist Volgens het raadsoverzicht heeft de heer van Drunen gezegd (sprekende over vreem delingenverkeer)„Hier is een taak voor de Semeente nu V. V. V. haar taak zoo onvol- oende vervult". Tot nog toe heeft de ge meente als eenige taak verricht het verlee- nen van een zéér matige subsidie, Is dit nu de bedoelde vervulling van haar taak, dat zij die bij de rijwielpad-vereeniging geheel en bij de V. V. V. gedeeltelijk intrekt? De raadsleden zijn ontevreden over hun medeburgers, bestuursleden der V. V, V., omdat zij niet weten wat deze eigenlijk doen. De medeburgers, bestuurders der diverse V. V. V.'8 zijn ontevreden over de hande- lingen der overheid, die zii wel kennen, en die het vreemdelingenverkeer benadeelen! Zij klagen er nog niet eens in de eerste plaats over dat de geldelijke bijdragen van overheidswege zoo verre staan beneden die welke in andere landen de overheid uitkeert, Onze rijksregeering keert uit aan de A. N, V. V. over 1935 29.000. De Zwitsersehe regeering keert uit 600.000 Zwitsersehe franken! De Alkmaarsche raad geeft aan de V. V. V. 500 en ontvangt wegens stede lijke belasting en huur voor het gemeentelijk sportpark jaarlijks meer van 10 maal zoo veel, als direct tyerk van de V. V. V., die volgens hen niets uitvoert! Er zijn nog hoogere belangen dan deze financieele en wel: Hoe wordt de vreemde ling in Nederland ontvangen? Antwoord: 1. Hij is aangeland in het duurte-eiland Dat ligt niet zoozeer daaraan, dat wij met onze prijzen in goudvaluta gehandicapt zijn tegenover landen met de gepeprecieerde va luta, want goudland België is een der goed koopste landen van Europa, en het goud land Frankrijk is (buiten de hoofdstad Pa rijs) ook in financieel opzicht een dorado voor den toerist! Het ligt aan onzen veel te hoogen levensstandaard, daar wij on danks 't gepraat over aanpasings ons nog op lange na niet aan het internationaal niveau hebben aangepast. In Holland kost een kilo brood evenveel als een kilo kaas, niet omdat de kaas zoo goedkoop maar omdat het brood zoo onzinnig duur is. De sociale wetten maaken alles duur! 2. Een Duitscher die ons land bezoekt heeft niet meer dan 10 R. M. op zak. Wat doet onze overheid daar tegen? 3. De vreemdeling, die 's morgens in zijn hotel aan de ontbijttafel verschijnt kan zijn honger stillen aan oud-bakken brood. Versch brood is verboden! Wil hij zich amuseeren, bij valt over: vroege sluitingsuren van cafés en restau rants," dansverboden, verbod van hazard spel in de badplaatsen. Als bij met een laten internationalen trein ons land binnen komt en wat wil eten moet hij zien of hij ergens een lunchroomautomaat kan ontdekken. Ook mag hij op dat uur geen sigaar koopen. Overal gedwongen winkelsluiting. Rationeel badverkeer is verboden. Afzet ting van parken en wegen met prikkeldraad dat in andere landen alleen nog gebruikt wordt in oorlogstijd tot versperring in de loopgraven! Sluiting van bruggen en slui zen op Zondag, verbod van feesten op Zon dag, verbod vanWaar is het eind! 4. Bandeloosheid van de jeugd als ner gens ter wereld! Er is haast aan de opsom ming geen eind! Inderdaad, mijnheer van Drunen, er is bij de behartiging van het vreemdelingen verkeer wel een taak weggelegd voor de overhaid, doch dat is een ander dan u zich voorstelt. Alkmaar 3 Mei 1935. QeuteetUecadm OTERLEEK Vaststelling begrooting. Donderdagmorgen vergaderde de raad onder voorzitterschap van den heer Huyser van Reenen. Afwezig de heer De Boer. De voorzitter deelde, na vaststelling van de notulen, mede, dat de directeur van het slachthuis te Alkmaar heeft medegedeeld, dat, als de raad besluit aan den slager ook 't slachten van kleinvee aan huls toe te staan, naast het slachten van grootvee, Alkmaar de overeen komst zal opzeggen. Bij den dienst De Rijp hoorde spr. dat de^ienstpn in krin gen zijn verdeeld en dat Oterleek niet bij den kring De Rijp kan komen. Aangezien de gemoute slechts één slager telt, achtte.men het na eenige discussie niet wenschelijk om een eigen dienst in te richten. De heer H e r i n g a wilde nog onder zoeken of dit toch nog niet mogelijk was. Devoorzitter vond het toen maar wenschelijk om de discussie over dit punt te sluiten en werd mededeeling ge daan van een ingekomen dankbetuiging "an den heer Blom voor zijn salarisver- hooging bij de werkverschaffing en een verslag van het vervolgonderwijs te Stompetoren, waarvan de voorzitter constateerde dat het een gunstig verslag was. Goedgekeurd waren de besluiten in zake de heffing van opcenten op de personeel© belasting, de vermogensbe lasting en de gemeentefondsbelasting. De besluiten om de presentiegelden voor den raad op 1 per zitting te stel len (wanneer 2 zittingen per dag noodig zijn mag slechts één zitting vergoed worden) alsmede het besluit om de ver gooding voor de wethouders op 50 voor ieder te bepalen, wazen eveneens goed gekeurd. De verzoeken om het aantal verloven te verlagen of te verhoogen werden af gewezen; 2 vergunningen en een ver lofzaak werden niet te hoog of te wei nig geoordeeld, Ten behoeve van een extra-uitkeering aan werkloozen werd besloten 10,50 voor het crisiscomité beschikbaar te stellen, welk comité dit bedrag voor Oterleek zal verhoogen (de gemeente 21 pct„ de N. C, C, 79 pet.) De voorgestelde wijziging van de winkelsluitingswet, waardoor het de bakkers geoorloofd wordt Zondags 2 uur meer open te zijn, werd goedgekeurd. D*ze mogen nu Zondags van 9—3 uur geopend zijn. Do verordening op de benoembaar heid voor veldwachter diende gewijzigd te worden. De jaarwedde moet zijn 1309—1700. De gemeente mag hier van de huur voor de woning aftrekken. De vergoeding voor rijwiel blijft 25, plus 50 voor aanteekening en 100 voor kleeding. Voor de woning mag 180 worden afgehouden. Voor den niouwen veldwachter wordt het salaris 1550 en B. en W. wijzen voorloopig de verhoogingen af. Men oordeelde met waardeering van den functionaris, dat da door den minister gewilde verhoo- ging, voor de kleine gemeenten den dienst te duur maakt. Conform het voorstel van B. en W. Conorfm het voorsrtel van B, en W. werd met algemeene stemmen besloten, De nadere beslissing van den ministér zal worden Afgewacht. De minister wenschte de bepaling 100 voor vrije kleeding te veryangen door „vrije kleeding", doch ook hiermede ging de raad piet accoord.: Ook enkele andere door den minister gewilde wijzi gingen werden afgewezen Een ontrui ming van de ambtswoning binnen 14 J{adiop4:cqtamma Zaterdag 4 Mei. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8.Gr.pl 8.05 Viool-recital H. Wiggelaar. 8.30 Gr.pl. 10 Morgenwijding, 10,'5 Voor Arb. i. 4. Continubedr.: „Er stormt doorde wolken een nieuwe lent'spel van A Pleysier en Gr.pl. 12.— De No tenkrakers olv. D. Wins. 1.— E. Walis en zijn orkest. 2.— Hoe de toonkunst groeide. (Bach-concert). 2.20 Orgelspel J. Jong. 2.45 Le zing. 3.— Or.pl. 3.20 J. D. Rempt spreekt over televisie. 3.40 De Zon nekloppers olv. C. Steyn. 4.30 Schaakmatch tusschen Landau en Speyer, met toelichting door dr. Eu we. 5.— De Flierefluiters olv. E. Walis. 5.40 Literaire causerie A. M. de Jong, 6.— De Wielewaal o. 1 v. P. Tiggers en lezing. 6.30 Or vitropia olv. J. v. d. Horst, mmv. E. Philipse, zang. 7VRO, 8.SOS- ber, 8.03 Vaz Dias en VARA-Vari» 8 10 Or.pl. 8.30 Fragm. uit „Ein Stern füllt vom Himmell" (gr.pl.) 9 VARA-orkest olv. H. de Groot. 9,30 Maloïtz, telepaat. 10.— Vaz Dias. 10.05 E, Walis en zijn orkest- H. Wallig en Liddy Bergmann, zang. 11.—Gr.pl. 11.10 Orgelspel C. Steyn. 11.30—12.— Or.pl. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30— 12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en orkestconcert. 2.— Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.— Kinderuur. 4 - HIRO. 5 - Gr.pl. 5.30 Espe ranto. 5.45 Schlagermuziek en le zing. 7.15 Causerie. 7.35 Gr.pl. 8 Vaz Dias. 8.15 Radio-tooneel met muziek. 10.— Gr.pl. en 10.25 Vaz Dias. 11.15—12 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 935— 9.50 Morgenwijding. 10.20 Gr.pl. 11.05 Western Studio-orkest o. 1. v. Thomas mmv. S. Blakenure, zang. 12,20 Commodore Grand-orkest o. I. v. Davidson. 1.20 Belfaster Om roeporkest olv. Montgomery. 2.20 Orgelspel D Thorne. 2.50 Lon- densch Zigeuner-orkest olv. Leggett mmv. I. Dobbyn, zang, 4.05 Ame- rikaansch Relais. 4.35 BBGdans- orkestolv. Hall. 5.20 Ber. 5.50 Sportpraatje. 6,05 Welsch inter mezzo. 6,20 Interviews. 6.50 Gevar. progr. 7.50 Dancing Through mmv. Geraldo's orkest, koor en solisten 8.50 Ber. 9.20 BBC-orkest olv. Ray- bould. 10.20—11.20 Ambrose én zijn orkest. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7 20 Gr.pl. 11.35 Orkestconcert o. I, v. Doyen. 8.05 Radiotooneel 9.55 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 —1,20 Concert uit rest. Wivex. 2.20 4.20 M. Hansen's orkest. 7.30 Bonte avond mmv. het .Omroep orkest olv. Gröndah! en solisten 10.2011.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Gr.pl. 6 35 Orkestconcert. 11.20 Uit Bres- lau: Pmroepkleinorke8t olv. Risch- ka. 12.35 Schram'nelcoucert. 1.35 Gr pl. 3,20 Vroolijk programma, m. m v. orkesten en solisten. 6.30 Concert. "L30 „Die Mai ist gekom men", gevar. progr. 10.05 Gr.pl. 10.20—12,20 Dansmuziek door A. Lutter en zijn orkest. ROME, 421 M. 8 20 Opera-uitz. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M II.20 J. Schnijdei'c orkest. 12 30— 1.20, 3.20 en 4.— Gr.pl. 5.20 Beet- hovenconcert. 6.20 Or.pl. 7.20 Sym» phonieconcert olv. Meulemans, 9.30 11 oo Populair onëert. 484 M.: O 50Ren v d. Wereldtentoonstel- ling. 11.20 Gr.pl- 12.30-1-20 J. Schnijder's orkest. 3.35 Gr-pl- 4.20 Populair concert. 5.20 en 5 50 Gr. pi. 6.20 Pianorecital. 7.20 Salon orkest olv. Walpot. 8.05 Dito. 9.30 —11.20 Populaire muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Gev. progr. uit Frank- fort. 9.20 en 10.05 Ber. 10.20— 12 15 Dansmuziek door A. Lutter en zijn orkest. OEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lin 1: Hilversum. Li n 2: Huizen. Li n 3: D.sender 8.—8.20, Keu len 9.20—11.05, Lond. Reg. 11.05 —11.35, Keulen 11.35—14.20, Ka- lundborg 14.2015.20, Keulen 15 20—17.20, Brussel VI. 17.20— 18.20, Leipzig 18.20—19.20. Keu- len 19.20-21.20, Parijs P.P. 21.20 —21.40, Leipzig 21.40-24,—. Lijn 4: Lond. 3eg. 9.35—10.20, Droitwich 1020—17.20, Brussel Fr. 17.20-17.50, Lond. Reg. 17.50 —18,50, Droitwich 18,50—20.50, Boedapest 20.50—21.20, Droitwich 21.20-23.20, Weenen 23.20— 24.-. Zondag 5 Mei. HILVERSUM, 301 M. (8.55 —12.— en 5.-6.— VARA, de VPRO van 6.-8.— en de AVRO van 12.—5.— en 8.—12.— uur), 8 55 Orpl. 9.— Voetbalnieuws en postduivenber. 9.05 Tuinbouwpr. S. S Lantinga. 9.30 Gr.pl. 9,40 Th. van Huystee: Kampeeren. 10.— Orgelconcert G. Robert. 10.45 VARA-orkest olv. H. de Groot. 11.15 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 11.30 Verv. orkest concert. 12.— Klokkenspel en uur slag van de Groote of Martinikerk te Doesburg. 12.01 De Octophoni- kers olv. B. Drukker. 12.50 Het Schilderij van de naand. 1.10 Ko- vacs Lajos en z'n orkest. 2— Boek bespreking dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Concert door H. Kraft, piano en L. Kraft, viool. 315 C. R. T. Baron Krayenhoff: Waardeert Uw eigen land. 3.30 Omroeporkest olv. Nico Treep. 4.30 Sportnieuws en gr.pl, 5.— Arb. Muziekver. „P. J. TYoeL stra", olv. J. Boem. 5.c.<s Voetbalpr, 5.45 Verv. concert. 55 Vaz Dias. 6.— Boekbespreking D. Coster. 6.30 Lezing. 6.4! erkaienst uit de Ned.. Herv. kerk te Grouw, Voorg.: ds. H. N. IJsbrandy. 8— Vaz Dias. 8.15 „Hei, 't was in de Mei", voorjaars programma. 10.15 De AVRO-Deci- bels olv, Eddy Meenk. 11.— Vaz Dias. 11.JO— Ijl— Omroeporkest olv. N- Treep. HUIZEN, 1875 M. (8.30-9.30, 12.15-5.- en 7.45-11.30 KRO, de NCRV van 9.30-12.15 en 5.— 7.45 uur). 8.30 Morgenwijding. 9.30 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Wezep. Voorg. ds. N. Q. Kers- sies. Orgel; L. Zielhuis. Hierna ge- wijde muziek. 12.15 Orkestconcert en lezingen. 2.30 Qr.pl. 2.45 Schla germuziek en gr.pl. 4.Ziekenlof. 5 Gewijde muziek. 5.25 Kerk dienst uit de Ned. Herv. kerk te Vlissingen. Voorg. ds. L. J. G Vis- beek. Orgel B. ten Cate. 8.— Ma. riahulde. 9.15 Lezing. 9.35 Orkest concert en lezing. 10.35 Vaz Dias. 10 40 Epiloog. 11.—11.30 Lezing. dagen na het ovorlijden van den veld wachter, wenschte de raad, In 't bolang van het gezin, op 3 maanden te stellen. Van het Provinciaal Electrisch Bedrijf dat de volgende verlagingen vanaf 1 Jan. zullen worden ingevoerd: De maxi male belasting zal 'n verhooging geven van 50 op 100. De vergoeding voor de straatlantaarns bovengrondscli wordt van 9 op 7 gebracht, voor boven- groadsche lantaarns van 6.50 op 4, Van den heer Witteveen was verzoek ingekomen om voor de levering van drukwerk in aanmerking t© mogen komen. De voorzitter deelde mede, dat weinig werk daarvoor in aanmerking komt, omdat het meeste volgens model voorschriften 'betrokken wordt van de firma Sameon. Spr. oordeelde, dat er echter geen bezwaar was, om bij gelijken prijs, een enkel werkje aan adressant op te dragen. De raad oordeelde dit ook wenschelijk. Voorloopige vaststelling ge- meentebegrooting. De voorzitter herinnerde er aan, dat er aanvankelijk een tekort was van 700. B. en W. hebben de posten nog eens nagegaan en zijn er toch n geslaagd do begrooting sluitend te maken. Het batig slot van 1933 is een nadeelig ge worden van 52.14. In verband met de nieuwe regeling wordt het salaris van den burgemeester met 0.40 verhoogd, dat van den secre taris met 58.60 en van den ontvanger m-H 22. De vergaderingkosten van den raad w rden op 30 gebracht. Met nadruk bepleitten de heeren van derGragt enSwaan handhaving van den post 30 voor onderhoud steiger a,wigezien deze in een deplorabelen toe stand verkeert. Over het voorstel va'n B; e"w' om d*n Post te schrappen st lakten de stemmen. Voor de wettiou- d< rs en de heer Baltue. De post voor de werkverschaffing werd op 4000 gesteld. Tenslotte werd de begrooting vastge steld met een ontvangst van 40779.26, een uitgaaf van 40.464.87 en een post voor onvoorzien van 314.39. De heer Heringa bepleitte nog ve-hooging van'de subsidie aan „Onder linge hulp bij ziekte." Spr. stelde voor om dezen post van 10 op 20 te bren gen, dan blijft er nog juist 300 voor onvoorzien. Van de vereeniging die 90 leden telt, wonen er 70 in de gemeente en spr. oordeelde het doel zoo sympa thiek dat men deze subsidie slechts in hoogste noodzaak moest aantasten. Het is ook een voordeel voor de gemeente. Wethouder Dekker kon zich met het voorstel niet vereenigen. Spr. oor* deelde dat het evenwicht gezocht moet worden in verlaging van de uitkeering. De voorzitter merkte op, dat het van veel belang is buiten d© inmenging van het Rijk te blijven. Laat men ver- hooging tot betere tijden vaststellen. De heer Swaan bepleitte een tege moetkoming aan de premie voor het zie kenfonds. Het voorstel-LIeringa, gesteund door den heer v. d. Gragt, had tengevolge dat ook hierover de stemmen staakten. Tegen de wethouders en de heer Baltu». Nadat de heer Heringa namens de commissie had te kennen gegeven dat ook deze van oordeel was dat de bezui nigingen noodzakelijk waren en een compliment aan den burgemeester en den ambtenaar had gebracht voor de welwillend verstrekte inlichtingen, werd na eenige verdere bespreking, de verga dering gesloten. ZlJPf Installatie burgemeester Breebaarf. Woensdag is mr. D. Breebaart, nadat hij op 30 April j.l. afscheid had genomen als burgemeester van Caüan'soog, geïnstalleerd als burgemeester van Zijpe, waartoe hij mei ingang van dien datum is benoemd. De raadsvergadering, waarin deze instal latie zou geschieden, was belegd tegen des middags 2.30 uur. Uit de ingezetenen van Zijpe was een De post voor de leggers der wegen werd van 70 op 100 gebracht.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6