DUBBEL STER HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. £and- en 'Jmh&ouw Ongebonden Stukken A "5 jt~^ 4 NOORDSCHARWOUDE. t Noordermarktbond. comité gevormd, dat den nieuw benoemden burgemeester met zijn echtgenoote zou in halen. Te ongeveer 2 uur begaf dit comité zich per auto naar de grens ZijpeCallantsoog (Zijperdijk), waar de neer en mevr. Bree- baart weldra per auto arriveerden. Bij deze ontmoeting werd mevr Bree- baart namens genoemd comité door mevr. Correljé bloemen aangeboden, waarvoor mevr. Breebaart hartelijk dankte. Vervolgens sprak ue heer H. S Eriks, oud-burgemeester van Petten, namens het comité burgemeester en mevr. Breebaart zeer hartelijk toe. Ook voor deze attentie toonden de heer en mevr. Breebaart zich zeer erken telijk- Daarna werd gezamenlijk de tocht naar het raadhuis te Schagerbrug aanvaard, waarbij de gemeente-veldwachters van Zijpe. die mede aan de grens tegenwoordig waren, per rijwiel voorgingen. Intusschen was het in Schagerbrug een ongewone drukte geworden, welke zich con centreerde in en bij het raadhuis. In de nabijheid van het raadhuis hadden zich velen opgesteld, om straks getuige te zijn van de aankomst van der. nieuwen bur gemeester met zijn gevolg. Vele familieleden, vrienden en collega's van den nieuw-benoemden burgemeester hadden zich inmidcieh begeven naar de raad- zaal, waar de installatie zou plaats hebben. Ook de leden van den gemeenteraad van Zijpe hadden daar hun plaatsen reeds inge nomen. In het raadhuis. Te 2.30 uur hielden de auto's stil voor het raadhuis eq traden de heer en mevr. Bree baart, hartelijk toegejuicht door de aan wezigen, één der vertrekken van het gemeen tehuis binnen, nadat hun door een dochtertje van den gemeente-veldwachter Homan een bouquet was overhandigd. De leden van het comité met hun dames begaven zich daarop naar de raadszaal, ge volgd door een groot aantal belangstellen den. Toen allen zich een zit- of staanplaatsje hadden veroverd in de overvolle zaal, wer den burgemeester Breebaart en mevrouw door een commissie van 3 raadsleden de zaal binnen geleid. Aanwezig waren o m., behalve een groote schare van familieleden van den heer en mevrouw Breebaart, de heeren G. Lovink, burgemeester van Anna Paulowna; P. Pluister, burgemeester van Nieuwe Nie« dorp; Baron van Fridagh, burgemeester van Schoorl; J. de Moor, oud-burgemeester van Zijpe; J. Kamman oud-gemeentesecreta ris van den Helder; K. Brandsma, directeur van de districts-arbeidsbeurs te den Helder; H. van Veen, notaris te Zijpe; de heer en mevrouw dr. Oterdoom te 4 Zandverschil lende hoofden van de lagere scholen in Zijpe en overig onderwijzend personeel; de gemeente-ambtenaren, enz., enz. Nadat de gemeente-secretaris, de heer J. A. de Boer, had voorgelezen het K. B waarbij burgemeester Breebaart is benoemd tot burgemeester de gemeente Zijpe, sprak de loco-burgemeester, de heer G. van der Sluijs, den nieuwen burgemeester toe, waar na hij hem den ambtsketen overhandigde. Vervolgens nam de burgemeester het woord en bracht aan H. M. de Koningin, die het heeft behaagd hem als burgemees ter van de groote en mooie gemeente Zijpe te benoemen. Bovendien verklaarde spreker van zijn kant alles te willen doen wat in het waardige belang van de gemeente Zijpe en haar ingezetenen is, en hoopte hij van ganscher harte te mogen rekenen op een aangename samenwerking. Voorts werd het woord gevoerd door de volgende heeren: C. Nannis, de jongste wet houder van Zijpe, die den burgemeester mede namens zijn S. D. A. P.-raadsfractie alle medewerking toezegde; J. Bruin, lid van den raad, die den nieuwen burgemeester den steun en goeden wil tot samenwerking van de r-k. raadsfractie verzekerde; J. A de Boer, gemeente-secretaris, die ook gaarne zijn steun en medewerking aan den nieuwen burgemeester toezegde; dr. Oterdoom, die den heer en mevr. Breebaart als vriend uit voerig en hartelijk toesprak; P. Pluister, bur gemeester van Nieuwe Niedorp, die mr. Breebaart had leeren kennen als iemand, die ien volle berekend is voor zijn niet geir.akke- taakG. Lovink, burgemeester van Anna.pau|ownai die zeer hartelijke woorden van waardeering en vriendschap richtte tot gemeester en mevrouw Breebaart; H. J'PPes, die de sympathieke gevoelens van het onderwijzend personeel uit Zijpe jegens den me.uwbenoemden burgemeester op hartelijke W|jze vertolkte; notaris H. van Veen, die, in verband met het voor hem minder aange name geschrijf in de Schager Courant, ver klaarde zich te willen zuiveren van de op hem pworpen blaam als zoude hij niet naar be- nooren hebben geijverd voor een eventueele benoeming van den heer J. A. de Boer, ge- ffleente-secretaris. tenslotte uitte oud-burgemeester de Moor den wensth, dat burgemeester Breebaart en 2|jn vrouw er in mogen slagen, zich in alle opzichten te geven aan de gemeente met naar eenvoudige en gemoedelijke bevolking, d* hem zoo lief is. Nadat burgemeester Breebaart de rij van sprekers stuk voor stuk met toepasselijke gorden had beantwoord, volgde sluiting R de vergadering. Ververschingen werden met gulle hand P ju^d en weldra heerschte er in het nfu een vroolijke en gezellige sfeer, iet heele gezelschap werd voor het Raad- "U|s gefotografeerd, terwijl bovendien een nparte foto werd gemaakt van burgemeester n mevrouw Breebaart te midden van den ^R^nteraad plus gemeentesecretaris van tifw J8 bleef bet gezelschap nog geruimen pi ,rer bet genot van een glaasje wijn, gezellig bijeen. Vermeld zij nog, dat door den Bond van f-'JPer Caféhouders een fraaie bloemenmand boden"1 burgemees*er en mevrouw is aange- onfU*r®'-m€es'ers en mevrouw Breebaart, die ju wqfejd met zeer gemengde gevoelens irptr Rleuwe gemeente zullen zijn binnen- vpri!i n' zu"en, zeei waarschijnlijk bij het tip a, jVa.n bet Raadhuis op den installa- hai?,. idee hebben meegenomen, dat be Callantsoog ook Zijpe een oord is, r men z'n hart kan verliezen. 10 tl. p. IJl om. THcODOHÜS NIEMtlJER GRONINGEN. Het bestuur van den Noordermarktbond vergaderde Woensdagmiddag in de verga derzaal in het betaalkantoor. De voorzitter, de heer Jn. Ootjers, heette in het bijzonder welkom den heer S. Brug man, den eere-voorzitter. De heer P. Zwager man, N.-Niedorp, was verhinderd wegens ziekte. De voorzitter wenschte hem een spoe dig herstel toe. Voor den heer P. Wijn was in de plaats gekomen de heer K. Kaan. Aan den heer Wijn zal een dankbetuiging worden gezonden voor de vele aan de veiling bewezen diensten. De voorzitter releveerde het verloop van den toestand, welke nog steeds slecht is. Bij andere omstandigheden zou het weer zeer goed zijn geweest voor de tuinbouwproduc ten. Thans is dit echter zonder resultaat. Mededeel ingen werden gedaan over de vergadering van het Centraal Bureau, waar onder het genomen besluit tot het uitvoeren van alleen goede kwaliteit kool. Dat is voor de producenten een voordeel, meende de voor zitter. In verband met een besluit van de vorige vergadering om geen gelden in te houden van de leden, was een schrijven ingekomen van den advocaat aan den Handelstad, waarin deze eischte, dat binnen acht dagen aan de gedane cessie werd voldaan. Den heer Niejnöller van het Centraal Bureau heeft men hierovèr advies gevraagd. Wat betreft deze kwestie merkte de voorzitter op, dat de genoemde personen cessie getee kend hebben. Het gaat er echter om, of zich het betaalkantoor voor de incasseering dezer vorderingen moet leenen. Door een der afge vaardigden werd gevreesd, dat men door dit niet te doen, juist in de hand zou werken, wat men wil voorkomen, de executie van de betrokken personen. Het antwoord van den heer Niemölkr zal worden afgewacht. De omzet van de maand Maart was 202.437,01, tegen verleden jaar 305.000. De maand April zal nog treuriger zijn, dacht de voorzitter, al waren er wel produc ten, die meer hebben opgebracht. De laatste roodekool is deze week weggegaan voor 20 per 100 K.G. Voorgesteld werd, dat naar aanleiding van deze lage omzetten op spoedige uitbetaling van het voorschot op den steun 1935 werd aangedrongen. Geantwoord werd, dat deze argumenten zeer zeker bij den minister zijn gebracht. Dat deze uitkeering heel noodig is, is bekend en er wordt op aangedrongen. Een der afgevaardigden zou wel willen, dat deze uitkeeringen niet na het seizoen worden ge daan, omdat men het eerder noodig heeft. Het accountantsrapport vermeldde een bruto winst van 8429,36. Deze winst is ge bruikt voor afschrijving. Voor plaatsing op de reserve is 1511,36 aangewend. De vei ling staat er op zichzelf goed voor. Men heeft slechts een schuld van 20.000. De totaal-omzet in 1934 was 1.394.656,29; in 1933 f 805.719,90 en '32 1.117.453 80. Behandeld werden hierna de voorstellen voor de alg. vergadering. Een voorstel van 't Veld, om een betere aanvoerregeling te verkrijgen, zal in den Vierbond worden besproken De noodzake lijkheid wordt wel gevoeld. Het werd een juist middel gevonden, als op de z.g. drukke dagen een gedeelte wordt bewaard voor den volgenden dag om den aanvoer op dien dag te verzekeren. Het veilen van de producten op den naam van den bouwer te veilen, werd aan de be trokkenen overgelaten. De tuinders kunnen op eigen naam laten veilen. Verder werden eenige voorstellen behan deld over het opgeven van het aantal stuks in de honderd kilo en het wegen per 100 K O. Deze voorstellen werden ontraden.. De consenten te doen uitreiken door de vei lingen, was het volgend voorstel van Waar land en Omstreken. De toestand is wel ge wijzigd. Er zijn groote bezwaren aan ver bonden. Er is dus wel iets voor te zeggen, dat de consenten aan hen blijven, die hun zaken in stand kunnen houden en niet aan iedereen worden gegeven. Met de clearing, op het oogenblik. is het overbodig, was de meening van den secre taris. Na nog eenige besprekingen besloot men het weer in den Vierbond aanhangig te ma ken. Men was voor het voorstel van Tuinbouw- belang, Noordscharwoude, om te ageeren tegen den Midden-Euopeeschen tijd. Na uitvoeige toelichting van den voorzitter werd besloten voor de vroege wittekool een aanvoerregeling probeeren te maken, zooals die in 1933 heeft gegolden. Die regeling heeft toen zeer goed voldaan. Het voorstel aan „De Eendracht", Oud karspel, om Rusland te erkennen, lokte vele besprekingen uit, waarbij door verschillende personen het pro en contra naar voren werd gebracht en men zich afvroeg, wat de rede nen van de regeering konden zijn, om de Russische regeering niet te erkennen. Men besloot een afwijzend advies te geven. Het voorstel van „De Eendracht" om den minimumprijs voor de goede producten voluit te betalen, wanneer ze doorioopen, ontmoette nogal wat bezwaren. Men besloot deze be zwaren op de aigemeene vergadering naar voren te brengen. De bedoeling van „De Eendracht" was, dat de kool van uitvoer- kwaliteit hiervoor in aanmerking kwam. De afd. Heerhugowaard Zuid stelde voor, geen monster-kool meer mee te nemen naar de veiling. De datum voor de alg. jaarvergadering werd vastgesteld op Woensdag 29 Mei. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Dat de aanvoeren aan onze veilingen voortdurend verminderen, is duidelijk. Toch komt er voor dezen tijd van het jaar nog heel wat. En op sommige dagen zou de aan voer nog wel grooter zijn, als het inooie weer den tuinder niet naar den akker riep, waar vele werkzaamheden hem wachten. Het veelal koude weer van dit voorjaar is oorzaak, dat belangrijke hoeveelheden kool tot laat in het seizoen zijn bewaard en dat deze in heel goeden toestand worden aange voerd. Roode kool is er zoo goed als niets meer. Men deelde ons mede, dat de geringe par tijtjes, die er nog zijn, uit de hand worden verkocht aan die kooplui, welke er vraag naar hebben. De prijzen, die er voor besteed werden, zijn nog hoog. Gele kool blijkt er nog heel wat aanwezig te zijn. Zij werd in de afgeloopen week nog in belangrijke hoeveelheden aangevoerd aan beide veilingen, ook aan de veiling van de Langedijker Groentencentrale, waar de gele kool nog den hoofdschotel van den aanvoer vormt. Er werden daar niet minder dan 26 spoorwagens verhandeld, te Noordschar woude aan de veiling van den Noorder marktbond 17. Jammer, dat de prijzen in vergelijking met die der vorige week weer lager waren. Werd aanvankelijk voor kool van 1 tot 2 kilo nog ongeveer 3 betaald, later liep die prijs tot 2 en minder terug. Iets lichtere bracht in 't begin nog ruim 2 op, later liep ze tot ruim 1 terug. Op het eind der week werd aan de veiling te Noord scharwoude voor de allermooiste kool in maximum 1.60 betaald. Tweede kwaliteit was soms moeilijk te plaatsen; er werd van 1 tot 1.30 voor betaald. Van uit het bui tenland kwam voor deze koolsoort te weinig vraag. Het valt nog mee, dat overigens alles in het binnenland kan worden geplaatst. Het koude weer werkt in dezen mee. De voorraden Deensche witte kool waren bij den aanvang van het seizoen grooter dan die van de andere koolsoorten. Ze zijn op het oogenblik, betrekkelijk gesproken, nog groot. Gedurende den heelen winter zijn de prijzen slecht geweest en er werd dus maar weinig verkocht. Zoo is het te verklaren, dat op den laatsten dag der week alleen aan de veiling te Noordscharwoude nog 17 spoor wagens Denen werden aangevoerd! Blijk baar kon de markt deze niet verwerken: de prijzen, in 't begin tier week al laag, zakten nog dieper in. Aanvankelijk kon voor een mooi partijtje nog boven de 2 worden ge maakt, voor de sorteering van 1 tot 2 kilo 1.50 tot 1.90 en voor de lichtere 1.30. Later kon voor deze nog nauwelijks 70 cent worden bedongen en liepen de prijzen der andere met 30 tot 50 cent terug. Voor twee de kwaliteit werd sieclits 70 cent betaald; een deel was onvmW&pbaar. Nog ongeveer 50 spoorwagens werden verhandeld. I> aanvoer van uien begint sterk te ver minderen. De prijzen zoo hoog. Rekening dient er hierbij echter mee gehouden te wor den, dat veel moet worden uitgeschoten. Voor grove uien werd 8 tot 8.30 be taald, middelsoort 7 tot drielingen tot 4.90. Zelfs minderwaardige kwali teit, de zoogenaamde stek, bracht 4 tot 5.50 op. Een enkel partijtje grove peen bracht 1.80 opoverigens werd ze voor 1 tot L30 verkocht. Voor kleinere werd 60 tot 70 cent betaald. Een deel was onverkoopbaar. Kleine bieten werden voor 90 cent ver kocht, groote golden 40 tot 60 cent. Aanvoe ren waren niet groot. De aangevoerde rabarber bracht 520 op- HET SMELTEN VAN VET. Binnenkort zullen verschillende, thans op grond van de Crisiszuivelwet getroffen be palingen, worden gebaseerd op de Land- bouwcrisiswet. Alsdan zal o.a. het smelten van vet slechts worden toegestaan aan degenen, die georga niseerd zijn bij de Nederlandsche Zuivelcen- trale. Treedt de nieuwe regeling in wer king, dan zal b.v. een slager, die niet bij de ze Centrale georganiseerd is, geen vet mogen uitsmelten. Om als georganiseerde bij de Nederland sche Zuivelcentrale toegelaten te worden, moet de betrokkene daartoe een aanvraag in dienen op een daarvoor vastgesteld formulier De secretarissen der afdeelingen van de Slagerspatroonsbonden hebben zich bereid verklaard, om de bij hen georganiseerden bij de invulling van die formulieren, welke bij hen verkrijgbaar zijn, de behulpzame hand te bieden. Kosten zijn hieraan niet verbon den. Overigens kunnen belanghebbenden en b.v. nlet-leden van Slagerspatroonsbonden een aanvraagformulier verzoeken aan de Ne derlandsche Zuivelcentrale (Bureau Erken ningen) Laan van Meerdervoort 84 te 's- Gravenhage. Voor de slagers zal het georganiseerd zijn bij de Nederlandsche Zuivelcentrale geen noemenswaard verschil maken met den hui- digen toestand; voor hen blijven practisch dezelfde bepalingen bestaan. Alleen zullen zij bij overtreding der voorschriften als regel niet door den gewonen strafrechter, maar door den tuchtrechter worden berecht. Zoo als reeds boven gezegd, moet dus iedere sla ger, die zelf vet uitsmelt, ook al doet hij dit bij hooge uitzondering, georganiseerd zijn. EEN GOEDE EN GOEDKOOPE VOEDING. Geachte Redactie! Waar er onlangs in Uw blad door een crisislijder over werd geklaagd, dat zijn in komsten hein, voor zich en zijn gezin, geen melkgebruik veroorloven, besloot ik, bij na denken, U een weinig ruimte te vragen, ten einde crisislijders aan te toonen hoe zij niet alleen zondier meer deze uitgaven, rnaar zelfs met vrucht voor hun portemonnaie, hun lichaam eerste klas voedingsstoffen kunnen toevoeren en zij zich, dus doende, althans Wat het op peil ftoudën hunner lichaams krachten betreft, niet moeilijk behoeven te maken over het feit, dat de melk te duur is voor hun budget. In het licht der' nieuwere voédingsphysio- logie dat, trots zijn helderen schijn, zoo moeizaam doordringt in de duisternis cfezer verworden wereld zooals die tot ons komt door geleerden als Ragnar Berg, Hindhede, Carl Röse mannen, die de consequenties, hunner theorieën niet probeerden op mar motten en konijnen en andere beesten, maar op het eigen lichaam en op dat van vrij willigers, ofwel op de juiste en eenige plaats waar zulks past blijkt <te traditio- neele manier van aardappelen bereiden, waar bij deze worden geschild en in ruim water af gekookt, èn voor het lichaam èn voor de beurs zoo oneconomisch mogelijk. Bij het schillen toch. verwijdert men tevens geheel of gedeeltelijk de, al naar gelang der soort, 4 tot 12 millimeter dikke laag, waarin het meest waardevolle deel van het eiwit en de voedingsstoffen vlak tegen die schil is opge hoopt. terwijl de rest van den aardappel door het ruime koken wordt uitgeloogd en de voedingsstoffen grootendeels in de goot steen verloren gaan, hetgeen zeggen wil, dat de aardappel, die bij een juiste bereiding, een bij uitstek basisch voedsel is, door deze fou tieve behandeling verkeerd is in een zuur- vormend gerecht. De redelijk denkende huisvrouw, op deze omstandigheid opmerkzaam gemaakt, zal dan ook bij het aardappelen koken aldus te werk gaan: na de ongeschilde aardappelen met een borsteltje grondig gereinigd en gepit te hebben, worcien ze, de groote onder en de kleinere bovenop, overgebracht in een pan, waarin pl.in. 1 centimeter hoog water met 'n ietsje zout aan den kook is gebracht, men laat de aardappelen nu op vol gas een paar minuten doorkoken en daarna op de spaar brander in 20 minuten verder gaar en drooj worden. De op deze wijze toebereide aar appel heeft zoo min mogelijk van zijn voe- dings- en gezondheidsstoffen verloien; en het verschil tusschen dezen en de op de ge wone manier gekookten is, zoo eenvoudig mogelijk uitgedrukt, hierin gelegen, dat de eerste medehelpt het instandhoudingsver mogen van het lichaam te ondersteunen, ter wijl de tweede bijdraagt tot de verzuring van het bloed, en alzoo onze vatbaarheid voor allerlei infecties helpt vergrooten. Eco nomisch beteekent de nieuwe kookwijze, dat men, nog afgescheiden van de grootere voed zaamheid van den ongeschilden aardappel bij den inslag voor het middagmaal, het ge wicht aan schillen minder koopt, benevens besparing van brandstof en zout; van het laatste heeft men bijna niets noodig, omdat, daar de natuurlijke zouten behouden blijven, deze aardappel niet flauw van smaak is. Men dient zich, sommigen althans, aan het nuttigen van den in schil gekookten aard appel te gewennen. Beginnelingen zullen aan vankelijk de schil op hun bord verwijderen, doch later eet men deze mee op, en prefereert men in geen geval de vroegere aardappelen meer. Wel is het waar, dat de geschilde en afgekookte aardappel een mooier aanzien heeft; maar men kan hiervan zeggen: hoe bioemiger en aangenamer voor het oog dat zich gaarne verlustigt een schotel aardappelen er uit ziet, hoe meer volwaar dige voedingsstoffen er in vuilnisbak en goot- ste»n zijn terecht gekomen. Hetgeen gezegd is van den aardappel, geldt nagenoeg in dezelfde mate van het brood. De natuur schenkt ons den graan korrel in den volmaakten staat d.w z in den toestand zooals hij het best het lichaam d'ent. De mensch evenwel gewend als hij is allerlei „verbeterings"- en „verfijnings"-pro- cessen aan te leggen, toovert van het graan een prachtig wit meel, dat echter, daar het, mèt de zemelen, grootendeels oritdlaan is van het eiwit, de organisch gebonden mineralen en de vitaminen niet meer is dan een moeilijk te verteren zetmeelmassa, die een krachtige bron vormt van constipatie en bloedverzu- ring. De mensch, in zijn betweterij, ontdoet zijn aardappelen en brood van de natuurlijke ballast- of purgeerstoffen: de schillen en de zemelen, en als zijn spijsvertering daardoor moeilijk is geworden, brengt hij zijn geld naar den drogist, om daarvoor fabriekmatig bereide laxeermiddelen te koopen, welke op hun beurt er het hunne toe bijdragen om zijn constitutie nog meer in de war te brengen. Wil men iets werkelijk goeds doen voor den lichamelijken welstand van den mensch in het algemeen en van den crisislijder in het bijzonder: toont hem dan dat hij zijn voe ding moet reformeeren, en begint met hem in schil gekookte aardappelen te leeren eten en bakt hem volkorenbrood! Dr. Carl Röse, die indertijd op groote schaal onderzoekingen heeft verricht aan gaande den toestand der tanden bij het Zweedsche en Duitsche volk, kwam tot de ontdekking, dat in de streken, waar de platte landsbevolking zich voedt met brood, gebak ken uit het volle graan, deze zich verheugt in het nimmer genoeg te waardeeren bezit van een krachtig en gezond gebit. In ons vaderland, waar het beroep van tandarts een ruim bestaan oplevert, is grof brood niet, of moeilijk verkrijgbaar. „Door de voedingswaarde van het graan volledig te benutten en meest rogge- en bruin- brood te eten, zou Europa voor zijn graan- productie geheel onafhankelijk kunnen wor den van Amerika en de aigemeene gezond heidstoestand zou er minstens evenzeer mee gebaat zijn als de staatshuishouding", zegt dr. Ragnar Berg. Het ware wenschelijk, indien de politieke partijen, in plaats /an op hun kwistig ge zaaide strooibiljetten koeien met gouden horens te beloven en zich zelf vrij te pleiten en anderen te beschuldigen van verkeerde economie, verbetering van de volksvoeding op het program zetten! Men loopt zich warm en geeft kapitalen uit voor den strijd tegen de tuberculose; doch duizenden kilo's volwaardige voedingsstoffen als aardappel- en graaneiwit, machtige en kostelooze bondgenooten in den kamp tegen dezen Minotaurus, hèchte steunpilaren van de natuurlijke geneeskracht van het lichaam, worden jaarlijks in blinde onwetendheid en waanwijsheid in vuilnisbak en gootsteen ge deponeerd of voor veevoeder bestemd! Ja, waarlijk, wel behoeft de homo sapiens, die, als op een plank, zonder schip of land in 't zicht, door eigen verkeerd beleid, zoo hul peloos dobbert op de golven der ziedende levenszee, betere voorlichting! U, geachte Redactie, bij voorbaat dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, J. Fr. GEHRELS. Bergen, 1935. INTREKKING VAN STEUN. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende, P. Vries man, eenige plaatsruimte in uw geëerd blad. Met belangstelling het raadsverslag ge lezen hebbende, vond ik daarin een zinsnede, geuit door het raadslid van Drunen en wel deze: toen de heer Westerhof voorzitter was van „M. H." kon de directeur, de heer v. d Heuvel, niet die inhoudingen doen, die hij nu doet. Alle erkenning voor deze goed geziene en doordachte uiting, want het vrij mandaat tot het inhouden en verkorten van steun door den directeur van M. H. gaat de grenzen toch wel zeer te buiten. Ondergeteekende had nog kortgeleden 5 steun per week. Mijnheer Westerhof bedankte als voorzitter van M. H. en onmiddellijk daarop kreeg ik 1 minder steun per week. Tot overmaat van ramp kreeg ik de vorige week weer een aanschrijving van 1 steun per week min der. Dus heb ik op het oogenblik zegge 3 steun per week. Dit nu, het verminderen van steun, lijkt mij geen rechtmatige handelwijze toe, ten minste niet op zoo'n manier. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de opname, teeken ik Hoogachtend, P. VRIESMAN. Luttik Oudorp No. 40, Alkmaar. KORTE BERICHTEN. Het aantal inwoners van Dordrecht heeft thans het 60.000 bereikt, H. K. H. prinses Juliana heeft het be schermvrouwschap aanvaard van de aige meene Nederlandsche vrouwenvereeniging „Tesselschade". Waarom de voorkeur aan een dagblad-advertentie? Wel, enkel dan alleen krijgt gi' van elk attentie! l -= Inlijft 247. Nu begon oen lange tocht door de Hongaarsche poesta, een groote uitgestrekte vlakte waar heel hoog gras groeide. Dat was moeilijk loopen, vooral voor Drein, die bijna geheel in het hooge gras verdween. 248. Na de poesta kwamen ze weer in een stad te- - recht. Het gekke in deze stad was, dat de mannen heel klein en de vrouwen erg groot waren. Piet en Drein vonden het erg grappig om ernaar te kijken en ze hadden den heelen dag vreeselijk veel pret»

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7