SPORT EN WEDSTRIJDEN. De voetbalwedstrijden van gisteren. V o e t b a 1. Goahead verliest van Velocitas, zoodat Ajax de leiding genomen heeft. H. B. S.'s groote kans op het behoud van het eersteklasseschap. S. C. H. en Hoogezand pro- moveeren. D. W. V. verliest van de Volewijckers. Om den landstitel! Kamp. van Nederl, Q Ajax O D. W.S. O Go-ahead O P. S. V. O Velocitas O Heesters langs de wegen. Jietk éi School Jiadiomeums Glimlachje De competitie om het kampioen schap van Nederland heeft een ver rassing opgeleverd: Go ahead, dat reeds als kampioen werd gedood verfd, verloor gisteren op eigen ter rein van Velocitas en wat meer zegt de nederlaag was volkomen verdiend! Nu Ajax volgens de verwachting D. W. S. versloeg en P. S. V. giste ren vrij had, hebben de Amsterdam mers den kop gekregen, als staat P. S. V. er minstens zoo goed voor als Ajax. Verder heeft H. B. S. den moei lijken uitwedstrijd tegen O. D. S. gewonnen, zoodat het zeker is, dat Den Haag zijn eerste klasser be houdt. Of het nu H. B. S. of H. V. V. is, moet nog worden afgewacht. Tenslotte zijn S. C. H. en Hooge zand eersteklasser geworden, zoodat reeds drie van de eersteklassers het loodje hebben gelegd tegen de tweedeklassers En het ziet er naar uit, dat Roermond het oude Willem II zal verdringen AjaxD.W.S. De Amsterdamsche ontmoeting Ajax D. W. S. trok een enorme belangstelling, zoodat het aantal plaatsen in het nieuwe Stadion nog vergroot moest worden. En zoo hebben een 25.000 menschen gisteren gezien, hoe D. W. S 's voorhoede voor de vijfde keer machteloos bleek te zijn en hoe Ajax verdiend won, zij het dan ook, dat het geluk aan haar zijde was. Want de Ajax-machine liep niet best. Achter klopte het lang niet en voor was het ook lang niet in orde. Ajax doelpuntte voor de rust een keer en daarna heeft het D. W. S.-vijftal legio kan sen gehad, om gelijk te maken. En die kwam niet! Toch bleef het spannen, omdat het 2de doelpunt pas 10 minuten voor het einde kwam. Toch was de aardigheid er af Ajax won met 2—0. T3 CO c/5 O cd -*-» ci c/5 O O O O CU O 2—0 0—1 0—1 0 1 O 1—0 1—3 5-0 4-4 0-1 2-3 Go-aheadVelocitas. Go-ahead verloor met 3—1 van Velocitas. 't Begon al dadelijk met een Groningsch overwicht en voor dat de wedstrijd 5 minu ten oud was, had Velocitas de leiding geno men. Toen begon Velocitas rustiger te spelen en hoewel Go-ahead een tijd lang goed aan viel, kon Velocitas na een kwartier de stand op 0—2 brengen. Tegen het einde van de eerste helft trachtte Go-ahead het spel te forceeren, maar terwijl iedereen een tegen- punt verwachtte, kwam juist voor de rust het derde doelpunt van Velocitas. Na de thee veranderde Go-ahead haar op stelling, maar dat beteekende zeker geen ver betering. En weldra bleek, dat de Deventer club geslagen zou worden, want haar spel miste alle kracht en overtuiging. Wel werd de eer gered, maar verder kwam Go-ahead niet. Door deze twee uitslagen is de stand als volgt geworden: Ajax 4 3 0 1 41 6 P S. V. 3 2 10 12—6 5 Go-ahead 4 2 117-75 Velocitas i 1 1 2 55 3 D. W. S. 5 0 1 4 0—9 1 Promotie-degradatie. In afdeeling I werd de promotie-competitie beëindigd met den wedstrijd Blauw Wit Overmaas. Hoewel geen der partijen nog belang had bij den ui.slag, werd er toch nog zeer geanimeerd gespeeld. De gepromoveer de Amsterdammers wonnen zeer verdiend van het gedegradeerde Overmaas met 3—1, nadat de rust reeds met 2—0 was ingegaan. Van veel meer belang was in deze afdee ling de strijd om een plaatsje in de tweede klasse, Volewijckers en D.W.V. ontmoetten elkaar en nu verloor dat D.W.V., dat er zeer fraai voorstond met 3 punten uit 2 wedstrij den. Totdat gisteren Volewijckers voor een verrassing zorgde, door D. W. V. met 21 te slaan. Er is nu zeer veel spanning geko^ men in deze competitie, omdat ook Hercules' kansen met een 100 pCt. gestegen zijn. De stand is thans: D W. V. 3 111 5—4 3 Volewijckers 3 111 23 3 Hercules 2 0 2 0 2—2 2 Wat wil H.B.S.? Het leek er in afdeeling II op, dat H.B.S. het loodje zou leggen en dat O.D.S., de kanslooze, toch eersteklasser zou worden! Maar ziet, H.B.S. benutte haar allerlaatste kans en de zeer moeilijke wedstrijd in Dor drecht tegen O.D.S. leverde haar een groote 62 zege op. H.B.S. was voortdurend iets sterker, al had ze met de rust slechts een 1 0 voorsprong. Maar die werd direct na de thee vergroot en weldra was O.D.S. defini tief geslagen. De situatie is thans zoo, dat H.B.S. een fraaie kans heeft op behoud van het eerste klasserschap en dat ze alleen nog maar ver drongen kan worden door haar stadgenoote H.V.V. Maar dan moet de Groote Haagsche eerst O.D.S. verslaan en daarna den beslis singswedstrijd tegen H.B.S. winnen. En zoo ver zijn we nog niet. De stand is thans: H. B. S. 4 2 11 11-8 5 H. V. V. 3 1114—33 O. D. S. 3 21 4—8 2 In het Oosten is de strijd wel zeer sensa tioneel verloopen. Eerst heette het, dat Vitesse zich vrij gemakkelijk zou kunnen handhaven; daarna was aheer. Hengelo een gevaarlijke concurrent en het zwakke S. C. H. telde heelemaal niet mee. Maar ziet: Vitesse degradeerde de vorige week al en S. C H.'s kansen stegen toen, vooral, omdat Hengelo naar Nijmegen moest. En daar in Nijmegen is de groote slag geleverd: S. C. H. wond er geen doekjes om, had met de rust al een 2O-voorsprong en won tenslotte met 32, zoodat Nijmegen eindelijk weer een eersteklasser heeft, 't Is alleen jammer, dat het oude Vitesse het slachtoffer werd. De eindstand is: S. C. H. 4 2 2 0 10—8 6 Hengelo 3 111 5—5 3 Vitesse 3 0 1 2 4—6 1 De resteerende wedstrijd Hengelo Vitesse is van geen enkel belang meer. In het Zuiden stelde Willem II zeer teleur, door thuis te verliezen van Roermond Welis waar ging de rust in met gelijker stand (11), maar in de tweede helft maakte Roer mond het winnende doelpuntje en staat nu prachtig aan den kop. Haar dag was bovendien nog extra goed, omdat de ontmoeting PalemigMiddelburg in een gelijk spel (1—1) eindigde. De stand is: Roermond 3 2 1 0 6—2 5 Willem II 3 111 4—4 3 Middelburg 3 0 2 1 1—2 2 Palemig 3 0 2 1 4—7 2 In het Noorden is behoudens de be kende kwestie met Friesland alles in kan nen en kruiken. Want Hoogezand won den uitwedstrijd bij de Kooi met 3—1 en is nu verder onbereikbaar Hoogezand 3 3 0 0 7—2 6 Frisia 3 0 2 1 3—5 2 De Kooi 4 0 2 2 5—8 2 Hockey. HET BRUSSELSCHE HOCKEYTOURNOOI. Ter gelegenheid van de wereldten toonstelling worden in Brussel groote hockeywedstrijden gehouden, waaraan verschillende landen deelnemen. Dat tournooi is Zaterdag begonnen. Ook Ne derland was van de partij, maar het Oranje-team kwam lang niet in de sterk ste samenstelling uit. De besten der onzer, waren verhinderd. Zaterdag won dat verzwakte Neder land met 10 van Zwitserland, maar gisteren werd Nederland dcor Duit6ch- land geslagen met 5—1. V. ielrennen. WIELERCLUB O. G. )e ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" te Noordscharwoude, hield Zondag een dit over 70 K.M. De uitslag was: 1. J. Kuiper 1 uur 57 min.; 2. H. van Wonderen 1 u. 57 min.; 3. Beentjes 1 uur 57 min.; 4. H. Plomp 1 uur 57 min. 30 sec. en 5 H. Quant, 1 uur 57 min. 30 sec. De juniores reden 10 K.M. De uitslag was: 1. P. Blom 20 min. 31 sec.; 2. P. Seegers 20 min. 32 sec.3. E. Bos 20 min. 33 sec.4. C. Bood en 5. C. Groen. WIELERCLUB „ALCMARIA". Begunstigd door schitterend weder hield de wielerclub „Alcmaria" een trainings-sprintrace ver 500, 300 en 200 M. Van de zijde van het publiek was zeer vee belangstelling. De opkomst en deel name waren schitterend terwijl de races een vlot verloop hadden. Er is met vee' animo gereden, er zat veel spanning in en incidenten deden zich niet voor: De uitslagen waren als volgt: A-klasse, 500 M.: 1. W. J. Kemp, Alkmaar. 2. J. H. Mulder, Schoorl. B.-klasee, 300 M.: 1. J. Derksen, Heiloo. S. Brak, Stompetoren. C.-klasse, 200 M. 1. J. Mulder, Alkmaar. 2 J. Frijn, Alkmaar. NEDERLANDSCHE WIELERBOND OPGERICHT. De strijd ontbrandt. Gisteren is te Utrecht de Nederlandsche Wielerbond opgericht, waartoe direct 26 wielerclubs zich aansloten, tesamen onge veer 2200 werkende leden omvattend. Er waren 34 wielerclubs aanwezig, waar van enkelen, die geen mandaat hadden om zich staande de vergadering bij den nieuwen bond aan te sluiten. Het bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter B. W. Lindeman, Utrecht; W. Gerritsen, Amsterdam, secretaris; G. Du- caat, Utrecht, penningmeester; J. Vlottes, Amsterdam, J. wolters, Heerlen, P. Koek koek, Rotterdam en C. Planey, Den Haag, leden. Het ligt in de bedoeling om zoo mogelijk het volgend jaar gedaan te kijrgen om licen ties zelf uit te reiken. Voors is besloten niet deel te nemen aan de Nederlandsche kampioenschappen vooi wielerclubs, uitgeschreven door de N.W.U., daar men de data hoogst ongunstig vond. Zoo mogelijk hoopt men nog dit jaar eigen clubkampioenschappen te organiseeren. De vereenigingen, die zich direct aanslo ten, zijn de volgende: Germaan, Amsterdam; Volharing, Utrecht; Wielerclub Rotterdam; Wielerclub 's-Gravenhage; Wielerclub Ger maan, Amsterdam; Wielerkamp Kampioen, Haarlem; Wielerclub Voorwaarts, Den Haag; Wielerclub D.O.S., Den Haag; Wie lerclub Voorwaarts, Arnhem; Wielerclub Ulysses, Amsterdam; Wielerclub Kennemer- land, Beverwijk; Wielerclub De Moj, Delft; Wielerclub Swift, Den Bosch; Wielerclub Olympia, Amsterdam; Wielerclub Het Zui den, Eindhoven; Veteranenwielerclub, Am sterdam; Eerste R.K. Wielerclub, Amster dam, Wielerclub Excelsior, Gouda; Wieler club Vitesse, Amsterdam; Wielerclub Feijen- oord, Rotterdam; Wielerclub Zwolle; Wieler club Alcmaria, Alkmaar; Wielercub Le Champion, Amsterdam; Wielerclub de Ga zelle, Amsterdam; Wielerclub Achilles, Haarlem; Wielerclub Nieuw Swift, Leiden. Verscheidene vereenigingen hebben hun standpunt nog niet bepaald. Verwacht mag worden, dat nog meer wielerclubs zich dezer dagen bij den nieuwen Nederlandschen Wielerbond zullen aansluiten. Kegelen. STEDENWEDSTRIJD ALKMAAR- HAARLEM. Alkmaar behaalt een kleine voorsprong. Onder veel belangstelling is de tradi- tioneele stedenwedstrijd Alkmaar Haarlem gisteren in de Unie verkegeld. Te ruim 1 uur opende de bondsvoor zitter, de heer J. Diepen, den wedstrijd met een woord van welkom aan de Haarlemsche vrienden en deelde mede, dat Alkmaar het 25-tal met zorg had samengesteld om te trachten dezen wedstrijd zoo mogelijk tot een goed eind te brengen. De heer Jac. van Maris, voorzitter van den Haarl. Kegelbond, begon met te ver tellen, dat zijn mannen al meermalen hadden gevraagd, „wanneer gaan we nu naar Alkmaar", een bewijs, dat ook de Haarlemmers dezen stedenwedstrijd met verlangen tegemoet hebben gezien. Hieronder de resultaten van den wed strijd, waaraan door Haarlem, zoowel als door Alkmaar met 25 afgevaardig den werd deelgenomen, die ieder 40 bal len hebben gegooid. Alkmaar: C. B. Bal der 264 hout; T. Bonsema 274; C. v. Wijngaarden 264; J. de Bakker 288; dr. J. M. v. Dam 264; G. H. Harmsen 283; B. v. d. Hove 219; Chr. Dekker 224; C. v. d. Capelle 241; P. Dela- marre 282; J. Met Jr. 218; G. de Wit 273; D. Klos 246; H. Vermeulen 209; C. A. Witte 299; M. Witte 262; J. v. Spanje 271; C. H. de Lange 282; A. Köllmann 286; J. Eickholt 69; H. Buys 274; J. Metz 269; J. J. Genefaas 259; L. Boom 261 en Joh. Diepen 253. Totaal dus 6519 houten. De Haarlemmers gooiden respectieve lijk: L. Dost 298; H. Frantzen 273; M. v. Tiggelen 232; H. v. Rigteren 268; J. Noè 232; J. Leenheer 246; H. v. Duynen 286; H. v. d. Kaa 289; M. J. v. Leuven 251; A. v. Ruiten 235; A. Veninga 224; J. B. Weijers 238; G. Renting 277; H. Den kers 257M. v. d. Storm 234A. M. Ben- raadt 248; J. C. W. de Paus 250; M. Fa- ber 273; L. J. v. Leuven 243; D. Breemer 294; M. P. de Visser 241; H. C. de Louw 278; J. A. v. Kessel 228; A. Terhorst 272 en A. Ketellapper 262. Totaal 6429 hou ten. Alkmaar behaalde derhalve een voorsprong van 65196429 is 90 houten, hetgeen zeker niet te veel is te noemen. Toch hebben onze stadgenooten zeker niet slecht gegooid, 6519 hout in 1000 ballen is altijd nog een gemiddelde van ruim 65. O.i. hebben de Haarlemmers op vreemde banen een zeer goeden wed strijd gespeeld, hetgeen tevens een com pliment inhoudt voor de goede banen en ander materiaal, waarvoor den heer Witte, exploitant van de Unie, na afloop vat den wedstrijd woorden van dank werden toegezwaaid. Ook den heer G. Oostinga, den bondssecretaris, die het administratieve gedeelte tot in de puntjes had verzorgd, werd een pluim op den hoed gestoken. Hoogste gooier Alkmaar, tevens van allj deelnemers, C. A. Witte 299. Hoog ste gooier Haarlem L. Dost 298. De returnwedstrijd heeft Zondag 19 Mei in Haarlem plaats. Tennis. DE TENNIS-UITKLOPPER. Alkmaar-Heiloo IIAlgemeene I 4-4. Heeren-enkelspel: Jhr. N. v. Foreest ver liest van v. d. Wetering 36, 2—6; H. Key- man verliest van H. Reys 36, 75, 36. Dames-enkelspel: mej. R. Koppen slaat mej. J. Lelie 7—5, 6—3; mevr. Keyman slaat mevr. v. d. Wetering 6—1, 6—1. Gemengd dubbel: mej. R. Koppen en Jhr v. Foreest slaan de heer Meier en mej. Klee- rekooper 46, 6—1, 6—2; mej. A. Fischer en ir. Brovenius v. Nidek verliezen van den heer en mevr. v. d. Wetering 26, 57. Heeren dubbel: jhr. v. Foreest en ir. Brovenius v. Nidek slaan H. Meier en H. Reys 6—4, 3—6, 11—9. Dames dubbel: mej. R Koppen en mej. A. Fischer verliezen van mej. J. Lelie en mej. Kleerekooper 3—6, 3—6. Heemstede IAlkmaar-Heiloo I 6—2. Heeren-enkelspel: Melse verliest van P Schut 36, 46; de Ruiter slaat A. Offers 6 -2, 46, 6—3. Dames-enkelspel: Mevr. Kühn slaat mej A. Stroïnk 7—5, 6—1mevr. de Ruiter slaat mevr. Schut 6—4, 3—6, 63. Heerendubbelde Ruiter en v. Stederen sl. P. Schut en A. Offers 6—2, 97. Damesdubbel: mevr. de Ruiter en mevr. Melse verliezen van mevr. Schut en mej. Stroink 4—6, 2—6. Gemengd dubbel: mevr. Kühn en Melse winnen van mej. A. Stroïnk en A. Offers 6—2, 6—2; mevr. Melse en v. Stederen win nen van mevr. Schut en P. Schut 64, 86. PRINSES JULIANA II—ADVENDO I 5—3. Heeren-enkelspel: J. Toby verliest van G. v. Dijk 4—6, 1—6; T. Reijinga wint van mr. Schuurman 86, 6—1. Dames-enkelspel: mevr. Klein wint van mej. M. Hartkamp 6—1, 62; mevr. Eilers wint van mei. C. Hartkamp 57, 9—7, 75. Heeren-duobelT.Reijinga en C. Tijen ver liezen van v. Dijk en mr. Schuurman 26, 1-6. Dames-dubbel: mevr. Klein en mr. Eilers winnen van de dames Hartkamp 6—6, 61. Gemengd-dubbelmevr. Klein en J. Toby winnen van mej. C. Hartkamp en van Dijk 86, 6—3; mevr. Eilers en C. Klein verl. van mej. M. Hartkamp en mr. Schuurman 1-6, 5—7. V.V.G.A. (A'dam)—Shot Alkmaar 6—2. Heeren-enkelspel: H. Vastenhoud slaat J. Spruijt 6—3, 6—2J. Schut verliest van H Spruijt 5-7, 6-4, 2-6. Dames-enkelspel: mevr. Exman slaat mej A. Apeldoorn 6—4, 4—6, 62; mevr. A. Leur slaat mej. R. Hanraads 4—6, 64, 6-3. Dames-dubbelspel: mevr. S. Exman en mevr. A. Leur slaan mej. A. Apeldoorn en mej. R. Hanraads 6—2, 63. Damesdubbelspel: mevr. S. Exman en mevr. A. Leur slaan mej. A. Apeldoorn en R. Hanraads 6—2, 6—3. Heerendubbelspel: H. Leur en J. Schut slaan Jb. Spruyt en J. Spruyt 46, 6—4, 6—1. Gemengd Dubbel: mevr. A. Leur en de heer B. Leur slaan mej. P. Peet en den heer B. Koster 63, 6—1mevr. Exman en de heer H. Vastenhoud verliezen van mej. A. Apeldoorn en den heer J. Spruyt 36, 911 SchagenBe Quick I 44. Heerenenkelspel: mr. J. A. E. Buiskool verl. v. J. J. Haasbroek 86, 46, 06; C. Nonnekes sl. G. Kusters 6—4, 64. Damesenkelspel: mej. E. T. Igesz sl. mej. K. Wessels 4—6, 86, 62; mej. A. Boontjes sl. mej. B. A. Bos 6—1, 57, 61. Gemengd dubbelspel: mej. E. T. Igesz en W. M. Mast verl. v. mej. K. Wessels en J J. Haasbroek 3—6, 57; mej. C. Bronder en J. Schene verl. v. mej. J. M. Asjes en G. Kusters 46, 26. Heerendubbelspel: mr. J. A. E. Buiskool en C. Nonnekes verl. v. G. Kusters en J. J Haasbroek 4—6, 26. Damesdubbelspel: mej. A. Boontjes en C. Bronder sl. mej. J. M. Asjes en mej. B. A. Bos 46, 6—4, 6—4. Be Quick II—T.C.G. IV. 6—2. Heerenenkelspel: J. Deetman sl. F. Kra mer 6—0, 61; M. Zweedijk sl. A. Baart 36, 63, 6—3. Damesenkelspel: mej. J. Hagedoorn sl. mevr. J. v. Houtum 64, 108; mevr. A. Haasbroek—de Witte verl. v. mevr. T. Schol ten 1—6, 2—6. Gemengd dubbelspel: mej. A. Blauw en W. Zweedijk sl. mevr. J. v. Houtum en F Kramer 6—4, 61mej. M. Postma en J Deetman sl. mevr. H. Wildeboer en F. Wilde- boer 6—2, 6—2. HeerendubbelspelJ. Deetman en S. Ham stra sl. A Baart en F. Wildeboer 2—6, 12 10, 6—4. Damesdubbelspel: mej. M. Postma en N. Blaauwboer verl. v. mevr. T. Scholten en mevr. H. Wildeboer 68, 86, 3—6. Het is een nieuw experiment, dat in vele gemeenten toegepast wordt; het planten van sierheesters langs de wegen. Deze worden gratis beschikbaar gesteld aan de gemeente besturen tegen vergoeding van eenige onkos ten en in vele plaatsen wordt van dit aanbod van de Sierteeltcentrale een dankbaar ge bruik gemaakt. Het zal even moeten wennen, maar het zal in menig opzicht zeker bijdragen tot de ver fraaiing der wegen. Ik ben zoopas langs een van deze nieuw beplante verkeersbanen ge gaan en heb mij rekenschap gegeven zoo veel mogelijk van deze verandering in het land schap. De tot dusver onbeplante weg door het bouwland, alleen „gestoffeerd" met de monotone dorheid van telefoon- en lichtpalen heeft een heel ander karakter gekregen. Wat er achter die dorre, doodsche palenrijen (jammer dat die bij de wegverbetering niet meteen opgeruimd zijn) aan boschjes stond langs de bermen is goeddeels verdwenen. De meidoorn-, esschen- en elzenboschjes heb- t ben plaats gemaakt voor een bonte variatie van allerlei sierheesters. Pas wanneer deze wat opgeschoten zijn, pas wanneer ze in elk geval in den komenden zomer in blad en deels in bloei zijn gekomen, valt het effect ten volle te beoordeelen. Of het oordeel da* onverdeeld gunstig zal zijn, is de vraag. Aan den landweg is hiermee zeker iets van zijn oorspronkelijke karakter ontnomen. De oude vrij smalle, vrij slecht geplaiveide weg me! zijn onregelmatige begroeiing van hier en daar een struik, een boom, een wild en war- relig boschje aan den kant had zijn eigene en aparte bekoring. Het is nu een heel andere weg geworden: breeder, gladder, moderner, op hedendaagsch snelverkeer bereikend. De bermen zijn maar smal meer, voor de oude rustieke bruggen zijn zware massieve beton- bruggen in de plaats gekomen, bochten zijn zooveel mogelijk weggewerkt. En als de hoo rnen en heesters langs den kant wat zijn op. geschoten, is het vrije uitzicht over de wijde, wijde landen beperkt. Daar staat dan, wat dv.ze beplanting aangaat, de meerdere be schutting tegenover en fleurige stoffage zal het groeiende en bloeiende heestergewas ook stellig geven. De landweg van vroeger is een moderne verkeersbaan geworden in alle op zichten, ook wat de regelmatige beplanting aangaat, strakker, moderner. Nieuwe zate- lijkheid tegenover romantiek, beide met een eigen schoonheid, beide met karakter ook, maar anders, geheel anders. Wat het mooiste is? Ik wil het niet uitma ken. Ik waardeer de oude pakhuisgevels aan onzen havenkant van vele eeuwen geleden, ja meer dan dat, ik bewonder ze om hun groote schoonheid. Maar het zeer moderne schoolgebouw hier naast onze deur spreekt evenzeer tot me in zijn stoere lijnen en zijn kantigen modernen baksteenbouw. En zoo is het met deze wegen ook. Ik geloof zeker, dat deze vernieuwde en modern beplante ver keersbanen, als we eenmaal aan den over gang gewend zijn, heel veel schoonheidsin- drukken zullen kunnen geven. Maar dat neemt niet weg, dat ik nog wel vaak eens een zijweg in zal slaan, waarvan 't plaveisel minder vlak en effen is, maar waar de blik vrij uit dwalen kan over wijde vergezichten en waar hier en daar een struik, een stam, een bosschage zooals de vogels het zaaiden of zooals de mensch het min of meer toevallig heeft geplant, ruig en roman tisch langs de wegen staat, in bonte wanorde, in schilderachtige grilligheid. En als ik langs den nieuwen weg fiets, kan ik voorloopig nog niet zonder heimwee den ken aan den verdwenen tooi der esschen, der elzen en der meidoorns, waarvan gelukkig hier en daar nog wat bleef als een rest, die aan 't verleden blijft herinneren. Dat zal ook zoo blijven, verwacht ik, als straks de hees ters volop groeien en bloeien. Zij zijn hier, ondanks hun eigen schoon heid, toch nog wel een beetje een vreemd elementA. L. B. GETROUW SCHOOLBEZOEK TE WIERINGERWAARD. "Vrijdagavond vergaderde de vereeni- ging tot bevordering van getrouw schoolbezoek te Wieringerwaard. Als alle jaren was de bijeenkomst maar zeer matig bezocht. De inkomsten hadden bedragen 273,92, de uitgaven 258,76X, zoodat er een batig saldo was van 15.15 X. Met inbegrip van de gekweek te rente en de ontvangsten der pas ge- hcuden inzameling 212.90 hebben we nu voor het a.s. schooljaar 228.29X. Wat dit schoolfeest betreft zal aan de nieuwe le klasse weer een klein ca deautje worden gegeven. De klassen 2 t< en met 6 gaan 4 Juni naar Bergen. Men hoopt dat de heeren autobezitters wedeiom welwillend hun auto's ter be schikking zullen stellen. De hoogste klassen gaan 14 Mei naar de Flora te Heemstede. Dit bezoek zal ongeveer van 10—12 uur duren. Daarna staat een be zoek aan 't Rijksmuseum te Amsterdam op 't programma, bij mooi weer en in dien de kas het toelaat te vervangen door Schiphol. Tn de commissie werden herbenoemd mevr. BlaauboerJausen, do heer en mevr. V. de Wit, mevr. J. SaaiVethman, mevr. MooijWaiboer en de heeren Zander en C. R. Blaauboer. A's bestuursleden traden af de heeren Tjallema en van Zandwijk en werden gekozen de heeren V. de Wit en R- Zander. VI OVIIOW TOESPRAAK KONING GEORGE. Hedenavond door de A.V.R.O. uitgezonden. Hedenavond om 7.20 geeft de A.V.R.O. de toespraak van Z.M. koning George V van Engeland, naar aanleiding van zijn regee- ringsjubileum. Na deze toespraak volgt een korte samenvatting er van in de Nederland sche taal. „Weet Je wat hier staat?" De gemiddelde vrouw spreekt 10.000 woorden per dag I" ••Lieve, lk heb altijd wel gezegd, dat Je boven het ge- middelde bent 1M (Gazzettino Illustrato).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10