H .58ucqecÜike Statui luchtvaart JCunst en Wetenschap Uiidschciften Stad en Omgeving, VALSCHE MUNTERS TE WARSCHAU. Voorgoed onschadelijk gemaakt, FLANDIN BREEKT EEN ARM. Auto-botsing met burgemeester van Auxerre. NASLEEP GRIEKSCHE WOELINGEN. Doodvonnissen bij verstek. Venizelos. RAADSVERKIEZINGEN IN FRANKRIJK. Weinig incidenten. STORM IN BRAZILIË. Dertig dooden ZES PERSONEN VERDRONKEN. Boot omgeslagen in de Donau. AARDBEVING IN TURKIJE. 500 Dooden. KOUDE IN ITALIË. STAKING TE MONTREAL GEËINDIGD. Stuwadoors weer aan 't werk. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. NIEUWE ENGELSCHE LUCHTMACHTPLANNEN. DUITSCHE BALLON GELAND. VERMIST DUITSCH VLIEGTUIG IS GEVONDEN. Alle zeven inzittenden omge komen. Voor klofno tuinen. SOPHOCLES: „ELEKTRA". Aangrijpend spel van Charlotte Kohier. <Shtg. y, J, y. d. Berg, N.H., z b., yan Pur- De politie te Warschau in Polen heeft een bende falsificatoren onschadelijk gemaakt door de ontdekking van de in richting, waar zich valsche Roemeen- sche papieren tot een waarde van 125 millioen bevonden, die de vervalscher-s nog niet in omloop hadden gebracht. De politie heeft negen leden van de bende in arrest gesteld. Zij constateerde, dat de bende geleid werd door den interna tionalen falsaris, den Roemeen Victor Calif, die domicilie houdt te Boekarest en die door de Fransche justitie in 1928 bij verstek tot 5 jaar gevangenisstraf is Veroordeeld. i De Fransche premier Flandin, die gisteren naar zijn district in het depar tement Yonne vertrokken was om daar zijn kiezersplicht te vervullen voor de gemeenteraadsverkiezingen te Domecy- en-Cure, het dorp waarvan hij burge meester is, heeft op weg daarheen een vrij ernstig auto-ongeluk gehad. 's Avonds om 6 uur kwam zijn auto hij het doorrijden der stad Auxerre, waarin behalve nog zijn echtgenoote, zijn dochter en een vriend gezeten wa ren, in botsing met een anderen auto, Flandin. aan het stuur waarvan toevallig de bur gemeester van Auxerre, het Kamerlid Renaitour, was gezeten. Door den schok brak Flandin zijn linker benedenarm. Mevrouw Flandin kreeg lichte kwetsu ren en was geheel overstuur. De andere betrokkenen bij het ongeval bleven on gedeerd. De gebroken arm van den pre mier is in het ziekenhuis te Auxerre ge spalkt. Complicaties zijn waarschijnlijk niet te verwachten en ofschoon de pre mier natuurlijk zeer gehandicapt is, zal het ongeval ongetwijfeld geen politieke gevolgen hebben. Wel zal Flandin eeni- ge dagen rust moeten houden, en de arm blijft stellig wel een maand ge spalkt. Do krijgsraad van Griekonland hoeft een aantal leidende poli tici, die hebben deelgenomen aan of betrokken waren bij den laatsten opstand, bij verstek veroordeeld. Do ter dood ver oordeelden zijn Venizelos, generaal Piastiras, Tsa- nakakis en Koendoeros. De president van den senaat, Konatas, werd veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf; Kyriakos Venizelos, de zoon van den autor intellectualis van den opstand, tot 15 jaar. Bij de Fransche gemeenteraadsverkie zingen zijn gister in 38.014 gemeenten rond 450.000 raadsleden gekozen. Voor het opnemen van de 1300 tele grammen met de uitdagen waren in het ministerie van binnenlandsche zaken speciale apparaten opgesteld. Eerst in de vroege morgenuren zal echter een overzicht mogelijk zijn. Volgen® de tot dusverre ontvangen mededeelingen is de stemming in het geheele land rustig verloopen. In Parjs i6 het slechts tot incidenten gekomen in het 18de arrondissement, waar vrouwen, hoewel zij noch een actief no7h een passief kiesrecht bezit ten, een demonstratieverkiezing orga niseerden om te bewijzen, dat de bevol king voor het vrouwenkiesrecht is. De propagandaplakkaten dezer vrouwen veroorzaakten oploopen. Opgewonden aanhangers der suffragettes wierpen met jeukpoeder naar de politie en ver schillende personen werden opgebracht. De gemeente Bouquemaison, die 630 inwoners telt, heeft een stemstaking ge pr 'dameerd, omdat de bewoners ver ontwaardigd zijn over de vrijspraak van een moordenaar, die volgens het gerecht ontoerekeningsvatbaar is. Op kosten der gemeente wordt deze man thans in een gesticht verpleegd en over deze finan- citelo lasten zijn de dorpelingen zoo on tevreden, dat zich geen candidaten had den gesteld. De president van de Republiek heeft in dei. vroegen morgen zich van zijn stem plicht gekweten. Uit Bahia (Brazilië) wordt gemeld, dat tengevolge van de regenstormen, die aldaar hebben gewoed, gedurende de laatste vijf dagen dertig personen zijn omgekomen en meer dan vijftig ge wond. De regenstormen houden nog aan Bij Mitter-Arnsdorf in Oos- stenrijk is gisteren een ongeluk geschied, dat zes menschen het leven heeft gekost. Een gezelschap van tien per sonen wilde in een boot de Do nau oversteken, die op het oogenblik door den hoogen wa terstand een sterke strooming heeft. De boot kapseisde en alle tien inzittenden vielen in het ijskoude water. Slechts vier hunner konden gered worden, de overige zes verdronken. Tot dusverre is slechts één lijk ge borgen. Een gymnasiast, die ge red werd, verloor bij dit ongeluk vader en moeder. Volgens de laatste berichten over de aardbeving in de pro vincie Kars in Turkije aan de Russische grens zijn tot dus verre 500 dooden en 1200 ge wonden geteld. Nadere bijzonderheden ont breken. In Zuid- en Midden-Italië is de tempe ratuur in de laatste dagen sterk gedaald. Uit Apulie wordt een temperatuur ge meld van 1 graad onder nul, uit andere streken zelfs een van vier graden onder nul. Een staking van stuwadoors te Mon- treal (Am.) is na drie dagen geëindigd. De meeste eischen der stakers werden door de reeders ingewilligd. Tengevolge van de staking werden meer dan twintig schepen in de haven opgehouden. Het werk werd Zaterdag middag hervat en men verwacht, dat de schepen thans spoedig zullen kunnen vertrekken. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat de Ijsvogel op de uitreis in Bagdad is aangekomen. Volgens het Londensche blad „People" is de strekking der plannen tot verster king van de Engelsche luchtmacht in hoofdzaak deze, dat de bouw van 500 militaire vliegtuigen, die oorspronkelijk tegen het einde van 1938 gereed zouden zijn, reeds in de eerste zes maanden zou worden voltooid, terwijl bovendien 500 vliegtuigen zouden worden gebouwd. Verder zouden in Zuid- en Oost-Enge- land 10 nieuwe militaire vliegvelden worden aangelegd. Tenslotte zou len maatregelen genomen worden ter ver grooting van het vliegerspersoneel. Een Duitsche ballon, afkomstig uit Elberfeld, bemand met drie heeren en één dame, die een pleiziertccht maakten heeft gister omstreeks half 5 een goed geslaagde landing gemaakt op een ter rein aan den Arnhemschenweg tegen over de chocoladefabriek Waden te Amersfoort. De bemanning besloot te da'en, aangezien zij bevreesd was naar de zee te zullen afdrijven. De ballon is vervolgens op transport gesteld naar Elberfeld. Het Duitsche vliegtuig B. ONYH, dat op zijn tocht van Stuttgart naar Breslau was verdwenen, is Zaterdagochtend op den Schneeberg in het Fichtelgebergte (Noord-Beieren) gevonden. Alle inzittenden zijn verongelukt, te .weten de bemanning, bestaande uit den Welke groentensoorten moeten nu worden gezaaid? Wanneer we groentensoorten voor eigen gebruik willen teelen moeten we nu weer tal van soorten zaaien. De eerste dorperwten en peulen komen al boven den grond, en onder glas gezaaide werden reeds buiten uitge- plant. Nu leggen we de zaden van opvol gende soorten als: krombek, Kaapsche groe ne, capucijners e.a. Om de vogels te weren spannen we een paar draden zwart garen op een handbreedte boven den grond. Bij de uitgeplante erwten plaatsen we nu reeds het erwtenrijs opdat ze daaraan eenige be schutting zullen hebben tegen scherpen win den. Voor vroeg gebruik zaaien we nu ook kroten. We zaaien deze op rijen welke 25 a 30 c.M. uiteen komen, en dunnen later de plantjes uit tot op 15 c.M. Op dezelfde wij ze kunnen we nu rammenas voor zomerge- bruik zaaien. We zaaien nu ook de sluitkool- soorten aisr roode, savoye en witte kool. en verder spruitkool. Opdat de jonge plant jes zoo min mogelijk te lijden zullen hebben van aardvlooien zaaien we op krachtigen grond en helpen we ze, zoo noodig, met een overbemesting van Chilisalpeter. Tusschen de erwten en peulenrijen zaaien we weer spinazie en radijs voor opvolgenden oogst. Ook zaaien we voor opvolging weer kropsla en zomerpeen. Het peenzaad vermengen we met scherp zand om het gemakkelijk te kun nen uitstrooien. Wie de beschikking heelt over een bak kan daarin nu reeds postelein zaaien. Ook kunnen we in een bak nu kom kommers, augurken, meloenen en tomaten zaaien om deze later op de daarvoor te be stemmen plaatsen uit te iplanten. Het is wenschen om daarvoor in de bak eenige bodemwarmte aan te brengen, b.v. door een laag ruige paardenmest. De jonge plantjes worden nog een keer in deze bak verspeend en daarna in potjes opgekweekt. Later kun nen we de tomaten buiten uitplanten, en des- gewenscht ook de augurken en komkommers Meloenen kweeken we echter steeds onder glas en plaatsen we later in onze leeggeko men bakken. Onder glas zaaien we nu ook knolselderij. Ook hiervan worden de jonge plantjes eerst onder glas verspeend. Later worden ze met een kluitje buiten uitgeplant. We planten ze dan in kleine greppeltjes op 30 c.M. afstand. Ze verlangen een krachti ge grond en het is wel goed om ze tijdens den groei eenige malen te mesten met dun ne koegier. Als toekruid voor tuinboonen zaaien we aan het einde van April ook een weinig boonenkruid. We verzuimen ook niet een weinig snijselderij en peterselie te zaai en opdat we deze belangrijke toekruiden steeds voorradig hebben. A. G. instructeur Slat, den leerling Heinrich en Deichmann en de passagiers gene- raal-majoor Höring met echtgenoote en dochter en de luitenant-vlieger Braun. Na de publicatie van het bericht, dat de machine werd vermist, herinnerden zicp vrouwen, die op den berg hout had- der gehakt, dat zij 30 Aoril een gekraak hadden gehoord. Zij hebben hiervan me- dedeeling gedaan en het onderzoek heeft geieid tot het vinden van het geheel ver nielde vliegtuig. De machine moet door den dikken mist tegen den berg zijn ge vlogen. De Duitsche militaire attaché te Praag heeft namens zijn regeering de Tsjecho- slowaaksche autoriteiten bedankt voor de pogingen, die zijn gedaan om het too6tel te vinden. Zaterdagavond heeft onder auspiciën van de Wagnervereendging in den Stads schouwburg te Amsterdam de opvoering plaats gevonden van Sophocles' tragedie „Elektra", muziek van Alphons Diepen- bioek, uitgevoerd door de Amsterdam- sche Tooneelvereeniging en het Concert gebouworkest, onder leiding van prof. di. Willem Mengelberg. En deze samen werking heeft geleid tot een uitvoering van zeldzame schoonheid, van sterk adembeklemmend spel op het tooneel, van een prachtig musiceeren in de or- chestruimte, dat de tragedie steunde en stuwde naar het einde, waarin het koper de voltrokken wraak als een verlossing uitbazuinde, waarbij de muziek de han deling als het ware onderstreepte en het tooneelwerk ophief tot een hoogte, wel ke slechts zelden wordt bereikt. Elektra, dochter van Agamemnon, heeft haar jongeren broeder Orestes ver van het ouderlijk huis laten opvoeden in de hoop, dat hij eenmaal verschijnen zou als wreker van zijn vader, die eer tijds op smadelijke wijze door zijn vrouw Klytaimnestra, en haar minnaar Aigis thos werd gedood. Op hem rust de taak hun moeder en Aigisthos te dooden. Want de Grieken beschouwden het als een goddelijke plicht ook na den dood de familiebanden hoog te houden en hun overtuiging was, dat de schim van een door moordenaarshand omgekome ne rusteloos dolen moest, totdat de schuldige met zijn eigen leven zijn mis drijf zou hebben geboet. Charlotte Kohier als Elektra droeg deze tragedie. Zij stond in het middel punt van de handeling, met haar harts tochtelijke nimmer en door niets afla tende trouw aan haar vader, in haar diepgewortelden haat voor de moeder en Aigisthos, die den vader vermoordden, in de schier bovenmenschelijke liefde voor haar broeder, die den vader wreken zal. In de bijna oneindige huldigingen van de uitvoerenden was er dan ook te recht een extra hulde gebracht aan Charlotte Kohier voor haar diep-men- schelijke vertolking vah de Elektra- figuur. Ook Willem Mengelberg moest een ovatie en een geweldige krans in ont vangst nemen, De voorstelling werd bijgewoond door H. K. H. Prinses Juliana, die even voor den aanvang van de voorstelling in de Koningsloge verscheen. Zij was vergezeld door de Prinses van Erbach, eern nicht van wijlen de Koningin-Moe der. H. K. H. werd ontvangen door Jhr. Mi. Dr. A. Roëll, commissaris der ko ningin in Noordho'land, mr. dr. J. van Tienhoven, voorzitter van de Wag- nervereeniging, mr. H. L. de Beaufort en dr. Paul Cronheim, bestuursleden dier vereeniigintr. terwijl de dochtertjes van de heeren P. Cronheim en Mr. J. S. Ba ron van Harinxma thoe Slooten bloe men aanboden. DON-KOZAKKENKOOR „PLATOF". Volgens het programma ontleent dit koor zijn naam aan Jen hoofdopperbevelhebber van de Don-Kozakken Platof (1812), die be kend was om zijn dapperheid en buitenge wonen moed. De dirigent Nicolas Kostrukoff, evenals vele leden van net koor, is oud- officier van een kozakken-regiment, die te Praag in 1926 dit koor (onder protectie van de Tsjechische regeering) oprichtte. Van het uit drie afdeelingen bestaande programma maakten een bizonderen indruk de eerste afdeeling, die uit kerkmuziek be stond, o.a. „Heer, bescherm Uw volk", van Tchesnokoff; „Pater Noster", van Cheremê tieff, door een tenor op één toon gezongen terwijl het koor subliem begeleidde, in volle, zware, pianissimoaccoordenen 'n gedeelte uit het Requiem van Bakhmetieff. Indruk wekkend waren die nummers. Baritons en bassen zijn schitterend; de klank van de tenoren is aan hen echter niet van dezelfde kwaliteit. Nu scheelt het veel in wat voor zaal het koor zingt- hoe grooter zaal, des te beter, mooier het ensemble klinken zal. Behalve genoemde nummers zong men ook muziek, waarvan de uitvoering meer naar het virtuoze overhelde, bijv. de Humo reske van Chumsky, dat de imitatie van een Russische harmonika gaf, het Kozakkenlied, van Platof, het Kozakken krijgslied; alles be wonderensv/aardig van vertolking. Met de „Cosatchek", den populairen kozak- kendans, met een verbazende lenigheid door een tweetal zangers uitgevoerd, eindigde dit succesvolle concert voor een gehoor, dat de zaal van het Gulden Vlies nagenoeg geheel vulde. - - A. K- Een „Mooi Nederland"-nummer van Ons Nederland.'". Hét Mei-nummer van „Ons Nederland" is een „Mooi Nederland"-nummer gewor den, grootendeels gewijd aan de tentoonstel ling, welke onder auspiciën van de A. N. V. V. van 7 tot en met 19 Mei in de Apollo-hai te Amsterdam worde georga niseerd onder het motto: „Waardeert uw eigen land". Uit een uitvoerig artikel blijkt, dat „Mooi Nederland" op attractieve wijee propaganda maakt voor de schoonheid van het eigen land. In panorama's en diorama's, door films en laquetten, enz., enz., zal de schoon heid worden getoond. Het nummer bevat voorts o.a. een belangwekkend artikel „Maakt Nederland voor den Nederlander aantrekkelijk" door Jan L. de Boer; W. P. F. van Deventer schrijft over propaganda voor Nederland in de Riviera, terwijl H. de Balbian Verster een „11-provinciëntocht be gint. Over et A. N. V. V.-congres, dat begin Juni in Valkenburg plaats heeft schrijft Jos. Crolla nadere bijzonderheden. Mevrouw M. Boissevain—van Lennep vervolgt in het Mei-nummer van Beauty maandblad voor de moderne vrouw, haar artikel „Het Evangelie van het Water". Over „Zomerfeesten en de Mode" schrijft M. Moussault-Veegens, terwijl F. Schut de bedoeling van de astrologie uiteenzet. Ro van Oven trekt een vergelijking tusschen de huisvrouw en haar keuken van 1835 en 1935. Moderne vrouwen hebben het heel wat makkelijker, dan haar voorgangster van een eeuw geleden. Van de overige artikelen in dit goed verzorgde nummer noemen wij nog een interessant interview met dr. Annie Mulder-De Graaf aesthetisch chirurge.. HEEMSKERK (Mei). Getrouwd: A. H. D. van Lith en F. Schoehuys. C. de Ruyter en C. M. G. Kap- tein. Ondertro u w d M. Timmer en A. C. Maalman. H. J. Kloes en W. J. Duinen- veld. C. Verduin en M. de Ruyter. Bevallen: J. Klinkenbergv. d. Sluis, z. Th. J. VeenTock, z. O v e r 1 e d e n G. N. G. Others, 9 jaar. ZUID-SCHARWOUDE (April). G c b o r e n Jacobus, z. van Nicolaas Winder en Geertruida Kos. Martha Cla- sma, d van Dirk Krap en Marie Kliffen. Cornelis Afra, z. van Martinus Bruin en Aafje Maria Wester. Overleden: Geertje Stam, 35 jaar, gehuwd met Cornelis Schoenmaker. Ariën F loris, 72 jaar, weduwnaar van Henriëtte Amalia van Rooy. Jan Wel, 63 jaar, echt genoot van Maartje Groen. Ondertrouwd: Klaas de Geus en Dieuwerfje Trijntje van der Meulen Joannes van Straaten en Anna Maria Metse- ri ~7 Siet en Jacoba Schrijver. 4'?.u wd Klaas de Geus en Dieu- wertje Triintje van der Meulen. INGEKOMEN PERSONEN. G- A- <je Jong, geen, boekhouder, en echte van Medembl.k naar Rippingstra* 36^ I-,' yy p a,n- K stratenmaker, en ge- zin, van Bergh naar Hoeverweg 11 p Zentveld, R.K., petroleumventer, en gezin van HeilM naar Nieuwpoortslaan 51. m' E leerl- kapster, van Amsterdam naar Laat 151. - A. Dekker, merend naar Overdiestraat 45. F. G. ft. Sariemijn, R.K., kantoorbediende, van Oudorp naar Perronstraat 9. J. A. Brui^ R.K., vertegenwoordiger, van België naar Geest 9. A. Tabak, N.H., leeraar An» bachtsschool, en gezin, van Rotterdam naar K. van 't Veerstraat 17. A. J. v. d. Knoet R.K., kinderjuffrouw, van Bergen (N.HJ naar Stationsweg 60. H. P. NunnlnjS R.K., kapster (o), van Haarlem naar Lange» straat 4. W. H. Peperkamp, R.K., z. b, en gezin, van Amsterdam naar Geestersiif. gel 26. H. Elemans, R.K., z. b., en echtg., van Bergen (N.H.) naar Zuiderhoutlaan 11. C. M. J. Kerkum, R.K., kantoorbè. diende, van Rotterdam naar Paternoster» straat 5a. C. M. L. Schakers, geen, kan toorbediende, van Rotterdam naar Pater nosterstraat 5a. C. M. Onneweer, R.g. dienstbode, van Blokker naar Ken nemer straatweg 28. A. Koster, geen, fabrieks arbeidster, van Hoorn naar Boterstraat 14. C. de Jongh, echtg. v. C. Boek, N.H van Schoorl naar Tulpstraat 8. I. p Schippers, N.H., kantoorbediende, van 's! Gravenhage naar Lyceumstraat 15. Th. Brev), echtg. v. G. Pool, z. b., van OosthuL zen naar Bierkade 4a. H. A. H. Oudt E.L., z. b., en echtg., van Gorinchem naar Kruislaan 14. J. Smallegange, geen dienstbode, van Blokker naar Spoorstraat 28. C. v. d. Heuvel, R.K., van 's-Herto- genbosch naar Spoorstraat 22. V. Peterse, echtg. J. G. Schut, N.H., van Amsterdam naar Nieuwpoortslaan 88. H. de Vries, wed. v. J. Holtes, N.H., z. b., van 's-Graven- hage naar R. Owenstraat 8. C. Slijkerman en J. Slijkerman, R.K., dienstboden, van Medemblik naar Paternosterstraat 5b. M, Boschman, N.H., arbeider N.S., en gezin) van Avenhorn naar Eikelenbergstraat 52. D. Bleeker, R.K., dienstbode, van Groote broek naar Langestraat 47. A. H. de Krijger, G.K., van Huizen naar Verlengde Landstraat 22. M. Chr. A. v. Rossem, geen, scheikundig ingenieur, van Rotterdam naar Lyceumstraat 59. J. v. d. Borden, N.H., Hoofd-inspecteur Verz. Mij., en echtg.) van Dordrecht naar Bergerweg 130. j! M. A. van Blerck, R.K., dienstbode, van Heiloo naar Nassauplein 13. C. Burger, R.K., van Oude Niedorp naar Dubbelebuurt 14. KL Blokker, R.K., tuinder, van Wog- num naar Kennemersingel 11. A. L. Vis ser, onderwijzer, en gezin, van Amsterdam naar Lyceumstraat 35. W. C. Swart, geen, electricien, van Leeuwarden naar Frie- scheweg 42. G. Steensma, N.H., z. b., van Haarlem naar Koorstraat 35. L. H. C. Dorré, N.H., leerl. verpleegster, van s-Gra ven hage naar Wilhelminalaan 11. P. JA. Bruinooge, R.K., leerl. verpleegster, van Zeist naar Wilhelminalaan 11. VERTROKKEN PERSONEN. J. Moddemann, dienstbode, E.G., van Em- mastraat 51 naar Duitschland. Echtg. J. G. Blankenstein, z.b., R.K., van Middenstr. 13 naar Utrecht. M. P. van Slingerland, dienstbode, R.K., van Kennemersinger 261 naar Zoeterwoude. A. Sieber, autolakker, E.L., van Tuinstraat 30 naar Duitschland. C. J. A. Herijgers, ondermachinist N.S, en echtg., R.K., van Bleaustraat 7 naar Am sterdam. B. Soet, winkelbediende, geen, van le Landdwarsstraat 9 naar Leiden. D. Bosscher, procuratiehouder, en echtg., R. K., van Meti.usgracht 5 naar .Heiloo. W„ Bergmayr, dienstbode, R.K., van Emmastr. 29 naar Heiloo. W. F. Karseboom, krui» deniersbediende, N.H., van le Landdwars straat 9 naar Zaandam. H. J. Ruijgh, z. b., en gezin, N.H., van Bergerweg 130 naar Heiloo. C. A. Krens, z.b., N.FL, van Ber gerweg 130 naar Heiloo. J. Groot, z.b, N.H., van Kruislaan 14 naar Koedijk. ft de Windt, slagersknecht, G.K., van Stations straat 31 naar Harlingen. B. Flapper; landarbeider, en gezin, R.K., van Westelijk 12 naar Abcoude. M. C. van Straalen, dienstbode, R.K., van Forestusstraat 43 naar Wijk aan Zee en Duin. M. P. Versteege, abriekscontroleur, RK., van Stationsstraat 65 naar Noordwijkerhout. H. van Idde» kinge, reiziger, en gezin, N.H., van Lyceum» straat 37 naar Heiloo. J. Koreman— Hart, z.b., R.K., van Sliksteeg 5a naar Am sterdam. C. G. Bakker, dienstbode, R.K., van Nassaulaan 19 naar Sijbekarspel. C. Madder, orgelmaker, R.K., van Baansingel 46 naar België. C. M Kok, dienstbode, R K.. van Spoorstraat 54 naar Uitgeest. P. W. Verver, leerl.-verpl., geen, van Oude- gracht 213 naar Poortegaal (Z.H.) W. Vader, z.b., en echtg., N.H., van Kruislaan 14 naar Bussum. J. Vellinga, dienstbode, geen, van Luttik Oudorp 39 naar Franeker, J. Bakker, dienstbode, N.H., van Ritse voort 28 naar St. ancras. A. Doekes, d.b^ G.K., van Kennemerstraatweg 51 naar Ha renkarspel. J. Th. Vader, dienstbode, R. K., van v. Everdingenstraat 18 naar Heiloo. D. C. C. Hettema, ass. i.d. huish., van Helderscheweg 34 naar Rotterdam. Cv. Essen, verfmeester, ep gezin, Apost., van Oudorperdijkje 23 naar Heiloo. C. Niem timp, dienstbode, R.K., van Costerstraat 7 naar Voorburg. D. Schuijtemaker, z.b., N.H., van Westerweg 59 naar Hnloo. F. Boersen, koopman, R.K, van Vondelstraat 7 naar Schagen. M. W. Vermeer, verpl-, G.K., van Wilhelminalan 11 naar Rotter- dam. G. van Dam, z.b., R.K., van Roemer Visscherstraat 11 naar Bovenkarspel. Wed. W. A. Blokhuis, z.b., N.H., van Steijn» strata 49 naar Bergen (N.H.) J. van der Hoek, z.b., en gezin, N.H., van Ramen 32 naar Egmondbinnen. H. C. van der Hoek, verpleegster, N.H., van Ramen 32 naar Zijc Je- W. Cnossen, pikeur, N.H., van Heem- raadstraat 2 naar Beverwijk. J. A. dé daas, leerl.-verpl., N.H., van Paul Kruger- straat 7 naar Laren. C. C. Schouten, d b-, LK., van Langestraat 43 naar Bergen (N.« d A. Schuijt, dienstbode, N.H., van Oudegracht 185 naar Oudkarspel. Schermerhorn, arts, N.H., van Julianastraat 2 naar De Rijp. E. A. Jonker, fabrieks arbeidster, R.K., van Achterdam 7 naar 's- Gravenhage. B. Termaat, slagersknecht, teen, van Oudegracht 229 naar Graft. J- (ooij, marktkoopman, en gezin, R.K., van (ooltuin 23 naar Bergen op Zoom. F. Obdam, winkeljuffrouw, R.K., van Breed- sraat 23 naar Amsterdam. A. H- M. Czech, dienstbode, geen, van St. Anthonius- straat 3 naar Bergen (N.H.) H. Labafl, z.b., geen, van Lyceumstraat 44 naar 's-Gra' venhage. Wed. D. Hildering, z.b., N.H, van Laat 219a naar Den Helder.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8