Agenda IBIS SHAG Dobbclmann lekker... man! OOOOOOOOOO JCeck ói School Xtovwciaal Tlieuws £aatste Aecichtm Stad en Omgeving, WeecAeeickt PORTUGEESCHE REVOLUTIE ONDERDRUKT? MIJNONGELUK IN AMERIKA. Zes dooden, 70 gewonden. DE STAKING BIJ DE CHEVROLETS. EEN MERKWAARDIG TALENT. Stationneeren verboden! EGHOND AAN ZEE BERGEN Nationale reclasseeringsdag. HOORN Raadslidmaatschap aangenomen. Levendiger aalvisscherij. Algemeene Vergadering Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Sombere woorden van den voorzitter. JOURNALIST ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. OUD EN ARM. Combinatie Kamers van Koophandel. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Hotel met damesbediening (klucht), hoofd rollen Dorit Kreysler, Ida Wüst, Paul Rich ter. Toegang voor eiken leeftijd. A. T., half 8, hoofdnummer De adju dant zijner Hoogheid (militaire klucht). Toegang voor eiken leeftijd. Harmonie, hoofdnummer De big van het regiment (hum. Holl. film); optre- den Fientje de la Mar, Sylvain Poons, e.a (Geprolongeerd). Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Spion no. 13 (rom.-sens.); hoofdrollen Ma- rion Davies en Gary Cooper. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 8 Mei. 8 uur, hotel Proot, verg. Liefdadigheid naar Vermogen. 8 uur. Doopsgezinde kerkgebouw, Jaar- lijksche gemeenteavond. Vrijdag 10 Mei. 8.15 uur, gebouw De Unie, concert mevr. Vas Dias—Hissink, Willi Kohier en Jan Couvée. Zonaag 12 Mei. Alkm. Wielerbaan, wedstrijden. Maandag 20 Mei. 8 uur, de Unie, alg. ledenvergadering Ver. voor ziekenhuisverpleging. hauer niet als kroongetuige aangehaald. Rosenberg is de schrijver van het boek: „Mythus van de 20ste eeuw", dat door den bisschop van Münster in Duitschlandi en door zijn nedewerkers genoemd is als voor een deel overgeschreven van een boek van een waanzinnige. Ook dat zijn de kroonge tuigen van den deskundige Fleischhauer. An dere kroongetuigen van Fleischhauer wor den vervolgens door Loosli als zwendelaars naar voren gebracht. De anti-semitische vak lieden beroepen zich op elkander en schrijven eikaars werken over. Dat is hun methode. Hier wordt de zitting onderbroken en ver daagd tot morgen. De Portugeesche regeering deelde gis teravond mede, dat zij er in was geslaagd een revolutionnair comp'ot op de vloot te ontdekken en te onderdrukken. Ver scheidene officieren zouden zijn gear resteerd en uit hun functies ontzet In een mijn te South Wilkins Barre in Pensylvania is een mijnkooi omlaag ge stort van een hoogte van <a. 120 M. Zes mijnwerkers werden gedood en 70 ern stig gewond. De stakende arbeiders in de Chevrolet fabrieken moeten thans stemmen over een voorstel om het werk te hervatten In het algemeen heerscht bij de arbei ders nog groote ontstemming en vooral de leden der vakbonden verzetten zich krachtig tegen het voorstel. In de National Gallery of Canada is een schilderij te bewonderen, dat met zeer pri mitieve middelen vervaardigd is door den jongen Engelschman Stanley Knapp uit De- vonshire. Hij had een penseel gemaakt van het haar, dat hij uit zijn eigen hoofd had ge trokken, en schilderde met gewone verf op karton. De critici hebben zich verbaasd over het talent van dezen jongen man en zijn schilderstuk is, zooals reeds gezegd, opge zonden naar de National Gallery of Canada, dat hem thans het geschikte materiaal voor verder werk heeft doen toekomen. HET CADEAU VOOR DE BEMANNING VAN DE K 18. Een misleiding, zegt het Marine- bestuur. Door het Marinebestuur is uit de dagbla den kennis genomen van het initiatief door een comité „Onze Marine" genomen om het Nederlandsche volk op te wekken tot het too- nen van zijn waardeering voor de reis van H.M. K 18 en voor de prestaties van hare bemanning. Het heeft de aandacht getrokken, dat het comité zich niet met het Marinebestuur in verbinding heeft gesteld en dat thans in de pers een bericht is verschenen omtrent het voornemen tot het bijeenbrengen van gelden voor een huldeblijk in denvorm van ge brandschilderde ramen in marinegebouwen en tot het vormen van een fonds, zonder dat voor het eventueel aanbrengen van die ramen en de fondsvorming instemming wordt ge vraagd. Ter voorkoming van teleurstelling voor hen, die met de beste bedoelingen aan ge noemd comité een bedrag zouden willen af staan, zij erop gewezen, dat geschenken als bovenbedoeld in geen geval aanvaard kunnen worden, zonder goedkeuring van den minis ter van defensie. De goedkeuring is tot dusverre zelfs niet gevraagd, dus nog veel minder verleend. (Niet langer stil staan dan noo- dig voor on middellijk in- en uitstappen) TANDVERZORGING OP DE SCHOLEN. In een Maandagmiddag te Schagen ge houden vergadering van colleges van burgemeester en wethouders der gemeenten, behoorende tot het vroegere kanton Scha gen, uitgeschreven door de Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in dit kanton werd door dr. J. de Vries, arts te Wierin- gerwaard, een inleiding gehouden over tandverzorging op de scholen. Spr. heeft uit ervaring in de gemeente waar hij schoolarts is, kunnen constateeren hoe het gebit bij kin deren tijdens de schooljaren danig verslech tert. Tegen een zoodanigen toestand meende spr. in breeden kring te moeten waarschu wen, teneinde maatregelen te beramen om op te treden tegen de tandziekte als een ;der meest voorkomende volksziekten. Tandziekte kan ook aanleiding zijn van het optreden van andere ziekten, die het leven in gevaar brengen. Uitvoerig werd uiteengezet hoe de tand verzorging in de grootere steden op de scholen wordt toegepast, ten deele geheel uit overheidskassen en ten deele met bijdrage der oudders. De ondervinding schijnt te hebben geleerd, dat in deze omgeving, waar onge veer 3000 leerlingen de scholen bezoeken, een tandarts deze leerlingen tweemaal per jaar zou 'kunnen onderzoeken en het blijvend gebit behandelen, waarvoor een prijs zou zijn te berekenen van f 1 per leerling en per jaar. Gerekend wordt dan dat een schoöl- tandarts daaraan alleen de morgenuren be steed en de rest van den dag voor zijn eigen praktijk overhouden. Men wilde er de oudercommissies in be trekken en deze doen vormen een gemeen schappelijk lichaam, dat door het invorde ren van een bijdrage der ouders een fonds zal vormen tot betaling dezer kosten. Het bestuur stelt zich voor in deze richting werkzaam te zijn en plaatselijk deze zaak onder de aandacht te brengen. Nadat de voorzitter een woord van dank had gesproken tot den heer dr. de Vries, verliet deze de vergadering. Een volgend in die vergadering bespro ken punt, had niet minder de aandacht waar het eveneens ging over een belangrijke aan gelegenheid voor de gemeentebesturen, n.1. het geven van een bijdrage in de premie van het Ziekenfonds aan werkloozen. De voorzitter gaf een uiteenzetting, hoe reeds in de jaren 1932 en 1933 werd ge confereerd met een commissie uit het Zie kenfonds te Alkmaar en toen reeds werd voorgesteld, de tarieven van het fonds te herzien, doch daaromtrent niets meer werd vernomen. Na het verschijnen van de beken de circulaire van den minister van sociale zaken, die wel de gemeenten vrijliet een bij drage van 1/3 in de te betalen premie, doch een rijksbijdrage daarin niet kon verleenen, werd door verschillende organisatie's bij drage gevraagd. Algemeen was men het eens, dat bij een vraag om steun, het gemeentebestuur het recht heeft na te gaan of die steun werkelijk noodig is, en het 'bestuur is de meening toe gedaan, dat de premie van het fonds dient te worden verlaagd en die verlaging ook zeer wel mogelijk is. In vergelijking met een vrij plaatselijk fonds is gebleken, dat het Alkmaarsche fonds veel duurde was. Het bestuur heeft eens een regeling opge zet waaruit blijkt, dat verlaging bij progres sie zeer wel mogelijk is. De tarieven van 't fonds zijn opgezet in tijden van hoogcon- juctuur en ze zijn zoo gebleven, terwijl nu de loonen zeer sterk zijn gedaald. Het is ook niet juist, dat iemand met een inkomen van 900 evenveel premie betaalt, dan iemand met een inkomen van 2500. Een exemplaar der ontworpen schaal werd gezonden aan het fondsbestuur te Alk maar, doch daarop werd bericht, dat dit 'n eaak was, die de maatschappij van genees kunst aanging, derhalve is van het fondsbe stuur geen verlaging te verwachten en zal getracht moeten worden dit langs anderen kant te bereiken. Opgemerkt werd dat de Maatschappij voor geneeskunst voor het eerstvolgende congres premieverlaging op de agenda heeft geplaatst en of het niet wensche- lijk is dit af te wachten. Anderzijds is men van meening, dat de zaak belang rijk genoeg is om in ruimen kring de aandacht op te vestigen, hoewel men moet erkennen dat de onderhandelingen niet gema.kkeli.jk zullen zijn. Het voorstel van het bestuu geen bij drage in de uremie van het Ziekenfonds te verleenen voordat het fonds overge gaan is tot contributieverlaging, kan niet allen bevredigen aangezien men er een moreele kant aan ziet, welke niet toelaat de werkloozen die de premie niet kunnen betalen, te verwijzen naar het Armbestuur. Hetgeen toch een gevolg zou zijn van. het voorstel indien de premieverlaging achter wege bleef. Anderen zien in het bestuurs voorstel evenzeer een moreele kant waarin is opgesloten iets te doen voor hen, die wel niet werkloos zijn doch door leeftijd of be drijf in gelijke behoeftige omstandigheden zijn komen te verkeeren. De grootste behoef ten wordt gevoeld voor een verlaging der premie voor hen, die 900 of minder inko- men hebben. In een bespreking in den Haag met verte genwoordigers uit het geheele land is geble ken, dat de klacht van te hooge doktersreke ningen overal wordt gevoeld en door den minister is een commissie benoemd, die de stand der ziekenfondsen zal onderzoeken. Nu het Ziekenfondsbestuur echter niet met eenig voorstel kan medegaan, voelt het be stuur zich verplicht de gemeentebesturen te adviseeren geen bijdrage te verleenen, alvo rens tot premieverlaging is overgegaan, en deze verlaging zou als eisch zijn te stellen voo:r inkomens van 900 en daar beneden, terwijl over andere inkomens de wenschelijk- ïeid kan worden uitgesproken. Voor dit voorstel dient steun te worden gezocht bij andere instellingen en bij den minister, die daarmede in kennis ware te stellen. Komt er niets zan tot stand, dan zal andermaal een bijeenkomst noodig zijn, doch dan is vrije fondsvorming ook niet uitgeslo- VOOB OE PUP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG ten en voorts ware aan den minister in deze bijdrage een rijksbijdrage te verzoeken in de geest van bijdrage in de steunregeling. Nadat dan uitvoerig is uiteengezet, dat de premie van het Ziekenfonds in verhouding tot de tegenwoordige loonen te hoog is, en steun in het betalen van bijdrage in die te hooge premie niet zal plaats hebben alvorens tot verlaging is overgegaan, en dat in een premieverlaging ook worden betrokken, an deren, die niet uit hoofde van werkloosheid geen premie meer kunnen betalen, worden de volgende voorstellen aangenomen. De premie voor inkomens van 900 en daar beneden met 1/3 te verlagen als vaste maatregel en verlaging van andere premiën in overweging te nemen en de wenschelijk- heid daarvoor uit te spreken. De gemeentebesturen te adviseeren niet tot bijdrage in de premie over te gaan, alvo rens door het ionds een verlaging is inge voerd. Voor deze voorstellen steun te zoeken bij den minister, de maatschappij van genees kunst, de vereeniging van Nederlandsche ge meenten en het comité in het Arrondissement Alkmaar. (Ongecorrigeerd) De heer mr. W. Costerus, thans werkzaam als volontair ter gemeente secretarie alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot ambtenaar aan het departement van Economische Za ken. De heer P. Pranger, de wakkere dirigent van Bergens Harmonie Heeft na een intense studie van drie maanden, met zijn corps Zondag op het muziekconcours op de Flora te Heemstede een bijzonder succes geboekt In de afdeeling uitmuntendheid voor Har monie-korpsen toch kende de jury, bestaande uit de heeren A. L. Hazebroek, Jos de Klerk en J. A. Meng uit Haarlem de 1ste prijs toe aan Bergens Harmonie, d e daardoor in de eere-afdeeling is aangeland. Als verplicht nummer werd gegeven het vierdeelige Fantasie-ballet van Red Denaub- bourg, dat evenals het vrije nummer zeer muzikaal van opvatting ten gehoore werd ge bracht. Wij feliciteeren de jongens van Bergens Harmonie en den heer Pranger met dit be haalde succes, dat bewijst, dat de voor een paar jaar verschafte nieuwe instrumenten niet nutteloos zijn verstrekt. Men verzoekt ons nog te willen melden, dan ook in Bergen de voorbereiding van den collectedag ten bate van de gezamenlijke Reclasseeringsinstellingen krachtig ter hand genomen wordt. Het comité van aanbeveling van de col lecte, die oo Zaterdag 18 Mei a.s. gehouden wordt, is als volgt samengesteld. Het Comité van Aanbeveling bestaat uit de heeren J. Apeldoorn, loco-burgemeester; mr. A. M. Ledeboer; dr. J. Hemelrijk; mr. F. O. C. Boerrigter; pastoor D. Zwilche; dr. F. W. J. van den Kieboom. De technische voorbereiding is in handen van een Comité van Uitvoering, dat uit de volgende heeren bestaat: mr. A. M. Lede boer, J. A. de Koning; J. Smit; C. Taapken; L. de Liefde. *De heer J. F. Quax heeft zijn benoe ming tot lid van den gemeenteraad in de tusschentijdsche vacature Baesjou, aangenomen. *De aalvisscherij op het IJselmeer begint levendiger te worden. Door een 20-tal vaartuigen werd 819 pond aan gevoerd. (Ongecorrigeerd.) Hedenmorgen begon in de groote zaal van (rasnapolsky de algemeene vergadering van de Hollandsche Mij. van Landbouw. De voorzitter van de maatschappij, de heer P Stapel Czn., begroette de aanwezigen en speciaal den heer Huizinga, inspecteur van den landbouw. Zoo somber en schier wanho pig, aldus begon de heer Stapel zijn ope ningsrede, als thans, heeft bij menschenheu- genis de toekomst voor onze landbouw en vooral voor de veehouderij en de tuinbouw er nog nimmer uitgezien. Vandaag wil ik voor u met de openlijke bekentenis komen dat de ineenstorting van ons bedrijf op de zwaar belaste punten een aanvang heeft ge nomen. Waar onze veehouderij en tuinbouw in onze jaren van voorspoed waren aange wezen op export, doch nu zich meer en meer het binnenland als voornaamste afzetgebiec zien toegewezen, bcteekent dit dat zij een structuur verandering zal moeten ouder gaan. De akkerbouw echter staat er ook niet on verdëeld gunstig voor. Het zoo juist per 1 Mei afgesloten boekjaar zou ongetwijfeld voor vele akkerbouwers een gunstig beeld te zien geven. Men hoede zich er echter voor hier te gaan spreken van een gunstige posi tie dezer bedrijven, want een permanent ka rakter draagt deze uitzondering zeer zeker niet. Het zijn toch de groote oogsten geweest waaraan dit resultaat is te danken. Bij ge middelde oogsten daarentegen zouden bij de thans vastgestelde prijzen vele akkerbou wers moeite hebben gehad de bedrijfsreke- ning sluitend te krijgen. Dit opent ook voor onze akkerbouwers zeer sombere perspectieven, want het veel besproken gunstige jaar is voor den minister van economische zaken aanleiding om de richtprijzen voor de tarwe en peulvruchten wederom te verlagen. Dit is een besluit van den minister geweest, waarmede de geheele georganiseerde landbouw zich niet accoord heeft kunnen verklaren. Het is mijns inziens de taak der landbouworganisaties om in deze te blijven volhouden en te trachten een zekere onevenwichtigheid in de beslissingen van den minister te doen plaats maken voor het inzicht dat thans omtrent de positie van het landbouwbedrijf bij de landbouworga nisaties bestaat. Verhooging van den melk prijs is onafwendbaar direct geboden en zeer tot ons .'eedwezen moeten wij hier melding maken van een afwijzend antwoord op een desbetreffend verzoek onzer organisaties. Tenslotte zeide spreker: Thans is de nood zoo hoog gestegen, dat wij met voorbijgaan van alle door kamers van koophandel en door tal van anderen geuite beweringen te gen den landbouwsteun slechts aandringen op onmiddellijk verbetering van de posi+ie der veehoudersbedrijven en protesteeren te gen elke verlaging van den landbouwsteun Besloten werd de najaarsvergadering van de Mij. van Landbouw in Alkmaar te hou den. Voorts voerden ter vergadering nog hei woord, de secretaris van de Maatschappij, ir. T. P. Huismans, teneinde een inleiding te houden over den economischen toestand van het landbouwbedrijf in zijn algeheele om vang en voor de organisatie in te nemen standpunt tot mogelijke verbetering daar van. In de middagzitting werden de discussies over de inleiding van ir. Huismans geopend. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den journalist D. J. de M., redacteur van het „Volk", die terecht heeft gestaan wegens smaadschrift je gens den heer Ad. Bruinsma, raadslid, in de avondbladen van 9 en 22 Mei 1934. De rechtbank ontsloeg verd. van rechtsvervolging, daarbij overwegende, dat zijn beroep op het algemeen belang juist was. Het O. M. had 10 boete of 10 dagen hechtenis gerequireerd. ZITTING EERSTE KAMER. Aan de orde is vanmiddag de Indische be grooting voor 1935. De heer Mendels (s d. a.p.) oefent critiek op de financieele politiek van den minister van koloniën, welke een liquidatie-politiek is. Wij hebben gisteren in onze krant een in zameling geopend voor het gouden echtpaar Habich, dat onder minder prettige omstan digheden zijn gouden huwelijksfeest zal moe ten vieren. Onze lezers laten ons niet in den steek, want reeds hedenmorgen ontvingen wij eeni- ge toezeggingen en gelden. Allereerst besloot onze voetbalvereniging Alcmaria Victrix, om het jubileerende echt paar een jaar-abonnement op de gemeente lijke radio-distributie aan te bieden, wetende dat de familie Habich, van wie de zoons ja- rtr?tngJa.c<ie.f lid waren van het vroegere „Holland zich nog steeds interesseert voor de voetbalsport. Verder ontvingen wij aan ons bureau de volgende gelden: J. B., alhier 1K. te B. 12.50 „Voor Jaap en zijn vrouw» van N.N.; H., alhier 0.25; H., Alkmaar 0.25; A., alhier 0 25* B. te Bergen 0.25; A. S. 1; J. W. b! 0.50; J. N. 1N. N. 1A. N. 2.50; W. K. 5; K. 5; G. 2.50; N. N. 1 S. D. V. te H. 1E. B. te H. 1wed. C. S. 1N. N. 0.50; N. N. 2.50; H. de M. 1 0.50; N. N. 5; mevr. Z. 5; H. D. J 2.50; J. v. D. 0.50; fam. S. 1; JT 050. J' Totaal 46 en een jaar-abonnement voor de radio. REEDS GEARRESTEERD. de,Poli.tie vri-i spoedig mogen geluk h a IeÊ8«n op den dader, die zich had schuldig gemaakt aan niet nader te noe men handelingen Maandag jl. 0p den Mient alhier. Verdachte bekende het feit en bleek een psychopaath te zijn, afkomstig uit het Psychopathengesticht te Heiloo. Hij is in het huis van bewaring alhier ingesloten. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 776,4 m-M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 759,2 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 8 Mei: Meest matige noordoostelijke tot oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; zachter overdag. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen druk is thans sta tion nair geworden over Schotland. Het heeft zich sterk naar het oosten uitgebreid en vormt een tweede kern in zuid-Zweden en het oostelijk Oostzeegebied. In het zuiden daalde de druk. Over het geheele vasteland waait een luchtstroom uit het noord-oosten. De koude drong door tot de Alpen en in midden-Frankrijk. Bij het voortschrijden van het koude front vielen de neerslagen in hoofdzaak in de bergstreken en In den nacht in en voor de Alpen. Blijkens de opgaven der bergstations en de vliegtuigwaarnemingen beperkt de koude zich in hoofdzaak tot de onderste kilometers en is de temperatuur hoog in de atmosfeer niet abnormaal laag. Hierdoor is het moge lijk, dat de temperatuur bij eenig zonnig weer over dag spoedig weer aangenaam zal worden, terwijl de bewolking de nachte lijke afkoeling zal temperen en nachtvorst zal tegen gaan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.04 uur licht op. HERDERSHOND ZONDER BAAS! Bij C. Jonker aan den Baansingel nr. 34 is een Duitsche herdershond komen aanloo- pen, welke bij hem is terug te bevragen. DE CARILLONBESPELING. Onze klokketorens zijn weer van nieuwe liedjes voorzien. Het carillon van de GiJöte Kerk speelt op het half uur. Gelukkig Va derland en op het heele uur Bede voor het Vaderland, beiden van Valerius. Dat van den Waagtoren speelt op het half uur Een lied van Nederland (woorden van J. P. Nijk, mu ziek van H. J. den Hertog) en op het heele uur Padvinderslied (woorden van Ch. de Jong, muziek van Arnold de Vita). INGEKOMEN PERSONEN. Onder de ingekomen personen is dezer dagen vermeld: A. S. Hanns, N.H., zonder beroep en dochter, geen, Varnebroek 23 van Den Helder. Men verzoekt ons dit te willen wijzigen in A. S. BrommersmaHarms, enz. BRITSCH REGEERINGSJUBILEUM. De film ook in de Harmonie. „Fox Movietone Nieuws" brengt thans in de belangrijkste bioscooptheaters van Neder land de speciale opnamen van de feestelijk heden, ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van koning George V van Engeland. Men verzoekt ons te melden, dat de film van het regeeringsjubileum vanaf gister avond ook in het voorprogramma in het Theater Harmonie gedraaid wordt. Bij de Kamer van Koophandel alhier is bericht ingekomen, dat het in het voornemen van den minister ligt om de Kamers van Koophandel te Alkmaar en Hoorn te combi neeren. Dit voornemen houdt verband met een voorgenomen verlaging van de bijdragen voor het handelsregister. In zijn toelichting op het bezuinigingsplan zegt de minister, dat door de voorgenomen verlaging van de kosten van het handelsregister, verschillende kamers wel noodlijdend zullen worden, zoo dat samenvoeging van verschillende kamers wel zal moeten plaats hebben. Over den zetel van de samen te voegen kamers van Alkmaar en Hoorn heeft de mi nister zich niet uitgelaten. GRASVERPACHTING. Hedenmiddag te half twee had de gewone jaarlijksche grasverpachting plaats. No. 1 De zuidzijde van den Schermer- weg van de stadsgracht af tot de brug bij de Omval. (J. de Boorder 2.50). No. 2 De singelberm van de Bergerbrug af tot den straatweg naar Heiloo. (G. w. Henning 0.50). No. 3 Het grasgewas langs de Zander- sloot tot de Regulierslaan. (C. Kos 0.50). No. 4 De bermen van den weg beginnen de bij de hofstede van wijlen N. Berger tot de Kaïkovenbrug. (H. Jansen 1.00). No. 5 De Westkant van den weg langs de Oude Hoornsche vaart, van de draaibrug af tot de Zeswielen. (H. Jansen 1.00). No. 6 De berm liggen langs het Kanaal ir. het Victoriapark. (H. Jansen 3.25). No. 7 Het grasgewas van de Heiloërdijk, het gedeelte van het Noordhollandsch Ka naal af tot den Meer- of Loodipolderweg aan beide zijden (W Goudsblom 4.00). No. 8 Idem, de Zuidzijde van den Lood- polderweg af tot de Bleekersloot (W. Gouds blom 18.00). No. 9 Idem, de Noordzijde van den Lood- polderweg af tot de Bleekersloot. (W- Goudsblom 10.00). No. 10 Idem, lang de van Houtenkade (H. Jansen 1.00).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2