s Het crisis-zuivelbureau in actie voor onze zuivelproducten. Inderdaad, Aspirin ^Binnenland HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL Eindelijk achtte pleiter de overtreding niet voldoenoe bewezen en werd vrijspraak ge concludeerd. Susidiair een nader onderzoek in loco. De 25-jarige chauffeur Jeroen Willem Albert F. te Helder had op 24 November vermoedelijk te diep in 't glaasje gekeken en was misschien mede geïnspireerd door de in den wagen zich bevindende meisjes, toen zoo roekeloos gaan rossen, dat hij een aanr rijding veroorzaakte met een lantaarnpaal. De chauffeur was door den kantonrechter Helder veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen, benevens 6 tnnd. ontzegging van rij bevoegdheid. De aanrijding hierboven be doeld had plaats op den Parellenweg en het feit was waargenomen door den bakker Corn. Bremer en den chauffeur A. M. Visser, die, nu heden deze zaak in hooger beroep werd behandeld, verzwarende verklaringen tegen den appellant aflegden. T)or agent Huitinga was proces-verbaal opgemaakt en de zaak onderzocht, waarbij werd geconstateerd, dat Jeroen lang niet kaarsschoon was geweest. Ger?quireerd werd dan ook bevestiging van het vonnis. De appellant pruttelde nog heel wat tegen, doch vond weinig troost bij den president, die hem op nette wijze zijn congé gaf. WEOENS OEWELDPLEGING VEROORDEELD. De rechtbank te Almelo heeft gisteren zes personen tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens openlijke geweldpleging tegen N. S. B-ers. Deze personen hebben een groep colpor- teerende N. S. B-ers uitgescholden en met steenen gegooid, waardoor enkelen hunner bloedende wonden bekwamen. ONTSLAG WEGENS REVOLUTION- NA1RE GEZINDHEID. Behandeling voor de Commissie van Beroep. Gisteren behandelde de Commissie van Beroep, bedoeld bij art. 13 van het werklie denreglement, de ontslagkwestie van den railveger der gemeenteram, B. H. J. S., die bij besluit van B. en W. van Amsterdam van 7 Februari j.l. wegens revolutionnaire gezindheid was ontslagen. De werkman kwam van dit ontslag in be roep bij genoemde commissie; hij werd bij- estaan door zijn raadsman mr. W. Loeb. 'et beroep berust op de volgende gronden: le. Dat er geen sprake is van revolution naire gezindheid. 2e. Dat klager geen lid was van een orga nisatie, waarvan net lidmaatschap, door be sluit van B. en W., verboden was. 3e. Dat klager, noch in woord, noch in geschrift zich heeft geuit in de beteekenis van revolutionnaire gezindheid. 4e. Dat aan klager op geenerlei wijze een waarschuwing is gegeven n.1., dat hij zich aan handelingen schuldig maakte, welke wezen op revolutionnaire gezindheid. 5e. Dat klager zich niet bewust is van de gronden, welke tot zijn ontslag hebben ge leid. Op deze gronden vordert hij intrekking van het ontslag. Als getuige werd gehoord ir. W. Wijt van de afdeeling v. d. Technischen buiten dienst en remisedienst. Op verzoek van den verdediger mr. Loeb deelde getuige mede, dat klager verschillen de malen met aanwijzingen en klachten bij het meldingsbureau van de tram gekomen was. De klachten waren soms tamelijk be langrijk en er werd dan, in het belang van den dienst, gevolg aan gegeven. Getuige was zeer zeker tevreden over het werk van S. Een ambachtsbaas bij de tram bevestigt de verklaringen van den vorigen getuige. Ook hij was over klager zeer tevreden. Klager geeft op de vragen van den voorzitter toe, dat hij verschillende malen de candidatenlijst van de C. P. H. heeft ge- teekend. Ook heeft hij verschillende grieven tegen de tram in de Tribune gepubliceerd. Hij ontkent echter, dat hij als communis tische cellenbouwer is geroyeerd door den Federatievenbond van Personeel in Open baren Dienst. Het had met cellenbouw niets te maken, hij was slechts geroyeerd omdat hij in de oppositie was. Voorzitter Prof. Gerbrandy: U bent in Rusland geweest? Voorzitter: En U bent weer levend terug gekomen. U bent toch overtuigd commu nist? Ook ontkent klager, dat er bij hem aan huis een communistische vergadering is ge weest. Dat was een bijeenkomst om maatre gelen tegen verslechtering te bespreken. Mr. Prins (tot klager): Boven Uw brie ven aan de Tribune schreef U: „W. K.". Wat beteekent dat? Klager weet dit niet. Mr. Prins: U hebt ook brieven aan „De Vourant" geschreven. Schreef U er dan ook boven ,W. K."? Beteekent het misschien „waarde kameraad?" Klager kan ook deze vragen niet beant woorden. Uitvoerig bestreed mr. Loeb de verschil- lende gronden, welke tot het ontslag hebben geleid. Voor B. en W. trad op mr. Prins, die de gronden nader toelichtte. De commissie zal later uitspraak doen, Land- en Tuinbouw Alhier is gister in „het Gulden Vlies" de eerste groote propagandavergadering gehou den in de serie van dergelijke vergaderingen, het - - op initiatief van het Crisis-Zuivel- te Den Haag in den lande gehouden welke op initiatief bureau worden voor de propaganda van het "meer dere gebruik van zuivelproducten, waarvoor door den minister van economische zaken on langs een bedrag van 1.000.000 is beschik baar gesteld. Het Gulden Vlies was druk bezocht, toen de voorzitter van de propagandakem in Noordholland, de heer ir. D. C. de Waal, de vergadering opende met een woord van wel kom aan de vele burgemeesters, en vertegen woordigers van belanghebbende organisa ties, alsmede aan de vertegenwoordigsters van een zestal Vrouwenorganisaties. Spr. noemde de propaganda voor meer binnen- landsch verbruik van melk en zuivelproduc ten een nationale zaak, hetgeen vooral in steden als Alkmaar en Hoorn, waar de wel- vaait van den middenstand voor een groot deel afhankelijk is van de welvaart van het platteland, begrepen wordt. Spr. achtte het een gelukkig feit, dat dit ook van regeerings- wege gevoeld wordt, hetgeen oa. blijkt uit het beschikbaar stellen van een belangrijk bedrag voor deze propaganda. Rede voorzitter Crisis Z.B. De heer J. A. Geluk uit Den Haag. secretaris van de F.N.Z., hield in zijn kwali teit van voorzitter van de propagandacom- missie van het C.Z.B. een inleiding over de te voeren propaganda. Hij verheugde zich over de groote opkomst van burgemeesters, huisvrouwen en afgevaardigden van ver schillende organisaties. Hij hoopte, dat zij hem zouden steunen in zijn pogen om velen tot het inzicht te brengen, dat alle krachten moeten worden ingespannen om een zoo goed mogelijke zuivel-positie in ons land te verkrij gen Reeds lang was men in zuivelkringen van meening, dat er propaganda gevoerd moest worden, doch het ontbrak aan de middelen en het is wel merkwaardig, dat de groote moei lijkheden, waar in ons zuivelbedrijf, tenge volge van de buitenlandsche maatregelen is komen te verkeeren, ons tevens de middelen hebben verschaft, om tot deze zoo lang ge- wenschte grootsch opgezette propaganda te kunnen komen welke thans noodzakelijker is dan ooit, omdat zij moet dienen voor de in standhouding van ons veehoudersbedrijf en daarmede van een groot deel van het platte land, ook buiten den eigenlijken kring der veehouders. De middelen voor deze propaganda wer den verkregen uit fondsen, welke werden ge vormd door heffingen op de export van zui velproducten naar landen, die de invoer daarvan hebben gecontingenteerdop 27 Augustus 1934 besloot de minister van eco nomische zaken om uit dat fonds een mil- lioen beschikbaar te stellen voor propaganda voor de meerdere afzet van melk en zuivel producten. Het Crisis-Zuivelbureau, dat de taak kreeg die propaganda te voeren, vond het noodig allereerst de interne organisatie te verzorgen: ten eerste, door de instelling van een propaganda-commissie, ten tweede door de vorming van een afdeeling „Voor lichting en Propaganda'' bij het C.Z.B., die de door het bureau overgenomen adviezen der propagandacommissie uitvoert. Er waren echter medewerkers noodig, zoo wel ten plattelande als in de steden en spr. deed dan ook een beroep op de wijdvertakte organisaties van veehouders en zuivelbedrijf, op de aanverwante bedrijven en hun organi saties en op de burgemeesters als hoofden der besturende organen van de plattelands bevolking. Hen zal er zeker veel aan gelegen zijn, dat er middelen worden gevonden om tot een opbeuring van het zuivel- en veehou dersbedrijf te komen. Niet op de laatste plaats vraagt spr. de medewerking van de huisvrouwen, omdat zij het zijn, die het huis houdgeld uitgeven en het aan hare medewer king in de eerste plaats zal afhangen, of de actie zal slagen of niet. In den lande zijn door het C.Z.B. dertien propagandakernen gevormd als steunpunten en gewestelijke organisatiecentra van ons werk; maar binnen in haar taak is hoofdzaak een adviseerende, zij kunnen het C.Z.B. op de hoogte houden van de propaganda, die in elk gebied gevoerd wordt, doch ook zijn zij bij de uitvoering van het werk zeer nauw be trokken. De zuivelproducten zijn tegenwoordig zoo spotgoedkoop, dat er in alle klassen der be volking veel meer van geprofiteerd kan wor den dan tót nog toe het geval is. Door onze kookleeraressen, recepten en dergelijke, wil len wij trachten daar verandering in te bren gen. Behalve de verspreiding van propagan- da-drukwerk zal de organisatie van „zuivel dagen" en „zuivelweken" met kookdemon straties, de bevordering van het onderzoek naar de beteekenis Van melk voor de voeding van schoolkinderen (waarmede reeds in Rot terdam een proef wordt genomen) en de pro paganda voor het gebruik van melkbrood in de actie worden betrokken. Het gebruik van zuivelproducten is niet alleen een landsbelang, doch ook een belang der volksgezondheid. Aan de hand van ver schillende uitspraken van deskundigen in de voedingsleer toonde spr. dit nader aan. Daar 't melkbrood niet veel duurder behoeft te zijn dan het waterbrood en het aanmerkelijk voedzamer is, kan het in belangrijke mate bijdragen tot verbetering van de voeding der minst draagkrachtige bevolking. Om in de melkbroodactie, die reeds in enkele provincies aan den gang was, meer eenheid te brengen, deed spreker een beroep op de vergadering, er op wijzende, dat een landelijke actie, pro vincie gewijs georganiseerd, noodzakelijk is Niet alleen de huisvrouwen, ook de bakkers moeten medewerken. Wat de propaganda betreft, meende spr., dat terwijl tusschen de kernen en het C Z.B een rechtstreeks contact zal bestaan, het con tact tusschen het Crisis Z.B. en de commis sies voornamelijk via de kernen zal moeten worden onderhouden. Nauwe samenwerking tusschen de kernen en de commissies is dus geboden. Spr. eindigde met een beroep op aller medewerking, om zoodoende de welvaart van ons vaderland te vergrooten tot heil van het geheele Nederlandsche volk. (Applaus.) De voorzitter deelde hierna 'mede, dat de kern voor Noordholland gevormd wordt door de heeren J. Veldstra te Opmeer, Versnel te Hilversum en D. de Waal te Alk maar. Het terrein van deze kern omvat de feheele provincie, behalve Amsterdam en de aanstreek en is in pl.m. 25 districten ver deeld. Van de 113 aangeschreven burge meesters zegden 58 hun daadwerkelijken steun toe, 10 achtten de actie voor hun ge meenten niet noodzakelijk en 45 lieten nog niet van zich hooren. Via de organisaties werden 284 personen opgegeven, om zitting te nemen in de verschillende commissies. Tot het werk der commissies zal behooren het bevorderen van het gebruik van melkbrood. de verspreiding van reclame-materiaal be schikbaar gesteld door het C.Z.B. het ma- ken van bijzondere reclame, zooals „zuivel weken", het geven van kookdemonstraties en tenslotte door besprekingen met gemeente besturen over het verstrekken van goedkoope melk aan schoolkinderen. Er op wijzende, dat elke Nederlander ge middeld 3/10 liter melk der dag gebruikt Amerikanen 8/10 liter riep spr. aller medewerking in om het meerdere gebruik van melk te bevorderen. Ook het kaasverbruik moet toenemen; de prijs is zoo laag, dat men binnenkort goedkooper kaas met brood dan brood met kaas kan eten. Spr. deed tenslotte vooral een beroep op de pers om het land wakker te schudden en ons volk er van te overtuigen, hoe aan den eenen kant zijn gezondheid en zijn beurs en aan den anderen kant de boerenstand er mede gebaat is, wanneer kan worden bereikt: een grooteren afzet van onze melk en zuivel producten in het binnenland. Ir. d e W a a 1 sprak tot dr. Geluk een woord van dank namens de kern voor zijn in leiding, het waardeerende, dat deze ondanks zijn vele werkzaamheden tijd heeft kunnen vinden om het mooie streven van dienst te zijn. De heer Stapel, burgemeester van Sij- bercarspel, sprak zijn voldoening er over uit, dat een krachtige propaganda voor de zuivel producten ter hand werd genomen. Spr. vroeg, hoe men dacht te komen tot een goed kooper gebruik en meer gebruik van natuur boter. De heer Vermeulen oordeelde, dat in Gelderland en Overijsel, waar het melk- en botergebruik minder is, allereerst grooter moest worden. De heer Bosman vroeg, onder applaus, waarvan de regeeripg. die zegt sympathiek te staan tegenover het meerdere gebruik van de Nederlandsche zuivel, de soldaten toch mar garine laat eten. De heer S c h e f f e 1, sec. van de K. v. K had klachten vernomen over de moeilijkheden om in Amerika en Engeland goede Holland- sche kaas te verkrijgen. Een minderwaardig product wordt daar als Hollandsche kaas aangeboden en spr. oordeelde het van belang in de centra betrouwbare adressen te schep pen, waar het goede product verkrijgbaar was. Een ander bepleitte de melk aan de bak kers, direct door de producenten te leveren. De heer Zee, Abbekerk, vroeg of het niet wenschelijk was om de werkloozen als steun zuivelproducten te verstrekken. De heer Breda, burgemeester van Bo- vencarspel, betoogde, dat in de tuinbouw streken de kleine tuinders zoo verarmd zijn dat ze geen margarine kunnen koopen. Ver zoeken, om ook hen in de distributie van de margarine te doen deelen, werden afgewe zen. Velen moeten hun gezinnen motorvet verstrekken en spr. verzekerde dat alle bur gemeesters willen medewerken om daarin verbetering te brengen. Spr. vroeg of de propaganda de richting zal uitgaan dat het melkbrood niet duurder wordt dan water brood. Ook de boter, hetzij in een menging van margarine of als zuiver product moet in het bereik komen van den werkman, voor wien het een noodzakelijk product is gewor den. De heer van Diepen oordeelde het een schreeuwend onrecht, dat onze natuur boter in Engeland en Amerika voor 16 cent per pond verkocht wordt, terwijl hier nog buitenlandsche vetten worden verkocht. De voorzitter deelde deze zienswijze. De heer Geluk beantwoordde de ver schillende opmerkingen en stelde voor op, dat verschillende vragen het beleid van de regeering raken, die hij onbeantwoord moe$t laten, omdat hij de motieven van de regee- rin, mei ig niet kent. Spr. oordeelde voorts, dat de Mprijs zeker niet abnormaal hoog ge noemd kan worden. Dit geldt ook ten aan zien van de boter die, vergeleken bij 1913, op dezelfde prijshoogte staat. Ook dient men in het oog te houden, dat men bij de melk te doen heeft met vrij hooge distributiekosten. Ook op dit gebied is er wat te doen, doch in het oog moet worden gehouden, dat de inelkdistribuanten aan voorwaarden moeten voldoen, die geld kosten. Spr. oordeelde, dat men dankbaar be hoort te zijn op de steun van de regeering en oordeelde critiek op de regeering niet op zijn plaats. De bewering dat de de ex port van de boter naar Amerika verzorgd sprak spr. pertinent tegen, waarr.a hij be lichtte wat op de ter toonstelling te Brussel gedaan wordt om de aandacht van het inter nationale publiek voor het product te trekken. Ook op de Jaarbeurs te Parijs zal men uit komen, omdat in Frankrijk ons product niet wordt nagemaakt. Door contingenteeringen wordt de afzet steeds moeilijker. Het maken van propaganda eischt ook een zekere tak- tiek. Voor het crisiszuivelbureau in eenig land met propaganda begint, onderzoekt het eerst of maatregelen tegen den invoer, daarvan niet het gevolg kan zijn. Waarom de regeering voor het gebruik van melkbrood geen dringende maatregelen wil, oordeelt spr. dat men daarop niet verder moet aandringen en ook tot propaganda moet komen. De vrijwillige weg verdient, waar mogelijk, de voorkeur. De bakkers kun nen melk voor het brood tegen een lagen prijs bij de melkfabrieken bekomen. Het ver strekken van kaas en boter in natura is ook een kwestie van regeeringspolitiek en spr. was van oordeel, dat men daarvan geen te hooge verwachtingen mag hebben. Wanneer men in tuinbouwstreken geen margarine kan koopen, dan dreigt daar ge vaar voor ondervoeding en is het van belang voor hen om voor het weinige, dat men nog heeft, kaas te koopen om aan de ondervoe ding te ontkomen. De kaas is spot goedkoop en laat toe een maal te bereiden, dat in voedingsgehalte voldoet. Ten aanzien van de invoer van vreemde boter wees spr. er op, dat Nederland zich zelf niet kan bedruipen en daarom zijn han delsrelaties moet handhaven. Het systeem dat de regeering volgt maakt het onmogelijk om alle boter op de binnenlandsche markt te plaatsen en daarom moeten overschotten worden weggewerkt. Door exporteeren ver dient men altijd nog geld. Dat melkbrood niet duurder i3 dan waterbrood gaat niet op, al is het verschil niet groot. Het melk brood kan op grond van de overeenkomsten met de bakkersorganisaties voor 2 cent per K.G. hooger verkocht worden. Ook spr. hoopte dat de Keuringsdiénsten in stand blijven om te controleeren. De huisvrouwen kunnen in vele gevallen controleeren, of zij krijg enwat zij hebber moeten. Het melk brood moet van het merk M. B. voorzien worden. Devrouwelijke aanwezige stel de hiertegenover, dat alleen een Keurings dienst kan controleeren of het product ook aan het merk voldoet. De voorzitter was het hiermede eens en bracht den heer Geluk dank voor zijn be antwoording. Hierop werd een gramofoonplaat afge draaid, waarop reclame voor de zuivelpro ducten werd gemaakt. Hierop deed de voorzitter mededee- ling over de indeeling van de 25 districten. 58 burgemeester van de 100 zegden hun medewerking toe, 10 oordeelden het niet noodig, 45 *.onden nog geen bericht. In Friesland en Groningen werden reeds groote resultaten met de propaganda be reikt. Nu aan de bakkers de melk voor in- dustrieprijs mag worden geleverd, behoeft een melkbrood van 800 gram slechts 2 cent duurder te wezen dan een waterbrood van gelijk gewicht. In Ha; 'aarlem en Alkmaar zullen zuiveldagen worden gehouden Getracht zal worden op de Alkmaarsche kaasmarkt propaganda- gramofoonplaten te laten afdraaien. (Men zal dan goed doen om de plaat, die ter vergade ring werd afgedraaid, maar achterwege te laten. Verslaggever). Ook zal propaganda gemaakt worden voor deelname aan het Bloemencorso te Bergen. Ook zal propagnda gemaakt worden voor het verstrekken van melk aan schoolkinderen. In RoOerdam heeft men reeds geconsta teerd, dat daardoor een verbetering in de gezondheidstoestand der kinderen, aan wien de melk verstrekt werd, werd verkregen. De prijzen zijn zoo, dat het een econo misch belang is om melk te gebruiken. 300 gram wordt er in Nederland gebruikt per hoofd en per dag. Dit kan anders. In Amerika is dit 800 gram en toch zijn de Amerikaan- sche vrouwen in de slanke lijn niet bij de onzen ten achter. Denk aan de gezondheid van Uw gezin, aldus spr. De hoeveelheid melk in ons melkprodu- ceerend land gebruikt, is te klein en wie een kleine beurs heeft, kan in de voedingsmidde len veel besparen, door melk en kaas te ge bruiken. Mén geeft aan het lichaam de voe dingsmiddelen, die men noodig heeft tegen den goedkoopsten prijs en onze geheele Be volking van het platteland is daarmede gebaat. Spr. wekte allen op, om in deze de over winning te behalen. (Applaus). De heer Greeuw gaf in overweging, om bij propaganda op de kaasmarkt de plaat die werd afgedraaid, maar achterwege te laten, omdat deze propaganda geen waar dige genoemd kan worden. De voorzitter onderschreef deze meening. De heer S c h e f f e 1 gaf in overweging, om te trachten, het product weer geolied op d>j markt aan te voeren. De voorzitter zou deze wenk nog eens doorgeven aan de fabrieken, doch er zijn kosten aan verbonden en daardoor is het daarvoor niet den besten tijd. Met dank sloot spr. hierop de vergadering. ACHT MIJNWERKERS ONTSLAOEK In verband met de gisteren door de Cen trale van Werknemers in het mijnbedrijf uit geroepen en 's middags reeds weer opge heven staking, waaraan echter slechts eenige mijnwerkers hebben deelgenomen, zijn gister middag acht mijnwerkers van de Domaniale mijn te Kerkrade, die daar 's morgens had den gepost, en 's middags weer wilden wer ken, ontslagen. Deze zijn dus de slachtoffers geworden van een actie van het bestuur van de Centrale van Werknemers. Op alle mijnen wordt op het oogenblik rustig gewerkt. De stichting „Wolfheze" te Wolfhezen, een der instellingen van de Vereeniging tot Christelijke Verzorging van krankzinnigen, is uitgebreid met een nieuwe psychiatrische kliniek, „Neder-Veluwe" geheeten, en gele gen op een terrein van pl.m. 4.5 H.A., nabij het spoorwegstation Wolfhezen. Deze kliniek is bestemd voor die geesteszieken, die nog niet onder de categorie krankzinnigen zijn te rangschikken en voor wier opneming dan ook geen rechterlijke machtiging noodig is. Wij waren dezer dagen in de gelegenheid het nieuwe gebouw te bezichtigen onder lei ding van de directie der stichting en van den architect, den heer J. Rothuizen uit Arn hem. Het gebouw, dat geheel afgescheiden ligt van het krankzinnigengesticht Wolfheze, biedt plaats aan 54 mannen en 76 vrouwen. Het bevat alles, wat in een modern geoutil leerde kliniek aanwezig behoort te zijn. Beneden bevinden zich de kamers voor den geneesheer-directeur, spreek- en onder- zoekkamers, verblijf- en ziekenzalen; op de eerste verdieping slaapzalen, kamers voor den assistent-geneesheer en voor de hoofd en eerste verpleegsters, enz., terwijl op de tweede verdieping 28 verpleegsters-kamers zijn gebouwd. In het achtergebouw bevinden zich het laboratorium, de operatie-kamer, de keuken, röntgen- en hoogtezonkamer, ontwikkelkamer benevens de recreatiezaal en de werkplaat sen voor mannelijke en vrouwelijke patiënten, die volgens de z.g. arbeidstheraipie behan deld worden. Een fraaie, groote tuin biedt alle gelegen heid tot het maken van wandelingen. De kliniek zal een dezer dagen in gebruik worden genomen. DE PRINSES BEZOCHT HET MUZIEKFEEST. Begroet met „Hou-zee" geroep. In de omgeving van het Concertgebouw had zich gisteravond tegen acht uur een groote menigte verzameld, om getuige te zijn van de aankomst van H. K. H. Prinses Juliana, die naar gemeld het 2e con cert dat in het kader van het Nederlandsch Muziekfeest o.l.v. prof. dr. Willem Mengel- 'ber is gegeven, heeft bijgewoond. Toen de auto met de vorstelijke bezoekster voor den ingang aan de J. W. Brouwers straat stilhield, en de prinses vriendelijk groetend met haar gevolg uitstapte, ging er uit de menigte een spontaan gejuich op. Een incidentje deed zich voor, toen plotse ling van achter de afzetting een aantal per sonen naar voren kwam en H. K. H. onder den uitroep „Hou Zee!" met uitgestrekten arm den fascistengroet bracht. Tot eenig optreden van de politie gaf de ze daad geen aanleiding, aangezien zij be schouwd werd als een uiting van aanhanke lijkheid jegens het Vorstenhuis. Het vertrek van de prinses, na afloop van het concert geschiedde eveneens onder veel belangstel ling van het publiek. Het posthuis aan de Van Baerlestraat had een extra bezetting, teneinde de belang stellenden op een afstand te houden. help! tegen zenuwpijn a 11 fi d Uilsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjei van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes ven 2 labl. k 10 ets. Onder den invloed achter het stuur. Getuige wist, dat klager iets te maken had net een communistische jeugdvereeniging °P zekeren dag had hij daar vrij voor gevraagd. Klager ontkent dit, wel is hij leider van een door de stad gesubsidieerde speeltuinver- eeniging geweest. Klager: ja. Klager: Neen. Gok gaf klager toe, dat hij lid was ge weest van de vereeniging van vrienden van de Sowjet-Unie. Propagandavergadering in „het Gulden Vlies". Een geslaagde inzet. Een v r o u w e 1 ij k e aanwezige vreesde, dat als de keuringsdienst weg gaat er nog meer geknoeid zal worden. Wegens korte staking. KLINIEK „NLDER-VELUWE". Te Wolfhezen. 255. Gedurende eenige oogenblikken was Piet Prik kel geheel radeloos. „De brandweer" hijgde Drein Drentel. „Prachtig", vond Piet. Hij holde gauw naar de brandwacht en zei: „Jullie moeten gauw komen, want het zeemonster is los gebroken en er gebeuren misschien ongelukken!" 256. Intusschen was het zeemonster in een zaal te recht gekomen, waar juist een feestvergadering werd gehouden. Het vloog de zaal door en sloeg met zijn groote vinnen alle lampen kapot, waardoor de zaal eensklaps in diepe duisternis was gehuld. De heeren die op het podium stonden waren gek van angst.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7