Agenda Publicaties 'Jlcavinciaal4flieuws £cuuU ett £uchtaaact 3ieck&School Stad en Omgeving Weecbecicht DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. DE SNELHEID VAN DE „NORMANDIE". MAX BAER GEWOND. INTERVIEW MET KEIZER HAIL SALASSIE. „Wij zullen verzet bieden". BERGEN WIERINGEN LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ ROEPT U. ONZE POSTVLUCHTEN. „HET VLIEGVELD". SIR MAC PHERSON ROBERTSON OP DE KAASMARKT. GOUDEN HUWELIJKSFEEST ECHTPAAR BEK—PUTTENAAR. HET GOUDEN PAAR. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, 'half 8, hoofdnummer Mannen in 't Wit (dramhoofdrollen Clark Gable en Myrna Loy. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Fedora (dram.); hoofdrol Marie Bell. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het geheim van de Sfinx (detective-verhaal); hoofdrollen Lionel Atwill. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, hoofdnummer Op Stap (hum. Holl. film); optreden Fientje de la Mar, Jopie Koopmans, Louis Davids, Henriëtte Davids e. a. Toegang boven 14 iaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 10 Mei. 8.15 uur, gebouw De Unie, concert mevr. Vas DiasHissink, Willi Kohier en Jan Couvée. De Minister van Defensie heeft om trent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens BROEDER- DIENST betreffende de hieronder ge noemde persoon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: C. POSTMA, lichting 1936. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekendmaking in beroep worden geko men doorr: a. den ingeschrevene, wien de uit- praak geldt of door diens wettigen vertegenwoordiger b. door elk der o/erige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoor diger. Heu verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 10 Mei 1935. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. heeft de Joodsche openbare meening in te lichten over, naar de inleiding woordelijk zegt, „deze walgelijke vervalsching". De overigens tijdens de geheele behandeling volkomen kalme en correcte toehoorders barstten op dit oogenblik in luid bravo-ge- roep uit. Wanneer Fleischhauer dan nog opstond om een verontschuldiging uit te spreken werd hij van alle kanten gehoond. In Fransche scheepvaartkringen heeft men zijn hoop gevestigd op het nieuwe reusachtige schip „Normandie", dat naar men hoopt een ernstige candidaat zal blijken te zijn voor den bekenden biauwen wimpel. Tijdens de technische proeftochten heeft het schip met op volle capaciteit loopende machines een snel heid bc 'kt van 31,7 knoopen of ruim 58 K.M. per uur, wat overeenkomt met een kruissnelheid van 28 knopen per uur, waardoor het den Atlantischen Oceaan in recordtijd zou kunnen over steken. De zwaar gewicht wereldkampioen Max Baer heeft te Ashburypark in New- Yersey bij de repetities voor een radio hoorspel een ongeval gehad. Door het ontploffen van een knalpatroon liep hij eenige brandwonden aan de borst op en is naar het ziekenhuis overgebracht. Het bleek, dat hij boven de hartstreek eenige brandwonden had gekregen. Vol gens den een zou Baer het pistool zelf hebben gelost, terwijl volgens anderen een ander dit schot in Baer's richting zou hebben gelost. De verwonding bleek niet ernstig te zijn. De correspondent van de „Daily Tele- graph" te Addis Abeba, had een inter view met Keizer Hail Salassie van Abessinië, die Donderdagavond naar de versterkte stad Harrar is vertrokken. Voor zijn vertrek deelde hij mede, dat hij, wanneer Italië zijn oorlogszuchtige voorbereiding zou voortzetten, de alge- moene mobilisatie zou afkondigen. De Keizer verklaarde dat hij zijn politiek, die ondanks de militaire voorbereidin gen en de vijandige propaganda van Italië nog steeds erop gericht was, een scheidsrechterlijke beslissing uit te lokken, nog niet had opgegeven. Abes sinië, zoo vervolgde de Keizer, heeft veel op het spel gezet, door af te zien van een algemeene mobilisatie als te genmaatregel tegen Italië's optreden. Ik blijf vertrouwen, dat in de zitting van den Volkenbondsraad van 20 Mei a.s. een beslissende stap wordt gezet in de richting van een vreedzame oplossing. Indien dit echter niet het geval is, en indien Italië zijn militaire toebereidse len voortzet, dan njoeten wij mobilisee- ren. Nooit zal Ethiopië genoegen nemen met een toestand van onofficieelen oor log zooals aanwezig was, toen Japan zijn operaties in Mantsjoerije ten uit voer bracht. Wij zullen van het begin af aan tegenstand bieden. Naar de correspondent verder meldt, hebben de redevoeringen in de Italiaan- sche Kamer, die tegen de regeering van Abessinië gericht waren en vooral de rede van den onder-staatssecretaris voor de Koloniën, Lessona, die Abessinië een land van roovernij en slavernij noemde, te Addis Abeba de overtuiging gewekt, dat Italië tot den oorlog besloten is. Onze plaatsgenoot, de heer S. Boersma, assistent-commies bij de direcie belastingen, is met ingang van 1 Juli om gezondheids redenen eervol ontslagen en op vervroegd pensioen gesteld. De heer Boersma is reeds vanaf 1 Juni 1900 bij de belastingen werkzaam. Zijn le standplaats was Vaals, daarna Kerkrade, St. Geertruid, Eijsden, Nieuwerschans, Hal- lum,Egmond aan den Hoef en sinds 1912 was zijn standplaats Bergen. De heer Boersma heeft zich als een ijverig ambtenaar en goed mensch doen kennen en zeker zullen velen heb een verder rustig leven toewenschen. Palingdiefstallen. Den laatsten tijd komen hier palingdief stallen voor. Een paar weken geleden is van iemand een vischkaartje met inhoud wegge nomen en thans is van een visscher in het randkanaal ten Zuiden van Wieringen, een palingkaar geleegd. De inhoud bedroeg slechts 12 pond. Van dezen visscher heeft men echter ook een in het kanaal staande fuik gestolen. Van een en ander is bij dë po litie aangifte gedaan. Men schrijft ons: De Nederlandsche Bond „Landbouw en Maatschappij", gewest N.H., organiseert 17 Mei a.s. in de Harmonie, aanvang 's mor gens half tien een groote openbare vergade ring. De adviseur van den bond, den heer J. Smid uit Voorburg, oud-referendaris van het departement van landbouw; de heer G. J. Ruiter te Knijpe, secretaris van den Frie- sche Zuivelbond; de heer J. Willeman te Krabbendijke, bespreken daar de algemeene economische politiek; het Zuivelvraagstuk; de positie van den Akkerbouw en de vraag of er voor het platteland geen bestaan mogelijk is. Het kan u bekend zijn, dat Landbouw en Maatschappij niet alleen met critiek komt, maar positieve regelingen voorstaat, waar door het mogelijk wordt, ook bij de bestaan de internationale toestanden van tolmuren en autarkie, aan de bevolking van het platte land een bestaan te verzekeren. Wij wen- schen voor onzen arbeid een redelijk be staan. Dit is ook een landsbelang, aangezien geen volk bestaan kan, wanneer de arbeid op het land moet worden stilgelegd. De toestanden ten plattelande worden on houdbaar en daarom is het noodzakelijk dat alle plattelanders, w.o. wij ook de bewoners van de kleine steden rekenen, wier bestaan ten zeerste afhankelijk is van de meerdere of mindere welvaart ten plattelande, zich ach ter de eischen van Landbouw en Maatschap pij stellen. Landbouw en Maatschappij wint, door de juistheid van haar ideeën veld. Wie op de hoogte wil zijn van onze tijdvragen, doet in ieder geval verstandig kennis van haar ideeën te nemen. Wij verwachten dan ook van de plattelanders uit ons gewest, dat zij 17 dezer naar Alkmaar trekken, om daar door te demonstreeren, dat het hun ernsti- gen wil is, dat met de bestaansmogelijkheid voor de plattelanders gerekend wordt. DE DIENST VAN DE K.L.M. IN DE WEST. Onderhandelingen met Vene zuela geslaagd; opening spoe dig te verwachten. De K.L.M. is op het oogenblik met de Venezolaahsche regeering aan het onderhan delen over de voorwaarden, waarop zij toe stemming zou kunnen krijgen over Venezo- laansch gebied te vliegen, wat zij noodig heeft om de bij de opening van den K L.M.- dienst in de West de reeds van het begin af beoogde verbinding met het luchtnet der Pan American Airways, die te Cumareba zou worden gelegd, tot stand te brengen De on derhandeling hebben een gunstig verloop ge had en men is op het oogenblik doende met het opstellen van de noodzakelijke overeen komst. Er kan nog niet gezegd worden wan neer deze gereed zal zijn, maar men ver wacht, dat het vrij spoedig zal wezen. Zoo dra de overeenkomst tot stand is gekomen, zal de K.L.M. maatregelen nemen om den dienst CuragaoCumarebo in werking te stellen. Een precieze datum kan in verband met het bovenstaande uit den aard der zaak thans nog niet genoemd worden. De bedoe ling is, dat de K.L.M. op de nieuwe verbin ding tweemaal per week zal vliegen met de zich reeds op Cura^ao bevindende Snip en de Oehoe, die naar men weet eerlang naar Cu ragao zal worden afgezonden. ZOMERDIENST K.L.M. De K.L.M. zal gedurende den zomer dienst, welke voor het binnenlandsch lucht verkeer van 15 Mei tot en met 5 October duurt, de volgende diensten onderhouden: Amsterdam-Rotterdam-Haamstede-Vlis- singen v. v., twee diensten per dag. Van 29 Juni tot en met 9 September wordt de lijn doorgevlogen naar Knocke, terwijl tevens ge durende deze periode een directe week-end- dienst RotterdamKnocke v.v. wordt inge steld (facultatief). Tijdens het hoogseizoen: 13 Juli31 Augustus, wordt nog een derde dagelijksche dienst aan de bestaande toege voegd. Rotterdam—Amsterdam—Groningen v.v. Tweemaal daags. Rotterdam—AmsterdamTwenthe v. v. Tweemaal daags. Amsterdam—Rotterdam— Eindhoven v.v. Tweemaal daags. EindhovenBrussei v.v. Eenmaal daags. De dienst is zoodanig ingericht, dat alle lijnen te Amsterdam resp. Rotterdam aan sluiting op elkander hebben, zoodat er ver bindingen Twenthe—Zeeland—Knocke en Groningen—Zeeland—Knocke etc. gescha pen zijn. Op alle lijnen loopen Zaterdag zgn. week enddiensten in beide richtingen. De verbinding Lindhoven—Brussel wordt ditmaal voor het eerst geëenploiteerd. Op de lijnen naar Zeeland en Twenthe zullen Fokker/Douglasvliegtuigen gebruikt worden, waardoor aanzienlijke tijdsbespa ring verkregen wordt. Een vlucht Amster damTwenthe bijv. duurt dit jaar slechts 35 minuten, vorig jaar een uur. De binnenlandsche verbindingen sluiten dit jaar zeer goed aan op het internationale luchtnet. Zoo zijn alle binnenlandsche lucht havens dezen zomer verbonden met Londen, Brussel, Parijs (aansluiting naar Zuid- Frankrijk en Zwitserland) en Berlijn (aan sluiting Warschau, d? Oostzeehaven, Praag, Weenen en Boedapest) en visa versa. De verbinding Eindhoven—Brussel v. v. is een lijn, welke d.tmaal voor het eerste ge ëxploiteerd wordt. Daar deze lijn te Brussel aansluiting geeft naar Parijs, Zuid-Frank rijk en Zwitserland, behoeven de bewoners uit het Zuiden des lands thans niet meer via Rotterdam te vliegen, wanneer zij naar deze bestemming willen reizen. Bovendien heeft deze lijn groot belang voor het locale ver voer tusschen Brabant en Brussel, dat, in verband met de Wereldtentoonstelling, zeer intensief al worden. De Ijsvogel is heden te Bandoeng geland. „Het Vliegveld" van deze week opent met een artikel over de ontploffing van Ahlhorn, de groote Duitsche marineluehtschiphayen in Oldenburg, die 5 Januari 1918 op geheim zinnige wijze in de lucht vloog en waarbij 4 loodsen en 5 luchtschepen werden vernield. Er is aan sabotage gedacht, maar dat schijnt nooit te zijn bewezen. Er is een beschou wing over de vliegtuigindustrie in Tsjecho- Slowakije en er zijn brieven van medewer kers in Parijs en Batavia. Edward Startz, de Phohi-omroeper, vervolgt zijn zeer lezens waardig relaas van zijn reis met de K.L.M. naar Indië. Tot administrateur benoemd. De Pater Provinciaal der Priesters van het H Hart heeft onze vroegere stadgenoot pater P. Kops benoemd tot administrateur te Heer, Limburg. OUDERAVOND VAN DE HOFDIJK- SCHOOL. Woensdag werd er een ouderavond gehou den aan de Hofdijkschool. Waarschijnlijk ten gevolge van andere gelijktijdig gehouden vergaderingen was het bezoek minder talrijk dan vorige malen. Dat was wel jammer, om dat het programma goed verzorgd was. De dames Ohlen en Elte verleenden hare muzi kale medewerking. Een zestal nummers voor piano en viool werden artistiek door de dames uitgevoerd. Het gebodene werd door de aanwezigen op hoogen prijs gesteld, wat bleek uit het hartelijk applaus. De woorden van dank, door den voorzitter tot de dames gericht, waren dan ook zeer verdiend. Na afdoening der gewone punten werd den ouders gelegenheid gegeven het schrifte lijk werk hunner kinderen in te zien. Tevens konden in de 6e klasse een aantal teekeningen door de leerlingen dier klasse vervaardigd, bezichtigd worden. Ten slotte hield het Hoof der School, de heer J. N. Kroone, een inleiding over het On derwijs in de Natuurlijke Historie Spreker begon met uiteen te zetten, wat het doel van dit onderwijs is en welke waarde, zoowel materieele als formeele, er aan toegekend moet worden. Daarna gaf hij aan, wat er, volgens het uniforme leerplan der niet-op- leidingsscholen in de verschillende klassen van dat vak moet worden onderwezen, om vervolgens te bespreken, hoe, aan de hand van dat leerplan, de leergang voor de school is ingericht en welke hulpmiddelen daar voor aan de school aanwezig zijn. Achtereen volgens werd er aangegeven, wat er van plantkunde, dierkunde en natuurkunde wordt onderwezen en spreker legde er vooral den nadruk op, dat het niet de bedoeling is, op de lagere school een systematische behandeling van de leerstof te geven, maar vooral te wij zen op allerlei interessante bijzonderheden, die er bij de verschijnselen in de natuur zijn op te merken. Dan kan men zeker zijn, dat het doel van dit onderwijs wordt bereikt, n 1 het eenigszins leeren kennen van de voorwer pen in de natuur en door het wekken van be langstelling in dieren, planten en natuurver schijnselen, de gewoonte te doen ontstaan van nauwkeurige waarneming en onderzoek. Daardoor zal liefde voor de natuur worden aangekweekt. Als slot der causerie, die met groole aandacht werd aangehoord, liet spre ker eens zien, over welk mooie hulpmiddelen er voor het natuurkunde onderwijs aan de school kan worden beschikt. Na de rondvraag sloot de voorzitter met dank voor de opkomst. Onze stad kreeg hedenmorgen onver wacht bezoek van sir Mac Pherson Ro- bertson en diens echtgenoote, die met een tweetal begeleiders per auto uit Den Haag waren gekomen om de Alk- maarsche kaasmarkt te bezoeken. Hoewel de populair geworden organi sator van de Melbourne-race eenigen tijd vrij onopgemerkt het typische beeld van onze kaasmarkt aanschouwde, werd zijn tegenwoordigheid weldra op gemerkt, waarna verschillende toeristen en Alkmaarders hun camera's op hem richtten. Sir Robertson was steeds bereid even te poseeren. Hij vroeg een jonge dame, die een kiek van hem genomen had, of zij wist wie hij was, waarna zij tot zijn vreugde de Melbourne-race noemde, maar daar bij niet goed op zijn naam kon komen. Hij deelde ons mede, dat hij onze kaasmarkt bijzonder interessant vond hij had trouwens verschillende film opnamen genomen. Ook zeven jaar gele den had hij met onze markt kennis ge maakt. Hij vond de kleeding der kaasdragers in verband met het oude gildewezen zeer bezienswaardig, maar betreurde het zoo laat te zijn gekomen, dat hij den handel zelf niet meer had kunnen be kijken. De als West-Friesche boerin met oud-Hollandsche kap gekleede echt genoote van den heer Doets wekte door haar bijzondere kleederdracht zijn be langstelling op. Hij nam een foto van haar terwijl zij voor haar huis met dén oud-Hollandschen gevel stond. Eenige andere buitenlanders waaronder Amerikaansche journalisten volgden zijn voorbeeld, zoodat verwacht mag worden, dat die opname wel in Ameri kaansche bladen zal verschijnen. Ook de Magdalenenstraat als typisch beeld van een oud stadje trok sir Robertson's be langstelling. Sir Robertson, mevrouw Robertson en hun begeleiders begaven zich daar na naar hotel Proot, waar de lunch ge bruikt werd. Als een loopend vuurtje was het nieuwtje door de stad gegaan en toen de Melbourne-race-organisator het hotel verliet, waren er vele belangstellenden. De firma Keg uit de Langestraat had de vriendelijke attentie den Australi- schen gasten eenige kaasjes aan te bi-den. Zij waren voornemens door te rijden naar de Wieringermeer, teneinde de Zuiderzeewerken in oogenschouw te nemen. EEN JUBILEUM. Heden herdenkt de heer J. Timmer den dag waarop hij 25 jaar aan de N.V. de Alkmaarsche ijzer- en metaalgieterij werk zaam is. Na 's morgens door den directeur op zijn bureau te zijn ontvangen werd hem met hartelijke woorden een zilveren horloge met inscriptie aangeboden, terwijl hij van de le den van het personeel een wollen traplooper met een bloemstuk ontving. Voor 50 jaar trad in Alkmaar, gelijk met het echtpaar Habich, de heer en mevr. H. J. Bek—Puttenaar in het huwelijk, zoodat ook zij heden hun gouden huwelijksfeest vierden. Beiden zijn geboren Alkmaarders en reeds 23 jaar bewonen zij het perceel Verl. Land- straat 10. Daarvoor waren zij woonachtig in de Tuinstraat, waar de heer Bek als be stuurslid van de Coöperatieve Woning- bouwvereeniging, mede de stoot heeft gege ven aan den eersten vereenigingsbouw hier ter plaatse, met 't zeer sympathieke karakter, dat niet de vereeniging, doch dé bewoners op den duur eigenaar van de huizen wor den. De heer Bek is steeds een uitstekend tim merman geweest. Voor zes jaar kreeg hij echter een verlamming aan zijn arm en ge werd hem krachtens de invaliditeitswet een pensioen van 2.60 per week, onder intrek king van zijn ouderdompspensioen van 2.50. Dat men in arbeiderskringen met dergelijke ervaringen weinig respect heeft voor een zoodanige uitvoering van onze sociale wetten, laat zich begrijpen. Vandaag was het echter feest in de ver sierde woning. De montere 76 jarige bruid was beslist voornemens vanavond nog eens een dansje te maken. Ook hier waren vele bloemstukken en naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.6 m.M. te Thorshavn. Laagste barometerstand 752.5 m.M. te Vardö. Verwachting (geldig tot den avond van 11 Mei): Meest matige oostelijke tot noordelijke wind; aanvankelijk nog helder tot licht be wolkt, later toenemende bewolking, aanvan kelijk nog droog; later wellicht iets kouder. Weeroverzicht. De hooge druk neemt in de kern geleide lijk af, doch breidt zich steeds verder naar het westen en het noorden uit en sluit aan het polaire gebied van hoogen druk in de Poolzee en over Groenland aan. In het noordwesten verschijnen telkens nieuwe depressies, die koude brengen en sneeuwval in noord-Scandinavië. Over centraal-Europa waait nog steeds een krachtige en zeer droge luchtstroom uit het oosten of zuidoosten. De depressie in het zuidwesten blijft zwak en breidt zich uit over de Golf van Biscaye. Blijkens de vliegtuig-waarnemingen wordt het vooral hoog in de atmosfeer veel war mer In de onderste kilometers is de tempe ratuurstijging veel min Ier sterk! In de westelijke Alpen ligt de temperatuur van 0 graden nog beneden 25Q0 M. In de oostelijke nooger. Het is te voorzien, dat de noorde lijke winden over Scandinavië thans arc tische luchtmassa's naar het zuiden zullen gaan transporteeren, waar het in het Oost zeegebied tot een koude inval zou kunnen leiden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 8.04 uur licht op. gelukwenschen ingekomen. De jongens en de kleinkinderen hadden op het bin nenplaatsje zelf een klein tooneeltje ge maakt en reeds vanmiddag heerschte er in den familiekring een echt feestelijke stemming. Aan het gouden paar ook hier onze gelukwenschen. In het eenvoudige huisje aan de Ramen, sinds zijn geboorte door den heer Habich bewoond, heerschte heden reeds vroeg een vreugdevolle stemming. Een oude buurman, de heer Bont, wa3 een van den eersten die, mede namens de buren een gelukwensch kwam declameeren, waar mede hij het hart van het gouden paar ver overde. De bruid, hoewel monter, was be grijpelijk wat zenuwachtig. Ze was zoo ver standig geweest reeds vroeg een kalmeerend middeltje te gebruiken en dit was wel noo dig, want het angstig verbeid gouden huwe lijksfeest was in het teeken van een ongeken de, niet verwachte belangstelling gezet. Den geheelen dag kwamen er verschillen de bezoekers de beide nienschen met hun 50- jarig huwelijksfeest gelukwenschen. Ook een groot aantal schriftelijke felicitaties kwamen binnen. Voorts mocht het jubileerende paar vele cadeaux ontvangen, w.o. 5 taarten, 2 tul banden, 10 kaasjes, verschillende bloemstuk ken w.o. een met een enveloppe met inhoud van Dr H. en een zeer fraai bloemstuk met een kaasje van den heer de W. Van een handelaar in planten die vroeger Alkmaar bezocht en dan door den heer Habich werd geholpen, waren twee fraaie rodondendrons ingekomen, van een kaart- clubje een doos chocolade, terwijl de echtge noote van den slager O. haar gelukwenschen met een heerlijke pan soep deed vergezellen, Room, melk, advocaat en wijn, de gewenschte benoodigdheden voor een bruiloftfeest be hoorden mede tot de gezonaen geschenken. De heer Koel (firma Krijns) zond een kistje sigaren, een pijp, een pak tabak, be nevens de toezegging dat de man, zoolang hij leeft, vrij zijn pijpje tabak zal kunnen rooken. Van de familie B. was een groote doos met alle mogelijke kruidenierswaren inge komen, die bijzonder goed van pas kwam. Dank zij onze lezers konden wij heden weder een tweede geldafdracht doen. De beide menschen gevoelden zich overge lukkig en dit te meer, omdat door de vele geschenken een intieme bruiloft kon worden gevierd, terwijl het ingekomen geld kan worden aangewend voor het aanschaf fen van de noodige kleeren enz., waaraan men reeds lang geen cent had kunnen uit* geven. Heden mochten wij nog de volgende gaven ontvangen: P. 0.25: E. 2.-; Jb. V. te H. 1-—5 Mevr. P. 0.25; P. K. te B. 1—Van de kinderen 0.50; J. M. 0.75; Een be langstellende 1.—; J. ƒ0.25; A. H. 2—j G. D. 1.-; L. L. 1.-; P. R. 0.25 H. J. L. 1.—; D. W. 1.—; C. A. O 1.-; R. 1—; J. D. te O. 1.—M. D. te O. 1.—; D. 2.50; fam. T. 1-—j mevr. L. 1.—; A. Z. 2.50; Van 2 Oud Alkmaarsters 2.fa. P. B. 0.50; A. P. H. 1.M. D. te Voorburg f 1~~ A. R. H. te B. 2.50; J. R. te B. a. f 1.-; W. S. te B. a. Z. 1.—; K. L- 5.-; W. 0.25; Mevr. L. 5.-; Mevr. H. 5.—. Totaal 48.50. Alhoewel in ons nummer van gisteren h'et eindbeslag juist was, is in de opgave nog vergeten te melden een inzending van N N., alhier van 2.50. le en 2e verantwoording 123 02. To taal generaal l 171.52.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2