DUBBEL%STER HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL interessante redevoering van ata turk. ernstig spoorw egonoeluk in rusland. fBuumdond De „Flora" te Heemstede. door een trein meegesleurd. Stad mOmgeifitiQ (jwotf De noodhulpcommissie staat machteloos tgenover de situatie en noemt den toestand uitermate ernstig. Er bestaat gevaar, dat de 350.000 gezinnen, die door de hongercata» strofe geteisterd worden, ook nog door epi demieën worden getroffen, Ter gelegenheid van den vierden grooten partijdag der Republikeinsche Volkspartij heeft Kamel Ata Turk in Amerika een op merkelijke redevoering gehouden over de buitenlandsche politiek. Hij verklaard o.m.: Turkije streeft er naar den internationalen vrede te handhaven en goede vriendschap te onderhouden met alle aangrenzende landen. Onder krachtigen bijval wees Ata Turk en de duurzame en eerlijke vriendschap van Turkije met de Sovjet-Unie en herinnerde hij vooral aan den steun, welke de Sovjet- Unie verleent aan de Turksche eischen in de kwestie der zee-engte De Turksch-Sovjet Russische vriendschap zal ook verder den internationalen vrede dienen Aangaande het Balkan-pact wees de pre sident op de beteekenis van dit pact, dat tot taak heeft de onrust op den Balkan te doen verdwijnen. Na gewezen te hebben op de vriendschap tusschen Turkije en Iran en de vriendschap pelijke betrekkingen met Afghanisatn en de andere landen, verzekerde de Ata Turk, dat de Turksche republiek naar niets anders streeft dan een nuttig en vredelievend lid te zijn van de groote familie der volken. Ata Turk besloot met den wensch, dat het den Volkenbond zal gelukken het interna tionale vertrouwen te consolideeren en de wonden van het verleden te genezen. Acht dooden; ruim honderd ge wonden. Acht personen verloren het leven, terwijl honderd en drie personen gewond werden, waarbij veertig levensgevaarlijk, toen trein No. 6 van Moskou naar Wladiwostock in volle vaart in botsing kwam met een goede rentrein in de nabijheid van Sjitoehotze op 22 K.M. ten Oosten van Charbin. Het on geluk had gistermiddag om 3 uur plaats. De express-trein vloog in zijn geheel uit de rails en is volkomen vernield. OVERDREVEN OUDERS- Agenten van het departement van Justitie in Santa Monica hebben de vingerafdrukken genomen van John Clinton, een knaap van4 maanden. Hoewel het jochie na tuurlijk nog geen enkele misdaad heeft be gaan, heeft de justitie de vingerafdrukken genomen op verzoek van de ouders, die zoo zeer met hun spruit zijn ingenomen, dat zij de mogelijkheid vreezen, dat het ventje wel eens zou kunnen worden ontvoerd. Zij mee- nen nu alle onheil te hebben afgewend. De afdruk is geregisteerd in de afdeeling van het departement van justitie te Washington. RAY HAMILTON OP DEN ELECTRI5CHEN STOEL. De gouverneur van Texas zal Ray Hamil- ton, staatsvijand nummer één van Texas niet sparen voor den electrischen stoel. Gis termiddag heeft de gouverneur bekend ge maakt, dat bij de executie, welke tegen mid dernacht is vastgesteld, niet zal tegenhou den. Joe Palmer, een lid van de „gang" van Hamüton, zal voor dezen de doodenkamer binnengaan NOODWEER !N AFRIKA. Volgens een bericht uit Durban werd de provincie Natal door een verwoestende ha gelstorm geteisterd. Vooral tusschen Leuws- burg en Pongele zijn de gevolgen ontzet tend. Twee op het vliegveld Gollel staande toestellen zijn vernield. Duizenden vogels omgekomen. Een lichtpunt vormt slechts de volkomen vernietiging van een zwrem sprinkhanen. HET CONFLICT ITALIË—ABESSINIE. De Abessinische kwestie blijft in de Italiaansche dagbladen op den voorgrond der belangstelling. De politiek van vijandig heid van Abessinië ten opzichte van Italië op economisch en commercieel gebied tot voor kort en op militair terrein op het «ogenblik en de noodzakelijkheid van die door Italië genomen maatregelen worden uiteen gezet met veel bijzonderheden van documen tatie en argumenten. Afgevaardigde Pace schrijft in een.der bladen, dat de buiten landsche pers over het algemeen de Italiaan sche maatregelen ten opzichte van Abessinië heeft uitgelegd als een doelmatige waar schuwing aan den eenen kant en een vredes- factor aan den anderen kant, zoo het waar 1S> dat men zijn eigen kracht moet toorten om die niet te gebruiken. Dat is ook de wil van Italië, maar daaraan moet worden toe gevoegd, dat het geen fascistische stijl is te beschikken over krachten en daar bij voor komende gelegenheid geen gebruik van te maken. NAZI'S ONDER OOSTENRIJKSCHE MONARCHISTEN. Gevangenisstraf wegens pro paganda. Naar de Times meldt heeft de Weensche rechtbank Karl Brehovski, den penning meester van den „Reichsbund der Oester- reicher" een der voornaapiste monarchis tisch eorganisaties, tot zes maanden gevan genisstraf veroordeeld wegens het voeren van nationaal-socialistische actie onder de ledcn van den bond. Vier andere function- narissen werden geschorst en een majoor van het leger, de leider der afdeeling Weenen van den bond. trad vrijwillig af. Pp 'ast van aartshertog Otto had graaf Mirbach, een zijner adjudanten, dezer dagen bezoek aan Weenen gebracht om een onderzoek in te stellen naar aanleiding van r'cbten, die Steen ockerzeel hadden be- 'ckt, dat de bond werd overstroomd met nazi's. Mirbach slaagde er in zich ervan te vergewissen, dat zelfs een aantal function- narissen onder de leden van den bond actie voerden ten gunste van de nazi-partij. Onlangs bleek, dat 80jongelieden, die zich voor het lidmaatschap van den bond hadden aangemeld, actieve nazi-agitators waren. Zij werden gedwongen hun bewijs van lidmaat schap terug te zenden. PROCES TEGEN T. KREUOER. Veroordeeld tot terugbetaling van ruim Kr. 900.000. De rechtbank te Stockholm heeft uitspraak gedaan in het proces van Kreuger en Tolls en Ivar Kreugers faillieten boedel tegen Torsten Kreuger (den broeder van Ivar) om terugbetaling van een groot bedrag. Torsten Kreuger werd veroordeeld tot terugbetaling van kr. 943.000 met rente en tot afgifte van drie Grieksche obligaties van 94.689 elk Daarentegen werden andere eischen, o.a. be treffende terugbetaling van ongeveer kr. 6 mill., afgewezen. De som van kr. 943.000 is samengesteld uit een bedrag van kr. 443.450, zijnde het restant van de som der Torsten Kreuger verschuldigd werd beschouwd in verband met den verkoop door hem van het blad „Stockholms Tianingen", die het eigendom was van Ivar Kreugen, en een bedrag van kr. 500.000, dat Torsten Kreuger van zijn broeder in Amerika had gekregen eenige maanden voor diens dood. De afgewezen eisch inzake kr. 6 mill. betrof gelden, die Ivar Kreuger tusschen 1928 en 1931 aan zijn broeder had gegeven en die, naar de recht bank aannam, vorderingen van Torsten Kreuger betroffen. De Grieksche obligaties zijn reeds door beslaglegging op grond van een rechterlijke beslissing in het bezit van den boedel. Er is al 20.000 op afbetaald, die de boedel derhalve eveneens heeft ont vangen. EVOLUTIEPROCES. De komende strijd. In de interessante beschouwing, welke de Berlijnsche correspondent van de Times wijdt aan den bim.eniandschen toestand, welke in de belangstelling eenigszins op den achtergrond wordt gedrongen, nu de buiten landsche politiek in een zoo kritiek stadium is gekomen, wordt erop gewezen, dat de be trekkelijke rust, ingetreden na het Saarple- bisciet, in den laatsten tijd plaats maakt voor een zekere bezorgde onrust. Twee ge beurtenissen o.a., zoo constateert de Britsche journalist, aan wiens mededeelingen wij hier een en ander ontleenen, hebben daartoe bijge dragen, n.1. de plotselinge afkondiging van den algemeenen dienstplicht en het feitelijke, nat. soc. échec tij de verkiezingen te Dantzig „Herstel van de militaire souvereiniteit vond natuurlijk in het eerste oogenblik in stemming bij iederen voderlandlievenden Duitscher. Daarop volgde echter, in het bij zonder bij de arbeiders, berusting, gepaard gaande met een gevoel van bezorgdheid over ae practische gevolgen ervan. Volgens de geruchten n.1. zouden de mannen van de oudere lichtingen de personen tusschen de 22 en 35 jaar evengoed als de jongeren ge durende éénjaar moeten dienen een voor uitzicht, dat nu niet bepaald aangenaam is voor lieden, die gehuwd en in vaste betrek king zijn. Later weer het heette, dat de oudere lichtingen geen vol jaar onder de wa pens zouden worden geroepen. Het is onder deze omstandigheden duidelijk, dat met groote spanning de definitieve dienstplicht regeling wordt afgev.acht. Ook is een zekere onrust ontstaan, omdat velen voorzien, dat tenslotte de nieuwe mili taire maatregelen op oorlog kunnen uitloo- pen. Daarnevens ducht men de gevolgen er van op financieel gebied, in den vorm van zwaardere belastingen en verhooging van den levensstandaard. De algemeene houding van een groot deel der bevolking begint die van hulpeloosheid te worden, welke uitdrukking vindt in een cy nisch schouderophalen bij het afkondigen van nieuwe regelingen. Velen staan sceptisch ten opzichte van het „socialisme" van het re gime. In het „praktische socialisme" van de winterhulp ziet men veelal tenslotte slechts een anderen vorm van liefdadigheid op groote schoote schaal, en diepgaande ver denkingen zijn, terecht of ten onrechte, ge rezen betreffende de administratie ervan. Vrij algemeen kan men de meening vernemen dat de corruptie, welke gevolgd is op die van het gehate „systeem", wijdvertakt is en niet minder ernstig. Onder de arbeidersklasse heerscht een zekere apathie, maar ook niet meer. Men heeft zijn groeven, doch erkent het succes van de bestrijding der werkloosheid. Men is passief; er is geen werkelijk verzet; er is geen middelpunt, waaromheen men zich groepeeren kan, en er is ook geen vooruit zicht op. De geheime politie verslap niet in haar waakzaamheid, maar zij werkt meer dan vroeger in stilte. Tweemaal in dit jaar heeft zij een drijfjacht gehouden op socialisten en communisten. Aan de socialistische onder grondsche agitatie is een ernstige slag toe gebracht. De conjmunisten, als gewoonlijk beter georganiseerd en ingelicht, hebben de meesten van hun leiders kunnen redden. Doch ook zij hebben ernstige verliezen gele den. De geheele operatie heeft vrijwel onop gemerkt plaats gehad, tengevolge van de verbetering in de methoden van de geheime politie. Ten slotte cons'abert de cor~espondent, dat de pogingen van de gematigde groepen om iets te verkrijgen dat lijkt op een normaal gezag van de wet, vorderingen maken. De unificatie van alle jucicieele bevoegdheden onder den rijksminister van justitie, als on derdeel van de plannen voor de rijks hervor ming, kan in de praktijk in ^roote mate een einde maken aan de willekeurige plaatse- liiye interpretatie van een zekeren wetten- chaos De legerautoriteiten schijnen terrein te winnen in den strijd om dé al te fanatieke elementen in de oefeningen van de Hitier jeugd. De leider daarvan, kolonel Hierl, acht een jaar noodig om de jeugd speciaal nat. soc. indeeën bij te brengen alvorens zij in mi litairen dienst gaan, waartegen echter econo mische en opvoedkundige bezwaren ziin gere zen, terwijl krachtig geageerd wordt voor een half jaar arbeidsdienst, opdat de jonge Duitscher slechts anderhalf jaar uit zijn werkkring zal worden gehaald. Na melding te hebben gemaakt van aan wijzingen, die duiden op een herleving van de antisemietische actie, besluit de Engel- ache correspondent met de opmerking, dat alleen politiek-kortzichtigen kunnen hebben gemeend dat, toen bij het begin van het jaar, de gematigde Rijksweer-conserfatief-industri- eele groepen gerocten invloed begonnen te krijgen op den gang van zaken, de geheele toestand ook ineens zou veranderen. Twee maanden van een evolutieproces kunnen niet afrekenen met heigeei. een tweejarig revolu tieproces heeft tot stand gebracht. De gema tigde krachten en de fanatieke nat.-soc. ele menten staan thans in een ingewikkelder, tel kens veranderenden strijd, welke eenige jaren kan duren, alvorens er een definitief resul taat zal zijn bereikt. Dit resultaat kan zijn een Duitsche nationale stuctuur, bestaande uit de beste elementen, te vinden in het nat- socialisme, waarop de invloed van het leger en de conservatieve kringen zich heeft doen gelden. Het alternatief echter zou waar schijnlijk een extremistisch nationaal-bolsje- wisme zijn! JAPAN KRITOT EEN NIEUW PERSBUREAU. Oisteravond heeft te Tokio een belang rijke conferentie plaats gehad van> vertegen woordigers van 18 Japansche dagbladen, waaronder de belangrijkste dagbladen van Tokio en Osaka en 8 voorname provinciale dagbladen, terwijl de conferentie tevens werd bijgewoond docr den minister van buiten landsche zaken Hirota en den minister voor verkeerswezen. De conferentie had' tot re sultaat dat een organisatie-commissie werd ingesteld voor de oprichting van een nieuw nationaal nieuwsagentschap. Het nieuwe persbureau zal worden geor ganiseerd als een pers-assic-iatie, waarbij alle belangrijke bladen in ^et land zullen zijn aangesloten, evenals de Japansche Radio Omroep Maatschappij. Het zal in zich opnemen de beide grootste Japansche be staande persbureaux Sjimboen Rengo en Nippon Dempo. De vijlde tijdelijke tentoonstel ling. Gelijktijdig met het ingaan van de laatste ronde, de vijfde tijdelijke ten toonstelling die in het Bloemenpaleie wordt gehouden, kan men vanaf heden ochtend de 500.000e bezoeker verwach ten, waardoor de kosten gedekt zijn. Ge durende de laatste tien dagen der 4e Flora heeft men een gemiddelde van circa 21.000 bezoekers per dag gehad, dit heogeg emiddelde is vooral te danken aan het drukke bezoek op de twee in deze periode liggende Zondagen met tezamen ongeveer 70.000 bezoekers. Op het oogenblik, bij de opening der vijfde tiendaagsche, staan buiten de darwin en late. tulpen in vollen bloei. De tuinaanleg kojpt gedurende dezen bloeitijd met het frissche groen van de pas ontloken bootnen hoe langer hoe meer tot zijn recht. De geweldige dar- winperken en darwintuinen met bloeien de heesters zullen voor de echte bloe menliefhebbers een nog grootere attrac tie vormen dan vorige bloeiperioden. In het gebouw, hetwelk gevuld wordt door collectieve en individueele inzen dingen, worden wij verrast door den aanblik van vervroegde zomerbloemen zooals irissen, lelies, gladolussen, dhali- as, anjers en rozen, terwijl ook dezen keer wederom een geweldige collectie orchideeën ingezonden. Het zijn vooral de groote hoeveelheden irissen die de aandacht trekken. Bovendien is het een knap staaltje van kweekkunst om op dit vroege stip gladiolussen en dahlias te toonen. Tengevolge van het bezoek van een groot aantal Amerikanen, die per s.s. Statendam gisteravond in Rotterdam zijn aangekomen, zijn hier reeds eenige dagen geleden verschillende journalisten van de Amerikaansche pers aanwezig om het geheele bezoek voor hun cou ranten te verslaan. Het Uitvoerende Comit heeft dit bezoek aangemoedigd, mede om deze vooraanstaande Ameri kanen te interesseeren voor allerlei heesters, struiken en bollen, welke in hun eigen land niet te krijgen zijn en waarvan de invoer in Amerika is ver boden. Het kan niet uitblijven of al onze gewassen zullen hun groote belangstel ling opwekken en dit zal hopelijk bijdra ge) tot meer steun aan de pogingen om do Amerikaansche grenzen voor Hol- landsche kvveekproducten geopend te krijgen. De Amerikaansche gezant te Den Haag, Z.Exc. Gronville T. Emmet heeft dt „Flora V55 geopend. „Ik acht het een groote eer", zoo zeide do gezant, „deze tijdelijke tentoonstel ling te mogen openen en ik weet tegen woordig te zijn bij een gebeurtenis van internationale beteekenis. Vooral nu we vandaag zoove'e bezoekers uit de gehee le wereld hier zien. Ik ben er zeker van, dat het voldoe ning schenkt aan de initiatiefnemers van de tentoonstelling, dat het publiek koj enthousiast gereageerd heeft op al les wat zij hebben gedaan. Mede namens mijn Iandgenooten bied ik mijn harte lijke gelukwenschen aan. Het is een prachtig bewijs van waar- deoring dat meer dan 150 Amerikaan sche tuinliefhebbers den Oceaan over gestoken zijn om de tulp op eigen bodem te zien. Amerika is een land van bloemliefheb- bers, maar ik moet bekennen, dat we op het gebied van bloembollencultuur Nederland moeten volgen, en ik ben er zeker van, de wenschen van mijn bloe- menminnende Iandgenooten uit te druk ken, als ik zeg, dat zij blij zullen zijn, wanneer tariefmuren en andere beper kende bepalingen zoo geregeld kunnen worden, dat het voortdurend mogelijk blijft voor ons, om van U steeds meer bollen af te nemen. Hoe makkelijker dat gemaakt kan worden, hoe beter. Dames en heeren, en speciaal gij, Ame rikaansche bezoekers, ik hoop, dat gij genieten zult van de prachtige bloemen tentoonstelling die nu geopend wordt. Ik hoop, dat ge gelegenheid hebt den groei en bloei der bollen te zien en te bestudeeren en dat gij zult beseffen hoe groot en belangrijk de bollencultuur in Nederland is. Dat moge voor U een aan sporing zijn, om de methoden die hier toegepast worden, na te volgen, zoodat wij in ons land gelijkwaardige bloemen krijgen. Ik hoop, dat gij met het gevoel, zooals ik het ook heb, naar huis zult keeren, dat dit heele land, een bloemen tentoonstelling heeft, als nergens ter wereld." DAME DOOR AUTO DOODGEREDEN. Tijdens het nakijken van achterlichtje. het Gisteravond tegen twaalf uur is een tweepersoons auto, welke op den Haar lemmerweg tusschen Sloterdijk en Half weg aan den kant stond, aangereden dcor een van Haarlem komende auto. Vermoedelijk doordet een dame, die achter de stilstaande auto stond, iets nakeek, was het achterlicht van deze auto niet zichtbaar. De dame werd ge grepen en zoodanig gewond, dat zij kor te) tijd later aan de gevolgen is over- leaen. De eigenaar van de stilstaande auto werd licht gewond, terwijl de chauffeur van de auto die de aanrijding veioorzaakte en diens meisje eveneens Echte kwetsuren opliepen. Het slacht offer is naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis overgebracht, terwijl de ge wonden, na verbonden te zijn, huis waarts konden keeren. De politie heeft de zaak in onderzoek, de beide auto's zijn in beslag genomen. Jongen ontsnapt aan den dood. Bij het passeeren van een onbewaakten spoorweg-overweg werd de 15-jarige P. v. de B., wonende te Enschedé, aangereden door een motorwagen, rijdende op de spoor lijn Enschedeé—Ahaus. Ondanks het feit, dat de jongen 30 M. werd medegesleurd, bracht hij het er vrij goed af. Hij liep een schouderontwrichting en ontvellingen aan lichaamsdeelen op. Per ziekenauto werd hij naar het r. k. ziekenhuis overgebracht. Het ongeval moet aan de onoplettendheid van het slachtoffer zijn te wijten. „LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Jaarvergadering. In hotel „Proot" werd Woensdagavond ge houden de jaarlijksche algemeene ledenver gadering van de Ver „Liefdadigheid naar Vermogen". Aan het jaarverslag van den secretaris, mr. A. Schenkeveld, ontleenen wij het volgende Het ledental is in 1934 met een terugge- loopen en bedraagt thans 138. De samenstelling van het bestuur bleef gelijk, daar het aftredend lid, de heer Appel, herkozen werd. Zoo is de samenstelling op nieuw; P. A. de Lange, voorzitter; mr. A. Schenkeveld, secretaris; mr. F. A. Josephus Jitta, penningmeester; W. J. D. Appel; mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille en J. RAngers. Ook de heeren Bruin en Lind werden op nieuw tot rapporteur gekozen, waardoor er in de commissie van onderzoek evenmin wij ziging kwam en zij bleef bestaan uit; W. Bruin, C. A. Grootegoed, H. J Haasbroek, J. Lind Azn., A. J. B. Lohman, J. H. W. Lut- jeharms, L. H. Obdam, N. v. d. Poll, W. F. Slinger, T. J. H. Vermeulen. Dezelfde stabiliteit bleef er in de vertegen woordiging in den Armenraad, waarin mrs. A. Schenkeveld en F. A. Josephus Jitta resp. primus- en secunduslid bleven. Zou 't, zoo lezen wij in het jaarverslag, dank zij de voortgaande bezuiniging, werkelijk de laatste maal zijn, dat dit lichaam gerapporteerd kan worden? Van de 47 ingekomen aanvragen werd er 1 ingetrokken en moesten er niet minder dan 24 afgewezen wor den, zoodat er op 22 gunstig be schikt kon worden. Meer dan de helft der aanvragers kreeg dus nul op het request. Voor een aeel is dit zeker een gevolg van het besluit, waarvan -het verslag over 1932 gewaagde: we zouden ons „beperken in de uitgaven, name lijk in die gevalien, welke volgens onze statuten niet op onzen weg lig gen". Maar voor een ander en zeker grooter. deel hebben de aanvragers dit geheel aan zichzelf te wijten. Te vaak dienen zij 'och een verzoek in, waarboven kon staan: Neen, hebben1 wij al. Wellicht denken zij daarbij? Baat 't niet, 't schaadt ook niet. Mag ik, aldus de secretaris in zijn verslag, er hun daarom op wijzen, dat zij aldus zelfs een driedubbele schade aanrichten: Bij hen, voor wie zij een aanvrage in dienen, wekken zij verwachtingen, welke op teleurstelling moeten uit- loopen, bestuur en rapporteurs be zorgen zij onnoodig werk, en en 'hier denken zij misschien heelemaal niet aan psychologisch is 't niet geheel onverklaarbaar, dat aanvra gers, wier verzoek vaak moet afge wezen worden, ten deze een repu tatie krijgen, welke ook bij de grootst mogelijke objectiviteit niet steeds in het voordeel is dergenen, die zij door onze Vereeniging geholpen willen zien. H. M. de koningin ontving in 1934 blijk baar geen enkel verzoek om steun uit Alkmaar; althans had het bestuur daarover geen advies uit te brengen. De ontvangsten bedroegen 1321.48, de uitgaven waren 795.87. Tegenover een ontvangst van 1321.48 staat dus slechts een uitgaaf van 795.87, zoodat er een batig saldo is van 525.61. „Meer dan ooit geldt thans wel 't woord van den Heere Jezus: De armen hebt Gij altijd met U. Mogen wij bij ons werk, zij 't heel uit de \erte en als menschen met groote voorzichtigheid, Zijn Goddelijk voorbeeld volgen en als Hij trachten te zijn: een Vriend der Armen". Aldus eindigt het jaarverslag, dat goed gekeurd werd Het aftredende bestuurslid mr. A. Schenke veld en de aftredende rapporteurs C. A< Grootegoed en H. J. Haasbroek werden her kozen. De beide eerstgenoemden namen .aun her benoeming aan, maar de heer Haasbroek deed dit niet. Hij meende n.1., dat voor hem, die bijna 25 jaar rapporteur geweest was, de tijd gekomen was als zoodanig af te treden. De vergadering, hoezeer zij dit be treurde, kon dit billijken. Gelukkig verklaar de hij zich bereid nog in functie te blijven, tot er eén opvolger voor hem gevonden zal zijn. Hiertoe zal het college van rapporteurs een voordracht aan het bestuur doen toe komen. Er werden verder 24 aanvragen behan deld, waarvan er 8 afgewezen moesten wor den. Voor de 16 andere gevallen werd toe gestaan aan giften en rentelooze voor schotten een totaalbedrag van 5'0, waar onder een gift van f 25 voor J. Habich. 259. De meneer van Artis was erg blij toen hij hoor de dat er buiten een zeemonster voor hem stond. Hij wilde graag zelf eventjes kijken. Hij wilde het monster vriendelijk stemmen en streek het over den kop, terwijl hij zei: „kopje krauw, kopje krauw". 260. Hij wist eigenlijk niet goed waar hij het zee monster moest bergen en stelde daarom voor de nieu weling maar naar het nijlpaardenhok te brengen. Daar was het zeemonster echter niet van gediend en het begon te keer te gaan, zoodat alle menschen die om Artis woonden zaten te beven

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7