DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Van Kempen-Slaafs domineeren over alle linies. Het duo wint den koppelwedstrijd, Slaafs de achtervolging en Van Kempen de sprints. Mooi werk van de amateurs. FRAAI VUURWERK! Wielrennen. Fraai vuurwerk! Jawel, al e doelen wij hiermede niet het kleur rijke spel, dat telkenjare aan de Kanaalkade wordt afgestoken! Maar het bliksemwerk, het flitsen hoog door de bochten, het zich plotseling naar beneden laten vallen, het snelle demarreeren, dat allemaal was vuur werk van wielrenners, üe zich ge heel gaven en die het publiek meer dan eens in vervoering brachten. Dat alles was vuurwerk van de bovenste plank, dat boeide, dat liet meeleven. Zulke wielersport is gaaf, is frisch en loyaal en zoolang er renners zijn, die zich zoo geven, zoolang zal onze wielersport zich in de belangstelling van duizenden verheugen. Het was, dunkt ons, een heele durf van de directie, om de concurrentie van Han Hol lander te trotseeren, maar zij mag tevreden zijn. Zeker, de baan had met zoc-'n pro gramma eigenlijk uitverkocht moeten zijn, maar Han Hollander hield natuurlijk eenige honderden doortrapte voetbalenthousiaste lingen aan hun toestel gebonden en boven dien was het eigenlijk nog te koud voor de wielersport. Daar moet warmte en zon zijn op en om de baan en geen harde wind. De thuisblijvers hebben dezen keer vol komen ongelijk gehad, want de kwaliteit was dezen middag uitstekend. Het begon al met de amateurs, waar weliswaar Braas winnaar werd, maar waar twee Alkmaarders, Stehr en Groot, uitstekend reden en eerstgenoemde met een beetje meer geluk in de afvalrace een veel hoogere plaats had kunnen innemen. En dan was misschien de eerste prijs in Alkmaar gebleven. Opvallend is, dat Langedijk op de schaats beter uit de voeten kan, dna op de fiets, al sloeg deze Oudkarspelier ook gisteren geen slecht figuur. En wat scheelt Willemse? Hij rijdt niet meer zoo goed als weleer! Maar wellicht komt hij straks wei wat beter in worm, als het warmer wordt. Hij kan best behooren tot hen, die pas bij lekker warm weer zich geheel kunnen geven, net als bij voorbeeld een Willem Metz! Wester wij nemen nu ie profs en on- afhankeliiken liet in de 10 K.M klasse mentrace heel wat moois zien en wij ver wachten al, daf hij in den koppelwedstrijd nog beter te voorschijn zou komen, maar de Haarlemmer stelde toen ernstig teleur. Door stug en taai rijden had hij in die 10 K.M race een ronde voorsprong kunnen nemen, zoodat hij zooveel punten verzamelde, dat zelfs Metz, die ook een ronde uitliep, hem niet meer kon bereiken! Wester won dan ook verdiend met Metz als een uitstekende tweede. J. v. Kempen. Belangrijker was o.i. de sprint. In matches deux kwamen Jan van Kempen, Oszmella en Verhaegen tegen elkaar uit. En de kat achtige Jan bleek in fraaien vorm en won zijn beide ritten. Den Belg venaste hij zoo ab soluut, dat de Hollander, die steeds aan het wiel ging hangen, zeker twee lengten voor sprong had, voordat Degraeve op tempo was gekomen. Oszmella was be.er op zijn hoede, maar moest ook den kop nemen. En hoewel hij van Kempen voortdurend in de gaten hield, kon hij de plotselinge demarrage juist niet vlug genoeg beantwoorden. En eenmaal op gang gekomen liet van Kempen zich niet meer passeeren. Hij won „a son aise"! individueelen 10 K.M.-wedstrijd. Het koppel werd tegen het einde terecht uit den strijd genomen. Slaatsvan Kempen domineerden, abso luut. In de klassementen was van Kempen verreweg de sterkste en dus kreeg het koppel een veilig aantal punten. En in de jachten waren zij zeker ook de besten, zochten ope ningen, vluchtten weg op de meest onver wachte momenten, liefst hoog door die bochten langs het heele veld, om dan plotse ling naar beneden te schieten en een halve ronde te nemen, voordat het veld op gang was! De meeste concurrentie hadden zij van Debruycker—Verhaegen, die dan ook voort durend in de gaten werden gehouden en bij elke poging tot ontvluchting moesten ont dekken, dat een oranjeman vlak achter hen zat! Zoo zeer van zijn kracht overtuigd was het favorietenkoppel, dat het bij een premie <ie Belgen rustig een winstronde liet nemen. Om die echter onmiddellijk daarna weer terug te nemen! Oszmella, gekoppeh slecht, maar net koppel bleek niet tegen de aan Spijker, reed niet F. Slaats. De taaie Slaats bleek uit het goede hout gesneden. Zijn achtervolging tegen Omer Debruycker was er een van goed gehalte. Slaats begon weliswaar in een iets lager tempo dan de Belg, maar daarna voerde hij het tempo regelmatig op, weldra had hij den kleinen achterstand ingehaald en precies 14 ronden na het startschot werd Debruyc ker gepasseerd. Was het wonder, dat v. Kempen—Slaats meteen favoriet waren voor den 75 K M. kop pelwedstrijd? En dat zij zich binnen een minuut reeds populair mochten noemen bij het Alkmaarsche publiek? In dien koppelwedstrijd was er helaas geen harmonie tusschen Wesfer en Pelser. Het aflossen van die twee was zwak en eerstgenoemde reed veel minder dan in den twee vorigen opgewassen, evenmin als Adan —Metz, die tegen het einde nog geducht kwamen opzetten en die herhaaldelijk pro beerden, om een ronde te heroveren. Maar niets werd hun cadeau gegeven. De overige koppels waren zwakker en ein digden dan ook met grooten achterstand. De verschillende races. Precies op tijd wordt begonnen met het eer ste gedeelte van den omnium-wedstrijd voor amateurs: de jachtrace. Deze race levert een eclatante zege op voor Stehr, die voortdurend meer vooruit gaat en in dit nummer de aller sterkste was. De overigen kampten vinnig en verschillenden van hen reden zeer goed. Het resultaat was: 1. K. Stehr 8 ptn.; 2. H. Bol 7 ptn.; 3. J Groot 6 ptn.; 4. P. Braas 5 ptn.; 5. J. Lan gedijk 4 ptn; 6. J. Hcman 3 ptn. 7. A. J. Willemse 2 ptn en 8. V. Ris 1 ptn. De afvalwedstrijd (tweede gedeelte van den omnium) brengt een teleurstellend resul taat voor Stehr, die al te gauw de baan moet verlaten. De uitslag was: 1. Braas 8 ptn.; 2. Groot 7 ptn.; 3. Lan gedijk 6 ptn.; 4. Homan 5 ptn.; 5. Ris 4 ptn.; 6. Willemse 3 ptn.; 7. Stehr 2 ptn en 8. Bol 1 punt. Tot slot een tijdrace over 1 K.M. met staande start. Weer bleek, hoe bij deze wed strijden de stuurkunst een voornaam onder deel van het rijden is Braas was de snelste en Stehr volgde op hem. De uitslag was: 1. Braas in 1 min. 20 sec 8 ptn.; 2. Stehr in 1 min. 21.6 sec., 7 ptn.; 3. Homan in 1 min. 21.8 sec., 6 ptn.; 4. Bol in 1 min 22.2 sec., 5 ptn.; 5. Willemse in 1 min. 23 sec., 4 ptn.; 6. J. Groot in 1 min. 23 6 sec., 3 ptn.; 7. Langedijk in 1 min. 26.6 sec., 2 ptn. en 8 Ris in 1 min. 29.2 sec., 1 ptn. De totale uitslag was dus: 1. P. Braas 21 ptn.; 2. K. Stehr 17 ptn.; 3. J. Groot 16 ptn.; 4. J. Homan 14 ptn.; 5 H. Bol 13 ptn.; 6. J. Langedijk 12 ptn.; 7. A. J. Willemse 9 ptn. en 8. V. Ris 6 ptn. De sprints. Ie rit: 1. Jan van Kempen (laatste ronde 11.2 sec.), 2. Verhaegen. Verhaegen moest den kop nemen. Na de derde ronde demarreerde van Kempen heel plotseling met een paar vinnige trappen en Verhaegen reageerde zeker 2 seconden te laat. Hij kon nauwelijks het wieltje houden. 2e rit: 1. Oszmella (laatste ronde 11.2 sec.), 2. Verhaegen. Weer moest Verhaegen den kop nemen en hoewel hij goed uitkeek en voortdurend den Duitscher in de gaten hield, wist Oszmella in een vinnige spurt 2 ronden voor het einde d\.n kop te nemen en te winnen in een lange eindspurt. 3e rit: 1. van Kempen (laatste ronde 11.4 sec 2. Oszmella. Van Kempen liet Oszmella weer voorgaan, demarreerde weer heel plotseling en hoe Oszmella ook reed, de Hollander won zeer verdiend. Totaal uitslag: 1. Jan van Kempen 2 ptn.; 2. Oszmella 3 ptn.; 3. Verhaegen 4 ptn. Klassement-race over 10 K.M. Negen profs en onafhankelijken stellen zich daarna op om een klassementrace te rijden over 10 K.M. Wij zelf luisteren tijdens het startklaar maken van de renners naar Han Hollander en naar de Braban^onne en wen- schen ons op dat oogenblik eenige honderden K.M. ten Zuiden van de Alkmaarsche baan! Als de strijd op de baan nu maar interes sant wordt. Jawel, 't begint al, want Adan vliegt weg en het veld gaat dus jagen. Dat beteekent dus, dat de uitlooppoging mislukt! Het eerste klassement is voor Wester, die snel bij de bel wegvlucht en als eerste over de streep gaat. En meteen doorzet en een halve baan neemt, omdat het veld droomt. Ook de Reus gaat weg en Moerkerk probeert het eveneens. Het tweede klassement verloopt zonder strijd en Wester nadert langzamerhand het trage veld. Net bij het 3de klassement vliegt Metz uit het veld weg en brengt even leven in de brouwerij. De taaie Wester komt na rondenlangen strijd tenslotte bij het veld en heeft dus de leiding met een ronde voorsprong! En als er nog 18 ronden te rijden zijn, vlucht Metz weg, neemt een halve ronde en hoe het veld ook vecht, hij nadert het veld voortdurend en na 7 ronden is zijn achter stand op het veld nog s'echts 15 M. En met 7 ronden voor het einde neemt onze Metz eveneens een ronde Dan begint het te spannen, terwijl Moer kerk van de gelegenheid profiteert, om ook een ronde te nemen! Zoodat het laatste klassement de beslis sing moet brengen. Dat wint Wester, terwijl Metz tweede wordt. De uitslag is dan: 1. Wester, 12 ptn.; 2. Metz, 6 ptn.; 3. Moerkerk, 5 ptn. De rest is een ronde achter. Tijd: 14 min. 37.4 sec. Een goede race! Het duel Slaat—Debruycker. Na het startschot is Debruycker het eerst op topsnelheid, maar Slaats haalt zijn klei nen achterstand al gauw in en loopt daarna voortdurend uit, al verdedigt de Belg zich taai. Toch is Slaats positief de sterkste en na 14 ronden is de Belg ingehaald door den zeer soepel en regelmatig rijdenden Slaats, die zich in enkele minuten reeds populair maakt op onze baan. Tijd 2 min. 59.4 sec. De koppelwedstrijd. Nog zijn er geen 10 ronden gereden, of WesterPelser vliegen weg en nemen heel gauw een halve ronde. Dan gaat het veld het tempo opvoeren en als Slaats eventjes zijn kracht toont, zijn WesterPelser al gauw ingehaald. En we zien meteen, dat Slaats— v. Kempen en Debruycker—Verhaegen de twee gevaarlijkste koppels zijn. Trouwens, zij verliezen elkaar niet uit het oog, nemen heel gauw een ronde, jagen door enblijven angstvallig bij elkaar. Prachtig is de stuur kunst van deze twee koppels, die domineeren. Even verslapt het tempo, waarvan Wester Pelser probeeren te profiteeren. Maar dat lukt niet, want meteen wordt de achtervol ging weer ingezet en weldra is het veld weer bij de vluchtelingen. En dan komt er groot enthousiasme als Debruycker even „maft". Slaats ziet het, en springt boven langs het veld, v. Kempen krijgt een zwaai van hem en het duurt slechts eenige ronden en Slaats—v. Kempen hebben een ronde voorsprong op de Belgen en 2 ronden op de rest! Maar net is de situatie zoo, of de Belgen vluchten weg, nemen ook een halve ronde, voordat van Kempen het veld trekt. De Bel gen krijgen hun ronde niet cadeau, al loo- pen ze geleidelijk in en nemen na harden strijd de ronde terug. En met Slaatsvan Kempen hebben de Belgen dus samen de lei ding met 2 ronden voorsprong op de rest! Nu probeeren de mindere goden het, maar opnieuw mislukken de pogingen. En dan komt het eerste klassement. De uitslag is: 1. Pelser, 4 ptn.; 2. Kruid, 3 ptn.; 3. Jan v. Kempen, 2 ptn.; 4. Spijker, 1 Ef.n' Direct na dit klassement loopen Pelser Wester weg en het lijkt er op, dat ze een ronde achterstand zullen ophalen. Maar dan wordt het hun toch niet cadeau gegeven, want de rest begint juist op het goede mo ment het tempo te verhoogen en dat betee kent dus een vergeefsche poging! Dan komt er een premie van 6 voor de eerste winstronde. Er is liefhebberij voor, want direct wordt het tempo hooger. Echter de kleinste poging wordt al direct in de kiem gesmoord. Totdat Slaats weer hoog uit de bochten weg schiet, van Kempen zijn rug krom en de rest als 't ware doet stilstaan. En Slaats neemt en passant ook v. Kempen's werk over en pikt nu heelemaal alleen het rondje! En opnieuw staan Slaats—v. Kempen al leen aan den kop! Even later komt er een premie van 2.50 voor een sprint over 5 ronden. En Slaats neemt deze riks in ontvangst. Even blijft het dan rustig, maar Metz veroorzaakt een nieuwe jacht, waarvan het favorietenkoppel Slaats—v. Kempen probeert te profiteeren. Doch de Belgen zijn op hun hoede en er komt weer heel wat leven in de brouwerij. Vooral, als de Belgen alleen weg vluchten en Slaatsv. Kempen hen nazet ten. Dan begint alles te juichen en is er geen kans op winst. Intusschen is het Metz—Adan door stug volhouden gelukt, een ronde achterstand te rug te nemen. Zonder sensatie komt dan het 2de klasse ment, dat van Kempen zonder inspanning wint. 1. van Kempen, 4 ptn.; 2. Pelser, 3 ptn.; 3. Adan, 2 ptn.; 4. Moerkerk, 1 ptn. Dan komt er weer een premie van 5 voor een winstronde, uitgeloofd door „Cen tral". Wester—Pelser hebben er trek in, maar net als ieder denkt, dat ze „ze hebben", beginnen de Belgen te jagen. En een formi dabele jacht ontstaat, vooral, als de Belgen 'n kleine 50 M. voorsprong nemen en die tot een halve baan vergrooten. Zelfs krijgen de Belgen kans op de 5 gulden en ze winnen die tenslotte ook zeer verdiend, dank zij ech ter van KempenSlaats, die het veld eenigs- zins drukken. Dan zijn de Belgen weer samen met van KempenSlaats aan den kop! Echter pre cies voor een minuut, want dan gaat van Kempen eventjes spurten en er is al weer geen houden aan. Hij glipt overal tusschen door en Slaats doet de rest. Maar meteen gaan de Belgen met OszmellaSpijker weg! En opnieuw komt er actie in de kuip, er wordt gereden in een tempo, dat allen boeit. Maar de strijd is slechts kort en wel dra keert de rust terug, ook al, omdat het 3de klassement begint. De uitslag van dit klassement is: 1. v. Kempen, 4 ptn.; 2. Pelser, 3 ptn.; 3 Spijker, 2 ptn.; 4. Verhaegen, 1 pt. De stand is dan: 1. van Kempen—Slaats, 10 ptn.; op 1 ronde: 2. Debruycker—Verhaegen, 1 punt; op 3 ronden: 3. Oszmella—Spijker, 3 ptn.; op 4 ronden: 4. KruidMoerkerk, 4 ptn.; 5. Metz—Adan, 2 ptn,; op 5 ronden: 6. Renaud—de Reus, 0 ptn.; 7 ronden: 7. PelserWester, 10 ptn. 'eer heerscht er rust na dit klassement, waarin van Kempen zijn kunnen toonde. Totdat Pelser wegvlucht. En aangezien Wes ter kwaad is op den achterstand, wordt het weer levendig in de baan. Niet lang echter, want de rust komt na enkele ronden weer terug en voor het 4de klassement gebeurt er niets. Al weer domineert van Kempen! 1. v. Kempen, 4 ptn.; 2. Debruycker, 3 ptn.; 3. Pelser, 2 ptn.; 4. Oszmella, 1 pt. Direct na het klassement wordt het tempo weer opgevoerd door de zwakkere koppels. We< Maar het veld is zeer attent en weer mislukt elke poging tot ontvluchting. Totdat Metz—Adan een poging doen en een halve baan nemen. Dan pas komt het veld zelf op tempo. Maar 't lijkt tê laat, want Metz en Adan loopen iedere ronde iets in en nemen tenslotte een ronde terug! Maar als Oszmella wegvlucht, zet alles direct er achterna. En 't is natuurlijk weer mis. Dan looft het sigarenmagazijn Hartland 5 uit voor een winstronde! En al weer vlucht Slaats uit de boven- baan weg, het publiek begint te brullen, van Kempen flitst ons voorbij, de Belgen knarsen op hun tanden, zetten de vluchtelingen ach terna en het heele stelletje davert nu over de latten. Maar Slaats en van Kempen hebben de 2 riks te pakken! Doch op hetzelfde mo ment vluchten de Belgen weer weg en een duel ontstaat tusschen Slaats—v. prachtig Kempen en DebruyckerVerhaegen. Het af lossen gaat nu vlekkeloos, 't publiek leeft mee en dat wordt wel het hoogtepunt van den middag! En dan plotseling bij het aflos sen vallen Metz—Adan en worden tijdelijk geneutraliseerd. Dan komt het 5e klassement. En van de rust maakt Spijker gebruik, om weg te vluch ten. 't Lukt en de ronde wordt genomen zon der dat de rest werkelijk tegenstand biedt. De uitslag van dit klassement is: 1. Debruycker, 4 ptn.; 2. Oszmella, 3 ptn.; 3. Slaats, 2 ptn.; 4. de Reus, 1 ptn. En nu probeeren de Belgen hun slag te slaan. Maar Slaats en Oszmella zetten de vluchtelingen na en ook deze poging mis lukt. Doch een paar minuten later herhaalt zich de poging met al weer hetzelfde resul taat. En direct daarop gaat Metz weer weg, Adan lost goed af en al gauw is een halve ronde genomen. Maar dan vindt Slaats het voldoende en een daverende strijd ontstaat tusschen de twee sterkste koppels en Metz—Adan verlie zen hun voorsprong weer. Maar nogmaals probeeren ze het, nemen weer een vrij groo- te voorsprong en verliezen die opnieuw op dezelfde wijze. Maar ze houden vol, even als Renaud—De Reus. En beide koppels ne men tenslotte een ronde terug. Meteen nadert dan het einde en dus het laatste klassement met het volgende resul taat. 1. v. Kempen, 8 ptn.; 2. Debruycker, 6 ptn.; 3. Metz, 4 ptn.; 4. Spijker, 2 ptn. De einduitslag is dan: 1. v. Kempen—Slaats, 24 ptn.; op 1 ronde: 2. Debruycker—Verhaegen, 14 ptn.; op 2 ronden: 3. Oszmella—Spijker, 9 ptn.; op 5 ronden: 4. Metz—Adan, 6 ptn. De rest acht of meer ronden achter. Tijd 1 uur 47 min. 23.2 sec. A.S.V. VICTRIX. Door de A.S.V. Victrix werd gisteren ee.i trainingssprintrit gehouden over 500 M., waaraan door de renners met veel animo werd deelgenomen. Mede door het gure weer was er van de zijde van het publiek niet zooveel be langstelling voor de verrichtingen der renners als gewoonlijk. De wind heeft zijn invloed doen gel den op de gemaakte tijden. De uitslagen waren: A klasse: 1. K. Stehr in 37 sec.; 2. J. Pronk; 3. J. Zandvoort; 4. J. van Beek. B klasse: 1. W. Harms in 36.6 sec.; 2. S. Looper; 3. R. van Dijk: 4. H. Fial. C klasse: 1. J. v. d. Sluis in 39 sec.; 2. P. Evers; 3. K. Kusch. Jnioren: 1. N. Min in 42 sec.; 2. C. Zoter; 3. J. Ravenstein. WIELERCLUB „ALCMARIA". Zondag organiseerde de wielerclub „Alcmaria een .achtervolgingsrace voor A, B en C. Klasse over resp. 32, 24 en 17 K.M. Ondanks den vrij sterken wind is er snel gereden en werd door de elkaar be- kampende ploegen een felle strijd ge leverd. In Klasse A starten: Groep I: H. J. Mulder, Schoorl; .T. Snel, Bergen. Groep II: F. Roobeek, Bergen; P. Joon, Alkmaar. Deze rit werd na feilen kamp door groep II gewonnen in den tijd van 1 uur 3 min. 13 sec. Groep I maakte 1 uur 5 min. 9 sec. In Klasse-B startten: Groep I: W. Tol, Alkmaar; P. de Jongh, Purmerend; F. de Haan, Bergen. Groep II: W. Stammes, Warder; J. Huizinga, Purmerend; J. Derksen, Hei- Ioo; J. Hollebeek, Alkmaar. Groep II reed de 24 K.M. in 45 min. 54 sec. Groep I maakte 47 min. 54 sec. en wer den dus met 2 minuten door de achter volgers geslagen. In Klasse-C startten: Groep I: J. Frijn, Alkmaar; G. Brief je Bergen. Groep II: C. Duinineijer, Alkmaar. Gewonnen door groep I in 42 min. 38 sec. C. Duinineijer 43 min. 38 sec. REN- EN TOURVEREENIGING. De ren- en tourvereemigmg Onderling Ge noegen te Noordscharwoude hield een rit over 32 K.M. van Oudkarspel naar St. Maarten en langs den nieuwen weg terug De uitslag hiervan was: 1. H. van Won- !r.("Beentjes; 3. J. Druiven; 4. J. van Zijl; 5. Boon en 6. H. Kuiper. Tennis. ONZE TENNISCLUBS IN ACTIE. Afwisselend succes. Onze tennisclubs, die nu voor het tweede seizoen in competitieverband spelen, hebben het heel wat moeilijker dan een jaar geleden I rouwens, toen waren de clubs over T alge meen te laag ingedeeld en weiden Adven do en Alkmaar-Heiloo zonder moeite kam pioen. Nu ze in een hoogere klasse spelen, is er meer strijd en moet er harder gewerkt worden, om de zege te behalen. Dat is na tuurlijk een verheugend verschijnsel, omdat daardoor het spelpeil langzamerhand om hoog gevoerd wordt. En dat kan slechts onze tennissport ten goede komen. Wij laten hier de resultafPIT rtflgflT van de gisteren gespeelde wedstrijden AdvendoWestrast 44. Heerenenkelspelir G. v. Dijk sl. G. Bor- gerding 6—3, 8—6. Mr. H. Schuurman ver- liest van E. Verwaal 16, 36. Damesenkelspel: mej. M. Hartkamp vc; liest van mej. H. v. Beaumont 63, 6—8, 57; Mej. C. Hartkamp sl. mej. B. Levié 6—4, 6-1. Heeren dubbelspel: mr. H. Schuurman en ir. G. v. Dijk slaan E. Verwaal en J. Verweii 6—4, 4—6, 6—4. 1 Dames dubbeldames- Hartkamp verliezen van mej. Grimberg en mej. Beaumont 68 0-6. Gemengd dubbel: mej. M. Hartkamp en mr. H. Schuurman verliezen van mej. Levie en J. Verweij 6—3, 1—6, 1—6; mej. C Hartkamp en ir. G van Dijk sl. mej. Gri®. berg en G. Borgerding 7—-5, 6—4. T.C.G. IV (Haarlem)—Advendo II Heerenenkelspel: S. Kramer verl. van D Nap, 1—6, 2—6. A. Baart verl. van C. Asjes, 68, 6—2, 26. Damesenkelspel: mevr. Scholten slaat mej Schermerhorn, 60, 6—2. Mevr. van Hou ten slaat mei. J. Callantsee, 62, 2—6,6—1 Gemengd dubbelmevr. Scholten en Wilde- boer slaan mej. M. Schermerhorn en D. Nap 6—2, 36, 6—2. Mevr. van Houten en Baart verl. van mej. Callantsee en C. Asjes 4—6, 7-5, 7-9. Heerendubbel: Wildeboer en Baart verl. van Asjes en Nap, 06, 36. Damesdubbel: mevr. Schouten en mej. Wildeboer sl. mej. Callantsee en mej. Scher- merhorn, 7—5, 6—3. Be Quick IEnkhuizen 1—7, Heerenenkelspel: J. J. Haasbroek verl. y. N. Groen 6O, 3—6, 46. G. Kusters verl. V- R. Manjoero 46, 4—5, opgegeven. Damesenkelspel: Mej. K. Wessels verl. v mej. A. Groen 36, 4—6. Mej. B. A. Bos verl. v. mej. A. de Wit 2—6, 6-8. Gemengd dubbelspel: Mej. K. Wessels en J. J. Haasbroek sl. mej. A. Groen en R Manjoero 6—4, 62. Mej. J. M. Asjes en G. Kusters verl. v. mej A. de Wit en N. Groen 1—6, opgegeven Heerendubbelspel: J. Haasbroek en G. Kusters verl. v. N Groen en R. Manjoero 3-6, b-i, 3-6. Damesdubbelspel: Mej. J. M. Asjes en B. A. Bos verl. v. mej. A. Groen en mej. A. de Wit 3-6, 4-6. Bakkum IIBe Quick 35. Heerenenkelspel: W. F. Ubl verl. v. J. J. Deetman 1—6, 7—9. H. Horjus verl. v. M. Zweedijk 86, 4—6, 2-6. Damesenkelspel: Mej. A. Peys sl.. mej. J. Hagedoorn 3—6, 6—3, 6—4. Mej. T. Horjus sl. mevr. A. Haasbroek 4—6, 7-5, 6-2. Gemengd dubbelspel: Mej. T. Horjus en W. F. Uhl sl. mej. A. Blaauw en M. Zweedijk 6-4, 3—6, 6—2. Mej. A. Peys en H. Grijsen verL v. mej. M. Postma en S. Hamstra 2—6, 5—7. Heerendubbelspel: H. Horjus en W. F. Uhl verl. v. J. Deetman en S. Hamstra 5—7, 64, 26. Daroesdubbelspel: Mej. A. de Jaeger en mej. A. v. d Born verl. v. mej. N. Blaauboer en mej. M. Postma 7—9, 4—6. T. C. G. IIAlkmaarHeiloo I 5—3. Heeren enkelspel: H. Veke verliest van P. Schut 57, 62, 6—4. v. Houtum verliest van A. Offers 46, 5-6. Damesenkelspel: Mej. E. Fonkert slaat mevr. Schut 1—6, 61. 62. Mevr. Nijhuis slaat mej. R. Koppe 6—2, 46, 86. Heerendubbelspel: Kleekamp en v. Houtum verliezen van A. Offers en P. Schut 16, 3—6. Damesdubbelspel: Mevr. Nijhuis en E. Fonkert slaan mevr. Schut en mej. R. Koppen 4—6. 6—2, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mej. E. Fankert en H. Seveke slaan mevr. Schut en P. Schut 62, 36, 6—4. Mevr. Nijhuis en v. Houtum slaan mej. R. Koppen en A. Offers 5—7. 6—4, 8—6. Alkmaar Heiloo II won van V. V. G. A. II uit Amsterdam met 5—3. A t h 1 e t i e k. EEN ALKMAARSCHE SINGELLOOP. Van de turnkring Alkmaar en Omstreken. In de onlangs gehouden vergadering van den Turnkring Alkmaar en Omstreken werd besloten tot het houoen van een Singelloop, en wei op 26 Mei a.s. Om echter alle sport- menschen in de gelegenheid te stellen, is een vrije inschrijving opengesteld. Het inleggeld bedraagt 0 25 per persoon. De afstand zal zijn pl.m. 2K M. start, finish en tijd van aanvang zullen aan de deelnemers nog worden bekend gemaakt. De inschrijving sluit 18 Mei. Het bestuur verwacht een groot aantal deelnemers. Wandelen. DE P. M. VAN WUK-TOCHT. De Hoornschevereeniging W. S. V. „U. D. I.S. O. S." heeft de aardige ge dachte gehad j.1. Zondag een specialen wandeltocht te organiseeren onder den naam „De P. M. van Wijk Tocht", ter eere van den bekenden tippelaar, den hr. Van Wijk Genoemde tocht werd gehouden onder de hoofdleiding en bepalingen van de N.UW. Laten we beginnen met er op te wijzen, dat de regeling uitstekend verzorgd was. De organisatie, onder leiding van den heer Van Tongeren uit Hoorn was in de puntjes geregeld De verzorging der deelnemers, het parcours, voor alles had men bijzonde ren lof, waarvoor den heer v. Tongeren, als ziel der organisatie alle eer toekomt. Mede werking werd verleend door de afdeeling Alkmaar van de vereeniging „Eerst Hulp hij ongelukken". De jury bestond uit mejuffrouw Strijker te Wieringerwaard, den heer Joosten te Hoorn

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10