Amsietdamsche !Beuts Rechtszaken £uchtvaacl Jlucgedijke Stand. Jïjdschaften JtuMicaties ^Boeken MacktBecicfUm Jnqeionden Stukken Voorjaarswind over Texel. Koude voorjaarsdagen op Texel als overal. Maar het mooie eiland met zijn vogels en bloemen tooit zich in 't lentekleed. De moord te Hoofddorp. Tien jaar gevangenisstraf geëischt. DE AMSTERDAMSCHE BRANDSTICHTINGS-AFFAIRE. Voor de huisvrouw. BEZUINIGING OP ONS VOEDINGS BUDGET. Bloemkoolsoep (4 personen) 1 L. kooknat van bloemkool, 1 L. melk, eenige overgebleven stukjes gekookte bloemkool, 80 G. (8 afgestreken eetle- DE ZEVENDE DOUGLAS GEARRIVEERD. ALKM/ AR. OUDORP (AprU.) ZOMERTIJD. Het requisitoir. Risotto (voedzame vóórschotel voor 4 personen) MAX. DE NIEUWE DEMPEN. RAAD MOET van Maandag 13 Mei 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. mijnbouw. scheepvaarten. tabakken. i De voorstellen van het hoofdbestuur wer den daarna aangenomen met bijna alge meene stemmen. Nadat tenslotte nog enkele huishoudelijke zaken waren afgedaan, werd de vergadering te ruim half zeven gesloten. Neen, 't is niet de zoele zefier uit het zui den, die ik mij gewenscht had voor deze twee dagen op Texel. Dat zou in zon en zoelen zachten wind zich op zijn schoonst getoond hebben in het prille lentekleed der laatste Aprilsche dagen. Maar April hoe 'n prachtige maand kan het zijn! heeft het vrijwel radicaal bedorven dit jaar en 't al meer voortschrij den der groenende en bloesemende lentetee- kenen heeft plaats gehad haast dag op dag in kille vlagen, onder grauwe luchten, onder striemende buien regen. Zoo is het ook dezen Zaterdagmiddag. Voorjaarswinden waaien over Texel, ja, maar 't konden ook evengoed gure Novembervla- gen zijn. Als ik den Burg, de hoofdplaats, uitfiets, in de richting van Koog en de duinen, mag de kraag van de dikke winterjas wel op, zoo'n felle Noordwester jaagt aan uit de Noordzee over de kale landen. De schapen dreumen kouwelijk te samen. De lammeren Texel mocht wel lammereneiland heeten in deze weken schuilen kleumerig weg achter het moederdier. In den driehoek, waarvan de zijden de dor pen Burg, Koog en Waal verbinden, ligt het beroemde vogelterrein Waalenburg. Waalenburg! „Voor hoevelen, zegt J Drijver in zijn mooie boek over zijn geboorte land „Texel het Vogeleiland", zijn aan dien naam niet de beste herinneringen verbonden Daar zwierven vogelvrienden van nagenoeg iedere nationaliteit rond, daar hadden wij kans vogelkundigen en vogelbeschermers van naam te ontmoeten, daar konden wij ons overtuigen van de snel groeiende belangstel ling voor onze vogels. Van welke andere broedplaats werd de roem zoo rondgebazuind, welke werd zoo zeer als een haast internationaal bezit be schouwd? En het mooiste was nog, dat Waa lenburg niemand teleurstelde, dat het zelfs de hooggespannen verwachtingen in den regel nog overtrof.'' Waalenburg, dit inderdaad zeldzame vo geloord, is helaas niet meer wat het was. lang niet meer. Wij waren hier het laatst, vijf jaar geleden, „tusschen vogels en bloe men op Texel", op mooie zonnige Meische dagen. Nu ik er na vijf jaar terug kom, is er inplaats van de zon, de stralende zon van Mei, de grauwe hemel en de gure wind van deze Aprilmaand en 't is mij of de natuur op dezen loodgrijzen middag rouwt om Waa lenburg. Het typische brakwatergebied van den polder als geheel, met zijn merkwaardi ge flora en zijn nog heel indrukwekken der vogelbevolking van internationale be roemdheid, zooals het voor vijf jaar nog on aangetast zijn rijke schatten spreidde, is er niet meer. De bemaling der terreinen leidde tot ont watering en cultiveering, die aan de flora en fauna wel een ontzettend groote afbreuk moest doen. Gelukkig zijn enkele belangrijke stukken door de goede zorgen van de Ver- eeniging tot Behoud van Natuurmonumenten buiten de bemaling gehouden, zoodat er voor de vogels, die nu eenmaal het lage drassige land prefereeren enkele reservaten gebleven zijn. Als ik in den guren Noordenwind den polder binnenrijd, omringen mij dan ook alras als vanouds de vogelklanken. Grutto en tureluur, kievit en scholekster, bergeend en leeuwerik, kluut en kemphaan, zij laten zich alle (en zij niet alleen) weer hooren en zien in dit nog altijd belangwekkende vogeloord. Te leurstellend is het, dat de zon niet schijnt, teleurstellend dat de polder in zijn geheel niet meer het unieke vogelgebied is van voor heen. Maar verblijdend in hooge mate is het toch ook dat eendrachtige samenwerking van natuurvrienden het mogelijk heeft gemaakt dat belangrijke stukken laag en drassig ge bied gebleven zijn als een veilig toevluchts oord voor de vogels. Zoo taande de glorie van Waalenburg toch niet geheel! En over het eiland zijn er ook nu nog de vogelrijke gebieden van de Bol en de Petten, van de Muien en den Prins Hendrikpolder, die samen met de duinen en de stranden, de slikken en de bosschen, de dorpen en de wijde velden, karakteristiek gestoffeerd door tuin- walletjes en schapenboeten, met heel de vol heid van het veelzijdige Texelsche landschap het eiland tot een der mooiste deelen van ons prachtige vaderland maken. Voorjaarswind waait over Texel, grimmig koude Aprilmaand, in deze dagen. Maar straks zal de Meizon er schijnen en de duin roosjes zullen bloeien in de valleien, en de zomer zal komen, stralende zomer over het bloeiende, zingende, roepende Texelsche landA. L. B. ben gebracht niet bekend zijn. Waarschijnlijk is er om een of andere reden ruzie ontstaan. Uit alle aanwijzingen valt volgens spr. met zekerheid te concludeeren, dat verdachte van P. heeft gedood. Hij schetst den persoon van verdachte als een koud, berekend en onbe trouwbaar persoon. Tenslotte requireerde de procureur-gene raal wegens doodslag een gevangenisstraf van tien jaar. Het gerechtshof te Amsterdam zette van daag de behandeling voort van de strafzaak tegen den 24-jarigen electrotechnicus W. K die terechtstaat verdacht van doodslag op zijn pleegvader, den electricien van Brussel te Hoorddorp. Het O.M. had tien jaar ge vangenisstraf tegen hem gerequireerd, de rechtbank sprak hem echter vrij. Donderdag j.1. had in deze zaak een uit voerig getuigenverhoor plaats voor het ge- rechtshof. De Hooge Raad behandelde heden het revies-verzoek van den melkknecht K., die in de bekende brandstichtings-affaire (be treffende den brand in de woning van den melkhandelaar G. te Amsterdam op 17 De cember 1933) door het Hof te Amsterdam is veroordeeld tot l'A jaar gevangenisstraf wegens brandstichting. Een door het parket van den Hoogen Raad ingesteld onderzoek gaf aanleiding tot arrestatie van den melkhandelaar G. en den caféhouder C. in den Haarlemmermeer op vermoeden van uitlokking van brand stichting. Rapporteur in deze zaak was mr. Taver ne, die erop wees, dat men deze veroordee ling niet te tragisch moet opvatten, omdat de aanvrager zeker schuldig is in hoogeren zin. Hij is volkomen medeplichtig. Mr. v. Lier concludeerde, dat hetgeen ge bleken is, aanleiding geeft tot voldoenden twijfel. Voorts tot gegrondverklaring van de aanvrage tot schorsing van de straf met ver wijzing van de zaak. Mr. Schorlesheim uit Amsterdam sloot zich hierbij aan en vroeg schorsing der ten uitvoerlegging van de straf. De Hooge Raad heeft in deze zaak onmid del 1 ijk uitspraak gedaan en overwogen, dat het uitvoerig onderzoek wel een en ander aan den dag heeft gebracht, dat het door den aanvrager beweerde schijnt te bevesti gen. De Hooge Raad beval schorsing van de ten uitvoer-Iegging van het arrerst met ver wijzing der zaak naar het Hof te den Haag en beval voorts de onmiddellijke invrijheid stelling aan de aanvrager. Zuinigheid blijft een eisch van dezen tijd1 De afgeloopen winter heeft ons op dat punt de noodige puzzles leeren oplossen, maar ook de zomermaanden brengen hun moeilijkheden mee ten opzichte van het zoo spaarzaam mogelijk omgaan met de beschik bare middelen. Laten we het vraagstuk eens nader onder de oogen zien. Vleesch blijft nog altijd onder onze gebrui kelijke voedingsmiddelen het duurste; die post op ons budget zullen we dus in de eer ste plaats trachten te verlagen. Dat kan. Heel goed zelfs en zonder eenige vrees voor een tekort aan voedingsstoffen; en 't is juist in de zomermaanden, dat een dergelij ke maatregel doeltreffend zal zijn, omdat we in de warmte intuïtief toch al minder waardeering voelen voor de vleeschgerech- ten. Wat stellen we ervoor in de plaats, zóó, dat onze voeding er niet onder te lijden heeft? In de eerste plaats denken we aan de eieren, die ons in dit jaargetij zeker voordee- liger zullen uitkomen dan het vleesch, en die we in zeer eenvoudige bereidingsvorm gekookt of gebakken b.v. bij allerlei groen ten kunnen geven in plaats van de gebruike lijke portie vleesch. We missen daarbij dan weliswaar de jus bij onze aardappelen, maar er zal wel niets tegen zijn, om bij die gele genheid de aardappelen op een wijze te pre senteeren, die jus overbodig maakt (als pu rée b.v. of als gebakken aardappelen). Dan is er de melk, ook alweer een arti kel, dat vrij wat goedkooper uitkomt dan vleesch. In onze me'.kgerechten, die we als toespijs gewend zijn, erkennen we de voe dingswaarde van melk haast vanzelf; maar ook in de „hartige" gerechten doet de ge legenheid zich voor om van de melk te pro- fiteeren, zóó, dat we er met succes het vleesch bij kunnen missen: een soep b.v. (aardappel-, bloemkool-, spinaziesoep), waarin we per persoon 1/4 L. melk gebrui ken, geeft ons voor 2tot 3 cent in die por tie mer voedsel dan wanner we er ons poulet voor hadden gebruikt tegen meer dan het dubbele van dien prijs. Ten derde beschikken we over kaas, een te genwoordig al bizonder goedkoop Neder- landsch artikel, waarin we voor ongeveer 4 cents (1 ons) minstens evenveel voedsel vin den als we voor 10 cents uit 1 ons vleesch mogen verwachten. Oppert de een of ander het bezwaar, dat de smaak van vleesch toch zeker opwekken- der is dan die van melk en van betrekkelijk jonge kaas, dan ontbreekt het ons niet aan eenvoudige, goedkoope hulpmiddelen om in dit gemis te voorzien: een Maggis Bouillon blokje of eenige druppels Maggi's Aroma nemen de klacht van „niet pittig genoeg" dadelijk weg. 60 G. 3 (afgestreken eetlepels) boter, 2 theelepels Maggi's Aroma. Laat de flink gewasschen rijst in ruim ko kend water met zout 10 minuten koken; giet er dan het water geheel af (in een vergiet b.v.). Fruit, terwijl de rijst kookt, de gesnipperde uien lichtbruin in de boter. Doe de uitgelekte halfgare rijst in een pan en leg er de gefruite uien op; giet er de melk over (met wat zout er door) en laat nu op een zoo zacht mogelijk vuur (asbestplaatje b.v. op de gaspit) de rijst verder gaar wor den (nog ongeveer A uur). Strooi er dan de kaas op en de Maggi's Aroma en roer alles luchtig door elkaar, zoo, dat de rijstkorrels niet worden fijngewreven. Breng het gerecht over in een dekschaal; of doe het in een vuurvast schoteltje en laat er (met wat paneermeel en een paar klontjes boter er op) in den oven een korst op komen. Hedenmorgen om 11 uur is op het vlieg veld Waalhaven het zevende Douglasvlieg- tuig „De Maraboe" geland De machine werd bestuurd door den heer Sillevis. Met sterken tegenwind heeft de machine de over tocht van Cherbourg naar Rotterdam in 2 uur volbracht. GEBOREN: Theodorus Hermanus, z. van Christopho- rus Schouten en Elisabeth Rentenaar. Christina, d. van Tiemen Fahner en Christi- na Bosch. Cornelis, z. van Cornelis de Boer en Grietje Versteeg. Herman Joseph Maria, d. van Louis de Graaf en Johanna Heling. OVERLEDEN: Dirk Smit 73 jaar. Klazina Merlijn gehuwd met Adrianus Epskamp 47 jaar. Kaatje Hooft weduwe Hendrik Hart 81 jaar. zij haar lezers met deze geheimzinnige moordgeschiedenissen weet te boeien. Binnen drie dagen zal als vlot geschreven detective-verhaal van bescheiden omvang ze ker zijn weg naar di boekenkasten der Hol- landsche lezers vinden. Geboren: Martinus Johannes, z. v Jacobus van Baar en Afra Schuitemaker. Josef, z. v. Dirk de Moei en Maria Wilhei- mina Stavenuiter. Klaas Jan, z. v. Jacob de Boer en Roelfien Ruiter. Neeltje, d. v. Jacob Mollevanger en Grietje Rosing. Catharina Maria, d. v. Johannes Dekker en Bavonia Johanna Blom. Ondertrouwd: Albert Cornelissen en Immetje Groot. Cornelis Petrus Veld- boer en Margaretha van Bleijendaal. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in den nacbt van 14 op 15 MEI a.s. ten 2 uur de stadsklokken één nnr zullen worden Vooruit gezet. Alkmaar, 8 Mei 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van N. KROE- SE, alhier, om een verlof A verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof gelat, als voor gebruik I elders in het perceel Voormeer 35. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. ALKMAAR, 13 Mei 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Binnen drie dagen, door Willy Corsari. Uitgave N.V. H. P. Leopold's Uitgevers maatschappij te 's Gravenhage. Op een donkeren, regenachtigen avond wordt te Den Haag een kioskjuffrouw ver moord. 't Eenige bijzondere bij dezen moord is, dat er aan haar geld precies een biljet van tien gulden ontbreekt. Terwijl de justitie nog naar de sporen van den moordenaar zoekt, komt er op het bureau een ander on heilspellende tijding binnen. Er is in den schouwburg, tijdens de voorstelling, een be kende actrice vermooi op een oogenblik, dat zij niet behoefde op te treden en zich in haar kleedkamer bevond. Het eenige, dat men met zekerheid weet, is dat er van haar geld een biljet van tien gulden gestolen is. De justitie legt verband tusschen beide moorden, maar tast geruimen tijd in h<~' duister. Ten slotte, j nadat tal van bekende figuren uit de Haag- sche tooneelwereld verdacht, verhoord en weer vrijgelaten zijn, kiijgt de scheikundige medewerker der politie, een ouderwetsche gi's Bouillonblokjes. Verwarm roerende op een zacht vuur de boter met de bloem tot een gelijk mengsel, voeg daarbij onder voortdurend roeren lang zamerhand het bloei: koolnat en daarna de melk. Laat de soep even doorkoken onder toe voeging van de restjes bloemkool en zooveel zout als voor den smaak noodig is. Giet de soep over de soepterrine (desver- Vandaag werd verdachte nogmaals aan verkiezende bij een van te voren goed geklop' M AA«* l"l 4 ArtllrAMrlrt I /-I 1 Pfl PAPt* Pt* Hp AA O f~f lYI 1 A rt. 4 A A P 1 een verhoor onderworpen, hij ontkende hard nekkig zijn pleegvader te hebben neergesla gen. Het woord is dan aan den proc.-gen. mr. dr. D. Reiling, die zijn requisitoir houdt. Hierin zegt de procureur generaal, dat de motieven, welke verdachte tot zijn daad heb ei) en roer er de Maggi's Aroma door of los er de blokjes in op; rasp er ten slotte wat nootmuskaat over. 250 G. (lA pond riist, ongeveer 1 afge streken eetlepel zout, 200 G (2 ons) ge raspte kaas, 2 flinke uien, lA L. melk komt hem te'hulp en op het nipnertje weet hij door de ontdek'ir.g van den dader een derden moord te voorkomen. Het misdrijf zelf is wat te zwak -/an opzet Wat de dader voor al het ge'd, dat een Fr .nsche agent hem toezendt moet doen is niet duidelijk nog minder waarom hij zijn opdrachten in cijfers- schrift moet ontvangen en heelemaal niet waarom men voor het op schrift stellen daarvan bankbiljetten gebruikt, die daar door totaal waardeloos worden Neemt men dit alles zonder meer evenwel aan dat volgt uit dezen opzet een zeer logische reeks van gevolgen en ontstaan de geheimzinnige om standigheden waaronder een onbekende moordenaar zijn luguber werk kan ver richten Willy Corsari heeft met Het rnvtery I van de Mon'tschein-sonafe al getoond, dat zij iets voor dit genre boeken gevoelt en dat Panorama heeft een interessante beschou wing over de brullende derwischen en geeft er vele afbeeldingen bij. Bij fraaie foto's wordt verteld van het werk van een viool bouwer. Het tijdschrift geeft aan hoe trek honden gekeurd worden en verhaalt van het eieren zoeken in Friesland, waarbij eenige aardige afbeeldingen worden gegeven. In teressant zijn de opnamen van de actie van de Engelsche mevrouw Van der Eist, die te gen het voltrekken van een doodvonnis pro testeerde. De filmrecensent bespreekt de film Peter. In woord en beeld wordt duidelijk ge maakt hoe Jozef Schmidt repeteert. Naast veel geïllustreerd actueel nieuws uit binnen- en buitenland, sportnieuws en een uitge breide vrouwenrubriek geeft dit nummer ver halen en novellen van Knud Hammersund, van Dahlia Granam, van E. J. Rath en van Fred. Hazlitt Br man. In 't Mei-nummer van De Nieuwe Gids hul digt Willem Kloos de nagedachtenis van Mr. D. Spanjaard, die op 3 April j.1. overleden is. Van zijn hand zij.i nog Binnengedachten en een beschouwing over een weergave van menschel ijk levende realiteit. Er is een no veile van M. Mok „Het laatste karwei", er zijn „invallen van Franz Erens en een be schouwing van Maria Favai—Kicvits over Dieren in Parijs. Het tijdschrift brengt ge dichten van Hélène Swarth en Joannes Red- dingius, een buitenlandsch overzoebt van Maurits Wagei voort, „Feiten en Fanta sieën" van Jeanne Kloos—Reyneke van Stuwe en bibliographie van Mauris Wagen- voort, Dr. K. H. de long, J. B. Schepers, Jacob Hiegentlich en Max Kyzer. Kegeeren is vooruitzien Welnu. Goede ruime vrije parkeerplaatsen goede doorrij-gelegenheden in de bin' nenstad. Een stad die meent 't verkeer er om heen te leggen en 't binnenverkeer ver- waarloost, gaat er onherroepelijk aan Welnu, Verdronkenoord en Korte M ent dempen. Nieuwe vroedschap voer dat als eer- ste daad straks uit, toon uw inzicht in den tijd waarin wij leven. De menschen op leeftijd, die vasthou den aan 't oude, hebben afgedaan. We hebben een jongon burgervader pracht en prachtwerk is hier voor ziin EdelAchtbare weggelegd. Géén grachtjes, géén bruggetjes, ruim- te i n de stad. Nieuwe raadsleden doe een daad die Alkmaarsch welvaart baat. Met dank voor de plaatsing. Mijnheer de Redacteur. Straks zal er weer een nieuwe vroed schap gekozen worden en wij zuhen hepen dat deze heeren bezield zijn met do gedachte voor hunne stad te doen wat de hedendaagsche tijd eischt, het programma is niet groot. Elke stad die zich in de toekomst zal ontwikkelen snel en groot, moet zich aanpassen aan 't verkeer, al is dit soms te koste van eenige huizen of grachten. Alkmaars ontwikkeling staat op 't spel. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 13 Mei 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij. zen als volgt: 85 Vette koeien 90—180» 8 Vette kalveren 25—75, per K G 50 —80 cent; 150 Nuchtere kalveren (slacht! 3—8; 313 Vette varkens (zware) ner K G. 3336 cent. Handel matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Mei 1935. Op de he- den gehouden aardappelen markt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonten 3.40 4, blauwen 3.804.30 en redstar 2.803; IJpolder Bevelanders 2.20— 2.30 per H.L. Malta 1718 cent per K G Aanvoer 276900 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT AMSTERDAM, 13 Mei 1935. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 505 Vette koeien, le kw. 56—59 cent, 2e kw. 46—54 cent, 3e kw. 36 —44 cent per K G. slachtgewicht; 80 Melk* en kalfkoeien 130—180; 199 Vette kal. veren, 2e kw. 34—44 cent, 3e kw. 2032 cent per K.G. levendgewicht; 132 Nuchtere kalveren 2.50—5; 64 Schapen 12.50— 15, Lammeren 8.50—10; 555 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G, 4445 cent, zware varkens 42—43 cent^ vette varkens 3940 cent per K.G slacht gewicht; 21 Paarden 60—100; 35 Wei- delammeren 58. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 1931 4 1934 4 Ned.-Indië 1934 4 1934 A 5A Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloed. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Ser wee Vorige koers 98% 9818/|6 9t>i 96% 18% 23% H38/S 2fA 38«/a 09 104% 283/g 467< 6074 25178 244 947s 263/g 97i6 16 1% pLm. 1.30 98V4-f 9 f/4-f 97)-*/4 973/g-J 19Vi6 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 plan. 2.15 19i/« 22»/. I *16 Steel comm.191S/16 33/g 178'/, 9U/, 92'/, 193/g 12.00 16S7, 45 162 1447, 165% 88i/, 12% U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental OÜ Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber Kon. Ned, Stoomboot Scheepvaart Unie Deli Batavia in Oude Deli 132 Senembah li AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw. Cert. Union Pacific gNoteering .per 50 fbxclaim PR^' -v-- - 'Exdividend. 28 242-7, 957,-) 93/18 16% P/is 20l'4 34/8 242-3 95-8/s 24241, 95H/., 164/w I6V4 2421/, 95)-4/4 94/4-7a 16)-8/l6 204/4-1/4 207,.8/3 201-5/a 1797, 1787, 178%) 1787,-9 I687, 45 1678/,-8 89 1661/4-1 1661-7) 167l/4 88i/4 6% 58/16 1018/, 621/4 864/4 277, 55 1% 1027,-i 63 86 1% 54/s 102 5%-f 53/16-ï 1021/4 44/8 334/8 134 25 67, 55 ?e koers 132 123 134 251/g 67, 56 3-1/4 pCt. WISStLKi» Vorige koers NIET OFFICIEEL New-York1.47% Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen 1%*J 131-27, 1227, 1221/4-) 133 7 181 59 45 '7278 24.97 47,74 3210 C. u il 1U Stockholm37 05 Oslo Madrid Italii 3610 20. >0 12 20 Heden 2f pCt KSbN AMMRRDAM. Koe-S op heden 2 uur 1 478/, 7 21 5» 35 9 '28/4 25 0 47 73 1215 37.15 36 15 20 177, 12.077a

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12