Agenda Stad eti Omgeving. Weet&edcht HET BEZOEK VAN LAVAL AAN MOSKOU. Naar een krachtiger vredespolitiek. ONTVOERING VAN ANTI-NAZI'S? VLIEGVELDEN VOOR RUSSISCHE TUSSCHENVANDINGEN? BRAND IN GUMMIFABRIEK. Te München- LICHTER IN DE LUCHT GEVLOGEN. Tien dooden- DE GRIEKSCHE REGEERING. En het vroegere koningshuis. PROF. W. KOLLE t- Ontdekker van vaccine tegen cholera en typhus. HET JUBILrUM VAN KONING GEORGE. Zaterdag 500 gewonden DE MOORD OP TWEE CHINEESCHE JOURNALISTEN. MIJNBRAND IN AMERIKA. Drie dooden, 8 gewonden. DE AMERIKAANSCHE MARINEMANOEUVRES. DE AUTOMOBIELSTAKING in AMERIKA. Een oplossing van het conflict. Fen avontuurlijke reis. Een Alkmaarsche jongen over den Oceaan! Weeroverzicht. Het jubileum van burgemeester Eyma. Ste.delijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot hal' 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Mannen in 't Wit (dramhoofdrollen Clark Gable en Myrna Loy. Toegang boven 18 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Fedora (dram.); hoofdrol Marie Bell. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A B. T., half 8, hoofdnummer Het geheim van de Sfinx (detective-verhaal)hoofdrollen Lionel Atwill. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, hoofdnummer Op Stap (hum. Holl. film); optreden Fientje de la Mar, Jopie Koopmans, Louis Davids, Henriëtte Davids e. a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 19 Mei. Café De roode Leeuw te Schermerhorn, turnwedstrijden; voorm. 10 tot n.m. 6 uur en 's av. 8 uur. Duitsche deelneming. Rijkskanselier Adolf Hitier heeft de Pool- sche regeering naar aanleiding van het over lijden van maarschalk Pilsoedski een condo- leantie-telegram gezonden, waarin hij ver klaart: Polen verliest in den overledene den beschermer van zijn staat en zijn trouwsten zoon. Met het Poolsche volk rouwt ook het Duitsche volk over den dood van dezen groo- ten patriot. Het Deutsche Nachrichtenbureau deelt mede, dat de dood van Pilsoedski tegen mid dernacht te Berlijn bekend werd en grooten indruk heeft gemaakt op de Duitsche open bare meening, welke zich op dit oogenblik ten nauwste verbonden gevoelt met het Pool sche volk. Het berichth eeft overal hartelijke en op rechte deelneming gevonden, welke voort kwam uit het gevoel, dat Polen zijn groot- sten zoon heeft verloren, doch tegelijkertijd Duitschland een vriend, die begrip had voor het nieuwe Duitschland. Ter gelegenheid van het bezoek van den Franscnen minister van Buiteniandsche Zaken, Lava', aan Moskou, schrijft het or gaan van het Volkscommissariaat van Lands verdediging Kransnaya Z"ezda dat de komst van Laval van veel grooter belang is dan een gewoon bezoek, daar men thans een nieuwe fase van den gemeenschappelijken strijd van Frankrijk en de Sovjet-Unie voor het werk van de consolidatie en de hand having van den vrede, welke is aangevangen op den dag, dat de Fransch-Russiscne over eenkomst in zake wederzijdschen bijstand is geteekend, is ingetreden. Van den eersten dag van haar bestaan af streeft de Sovjet- Unie naar een krachtige vredespolitiek. Het blad wijst op de enorme economische kracht van de Sovjet-Unie en op de paraatheid van het Roode leger Ook andere bladen wijden hoofdartikelen aan het bezoek van Laval en in verband daarmede aan de Fransch-Russi- sche vriendschap. Complot ontdekt- De „Daily Telegraph" meldt uit Bazel, dat een chauffeur bekend heeft de ontvoering van 17 Duitsche anti-nationaal-sociaüsten en katho lieke emigranten, die bij Salzburg zijn verdwenen en over de Beiersche grens zijn gebracht, te hebben voor bereid. een strenger toezicht eischt op de anti-Japan sche elementen, aldus melden berichten uit Peking. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de moorden gepleegd werden op instiga tie van de gendarmerie-autoriteiten van Pe king. De pro-Japansche notabelen, die door terroristen bedreigd worden, zijn gedwongen thuis te blijven. Ook is het niet mogelijk ge bleken een begrafenis-plechtigheid voor de twee vermoorde journalisten te houden. Verder wordt nog gemeld, dat Takahasji er in zijn onderhoud met generaal Ho op heeft gewezen, dat de moorden hun oorzaak vinden in de dubbelzinnige politiek ten op zichte van Japan, die naar geloofd wordt, de typische politiek van Nanking vormt, dat een groote som gelds zou hebben uitgegeven voor de recente moorden. Naar uit Kowno in Littauen gemeld wordt, vertoeft sedert begin Mei een Sowjet- Russische vlieger-delegatie, bestaande uit vier vlieger-offficieren van de Roode Lucht vloot in Littauen, teneinde exploraties te verrichten voor tusschenlandings-terreinen voor de Roode Luchtvloot. De Russische vlieger-officieren worden be geleid door een Littausche vlieger-officier. Zij stellen hun onderzoek in burger gekleed in. Tot dusverre zijn de vlieghavens Kowno, Schaulen en Memel bezichtigd. Voorts staan op het programma, aldus dit bericht, toch ten in de omgeving der steden Poniewesch en Rakischki, teneinde aldaar zoo noodig nieuwe vliegvelden aan te leggen. Het Littausche ministerie van binnenland- sche zaken heeft aan de lagere bestuurs-in- stanties een circulaire gericht, waarin op dracht gegeven wordt rapport in te dienen over eventueele mogelijkheden tot het inrch- ten van vliegvelden. In de gummifabriek Metzeler A. G. in de Westendstrasse te München is gisterenmor gen een brand ontstaan, die grooten om vang aannam. Alle 11 afdeelirgen van de Munschensche vrijwillige brandweer en 4 motorspuiten van de beroepsbrandweer na men aan het blusschingswerk deel. Ongeveer 20 ton ruwe rubber zijn ver brand. Het uit vier verdiepingen bestaande hoofdgebouw der fabriek stond van onder tot boven in brand, evenals de aangrenzende regeeratie-ruimte, waar de brand schijnt te zijn ontstaan door zelfontbranding. Verder werd de chemical iën-opslagplaats een prooi der vlammen en de magazijnen met de ver vaardigde producten. 26 Personen werden deels door snijwon- den gekwetst, deels door rook vergiftigd. In de haven van Honkong is een «petro- leum-lichter in de lucht gevlogen met het gevolg, dat 10 der 11 opvarenden werden gedood. De elfde werd 30 meter verder in zee geslingerd en kon zich redden. In -politieke kringen te Boekarest heeft het eenig opzien gebaard, dat Maximos, de Grieksche minister van buiteniandsche za ken, Zaterdag door ex-koningin Elisaberh van Griekenland ontvangen is. Men brengt dit bezoek in verband met de restauratie-mogelijk heden voor het vroegere Grieksche konings huis. Dit is de eerste maal, dat een officieele Grieksche persoonlijkheid contact heeft ge had met het vroegere koningshuis. Tot dus verre vermeed ook de Grieksche gezant te Boekarest ieder contact met de koninklijke familie. Professor Wilhelm Kolle, die o.a. het vac cine tegen cholera en tegen typhus ontdekte, is te Frankfurt am Main op 67-jarigen leef tijd overleden. Meer dan 500 personen hebben Zaterdag verwondingen opgeloopen in het gedrang van de grootste menschenmenigte, die sinds menschenheugenis te Londen was samenge stroomd en dicht opeengepakt stond voor het Buckingham Palace teneinde hulde te brengen aan Koning George en Koningin Mary. Twaalf personen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Nu het onderzoek voltooid is naar den recenten moord op twee op den voorgrond tredende Chineesche journalisten te Tientsin heeft luitenant kolonel Masao Takahasji gisteren een krachtig protest ingediend bij generaal Ho Ying Tsjin, den voorzitter van den militairen raad van Peking, waarbij hij In de Barrackwille-mijn van The Bethle- hem Mien Corp te Fairmont (V.S.) heeft een brand gewoed, waardoor drie menschen zijn gedood en 8 gewond. De slachtoffers maakten deel uit van een reddingsbrigade, die in de schacht afdaalde om het vuur te bestrijden. De geheimzinnige sluier, die de bewegin gen der Amerikaansche vloot omhult, is gis teren voor korten tijd opgelicht, toen 32 groote schepen in de vlootbasis Pearlhabor binnen liepen. Bij deze gelegenheid kreeg men ook het eerste bericht aangaanden den stand van de vlucht der 48 marinevliegtuigen, die Don derdagavond van Pearlhabor naar de Mid- way-eilanden waren gestart. De leider der manoeuvres, admiraal Reeves, deelde mede, dat deze eskadervlucht met succes is vol bracht. De vliegtuigen hebben het traject, dat 1200 mijl lang is, volgens de opdracht afgelegd. De beide torpedojagers, die met elkaar in botsing zijn gekomen, werden wel ernstig gehavend, doch zij konden de haven berei ken. De vlootbewegingen worden overigens nog steeds streng geheim gehouden. Alle garnizoenen aan de kusten van de Stillen Oceaan zijn op alles voorberëid, daar ieder oogenblik een vlootaanval kan plaats heb ben. Gemeld wordt nog, dat een luitenant-vlie ger bij het neerstorten van zijn toestel is ge dood. Het is nog niet bekend of het een der toestellen was die deelnamen aan de eska dervlucht. Het is zeer waarschijnlijk, dat het conflict in de Chevroletfabrieken tot een oplossing zal komen tengevolge van een der lange be sprekingen die gisteren is gehouden tus- schen vertegenwoordigers der G.M.C. en lei- der vakvereenigingen. TER WAARSCHUWING. De burgemeester van de Bilt (Utr.) maakt bekend, dat zich in de maand April, voornramelijk in de 2e helft van die maand, bij verschillende goed gesi tueerde inwoners dier gemeente twee vrouwen vervoegden, die kwitantias aanboden, volgens hun mededeeling af gegeven door de T. B. C. Vereeniging te Hilversum. Deze vrouwerl deelden aan het personeel van bedoelde inwoners, dat meestal voorkwam ,mede, dat mijn heer of mevrouw al jaren deze vereeni ging steunde met een jaarlijksche bij drage, zoodat het in drie gevallen is ge lukt de kwitanties te innen. Bedoelde kwitanties zijn onderteekend met W. Bakker, terwijl als plaatsnamen Zeist wordt vermeldt. Bij onderzoek is echter gebleken, dat de vrouwen niet handelen in opdracht van vorengenoemde vereeniging. Hun beweringen berusten op onwaarheid. Op de in deze gemeente aangeboden kwitanties kwam steeds het bedrag van 5 voor. Signalement van beide vrouwen: le. ongeveer 40 jaar oud, flink postuur, roode kleur, gekleed met korte bruin- roode mantel; 2e .ongeveer 28 jaar oud, slank pos tuur, bleeke gelaatskleud, gekleed met lange mantel. Geeft voor dat zij genaamd is zuster Werner. Beiden zijn goed bespraakt en onbe rispelijk in hun optreden. Op 29 Maart ij. had de 16-jarige B. Post, wonende te Alkmaar, het in zijn hoofd ge kregen een avontuurlijke wereldreis te gaan ondernemen. Dien Vrijdagmiddag bleef hij weg en de ouders, die ongerust werden, waarschuwden daarna de Alkmaarsche poli tie. Geheel Alkmaar werd afgezocht en toen dit geen resultaat opleverde, werd het on derzoek verder uitgebreid. De jongen, die op de U.L.O.-school al hier was, en dezen zomer eind-examen moest doen, heeft waarschijnlijk zeer tegen dit exa men opgezien en daarom Alkmaar verlaten. Pas eenige dagen later hoorden de ouders dat de knaap midden op zee zat. Het bleek dat de jongen per spoor naar Roozendaal was gereisa en vandaar te voet naar Ant werpen was gegaan. Daar heeft hij eenigen tijd in de stad en op de kaden rondgezwor ven en eindelijk zag hij kans om aan boord van het stoomschip Paraguay van de Ham burgZuid-Amerikalijn te komen, welk schip voor vertrek naar Brazilië gereed lag. In een der ruimen hield hij zich sdiuil totdat het schip het ruime sop had gekozen. Het duurde echter ni:t lang of de honger begon hem te kwellen. Hij verliet zijn schuilplaats en begaf zich naar den kapitein van het schip, wien hij zijn wedervaren vertelde. De kapitein nam zijn aanwezigheid aan boord niet al te slecht op, en zeide hem dal hij behoorlijk te eten kon krijgen, maar dat hij in ruil daarvoor allerlei baantjes moest opknappen. Toen het schip te Bahia was aangekomen, leverde de kapitein den jongen avonturier over aan de politie. Deze zette hem aan boord van een op vertrek liggend schip naar Paraguay en vandaar is Post per stoomboot naar Hamburg vervoerd. Daar lag de Bla- cub voor vertrek naar Rotterdam, welk schip hem meenam en hem hedenmorgen in Rotterdam aan wal zette. Veel plezier heeft de knaap van zijn we reldreis niet ondervonden. Naar hij ons he denmorgen vertelde, had hij nergens gele genheid gekregen om van boord af te ko men, zoodat hij van geen enkele stad ook maar iets gezien had. Vanmorgen is de jongen ter beschikking gesteld van den vreemdelingendienst te Rot terdam, die hem hedenmiddag op transport naar Alkmaar zou stellen. Thuis zal hij vermoedelijk wel geen onver deeld hartelijke ontvangst bereid zien, aan gezien vader-lief de vrij hooge rekening te betalen krijgt van logies en voeding en trein- kosten, welke aan het jongmensch besteed zijn. TE VEEL VEE GELADEN. Bij de Friesch» brug is Zaterdagmor gen door de politie een bespannen wagen met lammeren aangehouden. Het bleek dat de wagen veel te klein was om 15 lammeren te bevatten. Vijf lammeren zijn daarna ge6taid bij den stalhouder Bloothoofd. Tegen den veehouder is procesverbaal opgemaakt. UITSTEKENDE REMMEN. Gistermorgen reed de bestuurder van een luxe auto uit de v. d. Boschstraat de Nieuwesloot op. Tegelijkertijd kwam vanuit de richting St. Laurensstraat over de Nieuwesloot een autobus. Om een aanrijding te voorkoen, gaf een zich op dien hoek bevindende agent van po litie den bestuurder van de autobus een teeken o te stoppen. De chauffeur remde daarop zoo sterk, dat een naast hem zit tende persoon met zijn hoofd door de voorruit botste en boven zijn rechteroog een gapende wond bekwam. De bestuur der van de luxe auto, een dokter, ver leende de eerste hulp. MISSELIJKE BALDAGJGHEID. Hedennacht te omstreeks 4 uur bleek, dat enkele late feestgangers de laffe aardigheid hadden gehad uit de tuinen aan den Kennemerstraatweg, Emma- straat en Bleekerslaan rodondendron- struiken te hebben getrokken en deze weer in de voortuinen van andere bewo ners hadden geworpen, terwijl uit het bloemperk bij het borstbeeld aan de Heilooërpoort een bos muurbloemen uit den grond was gerukt en bij het belas tingkantoor aldaar was neergegooid. Door' de politie wordt naar de daders ven deze baldadigheden een onderzoek ingesteld. VERKOOP GROND AAN DE HOUTMANSTRAAT. In bijlage No. 71 schrijven B. en W.: De heer P. Dekker alhier, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Houtmanstraat, groot onge veer 385 M2., voor den prijs van f 2695 in totaal, ten einde daarop drie woningen te bouwen. Dit perceel is op de bij de stukken gevoegde teekening in roode kleur aangege ven. Tegen verkoop van eerder genoemd per cel bestaat hij ons geen bezwaar, terwijl de grondprijs in overeenstemming is met de prijzen, door de Commissie van bijstand voor net grondbedrijf voor de bouwterreinen ge legen ten Noord-Oosten van den Bergerweg in overweging gegeven. B. en W. bieden den Raad in verband daar mede een ontwerp-bcsluit ter vaststelling aan. SUBSIDIE TOEGEKEND. De Kon. Akademie van Wetenschap pen te Amsterdam heeft uit het Buiten zorgfonds een subsidie toegekend aan onzen oud-stadgenoot drs. W. J. Lütje- harms, hoofdassistent aan het Rijksher barium te Leiden, voor het doen van wetenschappelijke onderzoekingen aan 's Lands Plantentuin te Buitenzorg (Java). NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Nadat reeds de vorige week ter aanbe veling van den Reclasseeringsdag radio toespraken zijn gehouden door Z. Exc. Mr. Dr. J. Donner en door Mr. G. T. J. de Jongh, zal a.s. Dinsdag, 14 Mei, des avonds van 7.15 tot 7.35 voor de K. R. O. Prof. Mr. W. P. J. Pompe een rede hou den ter aanbeveling der collecte, terwijl op Vrijdag 17 Mei, des avonds van 10.15 tot 10.45 voor de V. P. R. O. Ds. J. J Thomson over hetzelfde onderwerp zal spreken. De secretaris van het Comité, Mr. H. Scholten, Nassaulaan 27, verzoekt ons te melden, dat zich voor de collecte op Za terdag 18 Mei a.s. nog niet voldoende personen als collectant hebben opgege ven. Meerdere aanmeldingen worden nog gaarne tegemoet gezien. VERGADERING VAN DEN BOND VOOR STAATSPENSIONNEERIG FEDERATIE ALKMAAR. Zondagmorgen werd bovengenoemde ver gadering gehouden in een der benedenzalen in het gebouw de Unie te Alkmaar. De op komst was niet bijzonder gunstig slecht, 2/3 der aangesloten afdeelingen waren aanwezig en van 2 afdeelingen was bericht van verhin dering ingekomen. Met een kort welkoms woord door den voorzitter, den heer H Bruin uit Alkmaar, werd deze vergadering geopend. Aan de orde was de benoeming van een afgevaardigde naar het congres, opdat de benoemde zich reeds thans kon inwerken in de hem op te dragen taak. De secretaris der federatie, de heer J. Boskamp van St. Pan- cras, werd gekozen en de heer J. Nieuwen- burg van Koedijk als plaatsvervanger. De algemeene vergadering drage het hoofdbestuur op, om in overleg met de ver schillende Kamer-fracties, zoo spoedig moge lijk te komen tot het indienen van een voor stel, dat kan leiden tot de invoering van pre mie-vrij pensioen. Alle afgevaardigden be tuigden hun volledige instemming hierover en deden duidelijk uitkomen, dat er maar eens een eind moet komen en men niet meer met een „ja, wij zijn er voor", maar ook eens met de daad voor den dag moet komen en een schriftelijke verklaring moet vragen, opdat dan met de Kamer-verkiezingen hier aan herinnerd kan worden. Er was een punt van de fed Gorredijk 2, luidende als volgt: In verband met het feit, dat van het bedrag, dat een steuntrekkend werklooze ontvangt, 2 per week wordt af getrokken, indien bij hem iemand inwoont, die in het genot van 3 ouderdomsrente is gesteld, drage de algemeene vergadering van den B. v. S. het hoofdbestuur op, krachtig tvgen dezen wantoestand te protesteeren. Verschillende afgevaardigde lieten ook hunne afkeuring hier van blijken. Het was wel handig bedocht. zooals enkele der aan wezigen dit duidelijk deden uitkomen. Het werd niet van het pensioentje, maar van steun afgetrokken. Nog enkele voorstellen der afd. Groningen en federatie betreffende het orgaan, om geen berichten der afdeelingen in het maandblad meer op te nemen, om door de meerdere ruimte meer stukken te kunnen plaatsen van propagandistische waarde, vond niet veel bij val, omdat men in Noordholland altijd van meening is en blijft, dat goed gevoerde pro- paganda-avonden een aansporing zijn om zoo krachtig mogelijk te blijven. Daar de rondvraag niet veel opleverde, sloot de voorzitter deze geanimeerde verga dering en sprak den wensch uit, dat hij vele afgevaardigden den llden Juni in Krasno- polsky zou mogen ontmoeten. Mochten er afdeelingen zijn, die het zen den van een afgevaardigde te duur vinden, dan kunnen zij steun aanvragen bij den al- eemeenen penningmeester, Javalaan 38 te Heemstede. BENOEMING LEDEN DER SCHATTINGSCOMMISSIE VOOR DE INKOMSTENBELASTING. In bijlage nr. G9 schrijven B. en W.: Op 1 Mei j.1. eindigde de termijn, waar voor de heeren W. Holsmnller, W. J. D. Appel, R. J. Schierbeek en P. Termaat zijn benoemd tot leden der Schattings commissie voor de Inkomstenbelasting. Wij hebben aan deze aftredende leden gevraagd, of zij eene eventueele herbe noeming zouden aanvaarden. Met uit zondering van den heer Holsmuller heb ben allen deze vraag bevestigend beant woord. De heer Holsmuller wenscht niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te komen. Wij hebben den heer H. Haijtema Pz., vonende Langestraat Nr. 107a, desge vraagd, bereid gevonden, ter voorzie- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,5 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 754,1 m.M. te Marseille. Verwachting, geldig tot den avopd van 14 Mei: Matige noordelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien; weinig verandering in temperatuur. De koude luchtstrooming uit het noorden dringt tot diep in Frankrijk en Duitschland door. Ook de hoogere luchtlagen zijn nu zeer koud geworden en de vochtigheid der lucht nam toe, zoodat hier en daar neerslag begint te vallen. Over IJsland passeerde een daalgebied, dat zich thans van Noorwegen tot Schotland uit strekt en de wind tijdelijk naar het westen zal doen draaien waarna echter weer ruimen tot noord is te verwachten. In Scandinavië nam de vorst toe en valt op vele plaatsen sneeuw of hagel. Ook in Duitschland is het somber en buïg weer, in het zuiden en aan de Oostzeekust. Er valt regen in het binnen land. De Britsche eilanden hebben sneeuw buien met harden noordwesten wind in Schotland en vrij helder doch koud weer in Engeland. In Ierland is het iets zachter met oostelijke wind. Frankrijk heeft nog koud weer met koude nachten en matige temperaturen over dag. Ook Zwitserland komt onder den in vloed der koude strooming en zal sneeuwval in de bergen krijgen. De vooruitzichten zijn nog vrij ongunstig met kans op neerslag. Door ds ioenemende vochtigheid neemt de kans op nachtvorst af. ning in deze open gevallen plaats, een eventueele benoeming als lid dier com missie te aanvaarden. Wij stellen U in verband daarmede vóór de heeren W. J. D. Appel, R. J. Schierbeek, P. Termaat en H. Haijte ma Pz. voor den tijd van vier jaren, te rekenen van 1 Mei j.1. af, te benoemen tot leden dier Schattingscommissie. Ter eere van het vijf en twintigjarig ambtsjubileum van burgemeester Eijma te Egmond aan Zee wapperde heden van vele huizen in de gemeente de vader- landsche driekleur. Om half drie werd ten raadhuize een buitengewone raads vergadering belegd, die behalve door de familie van den burgemeester, ook werd bijgewoond door het huldigings comité, n.1. pastoor van Kleef en de hee ren Bosschaart en Snoeks. Burgemeester Eyma. In de raadsvergadering werd het woord gevoerd door den oudsten wet houder den heer K. de Graaf, het oudste raadslid, den heer G. Snoeks, den wet houder van Eenennaam en den gemeen te-secretaris mr. Spit. Als huldeblijk van de raadsleden en den secretaris (de gemeente is noodlijdend en mocht voor dit jubileum geen cent uitgeven) werd den burgemeester een zilveren sigaren doos met inscriptie aangeboden. Nadat burgemeester Eijma dank had gebracht voor de hem gebrachte hulde, werd in hotel Zeezicht een receptie ge houden, die tegen half vier begon. Hier werd de burgemeester gehuldigd door het comité, Namens de burgerij bood pastoor v. Kleeff als voorzitter hem een teekening aan van een bank met plant soen op het Voorplein, welk werk in het a.s. najaar zal worden uitgevoerd. In de raadszitting werd op voorstel van wethouder van Eenennaam, besloten het schoolplein voortaan burgemester Eymaplein te noemen. Nog voerde het woord de heer Coks na mens de maatschappij Noordzeebad, die aan stipte, hoe de burgemeester steeds een oplos-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2