ZIJPf OUDESLUIS HEERHUGOWAARD OUDORP NOORDSCHARWOUDE GROOTSCHERMER HEILOO BERGEN CASTRICUM KOEDIJK OUDKARSPEL INRIJ VERBODEN MINISTER MARCHANT KATHOLIEK. Ontslag als minister gevraagd. «JOL-, -~-T - i sing hij verschillende kwesties heeft gevon- ^preker oordeelde, dat het den burge meester die altijd het gemeentebelang heeft gezocht, voldoen moet te ervaren dat dit thans algemeene waardeering heeft gevonden. Na het ronddienen van de eerew jn ging men naar hotel „Zeezicht". Deputaties van plaatselijke vereeni- gingen en kerkbesturen verschenen ter receptie en legden getuigenis af van het vele dat burgemeester Eijma in zijn ambtsperiode voor de gemeente gedaan heeft. Verschillende collega's van den jubilaris, alsmede het dagelijksch be stuur van Bergen met zijn secretaris, verschenen mede ter receptie. Tal r i bloemstukken werden aangeboden waaronder van de N.- en Z.-Hollandsche' Beddingsmaatschappij, het gemeentebe stuur van Bergen, burgemeester van Egmond Binnen, alsmede van de afd. Alkmaar van de Ned. Vereen, van Huis vrouwen. Wij komen morgen nader op de bijzonderheden van dit jubileum terug. VOORZIENING IN EEN VACATURE I'.I DE COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage Nr 70' Ter voorziening in de vacature van lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, ontstaan door het aan den heer W. Seigers verleende eervol ontslag, zendt de Commissie ons over eenkomstig artikel 1 der betreffende verordening (Gemeenteblad nr. 736) in het voor U ter lezing nedergelegde schrijven de navolgende aanbeveling van twee personen: 1. Mevrouw G. J. van Buren Lensinck— Roelofsen; 2. Mevrouw J. C. Hartkamp—Tack. Wij zullen van de bevoegdheid om aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen, geen gebruik maken en stellen U voor tot de benoeming over te gaan. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ, ALKMAAR. NIEUWE AANWINSTEN. Letterkunde Gedichten, tooneel, literatuurgeschiedenis. 811 A18.510 Adama van Scheltema, C. S. Londen; levende steden I. 811 D64gl Donker, A. Gebroken licht. 811 E21 Engelman, Tuin van Eros; en andere gedichten. 811 M27 Marsman, H. Porta nigra. 812 C34 Coolen, A. De vier jaargetijden. 809 K43 Klabund. Literaturgeschichte. 1929. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. B121o Backer, F. de. Longinus. C33v Cohen, J. Een vrouw zoekt lief de. C36.5t Corsari, Willy. Terugkeer tot Thera. -f DOS Dijk—Has, Nelly van. Jeugd stei gert. Fl3.5s Falkland, S. Schetsen; 2e, 4e en 10e bundel -f-H78k HoogstratenSchoch, A. van. Kluizenaartje. H79.2 Hoorn—Surie, A. van der. Ik zoek werk K32a Koster, S. Als ik Greta Garbo was. M72.2 Mollinger, Jenny. Buiten de ha ven deint de zee. PSljl Praag, S. E. van. Julie de Lespi- nasse. Q6mm Querido, Is. Misleide majesteit. R42.1c Reneyke van Stuwe, Jeanne. Caline. R42.11e Het leege leven. R4242.1d Durate. R53ws Ritter Jr., P. H. Het welkom schandaal. In t Nederlandsche vertaalde romans. D24.5s Deeping, W. Smith. F14.2 Farge, O. la. Lachende jongen. L74.4 Londres, A. Uit het bagno ont snapt. ^27 Nichols, B. Langs het tuinpad. 4375ks Tolstoj, L. De Kreutzer-sonate N.B. De met gemerkte romans zijn christelijk. Vtoouiciaal Tlieuws Voorschot verleend. De minister van financien heeft aan deze gemeente een voorschot ingevolge de land- ai'fceiderswet van 1500 verleend. Alhier is opgericht een afdeeling van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Raadsverkiezingen. Uit het gehouden referendum door de V. D. bleek, dat de in te dienen candidaten- lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen al dus samengesteld zou worden: 1 A. Kooij, 2 P. Smit, 3 H. Bruin, 4 C. Pool, 5 S. Dekkers, 6 Jc. D. v. d. Busse, 7 Jc. Kostelijk, 8 P. Molenaar Kz., 9 G. Dirkmaat, 10 A. Koster, 11 Jc. Klaver. Door het samenvallen van verschillende omstandigheden zoowel hun oorzaak vinden de in buitenplaatselijken aard als in aange legenheden van plaatselijken aard, ontstond onder een bepaalde groep kiezers oppositie tegen het indienen van een candidatenlijst alleen onder de vlag van de V. D. Zaterdagavond werd dienaangaande een vergadering belegd waaraan zoowel de V. D. candidaten als „Algemeen Belang aan deelnamen. Na langdurige'besprekingen, kwam men tenslotte tot de volgende oplossing. De heer Dekkers, nummer 5 op de oorspronkelijke lijst zöu met opschuiving der achter hem staanden naar boven no 11 worden op de gecombineerde lijst van de V. D, en „Alge meen Belang" als eerste van de vijf candida ten dier vereeniging. Algemeen Belang werd toegestaan voor hun leden propaganda te maken in de rich ting om den heer Dekkers met voorkeurstem men verkozen te krijgen. Toegevoegd aan de lijst werden alsnog No. 12 Mevrouw Bommezij—Schaak, 13 D. Swart, 14 J. Boekestein, 15 J. Koelemey. t Raadsverkiezing. De verkiezing van leden van den Uemeenteraad is voor deze gemeente be paald op Woensdag 19 Juni a.s. Door de zangvereeniging „Crescen do is besloten deel te nemen aan het concours te Santpoort op 14 Juli a.s., van den Noord-Hollandschen zangei's- bond. Naar wij vernemen is de directeur van „Crescendo", de heer W. Hespe, wegens ziekte verhinderd naar wij hopen voor niet te langen tijd de leiding van de vereeniging op zich te nemen. In zijn plaats treedt als tijdelijk dirigent op de heer de Jong van Amsterdam. Oprichting kiesvereeniging „Gemeentebelang". *In verband met de opheffing der af deeling Groot-Schermer van den Vrij heidsbond werd Zaterdagavond ten hui ze van den heer H. v. Truijen, alhier, een openbare vergadering belegd. Het doel dor bijeenkomst was do stichting eenor kiesvereeniging „Gemeentebelang". Een 25 tal personen was aanwezig. De heer J. Boekei opende met een kort woord de bijeenkomst. Na eenige besprekingen werd tot oprichting overgegaan en ga- vei. 20 aanwezigen zich op als lid, waax-- uit een bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren J. Boekei, D. de Boer, M. C. v. d. Laan, W. Schermerhorn en K. Ve'thuis. Na stemming werd voor de a.6. ge meenteraadsverkiezing de volgende can didatenlijst opgemaakt. 1. F. Posch; '2. M. C. v. d. Laan; 3. W. Schermerhorn Dzn.; 4. J. Stekelbos; 5. D. de Boer; 6. K. Velthuis; 7. J. Boekei; 8. J. Helder. Volksonderwijs. "De vereeniging „Volksonderwijs" hield Vrijdagavond een goed bezochte vergadering in „Sport en Kunst". De voorzitter, ds. Bloemhoff, opende op de gebruikelijke wijze en heette allen welkom. Inzake de samenwerking om te komen tot een kleuterschool was men niet geslaagd. Doch we hebben de ze kerheid dat wij alles hebben gedaan om het te bereiken. Wat niet is, aldus de voorzitter, kan nog komen. Van het hoofdbestuur was in overweging gege ven om de leden die werkloos zijn, tij delijk van contributie betalen uit te sluiten. De voorrzitter zeide dat we dat reeds in toepassing brachten, we hebben de primeur. De heer Holtes vroeg wat er gebeurde met die menschen, die wel werken, doch niets verdienen! (Gelach). Omtrent het medisch toezicht op schoolgaande kinderen stond men op het doodepunt. Van rijkswege heeft men niet veel te verwachten. Plaatselijk zal he'. wel hetzelfde zijn. De secretaris zei- de dat men thans een aanvang heeft ge maakt met de keuring van het onder wijzend personeel. Plaatselijk is er nog niets gebeurd, doch dat zal wel volgen. Het is echter een halve maatregel omdat er ook onder de kinderen t.b.c. dragers kunnen zijn. De heer Muntjeerf vroeg of dr. Dijk stra, alhier, het niet kosteloos kan doen. Hij heeft een goed gesalieerde rijksbe trekking en keurt de onderijzers, waar om verplicht men hem niet. Uit de verdere bespreking bleek dat men dili gent zal blijven. Het onderwerp is zeker urgent. Van het gemeenteestuur was bericht ontvangen dat de kleuterschool ook gebruik kan maken van de school- baden. Op den prijs van 8 cent geeft de gemeente 5 cent reductie zoodat men voor 3 cent een bad kan nemen. Uit de jaarversla'gen van secretaris en penningmeester stippen we aan dat de vereeniging veel en nuttie werk verricht. Trots de vrij kostbare inrichting van de kleuterschool zijn de financiën (ook al omdat men op de gemeentesubsidie voor die school kan rekenen) kerngezond. Met grooten dank aan den heer A. Hop man mag gememoreerd worden dat hij beiangloos zijn diensten gaf voor de houtsnij- en zaagcursus, 32 leerlingen is een mooi succes. Ook zij die veel tijd en moeite gaven om de kleuterschool in het leven te roepen en in stand te houden, mogen dankbaar worden gememoreerd. De voorzitter bracht aan de functionais- sen dank. De penningmeester werd gede chargeerd. De bijbelsche geschiedenis op de openbare school. Het hoofddbestuur wenschte een oor deel over het voorstel-Voorburg en had een vragenlijst ingediend. Uit het voor stel-Voorburg, de vragenlijst en door den voorzitter bleek, dat men niet den bijbel wil invoeren als godsdienstig ob- jeet, doch als boek van cultureele waar de. Er zijn nu eenmaal velen die gods dienstonderwijs niet op de openbare school wenschen. Over dit urgente on derwerp werd uitvoerig van gedachten gewiwsseld. De voorzritter sprak zich uit voor bijbelsche geschiedenis, al wilde spi. zijn oordeel niet op den voorgrond p'ratsen. Ook het hoofd der o. 1. school, de heer Heijt. sprak zich in gelijken zin uit het heeft ook waarde voor later on derwijs. De heer ten Bruggencate voerde aan dat men versteld staat hoo weinig men hier te lande van de bijbelsche ge schiedenis kent. De Muselmannen ken nen niet alleen hun Koran, doch ook den bijbel. Kom hier eens met die ge schiedenis, men weet er niets van. De heer Mossel vroeg of de voorzitter den bijbel kon bespreken als cultureel werk zonder den godsdienst. Spr. dacht aan Genesis, moet men dat niet als uit gangspunt nemen, het scheppingsver haal? De voorzitter noemde hoofdstuk ken uit den bijbel, die men goed kan be handelen, zonder het godsdienstige ele ment naar voren te brengen. Uit zijn verdere opmerking bleek het Genesis verhaal meer in de lijn te liggen voor hen die de school verlaten hebben. Het bleek dat enkele dames en heeren meen den dat een uitspraak van de vergade ring bindend was. De voorzitter zeide dat de bedoeling was dit als leervak op de scholen in te voeren. Onze uitspraak is niet bindend. Men wil een stemming onder de leden der afdeelingen. Het hoofdbestuur zal uit die antwoorden zijn conclusie trekken. Later komt het weer aan de orde. Bovendien zal de re geering een woordje meespreken, conclu deerde men. Uit de verdere bespreking bleek dat men het unaniem eens was, dat bijbelsche geschiedenis op de school gewenscht was. Men was het niet eens in welke klas men er mede zou aanvan gen. De stemming wees uit dat 15 per sonen er voor waren om spoedig te be ginnen. Met 30 tegen 15 stemmen werd besloten om aan het hoofdbestuur te be richten dat men in de 6e en 7e klasse met de geschiedenis wilde aanvangen. In de pauze, waarin de dames thee ser veerden, werd een kleine verloting ge houden. De rondvraag leverde niet veel op, wwaarna sluiting. Raadsverkiezing. 'In een bewogen bestuursvergadering van de r. k. kiesvereeniging „Recht en Plicht' 'bleek, dat men het oneens was over de samenstelling van de groslijst voor den gemeenteraad. Oodk onder de kie zers is men het niet eens dat wethouder Opdam geen gunstige plaats heeft. Het samengaan van de arbeiders en tuin ders, die het politiek advies beinloed hebben, is aan felle critiek onderworpen. Verder heeft men critiek uitgeoefend op het beleid der r. k; raadsleden. In een buitengewone ledenvergadering zal men klaren wijn schenken en zal een en an der worden besproken. Voor den gemeenteraad. De gecombineerde lijst van de C. H. U. en A. R. voor de gemeenteraadsverkiezingen van Bergen ziet er als volgt uit: 1. C. Gootjes; 2. L.de Liefde; 3. M. Ekkel; 4. J. Nederveen; 5. C. Breeuwer; 6. S. Visser. Ziektejxastoor v. Oostwaard. Zondagmórgen werd in de H. Missen bekend gemaakt, daufe heer G. J. van Oost- waard, pastoor deze? parochie, Zaterdag avond te ongeveer li uur door een aanval van beroerte was getroffen en alhoewel de toestand niet zeer ernstig is, uit voorzorg dienzelfden avond van de laatste H. H. Sacra menten was voorzien. Nog gedurende de nachturen werd de familie te Amsterdam gewaarschuwd. Wij vernamen gistermiddag, dat de toestand gelijk is gebleven. Z. E. W. mist het spraakvermogen. Met zal zich herinneren, dat pastoor v. Oostwaard, nadat hij voor 5 jaren hier was benoemd, binnen het jaar een zeer ernstige ziekte heeft doorgemaakt, waarbij hij gedu rende eenige maanden werd verpleegd in de St. Jacobusstichting te Wassenaar. Sedert dien tijd is zijn gezondheidstoestand goed geweest. Al te vroeg aan Bacchus geofferd. Zaterdagmorgen te ongeveer 10 uur trof de politie op een erf langs de Dorpstraat to taal beschonken aan den vroegeren ingezetene P. de V., die juist den vorigen dag uit Veen huizen, waar Hij drie jaar vertoefd had, was ontslagen. Hij was niet in staat om behoor lijk te locpen en moest per wagen naar de ontnuchteringsgelegenheid worden overge bracht. Na daar eenige uren vertoefd te hebben werd hij weder op vrije voeten ge steld. Boerenleenbank vergadert. Zaterdagavond wérd door de Coöpera tieve Boerenleenbank de dertigste alge meene jaarvergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb Groot onder leiding van den heer A. Molenaar. De voorzitter opende met een woord van welkom aan de lenen Medegedeeld werd dat de rente van voorschotten is vast gesteld oo 4 1/4 petvoor spaargelden op 3 1/4 pet Het ledental was einde 1934 147 leden. Uit de rekening 1934 nemen wij over: Ontvan gen spaargelden 60064.34 en uitgegeven 49513.07, terug betaalde voorschotten f 642075, terwijl geen nieuwe voorschotten zijn verstrekt. De ontvangsten in loopende rekening warén van de leden 23704.90, van de Centrale Bank 50648.89 en van de provincie Noordholland 40725.09. De uit gaven in loopende rekening waren aan de leden f 26964.41, aan de Centrale Bank ƒ106639.54. Aan rente van voorschotten werd ontvangen f 9959.65. aan rente in loopende rekening I 1 57..6^. Uitgegeven werd aan rente van spaargelden 5174.08, aan rente aan de Centrale bank 3419.06. De crisis ontvangsten en uitgaven bedroegen 14187 52 Uit de balans stippen wij aan, dat f 213965 78 aan voorschotten uitstonden, en het tegoed in loopende rekening van de rekeninghouders 31408 92 bedroeg. De schuld aan de «paarbank was 1437T22, aan de Centrale Bank f 55961.39, de winst over 1934 bedraagt 630.20. Deze rekening en balans werd zonder eenige besprekingen vastgesteld. Uit het jaarverslag zij ve.meld. dat het werk aan de bank een normaai ver loop heeft gehad, doch dat de kassier wegens een operatie tijdelijk zijn werk moest neder- leggen, wat toen verricht werd door den heer C. Bos Cz. De verkiezingen gaven tot uitslag, dat de heer Jb. Visser herkozen werd tot lid van het bestuur en de heer K. de Waal tot lid van den raad van toezicht. Als plaatsver vangende bestuursleden werden gekozen de heeren A. Molenaar en K. de Waal. Bij de rondvraag was het woord aan het lid van den raad van toezicht, de heer Jb. Kramer, die de bank feliciteerde met het her stel van den kassier. Hij hoopte, dat deze nog vele jaren zijn werk aan de bank mag verrichten. De heer de Geus dankte voor de vriendelijke woorden, waarna de voorzitter met dank voor de samenwerking de verga dering sloot. SD.A.P.-vergadering Door de afd. Oudkarspel van de S. D. A. P. was op Zaterdag 11 April een verga dering belegd in het lokaal van den heer Vis. De spreker, de heer S. R. de Miranda, oud-wethouder van Amsterdam, behandelde het onderwerp „Welvaart of armoede". De toestand waarin het Nederlandsche volk verkeert is zoo ernstig, zeide spreker, dat men het bijna niet kan begrijpen. Wij verwij ten de regeering niet direct dat zij de oor zaak is van de crisis. Indirect, als vertegen woordigster van een stelsel, wel. Schuldig zijn zij, door ae toepassing van de aanpassingspolitiek en door alles af te breken, wat wij hebben opgebouwd. Men is van meening hierdoor een sluitende begroo ting te kunnen krijgen. Wij, sociaal-demo craten, begrijpen daar men met voortdurende tekorten, niet voor de massa kan doen wat gedaan moet worden. Welke fout heeft men gemaakt? Deze, dat door vermindering van loonen, de koopkracht minder wordt en de werkloos heid nog vermeerdert. Er zijn vele internationale moeilijkheden. Maar de groote greep om de bevolking te treken uit het moeras heeft ontbroken. Spreker had reeds in 1931 tegen de mi nisters gezegd, dat de voorgestelde bezui nigingen noodwendig weer andere bezuining tot gevolg zouden hebben. Wanneer de 400.000 werkloozen aan het werk worden gezet, heeft men een nieuwe graat afzetgebied voor de producten. Spreker wees op zijn voorstellen in Am sterdam, die dezer dagen zullen worden ge publiceerd, om een groot aantal werken te ondernemen. Wij zijn geen demogogen, want wij bewijzen dat het anders kan. De voorgestelde werken zouden 35 mil- lioen gulden kosten. Hierdoor zouden, zeide men, slechts 9000 menschen werk krijgen. Nu is werk voor 9000 menschen voor ons al van belang Het is echter niet juist, want door het werk, dat de industrie hierdoor krijgt, worfdt dit aantal al 13000. Er zijn echter veel meer voordeelen. Er zit een be drag van 21 millioen gulden loon in. Dit wordt weer uitgegeven. Hiervan profiteert de middenstand, die het ook op haar beurt weer uitgeeft. Dit is een voorbeeld uit Am sterdam. Men moet dit echter over het ge- heele land toepassen. De voordeelen hiervan zijn niet alleen in cijfers uit te drukken. Spr. wees er op, dat men zich altijd moet vasthouden aan de democratie. Het is te begrijpen, dat een tot wanhoop gebracht volk zich tot het fascisme of communisme wendt. Dat wij op erkenning van de Sovjet-Unie aandringen is vanzelf sprekend, maar dit raakt niet de economische omstandigheden. Men moet niet denken dat met de erkenning van Rusland, de tuinders uit den nood zouden zijn. De exportmogelijkheden naar Rusland zijn er ook nu. De moeilijkheden voor de tuinders zijn anderen. De commissiën, waarin spreker 3 jaar heeft zitting gehad, strandde op het punt van vermindering van de hypo theken in verhouding tot de daling van den grond. Hier wil het kapitalisme niet aan. Ook de valutavsrhouding hebben grooten invloed. In de ntuinbouw is men gekomen aan het eind van de aanpassing, want de toch al zeer lage loonen zijn economisch nog veel te hoog. Spreker wees op de opdracht tot het bouwen van schepen uit Rusland. Maar wat beteekende dit. De calculatie was echter berekend naar de 'oonen zooals die betaald worden in Rusland en die zijn zeer laag. Gevolg: de loonen moesten hier worden verlaagd en de gemeente Amsterdam moest nog 40.000 bijpassen. Men moet niet denken dat wanneer Rusland onze producten gaat afnemen, wij uit den put zijn. Wel is het natuur lijk van belang. Heil verwacht spreker van devaluatie. Men zal moeten begin nen om de noodlijdende gemeenten weer in staat te stellen hun sociale taak te hervatten. De werkloozen moeten weer aan het werk. Het bedrijfsleven moet met financieele hulp van de regeering worden hersteld. De voordeelen die het kapitaal nog bezit zullen moeten worden afgesneden. In België zal gelukken, wat ook Zwe den en Denemarken gelukt is. Dit gaat natuurlijk niet in een paar maanden. Een groot gevaar is het werkloos rond- loopen van de intellectueele jeugd. Voor de andere jeugd is het niet zoo moeilijk, wan ner men het plan der S.D. aanvaardt is hier plaats voor. Spreker wes op het „plan van den arbeid". De democraten zal in ongeschonden staat behouden moeten blijven wil men iets kun nen bereiken. Tal van gevaren worden door de dictatuur opgewekt. Geen dictator heeft ooit zijn kroon kunnen blijven houden zon der dat er een oorlog kwam, zoodat hij blijft schijnen wat hij niet is. Na debat volgde sluiting. (Onirn-orrigi-erd Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen £aatsie betichten (Ongecorrigeerd) Uturn» Minister Marchant deelt mede, dat hij is overgegaan tot het katholieke geloo! en dat hij uit den Vrijzinnig democratischen bond is getreden. Hij heelt aan H. M. de Koningin ontslag uit zijn ambt van minister verzocht. TERAARDEBESTELLING MR. SMEENGE. Onder zeer groote belangstelling uit alle deelen van het land heeft hedenmiddag te Assen de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van mr. H. Smeenge. Een schat van bloemen dekte de baar. Deze waren afkomstig van familieleden, vrienden en vereenigingen. Onder de ingekomen telegrammen was er ook een van H.M. de Koningin. CASSATIEBEROEP DE BIE. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. v. Lier, concludeerde heden tot verwerping van het cassatie-beroep van P. de B., die in Hooge beroep door het gerechtshof te Den Bosch is veroordeeld tot 15 jaar ge vangenisstraf wegens doodslag op zijn neef G. de Bie in Augustus 1933 bij Oss. De Hooge Raad zal op 12 Juni uitspraak doen. GENUA-EXPRESS. De N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland" deelt mede, dat de speciale boottrein met pas sagiers en post in aansluiting op het s.s. „Johan de Witt', Woensdagmorgen 15 Mei te 10.20 uur van Genua zal vertrekken. Aan komst Donderdagmorgen 16 Mei om 7.18 uur te Zevenaar, om 8.14 uur te Arnhem, om 9.00 uur te Utrecht C.S., om 10.00 uur te Den Haag S.S., om 9.47 uur te Amsterdam W.P., om 10.02 uur te Amsterdam C.S. en om 10.33 te Rotterdam-Maas. „PRO SENECTUTE". Het bestuur van de vereeniging „Pro Se- nectute" heeft ons het jaarverslag over 1934 toegezonden. In hef afgeloopen jaar kwam de verbou wing van Huize „Boddeaert—Schuurbeque" Boeye" te Hilversum gereed. Behalve dat dit tehuis thans aan meer dames huisves ting kan bieden, werden verschillende ver beteringen aangebracht. Tegen het einde van het verslagjaar werd besloten tot de oprichting van een tehuis te Rotterdam; onderhandelingen zijn gaan de, over de plaats, waar het tehuis gebouwd zal worden. Voor deze groote stad bleek ook een be hoefte te bestaan aan een tehuis van Pro Senectute en hier zal het 12de Tehuis ge vestigd worden. Ook dit jaar verminderde het aantal le den toch is het, ook met het oog op de voor genomen stichting van een nieuw tehuis, van het grootste belang, dat niet alleen het aantal leden behouden blijft, doch dat dit zoo mogelijk toeneemt. Het Secretariaat, Vondeltsraat 58, Am sterdam (W) is genegen de belangstellenden in het werk der Vereeniging steeds alle ge- wenschte inlichtingen te verstrekken. J. D. A. VERKRUISEN, t Bekend B.V.L.-er overleden. Te Voorburg is in den ouderdom van 36 jaar overleden de heer J. D. A. Verkruisen, chef van den filmdienst van de nationale landstormcommissie. De begrafenis heeft Donderdagmiddag 2 uur plaats op de alge meene begraafplaats te Voorburg. MILITAIRE PENSIOENEN. Het Comité ter behartiging van de belan gen der mililair-gepensionneerden van Land-, Zeemacht er. Koloniën heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's-Gravenhage het volgende adres gezonden: Geeft eerbiedig te kennen: Het Comité ter behartiging van de belan gen der militair-gepensionneerden van Land-, Zeemacht en Koloniën: dat is kennisgenomen ^an het Bezuinigings- ontwerp, door de regeering bij Uwe Kamer aanhangig gemaakt, dat met z°er veel leedwezen is kennisge nomen van de plannen ter regeering, in be doeld wetsontweru omschreven, betreffende verlaging, door herberekening van de pen sioenen, dat hiertegen verschillende bezwaren zijn aan te voeren. Het Comité verzoekt de Kamer wel kennis te willen nemen van de Memorie van toe lichting, behoorende bij dit verzoek. Een bus vol drukwerk weer..... de daad'Iijksche penitentie. Ce wijze winkelier plaatst liever 'n advertentie.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3