Rechtszaken Radioprogramma JemUeton EVAARLIJK SPEL Kantongerecht te Alkmaar. Extra zitting op Donderdag 9 Mei, speciaal gewijd aan de Haagsche Sierbloementeelt-Centrale. Geen olie- maar 'n bloembollenfeest. Tal van sinds Mei 1934 opgepotte straf zaken, betreffende overtredingen van de Crisis-sierteelt-verordeningen en ministrieele besluiten, werden gisteren met één slag van de baan geschoven. Van de 44 genoodigde bollen- of bloemenkweekerg waren ongeveer 40 belanghebbenden present. Voorts een tien tal gewone huis of tuin controleurs en last not least, een paar hooge oomes van de Sier- Centrale, de heeren v, d. Hoeven, rechtskun- dig adviseur en Bosman, de controleur van den algemeenen dienst, deels tot informatie, deels ter opluistering aanwezig, Oedurende de behandeling kwam sterk naar voren het treurige figuur, dat de gelukkig later ge liquideerde Haarlemsche bollencentrale heeft geslagen. Deze slordige instelling is wel oor zaak geweest, dat vele goed vertrouwende kweekers er leeliik zijn ingeloopen. Daarover waren het Donderdag zeer vele officieele, semi-officieele als nlet-officleele personen het roerend eens. Hieronder volgt een resumé van alle be handelde zaken, die met merkwaardige vlug heid konden afgewerkt worden en geen aan leiding gaven tot moeilijkheden of aanhou ding. De eerste comparant was de tuinbouwer Cornelis Blom te Zuidscharwoude, die een tiental roeden onverkoopbare bolletjes had verbouwd zonder aangesloten te zijn geweest bij de Sicrbloemen-Centrale, Door de super piepers plombeerder en bollencontroleur W Duys was de opmeting enzoovoorts gedaan. Vonnis 7.50 boete of 5 dagen. Theo v. Duyn, tuinder te Koedijk, was aangetroffen met in 'n collectie-opslag van vroege en late tulpen, 'n zoodje „barrelen", die hij teelde voor eigen plezier, 0.50 boete of 1 dag. Jaap Kostelijk, arbeider te St. Pancras. had 13 roeden (Rijnl. roeden) of zooveel snees, wat 'n Langendijker beter verstaat, tulpenbollen in den grond voor fainilie-snij- bloemetjes. 5 boete of 5 dagen. De ambtenaar waarschuwde lederen over treder ernstig, zich ten spoedigste bij de Sier- Centrale aan te sluiten. Indien men in gebreke bleef, dreigde een soort perlculum in mora, dat alle nog niet gerooide bollen zouden worden opgedolven en verbeurd verklaard,. De pers kreeg speciaal het verzoek op dit gevaar de aandacht van belanghebbenden ie vestigen. In de zaak van den heer C. P. Dissel te Koedijk hadden eigenlijk B. en W. op de zon- daarsbank moeten zitten, omdat zij verzuimd hadden deze bollenkweeker het aangevraagde aangiftebiljet te zenden. Niettemin kostte het deze delinquent nog 2 boete of 2 dagen. De heer Piet Doris te St, Pancras had des tijds zonder eenig merkbaar gevolg aangifte gedaan bij de bollencentrale te Haarlem. Hij had nu niet alleen geen bollen, maar ook geen land meer! Toch nog f 8 boete of 8 da gen als souvenier aan zijn kweekersavontuur! De tuinder Jan Beers aan den Rustenbur- gerweg te H.rl.Waard had 25 voor zijn late tulpenbollen gespaard. De heeren namen hiervan hun deel in den vorm van 10 boete of 10 dagen. De drie gebroeders Piet, Kees en Simon Koot te Limmen, die samen in het Thee bosch roede aan het koudvuur geleden hebbende bollen hadden gekweekt, werden broederlijk bedacht met 3 X 3 boete of 3X3 dagen.. De heer Jan Glorie aldaar had zich ook aan de narcissenteelt gewaagd zonder te zijn aangesloten, 4 boete of 4 dagen, De heer Corn. Bloedjes had geteeld in de Limmer Koog. Op zijn aanvraag tot lidmaat schap bij de Haarlemsche Bollencentrale had hij nimmer antwoord gekregen, 4 boete of 4 dagen. Een andere Limmer, Theo Metselaar, was bevonden in het bezit van 6 roe „rommel'', allerlei soort tulpen door elkaar. Hij was duur ter markt met zijn rommel': 12 boete of 12 dagen. Met den bloemkweeker Jan Dekker te Lim men was het een exceptioneel geval. Hij kweekte bollen om die later in de kas verder té trekken, dus was hij meer bloemist dan kweeker. Gevorderd werd 5 boete of 5 da gen, doch de kantonrechter zal over dit kweekprobleem een week nadenken. De landbouwer Piet Schouten te Heiloo was ook al een teleurgestelde candidaat van de Centrale te Haarlem," thans op de flesch Hij kende zich zelf het predicaat bollenkwee ker trouwens niet eens toe en werd tot 5 boete of 5 dagen veroordeeld, De timmerman Piet v. d. Steen te Heiloo kwam voor den dag met 15 roe narcissen, allemaal opslag, die in het weiland stond, waar koeien graasden. Niemand vond den moed zoo'n bollenkweeker te veroordeelen en er volgde vrijspraak. Die zelfde eer genot ook de fabrikant N. v, Dijk aldaar, Hij nad ook 16 roe narcissen ge- loft, maar uit louter liefhebberij. De heer Cornelis Kaandorp stond er met zijn 55 roe vroege tulpen minder goed voor, Geëischt werd 20 boet of 20 dagen, A.s, week vonnis. Een Heilooër arbeider Pieter Temming had met zijn 42 roe nog zoo'n slechte zaken niet gemaakt en 50 gebeurd. De ambtenaar sprong er op als een hongerige bok op de haverkist en vorderde 20 boete of 20 dagen, doch de kantonrechter wilde het onderste in de kan laten en stelde zich tevreden met 15 boete of 10 dagen. De tuinder Jan Mooy, we bevinden ons thans te Castricum, kweekte 20 roe Dar- wins, alleen voor de bloemen, voor familie, vrienden, kennissen en buren De philantroop werd tot 4 boete of 4 dagen veroordeeld'. De heer Cornelis Sprenkeling aldaar had zijn bollen deels weggegeven. Het restant was verdroogd na een mislukte teelt in de duinen van de provincie. Het blijkt meer en meer dat door de sterke water-onttrekking aan de duinen dit kweek land1 voor bollen waardeloos is geworden, 5 boete of 5 da gen was zijn portie. De heer Jan Beentjes te Castricum had meer kinderen dan narcissen gekweekt. Hij kon zich met trots vader van 13 kinderen noemen. De kantonrechter durfde dezen man niet meer dan 1 gulden boete of 1 dag op te leggen. De heeren W. Lieftink en Cornelis Baltus te Castricum hadden ook de duinen als teel- land gebruikt met een treurig resultaat. Aan Willem werd opgelegd 4 boete of 4 dagen en aan Cornelis slechts 1 boete of 1 dag. De heer Floris Wulp die zich bezondigd had aan sierteelt werd met 5 boete of 5 dagen bedacht. 'n Beetje extra hilariteit verwekte de sla- Eer Jan Castricum Deze heer kweekte snij* loemen om zijn cliënten te believen en le verde rinkelkoppen met een bouquet nar cissen in den bak. De ambtenaar, die veel schik had in dit geval, vergat echter de za ken niet en requireerde 4 boete of 4 dagen. A.s. week uitspraak. De veehouder Gerrit Veldt, we zijn nog altijd in de parochie van den H. Pancratius, ook al weer een papa met 13 spruiten, had een bollenstrop gehaald in de Castricummer duinen en 22 roe totaal verdroogde tulpen bollen gerooid. Hij werd dan ook heel cle ment behandeld en hem werd opgelegd 1 boete of 1 dag. De heeren gebroeders Martinus en Jan Zonneveld, die met 37roe late tulpen in den ring kwam, boften ook met ieder een rijksdaalder boete of 2 dagen. Een ex-controleur van de Narcis, dc heer W. B. Kozing te Haarlem, sloeg het record met 100 roe vroege en late tulpen, narcis sen en hyacinthen en 60 gulden boete of 30 dagen De kantonrechter schrok er zelf van en hield zijn vonnis acht dagen in beraad. Wij begeven ons thans naar Winnemum in gezelschap van den controleur Wittebrood en releveerden daar allereerst den persoon van den heer Jan Lieftink met 131/* roe Dar- wintulpen, 2 boete of 2 dagen. De heer Adr. Tervoort te Egmond-Binnen kweeker van 12 roe tulpenbollen, die hij la- ter degradeerde tot koevoer, werd veroor deeld tot 3 boete of 3 dagen. De vuurtorenwachter K. v. Loo, voorheen te Egmond aan "Zee, thans te Eierland op Texel, had heel de lange reis afgelegd om het misverstand uit den weg te ruimen, dat de 70 roe tulpen, geplant in de Zakkebakke ie Egmond-Binnen, reds lang vóór Mei 1934 door hem aan zekeren heer Jan de Waard vcor 160 waren verkocht. Hij toonde het bewijs en werd beloond met vrijspraak. De opperman Bertus de Graaf te Egmond aan Zee had 25 roe tulpen geteeld en de op brengst voor 25 verkocht. Kip, ik heb je, zeide de kantonrechter en veroordeelde hem tot 8 boete of 8 dagen. Zekere heer KI. Tromp had zoo'n misera bele negotie gemaakt met zijn 36 roe tul pen, dat hij met algemeene stemmen werd vrijgesproken. Ais gedelegeerde van Warmenhuizen fun geerde de heeren Gerbrand Stet en K. Mole naar. De beste klanten van de zitting waren zij niet. Gerbrand had 6Mi roe tulpen ge broeid in de Kreesakker en werd genoteerd voor 1 boete of 1 dag. Klaas Molenaar beschikte slechts over 44$ roe, maar daar kweekte hij fijne pik ur- sus minorca en Krelage van, twee gewilde variaties. Ook 1 boete of 1 dag. De heer Jan 'de Vet te St. Maarten met 16 roe vroege en late en heelemadl onver kochte tulpen, betaalde de crisisaccijnspen- ning ook met 1 of 1 dag. De tuinder Gerrit Jonker te Eenigenburg, 12 J4 roe, 2.50 boete of 1 dag. Het resultaat van de tulpenkweekerij /les heeren Willen Filmer te Eenigenburg, was naar de mestvaalt verhuisd. Hij wera uitge- noodigd nog 2 toe te betalen, anders Een inwoner van St. Maarten, getooid met de beroemde naam Jan de Wit, bleek 80 jaar te tellen en ter eere van dezen nestor werd hem geen straf opgelegd. Evenals Piet Groen te Oudkarspel, die kor. aantoonen, dat zijn geheele bollenbezit be stond uit een pleziertuintje. De heer Th. Rykes, arbeider in de Dieps meer, gezegend met 11 veel belovende nako melingen, was ook een slachtoffer van de kweekerscentrale, die wel veel drukwerk liet maken op de kosten van den belastingbeta ler, maar nimmer antwoord gaf, Hij werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag. Strafzitting van Vrijdag 7 Mei, Twee jonge dames van het rechte pad afgeweken. Een andere minder optimistische lezing. De Beemster veehouder Nicolaas V., die de vorige week voor den rechter ver scheen, omdat hij zich per rijwiel op den drukken Purmerender weg door een auto had laten voortsjorren, beweerde alstoen zich alleen maar wat van die auto te hebben afgeduwd, waarop aan houding en heden voortzetting der zaak werd gelast. Rijksveldwachter ten Hoo- pe, heden gehoord, verklaarde heel goed te hebben gezien dat Nico ziph liet voort trekken en had die handeling op den drukken hoofdweg tamelijk gevaarlijk gevonden. Het draaide dan ook op 5 boete of 5 dagen uit. Dinsdag 14 Mei. HILVERSUM, 301 M. (AVRO uitz.) 8.— Gr.pl. 9.40 Vioolrecital B. Lensky. Aan den vleugel E. Veen. 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Gr.pl. 11. Causerie mevr. R. Lotgering—Hil- lebrand. 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar, mmv. Meta Condo Ker- dijk, zang. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gr.pl. 1.40 Pianoreci tal Egb. Veen. 2.— Omroeporkest olv. N. Treep. 3.-4.—- Kniples. 4.15 Gr.pl. 4.30 Radio-kinderkoor zang olv. J. Hamel. 5 Voor klei ne kinderen. 5.30 Bijbelvertelling door ds. B. J. Aris. 6.— De Avro Decibels olv. E. Meenk. 6 50 Het Lyra-Trio. 7.30 Van reizen gespro. ken. Tekst en leiding: Herman rel- derof, 8.— Vaz Dias. 8 05 De Weensche Operette, concert m m. v. solisten, o.a. Maria Elsner, koor v, d Opera-Vereen, olv. H. v. Wielink en het Omroeporkest o. 1. v. Louis Schmidt. 9,20 G. de Josselin de Jong: Avonturen van een olifanten jager. 9.45 Het Verst. Omroep orkest olv. L. Schmidt, m. m. v. P. Palla, piano. 10.20 Gr.pl. 10.30 Fransch Cabaretprogr. (gr pl.) 11.— Vaz Dias, 11.10—12.Majo Marco's Dan»orkest. (Uit Pschorr, Rotterdam. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz) 8.— Gr.pl. 9.30 Hoogmis. 1045 Orpl, 12.15 Orkestconcert en gr.pl. 2.— Vrouwenuur.: 3.-4.— Mode cursus. 4.— HIRO. 5.10 Gr.pl. en Schlagermuziek. 7.15 Lezing. 7.35 Gr.pl. 8.— Vaz Dias en gr.pl. 8.15 Orkestconcert mmv. solisten. 9 Sport. 9.25 Gr.pl. 9.30 Populair concert en gr.pl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Populair concert. 11.15— 12.- Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 9.35— 9 50 Morgenwijding. 10.20 Orgel spel S. Torch. 10.50 Voor de scho len. 11.10 Gr.pl. 11.35 Het O. Lampe Sextet. 12.20 J. Muscant en zijn orkest. 1.25 Voor de scholen 3.20 Lezing. 3.40 Trioconcert mmv D. Baker, sopraan. 4.35 Carroll Gibbons en de Savoy Hotel Or- pheans. 5.20 Berichten. 5.50 Bach- concert. 6.10 Fransche les. 6 40 Gr.pl. 6.50 Lezing. 7.20 Gr.pl. 7.50 De „White Coons", in hun reper- toirc. 8.50 Ber. 9.10 en 9.20 Le zing, 9.40 BBC-orkest olv. Fr. Brid ge. 10.35—11.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Or.pl. 11.35 Orkestconcert olv. Krettly. 6.50 Concert. 8.05 „La ga- zette de Montmartre", gevar. progr. 9.55 Dansmuziek. KALUNDBORO, 1261 M. 11.20 —12.50 Concert uit rest. Wivex. 2.20—4.20 Omroeporkest olv. Ree- sen. 7.20 Vioolrecital. 7.35 Hoor spel. 8.45 Gr.pl. 8.55 Omroeporkest o 1. v. Gröndahl. 10.20—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 en 6 20 Omroepkleinorkest en Schrammel- ensemble. 11.20 Uit Leipzig: Or- kestconcert olv. Weber. 1.35 Piano, recital. 3.20 Zang, hobo en piano 4.20 Omroeporkest olv. Buschköt- ter. 7.35 Uit Mtinchen: Omroep orkest olv. Winter en solisten. 8.20 Dansmuziek door Eysoldt en zijn orkest. ROME, 421 M. 8.10 Cello-recital A. Fantini. 9.10 Radiotooneel. 9.50 Dansmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Salonorkest olv. Walpot. 12.50—1.20, 4.20, 5.50 en 6.35 Gr.pl. 7.20 Salonorkest o.l.v. Walpot. 9.30—10.20 Gr.pl. 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 Russische muziek. 12.501.20 Gr.pl. 4.20 Po pulair concert. 5.20 Gr.pl. 5.50 Zang. 6.20 Gr.pl. 6.35 Zang. 7.20 Omroeporkest olv. Gason. 8.20 Hoorspel. 8.40 Omroeporkest o. 1. v. Gason. 9.30—10.20 Populair con cert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Rijkszending „Hans Grimm". 8.20 Duitsche Kalender: Mei. 9.20 en 10.05 Ber. 10.20- 11 20 Concert uit München mmv. solisten en orkest. OEMEENTFLMKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lim 2: Huizen. Lijn 3: D sender 8.—8.20, Keu len 9.20—11.20, Brussel VI. 11.20 —13.20, D.sender 13.20—14.20, Kalundborg 14.20—15.20, Keulen 15 20—15.50, Kalundborg 15.50— 16.20, Brussel VI. 16.20-18.20, Leipzig 18.20-20.20, Keulen 20 20 21.20, Parijs R. 21.2021.50, Leipzig 21.50—23.20, Weenen 23.20-24.—. Lijn 4: Lond. Reg. 9.35—10.20, Droitwich 10.20—13.20, Lond. Reg 13.20—16.35, Droitwich 16.35 17.20, Keulen 17.20-17.50, Lond. Reg. 17.50—18.50, Droitwich 18.50 -20.50, Brussel Fr. 20.50-21.20, Lond. Reg. 21 20—23.20, Kalund- borg 23.20—24.—. Veel geschreeuw maar weinig wol. De heer Anthonius F., die zich blijk baar zeer gepiqueerd gevoelde over de aandacht die we de vorige maal aan zijn persoon hadden gewijd, was nu echter zelf de oorzaak, dat wij ons nog eens met hem moesten bezighouden. Hij zou zich te Alkmaar, na een spannende race van den Helder, 40 K.M. in 1 uur en 10 minuten, op 'n goeden weg en den wind achter, bij de Vier Staten door een motorrijder hebben laten voorttrekken, wat door agent v 't Kaar werd geconsta teerd. Op zijn pertinente ontkentenis werd heden de verbalisant gehoord, die echter geen sylabe van zijn proces-ver baal afweek. Mijnheer F., wiens tong werk niet minder rap is dan zijn beenen, bleef onder een vloed van woorden pro testeeren en teekende, toen hij tot 5 boete of 5 dagen was veroordeeld, direct hooger beroep aan, zoodat het gevaar dreigt, dat hij voor de derde maal in de courant zal worden besproken. 'n Onbehouwen roerganger uit IJmuiden. De met een prachtige Italiaanschen n&am bedachte heer J. A. G. uit IJmui den schijnt het met de politesse de la route niet zoo ->rg nauw te nemen en op z' te gooien wat hem in den weg komt. Da', ondervond ook Ie jeugdige landbou wer Nic. Jonker uit Harenkarspel, die behoorlijk rechts van den Heldersche weg onder Bergen fietste en eensklaps door gemelden automobilist met gewéld tegen de vlakte en in het gras werd ge raden. Toen Nico zich over die behande ling beklaagde en schadevergoeding voor zijn beschadigd rijwiel verzocht, werd hij, volgens zijn verslag heden, ta melijk onheusch bejegend en hem ver zocht zich weg te pakken. De heer G. was heden niet aanwezig, maar had den kantonrechter een uitvoe rig schrijven gezonden, zoodat ls te ver wachten dat hil tegen het uitgesproken vonnis, 20 boete of 10 dagen hechtenis, wel in verzet zal koren. Verkeersconflict op den Mid delweg. De Hoornsche vischboer Dirk Worms- beeker, wenschte op 4 April met zijn dtiewielig bakmotorrijwie! links van uit de; Middelweg den Rustenburgerweg in te slaan en maakte toen 'n carambole over drie banden met een door den rei ziger H. J. S. uit Arasterdam be stuurde auto. Deze keer had namelijk het 5e gebod van het motor- en rljwiel- rtglement verwaarloosd en rechts niet den voorrang geschonken. Heden terecht staande, bleek de heer S. het lang niet met de dagvaarding eens en gaf hij den bakfietsrijder de schuld omdat die geen bohoorijk teeken had gegeven. Niette min wilde deze overigens niet onge- Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 30) „Ja, u heeft het verdiend", antwoordde de baron en toen Guy de minachting in zijn toon hoorde, had hij niet meer zoo'n vree- selijken hekel aan hem. Maar baron Brande ging spoedig met zijn gewone minzaamheid voort: „Ik kan u maar een paar dagen ge ven om deze inlichtingen te verkrijgen" Guy stak de hand uit. „Mag ik het geld nu hebben?" vroeg hij kalm. De banknoten werden hem overhandigd en hij begon ze zorgvuldig na te tellen, ter wijl ae baron hem sarcastisch gadesloeg „U zult zien, dat het in orde is", zei de laatste. Maar Guy ging door met tellen en toen hij klaar was, knikte hij. „In orde", zei hij droogjes De baron stond op en reikte hem ditmaal niet de hand. Op de een of andere wijze waren zijn marnieren veranderd. Guy was nu zijn speelgoed, zijn werktuig geworden en als zoodanig scheen hij hem nu te be schouwen. „Teekent u even dit ontvangbewijs' vroeg hij plotseling. „Is dat noodzakelijk?" „Absoluut. Het is eenvoudig een formee- le erkenning, dat u vijfhondercl pond van me ontvangen heeft". „Ik geloof niet, dat het hindert", mom pelde Guy, terwijl hij zijn handteekening zette. De baron glimlachte terwijl hij zorgvuldig het papier opvouwde. „Telefoneer me als u er mee klaar is", beval hij. „Ik verwacht volkomen en onmid dellijke gehoorzaamheid aan alle bevelen, die ik u zal geven". „Lopp naar den duivel", zei Guy opzette lijk ruw. „Ik mag een beetje temperament wel. Ik houd van oprechtheid. Ik heb u naar lichaam en ziel gekocht, u is mijn dienaar". „Hoe komt u daaraan?" „Omdat ik de zweep in de hand heb. U is nog steeds officier van de Britsche marine en i k heb dit document. Ik zeg u dit, opdat u den toestand goed zult begrijpen. Ik ver lang heelemaal niet met u te twisten zoo lang als u uw werk doet. Maar er mag geen sprake zijn van terugkrabbelen. Ik zal mijn woord houden, u zult goed betaald worden. Begrijpt u me?" „Ik vermoed, dat ik mezelf in uw macht heb gegeven en wanneer ik me niet gedraag zooals u wenscht, zult u me bij de admirali teit verraden". „Daar komt het ongeveer op neer. Het is beter dat u maar in eens uw positie be grijpt. Ik ben overtuigd dat ik u niet zal behoeven te dreigen, maar het is mijn ge woonte ronduit te Sipreken. Het voorkomt een massa onaangenaamheden later. U neemt het mij niet kwalijk?" „Waarom zou ik? Het is gewoon een za- kenkwestie", zei Guy bedaard. „Mijnheer Hallam, u is een buitengewoon verstandig jongmensch. Ik geloof dat wij goede zaken samen zullen doen. Tot ziens". „Tot ziens", zei Guy en toen de deur dicht was gevallen, bleef hij op de banknoten sta ren met een bitteren glimlach op zijn ge zicht. HOOFDSTUK XVIII. Het dreigement van den baron was veel- beteekenend, want het toonde zijn absolute geloof, dat Hallam een landverrader was geworden. „Nu zal ik wel veilig zijn, tenzij ik een grove fout maak", zei Guy tot zichzelf. De deurknop van de slaapkamer werd om gedraaid en toen hij snel het geld trachtte bijeen te grijpen, vielen er eenige banknoten op den grona. De heer Hallam kwam de ka mer binnen met een treurige uitdrukking op het gelaat. „Ik zie, dat je al geld van de bank hebt gehaald. Sir George heeft zeker vandaag je crediet geopend?" „Ja", zei Guy. „Komt dat geld van hem of?" „Vader, ik wou heusch dat u zich niet met mijn zaken bemoeide". „Ik voel me verplicht je te zeggen, dat je in de andere kamer nu en dan een woord kunt opvangen, zelfs als de deur gesloten is. Ik had niet de bedoeling om voor luister vink te spelen; Guy, wees oprecht tegen me". „Ik kan u niets vertellen". „De baron heeft je dat geld gegeven. Het is misschien een paar honderd pond. Wat heb je gedaan om zooveel geld te verdie nen?" „Wat heeft u gehoord?" „Genoeg om me ellendig te maken. Ben je in de macht van dien man?" „U schijnt heel wat gehoord te hebben", zei Guy droog. „Alleen tegen het einde, toen jelui har der praatten. Ik had niet den moed om bin nen te komen". „U had het gerust kunnen doen, vader; ik kan uw vragen niet beantwoorden en ik kan u geen uitleg geven. U moet me vertrouwen, minstens een maand nog". „Het is vreeselijk, misschien ga je hals over kop je ongeluk tegemoet, terwijl één woord je zou kunnen redden. Ik voel, dat ik iets moet doen". „Ga dan met sir George een praatje ma ken", zei Guy opgewekt. „Maar bij nader inzien moet ik u toch dringend verzoeken over mijn aangelegenheden met niemand te spreken, met niemand", herhaalde hij met nadruk. Maar hij kon zien dat zijn vader niet ge rust was en hij ging naar hem toe en legde zijn hand op zijn schouder. „Wees verstandig, oude heer; u vertrouwt me toch wel?" zei hij hartelijk, en ging toen naar zijn kamer om zich te verkleeden. Ondertusschen was baron Branden on derweg naar zijn huis, méér dan tevreden over het resultaat van zijn onderhoud Hij was overtuigd, dat hij in Hallam een man had ontdekt, die hem van het grootste nul zou zijn. De inlichtingen, die hij reeds had gekregen, waren zeer belangrijk en zouden gewaardeerd worden door zijn opdracht gevers. Toen hij in zijn spreekkamer zat, herlas hij de antwoorden en zijn voldoening groeide nog. De telefoon ratelde en toen hij den hoorn oipnam, herkende hii Valda's stem. „Ik wou graag dat u dadelijk naar mijn kamer kwam", zei ze bevelend. Valda had reeds het een en ander .van haar bezittingen uitgepakt en de kamer had al iets persoonlijks gekregen. De baron keek goedkeurend rond. Valda kwam bin nen, en de zwarte huisjapon, die ze droeg, deed de bleekheid van haar wangen nog te meer uitkomen en haar oogen stonden somber toen ze op hem bleven rusten. „Het was heel aardig van u om naar moeder's begrafenis te gaan". „En van Hallam ook. Ben je bezig die tot je vriend te maken?" „Hij komt vanavond hier". „Prachtig. Misschien is hij wel geneigd met je te flirten. Hoe meer hoe beter. Is juf frouw Cameron nog in de stad?" „Ik geloof, dat ze naar Weyport terug is gegaarr', zei Valda onverschillig. „Hallam blijft in de stad. Zie dat hij je mee uit neemt. Laat hem zooveel mogelijk geld voor je uitgeven. Neem hem mee naar Bondstreet Mooie ringen voor mooie vinger tjes, hé?" „Ik ben zeker van plan mijnheer Hallam veel te zien, maar ik ben niet van plan u in de kaart te spelen". (Wordt vervolgd) H. Sch„ arbeider Bergen, overtreding art. 272B Motor- en Rijwielwet, wiel* rijden onder den invloed. De Kanton rechter wenschte deze zaak eerst te be rechten als de tegen verdachte hangen de strafzaak wegens wederspannigheid, gepleegd bij diezelfde gelegenheid, defi nitief door den Politierechter is berecht, R. H. Gr., bedrijfsleider te Barsinger- horn, aanrijding met een motorrijwiel op den Helderscheweg, toen het vrije uit zicht door tramrook was belemmerd. 5 boete of 3 dagen. Aangezien de ar beider Piet Kossen geen eisch tot scha devergoeding ad 15 indiende, kon deze vordering niet worden toegewezen. Hendrik G„ chauffeur IJmuiden, plot seling stoppen zonder de vereischte waarschuwingsteekenen te geven, 6 boete of 3 dagen. De 18-jarige jongejuffrouw Anna V., met haar 16-jarig vriendinnetje Geertje D., beiden van Egnmnd aan Zee, maak ten onlangs een knusse duinwandeling en weken ongemerkt van het rechte pad, wat al spoedig door twee politioneele mannen, rijksveldwachter Minnee en jachtopziener Daan Koelings, werd ge constateerd, gerelateerd en geverbali seerd. De jonge dames hadden zich he den te verantwoorden, doch alleen Geer tje was present om de klappen op te vangen. Gelukkig waren die nogal niet hard, want zij werd zonder straf heenge zonden en Anna veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6