Het jubileum van koning George V. LANGENDIJK, Eerste Hulp bij Ongelukken. WINKEL BOVENKARSPEL Prijzen toegekend. HOORN Eerste hulp bij ongelukken. HEEMSKERK NOORDSCHARWOUDE Raadsverkiezingen. Algemeen Belang had gemeend, met WIÉRINGEH Buitenland George V was een vorst, en een man en het hoofd van het Britsche gezin. 's KONINGS WERK. (Van onzen Londenschen correspondent) Overal leest! Het verkeer verloor! KONING LEOPOLD ROEPT OP TOT NATIONALE DISCIPLINE. Ter overwinning van de crisk, ZWARE STORM TE NANKINO.^' Duizendtal woningen beschadigd. AARDBEVING OP FORMOSA. Twintig dooden en gewonden. DE HERTOGIN VAN KENT IN BLIJDE VERWACHTING. EEN GEHEIMZINNIG SCHIP. ROOFOVERVAL OP EEN SNELTREIN. Bedrag van 48.000 mark geroofd. PANEEL VAN „HET LAM GODS" TERECHT. VIJF SLACHTOFFERS VAN AUTO ONGEVALLEN. de heer C. Wagenaar Kz. als zoodanig her kozen, terwijl in de plaats van den heer P. Greeuw, die niet herkiesbaar was de heer K. Ootjers te Noordscharwoude werd gt kozen. Tot afgevaardigden naar de veilingsver eeniging werden benoemd de heeren Keeman en H. Stenneberg. Uit het door den heer M. Wagenaar uit gebrachte verslag van de verzekering der transportarbeiders bleek, dat in 1934 57.160.52 aan loon is uitgekeerd. Het voorgaande jaar bedroeg dit minder dan 50.000. Het bestuursvoorstel, om als commission naris aan de Vierbondveilingen alleen leden van Koophandel te nemen, werd aangeno men, evenals de aanvulling, door den hr. J Kramer voorgesteld, dat leden van de Koop handel niet voor met-leden mogen koopen op een van deze veilingen. Dit voorstel ont moette nog wel eenigen tegenstand, doch 't werd aangenomen en van toepassing gestelc op allen, die er voor in aanmerking komen lid te zijn van Koophandel. Vervolgens was aan de orde, een belang rijk punt voor de kooplieden, nl. de bespre' iking van de door de Ned. Groenten en Fruit- centrale uitgevoerde distributie van groenten aan werkloozen. De voorzitter zette het ver loop van deze distributie uiteen. Het was voorgekomen, dat roodekool door de Centra le werd gekocht voor 7, 8 en 9 gulden, wel ke voor 3 cent per k.g. werd afgezet. Ook uien werden er teen 't einde van 't seizoen veei gekocht. Dat doet de kooplieden con currentie aan en het bestuur wil hiertegen protesteeren. Men is er niet tegen, dat door gedraaide groenten aan werkloozen worden verstrekt. Een uitvoerige bespreking werd over dit onderwerp gevoerd. Eenige leden wenschten het geheele distributieapparaat te doen ver dwijnen, omdat zij er van overtuigd waren, dat bij een prijs van 1 per 100 K.G. de handel ook wel in de gelegenheid was de producten tegen 3.50 per 100 K.G. te le veren. Verschillende misstanden van de distribu tie werden naar voren gebracht, waarbij tot uiting kwam, dat het er wel eens raar toe gaat. Nadat de heer J. Hoogland te Broek op Langendijk een uiteenzetting had gegeven van het doel en streven der distributie, wel ke als een proef dient te worden beschouwd, waarvoor men zich niet te bang moest ma- ken, besloot men, aan te dringen, dat de dis iributie werd stopgezet. Wanneer dit niet gelukt, dan zal worden aangedrongen op distributie van „doorgedraaide" producten. Jaarvergadering Coöp. „Nieuw Leven". De Coöp. „Nieuw Leven" hield Don derdagavond haar jaarvergadering ten lokale van den heer P. Kramer onder leiding van den heer S. Kramer. Aanwezig waren pl.m. 80 leden. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat sinds korten tijd door de commissarissen op gezette tijden controle wordt uitge oefend in het bedrijf dit als gevolg van een bespreking met den neer K- de Boer van den Coöp. Bond en den heer Mandersloot van de Handelskamer. Verder dat met de coöpe ratie te Alkmaar opnieuw een overeenkomst is aangegaan inzake broodleverantie voor den tijd van 5 jaren. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat ondanks de crisis de coöperatie veld wint. De verstandhouding tusschen bestuur, com missarissen, bedrijfsleider en personeel is steeds goed te noemen. In de maand Mei van het vorige jaar werd ook de brandstoffenaffaire met succes ter hand genomen. In totaal werden ongeveer 170 ton anthraciet en eierkolen afgeleverd In de maand December werden 4 propa- ganda-avonden gehouden. De balans en verlies en winstrek. had het volgende resultaat; totaalbedrag 43.710,64 met een netto overschot van 7.340.16. Uit het rapport van den accountantsdienst der Handelskamer blijkt, dat deze cijfers de posi tie der vereeniging betrouwbaar weergeven. Besloten werd bet dividend als volgt vast te stellen, n.1. 6 pet. over het verbruik van de bakkerij en 2 pet. over het verbruik van den winkel. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer H. C. Bakhuijs herkozen, de heer P. Mulder werd als commissaris herkozen, ter wijl in de vacature-C. Swart, de heer C. Kist als commissaris werd gekozen. Vervolgens werd het bestuursvoorstel goedgekeurd om tot vei bouwing van de bak kerij over te gaan. Het ligt o.m. in de be doeling om tot aanschaffing van een nieuwen Oven over te gaan. In <ie nieuwe balanscommissie werden her kozen de heeren H. Bakker, A. Nouwen en J. Zeeman. Bij de rondvraag werd door den heer Mammen, bedrijfsleider, medegeceeld, Jat men spoedig weer tot brandstoffenleverantie hoopt over te gaan. 'Vrijdagavond hieid de afd. Langen dijk van de Ned. Vereen. Eerste Hulp bij ongelukken de jaarlijksche alg. ver gadering bij den heer P. Schoenmaker te Zuidscharwoude. De opkomst was vrij goed. De voorzitter, de heer K. Ruiter, open- do de vergadering met een woord van welkom, 't Jaar dat verstreken is, is wel goed voor de vereeniging geweest. Men is door de donateur enz. in staat gesteld zich vrij goed in te richten. Bij alle leden zijn thans verbandkisten voorradig. Al len weten wat hun te doen staat bij eventueele ongevallen. Door de aange brachte bordjes kan men direct zien, waar men moet zijn voor E. H. B. O. De voorzitter bracht den heer dr. J. de Wit, medisch leider der cursussen, dank voor zijn werkzaamheden in het belang der vereeniging. Negen cursisten zijn geslaagd. Voorts zijn 9 nieuwe leden toegetreden. Dit jaar zal een demonstra tie worden gehouden om het werk van de E. H. B. O. nog meer bekendheid te, goven. Behandeld werden eenige ingekomen stukken. Burgemeesie* yan Swwfcri beschermheer der vereeniging, had be ri*,ht van verhindering gezonden. Medegedeeld werden eenige ingekomen ongevalsformulieren. Aan het jaarverslag van den secreta, ri6, den heer S. Tromp, ontleenen wij dat 2 leden- en 9 bestuursvsergaderingen zijn gehouden. Gememoreerd werd het geen in het afgeloopen jaar door de ver eendging is gedaan bij wedstrijden van verschillende vereenigingen. Ook de secretaris bracht den heer De Wit dank voor zijn bereidwilligheid en medewer king. De voorzitter deelde mede, dat de heer S. Tromp is voorgesteld als lid van het hoofdbestuur. Het financieel verslag van de pen ningmeesteresse, mevr. Muller, gaf aan dat de ontvangsten 248,26 waren ge weest, de uitgaven 231.4814, zoodat het voordeelig kassaldo was 16.7714. De rekening werd in orde bevonden en Je charge verleend. De heer A. G. Visser bracht verslag uit van het aanwezige materiaal waarna de bestuursverkiezing werd gehouden. Af' tredend waren de dames E. Pasterkamp en Tr. Jaarsma en de heeren K. Ruiter en A. G. Visser. Allen werden herkozen met groote meerderheid van stemmen. Dank werd gebracht aan de vrouwen club „Onder Ons" te Zuidscharwoude voor de geschonken draagbaar. Tot afgevaardigden naar de alg. ver gadering werden gekozen mevr. Muller en de heeren K. Ruiter, S. Tromp, A. G. V'sser en J. Timmerman. Besloten werd de afdeeling' onder te verdeelen in bri gades om gezamenlijk te oefenen. Men besloot nog, eens een valsch alarm-oefe ning te houden. Plaatselijk Belang. Donderdagavond vergaderde de nieuw opgerichte vereeniging „Plaatselijk Belang" ten huize van den heer R. Laan, tot het stel len van candidaten voor de aanstaande ver kiezing van leden van den gemeenteraad. Na opening werd de candidaatstelling aan de orde gesteld en na herhaalde stemmingen als volgt in alphabetische volgorde samenge steld: P. Bart, G. Blaauboer, J. Breebaart Kzn., D. Brugman Jbzn., G. Kamp, W. Keetman, A. J. Porte, A. Slooves, J. de Veer, J. Vethman Jzn., A. J. Waiboer, S. van der Wal. Hiermede werd derhalve een wijze van stemming ingeluid voor de kiezers, die nieuw is, nu we reeds jaren gewend zijn aan de lijs- tenstemming, en nu weer naar voren komt de stemming op de gewilde personen Een goed georganiseerd kiezerscorps stemde n.1. op de 'ijst der partij, waartoe hij meende te behoo- ren, doch voor de lijst van Plaatseling Be- ang is de opzet geheel anders, men kieze daarop den persoon, waarvan men verwacht, dat hij de belangen der gemeente tot tevre denheid zal behartigen. De benoemden zul- 'en derhalve zijn zij, die de meeste stemmen op zich hebben vereenigd en om dit te berei ken hebben alle candidaten zich verbonden om bij een eventueele aanwijzing in de volg orde van de lijst, door het Hoofdstembureau, zoolang te bedanken, tot de candidaat met een grooter aantal stemmen de benoemde is. Voor de lijst zal derhalve uitsluitend gel den de stem uit te brengen op den candidaat dien men wenscht. Plaatselijk belang is opgericht, omdat men meende daarmede verspinnering van stem men en het verloren gaan van resten te voor- omen. Deze vereeniging vraagt uitsluitend de behartiging der plaatselijke belangen en kent voor zijn leden geen programma gebaseerd oo een bepaalde politieke richting. Verwacht wordt, dat het aantal in te leveren candida- tenlijsten zich tot drie zal beperken. *De afdeeling „Bovenkarspel e. o." is op de bloemententoonstelling te Heem stede toegekend: gouden medaille voor perken Darwintulpen weide-terrein; groote gouden medaille voor perken enkele vroege tulpen Vrijheidsdreef. Als extra-prijs werd aan deze inzen ding bovendien toegekend de zilveren medaille van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Leiden. Voor het diploma „Eerste hulp bij on- g Jukken" zijn geslaagd de dames G. de Haan, C. Nuyten en P. v. d. Veer en de heeren J. Burger, A. Willemsen en M. de Zwart. Bij het vervroegd examen was reeds geslaagd de heer B. v. d. Maarel. Holl. Bloembollenhuis hield hier een groene veiling. Betaald werd voor: Lilium Candidum 4 bedden 15. Holl. Iris Iellow 54 bedden 160. Bartigon 814 bed 30. Roi d'Islande 414 bed 37. Francis Darwin 5 bed 40. Hyacinth Queen of the Pinks 5 bed 44. L'Innon- cence 6 bed 24. Prins van Oostenrijk bed 30. Pride of Haarlem 12 bed 64. H. Iris Iellow Queen 63 bed 103. Imperator 20 bed 16. Gesn. Lutea 3 bed 20. Gris-de-lin 28 bed 34. Gen. de Wet ruim 1 bed 16. Procerpine 2 bed f 18. Murillo 514 bed 36. Baron de la Ton- nay 11 bed 93. Gouden kroon 16 bed 134. Tengevolge van de oprichting van van een nieuwe kiesvereeniging in deze gemeente is er heel wat beroering ont staan. Vooral tusschen de v.-d. kiesver eeniging en „Algemeen Belang", zooals de nieuwe vereeniging is genoemd, heeft iet er gespannen en zijn de laatste we ken harde noten gekraakt. een eigen candidatenlijst te moeten uit komen, om het gemeentebelang te die nen, zonder eenige politieke richting te zijn toegedaan. In de oprichtingsverga dering was vastgesteld, dat men zich met geen enkele politieke partij in ver binding zou stellen en met name de v.-d. noemende, zeide men, dat men wel tot onderhandelen bereid was, wanneer de ze kiesvereeniging de naam v.-d. liet vervallen. Niettemin zijn naderhand verschei dene besprekingen gehouden en voor stellen gedaan om toch de stemmen voor de linkerzijde te kunnen behouden. Alg. Belang heeft tenslotte voorge steld, dat de candidaten van de lijst, welke zij intusschen had opgemaakt, on der aan de v.-d. lijs't werden geplaatst, wat een goede oplossing werd geoor deeld. Doch gisteravond heeft men een be spreking gehad met het bestuur van de v.-d. kiesvereeniging, waarbij werd me degedeeld, dat de v.-d. niet bereid yvaren de op het voorstel in te gaan, aangezien lijst dezer vereeniging reeds was vastge steld. Hierna heeft Alg. Belang vergaderd werd geconstateerd, dat men voor keus werd gesteld, óf met een eigen lijst uit te komen, óf zich terug te trekken. In verband met verschillende overwe gingen (het scheen, dat verscheidene ne ringdoenden, die zich bij Alg. Belang hadden aangesloten, dit in hun zaak moesten ontgelden) besloot men, zich ge heel terug te trekken en niet met een lijst uit te komen bij de a.s. verkiezin gen. De vereeniging blijft echter bestaan. en do Roodvonk. Bij drie kinderen van den heer Zoutsma aan den Nieuwlanderweg te Den Oever is roodvonk geconstateerd. De viering van het 25-jarig jubileum van de regeering van Koning George heeft zich geken merkt door betoogingen van geestdrift, vervoering en opge togenheid, die eenig zijn in de geschiedenis van het land. Alle kenners van de geschiedenis, de jongste geschiedenis er in begrepen, zijn het over eens dat geen jubileum in het verleden, geen gelegenheid van nationale blijdschap en dankbaarheid ooit heeft geleid tot de hoogten van ontroering, tot de verheffen de uitbarstingen van warm volksgevoel welke deze week te zien, te hooren en- te bewonde ren zijn gegeven. Dit indrukwekkend verschijnsel laat zich niet geheel verklaren uit invloeden van uitsluitend stoffelijken aard. Het is waar dat de middelen om de bevolking op te wekken en haar te bezielen met woorden welke aan het koningschap de hoogste beteekenis en aan de figuur van den Koning den diepsten eerbied geven in den loop van een kwarteeuw buiten alle verhouding zijn verbeterd en effec tiever zijn gemaakt. Het is ook waar dat. dezelfde middelen, radio en een pers wier hooge technische ontwikkeling wordt geëvenaard door de toenemende vaardigheid en groeiend psychologisch inzicht van haar schrijvers, thans veel beter dan voorheen in staat zijn het ge moed van millioenen voor te bereiden op een nationaal feest. Maar dat alleen kan het wonder van 's Konings week niet hebben bewerkt. Dichter komt men b': de verklaring van dit wonder, in dien men de vrijheid van de volken rond de i troon van Koning George stelt tegen over de toestanden, welke zich hebben ontwikkeld in Rusland, Duitschland, Oostenrijk, Italië en enkele andere lan den. Er kan geen twijfel aan J>estaan dat elke minuut van de vreugde en vervoe ring in het keurig versierde Londen een gelukkig hossende, zingende, dansende uichende massa dit contrast voor oogen heeft gestaan, zoo niet steeds met de scherpte, die de stille overpeinzing geeft dan toch wel vagelijk en voldoende reëel om in het bewustzijn te blijven door alle uren der carnavalsche vreugde heen. En hun Koning, middenpunt en doel en hoofdfiguur in deze fabelachtige mani festatie van nationale eenheid, was voor de menigte tegelijk het symbool en de beschermer van de door de eeuwen heen gehandhaafde burgerlijke rechten en vrijheden, welke aan millioenen in Eu ropa thans worden onthouden. Wanneer men deze week een kijkje had kunnen nemen in Londen's meest vermaarde centra, of zelfs in de poover- ste buurten van het East End (nu feeste lijk getooid door eigen initiatief van schamele, maar o zoo koningsgezinde menschen), zou men hebben willen aan nemen, dat het Engelsche volk zijn zor- ge i en moeilijkheden voorbij acht. Maar het Engelsche volk acht zijn zorgen en moeilijkheden niet voorbij. Maar het wi.de niet, dat het bewustzijn van be narde tijden, thans in. de toekomst, een schaduw zou werpen op het feest voor hem, die in een kwarteeuw vol hache lijkheden, gevaren en nagenoeg onafge broken bezorgdheid temidden van zijn volk had gestaan in zijn lief en leed, niet als een ongenaakbaar ornament van ko ninklijke macht, maar als onze Willem van Oranje, als een Vader des Vader lands. En ook heerschte er zeker het ge voel, dat na den grooten oorlog en de malaise, die er op volgde, de lange strijd tegen tegenslag en depressie zege ging beloven. De Koning leefde in het bewust zijn van allen als de leider in deze lang gerekte worsteling. Ministers komen en gaan, waren gekomen en waren gegaan; maar Koning George was altijd geble ven, een vorst en een man en het hoofd van het groote Britsche gezin. Toen dan de Koning naar St. Pauls ging om te getuigen van zijn dankbaarheid, die van de Koningin en die van zijn kinde ren, voelde de gansche natie, dat zij tot dit gezin behoorde. En zoo werd de dank dienst een familiepartij voor alle Britten verspreid over alle deelen van de wereld. Veel nationale zelfvoldoening is in de Koningsweek tot uiting gekomen Maar de hoogste manifestaties van zelf voldoening wanen reacties op hetgeen zich in andere groote volksgemeen schappen in Europa voltrekt. Van den Koning zelf af tot den meest bescheiden vertolker van openbare gevoelens toe is met diepe voldoening gehoord, dat de oorlog ingrijpende veranderingen mag hebben gebracht in gewoonten en ge dachten en instellingen, maar dat al thans in Groot-Brittannië de absolute menschelijke waarden onveranderd zijn blijven gelden. De feestviering ter ge legenheid van dit zilveren jubileum is niet alleen als een herkroning geweest van den monarch en een stevige beves tiging van de constitutioneele monar chie, maar evenzeer een versteviging van het in deze tijden zoo ernstig be dreigde maar in dit land als onaantast baar beschouwde democratisch beginsel samengebonden met burgerlijke vrij heid, die vrijheid, welke den socialen mensch de beperking oplegt, die onver mijdelijk is in gemeenschapsleven, maar die zijn meening eerbiedigt en aan hoort en opbouwend leven geeft aan het geestelijk proces waaruit op den duur het beste compromis en de beste waar heid moeten voortkomen. Niets heeft de jubileumviering zoo klaar doen beseffen als de onbreekbare verknochtheid van den Engelschman aan de vrijheid van spreken en tegenspreken, van oordeel en veroordeel als constructief element van het hoogste gewicht voor de ont wikkeling van de in een onvolmaakte wereld meest volmaakte gemeenschap. De Koning, de aartsbisschop, de Lord Kanselier, de Speaker en alle mindere functionarissen, die tolken zijn geweest van den geest van het jubileum, hebben meer dan op iets anders juist op dit bij zondere nadruk gelegd. In beeld en bericht heeft de lezer reeds overvloedig kennis kunnen nemen van het aspect van de grootste en gewoonlijk de bedaardste stad van de wereld, gedu rende deze jubileum-week. Hij heeft vernomen van den vroolijken aanblik der straten met haar vlaggen en wim pels en festoenen aan kleurige masten, de feestlichtjes en het vloedlicht, de muziek en de feestelijke atmosfeer, de gelukkige massa's en de onschuldige potsierlijkheid en uitgelatenheid. De herinnering er aan moet voor hen, die dit kolossale familiefeest hebben mee gemaakt, onuitwischbaar blijven. En ieder voor zich moet zeker een herinne ring aan een triomf van bijzonderen aard meedragen naar de toekomst, waarin wij als van ouds beenen moeten maken onder de bedreiging van het ver keer. De laatste dagen heeft het verkeer het onderspit moeten delven tegen de beenen. Wij waren meester van de straat, want het jubileum was in de schoenen van den r.inister van Trans port gaan staan en had de hoofdstraten van het West End zonder vo»m van pro ces voor het rijverkeer gesloten. Het triomfantelijk gevoel, dat over ons kwam wanneer wij, zonder gevaar over reden te worden, midden in de straat konden loopen om des te beter den feest tooi te kunnen aanschouwen, kan niet worden overschat. En er staat ons nog veel te wachten. Vier koninklijke tochten naar Noord-, Zuid-, West- en Oost-Londen beginnen aan het einde van deze eer-ste heugelijke jubelweek. Het zilveren feest van den koning zal zich doen gelden tot het einde van Juli. Danspartijen en feestmalen, zoowel in eenvoud als in luister, zullen de dankbare Britten nog wekenlang feestelijk samenbrengen. Een niet minder aantrekkelijke vorm van de viering zijn de giften, die de ziekenhui zen en instellingen van liefdadigheid binnenstroomen. En allerlei ouds wordt vernieuwd en veel dat vervallen en on ooglijk is, wordt hersteld. En men dankt het alles aan een moe man, die 25 jaar lang zijn volk onbaatzuchtig en trouw heeft gediend en zeker elke decibel heeft verdiend van het machtig gejuich, dat op den dag van zijn zilveren gedenkdag al'e muziek heeft overweldigd. Gisteren heeft koning Leopold, vergezeld van koningin Astrid, zijn blijden intocht in Antwerpen gehouden. In antwoord op een toespraak van den burgemeester heeft de koning een rede gehouden, waarin hij o.a, het volgende zeide: „Gij hebt op een wijze, die ons zeer onf. roerde de figuur in de herinnering teruggg, roepen van mijn betreurden voorganger. In den oorlog, die ons werd opgedrongen, be- vrijdde hij ons land. Zijn voorbeeld moet ons leiden in den economischen strijd, dien wij heden ten dage voeren. Laten wij met een zelfverloochening hem waardig, moed too» nen, liefde en wijsheid. Aan de nationale discipline hadden wij In 1918 de herwinning van onze vrijheid te dan ken. Het is deze nationale discipline, die wij noodig hebben om de tegenwoordige crisis te overwinnen. Door dit bezoek aan uw stad vernieuw ik den constitutioneelen eed. Ik ben vast beslo ten om met eerbiediging van de vrijheden van onze grondwet alle middelen tot wederop leving te zullen nastreven. Dit eischt de volle medewerking van a! mij. ne medeburgers. De orde en het vertrouwen zullen de onverbrekelijke eensgezindheid van ons vaderland bewijzen. In den nacht van Zaterdag heeft een zware storm, die verscheiden uren onafgebroken woedde, de telefoon-, licht- en telegraaflei. dingen te Nanking verwoest. Ongeveer 1000 kleine huizen en vele bo©. ten op den Jangtse werden beschadigd of wel geheel vernield Door de ineenstorting van de in aanbouw zijnde regeerings-filmstudio's werden drie arbeiders gedood. i v Volgens een bericht uit Taiwan (Formosa) heeft op het eiland Formosa opnieuw een aardbeving plaats gehad, die meer dan 20 dooden en gewonden heeft geëischt. De hertogin van Kent, als prinses Marina in het huwelijk getreden met den Engelscheu prins George, is, naar in hofkringen ver« luidde, in verwachting van een blijde ge beurtenis tegen den volgenden herfst Naar gemeld wordt, stellen de autoriteiten van Formosa, in samenwerking met de vloot een onderzoek in ter zee, buiten de provincie Sjintsjikoe, waar Zaterdag een ge heimzinnig schip gevuurd zou hebben op een kleine Japansche visschersboot, welks vangst in beslag werd genomen. De schipper van de visschersboot beschreef het geheimzinni ge schip als een boot van minstens 1000 ton, veel gelijkende op een Chineesch doua neschip. Het zou ongeveer 100 Chineezen en 20 vreemdelingen aan boord hebben gehad. Het schip zou gevuurd hebben op de vis schersboot, de Daiitsji Hojomaroe, terwijl deze aan het visschen was buiten de kust, op drie uur afstand van Tamsoei. De autoriteiten van Formosa hechten zeer veel belang aan dit feit, dat een reeks ande re geheimzinnige van niet-geidentificeerde schepen bij Formosa opvolgt. Door een overval op den blokwachter van de blokpost Rothwasser op het traject Kohlfurt—Penzig (Dtl.) zijn Zaterdag avond kort voor middernacht drie gemas kerde bandieten erin geslaagd, den uit Kohl furt komenden sneltrein aan te houden en tot stilstand te brengen. Zij klommen in het postrijtuig, losten eenige schoten en hielden den dienstdoenden postconducteur met hun revolvers in bedwang. Zij maakten eenige geldkistjes buit met een totaal bedrag van 48.000 mark. De procureur des Konings van het Parket te Gent in België maakt bekend, dat er ze- cerheid bestaat aangaande den dader van den diefstal gepleegd in den nacht van 10 op 11 April 1934, van een dubbelluik van het altaarstuk uit de St. Bavo Kathedraal te Gent. Hij is thans overleden en was een Belg van nationaliteit. Een van de beide paneelen, dat met de )eeltenis van „Johannes de Dooper" werd gevonden. Het ontvreemde paneel, bestaande uit twee gedeelten op eikenhout, stelt op de eene zij de voor „De Rechtschapen Rechters" en op de andere zijde de beeltenis van „Johannes de Dooper". Dit laatste deel is teruggevon den, waar zich het andere gedeelte bevindt is niet bekend. Er wordt een belooning uitgeloofd van .r. 25.000 voor degenen, die aanwijzingen geven. Het Parket is overtuigd, dat het zich nog in België bevindt. Zaterdagavond zijn in Oost-Pruisen twee auto-ongelukken gebeurd, die vijf personen et leven hebben gekost. In een bocht van den weg nabij het vliegveld Devau reed een auto, waarin vijf personen gezeten waren, met groote snelheid tegen een boom. D® auto reed in een greppel en vloog in brand. Twee studenten uit Koningsbergen konden zich met zware brandwonden in veiligheid brengen. De overige drie inzittenden kwa men om het leven. Nabij Heiligenbeil reed een auto tengevol ge van het slechte zicht in een groep voet gangers. Twee arbeiders werden zoodanig gewond, tet zii kpftgn tijd later overleden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8