Agenda binnenland Weec&edcfit Ou<ze JCol Stad en Ontgevüuj. De Koningin en de Prinses te Brussel VEE VERBRAND. DIEF AANGEHOUDEN. Terwijl hij gestolen voorwerpen poogde te verkoopen. ONVEÜLIG GEMERT. Diefstallen nemen toe. SCHIETPARTIIJ AAN DE DUITSCH- NEDERLANDSCHE GRENS. Gevluchte Duitscher in Neder land gearresteerd? Koninklijk bezoek aan het Nederlandsche Paviljoen op de Wereldtentoonstelling. DE BEPERKING VAN DE MELKPRODUCTIE. Gaat 1 Juni in SCHEUREN VAN GRASLAND. BESPREKINGEN OVER DE HOLL. LLOYD. DE AMSTERDAMSCHE DIAMANTINDUSTRIE. Een noodmaatregel. Stedelijk Museum, ingang B r e e d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot hal' 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Mannen in 't Wit (dram hoofdrollen Clark Gable en Myrn? Loy. Toegang boven 18 jaar. Theater Cintma Americain, half 8, hoofd nummer Fedora (dram.); hoofdrol Marie Bell. Toegang boven 18 jaar. A B. T„ half 8, hoofdnummer Het geheim van de Sfinx (detective-verhaal); hoofdrollen Lionel Atwill. Toegang boven 14 jaar. Harmonie, hoofdnummer Op Stap (hum. Holl. fiim); optreden Fienlje de la Mar, Jopie Koopmans, Louis Davids, Henriëtte Davids e. a. Toegang boven 14 jaar. Vrijdag 17 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, herdenkingsavonc Vereen, voor Volkenbond en Vrede. der de Zionistische Protocollen thans dus gerekend worden, verniedt het in omloop brengen van Schundlitteratur, resp. van ge schriften waarvan vorm en inhoud in staat zijn op te ruien tot het plegen van misdaden, of aanleiding te geven tot in gevaar brengen van de zedelijkheid, een verruwende werking uit te oefenen of op andere wijze groven aantoot te geven. Van de beklaagden werden 2 tot geldboe ten veroordeeld. De overigen van wie niet bewezen kon worden, dat zij rechtstreeks deelgenomen hadden aan de verspreiding van de protocollen, werden vrijgesproken. Uit naam van den veroordeelde Sehnell teekende zijn verdediger tegen het vonnis hooger beroep aan. Maandagavond omstreeks elf uur is te Dwingeloo de boerderij van den heer Chr. Westra van Holthe en bewoond door den landbouwer B. Bolding afgebrand. Twee stieren, twee paarden, zeven kalveren en drie varkens kwamen in ae vlammen om. De 76- jarige Bolding die reeds te bed lag, kon zich slechts met moeite redden. Boerderij en inboedel waren verzekerd. Gisteren is ter beschikking der politie autoriteiten te Soest gesteld een 25-jarige oud-verpleegde van een Rijksopvoedingsge sticht, die verdacht wordt van diefstal van een partij tafelzilver in den nacht van 29 op 30 April te Soesterberg. Terwijl hij te Am sterdam een partij gouden en zilveren voor werpen aan den man trachtte te brengen, werd hij aangehouden. Inmiddels bleek, dat deze voorwerpen afkomstig waren uit Amersfoort, waar hij, zcoals hij bekende, ook eenige inbraken heeft gepleegd. Tot dus verre heeft hij wat den diefstal te Soester berg betreft, nog niet bekend. Sinds eenige weken wordt het dorp Gemert (N.-Br.) onveilig gemaakt door inbrekers. Bijna geen nacht gaat voorbij, aldus het Hbld., of bewoners van alleenstaande hoeven komen des morgens tot de ontdekking, dat ongewenschte bezoekers op het erf zijn ge weest en getracht hebben iets van hun ga ding te bemachtigen, terwijl in enkele ge- valen ook pogingen tot inbraak geconsta teerd werden. Bepaalden de inbrekers zich aanvankelijk tot het wegnemen van veld vruchten of pluimvee, de laatste nachten tre den zij driester op. Zoo werd eenige nachten geleden bij een landbouwer ingebroken, en maakten de dieven niet alleen levensmidde len, maar ook een bedrag aan geld buit. In den nacht van Maandag op Dinsdag was de r.k. kerk het doel van hun rooftocht. Aan de achterzijde is men binnengedrongen en in het kerkgebouw werden de offerblokken ge licht en de inhoud, waarvan de waarde niet is vast te stellen, ontvreemd. De politie is reeds lang bezig te trachten de daders in handen te krijgen, men heeft tot nu toe nog geen spoor van hen ontdekt. Het onderzoek wordt bemoeilijkt, doordat de gedupeerden vaak eenige dagen laten verloopen alvorens aangifte te doen. Men vermoedt, dat dezelf de personen aan het werk zijn, die verleden jaar ook gedurende eenigen tijd de streek on veilig hebben gemaakt. Het Tweede Kamerlid Vliegen heeft aan de ministers van justitie en van buitenland- sche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Hebben de ministers kennis genomen van het feit, dat op 6 Mei j.1. in den vroegen morgen, bij de gem. Vlagtwedde, door Duit- sche politie op ontvluchte gevangenen is ge schoten, derwijze dat vele kogels op Neder- landsch gebied terecht kwamen en dat verder Duitsche politiemannen eenige dier vluchte lingen over de grens zijn gevolgd1 en een van hen op Nederlandsch gebied nebben ge pakt en vastgehouden? 2. Zoo ja, hebben de ministers naar aan leiding van deze feiten de 'noodige stappen gedaan die er toe kunnen leiden dat van Duitsche zijde in het vervolg de Nederland- sche grens strikt wordt geëerbiedigd en voor al dat in de nabijheid van die grens met vuurwapens zóó wordt omgegaan dat de uit werking beperkt blijft tot het eigen grond gebied en aat politioneele handelingen van niet-Nederlandsch politiepersoneel op Neder landsch gebied achterwege blijven? 3. Indien dit nog niet is geschied, zijn de ministers dan bereid alsnog zulke stappen te doen? Het was gister een groote dag voor de Nederlandsche deelneming op de wereldten toonstelling te Brussel. ITet bezoek van de koningin aan het Nederlandsche Paviljoen is een gebeurtenis geworden, die ook van betee- kenis was voor de wereldtentoonstelling zelf, aangezien koningin Wilhelmina de eerste regeerende vorstin is, die na de officieele opening der tentoonstelling door het Bel gische vorstenpaar de tentoonstelling met een bezoek vereert. Desondanks heeft gistermorgen het ko ninklijk bezoek aan het Nederlandsche Pavil joen, evenals het geheel verblijf te Brussel, een zeer eenvoudig karakter gedragen en was de koningin ook ditmaal wars van alle uiter lijk vertoon. Het tentoonstellingsbestuur had, in over leg met de leiding der Nederlandsche deel neming, reeds tijdig de noodige maatregelen genomen. Tentconstellingspolitie en Brussel- sche politie hadden reeds tegen tien uur de omgeving van het Nederlandsche Paviljoen, dat natuurlijk den geheelen ochtend voor het publiek gesloten bleef, afgezet. Voor de ontvangst der hooge gasten was vrijwel het geheele Uitvoerende Comité aan wezig, in de eerste plaats de commissaris- generaal der Nederlandsche deelneming, oud-minister Verschuur, de adjunct-secreta ris-generaal mr. H van Romburgh, consui- generaal der Nederlanden en de heer W C. J. van Dusseldorp en de secretaris van de Nederlandsche deelneming de heer H. F. R. Snoek. Reeds tegen twee uur hadden zich, on danks den regen, menschen geschaard aan weerszijden van de Rue de la Loi, die de koninklijke stoet zou volgen. Te half drie verliet de stoet het paleis, en hoewel de rij tuigen gedurende het eerste gedeelte van de route wegens den regen gesloten waren, kon het publiek zonder moeite de koninklijke per sonen zien en toejuichen. In het rijtuig had prinses Juliana links van koningin Astrid plaats genomen, terwijl tegenover haar koning Leopold was gezeten Langs den geheelen weg werden de vorste lijke personen luide toegejuicht en de geheele Wetstraat was met Belgische vlaggen behan gen, terwijl hier en daar ook de Nederland sche kleuren zichtbaar waren. Het was bijna drie uur, toen de koninklijke stoet arriveerde voor de Cinquantenaire, daar zich een groote menigte verzameld had en de politie zorg had gedragen voor een ruime afzetting. In de groote zaal hadden de tribunes en loges zich inmiddels geheel ge vuld met duizenden toeschouwers, waaron der zeer vele notabelen en hooge militairen in schitterende uniformen. Te drie uur kondigden fanfares de komst van den koning aan en rezen de aanwezigen van hun zetels op. Onder de tonen van de Braban^onne reed de koninklijke stoet door den grooten middeningang de arena binnen Terwijl de lanciers zich in twee rijen opstel den, reden de koninklijke rijtuigen, die nu geheel open waren, tot voor de koningsloge in het midden der tribunes. De tonen van de Braban9onne waren nauwelijks verklonken of de muziek zette het Wilhelmus in, dat even eens door de aanwezigen staande werd aan gehoord, terwijl de tallooze aanwezige mili tairen het militaire saluut brachten. Met belangstelling volgden de hooge be zoekers de prestaties der meerendeels jeug dige Belgische officieren om den Prix du Roi, en het was een treffend oogenblik, toen de jonge officieren zich na afloop van het num mer voor de prijsuitreiking door den koning zelf voor de koninklijke loge opstelden eu iet saluut brachten, waarna zij van het paard stegen om aan den koning te worden voorgesteld. Het hoogtepunt van den middag was echter het optreden van de. 140 Algerijn- sche Spahi's van het 6e Spahiregiment te Compiègne in Noord-Frankrijk. De fraaie staaltjes van ruiter-behendigheid ontlokten ook den koninklijken bezoekers herhaaldelijk applaus, doch het indrukwekkendst waren de woeste ruitercharges, en masse uitgevoerd met zwaaiende sabels en knalende geweren, onder schelle kreten van de schilderachtig in rood en blauw gekleede woestijnruiters, die af entce geheel gehuld waren in hun wijde, loog opwaaiende witte burnoes. Kranslegging op het Graf van den Onbekenden Soldaat. Terwijl de koningin de middaguren ten paleize doorbracht en uitrustte van de ver moeienissen van de reis, heeft de Nederland sche gezant te Brussel, jhr mr. A. W L Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, na mens Mare Majesteit te twee uur een krans met de Nederlandsche kleuren gelegd op het Graf van den Onbekenden Soldaat. Bij.deze plechtigheid was de gezant verge zeld door den Belgischen generaal Verha- vert, die de koningin is toegewezen voor den duur van haar verblijf te Brussel, door den adjudant der koningin kapitein ter zee Rost van Tonningen en door den grootmeester van het Huis der Koningin Sima van Bur- mania baron Rengers. Names de Belgische regeering was aan wezig generaal Carnier, die vergezeld was van een kolonel. De koningin en de prinses naar Laeken. Na den terugkeer van prinses Juliana van iet ruiterfeest in het paleis hebben de konin gin en de prinses zich gistermiddag tegen vijf uur per auto en bijna zonder gevolg naar Laeken begeven, waar de koningin op de cripte van wijlen koning Albert in de konink lijk kerk van Laeken een krans heeft neerge- egd. De koningin en de prinses hebben daarna gedurende eenigen tijd zonder eenig gevolg gewandeld in de serres van het Park, waarna zij per auto naar het paleis te Brussel terug- ceerden. Diner ten paleize. Gisteravond bood de Belgische koninklijke amilie haar gasten ten paleize een diner aan, dat aan besloten karakter droeg en waarbü slechts aanzaten de leden van de der hofhouding en de diplomatieke leden Nederlanasche legatie te Brussel. De Brusselsche avondbladen brengen uit voerige verslagen van de aankomst der Ne derlandsche koningin en kroonprinses, met veel foto's, waaronder uit de ieugd van prir. ses Juliana en zelfs uit de jeugd van dc koningin. Algemeen toont de Belgische pers zich zeer verheugd over het bezoek der Ne derlandsche vorstinnen, zij spreekt haar deel neming uit over de droeve verliezen, die het Nederlandsche vorstenhuis verleden jaar heeft geleden, en wijst op de hechte vriend schapsbanden tusschen België en Nederland die door dit bezoek opnieuw bevestigd wor den. Een regenachtige dag Helaas werkte ook vandaag het weer niet mee en weldra werd besloten, aat men de kin deren der beide Nederlandsche scholen, die de koningin zouden toezingen, niet aan den stroomenden regen zou blootstellen. Zij wer den tot het paviljoen toegelaten en opgestelc tegenover den ingang. Te kwart voor elf hield de regen eenigs- zins op, doch de grauw betrokken lucht deed veel afbreuk aan het kleurige schouwspel, dat het tentoonstellingsterrein met zijn vele wonderlijke bouwwerken bij zonlicht of bi;' avondverlichting biedt. Te 10.50 u. arriveerde de koninklijke stoet, voorafgegaan door motorrijders der Brussel sche politie, aan den hoofdingang der ten toonstelling. De stoet bestond uit gesloten hofauto's. Aan den ingang werd de koningin ontvangen door den commissaris-generaal dei- wereldtentoonstelling, graaf v. d. Burgh en den directeur der tentoonstelling, terwijl ter verwelkoming van de vorstelijke bezoeksters hier tevens aanwezig was de burgemeester van Brussel, de heer A. Max. Bij de aan komst van de koningin aan de Cinquante naire begon het carillon-in den toren van het Nederlandsche paviljoen het Wilhelmus te spelen. Onder gejuich van de menigte, die zich langs den weg had opgesteld, reed de stoet den korten afstand van den eeuwfeest ingang naar het Nederlandsche paviljoen. Het publiek zette het Wilhelmus in, toen de koningin uit de auto stapte. Aan den voet van de statietrap werd zij ontvangen door den commissaris-generaal der Nederlandsche deelneming, mr. dr. Verschuur, en den ad junct-commissaris-generaal, mr. v. Rom burgh. Toen de koningin en prinses Juliana met hun gevolg het paviljoen betraden, zet ten de 150 kinderen onder leiding van den heer Zeilstra, onderwijzer aan de Nederland sche school te Brussel, het Wilhelmus in en hoog klonken de stemmen der grootendeels wel zeer jonge kinderen. Zij zongen twee coupletten, waarna de koningin vriendelijk tegen hen zeide: „Dank jullie wel, kinders voor het zingen". Vervolgens werden aan H.M. voorgesteld de heeren H. F. R. Snoek en W. T. J. v. Dussel dorp, leden van het uitvoerend comité, waar na de koningin en de prinses mevr. Tjarda van Starkenborgh, echtgenoote van den Ne- derlandschen gezant, en mevr. v. Bpetzelaer, echtgenoote van den gezantschapssecretaris, alsmede mr. Droogleever Fortuyn, burge meester van Rotterdam, begroetten. Het gezelschap werd hierna naar de eere zaal geleid, waar de Nederlandsche gezant te Brussel, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, een veertig-tal daartoe uitverkoren personen, waaronder de Nederlandsche consuls in de voornaamste Belgische steden en de voorzitters van de Nederlandsche vereenigingen en instellingen in België, aan de koningin en de prinses voorstelde. Hierna begon het gezelschap zijn rondgang over de tentoonstelling. Terwijl de koningin den linkerkant van de zaal bezichtigde, bleef het toegelaten publiek aan de rechterzijde gesëhaard. Toen de koningin de couloir der Indische afdeeling bezichtigde, schaarde het publiek zich aan den linkerkant der groote zaal, waarna H.M. de rechterzijde bezichtigde. Voer de meeste maquettes en voorstellin gen toonde de koningin groote belangstel ling. Zij onderhield zich met tal van leiders van inzendingen, die haar belangstelling hadden opgewekt. De koningin werd rondge leid door mr. dr. Verschuur en de prinses door mr v Romburgh. In de koloniale afdee ling werd deze taak overgenomen door prof Le Cosquino de Bussy, directeur van het handelsmuseum van het koloniaal Instituut te Amsterdam en dr Uhtermark, eveneens van het koloniaal instituut. Ook de oud-minister van koloniën mr. Ko ningsbergen was hierbij aanwezig. In de Indische afdeeling werden de konink lijke gasten ontvangen door prof. L. A. v. Rooyen en den heer G. E. Hagen, terwijl hier tevens de vertegenwoordigster mevr N'iclaesGroen aan de koningin werd voor- gesteld. Vooral voor de industrieele afdeeling toon-w de de koningin veel belangstelling, evenals de prinses, die hier langdurig vertoefde bij de vitrines met vliegtuigmodellen der Fokker fabrieken, welke haar groote belangstelling inboezemden Nabij de koloniale afdeeling bevindt zich de stand der P.T.T. met de glas cabine. van waaruit gesprekken met Neder- landsch-Indië kunnen worden gevoerd. Hier waren de prinses en haar hofdame freule de Brauw eenigen tijd in gesprek met ir Damme, directeur-generaal der P.T.T. en even later namen de prinses en haar vriendin in de cabine plaats. Een zuster van freule dc Brauw, mevr. Schimmelpennink—de Brauw, woont sedert korten tijd in Batavia en zoowel de prinses als freule de Brauw hadden zich hieromtrent uitgelaten bij het bezichtigen van den P.T.T.- stand. Onmiddellijk werd een verbinding met Batavia aangevraagd en even later waren de prinses en freule de Brauw in druk gesprek met Indië gewikkeld. Na eenige minuten ver liet de prinses de cabine, waarna freule de Brauw nog ruim 10 minuten in gesprek met haar zuster bleef en opgewonden ae cel ver liet, toen de koningin de afdeeling naderde, die opgewekt van deze gelukkige araadlooze ontmoeting op de hoogte werd gesteld. Te ongeveer kwart voor 12, terwijl het torencarillon opnieuw begon te luiden, ver liet de koningin met haar gevolg het hoofd gebouw en begaf zich naar de naast het Ne derlandsch paviljoen gelegen Julianahoeve, de Wieringermeer-boerderij, die geheel door de afdeeling zuivelindustrie is ingericht Terwijl de koningin hier korten tijd vertoef de, begaven de in het paviljoen toegelatenen zich naar buiten, naar den achterkant van het Nederlandsche paviljoen, waar de hof auto's reeds stonden te wachten. Het was ruim 12 uur, toen de koningin de Julianahoeve verliet om naar het koninklij' paleis terug te keeren. Opnieuw ging er een luid gejuich uit de wachtende menigte op Nabij den ingang had zich een 15-tal Ja vaantjes opgesteld, dat zich op het tentoon stdlingsterrein bevindt. Zij maakten met g< kruiste armen een diepe slamat voor de k< ningin en de prinses. Voorafgegaan door motorpolitie keerde de koninklijke stoet langs den gewonen weg naar Brussel terug. Een lunch in het koninklijk paleis- Hedenmiddag vond in het koninklijk pa leis een lunch plaats, waaraan o.a. werc deelgenomen door koning Leopold en konin gin Astrid, koningin Wilhelmina en prinses Juliana met gevolg, terwijl tevens waren ge- noodigd de Nederlandsche gezant te Brussel en mevr. Tjarda van Starkenborgh Stachou wer, de Belgische minister-president de heer van Zeeland, de commissaris-generaal der Nederlandsche afdeeling op ae wereldten toonstelling, mr. Verschuur en mevr. Ver schuur, de leiders der Nederlandsche ruiter- equipe op het internationaal concours hip- pique te Brussel, majoor Camerlingh Hel- molt en baron Sirtema van Grovestins, de laatstgenoemde tevens oud-ordonnance-offi- cier van de koningin. Gemeld wordt, dat in tegenstelling met daaromtrent loopende geruchten, de voorge nomen regelen van de beperking van den melksteun 1 Juni zal ingaan. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen bij de provinciale landbouw-crisis-organisa- ties, alsmede bij de afdeelingen zuivelcon- trole van de crisis-zuivel-centrale, als hoeda nig de boter- en kaascontrolestations fun- geeren. Eenige maanden .geleden zijn, in verbant met de regeling van de korting op den melksteun, aan de veehouders vragenlijsten ter invulling toegezonden. Thans zullen de veehouders, die bedoelde lijsten ingevuld aan de Landbouw-crisis-or- ganisatie hebben teruggezonden, als bewijs dat hun lijst door de Landbouw-crisis-orga- nisatie hunner provincie is ontvangen, een witte kaart van deze organisatie ontvangen. Binnenkort zullen zij deze kaart moeten overleggen om bijslag over de door hen afge leverde of verwerkte melk te kunnen ontvan gen. Ook voor veehouders die hun melk voor de consumptie afleveren, zal het bezit van deze kaart verplicht worden gesteld. Veehouders, die geen vragenlijst ontvin gen, wordt aangeraden, zoo spoedig moge lijk een vragenlijst bij de Landbouw-crisis- organisatie hunner provincie aan te vragen en deze ingevuld terug te zenden. De lijsten moeten uiterlijk 28 Mei inge vuld in het bezit der Landbouw-crisis-orga- nisatie zijn. De heer van der Sluis, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van economi sche zaken gevraagd: 1. Is het den minister bekend, dat in vele pachtcontracten de bepaling is opgenomen, dat grasland niet dan met toestemming van den verpachter mag worden gescheurd? 2. Is het den minister bekend, dat tal van verpachters de gevraagde tcestemming tot scheuren hebben geweigerd? 3. Is de minister bereid te bevorderen, dat wettelijke maatregelen in het leven worden geroepen, die waarborgen, dat het scheuren van grasland niet achterwege blijft door den onwil van de verpachters? Hedenochtend heeft op het departe ment van economische zaken een confe rentie plaats gehad tusschen de minis ters Steenberghe, Oud en Slotemaker de Bruine en de directie van de Kon. Hol- landsche Lloyd. Deze conferentie werd mede bijgewoond door de heeren Saai- berg, mr .dr. v. Doornink en dr. Hirsch- feld. Dc ministers van sociale zaken, van economische zaken en van financiën hebben heden met een deputatie uit het gemeentebestuur van Amsterdam, de commissie van Toezicht op de N. V. Waarborg en Trustmaatschappij „De combinatie" en eenige hoofdambtenaren opnieuw de moeilijkheden welke de dia mant-industrie ondervindt langdurig onder de oogen gezien. In verband met den toestand zooals deze zich ontwikkeld heeft en die gelijk te vreezen valt, zoo niet aanstonds wordt ingegrepen, tot totale stillegging van het diamantbedrijf zal leiden, achtte de re geering het hangende het onderzoek dat ten deze definitief zou kunnen ge schieden, noodzakelijk te voorkomen, dat inmiddels het bedrijf te gronde gaat. Ter vergadering bleek dat naast het be drijf zelf ook de Amsterdamsche bank tot financieele medewerking bereid is. Door de aanwezige ministers werd met het oog op een en ander toegezegd dat de regeering voorloopig en wel ge durende 4 maanden een zoodanige hulp zal verleenen dat de industrie kan blij ven doorwerken. In dien tijd zal vol doende gelegenheid bestaan de zaak na der te onderzoeken. an het college van B en W. van Am sterdam waren aanwezig de burgemees- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van 16 Mei: Aanvankelijk zwakke veranderlijke later matige tot krachtige westelijke tot noordelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken; waar schijnlijk regen; later iets kouder. Weeroverzicht. De depressiekerntn welke gistermorgen over Denemarken en ons land lagen hebben zich zuid en zuid-oostwaarts verplaatst en zich aangesloten bij de Middellandsche zee depressie in het zuidoosten van het waarne mingsgebied. De hooge druk in het westen en noordwesten handhaafde zich, doch een sterke barometerdaling bewoog zich van de Poolzee zuidwaarts. Voor de Noorsche kust bevindt zich een depressie welke een V-vor- mige uitlooper tot nabij Schotland vertoont. Over de Britsche eilanden blijft de barome ter dalen, zoodat ten onzent de wind zal gaan afnemen en krimpen om later weer krachtiger te worden en van west naar noord te ruimen. Rond de depressie, over de Noorsche kust waait het krachtig, aan de Noorsche kust uit zuidwest, over de Far Or en Jan Mayen uit noord. Verder meldde den Helder heden morgen nog krachtige wind. Overigens is het vrij rustig weer. Beide bovengenoemde depressies brengen zware bewolking en re gen. Na een korte opklaring neemt bij ons ook de regenkans weer toe. De temperatuur welke thans eenige neiging tot stiigen ver toont zal morgen weer gaan dalen Het werd sinds gisteren iets minder koud over Groot- Brittanië en Ierland, noord-Nederland, Dutschland en geheel Scandinavië. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.16 uur licht op. ter en wethouder Baas en van de com missie van toezicht de heeren A. Ascher, J. Andreson, Henri Polak en nog eenige anderen. AMOK OP CELEBES. Vier dooden en drie zwaar ge wonden. De Gouverneur van Celebes seinde aan de Regeering, dat een zekere Koera in het land schap Balangnipa amok heeft gemaakt. Hij doodde drie personen, terwijl drie anderen zwaar en een lichtgewond zijn. De amok- maker, die gewapend was met een speer en een kris, is bij een aanval op de politie door een mantripolitie doodgeschoten. AANRIJDING. Door het slippen kwam gistermiddag de auto van dr. B. uit Bergen aan den Berger- weg, nabij het café van den heer Min, op het inker weggedeelte, met het gevolg, dat de auto tegen eeii tegenligger botste en beide auto's niet belangrijk werden beschadigd. Een zoontje van dr. B. bekwam een lichte hoofdwonde. Verdere persoonlijke ongeluk- ten hadden niet plaats. DIENSTREGELING SPOOR EN TRAM. De heer C. v. d. Tooren heeft weer zijn zo-nerdienstregeling het licht doen zien. Zij bevat de tijden van aankomst en vertrek van de treinen, de trams, den autodienst op Egmond en de Alkmaar Packet. De seizoendienst van de tram Alkmaar—Bergen aan Zee is apart op genomen. HET PARKEEREN IN DE LANGE- STRAAT. Dinsdagavond vergaderde de Langestraat- vereeniging in hotel Toelast, ter bespreking van het dreigend parkeerverbod. Nadat de voorzitter het standpunt van iet bestuur had uiteengezet en nog eens hadl belicht de funeste gevolgen van een eventueel algeheel parkeerverbod in de Langestraat, cwamen verschillende leden aan het woord, die allen unaniem de meening en het stand punt van het bestuur onderstreepten. Wel werd vanuit de vergadering naar een oplossing gevraagd om de excessen tegen te gaan. Het komt n.1. voor, dat het niet-koo- pend publiek zijn auto gedurende een te lan gen tijd parkeert. De voorzitter vroeg hiervoor de medewer- ling van alle winkeliers om telkenmale de autorijders op het verbod (niet langer dan een uur) te wijzen. Dit kan gebeuren door iet deponeeren van beschikbaar gestelde waarschuwingen in de betreffende auto's. Eén der aanwezigen deed een origineel middel aan de hana voor de politie, om te kunnen constateeren welke wagen in over treding is. De voorzitter zeide hiervoor dank en zal het te bevoegder plaatse overbrengen. Nog werd de aandacht gevraagd van commissaris en politiecorps voor verontrei- nigers van portieken en belemmeraars van étalage-uitzichten. Aan het einde van de discussies werd be sloten het bestuur machtiging te verleenen, overeenkomstig de besprekingen van deze vergadering op den ingeslagen weg voort te gaan en die maatregelen te treffen, die noo-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2