Jladiapïoqtamma Qememtemden Heuiüetm IIEVAARLIJK SPEL 8 8 SCHOORL Donderdag 16 Mei. HILVERSUM, 301 M. (AVRO uitz.) 8.— Gr.pl. 9.— Ensemble Lismonde. 10.— Morgenwijding. 10.15 Or.pl. 10.30 Verv. Ensemble Lismonde. 11.Kniples kinderkle ding. 11.30 Or.pl. 12.— Het Can tabile-orkest olv. E. Beeckman. 1.45 Het Avro-octet olv. L. Schmidt en voordracht door Ada Prins. 3.— 3.45 Naailes. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gr.pl. 4.45 Radiotooneel voor de kinderen. 5.30 Kovaes Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpr. H. Hollander. 7.— Verv. Kovacs Lajos. 7.30 Disco-nieuws. 8.— Vaz Dias. 8.05 Het Omroep orkest olv. N. Gerharz, mmv. leer lingen van mevr. Rose Schönberg. 8 50 Gr.pl. 9.35 „De roode bouf fante", spel van Bell. Vert. G. Czopp. Regie: K. Kleijn. 10.10 De Avro-decibels olv. Eddy Meenk, 11.—Vaz Dias. 11.10-12 - Uit „Caland", R'dam: Orkest van Ilona Palmay. HUIZEN, 1875 M. (8 —9.15 cn 11.-2.- KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—12.— uur). 8.— 9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgen dienst o. 1. v. ds. A. Klinkenberg, JAzn. 10.45 Gr.pl. 11.30—12 Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. en or kestconcert. 2.Handwerkles. 3. Vrouwenhalfuur. 3.30—3.45 Gr.pl. 4.Bijbellezing ds. J. A. Tazelaar, mmv. bariton en orgel. 5.Han denarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gr.pl. 6.Concert door K. Kueter, cello en J. Kueter—Zwager, piano. 6.45 Causerie H. Amelink. 7.Ned Chr. Persbureau. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. weekoverzicht door C A. Crayé. 8.- Vaz Dias. 8 05 Op wekkingsavond ten behoeve der Vrije Universiteit te Amsterdam, m. m. v. Chr. Zangvereen. „Jehaleël", olv. W. van Laar. 10.30 Vaz Dias. 10.35-12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.25 Orgel spel H. Crdudson. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Rutland Square en New Victoria Orkest olv. N. Austin. 1 20 Gr.pl. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Gr.pl. 5.05 Or gelconcert G. Mills. 5 35 Joe Loss en zijn band. 6.20 Ber. 6.50 Bach- concert. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gr. pl. 7.50 Lezing. 8.20 Concert door J Armstrong, tenor en H. Bronk- hurst, piano. 8.50 Variété-progr. 9.50 Ber. 10.20 Kerkdienst. 10.35 BBC-orkest olv. Braithwaite, m. m. v L. Finneberg, sopraan. 11.35— 12.20 BBC-dansorkest olv. Hfenry Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 cn 8 20 Gr.pl. 12.35 Kamermuziek o. 1 v. Doyen. 9.05 Nat. orkest olv. Inghelbrecht. 10.55 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20 2.20 Concert uit rest. Wivex. 3 05 5.05 Omroeporkest olv. Fr. Mah- Ier. 8.20 Kamermuziek. 9.20—12.20 Dansmuziek voor de oudere genera tie. KEULEN, 456 M. 6.20 en 7 20 Orkestconcert. 12.20 Münchensch Symph.-orkest olv. Agop. en solis ten. 4.20 Zang en piano. 5 20 Om- roepkleinorkest o. 1. v. Kühn. 7.20 Koorconcert. 7.50 Radiotooneel. 8.30 Omroeporkest olv. Buschköt- ter. 9.05 Radiotooneel. 10.50—12.20 Vroolijk progr. mmv. orkest en so listen. ROME, 421 M. 9.10 Symph.-con- eert olv. Gravina. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30—2.20, 5.20 en 7.35 Gr. pl. 8.20 Symph.-concert olv. Meule- mans. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.! 12.20 J. SchnijdeFs orkest. 1.30— 2.20 Dito. 5.20 Gr.pl. 5 50 Orgel concert. 6.50 Kamermuziek. 7.25 Gr.pl. 8.20 Salonorkest olv. Walpot 9.05 Hoorspel. 9.35 Verv. concert. 10.30—11.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7 55 Concert uit het Gewand- liaus te Leipzig. 8.20 „I. Klasse", boerenklucht van L. Thoma. 9.2Ó Gevar. concert uit München, olv. B. Aulich. 10.20 en 11.05 Ber. 11.20 —12.20 Fragmenten uit „Halka" GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.20—8.50, D.« sender 10.10.20, Keulen 10.20— 12.05, Parijs R. 12 05—14.20, D.- sender 14.20—15.20, Lond. Reg. 15.20—16.20, Kalundborg 16.20— 17.20, Keulen 17.20-18 50. Brus sel Fr. 18.50—19.55, Leipzig 19.55 20.50, Droitwich 20.50—21.50, Parijs Radio 21.5022.50, Keulen 22 50-24.—. Lijn 4: Parijs R. 8.05—8 20, D.sender 8.20—9.20, Droitwich 1035—11.05, Lond. Reg. 11.05 12.10, Droitwich 12.1014.20, Lond Reg. 14.20—15.20, Droitwich 15.20—18.20, D.sender 18.20— 18 50, Lond. Reg. 18.50-22.20, Droitwich 22.20—22.35, Lond Reg. 22.35-24.—. H binden; men kan veel meer bereiken met on derling overleg. Onze geneesheer, zoo zeide spr., is iemand, met wien men wel kan pra ten, als dit maar op de juiste wijze gebeurt Hij schrijft geen hooge rekeningen en buit zeker den kleinen man niet uit. Ook is hij zeker niet ongenegen om den kleinen man gratis te behandelen. Wanneer men nieuwe instructies vaststelt, dan verscherpt men de wet en maakt men hem afhankelijk van het college van B. en W. Spr. geloofde, dat dit in de toekomst zooveel verdriet zal geven, dat men veel beter doet, de dingen te laten, zoo als ze zijn. Er zijn wel instructies van ambtenaren, aldus spr., die noodig wijzigingen behoeven Daarover wordt niet gepraat. Waarom wel over den gemeente-geneesheer? Waarom mag die niet handelen krachtens zijn ge weten? Wij hebben toch geen klachten. Devoorzitter: Daar gaat het niet over. De her S c h e r m e r: Daat gaat het wel over. Ik hou niet van die wetten en zal er mijn stem niet aan geven. De heer Kaag was van oordeel, dat er veel waars lag in hetgeen de heer Schermer had gezegd. Spr. was evenwel van oordeel, dat men niet meer buiten een lijst van on- en minvermogenden kan. De tijden zijn veran derd. Wat de vacanties betreft, voor spr. kan die regeling er wel uit, maar deze behoort nu eenmaal in een reglement. De heer G u 11 e r vroeg, of men den dok- tér alleen alle vrijheid wil laten, omdat hij een hoógere ambtenaar is. Wethouder B ij 1 betoogde, dat het juist was, wat de heer Schermer gezegd had. Er zijn geen klachten over hooge rekeningen en over gemis aan medewerking van den dokter. Andere menschen hebben er echter niets over te zeggen en als lid van het Armbestuur heeft spr. het nog nooit meegemaakt, dat iemand voor niets behandeld werd. Wanneer iemand, niet in staat is om te betalen, dan komen ze bij het B.A. en er zijn toch enkele menschen, die gratis behandeld moeten wor den. Met de vacanties zal er in de praktijk niets veranderen en spr. heeft geen bezwaar, om de regeling zóó vast te leggen. Weth. v. L i e n e n heeft wel bezwaren. Spr. zeide, dat er nog een nadere bespreking met den dokter zou plaats hebben en dat is nooit gebeurd. Devoorzitter: Daar is over gespro ken met den inspecteur van de Volksgezond heid. Weth. vanLienen: Maar zoo ga ik er niet mee accoord. Devoorzit ter: Dan kunnen wij de zaak aanhouden en het met dr. Heringa be spreken. Er is niets tegen zoo'n regeling, want alle gemeente-artsen hebben er één. De heer Schermer: Maar in andere plaatsen gaat het anders dan hier. Wij ken nen de animositeit tusschen den burgemees ter en den dokter en met vacantieregeling Tn de Dinsdag gehouden raadsverga dering, onder leiding van den burge meester baron van Frydagh, was de heer Duin afwezig. Devoorzitter deelde mede, dat de pUidooien inzake de kwestie Zwaan in den nazomer zullen worden gehouden. Zaterdag waren bij het Staatsboschbe- heer nog 59 werkloozen uit de gemeente werkloos. De wegenschouw had tot weinig aan merkingen aanleiding geven. Een on derzoek naar de brandkraan in den kringschool had plaats gehad. De V. V. V. Noord-Kennemerland had zich bereid verklaard de door de ge meente gedrukte folder te verspreiden. Van de V. V. V. te Groot en Camper duin was bericht ingekomen, dat deze zich daarmede wilde belasten, mits daar voor een vergoeding van 50 werd toe gekend. Van gemeentewege zal ten behoeve van het vreemdelingenverkeer geadver teerd worden in „De Telegraaf", de Ar beiderspers en „De Maasbode" tot een totaal-bedrag van 120. Ingekomen was een schrijven houden de mededeeling, dat een wetsontwerp tot wijziging van de geldende regeling van de bijdragen der z.g. buitengemeenten ter behoeve van de scholen van gymna siaal en middelbaar onderwijs het de partement heeft verlaten. Jet raadsbesluit inzake een overeen komst met de N. V. Mij. voor Gemeente- crediet te Amsterdam tot het aangaan van een overeenkomst om voor loopen 'e goldleeningen per 1 Jan. 1936 de rente voet tot 4 te verlagen, was goedge keurd. Van den minister van waterstaat was bericht ingekomen da; voor het toene mend verkeer langs den Zeedijk tenge volge van waterstaatswerk, geen ver goeding kon worden gegeven. Deze 6tukken, alsmede die over kas opname bij den ontvanger en het G. E. B. werden voor kennisgeving aange nomen. Besloten werd, overeenkomstig de wenschen van den commissaris der ko ningin, eenige wijzigingen en aanvullin gen aan te brengen in de veldwachters verordening. Onder intrekking van de 19 Maart vctgestelde verordening werd een ont werpverordening op de Winkelsluiting vastgesteld, waarbij rekening werd ge houden met door den minister gemaakte opmerkingen. Gebruik werd gemaakt van de bevoegdheid om ten hoogste 21 dagen per jaar aan te wijzen waarop de verordening niet geldt. Een verzoek van de V. V. V. Groet-Camperduin om het besluit van 19 Maart in te trek ken, waarbij werd besloten de subsidies der V. V. V.'s te halveeren en het vrij komende bedrag 100) te besteden voor van gemeentewege te voeren reclame, kon de instemming van den raad niet verwerven. In het adres protesteert het bestuur, mede namens de algemeene vergade ring, ernstig tegen het genomen besluit. Er wordt in het adres op gewezen dat de vereeniging 50 in het garantiefonds voor het gas stort, zoodat de vereeniging feitelijk geen subsidie geniet. Geprotesteerd werd tegen de achter uitstelling van Groet en Camperduin bij Noord-Kennemerland. De voorzitter merkte op dat er van achteruitstelling geen sprake is. Beide bureaux worden in de adverten ties vermeld. Adressanten hadden zich ook tot Ged. St. gewend, doch deze missen gelukkig de bevoegdheid om het besluit te ver nietigen. De heer Kaag was van oordeel, dat de opmerking over het garantiefonds voor het gas onjuist was. Vrijwillig heeft men deze verbintenis aangegaan. Z. h. s. werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. afwijzend op het adres beschikt. Het Hargergat ongeschikt voor zwemgelegenheid. Van de reddingsbrigades was opnieuw het verzoek ingekomen om de tegen- Uit het Engelsch van PAUL TRENT 8 door ADA VAN ARKEL 32 Maar Guy rookte voort, versuft van el lende. De gedachte, dat Stella met Furber verloofd zou kunnen raken, maakte hem ra zend jaloersch en hij kon aan niets anders denken. „Guy, heb je wel eens van iemand anders gehouden vóór Stella?" „Neen". „En nu denk je, dat je hart gebroken is. Ik ben ontelbare malen verliefd geweest. Het is dom om de dingen zoo ernstig op te nemen", zei ze luchtig. „Sommige menschen zijn nu eenmaal zoo aangelegd. Het is lief van je om me van avond wat op te vroolijken. Ik weet dat ik geen aangenaam gezelschap ben". „Neen, dat ben je werkelijk niet. Om het goed te maken mag je me morgen mee uit lunchen nemen. Ik verwacht je hier om half één". Plotseling boog ze over hem heen. „Guy, verveel ik je erg?" Haar hand lag ze op zijn arm en hij be woog zich onrustig. Geen van beiden had een zacht kloppen aan de deur gehoord. „Guy, ik ben heel eenzaam. Je moet je behoefte om vrienden te zijn, niet vergeten", woordige ijsbaan te Hargen als zwemge legenheid in te richten. Het bestuur van de ijsclub had zich bereid verklaard in de kosten bij te dragen. De voorzitter erkende dat de red dingsbrigade een zwemgelegenheid be hoeft. De poldermeesters achten het on- gewenscht om het water hier af te tap pen en een tegen-advies is er niet. Wethouder van Lienen begreep dit volhouden niet. Het betreft hier het laagste gedeelte van den polder en bij uitvoering van het plan krijgt de halve polder onvoldoende water. Het verzoek kan onmogelijk wor den ingewilligd. De heer Kaag had er de vorige maal reeds op aangedrongen een van de putten geschikt te maken. Men wil dit niet met het oog op het rattengevaar. Spr. be grijpt dit niet. Bij de putten komt nie mand. De plaats die men uitgezocht heeft, wordt druk door menschen be zocht, die etensresten achter laten en is dus met het oog op het rattengevaar veel gevaarlijker. Devoorzitter zéide dat men uit geldelijke overwegingen aan de plaats vast hield. De klei die vrij komt kan in de duinen worden verwerkt en koste loos door duinzand worden vervangen. De heer Schermer meende ook dat de reddingsbrigade een zwemgelegen heid behoeft. D? bezwaren tegen de 0"'- dachte plaats zijn echter te groot. De schepensloot is ook met weinig kosten geschikt te maken. Weth. van Lienen oordeelde dat men te doen heeft met doordrijverij van een paar menschen. Maakt men de ge legenheid aan den overkant van het Jaagpad, dan heeft de polder geen last. De heer G u 11 e r begreep niet, dat men niet erkende dat het technisch op de gewilde plaats niet kan worden uit gevoerd. Z. h. s. werd overeenkomstig het ad vies van B. en W. besloten afwijzend op h«t adres te beschikken. De voorzitter uitte den wensch dat een volgend maal spijkers met kop pen geslagen konden worden, want er moest een oefengelegenheid komen. De rooilijn gehandhaafd tenzij Van den heer F. Timmerman was een bezwaarschrift ingekomen tegen de af wijzing van zijn verzoek door B. en W. om zijn garage aan den Duinvoetweg ie kunnen verbouwen. Deze vergunning was geweigerd om dat gebouwd zou worden in strijd met het uitbreidingsplan. De voorzitter bracht de teekenin- gen van het plan ter tafel en ontwikkel de de bezwaren tegen de verbouwing, dit in strijd komt met de vastgestelde rooilijn ter plaatse. Spr. las het besluit voor waarbij de gevraagde vergunning werd geweigerd. De heer Kaag wilde afwijken van den rooilijn, omdat men hier een bestaanden toestand heeft en een goed geheel krijgt met het bestaande café. De heer Schermer wilde op andere gronden de gevraagde vergunning geven, omdat de man, als hij aan de rooilijn voldoet, geen grond over houdt achter het gebouw. Voor spr. is het moeielijk van den rooilijn af te wijken, maar aan den Duin voetweg is het verkeer niet zoo groot. Iet. anders is of men de garage niet aan den anderen kant kan bouwen. De heer Gut ter zag ook geen be zwaar in de toestemming, omdat het geen hoofdweg is. Spr. wilde adressant, nu het algemeen be lang niet wordt geschaad, terwille zijn. Spr. veronderstelde, dat op de oude fundeering gebouwd kan worden. Devoorzitter zeide, dat dit krachtens een K.B. inzake een dergelijk geval te Heemskerk niet mogelijk is. Spr. wees er op, dat men hier het omge keerde heeft van het geval in Bergen. Daar verleenden B. en W. vergunning, doch de raad oordeelde dit ongewenscht en om dit ongedaan te maken kostte het die gemeente een belangrijk bedrag. Weth. B ij 1 oordeelde het voornaamste dat er niet te dicht aan den weg gebouwd wordt. De andere garage staat er echter reeds, dus veel zal het niet uitmaken. Weth. v. Lienen oordeelde, dat B. en W. zich aan de rooilijn moeten houden. Wil de raad in dit geval afwijken, dan gaat spr. mee omdat de garage er reeds staat. Nogmaals werd er geklopt. Ze trok zich niet terug. „Kom maar binnen, Marie", zei ze vrien delijk. De deur ging open en Stella kwam bin nen. HOOFDSTUK XIX. Toen Stella Cameron Guy verlaten had, nadat ze hem gezegd had dat ze hem haat te, keerde ze naar het hotel terug, waar ze er in slaagde haar moeder te ontloopen en haar slaapkamer te bereiken. Ze had zich met moeite kunnen beheerschen en zoodra ze alleen was, begon ze zacht te schreien. Het scheen zoo ongelooflijk, dat de man, dien ze zoo hartstochtelijk lief had, op zoo'n manier had gehandeld haar uit zijn le ven had gestooten, zonder één woord van opheldering. Ze bleef langen tijd zitten, ver suft van verdriet, tot ze werd opgeschrikt door een kloppen aan haar deur. „Wie is daar", vroeg ze lusteloos. „Moeder. Doe de deur open", was het be velende antwoord. „Ik wil alleen zijn". Met 'n vermoeide zucht ging Stella naar de deur en draaide den sleutel om. Mevrouw Cameron kwam de kamer binnen en keek haar dochter achterdochtig aan. „Je hebt gehuild. Wat is er gebeurd?" „Laat u me toch als 't u blieft alleen". „Morgen gaan we naar Newport terug „Waarom ben je toch niet verstandig? Schrijf aan mijnheer Hallam en maak een eind aan de verloving". „Het is niet noodig om te schrijven", ant- De heer Schermer bepleitte overleg met den heer Timmerman. Spr. wilde zoo bouwen, dat alles een lijn wordt. Er moet dan iets van de bestaande garage worden afgenomen. De voorzitter oordeelde dat een begin gemaakt moet worden met ruimte te maken. Regeeren is vooruit zien en de rooilijn vor dert ook ih de toekomst 'achteruitplaatsen van het café. Het voorstel-Schermer brengt ook verbetering. De heer Duin kwam ter vergadering. Devoorzitter deelde mede, dat hij, bij een toestemming door den raad van plan was bij dé Kroon in beroep te gaan. De neer Kaag oordeelde, dat het plan- Schermer weinig geeft, wanneer de gemeente geen grond van den heer Timmerman koopt. De heer Schermer wilde wel iets toe geven, mits de tegenpartij dit ook doet. Besloten werd B. en W. te machtigen al dus met den her Timmerman tot overeen stemming te komen. De voorzitter zegde toe dan niet in beroep te gaan. Wordt dat voorstel door den heer Timmer man afgewezen, dan wijst de raad het ver zoek van den heer Timmerman af. De heer Kaag wilde tevens bepalen, dat de gemeente eenig recht krijgt van koop op den grond tot het duin, langs den rechten lijn De vo o r z i 11 e r betoogde, dat dit niet bepaald mag worden. De heer Kaag wilde dan direct het ter rein overnemen. De heer Duin veronderstelde, dat de heer Timmerman het over zal willen doen voor de kosten van het achteruitzetten van de schuur. De voorzitter bracht in stemming de vergunning te verleenen, mits in rechte lijn wordt doorgetrokken. De her Duin had bezwaar tegen het achteruitzetten van de bestaande garage. De her Kaag stelde voor om de grond te koopen. Anders voelt hij niets voor het achteruitzetten van de garage. Devoorzitter oordeelde, dat men nog geen behoefte heeft aan den grond. Met vijf tegen twee stemmen, die van de heeren Kaag en Duin, werd besloten om af wijking toe te staan mits de garage 2 M. achteruitgaat. Komt de heer Timmerman hier niet toe, dan werd besloten de rooilijn te handhaven en het verzoek van den heer Timmerman af te wijzen. Verlaging aantal vergunningen. B. en W. stelden voor aan de koningin te verzoeken het aanal vergunningen voor den kleinhandel, in sterken drang van 9 gedu rende de eerstvolgende 5 jaren te verlagen op 7. B. en W. deden dit voorstel, omdat de loca- Iiteiten over de twee dorpen en 6 buurtschap pen thans goed verdeeld zijn en de kaste- lvins een sober bestaan genieten. Nadat de voorzitter, opeen vraag van den heer Schermer, te kennen had gegeven, dat geen onbillijkheid wordt- begaan tegenover menschen, die op de lijststaan, werd het voorstel z.h.s. aangenomoji. - De instructies voor den ge meentegeneesheer. B. en W. stelden voor' de instructies voor den gemeentegeneesheer aan te vullen, te wij zigen en te vernieuwen, in verband met de verzorging van on- en minvermogenden. De v o o r z i 11 e r dëelde mede, dat dr Heringa en de Mij. tot bevordering der ge neeskunst over het, in overleg met den in specteur der Volksgezopdheid, ontworpen concept, was gehoord. De nieuwe verordening bepaalt, dat B. en W. een lijst vaststellen van onvermogenden, die kosteloos behandeld moeten worden. De geneesheer is bevoegd, hierover de beslissing van den raad uit te lokken, doch hij is ver plicht, hangende het geschil, dan gratis bij stand te verstrekken. Voorts heeft hij recht op 4 weken vacantie, in overleg met B. en W te bepalen. Dr. Heringa, zoo zeide de voorzit ter, maakt hiertegen bezwaar, omdat hij dit altijd zelf heeft bepaald, in verband met ziektegevallen in zijn praktijk. Spr. erkende, dat het altijd goed gegaan is, maar is van oordeel, dat geen college, als het een geschikte tijd is voor vacantie, tot een dokter zal zeggen: „Je moet blijven". Het ontwerp is een model van een verordening, zooals die in .verschillende gemeenten is in gevoerd. De verplichtingen jegens de armen praktijk waren niet geregeld en dit oordeelde spr. toch wel noodig. De heer Scherm er had zich afge vraagd of het wel noodig was om de instruc ties te wijzigen. Men moet z.i. een arts niet "Woordde Stella met een snik. Mevrouw Cameron's gezicht verhelderde zichtbaar en ze omhelsde haar dochter har telijk. „Moet ik daaruit opmaken, dat dat el lendige engagement af is? Dat is het heer lijkste nieuw dat je me vertellen kon. Is het waar, liefste?" Ja". „Ik feliciteer je lieveling. Je zult me later dankbaar zijn. Je zoudt nooit gelukkig zijn geworden als vrouw van een arm man", zei mevrouw Cameron vergenoegd. „Guy is niet arm. Sir George Granston heeft hem geld gegeven en Guy wordt zijn erfgenaam". „Sir George Granston?", herhaalde me vrouw Cameron machinaal en. haar gezicht werd langzamerhand vuurrood. „Goede ge nade, kind, die man is ontzaglijk rijk en stokoud. Dat maakt een groot verschil. Mis schien ben je wat voorbarig geweest; het is misschien maar een kleine twist, zooals alle verloofden die wel eens hebben. Zou je dien goeien jongen niet liever een lettertje schrij ven?" „Moeder, u begrijpt er niets van. Ik zou Guy nooit hebben opgegeven, daarvoor houd ik veel te veel van hem", zei Stella en haar oogen vulden zich weer met tranen. „Waarom maak je dan zoo'n drukte? Guy zal natuurlijk niet maar dat is on mogelijk".J „Ik geloof niet, dat hij nog om me geeft. Hij heeft het engagement zelf afgemaakt". Mevrouw Cameron richtte zich in haar volle lengte op, haar gezicht een en al ver ontwaardiging. „Je moet hem verkeerd begrepen hebben. Hallam zou mijn dochter niet zoo durven behandelen. Weet je het zeker van dat geld?" „Ja, sir George heeft het me zelf ver teld". „Dan ga ik naar Hallam toe. Ik ga hem een verklaring vragen. Ik ga nu dade lijk". Stella greep haar moeder bij den arm. „U gaat niet. Denkt u dat ik geen trots heb? Ik heb mezelf al genoeg vernederd. Ik heb Guy zóó gesmeekt, dat ik er me nu over schaam". „Ik moet mijnheer Hallam spreken", zei mevrouw Cameron beslist. „Als u dat doet, ga ik weg. Dan kan hel me niets meer schelen wat er van me terecht komt", zei Stella roekeloos. Maar haar moeder scheen vastbesloten en begon haastig haar handschoenen dicht te knoopen. „Moeder, als u van me houdt, blijf dan vanavond bij me thuis. U sticht er alleen maar kwaad mee, als u naar Guy toe gaat. Hij is niet makkelijk en u zult hem mis schien boos maken. Misschien schrijft hij me vanavond", zei Stella overredend. „Het is alles erg vreemd. Ik zou wel eens willen weten wat hij tegen je gezegd heeft. Je bent den heelen dag weg geweest". Stella vond het het beste haar moeder alles te vertellen en mevrouw Cameron luis terde aandachtig. „Ik weet niet, wat ik er van denken moet Het lijkt wel of Guy onder dwang van een ar.der handelde. Nu ik kalmer ben, geloof ik dat hij nog van me houdt", „Misschien is hij door een andere vrouw ingepalmd?" „Dat geloof ik niet. Zoo'n man is hij niet". „Je kunt nooit weten. Maar misschien heb je gelijk. We zullen tot morgen wachten en zien of hij schrijft". Stella zuchtte van verlichting bij deze concessie. Ze trachtte gewoon te praten en probeerde zelfs te eten. Maar ze ging zoo vroeg mogelijk naar bed en zocht tot laat in den nacht naar een oplossing van dit mysterie. Ze kon maar niet gelooven, dat Guy iets kon doen dat niet eervol was. Ein delijk viel ze in een onrustigen slaap en toen de dag aanbrak, kleedde zij zich vlug aan en ging naar de zitkamer. Haar moeder was ook reeds op en begroette haar met een droevig hoofdschudden. „Er is geen brief voor je", zei ze. „Wat doe je nu?" „Niets. Als Guy nog arm was, zou ik niet aarzelen. Maar moeder, u heeft zoo'n drukte over het geld gemaakt, kom hem nu in vre desnaam niet tegemoet". „Ik had gelijk er drukte over te maken. Ik heb ronduit mijn meening gezegd". „Veronderstel nu eens, dat sir George zei, dat hij van gedachte was veranderd en Guy niet zijn geld naliet. Zoudt u dan nog in een verloving toestemmen?" vroeg Stella kalm. „En je zei, dat hij het zeker van plan was?" „Het komt me nu voor, dat er in dit le ven niets zeker meer is". (Wordt vervolgd),-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6