i EVAARLIJK SPEL Rechtszaken. Arrondlssements Rechtbank te Alkmaar. Etfmondsche strooiers in appèl. MVioeéi EEN BEETJE PRESTO, DOET EEN GROTE WAS £and: en Jciin&ouw JladioptOQCCUiUtUl JeuiMetoii «e: y MEERVOUDIGE RECHTBANK. Twee permanente klaploopers. De werkloozen Jan B., 'n 30-jarige ar beider uit den Helder en zijn 34-jarige vriend Maarten V. uit Callantsoog, die de kruinschering der natuur reeds on derging, maakten thans deel uit van de logé'e in het Staatshotel en stond heden torecht, omdat zij op verschillende tijd stippen met behulp van een valschen sleutel door inkllmming toegang had den verschaft tot de tijdelijk onbewoon de witte villa van Jhr. v. d. Poll en zich hadden toegeëigend 'n aantal flesschen champagne en tafelwijn, welke thans cp de zitting prijkten. Voorts hadden zij nog in de wacht gesleept 'n verrekijker en 'n twee persoons matras, eveneens aanwezig. Het duurde lang voor men deze wijngappers te pakken kreeg, doch voor de moderne outillage der recherche moesten zij de vlag strijken. De heeren werden ingerekend en on dermeer ook in 't bezit van een collectie valsche sleutels bevonden. Waar de heeren geen bezwaar maak ten te bekennen, liep het proces van een leien dakje. Er was nog 'n rapport van den heer Wiggers, dien men niet noodig geacht had te hooren. Het bleek dat mr. Veltman, opponeerende voor Jan B., daartegen wel eenig bezwaar maakte, zoodat er kans bestond op aanhouding. De bui dreef echter gelukkig voorbij en de officier kon overgaan tot het nemen van zijn requisitoir. De feiten waren wettig en overtuigend bewezen, doch bij de appreciatie van beide personen moe-t echter verschil worden gemaakt. B. was aan lager wal geraakt en tot smokkelen afgedaald. Echter is er kans dat een eventueel© reclasseering slaagt. Voor hem vorderde de officier 7 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren en bijz. voorwaarden. Maarten V., die wel zijn haren maar niet zijn streken verloor, stond als on gunstig type bekend. Hij is een strand jutter met diefachtige neigingen en bo vendien een ver van begeerenswaardig echtgenoot. Tegen hem requireerde de officier 1 jaar gev. zonder voorwaarde lijk. De twee strafpleiters, mr. Veltman en rnr. G. A. de Lange, staken toen van wal, M.\ Veltman twijfelde of bij zijn cliënt het oogmerk der wederrechtelijke toe- eigening wel aanwez.g was. Bovendien had hij de flesschen wijn zoo duidelijk zichtbaar in het gras gedeponeerd, dat volgens hem het strafbare oogmerk go- heel was buiten gesloten. Pleiter concludeerde dus eventueel vrijspraak, subsdiair refereerde hij zich aan het zeer namelijke requisitoir van den officier. De cliënt van mr. de Lange was reeds meermalen veroordeeld en miste den s.eun van een reclasseering-rapport. Niettemin waagde pleiter nog een wel willend woord voor dezen tweeden com pagnon te spreken en de clementie van de rechtbank in te roepen, hopende op een reductie op de zware straf. De officier repliceerde met betrekking tot het pleidooi van mr. Veltman en sprak sterken twijfel uit of verdachte B. wel zoo naif was opgetreden als door pleiter was voorgesteld. Vermoedelijk zat B„ figuurlijk gesprokeu, wat met den gestolen wijn in zijn maag en had daarom ded flesschen maar ergens neer gezet omdat hij er mee verlegen was. Gok pleiter bleef natuurlijk bl,j zijn op vatting, nog eens nader aangevuld en geïllustreerd. Uitspraak a s. Donderdag. Een viertal door den kantonrechter te Alkmaar veroordeelde stroopers, die hun straf te peperig vonden, waren in hooger beroep gekomen en diverse car- bidlantaarns stonden geëxposeerd. Num mer één van de appellanten was Ijl licht, veroordeeld tot 20 boete of 20 brand B„ ter zake stroopen met kunst- dagen hechtenis. Gerequireerd werd natuurlijk bevesti ging. De heer Gerrit H. stond er precies zoo voor ook wat de straf betrof en ook met precies hetzelfde resultaat, 20 boete of 20 dagen hechtenis. Onze welbekende konijnendelver en verdelger Engel St. Az. was opgeknapt met 25 boete of 25 dagen hechtenis. Men begrijpt dat Engel heelemaal niet a^coord ging met zoo'uvernietigend vonnis. De officier bekeek de zaak echter weer van zijn standpunt en vorderde be vestiging. Do laatste der Egmondsche mohikanen was Aldert Zw., de man met de zwarte wenkbrauwen, die 'n paar honden niet had teruggeroepen en veroordeeld was tot 30 boete of 30 dagen hechtenis. Hij was gesnapt door den lieer Jan Diemeer S' Alders collega de Vrij had in het vonnis berust. Ook de heer Aldert Z. had vermoedelijk de moeite kunnen sparen. De officier vroeg bevestiging. Verandering van tooneel. De chauffeur Jac. KI., uit Stompeto- ren, die bij Koedijk op 2 Jan. bijna den caféhouder K. Davidson uit Schoorldam met zijn aangespannen voertuig in do soep had gereden, kon zich met het von nis van den kantonrechter niet vereeni gen en verscheen nu in hooger beroep. Hij beweerde geen schuld te hebben, aangezien hij met zijn 6-wielig verkeers- monster zoo goed moge. ijk zou hebben uitgehaald en het paard van Davidson misschien op zij was gesprongen. Davidson had gezegd na de aanrij ding: Hoe kan je dat nou doen? „Ik zag je niet," zei toen de chauffeur. Hot arme dure paard was deerlijk gewond en Da- vl son had het goedkoop moeten ver knopen. De schade was geregeld. Door den officier werd aanmerking gemaakt dat Davidson slechts 1 lantaarn op zijn kar voerde, wat toch altijd ge vaarlijk is en aanleiding kan geven tot misverstand voor den tegenligger. Mej. Davidson—Visser, die ook het onprettige vroegcmorgen-avontuur had meegemaakt, verklaarde overeenkom stig haar echtgenoot. Volgens meening van den officier was er niets nieuwe aan het licht gekomen. Het vonnis 10 boete of IJ) dagen hech tenis was heel billijk, dus requireerde de officier bevestiging. Een slagersjongen aangereden. De niet verschenen appellant Pieter B 'n chauffeur, veroordeeld door den kantonrechter te Hoorn, had op 6 Febr. op de Oosterblokkerweg het verkeer ge sneden, waardoor de fietsende slagers knecht Jan Pinneman werd aangereden. Jan Pinneman, had als 10-jarig broekje niet de bevoegdheid om een eiech tot ach adevergoeding in te stellen. De getuige Piet Doodeman had aan den wegkant 'n slagersjongen en 'n vunieldo fiets zien liggen De auto „de Pelikaan" behoorde aan zekeren Ruiter te Enkhuizen. Gerequireerd werd bevestiging van ht-t vonnis, 10 boete of 5 dagen hecht., doch afkwijzing van de schadevergoe ding met het oog op de minderjarigheid van de benadeelde partij. We willen hier nog eens voor de hon derd en zooveelste maal bijvoegen, dat het noodzakelijk is bij een in te stellen actie tot schadevergoeding door minder jarigen geleden, dat de vader of voogd dezen eisch instelt, omdat de rechter van een dergelijken eisch andets geen kennis kan nemen. Mefisto STRANDING VAN DE „CONDOR". Kapitein een week geschorst. De Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan in z^ike de stranding tijdens mist van het stoomvisschers- vaartuig „Condor" IJM. 72 op de Neder landsche kust tusechen Egmond en Wijk aan Zee. De Raad is van oordeel, dat dit on geval geheel aan onvoldoende navigatie is toe te schrijven. De betrokkene kon wel weten, dat hij na 31 mijlen in den koers Zuid te hebben afgelegd, mot den vloedstroom, die het schip inzette, niet ver meer van den wal af kon zijn. Hij heeft zich toen laten misleiden door de aanwezigheid van visschersvaartuigen. Hij had er echter rekening mede moeten houden, dat het wel eens garnalenvis- schers konden zijn. Had hij dit gedaan, dan was hij nimmer tusschen deze vis- schors en den wal doorgegaan. Thans moest hij het aanzien, dat, terwijl zijn schip aan den grond zat, de bedoelde visschers vlak langs zijn schip aan het visschen waren. Deze stranding had niet behooven te geschieden, wanneer de kapitein op verstandige wijze had gebruik gemaakt van het lood. Dit is echter niet gebeurd. Het is onbegrijpelijk, dat een ervaren kapitein als deze betrokkene, die toch niet den indruk heeft gemaakt van iemand, die er maar op 'os vaart, het voor de hand liggende middel niet aan grijpt om onder omstandigheden als de onderhavige, met zekerheid een stran ding te vermijden. Een straf van schorsing acht de Raad hier geboden en hij straft den betrokke ne, door hem de bevoegdheid te ontno men om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Sehe- penwet, voor den tijd van acht dagen. LAND- EN TUINBOUW- INVENTARISATIE. De Landbouw-Crisis-Organisatie deelt mede, dat in de periode van 20 Mei—1 Juni 1935 een inventarisatie van den Land-en Tuinbouw zal plaats vinden. Onder de inventarisatie vallen allen, zoo wel natuurlijke personen (mannelijke en vrouwelijke) als rechtspersonen, die als ge- organiseerden zijn aangesloten bij de Land- bouw-Crisis-Organisatic voor Noordholland of kippen houden voor den verkoop van eieren, of meer dan één schaap houden, als mede zij, die als georganiseerden zijn aange sloten bij de Nederlandsche Veehouderij Cen trale, de Nederlandsche Oroenten- en Fruit- Centrale of bij de Nederlandsche Sierteelt- centrale. De verbouw van 5 Are aardappelen en minder valt buiten de inventarisatie. Voor de inventarisatie zal gevraagd wor den de oppervlakte en indeeling van hét bedrijf, t.w. de opperVJaktè met :!«kkert>ouwgewassen beteeld, alsmede specificatie van deze gewas sen; de grootte van het blijvende grasland; de oppervlakte met bloembollen, groenten en fruit, bloemkweekerij- en boomkweekerijge- wassen betecld; de oppervlakte van geculti veerde grienden en gecultiveerd riet, erf, tuin voor eigen gebruik, woeste grond, bosch- wegen enz. Al deze gegevens zullen in kada strale maat verstrekt moeten worden. Tevens dient opgegeven te worden: zaai land en verhuurd land; veranderingen in het bedrijf, als gescheurd grasland (oppervlak'.e welke na de oogst 1934 is gescheurd), ont ginning (ontgonnen grond bezet met het le gewas). Vervolgens moet een opgaaf verstrekt wor den van het rundvee, verdeeld naar vrouwe lijk jongvee, jonger dan 1 jaar: mannelijk 'ongvee, jonger dan 1 jaar; drachtig en gust ongvee, 1—2 jaar; drachtig jongvee, ouder dan 2 jaar, gust jongvee, ouder dan 2 jaar (niet bestemd om vet te maken); melk- en kalfkoeien welke een, twee, drie of meer dan drie maal gekalfd hebben; stieren, 1 jaar en ouders; mestkalveren en mestvee en vee be stemd om vet te maken; varkens, te verdeelen naar biggen, beneden 6 weken; varkens van 6 weken tot 50 .KG.; 50-60 K.Gj 60-70 K.O.; 70-95 K O.j 95-120 K.O.: 120-150 K.O.; 150-180 K.O.; boven 180 K.O.; mestzeugcii; kenne lijk drachtige zeugen: zeugen bij biggen; an dere fokzeugen en deKrijpe beeren. Van het andere vee en pluimvee wordt ge- Vrijdag 17 Mei. HILVERSUM, 301 M. (8.—12 4.-8.-en 11.-12.- VARA, dé AVRO van 12—4.— en de VPRO van 8,-11,— uur). 8.— Orpl. 10.— VPRO-morgenwijding 10.15 Deel. J. Lemaire. 10.35 Orpl. 11.— Pianorecital J. Goudsmit. 11 30 Verv. deel. 11.45 Gr.pl. 12. Or.pl. 12.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.— Voordr. Mieke Flink— Verstraetc. 2.30 Or.pl. 3.104. De Avro-Decibels olv. E. Meenk. 4.— Or.pl. 5.— Kinderuurtje. 5.30 De Notenkrakers olv. D. Wins. 6 15 Gr.pl. 6.30 E. Walis en zijn orkest. 7.— Lezing. 7.20 Orgelspel Johan Jong, mmv. M. Plooyer," tenor 7.50 Vaz Dias en SOS-ber. 8.— Ds. F. Dijkema: De profeet Hosea. 8.30 Oooisch Symphonie-orkest olv. Mil- haud. 9.— Prof. dr. L. J. van Holk: Cultuur. 9.30 Verv. concert olv. K. Hartvalt. 10.— Vrijz. Godsd. Pers bureau en Vaz Dias. 10.15 Ds. J. J. Thomson: De nationale reclassee- ringsdag. 11.—Jazzprogr. (gr.pl.) 11.3012.Or.pl. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz (Alg. progr.) 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30—12.— Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Schlager- muziek en gr.pl. 3.-4.— Or pl. 4.15 Zang en orkestconcert. 6.— Lezing. 6.15 Orkestconcert. 7 Lezingen. 7.35 Or.pl. 7.45 PTT- kwartier. 8.— Vaz Dias. 8.05 Koor- en orkestconcert. 10.— Voordracht. 10.15 Or.pl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 —12.— Populair concert en gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgel spel R. New. 11.50 Voor de scho len. 12.10 A. v. Dam en zijn orkest. 12 50 Ord Hamilton.cn zijn Band. 1.35 Kamerorkest olv J. Hoek, m. m. v. K. Frise Smith, piano. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Schotsch Studio-orkest. 4.05 Dansmuziek, gr. ?1. 4.35 E. Colombo en zijn orkest 35 Victor-Olof-sextet. 6.20 Ber 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Bach- concert. 7.50 Fred Hartley's Novel- ty Kwintet mmv. B. Lawrence. 8.35 Causerie. 8.50 BBC-Symph-orkest •Symph olv. Serge Koussevitzky. 9.50 Ber. 10.05 Verv. concert. 10.50 Lezing. 11.05—12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert o. 1. v. Gaillard. 2.20 Or.pl. 8 20 Con cert olv. Casadeus. 10.53 Dansmu ziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12 20 —2.20 C. Rydahl s orkest. 2.50 Gr. -Sl. 3.205.20 L. Preii's orkest. 1.30 Omroeporkest olv. Mahler 9 25 Zang en piano. 9.40 I loorspel. 10.15 Saxofoonreiital. 10.40 Om roeporkest olv. Mahler. 11.20 12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6 20 cn 7.20 Uit Koningsbergen: Concert. 11.10 Zang. 12.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 4.20 Pianoduetten. 5 20 Gevar. progr. uit Hamburg. 7.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 8 35 Uit Hamburg: „In Friesland stieg der Tod ans Land", m. m. v. Radiokoor en Omroeporkest. 9.25 Uit Hamburg: Orkest o.l.v. Roeder en solisten. 11.2012.20 Uit Stutt- gart: Gev. concert. ROME, 421 M. 9.10 Kamermu ziek. 9.50 Radiotooneel. - BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 en 5.20 Or.pl. 6 50 Salonorkest. 7.35 Or.pl. 8.20 Symphonieconcert olv. André. 10.30 —11.20 Trioconcert. 484 M.: 12 20 Or.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50 2.20 Gr.pl. 5.20 Planorecital. 5,50 Kwartetconcert. 6.35 Gr.pl. 7.35 Kwartetconcert. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 1030—11.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 35 „In Friesland stieg der Tod ans Land", hoorspel. 9.25 Operette-muziek olv. J. F. Hess. 10.20 en 11.05 Ber. 11.20-12.20 Ad. Lutter's dansorkest. OEMEENTEIIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.20—1205, Pa rijs R. 12.05—13.30. Brussel VI 13.30-14.20, D.sender 14.20— 15.20, Kalundborg 15.20—17.20, Keulen 17.20—18.50, Brussel VI. 18.50—19.50, Luxemburg 19.50— 22.30, Brussel Fr. 22.30-23.20, Parijs R. 23.20—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.20, D.sender 8.20—9.20, Droitwich 10.35-11.05, Lond. Reg. 11.05 11.20, Droitwich 11.2013.35, Lond. Reg. 13.35-15.20, Droit wich 15.20-18.20, D.sender 18.20 —18.50, Lond. Reg. 18.50-20.20. Droitwich 20,20—24.—. vraagd: het aantal veulens, in 1935 geboren: andere paarden, beneden 3 jaar; paarden, 3 jaar en ouder; lammeren, iil 1935 géboren;' fokooien. vóór 1935 geboren; fokramen, vóór 1935 geooren; andere schapen; kuikens, jon ge hennen en hanen in 1935 geboren; hen nen en hanen vóór 1935 geboren; kuikens (jonge eenden en woerden in 1935 geboren; eenden en woerden vóór 1935 geboren). Tenslotte dient nog te worden opgegeven in gemeten maat, het klein fruit als afzonder lijke teelt in den vollen grond, te onderschei den in frambozen en ander klein fruit, als mede pit- en steenvruchten met vermelding van de onderteelt. Voorts verzoeken wij de leden-aangeslote nen bij onze organisatie vooral te willen zorgdragen, dat zij bij de inventarisatie hun erkenningskaart met organisatienummer kunnen toonen, WENKEN VOOR HET ORASKUILEN. De regen van de laatste dagen is goed van pas gekomen op onze graslanden en de plannen inzake het graskuilen kunnen in de komende weken tot werkelijkheid worden omgezet. Hoe vroeger men kuilt, des te beter kwali teit gewas heeft men tot zijn beschikking Waar het evenwel van het grootste belang is dat een goede kwaliteit van het in te bren- gen materiaal ook een goede kwaliteit van het straks te vervoederen product zal geven, meen ik in het volgende nog eenige punten te moeten memoreeren die bij goede uitvoering bevordelijk kunnen zijn voor het verkrijgen van een goed eindproduct. Ik bepaal mij, eenvoudigheidshalve, tot de volgende groepsindeeling van de verschil lende kuilsystemen: A. de Hollandsche methode; B. de mineraalzuur-methode; C. de zure wei-methode. Aangezien in de graslandgebieden de ge wone Hollandsche werkwijze dit jaar nog wel zal overheerschen in aantal, is het van belang ook bij deze werkwijze het beste er van te maken. Ik wil trachten schematisch verschillende punten aan te geven iie, op grond van erva ring en onderzoek, Kij goed'? toepassing de onvermijdelijk verliezen helpen beperken. Ie: Laat het gewas na het maaien nog een halve of heeie dag op het veld liggen Het gevolg is: waterve; damping, dus minder transport, iets verwelking, waardoor beter sluiting van de massa aan de kuil, makkelij ker op te vorken, vooral bij vroeg maaien; 2e: Maak een ronde kuil. Deze heeft een kleinere omtrek tegenover de inhoud en brengt dus directe besparing van kantverlle- zen mede. De grootte van het grondopper vlak is afhankelijk van de massa te kuilen gras. Voor één H.A. moet men rekenen op ginoi v/v/1 vvii mwi iiiv.ii vu vu p ten grondoppervlak met een middellijn van 3 tot 3,5 meter, ben 3 H.A. op 5 tot 5,5 me- ter: 3e: Draag zorg voor een goed model met voldoend ronde kop. De onderste helft kan over de geheele oppervlakte wel even hooggehouden worden, maar zoodra men Uit het Engelsok van PAUL TKKNT door ADA VAN AKKKL 33 „Sir Oeorge mag oud zijn, maar hij is geen dwaas. Na wat je me verteld hebt, ge loof ik niet, dat er eenige risico is". „Ik zou het liefst dadelijk naar Weyport teruggaan". ruggaan". „Neen, niet vóór ik een verklaring heb had", zei mevrouw Cameron beslist. I Iet was een ellendige morgen voor Stella, maar zij slaagde er in haar moeder te kal- mieren. Kort na twaalven werd de heer Hallam aangediend. Beiden verwachten Ouy te zien binnenkomen. Tot Stella's groote teleurstelling was het Ouy's vader. „Ik ben zoo blij u te zien, gaat u zitten", begon mevrouw Cameron overdreven harte lijk. „Ik voelde dat ik moest komen. Ik moet alleen excuses maken voor mijn zoon". is „Ik hoop. dat hij weer bij zijn verstand gekomen", zei mevrouw droogjes. Jk heb vanmorgen nog geeo gelegenheid gehad om hem te spreken Ik kom hier eigen lijk voor Stella. Ik wou haar vragen gedul dig te zijn. Guy heeft de een of andere groote moeilijkheid, die hem de handen bindt, daar oen ik 2eker van. Hij wil het mij echter nog niet zeggen". „Moeder, wilt u ons alleen laten?" vroeg Stella smeekend. Mevrouw Cameron protesteerde, maar be sloot eindelijk heen te gaan. Misschien zou Stella er in slagen den heer Ha lam over te halen ronduit te spreken, terwijl het haar misschien niet zou gelukken. Iet speet haar nu vreeselijk dat ze bij hun eerste on derhoud zoo onvriendelijk was geweest. „Wees goed voor mijn meisje. Uw zoon heeft haar heel ongelukkig gemaakt", was haar afscheidswoord. „Ga nu weg", zei Stella vermoeid, en zoo dra ze alleen waren, wendde zij zich im pulsief tot den heer Hallam: „we houden allebei van Guy; ik weet, dat u op mijn hand Is. Gisteren heb ik gezegd, dat ik hem haatte, en het spijt me. Vandaag weet ik af ik alleen maar daf ik hem liefheb met hart en ziel. Gisteren heb ik me zelfs vernederd, maar ik ben bereid me weer te vernederen Moeder veronderstelde,-dat hij misschien door de een of andere vrouw was inge palmd", besloot ze verontwaardigd. „Uw moeder vergist zich", antwoordde hij kalm. „Heeft u nooit gehoord van van Ik schaam me om het te vragen". „Ouy is jaren van me weg geweest, maar ik heb nooit gehoord, dat hij zich tot iemand aangetrokken gevoelde dan tot jou". „Hij flirt nooit. Ik heb hem met Valda sa men gezien". „Juffrouw Olyn Is heel mooi", zei de heer Hallam zonder nadenken. „Ja maar Ouy behandelt haar als een vriend anders niet, Men zegt altijd dat een zeeman In iedere haven een liefje heeft, maar Guy is zoo niet", zei ze trotsch. „Mijn lieve kind, ik geloof dat jelui bei den voor elkander geschapen zijn. Ik was blij met jelui verloving. In vele opzichten gelijk je op Guy's moeder; er heeft nooit beter vrouw bestaan. Ik vond, dat Guy bui tengewoon gelukkig mocht zijn, dat hij jouw liefde gewonnen heeft. Hij is er de man niet naar om een vrouw ieelijk te behande len. Hij heeft me niets verteld, maar hij heeft me gevraagd hem te vertrouwen en dat moet ik doen". „Hij heeft mij niet gevraagd hem te ver trouwen. Hij gooide me alleen weg als een oud kleedingstuk. Ik zou hebben willen wachten zoolang als hij wou. Maar ik wil weten dat we elkaar toebehooren", zei ze bedroefd. „Ik wou, dat ik je kon helpen. Ik schaam me het niet te kunnen, maar ik heb geen macht over Ouy. We zijn meer als broers, dan als vader én zoon geweest. Ik zal hem zoo gauw mogelijk opzoeken en zal dan hier terugkomen. Zal ik een boodschap meene men?" „U weet wat u zeggen kunt. Luister niet naar wat moeder wil, want m „Ik begrijp mevrouw Cameron", zei de heer Hallam vriendelijk, „Ze is werkelijk een schat. Ze denkt heusch dat ze alles voor mijn bestwil doet Maar ik heb nooit haar geld verlangd: ik heb geen luxe noodig, alleen maar Ouy". Zw schreide cn hij ging heen, want als de meeste mannen wist hij niet wat te be ginnen als hij vrouwentranen zag en maak te het hem onhandig. Mevrouw Cameron kwam hem in de gang tegemoet en hij vertelde haar, dat hij naar Ouy ging en zoo spoedig mogelijk zou te rugkomen. „Zeg aan uw zoon, dat ik vind dat hij lij een verklaring schuldig is", zei mevrouw Cameron streng, „Dat lijkt me niet verstandig. U heeft zich aldoor tegen het engagement verzet. Ik vind het beter om hem te zeggen, dat hij uw dochter een verklaring schuldig is. Mag ik zoo vrij zijn om u den raad te geven u zelf op den achtergrond te houden tot alles In orde io?" „Ik ben Stella's moeder en ik vecht voor haar geluk", zei mevrouw Cameron veront waardigd. „Tot nu toe is uw manier van vechten niet laten we zeggen vriendschappelijk ge weest", antwoordde hij beleefd, nam zijn hoed en verliet haar hotel. Toen mevrouw Cameron de zitkamer bin nen kwam, was Stella kalmer. Ze had de sporen van tranen weggewlecht en lachte opgewekt. Hoop is een wonderlijk genees middel en misschien zou de heer Hallam Ouy's vertrouwen winnen. Hij kon weer gauw terug zijn cn misschien met goed nieuws. Het was vier uur en de thee zou juist worden gebruikt, toen er bezoek werd aan gediend - Mark Furbor. Hij. werd door me vrouw Cameron ontvangen, die hem min zaam genoeg verwelkomde. „Ik ben van de Drietand af en met ver lof tot mijn benoeming bij den onderzee- dictut afkomt. Ik ben zoo blij dat ik u nog in de stad vind" zei hij opgewekt, Hij vroeg naar Stella, die Juist binnen kwam en hij sprong op. Mevrouw Cameron was een meesteresse in taktiek en bedacht, dat jaloezie een prach tige aansporing is voor een tragen aanbid der, daarom vroeg ze hem te dineeren. Furber keek eens naar Stella, die geen tee- ken gaf dat ze de uitnoodiging van haar moeder ondersteunde, maar hij was er de man niet naar om toe te geven en dus nam hij het gretig aan. Kort nadat hij vertrokken was kwam de heer Hallam en gelukkig trof hij mevrouw Cameron niet in de kamer. „Heeft u Ouy gezien", vroeg Stella zenuw achtig cn zocht op zijn gezicht naar een tecken van goed nieuws. „Hij wil me niets zeggen", zei de heer Hallam met een zucht. „Wil hij me niet zien?" ,,lk geloof dat hij bang Is om je te zien „Heeft u geen idee, waarom hij zoo doet? vroeg ze beleefd. Hij aarzelde, maar hij kon er niet toe ko men naar van den baron te vertellen en wat hij bij diens bezoek had gehoord. „Ik kan er wel naar raden, maar dan rand ik misschien verkeerd. Ouy heeft me verzocht hem nog een maand te vertrouwen, dan hoopt hij me alles te kunnen vertellen „Heeft hij geen boodschap voor me mee gegeven?" „Neen arm kind", zei hij en kuste haar op het voorhoofd, toen hij weg ging. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6