waarborgt HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL T- aan de bovenste helft begint te bouwen is het goed het midden van de kuil steeds hoo ier "e houden dan de kanten, opdat men bij het inkrimpen van de kuil niet voor de on aangename verrassing komt te «taan van een wateropvangende graskuil te hebben ge- b°4e: Besteed voldoende aandacht aan het o-oed spreiden en da.;:na goed vasttrappen van liet in te brengen gewas: een best ding is het lossen van de wagens op verschillende plaatsen in de kuil. 5e.Probeer zooveel als mogeli k is te rrroote broei te vermijten. Een goed ding daartegen is toepassing van het reeds ges noemde en tevens oen juiste tlidsindee ing bij het optassen van de massa, wil men daar voor een maatstaf dan kan ik de volgende noemen. Bij niet te warm weer tijdens het kuilen kan men een zoodanig tempo kiezen dat men voor een H.A. te kuilen grasgewas moet rekenen een periode van ongeveer 6 da gen vanaf het begin tot en met het aan brengen van de grondlaag. 6e: Alvorens de grondbedeitking aan te brengen vragen de kanten van de kuil eenige controle en afwerking. Pluk de zijkanten met de hand af, van onder af aan te beginnen Steeks men de zijden met een scherp voor werp af dan brengt dit meestal grooter ver liezen mede dan bij het wegplukken van los se graspolletjes het geval is. 7e: Wees niet te karig met het opbrengen van grond. Een laag van 60 c.M. is beter dan een van 50 c.M. Wil men alles onder de grond doen dan is dit nog beter. Houd evenwel controle op de bovenlaag met be hulp van een koepen of een maatstokje. Men steekt daartoe op meerdere plaatsen ae pen }n het gronddek tot dat met stuit op het gras. Men kan dan vrij nauwkeurig nagaan of de grondlaag ook werkelijk overal even dik is. 8e: Probeer bij een ronde kuil de druk op de kanten even zwaar te doen zijn als op het midden. Oeef daarom de grondlaag steun met behulp van gaas of draad en plankjes. Denk er dan tevens om dat bij het krimpen van de kuil het gaas of de draaa moeten wor den aangehaald. Hoe warmer de kuil is des te zwaarder moet de grondbedekking worden. Het warm worden van de massa is een gevolg van de aanwezigheid van lucht. Hoe meer men nu de massa verzwaart, des te meer lucht perst men uit en des te eerder houdt de broei op. 9e: Oa af en toe eens na hoe het met de temperatuur in het binnenste van de kuil staat en controleer dit ook al tijdens het op zetten van de kuil. Een hooi-iizer is hiervoor goed bruikbaar: wordt het ijzer zoo heet dat men het, na 5 minuten in de kuil te zijn geweest, niet meer kan vasthouden dan moet men snel nieuw gras op de massa brengen of met grond gaan afdekken. 10e: Draag er zorg voor dat de onder kant van de kuil ook in de herfst nog voldoen de boven het grondwater blijft en breng zoo mogelijk ook nog een afvoerleiding voor het perssap aan. Deze drainage moet liefst on der water uitmonden, opdat niet later ver- sche lucht in de kuil kan dringen Wat betreft de beide andere manieren van inkuilen meen ik haast te kunnen volstaan met verwijzing naar het vele dat daar reeds over is gepubliceerd. In tegenstelling met de Hollandsche me thode kan bij de mineraalzuur methode zoo snel gewerkt worden als maar mogelijk is: noodig is dit evenwel niet. Wel krijgt men bij de „Finsche methode" de beste kans op succes bij gebruikmaking van een silo of prima gronakuil. Goed sprei den en vast trappen blijft een noodzakelijk iets. Het vast trappen gaat hier evenwel heel wat makkelijker dan bij een kuil zonder steun van zijwanden, terwijl men bovendien veel minder afhankelijk is van weersinvloe den. Waar door de behandeling met het mineraal zuur de plantencellen direct wor den gedood, behoeft men bij deze methode ook niet te wachten op een verwelkingspro- ces op het land, maar kan men het versche materiaal direct van het land gaan ensilee- ren. Ten slotte nog een enkel woord over in kuilen onder toevoeging van zure wei. Bij dit systeem is het neter het gewas eerst iets te laten verwelken op het land en daarna pas te gaan ensilieren. Teneinde voldoende luchtafsluiting te krij gen verdient gebruikmaking van een goede silo de voorkeur. Als aanzuur materiaal is gewone zure wei van een kaasfabriek te gebruiken. Het pro duct mag gerust eenige dagen oud zijn en hoeft niet vers van de fabriek aangewend te worden. Bij een eenigszins grooie silo kan men iedere 200 k.g. ingebrachte massa besproeien met 8 tot 9 liter zure wei. met behulp van een gewone gieter. Ook hier moet men weer denken om goed spreiden en vast trappen van het ingebrachte materiaai. Het werktempo kan niets vlugger zijn dan voor de gewone Hollandsche werkwijze. De makkelijkste manier van werken in de gebieden om de kaasmakende fabrieken is deze, dat men voor de dagen dat men kuilt zooveel extra bussen wei laat komen ais men per dag noodig heeft: ook kan men deze wel voor die dag of vijf, zes, wel onthouden aan het vee hetwelk er anders mee gevoerd zou worden. J Waar de zure methode nog nieuw is lijkt het mij verstandig er proefsgewijze mede te werken. De resultaten van een onderzoek aan het R. L. P. Station te Hoorn van een wel-ailagc in de Zijpe waren als volgt. De zuurgraad bedroeg 4, boterzuur 0,00, azijnzuur 0.46. De Rijkslanabouwconsulent voor Noord holland, Ir. O. LlENESCH. vorderinoen weoens leverino van boomkweekerij. producten aan duitschland. 'De leiding van het crisis uitvoer bureau deelt, in aansluiting op het door het Neder- landsch clearing-instituut gepubliceerde in zake vereffening van vorderingen wegens uitvoer van boomkweckerij-producten naar Dultschland, mede, dat vereffeningscertifi caten alleen geldigheid zullen ebben, wan neer ten genoege van dit bureau wordt be wezen, dat de uitvoer van de daarin vermel de goederen naar Dultschland daadwerke lijk plaats heeft Voor de in de publicatie van het Neder- landsch clearing instituut genoemde goede ren is de uitreiking van vereffenings-certifi- caten door het crisis ultvoer-bureau gedele geerd aan de commissie voor den uitvoer van boomkweekerij-producten naar Duitsch- 18()670)eeStraat '8'^raveil^a£e (tyfoon Aanvragen voor vereffeningscertificaten en verzoeken om inlichtingen dienen voor de betreffende goederen te worden gericht aan genoemde gedelegeerde. ■M4 4 'Ml. !ficoviHciaal 'lïieuws VREEMDELINGENVERKEER IN NOORDHOLLAND. De federatie van V.V.V.'s in Noordholland boven het Noordzeekanaal heeft haar voor jaarsvergadering te IJmuiden gehouden, on der voorzitterschap van mr. D. Breebaart, die, met warme instemming van de vergade ring door den heer Biersteker van Den Hel der gelukgewenscht werd met zijn benoe ming tot burgemeester van Zijpe. De secretaris, mr. J. P. Bosman te Alk maar, deelde mede, dat de V.V.V.'s te Uit geest en de Koog op Texel zich bij de fede ratie hadden aangesloten, zoodat het aantal aangesloten vereenigingen nu 18 bedraagt. Enkele gemeentebesturen en de Kamer van Koophandel verleenden aan de federatie een subsidie. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Mr. Bos man hield een korte inleiding over het con tact in de A.N.V.V. De afgevaardigde van IJmuiden bracht den voorzitter hulde, die werkt voor centralisatie in de A.N.V.V. De afgevaardigde van Den Helder achtte de beste vertegenwoordiging in het hoofdbe stuur die van de provinciale organisaties. Uit de vergadering gingen stemmen op te gen het feit, dat het bestuur der A.NiV.V. medewerking verleent voor het maken van reclame voor speciale firma's. Dc voorzitter en de secretaris werden tot afgevaardigden benoemd naar de algemeene vergadering te Valkenburg. De voorzitter heette den burgemeester v'an Velsen, mr. M. M. Kwint, welkom en zegde dezen dank, dat hij een deel der verga dering wilde bijwonen. Mr. Kwint sprak de vergadering toe en zeide dat het werk der V.V.V 's zijn belangstelling heeft. TEXEL Dinsdagavond werd de algemeene verga dering gehouden van de afdeeiing Texel van de Co&p. Boerenleenbank. Uit het jaarver slag bleek, dat het vertrouwen in de bank niet geschokt is, hoewel ook de depressie wel van invloed is geweest op de Boeren leenbank. Executities kwamen niet voor, de creditnemers zijn zoo coulant mogelijk be handeld. 't Winstsaldo is niet zoo groot als ver wacht was, de oorzaak hiervan is te zoeken in het feit, dat de rente van de spaargleden iets te hoog was. De geldmiddelen bij de bank zijn iets ruimer geworden, 't Tegoed bij de Centr. Bank is met 100.000 gestegen. De balans gaf een winstsaldo van 5038.91 (vorig jaar was dit 763.93). Dit gevoegd bij het reserve-fonds maakt dit fonds thans f 150.377.67. 't Saldo spaargel den bedroeg 31 Dec. '34 1.284.723. 't Saldo tegoed der loopende rekening 536567.07. 't Saldo te goed b. d. Centra le bank bedraagt 204.204.03. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. Zljm Sz.. tot lid van den raad van toezicht de heer P. Drijver Dz. De rentevoet is als volgt bepaald; Spaargelden, (direct opvor- derbaar) 2 3/4 voor een jaar vast 3% Voorschotten 434 Loopende rekening debet 4 34 crediet 2 3/4 Nadat de voorzitter nog had medegedeeld, dat de spaarbankboekjes evenals bij andere banken, in het vervolg per 1 Januari zullen worden bijgeschreven volgde sluiting. ■HM II WIERlNGfcRWAARD Het schoolfeest. 'Het was Dinsdag voor de hoogste klassen der 1. een feestdag. Het Jaar- lijksche schoolfeest, gewoonlijk In Juli, was vervroegd, omdat een bezoek aan Flora op het programma stond die den l9en Mei reeds sluit. De vrees, dat het weer wel eens niet mee kon werken, is buwaarheid. Maar wie denkt dat met het weer een schoolfeest staat of valt, heeft het mis. Want van 's morgens half 8 tot 's avonds ongeveer 9 is dfe stem ming steeds uitmuntend, vaak zelfs uit bundig geweest. Reeds voor tienen waren we op het Flora-terrein en direct richten we onze schreden naar het bloemenpaleis, waar veel te bewonderen viel. Zoo'n schat van bloemen zal men misschien nooit meer bij elkaar zien. Daarna werd onder een zacht regentje een wandeling over het terrein ge maakt onder de „knoerten" van hoornen we niet veel last van liét water hadden. Vélen hebben genoten van die wande ling. Om twaalf uur stapten We weer in de groene, witgebande bus Van de firma Naa.tepad en om half één stonden we naast hét vliegveld Schiphol. Dit Was een extraatje. Op den weg hebbeh we een minuut of 10 gewacht en zagen nog een vliegtuig de lucht in gaan. Het twee de program-nummer was het Rijks museum, klederdrachten, oude woning inrichting, wagens en arren, do scheep je.', met dé overzichtelijke geschiedenis van oitfl zeewezen, enkele beroemde schilderijen, ziedaar het voornaamste waar de aandacht op gevestigd werl In A. T. v. A. is gedineerd, een deftig diner met soep vooraf en ijs toe. Of dit smaakte. De terugreis ging langs de Zaan over A'kmaar naar Bergen, waar in Duln- Vermoak nog een half uurtje zoek werd gebracht Op de glijbaan, 't Was al donker, toen we onder luid gezang ln de Wieringerwaard terug koerden, dankbaar en voldaan. Zoo'n schoolfeest wordt zoo gewaar- d erd door de jeugd en is zoo'n nuttige pn goede belooning voor «en Jaar trouw Voor de op 12 Juni te houden gemeente raadsverkiezingen zijn de volgende candida- tenlijsten ingediend: Ten eerste een gecombineerde lijst van V.B., V.D., PI. Belang, in alph. volgorde: 1 C. Blaauboer Vries (V.B.); 2. Daan Kaan (V.B.), 3. Chr. v. d. Kolk (Pl.B.), 4. Kr. Koster (V.D.), 5. L. Nicolai (Pl.B.), 6. A. Rot (V.D.), 7. C. Schenk Azn. (V.B.), 8. Jb. Sleutel (V.B.), 9. H. Sybrands (VD.), 10. P. Visser Az. (V.B.) De lijst van de S.D.A.P. luidt als Volgt: 1 J. F. Ooosens,P. Nieuweboer, 3. K. Rol, 4. P. Bakker Cz., 5. C. Wit, 6. P. Braaf, 7. G. Bosscha. ST. PANCRAS Kermis. "De kermis te Sint Pancras is bij ko ninklijk besluit thans bepaald op den lei. Maandag in Juli voorheen was dit op den 2den Maandag in Augustus. Vroege aardappelen. "Door het aanhoudende koude weer is de stand der vroege aardappelen bui tengewoon slecht. De algemeene verwachting is dan ook dat de opbrengst klein zal zijn. STOMPETOREN Voor den molen. *De inzameling, gehouden voor den aankoop van den moolen molen te Schoorl, bracht op 11.21. OUDORP Candidaatstelling voor de gemeenteraads verkiezing te Oudorn: Protestantsche lijst: 1. A. Jongebloed (aftr.), 2. G. L. v. d. Post, 3. E. Schermer hom (aftr.), 4. W. Mcejes, 5. R. Koelemeij, 6. H. Schot, 7. J. Kerkmeer, 8. D. Rol, 9 Tj. Nestra, io. K. de Geus. R.K. Volkspartij: 1. O. J. F. Staa, 2. G. v. d. Wal, 3. 3. Zaidam, 4. N. P. Wortel, 5. Th. Molenaar R.K. Staatspartij: 1. A. de Boer, 2. P. N. Leering, 3. C. van Wees, 4. C. Laan, 5. C. Jonker (allen aftr.), 6. J. van Baar, 7. A. Boon, 8. C. Tuinman, 9 E. J. Kuiper, 10. J. Bos, 11. A. Oudhuis, 12. O. Kunst. S. D. A. P.;l. S. H. Visser, 2. G Visser, 3 R. Rus, 4. W. B. Corbie, 5. Mej. M. Vis eer. GRAFT De in het dorp Graft gehouden Ernma bloemcolleete heeft opgebracht een bedrag van 9.0134 Voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad zijn in de gemeente Oraft dc Volgende candidaten gesteld: Burgerkiesvereeniging: 1. J. Biaauw Azn.; 2. K. J. Koppen; 3. P. Brouwer; 4. W. van Ammers; 5. Th. v. d. Beidt; 6. P. Bruin Hzn.; 7. A. Caton; 8. H. T. Zondervan; 9 S. Haas; 10. O. Kaaij; 11. L. Bruin Pzn. en 12. J. Leuntjes S. D. A. P.: 1. S. Heini»; 2. J. Houtkoo- per; 3. W. Altman; 4. L. Leegwater geb Altman; 5. W. Brouwer: 6. R. Leegwater R.K. Staatspartij: 1. J. Chr Heinis; 2. C Jongkind; 3. N. Klijn; 4. P. Mul; 5. Th. Sombroek. NOORDSCHARWOUDE De N.V. Spoorlijn Station-Dorp Noord- icharwoude hield de jaarlijkache vergade ring van aandeelhouders op Dinsdag 14 Mei in café Spoorzicht te Noordacharwoude. De voorzitter, de heer G, Darten, opende de vergadering. Ingekomen was van de provincie een be vestiging van een overdracht van land aan de Handelskade. Dit land ie afgestaan on der voorwaarde, dat een aansluiting zal worden gemaakt op den nieuwen provincia len weg. De rekening sloot in ontvangsten en uit gaaf op een totaal van 4859.v7, de balans Op een totaal van 200.742.56. Het café en de inventaris zijn geheel afgeschreven. Voorgeateld werd een dividend uit te kee- ren van 1 pCt. Om daartoe In staat te zijn zal men de reserve, welke men heeft ge maakt voor een gedeelte moeten gebruiken In de huishouding der N.V. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer P. Meereboer met algemeene stem men herkozen. op een koker dat men U geen waardelooze of schadelijke namaak verkoopt. Opgepakt. 'Dinsdagmiddag liepen door do Dorps straat twee personen, die niet geheel vrij waren van Invloed van geestrijk vocht. Voor de kinderen was dit een attractie, doch het was ook gevaarlijk omdat een van heil af en toe een mes liet zien. Men deelt ens nog mede, dat beiden ter opnuchtering door de politie zijn in gesloten. OTERLEEK Een nieuwe groep. Oip initiatief van enkele gemeentenaren heeft zich in de gemeente Oterleek een nieu we groep gevormd onder den naam van Plaatselijk Belang, met als candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen: 1 J. v. d. Gragt, 2 H. Thijsen, 3 Jb. Moerbeek. HEEMSKERK Candidaatstelling voor den Gemeenteraad. In deze gemeente zijn de volgende lijsten Ingediend: R. K. Staatspartij: J. v. Duivenvoorde (aftr.), Joh. Henne- man (aftr.), H. Vendel, A. E. de Wildt (aftr.), J. de Wit (aftr.), S. v. d. Kolk, (aftr.), P. Klaasse (aftr.), M. Keunen, A. Zuurbier, L. v. Roon, A. de Wit, H. C. Rilling, C. v. Veen, C. Baltus (aftr.), H. Lammers. S, D. A. P.: Jac. Klomp, J. N. Slot en K. Klinken berg. Lijst N. Henneman Gz.: N. Henneman Gz. Vrijz.-Dem. en Chr. Hist. Unie: R. W. A. Muijen, C. v. d. Outenaar, J Docter (aftr.), B. v. d. Kolk, P. v. d. Born, G. v. d. Outenaar, P. de Vries Thz. (aftr.), P. Janse. Groep Tljssen: H. Tijssen, A. C. J. Lorië, A. Kluft en G. Lotterman. OUDKARSPEL Zweminrichting geopend. Woensdagmiddag is de zweminrichting Van de zwemelub „Volharding" geopend. De belangstelling voor de2e opening was zeer gering van de zijde van het publiek. Het weer lokte dan ook niet uit, om den tocht naar het Waardje te ondernemen. De inrichting ziet er weer keurig uit en wanneer het mooie weer zijn intrede doet, zal zeer zeker een groot aantal zwemmers van de mooie gelegenheid profiteeren. Ons werden verschillende mcdedeelingen gedaan betreffende de zwemsport in den kop van Noordholland. Volharding heeft zich thans bij den Ned. zwembond aangeslo ten en er zijn plannen in vergevorderd sta dium om een kring van 2wemvereen., aan gesloten bij den N. Z. B. op te richten, met als centrumgemeente Schagen. Hiertoe zijn reeds toegetreden de vereenigingen te Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp, Heerhugowaard, Schagen, Oudkarspel. Helder en Anna Paulowna, Ongetwijfeld zal deze kring de zwemsport ten goede komen. Een onderling verband is bij dergelijke vereenigingen altijd goed. Men heeft thans een anderen zwemleeraar aangesteld. Met den heer C. Met, die verle den jaar met het lesgeven was belast, kon het bestuur niet tot overeenstemming komen, waarna men in overleg is getreden met den heer J. Paridon van Heemstede, die ge diplomeerd is en zijn opleiding heeft ont vangen van den Ned zwembond. De heer Paridon is intusschen aangesteld geworden. HARENKARSPEL Candidaatstelling Gemeenteraad. Dinsdag werden alhier de navolgende lijsten ingeleverd: S. D. A. P.: 1 K. Doekes, 2 J. v. d. Sluis, 3 W. ter Plegt, 4 W. Polderman. A. R.: 1 L. Doekes, 2 J. K. Slot, 3 K. Goot jes, 4 P. F. Borst. V. D.{ 1 S, J. de Vries, 2 C. Francis, 3 P. Borst Az., 4 W. Kistemaker, 5 J. Hagenaar, 6 C. Vader. R. K.: 1 Andr. Dekker, 2 S. Burger, 3 C. Bakker Jz., 4 A. Duyves, 5 Jb. Beemster- boer, 6 Jac. Blokdijk, 7 Joh. Molenaar, 8 C. Dekker Mz,, 9 H. Dekker, 10 P. S. Muile boom, 11 Jae. Hoebe, 12 Quirinus Jonker, 13 L. J. Poland, 14 C. J. Mooy, 15 Jac. Over man, 16 Th. Entes. Neutrale Tuinderspartij: 1 P. de Jong, 2 Jan Paarlberg, 3 J. Schouten, 4 G. Jonge- jan, 5 Jac. Paarlberg, 6 A. Manneveld. Wij maken bij deze de kiezers er op attent, dat voor district 1, Dirkshorn de ver kiezing zal worden gehouden in een lokaal van de openbare school. tBituwitand HET RIJK EN „DE HOOGE VELUWE". Het Tweede Kamerlid de heer Schalker heeft aan de ministers van financiën en van onderwijs, kunsten en wetenschappen ge vraagd 1. Wil de regeering mededeelen, op welke wijze het Rijk zich financieel verbonden heeft in verband met de overdracht van het landgoed „De Hooge Veluwe" aan een daar toe opgerichte stichting? 2. Wil de regeering mededeelen, hoe de mededeeling van den minister van O., K. en W., gedaan op 20 Maart 1935 in de Eerste Kamer der Staten-Generaal, dat het land* goed „zonder bezwaar van het Rijk" in een stichting is ondergebracht, moet worden ver staan? 3. Indien de regeering bepaalde financiee- le verplichting ter zake voor het Rijk heeft aangegaan, wil zij dan mededeelen, waarom niet vooraf de Kamer daarin is gekend? SUBSIDIES AAN TRAMWEGEN. het bezuinigingsontwerp. Vervroegde inschrijving voor den dienstplicht. De minister van defensie heeft aan burge meesters in den lande medegedeeld dat net plan bestaat om het getal keuringsraden be langrijk te verminderen. Indien dit plan wordt verwezenlijkt, zal de zitting van elk der Over blijvende raden langer moeten duren dan thans. Deze zitting later te laten eindigen dan ongeveer half Mei. is om verschillende redenen niet mogelijk, zoodat de langere duur van de zitting slechts te bereiken is door de keuring vroeger te doen beginnen Dit maakt het noodzakelijk, ook de inschrij ving door den dienstplicht te vervroegen. Om daarioe te kunnen geraken, is wijziging van de Dienstplichtwet noodig. Een zooda nige wijziging is voorgesteld bij een wets ontwerp. dat bij Koninkl ke Boodschap van 26 April j.1. bij de Tweede Kamer is inge diend (het Bezuinigingsonfwerp). Met het oog op het voorbereidend werk. dat ingevolge art. 6, tweede lid van het Dienstplichtbesluit aan de inschrijving moet voorafgaan, zal het goed zijn, reeds nu reke ning te houden met de mogelijkheid, dat deze wetswijziging spoedig tot stand komt, in welk geval de algemeene inschrijving voor de lichting 1937, welke naar de bestaande be palingen in Januari 1936 zou plaats hebben, waarschijnlijk wordt vervroegd tot October 1935 en de kennisgevingen, bedoeld in art. 7 eerste en vierde lid van genoemd besluit, in September a.s. zullen moeten plaats hebben. De Minister voornoemd verzoekt den bur gemeesters maatregelen te willen treffen, op dat voor de lichting 1937 het vóórbereiden de werk, bedoeld in het aangehaalde tweede lid van art 6 uiterlijk begm September as. zijn beslag zal hebben verkregen. DE BIERBROUWERIJEN IN 1934. Achteruitgang vergeleken met 1933. Naar het centraal bureau voor de statis tiek mededeelt, hebben de brouwerijen ini 1934 1,512,000 H L. bier afgeleverd, tegen over 1,609,000 HL. in het vorige jaar. De afzet met binnenlandsche bestemming (1.429.000 H.L.) is wederom niet onbelang rijk achteruit gegaan (met 103.000 h.L. of 7 pCt.). Het gebruik van binnen* en buiten- landsch bier per hoofd der bevolking daalde met 15 Hter (of plus minus 8 pCt.). 209. Piet en Drein kwamen huiten adem aanhollen. „Sluit alle uitgangen af", gilde Plet. Het was echter te laat. Het zeemonster bleek reeds over het hek ge klommen te zijn. Dat zag er mooi ultl 270. Öp straat heerschte do grootste opgewonden heid. Als een loopend vuurtje ging het door de stad dat het zeemonster van Nagasaki losgebroken was en in zijn eentje door de stad marcheerde. De drukste straten werden afgezet. Niemand moent er meer door. I A —r~. schoolbezoek, dat we alle kindervrien den willen toeroepen: Zorgt, niettegen staande de zorgvolle tijden, dat het schoolfeest jaar op jaar gehandhaafd k» n worden. Ge doet er goed werk mee. Candidaatstelling Gemeenteraad. Candidaatstelling Gemeenteraad. De Ernmabloemcolleete. Gemeenteraadsverkiezingen. Na eenige besprekingen besloot men het bestuursvoorstel aan te nemen. ZENUW-TABLETTEN De heei' Van Kempen, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: Is de minister bereid aan de Kamer een opgave te verstrekken van de be dingen, welke in de jaren 1929 tot en met 1934 (wat 1934 betreft voorzoover de cijfers ter beschikking zijn) aan de ver schillende tramweg-ondernemingen zijn uitgekeerd: le. in den vorm van subsidies ten be hoeve van dé instandhouding en exploi tatie der Bpoorwegen, waarop uitsluitend met beperkte snelheid wordt vervoerd (personeel las ten-subsidie) 2e. in den vorm van subsidie ter dek king van verliezen, gelijk aan een door de streek a fonds perdu verleende sub sidie; 3e. in den vorm van rentelooze voor schotten tot dekking van tekorten?

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7