AmsteuUunsche 35eucs Onze Jioionim Spoct Prinses Juliana naar het Stadion. GOOISCHE TRAM GRIJPT AUTO. Geen ernstig gewonden. ARBEIDSONGEVAL TE LITH. Van een betonto.en gevallen. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Bejaard echtpaar bedwelmd geraakt. AANKLACHT TEGEN IR. A. A. MUSSERT. Ingediend door Dr. Henri Polak. WERELDRECORD VAN RIE MASTENBROEK ERKEND. Dames mogen tegen heeren zwemmen. K. E. SCHIETVEREENIGING „NIMROD". ZEIL- EN WATERSPORTVEREENIGING. Nederland—Engeland. Nederland—Japan. DR. LASKER OVER EUWE'S KANSEN TEGEN ALJECHIN. van Zaterdag 18 Mei 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. fl fl fl fl fl fl fl fl 1 onheils verder niet mogelijk was, werd de dienst zóó geregeld, dat dc reizigers van de richting Haarlem, die naar Leiden vervoerd moesten worden, bij de Rijkstuinbouwschool overstapten, terwijl dezelfde regeling was ge troffen voor het verkeer in omgekeerde richting. Het overige verkeer langs den Rijksstraat weg ondervond van het ongeluk geen hin der, daar de trambaan op voldoenden af stand van den rijweg ligt. Het ongeluk trok zeer veel publiek, doch de politie en rijksveldwacht zorgde er voor, dat de toeschouwers op een behoorlijken af stand bleven, zoodat men ongehinderd kon werken aan het vrijmaken van de baan. Omtrent de oorzaak van de botsing kan nog gezegd worden, dat zij vermoedelijk is gelegen in het weigeren van de remmen der „Flora"-tram. Door de ipolitie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Hedenmorgen is een verhui6auto van de firma Saan te Diemen bij het uit rijden op den Miuderstraatweg gegrepen door de Gooische stoomtram. De stoom tram sleurde de wagen een einde mede, wat tengevolge had, dat het voorste ge deelte van de auto en de motor geheel werden vernield. De drie inzittenden van de cabine kwamen er wonder boven wonder met lichte kwetsuren af. Waar schijnlijk hebben de remmen van de Gooische tram geweigerd te werken. Van de tram werden eenige ruiten ver nield. Gistermiddag heeft bij de betonwerken aan de Stiel te Lith een ernstig arbei ls- ongeval plaats gehad. De arbeider Koolwijk uit Lith viel van een betontoren, welke ongeveer vier en een halve meter hoog wa^. De man kwam terecht op een betonnen voetstuk. Met ernstige inwendige kneuzingen is hij naar zijn woning vervoerd. W. D. H. BARON VAN ASBECK. t Oud-gezant en oud-gouverneur van Suriname. Gisteren is te 's-Gravenhage overleden in den ouderdom van 76 jaar, de heer W. D. H baron van Asbeck, oud-gezant en oud- gouverneur van Suriname. Baron van Asbeck, die in Noord wijk ge boren werd, genoot aanvankelijk een oplei ding voor zee-officier. Hij liep het Kon. In stituut voor de marine te Willemsoord af en trad in 1877 in den zeedienst. Met de oefe ningseskaders maakte hij verschillende reizen naar Oost- en West-Indië. Na verschillende posities bij de marine te hebben bekleed, werd hij in 1902 chef van het personeel van het departement van marine in indië en waarnemend chef van den marinestaf aldaar. Vijf jaar later werd hij commandant van de „Gelderland''. In 1909 werd hij commandant van het koninklijk instituut voor de marine en lid van het college van curatoren van het meteorologisch instituut te de Bilt. In 1911 werd hi? benoemd tot schout-bij-nacht en ver liet in dat zelfde jaar der. zeedienst. Korten tijd later werd baron van Asbeck benoemd tot gouverneur van Suriname, wel ke functie hij vijf jaar bekleedde. In 1916, na zijn terugkeer in Nederland, nam de heer van Asbeck zeer actief deel aan den arbeid van verschillende vereenigingen op maat schappelijk gebied. Hij was o.m. president van het college van regenten van het gere formeerd weeshuis in Haarlem, voorts voor zitter van het bestuur van het museum voor kunstnijverheid en van de school voor bouw kunde en versierende kunsten, beide te Haar lem en secretaris van de vereeniging „ko ninklijk instituut voor hooger technisch on derwijs in Ned.-Indië", welke vereeniging de Technische Hoofdschool in Bar.doeng stichtte. In 1922 benoemde H. M. de Koningin den heer Van Asbeck tot gezant in Mexico en in Guatamala. In 1927 werd hij a!s buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister benoemd in Ma drid. Hier vertegenwoordigde hij ons land tot 1931, in welk jaar hij den diplomatieken dienst verliet. De thans ontslapene was eerelid van de marine-vereeniging en van de koninklijke marine jachtclub en bestuurslid van het kon. aardrijkskundig genootschap. De regeering erkende zijn vele verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Voorts was hij gerechtigd tot het dragen van het eereteeken voor belangrijke krijgsverrichtingen voor verschillende expeditiën naar Atjeh en van verschillende buitenlandsche onderscheidin- gen. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Maandag te 'half twee op de Algemeene Begraafplaats te Den Haag. Gisteravond ongeveer zeven uur is het echtpaar Molenbroek de man en de vrouw zijn resp. 68 en 67 jaar oud in bewuste- loozen toestand in zijn woning aan den Eik- bosscherweg te Hilversum aangetroffen. Kleinkinderen hadden zich aan het huis ver voegd, doch hadden geen gehoor gekregen, reden waarom hun vader zich tot de politie wendde. Deze begaf zich naar het huis, terwijl de zoon van het echtpaar inmiddels een sleu tel van een van de buren geleend had, waar mee hij zich toegang tot de woning had ver schaft. De beide bejaarde menschen werden in be denkelijke toestand aangetroffen, bedwelmd door kolendamp. De gemeentelijke genees kundige dienst is met behulp van een zuur stofapparaat geruimen tijd in de woning be zig geweest, doch de slachtoffers bleven be wusteloos Zij werden naar het Diaconessen- huis overgebracht Eerst tegen half twaalf bleek het allererg ste gevaar geweken, al was de toestand in elk gevalstoen nog zeer ernstig. Het voorloopig onderzoek heeft uitge maakt, dat verstopping van den haard door overmatige roetaanzetting in den schoor steen de oorzaak van dit ongeluk zou zijn geweest. De heer dr. Henri Polak heeft bij den offi cier van Justitie te Utrecht een aanklacht ingediend tegen den heer ir. A. A. Mussert, welke als volgt luidt: Edelachtbare Heer, Het zij mij vergund U te verzoeken een strafrechtelijke vervolging in te stellen tegen den heer ir. Anton Adriaan Mussert, Nassau- laan 4, Utrecht, wegens het strafbare feit, door dezen gepleegd in een redevoering, die hij uit gesproken heeft op 30 Maart 1935 in het R. A. I. gebouw te Amsterdam in het bijzonder wegens opruiing tot moord op de leden en aan hangers van de Sociaal-Democratische Arbei derspartij, de Liberale Staatspartij, de Vrij heidsbond, de Anti-Revolutionnaire Partij en andere politieke partijen en groepeeringen, zulks bepaaldelijk op grond van de volgende zinsnede, gericht tegen de leden en aanhan gers van alle te voren genoemde en niet ge noemde partijen en groepeeringen: „Tot het recht doen behoort in de eerste plaats het onschadelijk maken van terroristen". De voorafgaande zinsnede luidt: „Wij zullen het volk bevrijden uit de knecht schap der politieke partijen en wij zullen het recht doen". Als overtuigingsstuk voeg ik hierbij een exemplaar van het weekblad ,,Volk en Vader land van 8 April 1935, waarin het verslag der bedoelde redevoering van den heer ir. A. A. Mussert voorkomt. De vorengenoemde passage heb ik daarin met roode streepen aangeduid. HOE INDIE OVER DE STATEN VERKIEZINGEN DENKT. Men zendt ons een Indische courant De Locomotief waarin een beschouwing over de Staten-verkiezingen in Holland wordt gehouden met verzoek daaruit een en ander te willen overnemen. Daar de Stater.-verkiezingen al weer eeni ge weken achter ons liggen en het artikel nog al omvangrijk is, kunnen wij dat alles niet overnemen. Toch is het wel interessant te vernemen welken kijk de lezers van een Indisch orgaan op de ontwikkeling van de toestanden in holland hebben. Wij laten in verkorten vorm enkele samen gevoegde fragmenten van het bewuste arti kel hieronder volgen: Daar is dan eindelijk weer, sinds vele ja ren, beweging gekomen in de verstarde moederlandsche verhoudingen. Dit leek zeer langen tijd onmogelijk. Tel kens weer brachten de verkiezingen niets nieuws. Elke verschuiving scheen uitgeslo ten. Het feit, dat een scherpe wig gedreven is tusschen die oude en starre verhoudingen, vormt verreweg den belangrijksten factor in dezen verkiezingsuitslag. Hier, in Indië, zien wij scherper en beter wat thans het Rijk der Nederlanden als ge heel bedreigt en hoe volstrekt noodzakelijk het is eene nationale en krachtige rijkspoli tiek te voeren, terwijl wij met verdriet moes ten vaststellen hoe men zich ginds voortdu rend liet remmen en belemmeren door aller hande belangen van groep, politiek en klas se. Deze stemming bracht dan ook een veto, van een deel der Nederlandsche burgerij, over een politiek van compromis en partij- overleg. Dit is een ernstige slag voor het prestige van het kabinet-Colijn. Te ernstiger, omdat dit afkeurend votum niet komt uit den kring van ook voorheen reeds opponeerende par tijen, maar uit de kringen die tot dusverre de regeering steunden. Colijn heeft zijn kans gehad. Deze staatsman had de kans om, toen hij in storm en ontij geroepen werd het schip van staat te sturen, dit te doen met zeer ruime volmachten eener groote meer derheid der burgerij. Die vroeg, aan een man die als zelden ooit een Nederlandsch politicus een welhaast legendair vertrouwen genoot: sterk beleid. Beleid, boven de partijen uit. Maar ook beleid, steunend op een natio naal program dat duidelijk en begrijpelijk moest zijn voor allen en dat een doel stelde, waarvoor men geestdriftig kon worden. Ons volk vroeg om geestdrift. Het vroeg om in spiratie. Het vroeg, als men het zoo zeggen wil, om beloften. Het kabinet-Coliin heeft noch die geest drift, noch die beloften geschonken en men moge dit als zuiver en nuchter en eer lijk prijzen, nochtans werd juist hierdoor aan het kabinea-Colijn zijn wezenlijke steun ontnomen. Wat baatte het, dat metterdaad een be leid werd gevoerd dat in menig opzicht het eenig-mogelijke was? Het baatte niet, want men heeft verzuimd zich boven de partijen uit tot gansch het volk te wenden. Men is te kil, te nuchter, maar ook te-zeer tot concessies bereid geweest. En zietde oppositie heeft zich kunnen voeden niet uit de anti-nationale kringen, en niet de rijen der communisten en socialisten zijn ver zwakt maar juist die partijen, die ach ter de regeering stonden. Colijn liet het goede getij voorbijgaan. Ook het feit dat men de N. S. B. als het ware vogelvrij verklaard, heeft de positie van het kabinet-Colijn geschaad. Over de gevolgen valt weinig te zeggen. Het is weT een zeer bedenkelijk feit, dat dit alles voorvalt in een periode, waarin ook de positie van ons ruilmiddel van alle kanten wordt belaagd. Zal Colijn, de geruch ten ten spijt welke zeggen dat Zijne Excel lentie regeeringsmoede zou zijn, de kracht vinden om thans een nationale politiek in te zetten?, Dan zal dit eene reconstructie zoo van het kabinet als van beleid gebiedend vergen. Geschiedt dit niet, dan zal ongetwijfeld nog veel verder gegaan worden met het toegeven aan velerlei partij-eischen. Zal men dan nog kunnen overgaan tot het doorvoe ren van het veelbesproken 70-millioen-be- zuinigingsplan, waaraan het kabinet zijn lot wilde verbinden? Hier ligt het alternatief. Voert men dat plan door. dan ligt de kans daar, dat een deel der regeeringspartijen het ministerie in den steek laat. Voert men het niet door, dan valt daarmede de geheele politiek van aanpassing en deflatie. De komende weken zullen dit leeren. Voor Indië, dat slechts kan afwachten, ligt in het gebeurde één zeer voorname vinger wijzing. Het is die, welke in den aanhef werd neergeschreven: slechts dan is een juiste politiek te voeren, wanneer men geest drift weet te wekken voor een positief pro gram, dat de richtlijnen bevat voor een waarlijk nationaal beleid. Hier in Indië is, en wordt, een zeer goed beleid gevoerd doch men berade zich terdege over hetgeen de naaste toekomst zal vergen: meer opbouw, meer hoop, meer construc tie en meer perspectief. Zwemmen, Het feit, dat de F. I. N. A. het wereldrecord 400 M. rugslag, dat Rie Mastenbroek onlangs te Bazel met 6 min. 5 sec. op haar naam bracht, erkend heeft, kan belangrijke consequenties ten gevolge hebben. Hieruit immers blijkt, dat de F. I. N. A. geen bezwaar heeft tegen een da mesrecord dat in een wedstrijd tegen heeren gemaakt is. Zooals men weet heeft in het on derhavige geval Rie Mastenbroek o.a. gezwom men tegen den Zwitserschen kampioen Siegrist. Rie Mastenbroek is nu eenmaal een type wij hebben er al eens eerder op gewezen dat strijd noodig heeft om de hoogste prestatie te kunnen leveren. En een zwemster met de capa citeiten onzer wereldrecordhoudster behoeft zich uiteraard niet geheel te geven om toch te overwinnen. Nu Rie Mastenbroek echter desgewenscht den strijd kan krijgen dien zij verlangt, door tegen heeren te zwemmen, is de kans op meer dere wereldrecords beduidend grooter gewor den. (Tel.) Schieten. De uitslagen der door bovengenoemde schietvereeniging gehouden winterwedstrij- den luiden als volgt: Wisselbeker, aangeboden door den heer A. W. Boersen voor 1934—1935, gewonnen door den heer A. J. A. Genefaas Personeele wedstrijd:" klasse A. Ie pr. A. W. Boersen 730 p.; 2e pr. A. Florijn 719 p.; 3e pr. A. J. A. Genefaas 718 p.; 4e pr. W. Vaske 708 p. Klasse B: le pr. W. Wester 619 p.; 2e pr. J. Suurland 614 p.; 3e pr. J. Tool 568 p.; 4e pr. G. Bronner 537 p. Vrije baan wedstrijden: Klasse A. le pr. A. Boersen Sr.;, 2e pr. A Florijn, 3e pr. A. J. A. Genefaas, 4e pr. A. W. Boersen. Klasse B: le pr. J. Tool, 2e pr. G. Bron ner. Watersport. Zondag zal te Uitgeest de opening plaats hebben van het zeilseizoen. Evenals het voorgaande jaar zijn hier weer wedstrijden aan verbonden en tot animeering zijn hier toe tevens de leden van de Onderlinge uitge- noodigd. Verleden week mocht de vereeni ging de gast zijn van de Onderlinge; thans noopt zij dan morgen gastvrijheid te verlee- nen. Het is heerlijk zoo'n goede samenwer king en vriendschap tusschen deze beide ver eenigingen. Des morgens zullen er bij genoegzame deelname kanowedstrijden plaats hebben, bestaande uit dobbervisschen. Tijdstip van aanvang is 10 uur, startplaats vanaf het jachthaventerrein. Des middags zullen de zeilwedstrijden plaats vinden en wel: B.M.-klasse starttijd 12.50 uur; gemengde klasse starttijd 13 uur: B.M. B-klasse starttijd 13.10 uur; klasse 6 M. B.M. idem 13.20 uur. De route van de baan wordt op het ter rein nader uiteengezet en ook hier is weer het jachthaventerrein de plaats van de start. Paarden. INTERNATIONAAL CONCOURS- HIPPIQUZ TE BRUSSEL. Goede verrichtingen van onze ruiters. Men schrijft uit Brussel aan de N. R. C.: Donderdagavond is het internationaal concours-hippique in het Cinquantenaire- gebouw voortgezet met het programma, dat oorspronkelijk Woensdag had afgewerkt moeten worden. Men achte het echter beter in verband met het gala-bal, dat Woensdag avond heeft plaats gehad, de deelnemers aan het tournooi vrijaf te geven. Voor deze eerste gala-soirée was veel be langstelling. Ongeveer tweehonderd leden van de „Saisons de Paris" uit Parijs be hoorden tot de aanwezigen, waaronder het bestuur van deze vereeniging, dat voor het springconcours om den Prijs van de Belgi sche cavalerie een fraaien beker had beschik baar gesteld. Er werd veel toilet gemaakt en onder de toeschouwers waren vele leden van de Nederlandsche kolonie. Aan het springconcours, waarvoor een eigenaardig parcours, bestaande uit 15 hin dernissen, was opgesteld (hoog 1.15 M. 1.35 M.), mochten zoowel dames als offi cieren en heerrijders deelnemen. Elke ruiter mocht slechts 2 paarden rijden. Er werd op tijd gereden. De prinses zal vanmiddag bij deïi wedstrijd NederlandEnge land aanwezig zijn. Zij heeft den wensch te kennen gegeven als een gewone bezoekster be schouwd te worden, met welk verzoek de K.N.V.B. rekening gehouden heeft. De deelneming was bijzonder internatio naal. Behalve Frankrijk, Italië, Zwitserland, Ierland en België, was ook ons land verte genwoordigd met vier ruiters, met als chef d'èquipe majoor Camerligh Helmolt. Onze landgenooten hebben een goeden indruk ge maakt, al is het hun dan ook niet gelukt op een der eerste plaatsen beslag te leggen. De eerste zonder fout was luit. Greter met Trixie en het goede voorbeeld werd gevolgd door luit. jhr. van Lennep met Diana en luit. van Schaik met Denise. De beide laatst genoemden bleven echter buiten de prijzen, omdat hun tijden niet snel genoeg waren. Kapt. baron Sirtema van Grovestins met Godard, luit. jhr. van Lennep met Danseu se Rose en luit. van Schaik met Santa Bell eindigden allen met 3 fouten door een wei gering en luit. Greter maakte met Erica 4 fouten. Blitzmadel kwam niet uit. Jammer, dat dit nummer zooveel tijd in beslag nam, want van 8—11 uur 70 deelne mers te zien springen is werkelijk te veel van het goede. De Belgische luit. van Strydonck bleek in 1 min. 20.8 met Ramona den snel- sten tijd gemaakt te hebben en won behalve den eersten prijs nog den beker, als eereprijs uitgeloofd. Luit. Greter eindigde als no. 8 in 1 min. 25.2 sec. Tweede werd de bekende Fransche kapt. Clavé met Volant III in 1.21.2. De volgende 6 prijzen vielen ten deel aan baron Empain (Brussel) met Nuit de Chine in 1.23, kapt. Filipponi (Italië) met Nasello in 12.4, luit. Degallier (Zwitser land) met Durmitor in 12.8, maj. Bettoni (Italië) met Judex en luit. Cornet (België) met Plucky Girl, beiden in 1.25 en luit. Gre ter (Nederland) met Trixie in 1.25.2. Ongeplaatst bleven luit. van Lennep met Diana in 1.38 en luit. van Schaik met Deni se in 1.32.6, beiden zonder fouten. Na het springconcours volgde een inter nationaal concours voor hunters, dat gewon nen werd door mevr. Ganshof v. d. Meersch (België) met Tetrarka uit 13 deelnemers. Tennis. DE DAVIS-CUP-MATCH. Hughan en Timmer hebben het in de eerste wedstrijden tegen Japan niet ver ge bracht. Hughan verloor met 64, 63, 6—1, van Yamagishi, terwijl Timmer zich in 4 sets door Nishimura geslagen zag (7—5, 2—6, 7—5, 6-4). Tsjecho-Slowakije—Joego-Slavië. De eerste dag van de Davis Cup-match tusschen Tsjecho-Slowakije en Joego-Slavië is met een 1—1-stand beëindigd, daar Menzel (Tsjecho-Slowakije) met 63. 61, 61 van Puncec won, en Caska (Tsjecho-Slowa kije) van Pallada met 6—2, 6—3, 6—3 ver loor. Schaken. De Zwitsersche correspondent van de N. R. Crt. meldt: Het Zwitsersche omroepstation Beroroün ster gaf gisteravond den inhoud van een on derhoud weer, dat de schaakmedewerker van de studio Bern dezer dagen met Lasker had over de verschillende candidaten voor het wereldkampioenschap. Lasker deelde daarbij mee, dat behalve dr. Euwe nog vier anderen het wereldkampioen schap aan Aljechin of aan Euwe, indien deze van Aljechin zou winnen, betwisten wil len, n.1. Botwinnrk, Flohr, Capablanca en Lasker zelf. Lasker verklaarde dat het zijn wensch is, dat een wedstrijd zal georgani seerd worden tusschen hem en Capablanca, die indertijd Lasker het wereldkampioen schap ontnomen heeft, en dat de winnaar van dezen wedstrijd, Lasker of Capablanca, dan tegen Aljechin of Euwe om het wereld kampioenschap zullen mogen strijden. Met betrekking tot den komenden strijd tusschen Aljechin en Euwe verklaarde dr. Lasker dat Aljechin een speler is van onver moeibare activiteit, die in zijn strijd een voortdurende energie toont, welke de tegen standers vaak doet ontstellen. Dit geeft Alje chin een groot voordeel op de meeste tegen standers, doch Euwe heeft een bijzondere yolharding, die hem wellicht in staat zal stel len zich tegen Aljechin's energie staande te houden. Ook is Euwe zeer objectief, wat 'hem in den strijd ook ten goede zal komen. De groote vraag is echter, of Euwe iedere hem geboden gelegenheid, om een zwakken zet van Aljechin winst te maken, steeds ten volle zal weten aan te grijpen. Bogoljoebof heeft in zijn strijd tegen Alje chin om het wereldkampioenschap dit niet kunnen doen. Misschien zal Euwe hiertoe echter wel in staat blijken. Lasker meent, dat daarvan vermoedelijk de eindbeslissing zal afhangen. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned.-Indië 4 5'A Ouitschland Idem met kettingverklaring, B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl, Ford ex 40 afst. Philips Gloeit Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Ser.ice Steel coidu). U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. lnd, Suiker Unie Vorstenlanden 188/. Dito actions MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia pl.m. 10.30 pl.m. 10.45 pl.m. 11.00 pl.m. 11.15 9815/16 987/g 9818/ir, 987/a 1 977/16 977/8 t 977/I® 9'7/s a 177/8 176/16 "Va 175/4 t 21 Va 21 Va 211/4 115 t t 301/4 397/is 74'/a 1051/4 25Va 255/4 255/8 4bs/8 9 59/, 605/4-1 60V1-1 254Vs p 25U/8 252'/,-5 2537, 2537a-! 89?-% 9. P 99 l/g 98Va-i 98!-9i 98!-8) 2<7/i6 27'/, 105/16-! §109/16 10»/16-J 10%,-f 105/16? 178/16 171s/:g-7 l67/8 167/g-/ 17-7i6 lVl6 IV10 f 21%6 21i 4 215/16"! 21-5/16 215/16-? S II 4 4 1757/g 174-6 1751/4-) 1747a 174-Va 93 93 891/4 89 12.10 179*7. AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw. Cert. Union Pacific JjNoteering per 50. +Exclaim. 'Exdividend. 45 42 162 162 162? 1/7? 178-9 89"/i6 89 135/6 13 67/16 65/16 1071'. 106»/. 65'/, 91 90 29 29 Va 59i/. 59 IV16 17a 3»/m 32 32 138 237 1251', 125 138 137 267, 257, 77» 6V. 59 587a 179?-8/. 178J-9? 178?-9J 65/ie AU 106»/4.7 68/U-VJ 106V.-I 65 lVa-9/i6 13 6Vi6 *i 1055/4 PROLONGATIE Vo.'ge koers 2 pCt. Heden 27, pCt. WlSSt-l Ki/hKSEN AVIM.RDAM. NIET OFFICIEEL New.York Londen Berlijn Parijs 1 1 1 Brussel (Belga) 24 977, Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid ..••...«••^0 17 l/j Italië Vorige Koe-S op koers heden 1 uur 1.477/8 '25'/, 7 26"/. 5 30 59 38 9 '27. 9.731/4 24 97'/a 25 00 47 73 47,75 32 30 32 35 37.30 37 35 36 30 36 35 20.177, 12.177a 12177,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11