Vtaag. e*i JMnwieuws Wekelijksch Overzicht ANTOINE UITGEEST Coöp. Boerenleenbank. BERGEN Raadscandidaten. WKRINGERWAARD ZIJPE Raadsverkiezing. 7 VELD L. T. B. HEEMSKERK Raadsverkiezing. MIJ BEHOORT DE WERELD. Bioscooptheater Harmonie. WETENSCHAPPELIJKE SCHOONHEIDS VERZORGING Kostelooze demonstratie 22 en 23 Mei Maison „MARCEL", Laat 148a, ALKMAAR, Telef. 3575- HET LEELIJKE MEISJE. Victoria-Theater. „BARCAROLE". Cinema Americain. DE KOENE ZWEMMER. A. B. T. CINEMA EN THEATER. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordholtandsch Landbouwcrediet N.V. 'Woensdagavond vergaderde bovengenoem de Boerenleenbank te Uitgeest in het hotel de Ooievaar alhier. De opkomst was goed. De rekening werd goedgekeurd. Evenals voorgaande malen had de heer IJK ook ditmaal veel werk van zijn verslag ge maakt. Hij gaf een duidelijk en flink inzicht in hetgeen gedurende het verschenen jaar had plaats gehad en een luid applaus gaf dan ook de instemming van de vergadering weer. Uit beide voorgaande stukken merken we op: ontvangen van de spaarbank 77650.67, te rugbetaalde voorschotten 9536.07, uitgegeven aan de spaarbank 76266.38. De totale winst die gemaakt werd over het afgeloopen boekjaar bedraagt 250.85. Tot lid van het bestuur werd de heer P. IJff, aftre dend, herkozen, en tot lid van den Raad van Toezicht, de heer J. Twaalfhoven, eveneens aftredend. De rentevoet werd voor het jaar 1935 vastge steld op 3 van spaargeld, ten allen tijde op- eischbaar en 3^ voor 1 jaar vast. Hypo theek en voorschot werd gesteld op 4.75. Dit percentage zou in ieder geval gelden tot 1 Juli, doch het bestuur hoopte dat dit voor het ge- heele jaar gehandhaafd zou kunnen blijven. Men verzoekt ons de volgende verbe terde opgave te plaatsen: Candidatenlijst gemeenteraad: C.H.U. en A.R. gecombineerd: 1. P Gootjes Czn., 2. L. de Liefde Sr., 3. M. Ekkel, 4. J. Ne- derveen, 5. W. Breeuwer Sz., 6. S. Visser, 7. B. Boorsma. Plattelandsvrouwen vergaderen. De Ned. bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen, afdeeling Wieringer- waard. hield 14 Mei een jaarvergadering. Medegedeeld werd dat de vice-voorzitster, mevrouw Haringhuizen—Boon en de secre taresse, mevr. A. Metzelaar—Kaan, bij loting moesten aftreden als leden van het bestuur, niet herkiesbaar. Gekozen werden de dames mevrouw Jimmink—Bakker en mejuffrouw Tr. Grin, die beiden niet aanwe zig waren. Daarna bracht de afgevaardig de voor de op 29 October 1934 gehouden algemeene vergadering te Utrecht verslag uit. Voor de algemeene vergadering op 23 Mei a.s. werden als afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde gekozen mevrouw Visser—Bakker en mevrouw Met zelaar—Kaan. Op 7 April werd een verga dering gehouden om te komen tot een pro vinciaal bestuur, maar daar er steeds nieuwe afdeelingen bijkomen in Noordholland en een paar afdeelingen geen afgevaardigden hadden gekozen, werd dit uitgesteld tot 7 Juni. In die vergadering werd medegedeeld door 'n hoofdbestuurslid, dat mevr. van Wa- geningen 8 H.A. land aan den boerinenbond cadeau had gegeven met 't doel, dat er later 'n rusthuis voor leden, die 't noodig hebben, kan komen. Ook wenschte een van die da mes actie uit te oefenen voor de Warenwet welke misschien wordt opgeheven. Daarna deelde de voorzitster mede, dat er gevraagd was een kleuterschool op te richten; aange zien dit echter niet zoo eenvoudig is, werd er veel over gepraat. Het bestuur hoopt nu, dat een paar dames zich hiervoor eens be schikbaar willen stellen en zich hiervoor op geven. Op de vergadering gaven zich geen dames op. Omstreeks negen uur kwam dr. de Vries ter vergadering, die door de voorzitster welkom werd geheeten en het woord kreeg om te vertellen over tandverzorging. Dr. de Vries heeft veel hierover verteld (zie Alk- maarsche courant van Woensdag 8 Mei) en hoopte, dat de verzorging der tanden, voor al ook bij kinderen, steeds beter zal worden. Er wordt veel te weinig zorg aan besteed. Wanneer de tanden beter werden verzorgd, zou het veel in- en uitwendige ziekten be sparen. 't Onderzoek moet al beginnen bij d° melktanden; verder doorloopend, b. v. 2 x per jaar alles laten onderzoeken. In groote steden wordt het al veel gedaan om een blij vend gebit te behouden. De presidente dankte dr. de Vries voor de mooie lezing; ook werd de aftredende secre taresse bedankt voor alles, wat zij voor de vereeniging heeft gedaan. Mevrouw Metze laar—Kaan bracht wederkeerig dank aan allen voor het gezellige samenwerken en zei blij te zijn dit voor de vereeniging te heb ben kunnen doen. Hierna sluiting. 'Voor de op 19 Juni a.s. te houden ge meenteraadsverkiezing zijn de volgende candidatenlijsten ingeleverd: Vrijz. Democr. en Vrijheidsbond: G. van der Sluijs, P. de Boer Cz., P Doom, K. Jansma, W. Bos, G. Appel, P. VrDs, V. Bakker, D. Raat, H. Swan, D. Jim mink Jbz., E. Bos en Jb. Zeeman Dz. R. Katholieke Staatspartij: H. Dignum, J. Bruin Cz., W. E. J. Doedens, J. E. J. Kramer, P. Apeldoorn, J. Komen, N. Filmer, P. Schilder en C. Commandeur. S.DA.P.: C. Nannis, J. J. G. Blom, H. C Veltman, M. Vriesman—Slot, H. Rens, F. Koopman, J. C. Bellis en A. Burger. Lijst-de Graaf: K. de Graaf. G. Heems kerk en D. Vriesman. 'Dinsdag 14 dezer werd ten lokale van den heer J. P. Pepping aan De Weel de aangekondigde vergadering gehouden om te komen tot reorganisatie van de afdeeling, zoodanig dat de belangen der tuinders en veehouders zelfstandig be hartigd kunnen worden. Van bestuurszijde is men bereid ter bereiking van de gewenschte reorgani satie en bloc af te treden. Uit een gehouden referendum bleek dat velen bij beide vakgroepen betrok ken waren, terwijl de uitkomst der ter vergadering aanwezigen was, dat 40 zich opgaven voor den vakgroep tuinders en 30 voor de vakgroep veehouders. Bij de daarop volgende bestuursverkiezing werd besloten het bestuur uit te breiden van 7 op 9 leden en eerst een voorzitter to kiezen. Gekozen werd de aftreden le voorzitter de heer J. Bakker Sr. en De Weel (tuinder). Daarna werden gekozen voor de vakgroep tuinders de heeren D. Wijnkei, Zwarteweg, J. de Boer Szn., 't Veld, Nieuwe Niedorp, Th. J. Stade- gaard, 't Veld, C. Niedorp en P. C. Tes- selaar, Zijdewind. Vervolgens 4 leden voor de vakgroep veehouders waarvoor gekozen werden d- heeren W. J. Keesom, Valbrug en Horm. Schouten, Westerweg, beiden Nieuwe Niedorp en J. Wit, Zwarteweg en P. Broersen, Zijdewind. Naar aanleiding eener circulaire van hei hoofdbestuur der L. T. B. waarbij de mogelijkheid in uitzicht werd gesteld om br misgewas der producten of ten behoeve van zeer groote gezinnen onder de land- en tuinbouwers, aanvullende steun beschikbaar te stellen van rijks wege, werd samenstelling eener plaatse lijke adviescommissie wenschelijk ge acht, waarvoor werden aangewezen de heeren W. Klaver, Langereis, Winkel; Jan de Boer 't Veld, Nieuwe Niedorp en voor O.-Niedorp: P. Steur, Blokhuizen; W H. Bierman, Zwarteweg en F. C. Jong, 't Veld, die ook allen hunne benoe ming aannamen. Na nog enkele zakelijke besprekingen bij de rondvraag, kon deze geanimeerde vergadering tegen 12 uur gesloten wor den. 'Ten onrechte is geschreven dat de heer J. Docter zitting had voor de S. D. A. P. Deze heer is thans candidaat gesteld door de Chr. Dem. Unie en V. D., welke met 1 lijst uitkwa- mc i. De heer N. Henneman is candidaat gesteld door de groep N. Henneman. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1I regels M cent bi] vooruit betaling te voldoen. TE KOOP voor spotprijs een z. g. a. n. GRIJS MANTELPAK, maat 42. PRINS HENDRIKSTRAAT 1. TE KOOP ENGELSCHE TOURFIETS. HEILIGLAND 33 A. TE KOOP zoo goed als nieuw VER LOVINGSRINGEN, GOUDEN ARM BANDHORLOGES, COLLIERS en ZIL VEREN KOFFIELEPELTJES. S. W. VET. Verdronkenoord 5. GEVR. GEBR. beste electr. WASCHM. en MANGEL. Br. m. prijs A. v. EGMOND, Café De Hoop, Duinweg, Schoorl. Gebruikte JONGENSFIETS (7—9 jaar) 10.00, pracht DAMESRIJWIELEN 13.00, 15.00, 16.00. HEERENFIETS met Torpedonaaf als nieuw 15.00, enz. NIEROP, Koningsweg 40. Dressoirs: prima eiken met geslepen sp'egels 12.40. eiken linnenkast 15, uitschuiftafel 5, Stoelen vanaf 98 cent, ledikanten, spiralen, bedsteden. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. STUDIE-PIANO TE KOOP 35. VERDRONKENOORD 85. TE KOOP: JONGENSRIJWIEL 4.50, DAMESRIJW. 3 00, HEERENRIJWIEL 4.5t, met Torpedonaaf 10.00, MAG NEET 6 00 en 2.50, MOTORRIJW. 5.00. LIMMEHROEK 18. TE KOOP MOTORRIJWIEL F. N. 3J4 P.K. voor elk aannemelijk bod. NICOLAAS BEEÏSKADE No. 25. Pracht boeken o.a. geboorte van Jezus met volledige beschrijving, Fransche-, Duitsche- en Engelsche Woordenboeken, vele andere boeken op elk gebied, z. g. a. n. RAMEN 8. Mooie Piano, Keurig onderhouden, staat geheel op toon (volgens orkest) met taboret, tezamen voor 45, door en door gegarandeerd, z. g. a. n. DEKKER, Laat 182. Pracht Handnaaimachine met kap 13.50, keurige Trapmachine 17.50, Etigelsch Ledikant 3.50, prima Brand kast 45, Ledikanten, Stoelen, Bedden, Kasten, Piano's, z. g. a. n. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een z. g. a. n. MARKIES. Breed 2.50 M. NIEUWESLOOT 129. ,,Mij behoort de wereld", dat is de gedachte die bij den taxichauffeur Harry (Harry Piel) opkomt, als hij in een koffer, door een laten vreemden passagier in zijn auto achtergelaten, heeft geopend en daarin een bijzonderen helm vindt. De idee ontwaakt in hem, dat de vreem de reiziger, die niet betaalde, een misdadiger is, van wien de kranten hadden gemeld, dat hij zich onzichtbaar kan maken. De helm met bijbehoorend apparaat zou hem daartoe in slaat stellen Harry ziet geweldige mogelijkheden^ Hij raakt er over aan het droomen: Eerst gaat hij naar de rennen en wint, met behulp van zijn helm, een vermogen. Nu koopt hij een kasteel en een auto, maar het bloemenmeisje, dat zijn liefde heeft, wil niets meer van hem weten, daar zij de herkomst van het geld niet ver trouwt. Nu Harry geld heeft, zoekt Lissy, een actri ce, zijn vriendschap, doch zijn oude vriend Fritz (Fritz Odemar) steelt zijn helm en als Lissy (Lissy Arna) merkt, dat Harry zijn uit vroidt voorgeschreven na een zorgvuldig huldonderzoek. want het komt telden voor. dat de eene vrouw aan hetzelfde euvel lijdt alz de andere. Een medewerkster van PARIJSCHE SCHOON- HEIDS. SPECIALIST tl eentge dagen geheel kosteloos ter Uwer beschikking aan onderstaand adres. Vraai haas den aard van Uw huid te onderzoeken en U de producten aan te wijzen die voor de volle ontwikkeling van Uw ulterltik noodig hebt. '3 vinding kwijt is, verlaat zij hem. Harry merkt, dat Fritz de uitvinding voor misdadige doeleinden wil gebruiken en achter volgt hem. Hij ziet, dat een der grootste banken door een onzichtbaren man wordt beroofd en volg! het spoor, dat hem na vele avonturen bij een luchtschip brengt. Hij ziet aan kleine be wegingen, dat Fritz in dit luchtschip wil ont vluchten en weet een afhangend touw te grij pen. Het gelukt Harry in het luchtschip te klim- mc i en bij een gevecht raakt hij de schakelaar van het apparaat en Fritz wordt weer zicht baar. Fritz is sterker en werpt Harry uit het luchtschip Meer zullen we niet verraden. Het raadsel van den helm wordt op amusante wijze opge lost en Harry vindt zijn Annie (Annemarie Sörensen) terug. De opzet en de ontwikkeling van het ver- haai zijn meesterlijk, zóó zelfs, dat niemand bevroedt met een droom te maken te hebben, vóó. het witte doek dit zelf meedeelt. Daar aan is het te danken, dat er nu eens een dave- rer 1 gelach onder de bezoekers opgaat en dan weer een spanning in de zaal heerscht, alsof elke onnoodige beweging noodlottig zou kun nen zijn. En 't is laat vóór men het weet. Het voorprogramma brengt in de journals veel sport (motorrennen, voetbal, springcon cours, enz.), de feestweek in Engeland ter eere van 's konings regeeringsjubileum, enz. enz., voorts een amusante teekenfilm en een twee- acter, waarin een dief en moordenaar op een bijzondere wijze in handen van de politie valt. Op de zaal der boekhouders bij de Orion- Maatschappij zitten een twintigtal heeren, die jong en verliefd van aard zijn en niet goed hun gedachten bij hun werk kunnen houden als er op diezelfde afdeeling een bekoorlijke secre taresse werkt. De chef besluit daarom een allerleelijkst meisje als secretaresse aan te stellen en hij vindt dat leelijke eendje in een collectie vrou welijke sollicitanten. Hij brengt haar naar de zaal waar veertig oogen van jonge mannen de nieuwe aanwinst monsteren en het meisje maar al te duidelijk laten merken, dat zij wel weer kan vertrekken. De boekhouder Fritz neemt op zich, als allen even buiten de deur gaan, het leelijke meisje het hoofd op hol te brengen. Dan zal hij zich opofferen en haar kussen en een van zijn col lega's zal tegen dien tijd den chef gewaar schuwd hebben, met het gevolg, dat het meisje zal worden overgeplaatst. Alles gaat zooals het afgesproken is, maar het meisje wordt niet overgeplaatst maar ont slagen en haar wanhoop is zoo groot, dat de boekhouder spijt krijgt en naar den directeur loopt om het ontslag ongedaan te maken. De directeur Otto Walburg is juist in privé- conferentie met zijn vriendinnetje en allesbe- h e gelukkig ,dat hij door den boekhouder gestoord wordt, maar de boekhouder is jong en knap en het meisje van den directeur helpt hem een handje, zoodat hij succes heeft en juf frouw Marz, de leelijke secretaresse, niet ont slagen zal worden. De directeur heeft gemerkt, dat zijn meisje meer naar den boekhouder dan naar hem heeft gekeken. Er volgt een scène en juist als Fritz door de gang loopt, hoort hij het meisje woedend de deur dicht slaan met de mededce- l.ng, dat haar beschermer dien avond niet op haar behoeft te rekenen. Hij maakt dan zelf een afspraakje en het meisje komt op zijn ka mer. Maar ook de leelijke, kleine secretaresse heeft van de liefde gesnoept en wil er meer van leeren kennen. Ook zij komt naar zijn kamer en ten slotte verschijnt daar ook de di recteur, die zijn meisje mist en bij zijn boek houder min of meer huiszoeking komt doen. Het meisje ontsnapt zonder haar bontmantel, de directeur vindt er tot zijn geruststelling slechts de secretaresse en laat zich wijs maken, dat de bontmantel, dien hij herkent, haar toebe hoort. Hij redt zijn figuur door Fritz en juf frouw Marz op het dien avond te zijnen huize te houden gemaskerd bal uit te noodigen. Juf frouw Marz heeft zich laten kappen en is in eens van een leelijk meisje een kleine schoon heid geworden, die den directeur machtig inte- re-seert. Maar ook Fritz kan niet meer buiten haar. Er volgt een allerdolste reeks vergissin gen en verwisselingen zoowel met de beide meisjes als met haar mantels en het slot van de geschiedenis is, dat de gerestaureerde secretaresse den indruk krijgt dat Fritz haar niet meer liefheeft. Zij loopt in wanhoop over een brug en snikt haar leed uit achter een pilaar, maar Fritz, die haar plotseling heeft zien verdwijnen, springt te water, klautert er kletsnat en koud weer uit en heeft door deze waterproef tevens de waarachtigheid van zijn liefde bewezen. Het slot van de film is een eindelooze zoen, omdat de toeschouwers wel het begin maar niet het einde ervan te zien krijgen. Dolly Haas is het leelijke meisje cn tesamen met Max Hansen, die als de boekhouder Fritz op eedt, heeft zij in deze geestige film voor allerlei prettige verrassingen gezorgd. Het is een film waarbij men zich kostelijk kan amu seeren. Vooraf gaat veel binnen- en buitenlandsch actueel nieuws, een prachtige natuuropname van het Lago Maggiore en een dolle klucht waarin Szöke Szakall de hoofdrol vervult. Hij is kleermaker en van plan tot een vereeniging van liefdadige stadgenooten toe te '.reden, die arme kinderen gratis kleertjes verschaft. Op we j naar de eerste vergadering vergist hij zich in het huis en komt terecht in een dievenbij- eenkomst, die in hem den hun toegezegden nieuwen makker zien. Tot welke dolle situaties dat alles leidt moet men deze week zelf maar eens gaan bekijken. Het grondmotief van deze film vindt zijn ontstaan in het typische Venetiaansche Car naval, de tijd waarop zooals overal muziek, vreugde en levenslust overal de boventoon voeren. In plaats van de gewone optochten en de feestelijkheden zooals we die gewoon zijn op andere plaatsen krijgen we hier ge legenheid een blik te werpen in dat stereo tiepe Venetiaansche Carnavalsfeest „Bar- carole". We zien schilderachtige gondelvaarten, be dolven onder guirlandes, serpentines en toe gejuicht door een vroolijk publiek. Te midden van deze luchtige sfeer ont moeten we allereerst Gustav Frölich die als een soort van „bon vivant" een vroolijk le ventje leidt en speciaal onder zijn vrienden bekend staat als iemand wien het geluk nooit in den steek laat en ook bij vrouwen blijkt dit feit op te gaan, althans zijn veroverin gen schijnen vele te zijn. Onaer zijn vrien den in Venetië komt hij in aanraking met een Mexicaan en in een overmoedige bui gaat hij met zijn vrienden een weddenschap aan dat hij den avond van het Barcarole met diens vrouw zal doorbrengen en als bewijs hiervan den volgenden morgen haar talis man zal meebrengen. Hij was echter onbe kend met het feit, dat de betrokken echtge noot getuige was van de weddenschap die hem begrijpelijkerwijze tegen den volgenden morgen voor een duel uitdaagt, waarbij be- Paald wordt, dat indien Eugene (Gustav rölich) de weddenschap verliest de Mexi caan (Willy Borgel) het eerste schot zal mo gen lossen. Het geluk dat Eugene ook nu nog niet schijnt te verlaten brengt hem reeds direct in aanraking met de vrouw van den Mexi caan en met zijn gewone flair weet hij met haar kennis te maken. Maar het geheele plan loopt anders dan voorzien was. Euge ne voelt dat deze ontmoeting niet zal zijn zooals de vele anderen, die hij met andere vrouwen heeft gehad. Hij vat een oprechte sympathie voor deze vrouw op en hij ziet weldra in, dat hij er niet toe over zal kunnen gaan den volgenden morgen den talisman als zegeteeken van zijn overwinning te too- nen. En intusschen vermaken zij zich de gan- sche avond met door het feestelijk versierde Venetië rond te trekken in schilderachtige gondels. Hun sprookje moet echter een einde ne men en den volgenden morgen staat Eugene voor de keus den talisman (die zij hem in middels ongevraagd heeft gegeven) over te leggen en de vrouw die hij is gaan liefheb ben te compromitteeren of zijn nederlaag aan te kondigen. Hij besluit tot het laatste wat hem zijn leven natuurlijk kost. Een aardige film als geheel, met een schil derachtige, beroemde achtergrond waarin we goed spel te zien krijgen, zonder dat het wordt tot een costuumstuk met alle nadeelen van dien. In het voorprogramma gaat behalve de gewone journaals een film over steden schoon in Duitschland en verder een muzi kale film „Stiefkinderen der muziek". Een mooi programma, vol van afwis selende humor, kunnen we deze week bewonderen in het A. B. T. „Een koene zwemmer", gemaakt onder regie van George Jacobi mag een bezienswaardig Ufa-werk genoemd worden. De humor, die in deze film rijkelijk aanwezig is, is van een geestig gehalte, en door de f- spelers volkomen vlot naar voren ge bracht. De verkorte inhoud is als volgt; De koene zwemmer, is in 't geheel geen zwemmer, is maar een bezadigd zaken man, is weduwnaar en heeft een aardige dochter. De zomer is in 't land, en Pa heeft als vacantiereis, een badplaats aan de Oostzee uitgezocht, waar ze zaaien een paar rustige weekjes zullen doorbrengen. Het in 't geheim verliefde jongedametje heeft inmiddels „hem" gewaarschuwd en deze zal ook z'n va- cantiedagen doorbrengen in dezelfde badplaats, waar dan meteen de gewich tigo slag geleverd zou worden, om pa te vragen of hij zich in 't bezit zou mogen stellen van z'n dochter. Op hetzelfde tijdstip, is weer een an der „verliefd stelletje" ook van plan deze reis te maken. De ingrediënten worden door hunnen a.s. schoonmama ingekocht en ingepakt. Maar door het inkoopen wordt het ge^ heele uitstapje voor hem een fiasco, want als hij bepakt en gezakt thuis' komt en dan ontladen wordt door z'n nogal temperamentvolle aanstaande, vindt deze een minnebriefje, afkomstig van 'n winkelier, die deze per abuis heeft bij- gepakt. Apart, doch in dezelfde trein reizen ze naar het bestemde oord. En nu begint eigenlijk de ware klucht want het eerste paar gaat ook met dezen trein. De eerste verwarringen komen dan tot stand, die met de minuut ver meerderen en welke zich dan zoo uit breiden, dat een uiteenzetting hiervan een ware puzzle zou worden. De dolvermakelijke en zeer geestig gevonden momenten die zich dan af spelen, volgen elkaar geregeld op en zeer zeker zal een ieder zich. een vroo- lijke avond bezorgen door deze film te gaan bewonderen. Het voorprogramma is rijkelijk ver zorgd. Na het journal krijgen we nog een stukje oud nieuws, wat aangekon digd werd met „Toen vader klein was" dus eigenlijk te noemen „een liedje uit de oude doos". Dit filmpje is gemaakt in begin 1900. is zoodoende alleen al aardig om te doen zien wat een vooruit gang er is gemaakt in de filmindustrie. Daarna nog enkele biistukjes waaronder „Singlng Songs". „De Gedachtenlezer", een teekenfilmpje en een prachtige kleurenfilm „De Kloof der Romantiek." Deze week geeft het Weekblad o.m. 'n rragnifique portret van Dolly Mollinger, die voor het eerst een rol zal spelen in de film „de Kribbebijter"; één van Jan Teulings die de hoofdrol zal spelen in „Lentelied", de film die in Zee'and wordt opgenomen door Simon Koster; 'n artikel over Henri Ford; Amsterdam sche kroniek (tooneel); 'n cabaretliedje „Verzuchting" van Guus Betlem Jr. NIEUWE NIEDORP, April 1935. Geboren: Jan, zoon van Gerrit Ham en Cornelia Mul Catharina Tresia, dochter van Johannis Martinus Jansen en Geertje Dekker. Ondertrouwd: Petrus Blabkendaal te Oude Niedorp en Helena Wilhelmina En- gelina Takken Klaas Hollander te Anna Paulowna en Aaltje Wiggers Corneiis Wilhelmus Stadegaard te Oude Niedorp en Elizabeth Margarethe Keesoom Johannes Lubertus Reine te Heerhugowaard en Aaltje de Vries. Getrouwd: Petrus Blankendaal en Helena Wilhelmina Engelina Takken Klaas Hollander en Aaltje Wiggers. Overleden: Dieuwertje Bossen, 29 jaar, echtgenoote van Pieter Witsmeer Johannes Koedoder. 55 jaai, echtgenoot van Elizabeth Joharna Maria Bernoster. FONDSEN. 4 obl. Nederl. 1000 '34 3'A idem '11 4y, N.0 -Indië 1000 '30 11 4 idem 1000 ,34 5)4 Duitschland '30 Idem met kettingverkl. Amsterdamsche Bank Koloniale Bank Ned, Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mit Cert. v. 1000 Rotterdamsche Bank Alg. Kunstzijde Unie v. Berkei's Patent Calvé Delft Cert Nederl Ford Ned Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service U. S Steel U. S. Leather Cult. Mij, Vorstenl Handelsver. A'dam Javasche Cult Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber °os*k"st Serbadjadi Java China Jap. Lijn. Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Delt Batavia Tab.. Deli Maatij Senembah South. Pacitic Union Pacific Prolongatie Ex-dividend. 11 Mei 981%, 95* 98% 96% 1~% 23%j 113? 381 69 28) 104* 28* 46* 60* 254* 375 244 94) 9'/i« 16 1% 19% 3f 19* 178* 91) 168) 45 162 144) 165% 5% 101* 55 33* 28) 132 123* 134 9% 55 3* 13 Mei 14 Mei 15 Mei 16 Me! 17 Mei Jgt 98% 98% 98% 98% 95. 96 96 96* 96) 98* 98% 99 99 98% 96% 96* 96% 97% 97% 19% 18% 17? 17* 17* 22* 22 20% 20) 21* 113* 113* 114* 114) 115 40 39* 38* 39* 39% 69* 70 70 71) 74) 28* 28% 28* 29* 30* 105 105* 105* 105* 28 28 27* 265/ie 25* 47* 48 47 48* 48* 60 59* 59* 59* 254* 255 256 255 254* 372 370 372 373 377 242* 243 243* 245* 251* 95* 95* 96* 96% 99* 9* 9% 95/38 9% 10% 16* 16% 16 16% 17% l'/l6 1% 1 1% 1% 20% 20% 19% 19% 21% 3* 3% 3% 3* 4 19* 19* 18* 18 18) 1791 181* 181* 175 175* 89* 9l) 92 91) 93 170 17 i 173* 175 168* 162* 157 162 146* 148 143) 162) 167* 166* 166 172% 177) 5% 5 55/16 5% 6% 102* 102* 102* 104* 107* 27* 28 29 55* 55* 56 57* 59* 27) 27) 32 27 32 33 32* 31* 28? 27% 27) 27* 130 112 131* 135 138 122* 123 122* 125 125* 112* 132* 134 Tóf 1 8 9* 10) 105/36 10) 11 56* 57) 57 58* 59 2* 2* 2* 2* 2

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 14