Agenda Kunt Ge niet slopen? AKKER.CACHETS JUaviaciaal Tlieums fuchtvaaU Stad en Omq£MM4 WeeeAedcfit Mr. Marchant minister af. Heden ontslag verleend. OTERLEEK BROEK OP LANGENDIJK HOORDSCHARWOÜDE WIERINGEN Stedelijk Museum. ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. half 8, hoofdnummer Mij behoort de wereld (sens.); hoofdrollen Harry Piel, Fritz Ode- mar, Annemarie Sörensen. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Het leelijke meisje (klucht); hoofdrollen Max Hansen en Otto Walburg. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Baccarolle (rom.); hoofdrol Gustav Fröhlich. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half S, hoofdnummer De koene zwemmer (kom.); hoofdrol Rolph Arthur Roberts. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, maiinee. Zondag IQ Met. Café De roode Leeuw te Schermerhorn, turn wedstrijden; voorm. 10 tot n.m. 6 uur en 's av. 8 uur. Maandag 20 Mei. 8 uur, de Unie, alg. ledenvergadering Ver voor ziekenhuisverpleging. 8 uur, gebouw Vrijz. herv., Heul 3, Volks zangavond. In 1934 werden drie nieuwe afdeelingen op gericht en wel te Bodegraven, Helmond en Noordwijk. Bij een rekening van 120.800.89 wijst het financieel verslag een tekort van 169.89 aan. De balans per 31 December 1934 sluit met een bedrag van 1.001.359.13. Ontvangst ten Stadhuize. Na de vergadering, welke in het Jaarbeurs restaurant werd gehouden, begaven Prinses Juliana en de leden der vergadering zich naar het Stadhuis, waar zij te kwart over twaalf door het Gemeentebestuur werden ontvangen. Aan den ingang van het Stadhuis stond een eerewacht van het Utrechtsche Studentencorps opgesteld. In de raadszaal begroette de Burgemeester, Mr. Dr. G. A. W. ter Pelkwijk de deelnemers aan de vergadering met de volgende rede: „Het is het Gemeentebestuur van Utrecht een groot voorrecht de Vereeniging het Roode Kruis ter gelegenheid van de Algemeene Ver gadering hier ter stede ten Stadhuize welkom te mogen hee'teri, fn het bijzonder, nu Uwe Koninklijke Hoogheid voor het eerst als hare Voorzitster naar buiten optreedt. Het verheugt ons, dat onze stad als plaats van deze Algemeene Vergadering is uitgeko zen. Wij danken dit feit, naar ik met belang stelling vernam, aan Z. K. H. Prins Hendrik die op de laatste Algemeene Vergadering, wel ke in 1933 onder zijn praesidium te Rotterdam plaats vond, den Utrechtschen vertegenwoordi gers den wensch te kennen gaf, deze vergade ring te Utrecht te houden. Vanzelf gaan op dezen dag ons aller gedach ten met diepen weemoed naar den vroegeren Voorzitter, die met groote liefde en vol toewij ding steeds voor Uwe Vereeniging heeft ge arbeid, haar gedurende meer dan een kwart eeuw heeft geleid en die door zijn wijze van optreden een zeer groote plaats innam in Uw aller hart, In deze stad heeft steeds groote belangstel ling bestaan voor Uw werk. Bij Uw gang naar het Stadhuis zult U weder getroffen zijn door onzen toren, den Domtoren, van waaruit carillonmuziek U het eerste wel kom toezong. De hooge toren wordt bekroond door een vergulde windvaan: de schutspatroon van de stad te paard, Sint Maarten, die met zijn zwaard zijn wijden mantel in tweeën snijdt en de helft geeft aan een bedelaar, zijn armen broeder in Christus. Het wapen van de stad is half rood, half wit; het roode veld verbeeldt de roode slip van St. Maarten's mantel, het witte veld het onderkleed van den bisschop. Er zijn groote veranderingen en verbete ringen gekomen in de organisatie van Uwe Vereeniging, nationaal en internationaal, en steeds meer is het streven er op gericht door vriendschappelijk wederzijdsch begrijpen en door onderlinge hulp bij te dragen, een tijd perk van algemeenen vrede te doen heerschen Wij weten, hoezeer de taak en de werk kring van het Roode Kruis onder voorzitter schap van Uwen Koninklijken Vader zijn uit gebreid, welk werk, niet alleen in ons vader land en imlndië, maar ook in het buitenland is verzet in het belang van het lijdend menschdom. Overal waar menscheliik lijden zicht openbaart, brengt het Roode Kruis hulp: het vraagt niet naar nationaliteit of godsdienst. Dat Uwe Koninklijke Hoogheid den arbeid in deze van Uwen Koninklijken Vader heeft willen overnemen, is niet alleen in den kring van het Roode Kruis, maar ook daarbuiten een reden tot groote voldoening: het stemt ons dankbaar en blijde! Moge in het nieuwe tijdvak, dat voor het Roode Kruis is aangevangen, het werk, onder leiding van Uwe Koninklijke Hoogheid, wor den voortgezet tot zegen van de velen, die onder de werkingssfeer van Uwe Vereeniging vallen"! Antwoord van de prinses. Als presidente van het Nederlandsche Roode Kruis beantwoordde H. K. H. Prinses Juliana de rede van den burgemeester als volgt: „Uwe welkomstrede beantwoordend is het mij eene behoefte in de eerste plaats mijn welgemeenden dank uit te spreken voor de hartelijke ontvangst, welke ons heden ten deel valt. Ik meen daarin, waar deze dag staat in het teeken van het Roode Kruis, een weerklank te mogen hooren van de gevoelens hier ter stede jegens onze vereeniging, terwijl ik ook persoonlijk deze ontvangst in hooge mate waardeer. Prof. Slotemaker de Bruïne minister ad interim. Naar wij vernemen, is bij K.B. van 17 Mei aan mr. H. P. Marchant eervol ontslag verleend als minister van Onderwijs, K. en W. met dank betuiging voor de vele en ge wichtige diensten door hem aan den lande bewezen. Het beheer van het departement van Oa- derjvijs, Kunsten en Weten schappen ad interim is opge dragen aan den minister voor sociale zaken prof. Slotemaker de Bruïne, terwijl de over dracht van het departement op heden zal plaats hebben. In deze meening gevoel ik mij nog gesterkt door de woorden, door U tot mij gericht, woorden die cp ondubbelzinnige wijze getui gen van de belangstelling, van de sympathie, welke in Utrecht voor het Roode Kruis wordt gevoeld. Sprekende niet alleen namens alle hier aanwezige leden van het Hoofdbestuur en van de Afdeelingsbesturen, doch ook namens de afwezigen, geef ik U de verzekering, dat wij ons over die belangstelling en over die sympathie van harte verheugen. Want het Roode Kruis heeft die noodig, zeer noodig, bij het vervullen van zijne veel omvattende taak. Vooral in tijden als deze, waarin mate- rieele zorgen helaas het velen bemoeilijken de nooden van den medemensch te beharti gen, moet het streven er des te meer op zijn gericht bet besef van de urgentie hiervan levend te blijven houden. Aan deze gedachte is het, dat het Roode Kruis zijn ontstaan te danken heeft. Door daaraan getrouw te blijven, zal het tot in lengte van dagen het zijne kunnen blijven bijdragen tot het in stand houden van een moreel goed van hooge beteekenis''. Tijdens het bezoek aan het Stadhuis be speelde de heer Wagenaar het carillon van den Domtoren. In de stad werd ter gelegenheid van het bezoek van de Prinses druk gevlagd, MEI-IJS IN FRIELAND. Het heeft gisternacht ir. Friesland zeer sterk gevroren. De slooten in do omgeving van Heerenveen waren bedekt met een ijslaag van 2 c.M. Ve'.e vroegrijpe aardappelvelden en bloeiende appelboomen zijn afgevroren. HET VEE WEER NAAR STAL. Gevolg van koude Mei. Uit de registers van zuivelfabrieken in Friesland, waaronder er zijn, die meer dan 40 jaar bestaan, blijkt, dat de melk- aanvoer in de maand Mei nog nooit zoo slecht is geweest als thans. Dit komt door de aanhoudende koude weersgesteldheid, waardoor geen gras groeit en het vee lichamelijk achteruit gaat. Verschillende boeren hebben hun vee weder gestald. HUURVERLAGING WONINGWETWONINGEN. Tengevolge van de bezwaren, die in den kring der gemeentebesturen tegen een der regeringsmaatregelen, welke huurverlaging van woningwetwoningen ten doel hebben, zijn gerezen, is de afdoening van een aantal voorstellen tot huurverlaging vertraagd. Nu de maatregel tot verlenging van den aflos singstermijn is vervangen door een toezeg ging van de regeering, om in de kosten van verdere huurverlaging een bijdrage van Rijkswege te verstrekken, zijn deze voorstel len opnieuw in behandeling genomen. Een verdere huurverlaging kan dan ook binnen kort worden verwacht. Tot dusverre zijn in verband met de inge voerde vermindering van de rente van wo- ningwetvoorschoten huurverlagingen goed gekeurd voor 87.449 woningen in 348 ge meenten. De huurverlaging voor deze wonin gen bedraagt 2.263.089.06 per jaar. 300 ARBEIDERS IN STAKING. Maandag gaat de staking te Groningen in. In de steenindustrie te Groningen is een staking uitgebroken. Deze staking omvat in to taal 10 fabrieken met ongeveer 300 arbeiders. Het voorstel van den rijksbemiddelaar om een loonsverlaging tuschen 3 en 7% door de arbitragecommissie te laten vaststellen, werd door de fabrikanten verworpen. De fabri kanten handhaven het voorstel tot gemiddeld 7/4 loonsverlaging, doch waren ook bereid een algemeene arbitrage te aanvaarden ter Neem dan voor 't naar bed gaan, eens zoo'n "AKKERTJE" en slaap heerlijk rustig en lijn door die (a^kï)* Volgam rtcepf von Apothmkmr Dumont. "AKKERTJES" vaststelling van de loonen voor het volgende jaar. De staking gaat Maandag in. GEDENKTEEKEN WIJLEN PRINS HENDRIK. De Vorstinnen zullen bij de onthulling aanwezig zijn. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van H.M. de koningin om met de prin ses op 4 Juni een bezoek te brengen aan Den Helder mede in verband met de onthulling van het monument Nederlandsch redding- wezen en het borstbeeld voor wijlen Z.K.H den prins, in leven beschermheer van het co mité voor de oprichting van bedoeld monu ment. Raadsverkiezingen. Men verzoekt ons te willen melden, dat de Vrijheidsbond zich in deze gemeente van het stellen van candidaten voor de raadsverkie zingen heeft onthouden. Door de vereeniging van vrienden der Sovjet-Unie werd een vergadering gehouden in het lokaal van den heer S. Borst, waar als spreker optrad de heer C. Borst Pz., te Oudkarspel, die voor een 35-tal bezoekers en causerie hield over zijn ervaringen met de Nov.-delegatie opgedaan in Rusland. Daarnaast werd behandeld het onderwerp „Waarom geen handelsbetrekkingen met Rusland?" Gememoreerd werd volgens spr. dat Rusland voor Nederland een afzetge bied zou beteekenen voor jaren. Zeven eieren in één nest. 'Zeven kievits-eieren in een nest is wel een bijzonderheid. De heer J. Hink, alhier, vond dezer dagen een nest, waar in zich een zevental van deze eieren be vonden. Raadscandidaten. 'Bij nadere inzage van de candi la- tenlijsten voor den gemeenteraad bleek, dat onder aan de in de v.-d. vergadering vastgestelde lijst nog een candidaat is toegevoegd, nl. de heer D. Schuitema ker, de lijstaanvoerder van de kiesver- eeniging Algemeen Belang. Winkelsluiting. In verband met den zomertijd mogen alle winkels voortaan weder tot negen uur geopend zijn. Ook in de Zondagssluiting is nu weer eran- dering gekomen. Alle winkels die tot dusverre Zondags geopend mochten zijn van 28 uur of van 48 uur mogen op de Zondagen gelegen in het tijdvak 1 Juni15 September 1935 van 128 uur verkoopen. OBDAM, April 1935. Geboren: Johannes z. v. J. Weel en G. Knijn Cornelis z. v. J. Brandhoff en M. Brink. Ondertrouwd: Jan Veken en Mar- garetha Kok, beide uit Sijbekarspel. Getrouwd" dezelfde Overleden: Jacob Termaat, echtge noot van Geertje Brouwer, 65 jaar Bregje Ootjes, weduwe van Dirk Kort, 75 jaar Elizabeth Ettes, echtgenoote van Pieter Brin'k, 61 jaar. WERKZAAMHEDEN IN KLEINE TUINEN. Sleutelbloemen. Een dankbaar plantengeslacht, vooral voor de tegenwoordig het meest voor komende kleine tuinen, hebben we in de pri mula. Tot dit geslacht behooren ook enkele potplanten, maar deze laten we nu buiten be schouwing om alleen onze aandacht te wij- dan aan ae vaste planten of vollegrond's pri mula's. Hiervan bloeien nu in de tuinen al tal van soorten. Vooral voor rotstuinen is P. Wanda bijzonder geschikt. Deze soort is nu als overdekt met donker purperroode, zeer kort gesteelde bloempjes. Het geheele plantje is trouwens niet hooger dan enkele c.M. Veel meer daarmee overeenkomende zijn: P. He- lenae Purperkissen en P. Juliae. Even hoog, maar rose bloeiend is P. rosea grandiflora Zooals de naam reeds aanduid zijn de afzon derlijke bloempjes wat grooter. Mooie laag blijvende soortjes hebben we in P. akaulis. De tweede naam geeft aan dat ze stengel loos zijn, dus zeer laagblijvend. Ze zijn wit- en geelbloemig, en behalve de enkelbloemige zijn er ook variëteiten met dubbele bloempjes. Ook deze bloeien thans volop evenals de iets hoogere P. veris. Van deze laatste is het kleurensortiment wat meer uitgebreid. Bij zonder mooi is P. veris elatior die tot 20 c M hoog wordt, en meer stevige bloemsteeltjes heeft; groeien en bloeien ook zeer goed op schaduwachtige plaatsen. Een meer zonnig plekje geven aan P. auricula of Luiksche pri mula. De meer stijve, glimmend groene blaadjes geven aan deze primula een geheel ander aanzien. Ook de bloemkleur is geheel anders dan bij de andere primulas en varieert van wit, geel tot rood en paars met tal van tueschentinten. Een geheel afwijkenden bloemvorm heeft P. denticulata en P. Cashmeriana. Deze heb ben zuiver kogelronde bloempjes op ongeveer 10 c.M. lange stevige steeltjes. De groote bladeren liggen bijna plat op den grond en zijn in jongen toestand als met meel bestoven Dé bloemkleur is lila of wit Op zeer vocht- houdende gronden willen deze soorten wel voor een goed doorlatenden ondergrond. Een eens wegvallen, daarom zorgen we vooral minnaar van schaduw is de in Juli-Aug bloeiende P. japonica. De bloempjes verschij nen aan de lange, elegante stengels in etages, ze worden tot 60 c.M. hoog. Behalve bovengenoemde zijn er nog tal van minder bekende soorten. Primula's zijn dankbare bloeiers. De meeste soorten verlangen een krachtige, eenigszins vochtigen bodem. In den zomer verdragen de planten slecht de volle zon. We kunnen ze na den bloei opnemen en in de schaduw planten waarbij we groote planten tevens kunnen scheuren. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Havik (heenreis) is uit Rome vertrok ken en te Athene aangekomen; de Oehoe (te rugreis) van Bankok vertrokken en te Calcut- ta aangekomen. DE ZUIDERKRUIS. De Telegraph, een blad uit Sydney, heeft voorgesteld, dat de Australische regeering de Southern Cross (Zuiderkruis), het vlieg tuig, waarin Sir Charles Kingsford Smith deze week bij het overbrengen van de jubi leumsmail naar Nieuw Zeeland gedurende 9 uur een strijd op leven en dood heeft gestre den, aankoopt. Het bedrag van den aankoop zou dan kunnen dienen voor de aanschaffing van een moderne machine voor vluchten over de Tasmanzee. Het voorstel wordt op het oogenblik over wogen. GEWAAGDE PARACHUTESPRONG. Te Rostof aan de Don heeft de Russische parachutespringer Charachonof midden in den nacht een sprong gewaagd uit een vlieg tuig, dat zich in een vrille bevond. Op een hoogte van 1500 meter heeft hij zich bij de derde wenteling aan den buitenkant van den draai laten vallen en is goed te land geko men. Deze gewaagde proefneming is voor de eerste maal 's nachts genomen. VLIEGTUIG GEVALLEN EN VERBRAND. De bestuurder gedood. De correspondent van de N.R.Crt. te Brus sel meldt: Vrijdag is een bombardementsvliegtuig van het tweede regiment luchtvaarttroepen, dat van een verkenningsoefening terugkeerde, niet ver van het spoorwegstation Bierset bij Luik, naar beneden gestort en in een haver veld te pletter gevallen. Het toestel geraakte in brand en werd geheel vernield. Een van de inzittenden, een 27-jarige adjudant-onder- officier, kon, hoewel zwaar verbrand, door toesnellende arbeiders nog levend uit de vlammen worden gehaald. Het geheel ver koolde lijk van den vlieger kon echter eerst een paar uur later worden teruggevonden. De oorzaak van dit tragische ongeluk is niet bekend. LONDEN—PARIJS PER ZWEEFVLIEGTUIG. De Oostenrijksche zweefvlieger Kron- feli is gister met een zweefvliegtuig dat voorzien is van een 5 P K. motor van het v'iegveld Croydon opgestegen om zich naar Parijs te begeven. Kronfeld wil in zooverre een record vestigen, dat hij de tocht met een mini mum hoeveelheid brandstol wi\ afleg gen. Hij beweert dat hij niet meer dan voor 3 R.M. brandstof zal gebruiken. AUTO IN HET IJSELMEER. In den afgeloopen nacht is een bij de Hoornsche automobielmaatschappij gehuur de luxe auto omstreeks half drie van de Zee dijk bij de Nek onder de gemeente Schel lingshout in het water van het IJselmeer ge stort. Een der omwonenden heeft op dien tijd een plomp gehoord. De wagen is hedenoch tend opgehaald, doch inzittenden werden niet gevonden. Ook in de directe omgeving van het IJselmeer werden geen slachtoffers ontdekt. Men vermoedt dat een ingezetene uit Hoorn zekere Z. de auto heeft gehuurd. De politie stelt een onderzoek in. PAARD WERD SCHICHTIG. Gisteren in den vooravond reed een met één paard bespannen wagen op den Helder- scheweg nabij den spoorwegovergang, ko mende uit de richting Koedijk en gaande in de richting der stad. Bij het geluid van een signaal van een naderenden tramtrein sprong het paard plotseling opzij en kwam hierdoor in aanraking met een wielrijder, die achter den wagen had gereden en juist wilde pas- seeren. De wielrijder viel op den grond en zijn rijwiel werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. De schade is onderling geregeld. GEVALLEN EN GEWOND. Gistermiddag vond voor de Huishoud school aan de Emmastraat een ongeval plaats. Het bleek, dat een 76-jarige koopman van een handwagen was gevallen, welke door zijn zoon weid voortgeduwd, tengevolge waarvan de oude man ee.i bloedende vonde aan zijn hoofd bekwam. Na door den direc teur van den Geneeskundigen Dienst te zijn naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,4 m.M, te La Coruna. Laagste barometerstand 748,8 m.M. te Rochefort. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Mei: Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt weinig of geen regen; weinig verandering in tempera tuur. Weer o verzicht. De hooge druk in het westen trekt zich langzaam west en zuidwaarts terug. In het noorden blijft de druk nabij IJsland dalen; er heeft zich daar thans een 760 m.M. kern gevormd. Ook over de Noorsche zee blijft de druk betrekkelijk laag. De secundaire, welke gis teren over het zuiden van de Britsche eilan den lag, verplaatste zich naar zuid-Frank rijk. Rond deze secundaire, die veel neerslag bracht, waait het krachtig uit west tot noord Verder komen nog krachtige zuidoostelijke winden voor aan de zuidzijde van het hooge drukgebied over Finland. Overigens is het rustig weer bijna overal met zwaar bewolkte of betrokken hemel; terwijl hier en daar nog regen valt. De temperaturen blijven nog ver onder normaal. Over de Britsche eilanden, west-Duitschland, Zweden en Noorwegen werd het iets minder koud. Er is in den alge- meenen weerstoestand niet veel verandering te verwachten, alhoewel de regenkansen nog afnemen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.18 uur licht op. verbonden, is de man per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Beide per sonen verkeerden onder den invloed van ge bruikten sterken drank, waardoor de vader op een zeker oogenblik zijn evenwicht had verloren en van den wagen was gevallen. EEN FRAAIE BOOT TE WATER. Donderdagmiddag had op de scheepswerf Nicolaas Witsen en Vis alhier een eigenlijk doodgewone gebeurtenis plaats, die niet tegenstaande dat doodgewone toch verdient, dat er melding van wordt gemaakt. Er werd n l. een jacht te water gelaten, het grootste dat dit seizoen in Nederland ge bouwd werd. Het bijzondere ervan zit nu niet direct in de te water lating van dit jacht, maar wel in het feit, dat in vrijwel geheel Nederland de werf Nicolaas Witsen en Vis bekend is om haar jachtbouw, maar dat Alkmaar zelf bij na niet weet, dat wij een bouwer en ontwer per van jachten in onze stad hebben. Toch is dat zoo. Deze scheepswerf is wel een der oudste van ons land, die jachten bouwt en die met den bouw daarvan zeer veel succes heeft gehad. Daarvan getuigen vele medailles en diploma's, welke op het bureau aan den muur hangen; daarvan getuigen tevens de orders, die regelmatig binnen ko men. Die orders komen nóg regelmatig binnen, ook al, omdat de watersport nog steeds toe neemt en zich in een groote populairiteit mag verheugen. En nu de tewaterlating van de nieuwe bloot! Dat was zoo op het oog niet direct een boot, die uitblonk door fraaie lijnen. Maar de opdrachtgever, de N.V. Eerste Haarlem- sche Automobielmaatschappij, wilde een boot hebben, die in de allereerste plaats comfort bood. En dat is wel terdege bereikt! Voorin bevindt zich een ruime kajuit, waarin de besturing is van de boot. De stuurman heeft 'n groot dasboard voor zich, kan zonder zijn plaats te verlaten, het anker laten vallen en kan dit ook ter plaatse weer optrekken Hij zal ook niet veel hooren van de krachtige 105 P K. motor, die in den neus \an de boot zit. De kajuit zelf is een juweeltje van be timmering en van handigheidjes. Want geheel onzichtbaar zitten er vier groote opklapbedden in. En alle ramen en stij len kunnen, bij mooi weer, weggescho ven worden. Verder zien we hier een toilettafel (ook al overdag onzichtbaar) en dan is er radio aan boord en is er gelegenheid, om tafelzilver e. d. op te bergen. Een lange gang scheldt de slaaphutten e» de W C. Er zijn drie slaaphutten, alle zeer ruim en voorzien van een hang- en een legkast en alle drie voor zien van een vaste waschtafel. En ge heel achter in is de keuken, waarin een granieten vloer, een granieten aanrecht, kasten en kastjes en zelfs een groote ijskast. Er is gas en electrisch licht aan boord er is boven een promenadedek van 10 bij 2H M. Moeten we nog meer zeggen van deze t jot, die zoo ruim en geriefelijk is, lie overal zoo hoog is, dat niemand zijn hoofd kan stooten en die 15 bij 3.60 M- is en een snelheid heeft van 15 K.M.? We gelooven het niet. De opdracht gever was in de wolken, de N.V. scheeps werf eveneens en beider tevredenheid kunnen we begrijpen, want hier is in derdaad iets moois tot stand gebracht. En de Alkmaarders weten nu, dat wij ii onze stad een scheepswerf hebben, die fraaie jachten kan bouwen in alle n 'ten en uitvoeringen, met 100 com fort en luxe zopveel men wenschi.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2