8 8 Vrouwen willen den Vrede. 8 het geval van menschenroof. Aspirin HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKE. Jladioptogtattma O Waarom weigerde Gutzeit naar ons land terug ie keeren? Een waas van geheimzinnigheid. VERRASSEND Onafzienbare stoet zwijgende vrouwen. DEMONSTRATIE TE DEN HAAG. fBucqedijke Stand Jtac&tBetichtm Dinsdag 21 Mei. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.— Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 De Minstreels olv. J. Brill. 11. Causerie door mevr. R. Lotgering Hillebrand. 11.30 Verv. De Min streels. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en gr.pl. 2.Pianorecital E. Veen. 2.15 Omro'-porkcst olv. Nico Treep. 3.4.Knipcursus. 4.15 Gr.pl. 4.30 Radiokinderkoorzang o. I. v. J. Hamel. 5.Voor de kinde ren. 5.30 VPRO: Bijbelvertelling door Ds. B. J. Aris. 6.Ensemble „Chas Dassi", uit Central, den Haag. 7.— Radiovolkszang olv. P. C Poortman. 7.30 Het Gagliano- kwartet. 8.Vaz Dias. 8.05 Gr.pl. 9.Koos Speenhoff zingt. 9.15 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. Jan Sevenstern, fluit. 10.10 Piano spel a quatre mains, door Olga Moszkowska en Fr. Weiss. 10.30 De Avro-Decibels olv. Eddy Meenk. II.—Vaz Dias. 11.10 Vervolg der Avro-Decibels. 11.3012.Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (KRO-uitz.) 8—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30— 12.— Godsd. halfuur. 12.15 Orkest concert en gr.pl. 2.Vrouwenuur. 3.4.Gr.pl. 4.- HIRO. 5.10 Schlagermuziek en gr.pl. 7.15 Cau serie. 7.35 Gr.pl. 8— Vaz Dias. 8.15 Orkest- en solistenconcert. 9 Lezing. 9.15 Verv. concert 10.—Po pulair concert. 10.30 Vaz Dias en gr.pl 10.45 Populair concert. 11.30 —12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgel spel S. Torch. 11.50 Voor de scho len. 12.10 Gr.pl. 12.35 Fr. Walker's octet. 1.20 J. Mus-ant en zijn or kest. 2.25 Voor de scholen. 4.20 Lezing. 4.40 Kwartetconcert mmv. M. Rodker, alt. 5.35 John Reyn- der's orkest. 6.20 Ber. 6.50 Bach- concert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gr. pl. 7.50 Lezing. 8.20 „Badger's Green", spel van Sherriff. 9.35 De Kitzbühel-Tirolers spelen. 9.50 Ber 10.10 en 10.20 Lezingen. 10.40 BBC-Theaterorkest olv. S Robin- son, mmv. E. Wolff, bariton. 11.35 12.20 Lew Stone en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Krettly. 9.05 Concert. 10.55 Dans muziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 2.20 Concert uit rest. Ritz. 3.20 5.20 Omroeporkest o l.v. Mahler. 6.05—6.35 Gr.pl. 8.20 Zang en piano. 8.35 Balalaika muziek. 9.20 Harmonie orkest olv. Jensen 10.35 Symph.concert olv. Reesen. 11.20— 12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6 20, 7.20 en 8.20 Concert mmv. orkesten en koor. 12 20 Ruhrlandorkest o. 1. v Switting. 2.35 Koor olv. Gromann. 4.20 Kamermuziek. 5.20 Sted orkest van Essen, olv. Kreutzburg en Richter, solisten en koor. 9.20 Sted. orkest van Essen olv. Schüler. 11.25 Orkest olv. Teumer en solis ten. ROME, 421 M. 9.10 Orgelconcert G. Giarda. 10.20 Mandolineconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20Gr.pl. 12.50 Omroeporkest o. 1. v. Douliez. 1.50—2.20, 5.20 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Douliez en radiotooneel. 10.30— 1120 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl I.30—2.20 Dito. 5.20 Populair con cert. 6.20 en 6.50 Gr.pl. 7.20 Piano recital. 8 20 Salonorkest olv. Wal pot en voordr. 10.30—11.20 Popu lair concert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Rijkszending: „lm Her zen der Ruhrindustrie". 9.20 Herd. van het 2-jarig bestaan van de „Reichsluftschutzbund". 1020 en II.05 Ber. 11.20-12.20 Adalbert Lutter's orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.20—12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, D.sender 14.20-15.20, Kalundborg 15 20 16.20, D.sender 16.20—17.20, Brus sel (VI.) 17.20—18.50, Droitwich 18.50—19.10, Leipzig 19.10—20.20 Brussel Fr. 20.20—21.20, Milaan 21.20-23.20, Parijs Radio 23 20- 24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8 05—8.50, D.-sender 8.50—9.20, Droitwich 10.35—11.05, Lond. Reg. 11 05 11.20, Droitwich 11.2014 20, Lond. Reg. 14.20—17.35, Droitwich 17.35—18.20, Keulen 18.20—18.50, Lond. Reg. 18.50—19.20, Brussel Fr. 19.20—19.50, Parijs Radio 19.50-20.20, Lond. Reg. 20.20— 24.- De affaire Gutzeit heeft Zaterdag een vol komen onverwacht einde genomen. Zooals men zich zal herinneren, werd Gutzeit op 4 Febr. door den Nederlander KI. Sn., vroeger te Enschedé, thans te Haarlem gevestigd, met geweld over de Nederlandsche grens ge bracht, nadat hij eenige maanden tevoren een toevlucht had gezocht in ons land, daar hij door de Duitsche politie gezocht werd. KI. Sn. heeft voor de ontvoering een be'oo- ning in ontvangst genomen, groot honderd mark en slechts door een toeval is de zaak destijds ruchtbaar geworden. KI. Sn. werd gearresteerd en het geval baarde vooral in Oost-Nederland groot op zien. Het Kamerlid Boon stelde vragen aan de regeering, waarna vanuit Den Haag stappen werden gedaan bij de Duitsche re geering. Deze zegde tenslotte toe, dat zij Gut zeit in de gelegenheid zou stellen om naar Nederland terug te keeren. Hierdoor steeg de belangstelling in Twen te voor dez zaak geweldig. Dit was temeer verklaarbaar, omdat Dinsdag aanstaande de zaak tegen KI. Sn. voor de rechtbank te Almelo behandeld zal worden. Men hoopte, dat Gutzeit voor dien tijd naar Nederland teruggekeerd zou zijn en dat hij als getuige zou kunnen optreden. Voor het proces bestaat inmiddels ook zeer groote belangstelling, niet alleen in Nederland, maar ook in Zwitserland. Onder meer zal 'n vertegenwoordiger van de Ncue Zuricher Zeitung de rechtszitting bijwonen. Zaterdagmorgen is Gutzeit nu naar ae grens gebracht, waar hem gelegenheid werd fegeven, terug te keeren naar Nederland, ot ieders verwondering heeft Gutzeit gewei gerd van dit recht gebruik te maken. Hij ver klaarde op herhaalde vragen, dat hij er de voorkeur aan gaf, in Duitschland te blijven en wees een uitnoodiging om de grens te passeeren met een lachje van de hand. De komst van Gutzeit naar de grens is merkwaardig genoeg geheim gehouden. Zoo kwam het, dat zich Zaterdagmorgen geen enkele journalist bij den grensovergang te Glanerbrug bevond en dat ook geen persfo tograaf aanwezig was. De eenige Nederlan ders, die er waren, bleken te zijn een rit meester van de marechaussee, de hoofdin specteur van politie te Enschedé, de heer H. B. Boerrigter, alsmede de vroegere kostbaas van den ontvoerde, de heer H. Jonker uit Hengelo. Tegen eenen arriveerde een auto uit Det- mold, waarin gezeten waren een drietal in burger gekleeae Duitsche politie-beambten en de ontvoerde Gutzeit. Men stelde zich in verbinding met de Nederlandsche politie beambten en nadat de heer Jonker verklaard had, dat de Duitscher inderdaad identiek was met dengene, die bij hem in pension was geweest, werd Gutzeit in de gelegenheid ge steld de grens te passeeren. Wel liep Gutzeit, die er gezond uitzag en goed gekleed was, eenigen tijd bij de grens- boom op en neer, maar hij wendde geen en kele poging aan om Nederlandsch gebied te bereiken. Een oog ent) lik koesterden de aanwezige autoriteiten de vrees, dat Gutzeit bang was om op Nederlandsch gebied gearresteerd te worden. Men deelde hem daarom nadrukke lijk mede, dat zulks niet het geval zou zijn. Desondanks weigerde Gutzeit opnieuw de grens over te gaan. Geen gesprek onder vier oogen. Op een gegeven oogenblik richtte de kostbaas van Gutzeit tot de Duitsche autoriteiten de vraag, of hij Gutzeit eenige oogenblikken al leen kon spreken. Dit verzoek werd echter zonder meer van de hand ge wezen. De houding van Gutzeit wekte veel bevreemding. Wel ge droeg hij zich kalm en kreeg men niet den indruk, dat hij ergens bang voor was. maar zijn optreden tegen over de Nederlandsche autoriteiten was, naar wij vernamen, weinig minder dan onheusch, zoodat som migen er zelfs aanstoot aan namen. Het was, alsof de heele zaak Gut zeit niets aanging en alsof hij zich erover verwonderde, dat men zich met hem bemoeide. Er restte, toen Gutzeit bij zijn weigering bleef volharden, nigts anders, dan een geze gelde verklaring op te maken, dat de Duit sche regeering inderdaad aan den ontvoerde gelegenheid had gegeven om naar Nederland terug te keeren, doch dat deze hiervan geen gebruik had willen maken. Dit geschiedde in het gebouw der Duitsche douane. Vervolgens nam Gutzeit weer in de auto plaats. Naar wij vernamen is hij weer naar de gevangenis te Detmold overgebracht. Het was uitermate moeilijk deze bizonder- heden machtig te worden. De Nederland sche zoowel als de Duitsche autoriteiten wei gerden mededeelingen te doen, zoodat wij tenslotte, daar wij geen kennis hadden ge dragen van de komst van Gutzeit, aangewe zen waren op de mededeelingen van toeval lige ooggetuigen. Deze geheimhouding sluit zich wel ty pisch aan bij de geheimzinigheid, die ten aanzien van de komst van Gutzeit is be tracht. Voorkeur voor Duitschland. Inmiddels was het feit, dat Gutzeit zich bij de grens had bevonden, in Enschedé na tuurlijk spoedig bekend. Als een loopend vuurtje verbreidde het nieuws zich door de stad en algemeen gaf men uiting aan groote bevreemding over het feit, dat Gutzeit niet naar Nederland was teruggekeerd. De wild ste geruchten deden in een oogwenk de ron de, waarvan de meeste zelfs het vermelden niet waard zijn. Algemeen hecrscht echter de overtuiging, dat de Duitsche autoriteiten hebben willen vermijden,^dat Gutzeit als ge tuige zou optreden in het proces tegen zijn ontvoerder, die wegens menschenroof terecht zal staan en dat men tevens wilde voorko men, dat hij uit de school zou klappen over de behandeling, die hij tijdens zijn gevangen schap heeft ondergaan. Vermoed wordt, dat men hem door middel van beloften er toe heeft overgehaald in Duitschland te blij ven. Wellicht is het feit, dat de echtgenoote en de beide kinderen van den beeldhouwer in Duitschland verblijf houden, niet vreemd aan Gutzeit's weigering. In ieder geval doet zich thans het merk waardige feit voor, dat de Nederlandsche regeering stappen heeft gedaan ten behoeve van een Duitschen uitgewekene die met ge weld naar Duitschland was teruggehaald en gevangen was gezet, dat onze regeering ge daan heeft weten te krijgen, dat men Gutzeit vrij liet en dat het slachoffer van de men schenroof daarna weigerde terug te keeren naar het land, waar hij eerst een toevlucht had gezocht Het is voorwaar geen wonder, dat deze aangelegenheid in Twente het gesprek van den dag is en dat het vermoeden minder vrijwillig is, dan men wel wil doen voorkomen. NIEUWE JACHTHAVEN TE HARDERWIJK. Het is nog niet zoo lang geleden, dat door wijlen minister Kalff de door den dieast van Zuiderzee-werken aangelegde groote haven werd geopend, welke havenwer ken dermate de aandacht trokken, dat ook de koningin en de prinses ze met een bezoek vereerden. Die nieuwe groote haven mocht al vol- snel, langdurig en krachtig werkt bij rtieumaliek Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ds. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ds. doende zijn voor scheepvaart en vischerij, te recht werd ingezien, dat voor jachten en ple ziervaartuigen gansch andere eischen wor den gesteld voor wat betreft een rustige lig ging. Deze jachthaven is Zaterdagmiddag offi cieel geopend. Alvorens hiertoe werd overgegaan, ver- eenigde zich' een groot aantal genoodigden, waaronder de commissaris der koningin in Gelderland, baron van Heemstra en mevr van Heemstra in de Raadszaal ten gemeente huize en vertelde burgemeester de Jong Saaks een en ander var. de voorgeschiedenis van de.totstandkoming der jachthaven. Spr. eindigde zijn rede met de hoop, dat zeer velen zich het dubbele genot de heer lijke watersport gepaard met het natuur schoon dat de Veluwe biedt eigen zullen maken. De visschersvlopt gaf daarop een demon stratie van admiraalzeilen, dat een schitte rend schouwspel bood. Na afloop hiervan werd met de genoodigden een rondrit over de Veluwe gemaakt. KORTE BERICHTEN. H.M. de Koningin is hedenochtend vroeg per auto van het Loo naar de residen tie vertrokken om voor enkele dagen op het huis ten Bosch te verblijven. Zaterdagmiddag is onder groote deel neming de Vrouwen Vredesgang 1935, georganiseerd door het desbetreffende Centrale Comité te Den Haag gehouden. Er waren meer dan 4000 vrouwen, die vooruit spoorkaartjes genomen hadden in allerlei plaatsen buiten Den Haag. Extra treinen hadden deelneemsters uit verschillende landstreken (o.a. veel deelneemsters uit Alkmaar) aangevoerd. Maar het aantal vrouwen van buiten Den Haag( dat aan den Vredesgang deel nam was veel grooter dan 4000, omdat telloozen op eigen gelegenheid den trein genomen hadden of met buksen waren gekomen. Reeds geruimen tijd voor half 3, het tijdstip waarop de stille stoet zou ver trekken, was een groote schare op het Malieveld samengekomen. De kop van den optocht stelde zich op den hoek van de Boorlaan en de Jozef Israëlslaan op. Om half drie werden er in het midden van het Malieveld en op den hoek van de Boorlaan en Jozef Israëlslaan twee groote doeken geheschen. Op het doek in net midden van het veld stond met reus- acntige letters: „Stilte"; het andere doek droeg tot opschrift het woord „Vrede". Nadat de doeken geheschen waren, volgden eenige oogenblikken van stilte. Toen zette de stoet zich in beweging. Alle deelneemsters droegen witte bloe men. Zij liepen in open rijen van vier. Vooraan gingen de dames, het centrale comité vormende, t.w. mevrouw mr. B. BakkerNort, mevr. Heroma—Ennen, mevrouw van Wulffenx Palthe, geb van B.oese van Groenou en mevrouw de Koe—de Laat de Kanter. Hierna schre den d dames van het eere-comité, onder wie werden opgemerkt mevrouw Wibaut Berdenis van Berlekom en de dames Piepers en Rosa Manus. Er namen ook eenige buitenlandsche vrouw aan den stoet deel, o.a. mevrouw Eidenschenk, stichtster en presidente van de Ligue des Mêres et educratices pour la paix. Ook liepen vooraan in den stoet de deputa tie', die om 4 uur zouden worden ont vangen door prof. Francois, namens de regeering, op het departement van bui tenlandsche zaken en door Sir Cecil Hurst, president van het Permanente Hof van Internationale Justitie. Elke de- putatio bestond uit twintig vrouwen Na deze deputaties liepen de deelneemsters uit het geheele land, die uit Den Haag kwamen achteraan. Tn den stoet werden 20 doeken met opschrift „Vrede" mede gedragen. Deze Vrouwen-Vredesgang is een in drukwekkende demonstratie geworden. De onafzienbare stoet van zwijgenden, naar schatting acht tot tien duizend, trof het publiek langs de wegen merkbaar. Het weder was helaas niet gunstig. Ter wijl de optocht zijn weg vervolgde, begon het te regenen en toen de kop van den stoet, om kwart over vier, „Houtrust" bereikte, viel er een flinke bui, welke aan hield, terwijl de redevoeringen wer den uitgesproken. (Spreeksters en hoor- sters waren op de tribunes) De delegatie, welke naar prof. Franqois zou gaan, heeft zich bij het Nassauplein van den optocht afgescheiden en die, welke zich bij Sir Cecil Hurst zou ver voegen, heeft tot aan het Vredespaleis meegeloopen. Langs den stoet bewogen zich ordecommisarissen op fietsen, wel ke wimpels met het woord „Stilte" droe gen. Toen de demonstranten op de tribunes op „Houtrust" hadden plaats genomen, hebben de dames mr. B. BakkerNort, presidente van het centrale comité; me vrouw C. RamondtHirschmann, mej. ds. C. A. Elink Schuurman cn mej. Tony de Ridder daar redevoeringen uitge sproken, waarna mevrouw Bakker Nort de bijeenkomst met een woord van dank heeft gesloten. Geluidsversterkers 'zorgden, dat allen de redevoeringen konden verstaan. Namens de deputatie welke zich bij prof. Frangois (de minister van Buiten landsche Zaken was verhinderd, te ont vangen) op het departemen heeft ver voegd, heeft mevrouw J. P F. van Rap- pardvan de Stadt, voorzitster van het Haagsche comité, het woord gevoerd Zij heeft er aan herinnerd, dat men in 1934 met een vrouwer-vredesdemonstra- Le is begonnen, toen de Internationale Vrouwenbond voor vrede en vrijheid en de Algemeene Nederlandsch,} Vrouwen- vredesbond het initiatief er toe hebben geiomen. Hij gewaagde van den onuit- wLchbaren indruk, door den wereld oorlog gemaakt op de vrouwen, die nu vrede door rechtspraak willen. Zij gaf ui'ing aan het geloof en het vertrouwen der vrouwen in den volkenbond en ver zocht de Nederlandsche regeering, om door nauwe samenwerking met den vol kenbond, om. door een onderzoek naar de particuliere wapenindustrie, alles te deen, wat in haar vermogen is om tot een duurzamen vrede te komen, in de overtuiging, dat wie den vrede wil, ook den vrede moet helpen voorbereiden. Spr. bood een adres aan, waarin er bij dc regeering op wordt aangedrongen, de internationale ontwapening te Genève zooveel mogelijk te bevorderen, en ge zien de onrustbarende onthullingen om trent internationale wapenfabricatie en wapenhandel, die door de Amerikaan- sche senaatsenquëte aan den dag zijn gekomen, na onderzoek omtrent omvang en relaties in het buitenland van de Nederlandsche particuliere wapenin dustrie, bij de staten-generaal een voor stel tot strengere staatcontrole daarop in te dienen. Voorts wordt in het adres aan de regeering verzocht, het voorstel door eenige staten bij den volkenbond gedaan tot een internationale regeling betreffende wapenfabricatie en wapen handel, te steunen. In zijn antwoord heeft prof. Frangois er op gewezen, dat de vrouw een speciale taak heeft ter voorbereiding van den vrede, en opgemerkt, dat de Nederland sche regeering inzake de particuliere wapenfabricatie het noodige verricht. Namens de deputatie, die zich bij Sir Cecil Hurst, den president van het per. manente hof van internationale justitie heeft vervoegd, heeft mejuffrouw Louisé van Eeghen het woord gevoerd. Wij smeeken u, zeide zij, het internationaal gerechtshof op te voeren tot de hoogste uitdrukking van zijn moreele en, juridi- sche autoriteit. Wij meenen, dat de uit spraken van het internationaal g^. rechtshof geheel vrij moeten zijn van alle politieke overwegingen en invloe den. Spr. wéés voorts op de vredesbetoo- gingen, heden door vrouwen in vele an dere landen gehouden. Zij begroette met voldoening het ontwerp-verdrag, pas op gesteld door de speciale commissie van de ontwapeningsconferentie voor de re geling van den handel in en de fabrica tie van wapenen. Zij bood Sir Cecil Hurst een copie van het adres aan de Nederlandsche regeering aan en ver zocht hem, ze te sturen aan den secreta ris van den volkenbond, met verzoek, het adres bij de leden van den bond be kend te maken. Sir Cecil Hurst antwoordde aan me juffrouw Van Eeghen, dat veel afhing van de vraag, of de regeeringen er toe kunnen besluiten, haar geschillen aan de beslissing van het hof te onderwer pen. Hij merkte op, dat hij, zoo lang hij aan het hof werkte, nooit eenigen poli- tieken invloed op de uitspraken had geconstateerd en dat dezen alleen op het recht berusten. Hij stelde nog de noodzakelijkheid, dat de publieke opinie voor den volkenbond gewonnen worde in het licht en vestigde de aandacht op artikel 11 van het volkenbondspact, vol gens hetwelk, als een volkenbondslid zijn toevlucht tot oorlog neemt, dit een zaak is, welke alle leden aangaat. CORRESPONDENTIE. Een boer, alhier. Uw stukje kan niet wor den opgenomen, ten eerste omdat U ver zuimde ons Uw naam bekend te maken en ten tweede omdat wij ons nooit met prijzen bemoeien, welke door particulieren in hun ondernemingen worden vastgesteld. Rol. Alkm. Crt GEBOREN: Jacobus, z. van Jan Jonker en Maria Jon ker. OVERLEDEN: Hendrikus Petrus Hermanus van Houten 18 jaar. - Cornelis Dtibbeld 69 jaar. AgathaOrij wed. Nicolaas Zoontjes 67 jaar, DE VEEMARKT. ALKMAAR, 20 Mei 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 53 Vette koeien 106—190; 11 Vette kalveren 2470, per K.G. 50 70 cent; 141 Nuchtere kalveren (slacht) 4—14; 289 VePe varkens (zware) per K.G. 32—37 cent. Handel redelijk. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 20 Mei 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonten 3.50 4.20, blauwen 4—4.30, redstar 2.603 en Beve;anders 2.80—3; Friesche redstar 2 80—3; IJpolder bon ten 2—2.60; IJpolder Bevelanders 2.10—2.30 per H.L. Malta 18—18 cent per K G. Aanvoer 446.600 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 20 Mei 1935. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt:401 Vette koeien, le kw. 56 58 cent, 2e kw. 46—54 cent, 3e' kw. 34— 42 cent per K.G.; 134 Melk- en kalfkoeien 130-/ 180; 213 Vette kalveren, le kw 38—42 cent, 2e kw. 28—36 cent en 3e kw. 20—26 cent per K.G. levendgew.; 134 Nuchtere kalveren 3—6; 85 Schapen 12-/16; 59 Lammeren ƒ5—8; 592 Varkens, vleesriivaricens, wegende van 90— 110 K.G. 4243 cent, enkele hooger, zware varkens 40—41 cent en vette varkens 39 40 cent per K.G. slachtgewicht; 25 Paarden 601QO. Ter veemarkt waren heden 3 wagons geslacht runderen uit Denemarken aangevoerd. WARMENHUIZEN, 18 Mei 1935. Aangevoerd 515 K.G. Aardappelen, waar van soort en prijzen als volgt: bravo's 2.10 en Blauwe aardappelen 1.30. NOORDSCHARWOUDE, 18 Mei 1935. 4500 K.G. Kroten onverkoopbaar; 1150 K.g- Gele kool 1.80-/ 3.20 en 10600 K.G. D. witte kool 5.60, alles per 100 K.G. 275. Piet Prikkel had eindelijk zijn vrienden verlaten. Daar zag hij het zeemonster aankomen. Hij stelde zich echter alles behalve moedig aan. Tezamen met Drein Drentel kroop hij in een groote kist om te wachen tot er hulp kwam opdagen. 276. Die hulp kwam eindelijk opdagen in den vorm van een ouden agent die daar de buurt bewaakte. Drein ging naar hem toe en zei: „meneer de agent, het zeemonster is juist den hoek van de straat omgegaan. Zie maar dat U het pakt"«

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10