Agenda Veldmaarschalk v. Mackt.«sen ernstig ziek. ll ii n c d o die ^un d°chiers een U U U L H V j opleiding willen geven, uitgaande boven het Ulo. en meer in overeenstemming met haar aanleg dan het M.O., zenden haar naar de Mei», jesschool met 5 j. cursus in Bergen. Aanvang nieuwen cursus Sept. Prospectus op aanvrage. Aangifte bij het h. d. s., Kerkelaan 7 of schoolgebouw. FRIESCHE VLAG Ongerustheid in Duitschland. CASTRICUM HEILOO DOODELIJK ONGELUK. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, tot en met Woensdag, 's av. half 8, hoofdnummer Mij behoort de werelc (sens.); hoofdrollen Harry Piel, Fritz Ode- mar, Annemarie Sörensen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Het leelijke meisje (klucht); hoofdrollen Max Hansen en Otto Walburg. Toegang boven 18 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Barcarole (rom.); hoofdrol Gustav Fröhlich. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer De koene zwemmer (kom.); hoofdrol Rolph Arthur Roberts. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, ma.inee. Woensdag 22 Mei. 2 uur, Sportpark Alkmaar, landdag Bijz vrijw. landstorm. Kerkconcert ten bate van het restauratie fonds der Groote kerk. CONDENS FABRIEK en V wordt Uw kottie, indien U deze drinkt met GECONCENTREERDE KOFFIEMELK ..FRIESLAND" - LEEUWARDEN verzetten zich zóó hevig; tegen de uitspraak, dat Elizabeth Pitz zich gedwongen zag, als schoonheidskoningin te abdiceeren en plaats te maken voor een waarlijk Fransch meisje, dat daarna als koningin werd aange wezen. Voor den internationalen vrede is het in tusschen een gelukkig verschijnsel, dat de Fransche meisjes blijkbaar niet annexionis- tisch zijn. Von Mackensen. De 85-jarige bekende veldmaar schalk von Mackensen, één der voornaamste bevelhebbers uit den wereldoorlog, is tijdens een bezoek aan zijn Budapest wonenden zoon giste ren ernstig ziek geworden. In verband met zijn gevorder den leeftijd maakt men zich over zijn toestand ongerust. Bij het ter perse gaan van dit nummer was de ziekte nog van zeer ernstigen aard. ITALIE's LEGERSTERKTE IN ABESSINIE. Alleen de Volkenbond kan nog redding brengen. De minister van buitenlandsche zaken van Abbessinië verklaarde gisteren tegenover den correspon dent van de „Daily Telegraph" te Addis Abeba: Italië heeft 80000 man en 1000 vliegtuigen bij onze grenzen gecon centreerd. Per maand wordt dit aan tal met 10000 versterkt. De woor-; den die Italië spreekt, zijn geen woorden van vrede. Alleen de Vol kenbond staat tusschen ons en een oorlog. Indien de Volkenbond niet weet te bereiken, dat Italië een rede lijke arbitrage aanvaardt, zijn de vooruitzichten zeer donker. De rol van Anthony Eden. De „Daily Telegraph'' wijdt een hoofd artikel aan de moeilijke positie, waarin de Volkenbondsraad komt door de Abessinische poging het conflict met Italië daar aan de orde te stellen. Het blad schrijft, dat alvo rens de openbare behandeling begint, er ge lukkig nog tijd is voor de staten, die den be zorgden wensch der Britsche regeering tot het bereiken van vriendschappelijke arbi trage deelen. De Britsche ambassadeur te Rome, Sir Eric Drummond, heeft zorgvuldig overdachte aanwijzingen van zijn regeering gekregen en het verluidt, dat Eden volmacht heeft om in Genève als vredestichter op te treden, voor zoover hem dat door de stem ming der beide voornaamste betrokkenen mogelijk is. De laatste redevoering van Mussolini toont, hoe gevoelig hij ten aan zien van het Italiaansche prestige is en met hoeveel energie hij de geruchten inzake Engelsch-Êransche diplomatieke stappen te Rome afwijst. Op het oogenblik wordt iets dergelijks dan ook niet meer in overweging genomen. Doch de vrienden van Italië, die hun uiterste best zullen doen de Abessiniërs te overreden tot het vervullen van redelijke eischen, hebben het recht tegenover Mussolini in alle vriend schap uiting te geven aan hun ernstige be zorgidheid over den duur van het conflict, dat hoe langer hoe gevaarlijker wordt. VERKIEZINGEN IN HUTSCHIN. Verlies voor de democraten In het landschap Hutschin, dat overeen komstig het vredesverdrag van Versailles door Duitschland en Tsjecho-Slowakije moest worden afgestaan, daalden bij de verkiezin gen de Duitsche sociaal-democraten van 2591 stemmen in 1929 tot 218 stemmen en de Duitsche christelijk-socialen van 4503 stemmen tot 1171 stemmen. De beide in 1933 ontbonden Duitsche partijen kregen in 1929 5476 stemmen, terwijl de partij van Henlein thans 51342 stemmen behaalde. TxoüUiciaal Tlieuws Pastoor van Oostwaard 'Wij vernemen dat de toestand van den pastoor G. J. v. Oostwaard, die Za terdag door een beroerte werd getroffen en van de laatste H.H. Sacamenten werd voorzien, iets beter is. Hij heeft echter tot heden zijn spraakvermogen niet te rug. Den arm die verlamd was kan hij echter weer gebruiken. Geslaagd. 'Wij vernemen dat. onze plaatsgenoot de heer G. Heideman, leerling der Zee vaartschool te Amsterdam, is geslaagd voor 3e stuurman. Hij deed met 18 ande re jongelui examen en was de eenige die don rang wist te behalen. Voorwaar een mooi succes. De Zeeweg is gereed. 'De nieuwe Zeeweg is gereed. In het midden een klinkerstraat en aan weers zijden fietspaden en opgaande boomen. Op de strooken aan weerszijden van den weg mooie beplanting en aardige brug gen en waterpartijen. Nog zijn beuk, berk, wilg en fep (ulmus latifolia) „doo- de" boomen, doch als straks het blad komt zal het mooi zijn. Op de zijterrei nen beginnen de sier- en bladheesters te ontluiken en als ze in blad en bloei staan zullen ze het rondom de groenblijvende den (pice a exelsa) punis montana en hulst, goed doen. Het is zonder twijfel een knap stuk werk, onze eigen Zee weg. Naar we vernemen zal de officieele opening nog eenigen tijd op zich laten wachten. Zijn we wel ingelicht dan zal die plaats hebben als de Kanaalweg van een nieuw wegdek is voorzien. Dus twee vliegen in één klap. Hoewel aan den Zeeweg de borden „Verboden toegang" nog staan, wordt al gebruik van den weg gemaakt. Zooals bekend, gaat de autobusdienst Alkmaar—Heiloo—Eg- mond reeds geruimen tijd over dien weg. In het gemeentebelang. Men schrijft ons: In een de afgeloopen week gehouden ge combineerde vergadering van de besturen van de afdeel ing v. d. Vrijheidsbond en de Vrijzinnig-Democratische kiesvereeniging is een meer innige verbinding tot stand geko men, die zich voortaan alleen in dat ver- jand zal bewegen wat het welbegrepen ge meentebelang mag heeten, dus zonder poli tieke of groepsbelangen. Zij gevoelden zich hiertoe gedrongen, omdat den laatsten tijd in de pers en op bijeenkomsten niet der waarheid getrouwe mededeelingen zijn gedebuteerd, die het gemeentebelang kunnen schaden en arge- looze burgers op een onjuiste manier in- 'ichten. Aanvankelijk dacht men die onwaarheden op een openbare vergadering te doen weer leggen, door een zich buiten de politieke sfeer bewegenden spr. Men is hiervan te ruggekomen, en zal dit nu om iedereen te jereiken in de komende weken per circulaire en in de plaatselijke bladen weerleggen, ob jectief en met bewijzen gestaafd. Als voornaamste punten worden genoemd: iet aanleggen en tot stand komen van den Kanaal- en Zeeweg, aanstellen van een ge meente-opzichter, gemeentelijke werkver- verschaffing en verschillende andere zaken. Vergadering Middenstandsbond. Onder presidium van den heer J. Rus Cz. ïield de Middenstandsbond „V. E. M. I." vergadering in café „De Onderneming"' De voorzitter opende de matig bezochte vergadering en stelde aan de orde het ver zoek van B. en W. Het college verzocht advies naar aanleiding van het verzoek van P. Wor tel en J. Over, om gedurende de maanden Juni, Juli Augustus en Sept. hun zaken da gelijks te mogen open houden tot 20 uur. B. en W. wilden den raad voorstellen om in dezen verkoop ijs te betrekken naast banket- dakkersartikelen. De voorzitter zeide. dat het advies van iet bestuur afwijzend is. Het urgente vraag stuk werd van alle kanten bekeken. Het is, aldus de voorzitter, best mogelijk, dat we over 5 of 10 jaar anders spreken, doch thans hebben we hier geen behoefte aan langer open te zijn dan 8 uur 's avonds en de ge wone winkelsluiting op Zondag. We moeten geen allures aannemen of we hier volop pensiongasten hebben. Hoogstens familie- >ezoek en we moeten ons niet op één lijn stellen met Schoorl, Bergen of Egmond. Na uitvoerige bespreking werd besloten aan B. en W. te berichten dat men den toe stand wil houden dien we thans hebben; de winkelier wil ook wel eens rust hebben. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Greeuw Jr. hoe het bestuur er over dacht om aan de V. V. V. te verzoeken om dezen zomer de feestelijkheden als verlichtingsavond e.d. in samenwerking te doen met ae middenstands organisaties. Spr. zou alsdan de V. V. V. willen verzoeken om „de Hanze" en de „V. E. M. I," bijeen te roepen en daarbij B, en W. uit te noodigen. De voorsteller vroeg of het ook niet gewenscht was buurtcom missies te vormen. Er is hier veel meer te bereiken en een snel groeiende gemeente eischt dat men met zijn tijd meegaat. Daar niemand er tegen was (integendeel er voor) verzocht de heer Greeuw om het denkbeeld in het bestuur van V. V. V. uit te werken en verzocht den heer Smits om het in zijn bestuur uit te werken. Na behandeling van interne zaken volgde sluiting. BERGEN Wie is de boosdoener? Gedurig zwerven in de gemeente honden rond, die het op schapen en lammeren hebben begrepen, en waarvan de veehouders, die toch al zoo'n slechten tijd hebben, de dupe worden Thans heeft een onbekende hond de scha pen van den veehouder D. aan de Zuidlaan aangevallen en is een der lammeren gedood. De politie doet ijverig nasporingen naar den eigenaar van den hond en heeft opdracht om losloopende honden, die in het land wor den aangetroffen, dood te schieten. Een kogel in den Doom. Bij het rooien van esschen aan de B ree laan is in een boom een looden kogel uit de 18e eeuw aangetroffen. De heer Roggeveen heeft een stuk hout met den kogel erin, laten uitzagen, en dit zal in het gemeente-museum worden bewaard. Het gemeente-museum. Blijkens het 7e jaarverslag der door de gemeente ingestelde Museum-commissie be droeg het aantal betalende bezoekers in 1934 616, tegen 535 in 1933. Deze toename is een gevolg van het feit, dat onder dit aantal een gezelschap van 110 personen is begrepen. Wederom werd het museum met enkele voorwerpen aangevuld. Van het raadhuis werden naar het museum overgebracht eeni ge oude brandweerpetten en enkele oude pla ten. De volgende schenkingen werden door de commissie in dank aanvaard: doopdeken (Zaansch stikwerk) van de wed. Broertjes— Houtkooper; blaasbalg (vroeger gebruikt door slagers om nuchtere kalveren op te bla zen) van den heer C. Brak; kindertrekmange! van mej. C. M. Doyer; hul, gebreide slaap muts en portret van grootmoeder Beeldman Brouwer, van mej. Groet—Swakman; kleine gewichten en enkele oude munten van den heer Rieke; oude kolfstok van den heer Reyniersce Jr. Qememtecadea ZUtDSCHARWOUOE 'De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagmiddag vier uur ten raadhuize onder voorzitterschap van jhr. A. L. van Spengler. Ontslag gemeentesecretaris. Ingekomen was een verzoek van den heer J. Kunnen, om eervol ontslag uit zijn betrek king als gemeente-secretaris en ambtenaar van den burgerlijken stand, op welk verzoek goedgunstig werd beslist. Vóór het vertrek van den heer Kunnen zal nog een raadsvergadering worden gehouden, waarin de voorzitter de$i scheidenden secre taris hoopt toe te spreken. Hierna was aan de orde de voorziening in de door dit ontslag ontstane vacature. Dat ging niet zoo vlug van stapel. B. en W. hadden een voordracht opge maakt, waarop de heer G. G. Post, adjunct commies ter secretarie te Aalsmeer, als no. 1 voorkwam en de heer C. Purmer, ambtenaar te Kwadijk, als.no. 2. Te haastige spoed. Alvorens men tot stemming overging, ver zocht de heer J. Groen Az. een oogenblik het woord. Spr. moest erkennen, dat er redenen aanwezig zijn, om met deze benoeming spoed te betrachten, maar hij had wel wat bezwaar tegen den al te haastigen spoed, welke thans wordt betracht. 3 Mei had de oproep plaats in de bladen, de aanbieding moest geschie den vóór 11 Mei. Op 15 Mei hebben B. en W. een vijftal solllicitanten ter kennismaking opgeroepen en denzelfden dag werd de ver gadering uitgeschreven, voor den 17den. Alles heeft zich dus in 14 dagen afgespeeld )e raadsleden hebben slechts 2 dagen de ge- egenheid. gehad, van Woensdagavond tot nu, om hun inlichtingen omtrent de andere candidaten in te winnen. Het heeft spr. ge troffen, dat de termijn van 2 maal 24 uur, welke bij de gemeentewet is voorgeschreven, niet in acht is genoemen bij deze vergade ring. Spr. wilde zich daarop niet beroepen, al keurde hij 't af, dat hij een zoo belangrijke zaak als de benoeming van een gemeente secretaris deze werkwijze wordt gevolgd Spr. had schriftelijk verzocht de vergade ring uit te stellen en te houden op het ge bruikelijke uur, 's avonds, daar er meerdere raadsleden zijn, wien.het niet best gelegen comt 's middags te vergaderen. Spr. over woog sterk, het reglement van orde eens door te iezen, om bepalingen voor te stellen, welke een dusdanige handelwijze, als thans gevolgd wordt, onmogelijk maken. Spr. vroeg zich af, of met deze als te haastige spoed het gemeentebelang wel is gediend. Verder lig gen alleen de sollicitatiestukken ter inzage van de twee voorgedragenen. Zoodoende kan de raad zich geen oordeel vormen over de candidaten. Na nog eenige toelichting van zijn standpunt stelde de heer Groen voor, de vergadering een week uit te stellen. De voorzitter antwoordde den heer Groen, dat in zijn schriftelijk antwoord wordt opge merkt, dat tot voorzitters leedwezen niet aan het verzoek om uitstel kon worden voldaan. :r wordt spoed betracht, omdat de gemeente administratie gaande moet blijven. Wat be treft het onrecht, den raad aangedaan, bij andere benoemingen is dezelfde gedragslijn gevolgd. Het gebeurt wel. dat voor zulke be noemingen een spoedeischende vergadering wordt belegd. Aangaande het houden der vergadering op dit uur zou spr. verwachten, dat dezelfde bereidwilligheid werd betracht ten1 opzichte van den voorzitter, als de voor zitter dit doet tegenover de raadsleden. Uit stel tot de volgende week is moeilijk. Dan can misschien weer een ander niet. Bij de sollicitatiestukken is een uitvoerige lijst met e kwaliteiten van de candidaten overge-' egd. Het onderzoek geschiedt in de eerste plaats door B. en W.; men moet vertrouwen hebben in het college. Noodige inlichtingen zullen gaarne worden verstrekt. Spoed moet echter worden betracht. De heer Dijkhuizen had hulde voor de voortvarendheid van B. en W., doch vonc dat de raad wel wat stiefmoederlijk is behan deld. Spr. vond het niet goed, dat zoo wei nig aan den raad werd medegedeeld. Spr vroeg naar de aanbevelingsstukken van de voorgedragenen en verklaarde zich voor het voorstel-Groen. De voorzitter ontried dit voorstel. De aan bevelingsstukken zijn persoonlijk tot den bur gemeester gericht en vertrouwelijk. Ieder, die de stukken ziet, zal het er mee eens zijn, dat dit geschikte menschen zijn. Inlichtingen zullen echter worden verstrekt, als ze worden gevraagd. Weth. Du Burck zeide, om misverstand te voorkomen, dat de vergadering niet door B en W. is bijeengeroepen, maar door den bur gemeester. Wanneer dit door B. en W. zou zijn geschied, zou spr. sterk tegen dit tijd stip zijn geweest en tegen het in strijd met de wettelijke bepalingen vaststellen van deze vergadering. Spr. was voor uitstel. De heer Kramer onderschreef hetgeen de heer Groen had gezegd. De heer Groen lichtte nog toe, dat hij niet bezwaar had tegen de overschrijding van den wettelijken termijn, maar ook be zwaar zou hebben gemaakt tegen drie maa' 24 uur. Als grootste belang wordt door B. en W. het doorloopen van de administratie ge zien. Het is echter van meer belang, dat de gemeente een goede secretaris krijgt. Na nog eenige besprekingen, waarin uit kwam, dat men zich niet met het standpunt van den voorzitter kon vereenigen, besloot men de beslissing in deze zaak uit te stellen. Er zal een vergadering worden uitgeschre ven tegen Woensdag a.s. £aatste Berichten (Ongecorrigeerd) TWEE WANDELAARS DOOD GEREDEN. Auto-bestuurder voorloopig vastgehouden. Zondagavond laat is op den weg tusschen Kessenich en Ophoven in België eenige kilo meters over de Nederlandscne grens een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door den hoofdinge nieur van den provincialen waterstaat in Limburg, ir. H. A. H. de Ronde uit Maas tricht, reed op den Maaseycker Steenweg twee personen aan, die vrijwel op slag wer den gedood. De slachtoffers zijn twee man nen van Belgische nationaliteit, waarvan de een 56 jaar en de .ndere 20 jaar oud is. De auto is in beslaggenomen. Ir. de Ronde is voorloopig vastgel.ouden voor het onderzoek. DE REDE VAN DE PRINSES VOOR HET RCODE KRUIS. Heruitzending door de N.C.R.V. Aan belangstellenden wordt medegedeeld dat hedenavond te circa 7.10 uur door de N.C.R.V. zal worden uitgezonden, de rede, welke H.K.H. Prinses Juliana Zaterdag 1.1. te Utrecht heeft uitgesproken voor het Roode Kruis. Stad en Omgeving Op den Helderschen weg door een achterop rijdenden auto ge grepen en doodelijk gewond. Op den Helderschen weg heeft Zaterdagavond omstreeks 11 uur weer een ongeluk plaats gehad, dat aan den 18-jarigen H. van Houten alhier het leven heeft gekost. Met zijn tweeën waren de verongelukte en een vriend des avonds na 10 uur op de fiets weggetrokken, om kampeerende een week end door te brengen. De jongens reden naast elkaar, geheel rechts van den weg. 't Zal ongeveer 11 uur geweest zijn, toen er uit de richting Koedijk een auto naderde met verblindende lichten. En juist, toen deze auto de twee fietsers zou passeeren, volgde een hevige klap, waarvan de inzittenden van genoemde auto echter blijkbaar niets ge hoord hebben. Ze reden althans door. Wat was er gebeurd? Een uit de richting Alkmaar komende auto reed de twee jongens achterop. Toen de be stuurder den tegenligger zag, verminderde hij zijn vaart, die volgens zijn zegden op dat oogenblik ongeveer 35 K.M. had be dragen. De bestuurder kon door de verblin dende lichten van zijn tegenligger zoo goed als niets zien en merkte de twee wielrijders Jas op het allerlaatste moment op, toen zijn wagen nog slechts 2 M. van de fietsers ver wijderd was. Meteen gooide hij het stuur naar links om, doch helaas, de auto greep den meest links rijdenden fietser, die zwaar gewond op den weg bleef liggen. Het bleek te zijn de 18-jarige H. van H. alhier. De automobilist keerde onmiddellijk om naar Alkmaar en waarschuwde de Alkmaar- sche politie, terwijl deze laatste de Bergen sche politie telefonisch op de hoogte bracht, omdat het ongeluk juist in de gemeente Ber gen had plaats gehad. Intusschen was ook de G.G.D. gewaar schuwd, evenals dr. Moolhuijzen, die zich terstond naar de plaats van het ongeluk be gaf. In den stroomenden regen wachtte men daar op de komst van een ziekenauto. Deze cwam echter niet, maar wel verscheen er een taxi met twee verpleegsters Aan een taxi lad men echter niets en onmiddellijk werd toen om een ziekenauto getelefoneerd, die 10 minuten later reeds ter plaatse was. Intusschen had men op de plaats van het ongeluk ongeveer 35 minuten moeten wach ten voordat deze ziekenauto er was. De ongelukkige wielrijder werd terstond opgenomen en naar het Centraal ziekenhuis vervoerd, waar hij gistermorgen is overle den, zonder dat het bewustzijn was terug gekeerd. ntusschen moet ons wees de vraag van het ïart: hoe werkt toch onze G.G D. Want wij meenen, dat er aan dezen dienst iets ha pert. Het moet toch niet kunnen voorkomen, dat men eerst een taxi zendt en pas later als het op de plaats van een ongeluk noodig blijkt om een ziekenauto telefoneert! Wij willen heusch niet beweren, dat de jongen bij spoediger overbrenging naar het ziekenhuis gered had kunnen worden, maar wel achten wij het wenschelijk, dat bij elk ongeluk terstond de ziekenauto uitrukt. Is die auto niet noodig, welnu, dan kan ieder, een zeggen„gelukkig". Is die auto wel noo dig, dan behoeft een patiënt niet langer dan noodig is, op den weg te blijven liggen. Vrijdagmiddag had in de Emmastraat een ongeluk plaats. Tien minuten later lag de Eatiënt al op de brancard in de ziekenauto, ►at was de juiste manier. Zaterdagavond was de ziekenauto eveneens 10 minuten na de aanvrage ter plaatse. De wagen had er kunnen zijn op het moment, dat de taxi er was. Nogmaals: er hapert iets aan den dienst. En dat mag niet! Een menschenleven is nog altijd te kostbaar, om het noodeloos te laten lijden. Trouwens, wat zou men er van zeg gen, als onze brandweer bij een brandalarm eerst eens per taxi ging kijken, hoe erg of het is en pas daarna haar materiaal haalde? Dan zou geheel Alkmaar schreeuwen over een onhoudbaren toestand! Maar de brandweer doet dat niet. Zij komt met haar materiaal en pas op de plaats van den brand zal het haar blijken, hoeveel en welk materiaal noodig is. Maar... het materiaal is er! Wat men bij de brandweer eischt, geldt in nog grootere mate bii den G.G.D. En daar om mag er aan dien G.G.D. nooit, maar dan ook nooit iets haperen. Het ongeluk op den Helderschen weg leert ons voor de zooveelste keer, hoe hoognoodig daar fietspaden moeten komen Gelukkig wordt daaraan gewerkt, maar zoolang er geen rij wielpaden zijn, dient men bij avond uiterst voorzichtig te zijn. Niet alleen de wielrijders, maar ook de automobilisten. „De bestuurder werd verblind door een tegenligger". Met andere woorden: hij kon niets zien. Zou het in dergelijke gevallen dan ook niet wenschelijk zijn, dat zoo'n bestuur, der in het belang van eigen en anderer vei ligheid even stopte? Of althans zoo ging rij den, dat zijn snelheid ten hoogste 10 K.M bedraagt? Een wielrijder rijdt in den regel met een gangetje van 12 15 K.M. Blijft een automo bilist bij verblinding gedurende weinige se conden beneden die snelheid, dan kan er van een aanrijding vrijwel nooit sprake zijn. En het tijdverlies van enkele seconden kan toch heusch niet zoo veel beteekenen. Tenslotte nog eens de spatborden van de fietsen In dit geval had de wielrijder geen wit sjïatbord. Of zijn reflector goed werkte, weten wij niet. En of bij een wit spatbord en een goedwerkende reflector de autorijder de fietsers had opgemerkt, is natuurlijk ook niet na te gaan. Maar toch zouden we er nog maals op willen wijzen, dat een wit spatbord in den regel zeer duidelijk opvalt. Welnu, wielrijders, neemt een wit achter spatbord. Het is in Uw eigen belang, voor Uw eigen veiligheid! NOG EEN AANRIJDING. Gistermiddag stopte de bestuurder van een taxi, komende van den Geesterweg bij de Bergerbrug voor een van den Geèstersingel uit de richting van het Gerechtsgebouw ko mende auto en wilde na het passeeren van dezen wagen doorrijden. Er bleek echter nog en tweede auto achter eerstgenoemde te rij den. De taxi kwam hiermede in botsing en beide auto's werden licht beschadigd. De oor zaak is vermoedelijk, dat de bestuurders elkaar niet hebben opgemerkt, daar de ruiten door den regen waren beslagen. De schade is onderling geregeld. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Gistermorgen te omstreeks kwart voor negen vond op den Ken nemerstraatweg ter ïoogte van den Heilooërdijk een aanrijding Maats vond tusschen een vrachtauto en een gewone auto. Beide auto's reden in de rich- ing van Heiloo, doch de bestuurder van de achterrijdende auto zag niet, dat de bestuur der van de melkauto zijn richtingaanwijzer naar links had uitgestoken met d^ bedoeling den Heilooërdijk op te rijden. Door de bot sing werden beide motorrijtuigen vrij ernstig beschadigd. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. OVERGEPLAATST. De heer J. D. Cox, inspecteur van het vervoer bij de Nederlandsche Spoorwegen, zal met ingang van 1 October wegens op heffing van de inspectie Alkmaar naar Maas tricht worden overgeplaatst. Bijna 20 jaar de heer Cox trad 1 April 916 als inspecteur te Alkmaar in functie leeft de heer Cox in Alkmaar de belangen van de Spoorwegen behartigd en zich als een welwillend ambteuaar doen kennen. Waar het mogelijk was, hield hij steeds in be haalde gevallen rekening met speciaie streek- Jelangen, waarin hij zich op uitstekende wijze had ingewerkt. Als toerist verkende de ïeer Cox vaak per rijwiel ons gewest, waar door hij uitstekend met de behoeften dér streek op de hoogte was. Het is ons bekend, dat de heer Cox groote verdienste heeft gehad aan het tot stand komen van de electrificatie der lijn Amster dam—Alkmaar, waarmede hij ons gewest een grooten dienst heeft bewezen. Aanvankelijk zou de heer Cox naar Amers- oort worden overgeplaatst, doch nu ook daar de inspectie zal worden opgeheven, is Maastricht hem als standplaats aangewezen. Wij hopen, dat hn ook aldaar een prettigen werkkring zal vinden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2