lüeec&edcht BIJDRAGE MEDISCH-HYGrENISCH Jbjoehm Rechtszaken Kantongerecht te Alkmaar. 'Publicaties Amstecdamsche ïBeucs van Maandag 20 Mei 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. w 1'/, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,4 m.M. te Torshaven. Laagste barometerstand 757,8 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Mei: Matige tot zwakke, later wellicht toene mende zuidelijke tot oostelijke of noord oostelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; kans op enkele regenbuitjes; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is de hooge druk nabij IJsland zich weer gaan herstellen. De de pressie, welke voor de Noorsche kust lag, trekt oostwaarts af, gevolgd door flinke drukstijgingen. Sinds Zaterdag steeg de druk over Frankrijk en later over centraal- Europa, zoodat zich ook daar een hooge drukgebied heeft gevormd. Tusschen deze beide maxima ligt een langgerekt lage druk- febied met ondiepe kerntjes over Denemar en, de Noordzee en ten zuiden van Ierland. Rond de depressie regent het hier en daar. In 't hooge drukgebied over centraal-Europa is het rustig weer met vrij heldere hemel. Over het geheele gebied bleven de temperatu ren nog beneden de normale waarde. In Groot-Britannië en Ierland, ons land, Frankrijk en zuid-Scandinavië werd het zachter. Er mag ten onzent nog oostelijke of noord-oostelijke krimpjende wind worden verwacht. De kans op kleine regenbuitjes blijft bestaan, in le temperatuur komt nog weinig verandering. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.22 uur licht op OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is gister avond tegen een manspersoon proces-verbaal opgemaakt. Hij is ter ontnuchtering aan hei bureau van politie in bewaring gesteld. GROOT NATIONAAL ZANGCONCOURS TE ALKMAAR OP 26 MEI EN 2 JUNI A.S. Bovenstaand concours hetwelk onder auspi ciën van den Bond van R.K. Zangvereenigin- gen in Noordholland gehouden zal worden en georganiseerd door het hier ter plaatse bekende Alkm. R.K. Gem. Koor, zullen bin nen Alkmaar veste een overweldigende druk te geven. Dit concours, gesteund door een uitvoerend comité van een tiental dames en heeren, met als voorzitter den heer V. P. Keijsper, geniet de volle medewerking van Alkmaars burge rij, gezien de zeer mooie prijzen, welke door de ingezetenen van Alkmaar zoo rijkelijk zijn geschonken. Deze prijzen zijn geëtaleerd in de hoeketalage van de fa. Bervoets, Laat, alhier. In onzen zoo bij uitstek mooien Stedelij ken Muziektuin zullen de zangkoren elkaar bekampen. Ruim 30 vereenigingen zullen wedijveren, waaronder verschillende uitko men in deh oogste eere-afdeeling. Voor zang liefhebbers valt er op de beide dagen nu iets te genieten, zoowel van dameskoren en hee renkoren als gemengde koren. Het is dus een afwisselend zangprogramma. Laat groot en klein, jong en oud, deze zangdagen in den Stedelijken Muziektuin be zoeken, de kosten zijn miniem laag gesteld. De kaartenverkoop wordt dezer dagen be kend gemaakt VERKOOP GROND AAN DEN FRIESCHEWEG. In bijlage no. 72 schrijven B. en W.: Mej. P. J. Bakker te 's-Gravenhage heeft verzocht voor zich of hare lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouw terrein, gelegen aan den Friescheweg, groot ongeveer 137 M2., voor den prijs van 1370 in totaal, ten einde daarop een woning te bouwen. Tegen verkoop van genoemd per ceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwijl de grondprijs in overeenstemming is met de prijzen, door de commissie van bijstand voor het grondbedrijf voor de bouwterreinen gelegen aan den Friescheweg in overweging gegeven. B. en W. bieden den raad een ontwerp besluit tec vaststelling aan. TOEZICHT BIJZONDERE SCHOLEN. B. en W. schrijven in bijlage ;no. 73: Bij besluit van 23 Mei 1929 (Gemeente blad nr. 1132) stelde uwe vergadering een regeling vast met betrekking tot 't verkenen van een bijdrage aan de besturen van bijz. scholen voor lager en voorbereidend lager onderwijs ten behoeve van het medisch-hy- giënisch toezicht. In die regeling werd de bijdrage per leer ling en per jaar vastgesteld op 0.75, welk bedrag bij uw besluit van 19 December 1932 met ingang van 1 Januari d.a.v. werd te ruggebracht tot 0.60, en bij uw besluit van 26 April j.L, te rekenen met ingang van 1 Januari 1935, tot 0.50. In verband met de herhaalde wijziging van het bedrag per leerling komt het ons ge- wenscht voor in de betreffende regeling niet meer een bepaald bedrag te noemen, doch dit te vervangen door een jaarlijks door uwe vergadering vast te stellen bedrag. B. en W. stellen den raad vóór een desbe treffend besluit te nemen. DE NIEUWE MEISJESSCHOOL TE BERGEN. De het vorige jaar in dit blad uitgesproken verwachting, dat deze school toekomst had, werd niet beschaamd. Dit bewijst zoowel de toeloop van leerlingen bij de opening in Seot 1934 als de aangifte en belangstelling thans. Deze belangstelling uit zich in wijden kring, speciaal ook in Alkmaar. Het blijkt juist ge zien om naast de moderne talen, met letter kunde, te onderwijzen door M.O. bevoegden, een ruime plaats te geven aan de specifiek „vrouwelijke" vakken: nuttige en fraaie handwerken, handenarbeid, teekenen en zang. Wie kort geleden op den schoolavond in „De Rustende Jager" te Bergen de uitvoe ring van de Sint Nicolaascantafe van Bern. Zweers heeft bijgewoond, heeft zich kunnen overtuigen hoeveel voor dit laatste vak al bereikt is. Dat ook de lichamelijke oefening niet wordt vergeten spreekt wel van zelf. Zooals reeds eerder werd vermeld, ligt het in de bedoeling in de hoogere leerjaren on derricht te geven in gezondheidsleer, kinder verzorging en eenvoudige administratie. Bo vendien verklaarde de heer Daalder zich be reid in de hoogste klassen onderwerpen te behandelen op het gebied voor psychologie en opvoedkunde. Men stelt zich voor elk winter halfjaar eènige voordrachten te organiseeren over kunst, geschiedenis en dergelijke. Reeds sprak de heer Dresch, archivaris te Alkmaar, voor de leerlingen over Oud-Bergen. Ook dit ligt geheel in de lijn van het streven der school de algemeene vorming van de meisjes tot haar recht te doen komen. SPELENDE KINDEREN. Kind aangereden. Gistermorgen circa elf uur kwam het 5- jarige zoontje van den heer van Veen uit een der straten van Tuindorp hollend op den Kennemerstraatweg nabij Ter Coulster om een bal op te vangen. Het kind keek links noch rechts en zag daardoor niet een auto, die in matigen gang naderde. De automobi list kon niet tijdig meer stoppen, zoodat een aanrijding onvermijdelijk was. Gelukkig liep het ongeval nogal goed afmet een lichte hoofdwonde werd het kind naar huis ge bracht. ELECTRISCH TREINSTEL UIT DE RAILS. Hedenmorgen half negen moest op het sta tionsemplacement een leeg electrisch motor rijtuig op een ander spoor worden gebracht. Het treinstel geraakte daarbij op een dubbel spoor en werd licht beschadigd. Het treinstel was bestemd voor de verbin ding met Haarlem. Gelukkig was het mogelijk onmiddellijk een ander electrisch motorrijtuig in dienst te stellen, zoodat de treinenloop geen vertraging ondervond. Het ontspoorde treinstel werd in den tijd van vijf kwartier weer in het juiste spoor gezet, EEN MOEILIJK WERKJE. Voor uitbreiding ontving de Wina's Bonbon en Chocoladefabriek in de Boterstraat een nieuwe machine, welke in het bekende pand naar de derde etage moest worden ge transporteerd. De moeilijkheid, deze groote machine op haar plaats te krijgen, was niet denkbeeldig, aangezien dit uitsluitend aan de voorzijde van de fabriek mogelijk bleek. Op de bovenste etage van het 13 M. hooge pand werd een gat gehakt, waardoor na moei zame arbeid ten slotte, na een prachtig stukje takel-werk, de kostbare machine haar bestem ming bereikte. Een en ander had van de zijde van het pu bliek veel belangstelling. De politie had voor goede afzetting zorg gedragen, waardoor alles een vlot verloop kreeg. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten: Ie. van IJ. Slot, melkslijter te Den Helder, met benoeming van mr. Krabbe tot rechter commissaris en van mr. Schuurman tot curator; 2o. van E. G. Brouwer, openbare koop vrouw, buiten algeheele gemeenschap van goederen gehuwd met R. Tabak, den Helder, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter commissaris en van mr. Schuurman tot cura tor. LANDDAG BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Een openluchtspel. Zooals de bladen reeds hebben gemeld, zal Woensdag 22 Mei in het Gem. Sportpark te Alkmaar een Landdag gehouden worden door den Bijz. Vrijw. Landstorm, Verband Alkmaar. De burgemeester van Alkmaar jhr. F. H. van Kinschot, schrijft in zijn welkomstwoord in het programmaboek, hoezeer het hem ver- ïeugt, dat deze Landdag in zijn gemeente wordt gehouden, hoe hij met groot enthou siasme als lid der Gewestelijke Landstorm- Commissie aan de voorbereidingsplannen leeft medegewerkt, omdat hij met het doel van dit instituut: onvoorwaardelijke steun aan het wettig gezag, bescherming van Ko ningin en Vaderland, met zoovele duizenden in den lande, ten volle sympathiseert. Een groot aantal autoriteiten, ministers, com- mandenten van Land- en Zeemacht, van B V.L. en Burgerwacht, leden der Staten-Gene-- raal zal deze Landdag bijwonen en doorhur. hooge tegenwoordigheid aan deze demon stratie luister bijzetten. Bekend mag worden verondersteld, dat 's morgens te 8.30 de schietwedstrijden aan-, vangen, 11.15 heeft het défilé plaats van de talrijke deelnemers langs het Stadhuis, op het bordes waarvan de autoriteiten zich zul len bevinden. De Koninklijke Marinekapel zal in den stoet meemarcheeren. Om 2 uur wordt de Landdag officieel ge opend op het Sportpark door den voorzitter der Gew. Com., den heer S. M. Middelhoff. Hierna hebben atletiekwedstrijden plaats, waarna 3.30 de opvoering aanvangt van het openluchtspel „Als het moet''. Het is voor dit spel, dat wij de speciale belangstelling van onze lezers vragen, im mers het komt niet vaak voor, dat in Alkmaar een openluchtspel wordt opgevoerd. Hel komt ons daarom wenschelijk voor bij onze lezers in Alkmaar en omgeving dit spel te in- troduceeren. Na een proloog verplaatst het eerste ta fereel ons naar een propagandavergadering van den B.V.L., waar een eminent spreker het woord voert over het doel dier organisa tie. In het volgende zien wij hoe „als het moet" de B.V.L.'er huis en hof, ja zelfs bruid verlaat, om zijn plicht te vervullen, wanneer revolutionnaire groepen in opstand komen tegen het wettig gezag. Het is bruiloft op de boerderij, de zoon des huizes is in het huwe lijk getreden: een echte Hollandsche bruiloft, waarop 12 paren in oud-Hollandsch costuum eenige boerendansen uitvoeren, welke zijn in gestudeerd door mej. E. Margadant. Natuur lijk ontbreken de traditioneele harmonicaspe lers niet, evenmin als bekende bruiloftsliede ren. Een aardig stukje folklore! Doch de vreugde wordt plotseling ver stoord door de tijding, dat de B.V.L. is ge mobiliseerd en de bruigom wordt opgeroepen. In het volgende tafreel zien wij, hoe deze mobilisatie geschiedt. Een aantal B.V.L.-of- ficieren, eenige honderden manschappen en de Marinekapel, tot zelfs een escadrille legervliegtuigen werken hierin mede. In het vierde tafereel is de opstand door den B. V. L. onderdrukt en wordt de ge stoorde bruiloft als een dorpsch bevrijdings feest voortgezet, waarna de 11 provinciën en Oost- en West-Indië in karakteristieke kleedij ten tooneele verschijnen. Men ziet, een spel vol bonte afwisseling van woord, dans en zang, waarin de hoofd rollen vervuld worden door amateurtoonee- listen uit Alkmaar en omgeving en eenige honderden figuranten. De smaakvolle costumes zijn geleverd door de firma Helsloot te Amsterdam, ter wijl de grime, welke speciaal voor een open luchtvoorstelling bijzondere eischen stelt, verzorgd wordt door de firma Gerritsen uit Amsterdam. Een perfecte geluidsinstallatie zal zorgen, dat het gesprokene op het gehee le terrein duidelijk verstaanbaar zal zijn. Vermelden we ten slote, dat reeds de vo rige week een aanvang is gemaakt met het bouwen van het tooneel, waarop dit massa spel zal worden opgevoerd. De tooneelontwenper Ir. H. Thunnissen te den Haag heeft op ingenieuze wijze de groote moeilijkheid opgelost, op het groote, open sportpark een speelruimte te ontwer pen, waardoor het spel goed tot zijn recht komt. Ook met een vlotte decorwisseling is hierbij rekening gehouden. De decoratie van het geheel is opgedragen aan den heer Th Groothuizen, alhier. Wij verwachten inderdaad een groote scha re toeschouwers, wadftoe dé lage entree prijzen (bij voorverkóop bij den secretaris P. J. Oolders, Kerkplein 9 en bij de leden van den B.V.L. in en buiten Alkmaar nög lager) ongetwijfeld niet weinig zullen bij dragen. Bij hef Uitgeversbureau „Kuno" te Am sterdam verscheen van de schrijvers H. J. Kuyper en H. v. d. Noort een handboek voor terrariumkunde. Vooral in dezen tijd nu jongens zooveel belang blijken te stellen in aquariums en terrariums en al hun vrijen tijd aan hun kleine artis besteden, is een dergelijke handleiding zeker op haar plaats. Zij bevat een uitgebreide voorlichting op het gebied van aquarium- en terrariumkunde, meeren- deels berustend op eigen practische ervaring Het werkje behandelt de cultuur van siervis- schen en waterplanten, amphibiën, reptielen enz. van het zoetwateraquarium (inheemsch sub-tropisch en tropisch), het zeewater aquarium (inheemsch, tropisch) en het ter rarium (inheemsch). Het is met vele natuur getrouwe afbeeldingen ter verduidelijking geïllustreerd en de foto's zijn alle uit de kweekerij van siervisschen van den heer Kuyper. De schrijvers hebben een te hoog gaande biologisch wetenschappelijke be schrijving ontweken en als uitgangspunt den meer wetenschappelijken uitleg gekozen. In dit werkje is een beschouwing gegeven hoe de dieren verzorgd moeten worden en tot voortplanting te brengen zijn, waardoor de schrijvers hopen, de jeugd en ook de oude ren, die zich met aquariums en terrariums bezig houden, kennis bij te brengen van een deel van den ontzaggelijken vormenrijkdom der natuur. Wij twijfelen er niet aan of dit eenvoudige en toch zoo volledige werkje zal zijn weg wel vinden. Zitting van Vrijdag 17 Mei. Nog een kat in 'n vreemd pakhuis. De pas uit ver afgelegen streken gearri veerde en te Heiloo wonende timmerman Frederik J. had te Alkmaar in de voor wiel rijders verboden Kooltuin gefietst, wat aan de aandacht van agent Teitsma niet was ontsnapt. De goede man was wendoos, straatarm en te goeder trouw, dus nam de kanton rechter met 1 boete of 1 dag genoegen. Hou niet geheim waar U heen wilt. De breedsprakige tuinder Jan R. had, toen zulks noodig was, op den Rijksstraatweg te Limmen verzuimd kenbaar te maken, dat hij in kwaliteit van wielrijder voornemens was. van richting te veranderen, 2 boete of 2 dagen. Alléén het feit scheen juist te zijn. De veehouder Siinon L. uit Oude Niedorp had heel wat bezwaren ter tafel te brengen Vooreerst heette hij alleen Simon en niet Simon Joseph. Voorts was hij niet in 1914 maar in 1907 geboren en ten slotte was het onjuist, dat hij in den avond van 10 April te Oude-Niedorp zonder licht zou hebben ge fietst. Waar nu de dagvaarding dus met de opgaven klopte als tang op varken, meest noodwendig aanhouding volgen, opdat de verbalisant de gewenschte opheldering zou kunnen geven A.s. week voortzetting. De burgemeester van Abbekerk ging vrij van schuld huiswaarts. Ook de burgemeester van Abbekerk, de heer Jan Z., behoorde onder de „verdachte" comparanten, omdat hij volgens proces verbaal van majoor Tesebeld van Purmerend op een kruispunt van den Purmerenderweg de bocht te veel links had genomen met zijn- auto. Dit punt werd door den verbalisant be schreven als zijnde binnen de bebouwde kom, terwijl het uitzicht niet vrij was. Maar de burgemeester liet zich niet zoo direct kisten en had aan zijn ambtgenoot te Beemster burgemeester Kikkert om nadere inlichtingen verzocht en het bleek nu, dat de plaats der overtreding niet viel onder de bebouwde kom en het uitzicht wel vrij was. De burge meester voegde er nog aan toe, dat de rijks veldwachters stonden op de rechterweg- helft in de bocht en hij dus ook wel genood zaakt was geweest bij het nemen van die bocht naar links uit te wijken. De burge meester was dan ook zoo vrij deze bekeu ring tamelijk gezocht te achten. Waar echter dé zaak zoo dubieus was, volgde op voor stel van den ambtenaar vrijspraak. Een verzuim dat 5 kostte. De heer C. J. O., aannemer te Heiloo, had op 26 April als getuige moeten verschijnen van een aanrijdingszaak, doch hij bevond zich tt Haarlem met drukke besognes en dacht te laat aan zijn verplichting. Zijn optreden- viel echter in goede aarde en er werd niet meer dan 5 boete of 5 dagen opgelegd. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 17 Mei 1935. Overtredingen- van de Motor en R ij w i e 1 w e tJ. de J. te Zijdewind, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. A. J. R. te Wieringerwaard, C. J te Alkmaar, J. M. te Heiloo, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. J. H. te Amster dam, F. B. te Schagen, C. J. te Zijpe, W. K- te Akersloot, J. v. d. O. te Wieringermeer, P. J. v. d. G. te Heiloo, J. R. te Alkmaar. J. C. K. te Zijpe, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. B. te Schagen, P. J. de B. te IJmuiden, J. K. te St. Maarten, A. de W. te IJmuiden, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis. J. F. O. te Hillegom, J. v. d. L. te Hoofddorp, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. H. W. O. te Castricum, J. va-n- L te den Haag, C. L. K. te Velsen, P. L. te Gouda, P. de B. te Hilversum, J. C. J. te Amsterdam, M. F. te Den Helder, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. P. B. te Heerhu- gowaard, P. J. de B. te IJmuiden, S. H te Amsterdam, ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politie verordeningen^ de G. te Beverwijk, A. S. te Beverwijk, J. A. te Bolsward, W. P. de W. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. B. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. N. C. M. de J. 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van art. 424 van -het Wetboek van Strafrecht (bal dadigheid): P. de V. te Egmond aan Zee, 10 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van Wetboek van Strafrecht: A. S. te Wormerveer, A. L. te Alkmaar, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de Winkel- s 1 u i t i n g s w e tJ. B. te Zijpe, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van-de Visscherij- w e tJ. te B. te Warmenh-uizen, 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. J. te Warmenhuizen 4 boete of 4 dagen hechtenis. WINKELSLUITINGSWET 1930, S. 460. BURGEMEESTER en WETHOUDERS brengen ten algemeene kennis, dat aan het bestuur van de afdeeling Alkmaar der Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden, alhier, krachtens art. 9, 5e lid, der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, ontheffing is verleend van de be palingen dier wet, ten behoeve van een in het café „Central", Magdalenenstraat 22, alhier, op 20, 21 en 22 Juni a.s. te houden tentoonstelting van hoorinstrumenten enz., in zooverre dat deze tentoonstelling ook ge opend zal kunnen zijn op Donderdag 20 en Vrijdag 21 Juni a.s., des avonds van 8—10 uur. Alkmaar, 18 Mei 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1459 is opgenomen hun besluit van den 7en Mei j.1. tot wijziging van het besluit A ter uitvoering van de Motor- en Rijwielveror dening. Dit besluit is heden afgekondigd en gedu rende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Het is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijg baar. Alkmaar, 20 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. (Ontvaugen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 4 4 NecL-Indië 4 5'A Duitschland Idem met kettingverklaring BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. NederL Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleb. Steel CitLes Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie a Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak a Continental Oil a a a Shell Union a a RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat. Rubber Hessa Rubber a Oostkust ...ii. Serbadjadi Interc. Rubber a a a SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot a a Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific gNoteering per 50. j-Exclaim. 'Exdividend. 5 e Vorige koers 98% 98% 97% 97 17 20'/, 115V, 30V, 39®/g 75 105'/, 258/8 49»/, 60»/, 256VS 253 986/8 271/, §103/16 17% iVtt 218/-« «Vl6 173'/, 93'/, 88 18V, 12.10 178 45 162 1648/, 180 89% 13% 68/16 106'/, 65 91 29'/, 59 1% 4 31% 1358/, 1247. 135'/, 26 581/, pl.m. 1.30 98J-% 98J-% 97|-% 97J-% 17 198/s 39V, 26-25»/, 254 250 90-88 27 10£-8/w 16%-J IVlS 20%-j pl.m. 1.45 17'/, pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 249 98'/,-f 168/g 20f-% 249-8/, 98'/,-f 10£-8/l6 16è-9A« 26Vs 249|-50 96%.! 10i/i8-i 20% 208* 169-70 169-70 169.70J 42 162 1791-8? 89 127/g 6Ï-VI« 1058/,.6 65 90 30 59 318/, 1358/, 126 137 251/, 53 178J-8/, 1787,-9 6Vi6 1043-5* 104»/,-5 178J-80 6*Vi« 1048/,.5 PROLONOAT1F Vo '<fp 1- oer, 2 pCt. Heden 2 pCi WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige koers NIET OFFICIEEL New-York k°B.?«n gerJ?>a Parijs f 1 Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm M* J ,j Maand Italië 7.26'/, 59 44 9.72»* 24 99 47.75 32 45 37.50 36 55 20 177, 12.15 Koers op heden 2 uur 1.477* 7.26'/, 59.40 9.731/, 25.02»/, «f777, 32.40 37.40 36.40 20.17'* 12.17'/,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3