Prijsvraag Holland-Engeland! NORTH AMERICAN 10 FONGERS Dames- of Heerenrijwielen «pe'or "Jt hel Nederlandsch fj ,best 9esPeeld In den wedstrijd HOLLAND-ENGELAND? ORIGINAL MILD AMERICAN CIGARETTES vraae^'n'n 1 ^.w.rneen'ng «n antwoord op deze vraag op een velletje paper en zendt deze aan onderstaand adres in vóór 1 JU NI a... van den^Mvi?^Ili<!lng m?et worden gevoegd een opgave tekst,welke voorkomt opdevoorzljde van hetpak|e: NIEUW! NIEUW! Voor de beste inzenders worden beschikbaar gesteld. DOET ALLEN MEDE! Inzendingen aan: Advertentle-Bureau ENGERS FABER N.Z. VOORBURGWAL No. 250, AMSTERDAM. Onder motto: „VOETBAL." van Heel in elke league-club welkom zou zijn. Paauwe mag een tikje minder geweest zijn dan de twee anderen, meer dan een tikje was het dan zeker niet. Tenslotte onze voorhoede. Voor velen is die misschien een teleurstelling geweest Maar men moet niet vergeten, dat dj verde diging der Engelschen bijzonder sterk was Wij zelf vonden Mijnders na de rust zwakjes, omdat hij al te duidelijk demonstreerde, hoe zwak hij met het rechterbeen is. In de eerste helft daarentegen was hij uitstekend op dreef. Smit zwierf weer overal, waar hulp noo- dig was. Hij was niet zoo productief als een week geleden, maar zijn taak was ook veel zwaarder. Drok, op de rechtsbinnenplaats, bleek volkomen in staat, om mee te komen. Hij fungeerde als half, als Engeland in den aanval was, maar was op zijn plaats in de voorhoede, als de onzen aanvielen. Drok kan op een besten wedstrijd terugzien. Hetzelfde dient gezegd van Wels, die snel en zuiver was. In de eerste helft kreeg hij te weinig te doen, daarna toonde hij meer dan eens, hoe een Engelsche speler gepasseerd moet worden. Tenslotte onze hoop: Bakhuys. De arme jongen werd van het begin tot het einde be schaduwd, kreeg geen moment vrij spel en toch zag hij steeds kans, om zijn vleugels aan het werk te zetten. Bakhuys bleef ook nu de gevaarlijke man en het is misschien van de anderen verkeerd geweest, om steeds maar weer op hem te spelen. Iets meer va riatie had wellicht de Engelsche verdediging voor moeilijker problemen gesteld. Maar over 't algemeen: wij kunnen tevre den zijn. Ook al waren er geen bepaald sen- sationeele momenten, zooals een België— Nederland bijvoorbeeld zoo vaak toont. Meeningen van anderen. De Engelsche pers. Over het algemeen hebben de Engelsche Zondagsbladen volgens de Tel. het verslag van den strijd zoo'n beetje in een hoekje ge drukt. De eenige uitzondering op dezen regel vormt de „Sunday Dispatch", diie een kop over de geheele breedte van de pagina geeft, gevolgd door koppen als: „Men be taalt tot 18.om een voetbalduel te zien, dat door den regen werd bedorven". Het publiek was een vermakelijkheid op zichzelf, schrijft de verslaggever van dit ver slag. Het juichte elk goed staaltje voetbal luide toe, onverschillig door welke partij het ten beste werd gegeven. Wij waren wel bij zonder onder den indruk van de Hollana- sche prestaties. Er vond geen enkel dubieui incident plaats in de 90 minuten van den strijd. Toen ik Lotsy vroeg, aldus vervolgde de verslaggever, wanneer hij zijn boys aan het Engelsche publiek zou toonen, zei hij mij: Op elk tijdstip, dat men dit wenscht. Boyes was de held van den strijd. Male kan in de tweed j plaats genoemd worden, Hangood deed niet zoo goed werk als wij anders van hem gewend zijn, maar dat vindt vermoedelijk zijn ooi-zaak in het feit, dat hij veel arbeid moest verrichten voor Burrows, die niet vol deed. Richardson werkte erg hard, maar de bal rolde niet altijd zooals hij dit wenschte Anderiessen is een mooie speler, Halle is een keeper, die het Engelsche publiek ook gaarne zal zien. Hij deed schitterend werk. Met wat meer geluk. De „New? of the World" zegt. dat het Hollandsche team met wat meer geluk den strijd had1 kunnen winnen, maar „old1 Eng- land" had met datzelfde geluk twee of drie goals meer kunnen scoren. De Engelschen maakten veelvuldig gebruik van den langen pass, terwijl de Hollanders juist den bal in short passing over den grond speelden, een opmerkelijk contrast in stijl dus. Een andere opmerkelijke zaak was, dat Bakhuys zoo door Barker in bedwang werd gehouden, dat de 'Hollandsche middenvoor slechts eenmaal een kans kreeg om te scoren, welke kans door hem gemist werd. Daarna trachtte hij uit de onmogelijkste posities op doel te schieten. Het merkwaardigste evenwel was het schit terende doelverdedigen van den reus Halle. Als de Engelsche voorhoedespelers hem aan vielen ging er een gejoel op uit de menigte. Over het algemeen gesproken een prachtige wedstrijd, die slechts bedorven werdi door den regen en door slecht schieten van beide aanvalslinies. De „Daily Tel eg rap h" schrijft in haar Maandagochtendblad, diat de Hollandsche amateurs beter zijn dan men in Engeland vermoed heeft. Meestal js de bal, die men op het continent gebruikt zoo licht als een veer, nu was hij door den regen zoo zwaar als lood, een ideale omstandigheid dus voor dë Engelsche spelers. Het is daarom niet al te prettig voor het Britsche voetbalprestige, wanneer een team van amateurs van het puikje, dat wij aan beroepsvoetballers hebben met slechts 1—0 verliest. Eastham heeft niet voldaan. Dat hij het chargen van de tegen standers niet durfde trotseeren was een ge weldige handicap voor zijn collega's. Wor- rall was een groot succes in de Engelsche aanvalslinie, Richardson was geen ideaal leider van den aanval, Barker en de beide backs verdienen de meeste hulde. Van Hol land moet vooral keeper Halle genoemd worden, daarna Caldenhoven en Anderiesen. Deze drie zouden zich best weten te hand haven in Engelsch league-voetbal. Wij waren zeer onder den indruk, aldus de verslag gever van dit blad, van de vriendelijke verhouding tusschen de spelers van beide teams onderling, zoowel binnen als buiten het speelveld. Er deed zich geen enkel on aangenaam incident voor. ANDERE WEDSTRIJDEN. Goed zoo. H.V.V. en Willem II! Gisteren werden nog enk-le zeer belang rijke promotiewedstrijden gespeeld. In afdeeling II ontving H.V.V. het Dordt- sche O.D.S. en wist na een zeer spannenden strijd in het allerlaatste moment nog te win nen. Er is nu een extra wedstrijd HBS. H.V.V. noodig. De stand is: H. B. S. 4 2 11 11-8 5 H. V. V. 4 2 11 9-7 5 O. D. S. 4 0 2 2 8-43 3 In het Zuiden wist Willem II Roermond op eigen veld met 3—2 te klopfien, nadat het met de rust met 20 achterstond. Daar door zijn Willem U's kansen met minstens 100 pCt. gestegen. Middelburg won thuis van Palemig met 5—1, zoodat de Limburgsche club thans vrijwel kansloos is. De stand is: Roermond 4 2 11 8—5 5 Willem II 4 2 11 7—0 5 Middelburg 4 12 1 63 4 Palemig 4 0 2 2 5—12 2 Promotie-competitie derde klasse. Het degradeerende Hercules krijgt een mooie kans om zich te handhaven, daar de Utrechtenaren het op bezoek zijnde Vole- wijekers maar even met 5—0 klopten en nu volgens onderstaanden stand wel de beste papieren hebben. Hercules 3 1 2 0 72 4 D.W.V. 3 1115—43 Volewijckers 4 112 28 3 Promotie-comoetitie vierde klasse. Het zit Beverwijk in deze competitie wel mee. Wist vorige week A.P.G.S. van Amstel te winnen, thans werden de rollen omge draaid en klopte Amstel de politiemannen met 31. Beverwijk behoeft van haar restee- rende twee wedstrijden er slechts een gelijk te spelen om te kunnen promoveeren. Beverwijk 2 2 0 0 11—1 4 Amstel 3 1 0 2 4—7 2 A.P.G.S. 3 1 0 2 4—11 2 Alkm. Boys-Beverwijk 3-3. Een goede oefenpartij, die na een flinken voorspro atf, nog een ge lijk soe' ooleverde. De Alkmaarsche Boys speelden een ver dienstelijken oefenwedstrijd tegen de vierde klas-kampioene Beverwijk dat momenteel een zeer goede kans maakt om een plaats in de derde klas te veroveren De Beverwijkers beschikten over enkele in vallers en maakten aanvankelijk geen groo ten indruk. De rood-witte Alkmaarders, die een gedeeltelijk nieuwe opstelling probeer den, konden zich al vrij spoedig en betrekke lijk gemakkelijk een flinken voorsprong ver schaffen, waar het echter bij bleef. De bezoe kers konden zich, vooral na de rust, volko men herstellen en waren meestal de Alk maarsche aanvallers iets te vlug af, terwijl ze meerdere malen zeer goede aanvallen op zetten, die niet van gevaar ontbloot waren enjuist zooveel doelpunten opleverden om de béide punten nog te kunnen dee'en, al was dit dan ook in enkele gevallen aan minder sterk spel van de Boys-verdedigers te wijten Inmiddels hebben de Boys weer nieuwe hoop op de toekomst gegeven. Zoo zagen we bijvoorbeeld de back Slikker beter dan ooit te voren, nog even vlugger wegwerken en dan is hij ongetwijfeld een doelmatigen kracht. Zijn partner-invaller Hoogland, liet voor de rust zeer verdienstelijk werk zien, het was daarom jammer dat hij na de thee minder sterk speelde, zoodat de beide laat ste tegenpunten indirect aan zijn zijde kwa men. De nieuwe kanthalf Duinmayer liet, even als in zijn eersten wedstrijd voor de Boys, ook nu weer verdienstelijk werk zien en voor al in verdedigen is hij zeer stijg. Ook de linkshalf Licht zagen we vooral na rust beter dan ooit te voren. Dé spil Koster kon er ook zijn, doch hij wake er voor, zich niet te veel in den aanval te begeven, daar dit ook nu en vooral na de rust, de eigen ver dediging niet ten goede kwam. De Alkmaarsche aanval heeft goede met minder goede momenten afgewisseld. Het begin was veelbelovend, doch daar bleef het bij, Wat meerdere en betere combinatie zal de Alkmaarsche aanval zeker ten goede ko men. Nu de aanvallers weer eens in de oor spronkelijke en welbekende opstelling snee!- den, hadden we ook na de rust werkelijk meer verwacht, al geven we toe, dat het be haalde resultaat, vrijwel de juiste verhou ding weer geeft. Zooals reeds eerder gezegd, lieten de Be verwijkers zich aanvankelijk niet van hun goede zijde zien en we stelden ons de vraag, of dit werkelijk een kampioensploeg was, doch kregen daar al betrekkelijk gauw het antwoord op. werd voorafgegaan door een bloemenhulde, die Beverwijk in verband met het reeds eerder door haar behaalde kampioenschap in ontvangst had te nemen. Het was zoo doende al ruim half drie toen scheidsrechter Geervliet die verdienstelijk leidde, doch geen zware taak had het beginsignaal floot en we reeds dadelijk enkele Boys-aan vallen te noteeren krijgen, waarbij de rechts back van Beverwijk meende de Alkmaarders wat te moeten helpen, ten minste hij knal de geweldig hard op eigen doel, doch zijn teamgenoot onder-de-lat wist juist nog erger te voorkomen. Het Alkmaarsche overwicht duurde nog wat voort en de Beverwijkers kwamen slechts sporadisch in den aanval. Als het spel juist tien minuten oud is krijgt Kwadijk vanaf de rechtsbinnenplaats een goede kans en met een strak laag schot in den linkerhoek is de stand 1—0. Ook de gasten trachten het net te vinden, wat hen echter niet gelukt. Aan Alkmaarsche zijde gaat het beter. Slikker mag in het middenveld een vrijen trap ver werken. Een geweldig schot volgt, de Bever- wijker-doelman tracht uitloopend erger te voorkomen, doch Brouwer is hem te vlug af en het leder gaat in de linkerbenedenhoek (20). Nog nauwelijks zijn de gasten van de schrik bekomen of Kwadijk kan zich door de verdediging heen wringen en geeft den doelman geen kans, zooaat de gastheeren reeds vrij spoedig een nuttigen 3O-voor sprong bezitten. Dan schijnt Beverwijk te ontwaken en wordt het spel wat meer verdeeld. De gast heeren geven echter niet thuis, al kan Hoog land een paar maal slechts ten koste van een hoekschop redden. Ook de Alkmaarders blij ken plotseling schotloos, al geven we toe, dat de kampioenen zich langzaam maar ze ker keurig weten te herstellen. Nog vier mi nuten zijn te spelen als een Beverwijk-speler plotseling kan doorbreken, Slikker te vlug af is, Keesen tracht nog uitloopend erger te voorkomen, doch het schot gaat laag in en de achterstand is verkleind tot 3—1. Op nieuw denken we de Beverwijkers te zien scoren, als Keesen een lastig schot ten deele kan keeren, doch het leder gaat van dichtbij over. Dan een goede aanval van de Grand, een verre harde voorzet en Indri laat een strak hard schot juist over de lat verdwij nen. Nog kan Keesen een corner keurig ver werken en breekt enkele oogenblikken later de rust aan. Na rust noteeren we dadelijk eenige goe de wederzijdsche aanvallen, waarbij tevens blijkt dat Beverwijk zich volkomen hersteld heeft. Eerst ontkomen beide doelen aan groot gevaar. Dan krijgt Hoogland den bal in het aangezicht, kan niet meer wegwerken, zoo dat Beverwijk de kans schoon ziet om den stand op 3—2 te brengen. Zouden de Boys hun voorsprong vergrooten? Boots krijgt een goede pass te verwerken, een hard schot volgt, doch de Beverwjjker doelman stopt keurig. Even later weet hij een hard schot van Brouwer soliede te verwerken, en een goeden kopbal van Kwadijk uit een voor zet van Duinmayer vangt hij keurig op. Aan den anderen kant gaat het gemakkelij ker. Bij een missen van Hoogland krijgen de gasten op rechts een corner te verwerken, die ten slotte hoog wordt ingeschoten (3—3). Na veel spanning breekt eenigen tijd later 't einde aan en zijn de punten netjes gedeeld. Bovenstaande ontmoeting werd vooraf ge gaan door een treffen van de N.H.V.B.-Gou- aen kruis-wedstrijden tusschen Alkmaarsche Boys III en Oudorp I, waarbij laatstgenoem de ploeg vooraf eveneens een bloemenhulde in ontvangst had te nemen in verband met het door haar behaalde kampioenschap, waarop we in onze editie van morgen nog nader zullen terug komen. De Oudorpers schijnen in de Gouden Kruis-wedstrijden groote plannen te koeste ren, want ze wonnen nu maar liefst van de Boys-reserves met 72. Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Door de A. S. V Victrix werd Zondag een trainingsrit gehouden, welke, gezien het slechte weer van de laatste weken, onder tamelijk gunstige omstandigheden iplaats heeft gehad. De sterke wind bemoeilijkte het rijden en daarbij kwam nog, dat door sommige ge deelten slecht wegdek verschillende renners lekke bandjes kregen en zoodoende uitge vallen zijn. Opmerkelijk was het goede rijden van W. Visser, die op de groote afstanden beste tij den maakt. Deze renner zal spoedig zijn kracht moeten meten met de A klassers. A Klasse 50 K.M.: 1 J. Pronk 1 uur 27 min. 5 sec. 2 G. Oukes, 3 J. Serpentie. B Klasse :0 K.M.: 1 W. Visser 1 uur 27 min. 2 S. Looper, 3 Gotfriedt. C Klasse 32 K.M.: 1 J. de Bood 1 uur 6 min., 2 K. Küsch, 3 J. v. d. Sluis. Junoren 16 K.M.: 1 J. Bruin 38 min. 2 sec., 2 C. Zoeter, 3 N. Min. WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag 19 dezer hield bovengenoemde vereeniging een trainings-tijdrace over 8 K.M. Er is snel gereden zonder pech of inci denten en de strijd had qen vlot verloop. De uitslag was als volgt: A Klasse. 1 J. Beeldman, Bergen, 13 min. 42 sec., 2 J. Homan, Alkmaar, 14 min. 3/5 sec., 3 J. Bouwman, Alkmaar, 14 min. 49 sec., 4 F. Roobeek, Bergen, 14 min. 51 sec., 5 J. H. Mulder, Schoorl, 15 min. 2 2/5 sec., 6 J- Snel, Bergen, 15 min. 18 3/5 sec. B Klasse. 1 J. Dirksen, Heiloo, 14 min. 212/5 sec., 2 G. Stammes, Warder, 15 min. 20 1/5 sec., 3 G. Martin, Bergen, 15 min. 30 sec., 4 J. Drost, Alkmaar, 15 min. 48 sec., 5 J. Holle beek, Alkmaar, 16 min. 71/5 sec., 6 S. Brak, Stompetoren, 17 min. 12 sec. De Haan en Dames uitgevallen. C Klasse. 1 J. Frijn, Alkmaar, 16 min. 4/5 sec., 2 Mulder, Alkmaar, 16 min. 22 3/5 sec R. de Rover, Alkmaar, 17 min. 7 sec., 4 G. Briefjes, Bergen 17 min. 15 sec. O. G. TE NOORDSCHARWOUDE. Zondag had een ontmoeting plaats tus schen D. O. K. te Den Helder en Onder ling Genoegen te Noordscharwoude. Gereden werd een traject van 70 K.M: De uitslag hiervan was als volgt: 1. Jü. Kuiper, O. G. 1 u. 49 m. 30 sec.; 2. Buisman D. O. K. 1 u. 49 m. 31 sec.; 3. H. Quant, O. G. 1 u. 49 m. 35 sec.; 4. Hollander, D. O. K; 5. Van Wonderen, 0.0.6. H. Plomp, O.G.; 7. Tichgelaar, D.O.K.; 8. J. Renaud, O.G.; 9. P. Boon, O.G.; 10. Snijders, D.O.K.; 11. Kossen D.O.K.; 12. Zoon D.O.K. Het eindresul taat was, dat O G. overwinnaar werd met totaal 32 punten. D O.K. had 47 p. ZEIL- EN WATERSPORT- VEREENIGING UITGEEST. Tennis. OM DEN DAVIS-CUP. Nederland verliest van Japan. Waar ons dubbelspel Zaterdagmiddag eveneens verloren ging werd de stand NederlandJapan 0—3, zoodat ons land thans uitgeschakeld is van de Davis-cup- wedstrijden. DE ALKMAARSCHE TENNISCLUBS. De uitslagen van de competitiewedstrijden der Alkmaaische tennisclubs zijn: AlkmaarHeiloo IT.C-G. II 2—6. Heerenenkelspel: P. Schut verliest van Seveke 5—7; 3-6. P. A. Offers verliest van v. Hou turn 5—7; 6-3; 1-6. Damesenkelspel: Mej. A. Stroïnk verliest van mej. Fonkert 57; 6—2; 46. Mevr. M. Schut verliest van mevr. Nijhuis Gemengd dubbelspel: Mej. A. Stroïnk en P. A. Offers verliezen van mevr. Nijhuis en v. Houtum 16; 36. Mevr. M. Schut en P. Sohut slaan mej. Fonkert en Seveke 6164. Heerendubbelspel: P. Schut en P. A. Offers slaan Seveke en v. Houtum 6—4; 2—6; 6—1. Mevr. M. Schut en mej. A. Stroïnk verlie zen van mevr. Nijhuis en mej. Fonkert 5—7; V.V.G.A. II (Amsterdam)Alkmaar Heiloo II 08. Heeren-enkelspel: W Vastenhoud verliest van ir. Brouerius van Nidek 1—6; 3—6. J. Schut verliest van H. Keyman 1—6; 3-6. Dames-enkelspel: Mevr. Exmann verliest van mevr. Keyman 6—1; 4—6; 7—9. Mevr. Leur verliest van mej. R. Koppen 1_6; 4-6. Damesdubbelspel: Mevr. Exmann en mevr. Leur verliezen van mevr. Keyman en mej. K. Koppen 3—6; 46. Heeren-dubbelspel: Vastenhoud en Leur verliezen van ir. Brouerius v. Nidek en H. Keyman 3—6; 63; 26. Gemengd dubbelspel: Mevr. Exmann en Schut verliezen van mevr. Keyman en H. Keyman 26: 7—5; 68. Mevr. Leur en Leur verliezen van mej. R. Koppen en ir. Brouerius v. Nidek 4—6; 6—2: 7—9. ShofAlgemeene I 35. W. Spruyt verliest van v. d. Weterink 46; 1-6. J. Spruyt verliest van P. Soesbergen 1—6; 4-6. Mej. A. Apeldoorn wint van mej. J. Lelij 7565. Mej. R. Hanraads wint van mej. C. Klee- renkooper 2—6; 64; 6—4. W. Spruyt en J. Sprayt verliezen van H- Meyer en Reys 1—6; 4—6. Mej. A. Apeldoorn en T. Peet verliezen van J. Lely en mevr. v. d. Weterink 4—6; 3—6 Mei. A. Apeldoorn en W. Spruyt verliezen van C. Kleerenkooper en H. Meyer 16; 6—4; 5—7. Mej. R. Hanraads en B. Koster winnen van P. Soesberg en mevr. v. d. Weterink 36; 86; 7—5. EnkhuizenBe Quick 71. Heeren-enkelspel: N. Groen wint van J.J. Haasbroek 6—1,6—2. J. de Wit verliest van G. Kusters 2—6, 1—6, De beoordeeling geschiedt met medewerking van bekende Voetbal-Experts. De N. R. C. heeft, zooals gebruikelijk, enkele meeningen van competente der den ingewonnen en ditmaal trof haar vooral de groote overeenstemming in de algemeens beoordeeling van spel en spelei-6. De heer Herberts, voorzitter van de keuzecommissie van den Kon. Ni d. Voetbal Bond, was zeer tevreden ov^r het verkregen resultaat. Dit is in elk opzicht een eervol'e nederlaag; een schitterende baltechniek en prachtig positiespel leverden de Engelschen doch. we staan er ir.et onze ploeg niet mach teloos teeenover. Ondanks regen en gladheid van beide kanten technisch zeer knap spel. Maar de heer Herberts meent, dat door de geperfectionneerde techniek der Brit ten het natte terrein eerder in ons na deel dan omgekeerd was. De verandering op de links-buitenplaats aldus de heer Herberts bracht niet wat er van ver wacht was. Caldenhove was subliem en Drok viel niet tegen. In elk geval een uitstekend besluit van het Nederlandsch elftal in dit seizoen. De heer C. A. W. Hirschman, oud voorzitter der technische commissie: Een nederlaag die een gelukwensch waard is. Zeker, de Engelschen speelden beter, doch tot het slot wist de Holland sche ploeg er de spanning in te houden, wat een bewijs is, hoe uitstekend partij gegeven i6. De Engelschen spelen fijner voetbal dan de Duitschers, doch hun af werking van de aanvallen is minder. De scheidsrechter van den wedstrijd, dr. P. B au wens, uit Keulen, was vol bewondering voor hel prachtige vin dingrijke spel der Engelschen en voor het geweldige verdedigen der Hollan ders, die een zeer eervolle nederlaag le den. Het was een wedstrijd van 22 cor recte sportlui, zondereen wanklank; een vreugde om te leiden. Schitterend waren de Engelsche backs en de links-buiten, doch bewonderenswaardig de Neder landsche verdediging met Halle en Cal denhove als sterren. En tenslotte: „Er is geen sportiever en geen neutraler pu bliek dan het Amsterdamsche Wilt ge 'n bewijs? vervolgde Dr. Bau- wens tegen den Engelschen grensrech ter: Toen onlangs Duitschland in vol komen buitonspelpositie tegen Neder land het winnende doelpunt maakte, heeft het publiek er nauwelijks op ge reageerd en even later kregen de Duit schers weer applaus. De NederLandsche scheidsrechter, dr. vau Moorsel, vond den Enge'6chen linksbuiten de ster bij de Britten en Caldenhove bij de Nederlanders. De h -ele ploeg was goed, doch Mijnders viel tegen. De leiding van dr. Bauwens was voortreffelijk. Onze voorhoede kreeg b'iter weinig kans. Den oud-internationaal Anthoine van Renterghem, speler uit een grooten tijd van Volharding en H.B.S., herinnerde dit spel der Britten aan den glorietijd van het Engelsche amateursspel. Dat prach tige, soepele combineeren ej zuiver po- slüekiezen was een lust. Vooral de backs waren subliem. De uitslag was zeer g. ed, jammer dat Mijnders uit den toon viel, doch de rest van de ploeg speelde uitstekend. 1 o bekende internationale scheidsrech ter en journalist JohnLangenusuit Antwerpen, deelde ook zijn meening mede. Nederland is te feliciteeren met zoo'n resultaat. Hoogst eervol is het zoo te verliezen. Bakhuys viel iets tegen, schoot te vroeg en ook de linksbuiten was niet op dreef, anders was er nog we. meer te bereiken geweest. De ver dediging was subliem en vooral Halle en Caldenhove speelden een prachtige par tij. In de halftinie was vooral Anderies- sen zeer goed. Jack Burns, de leider van de Is- lingtons Corinthians, achtte den uitslag juist. De Nederlanders hadden hem en alle Engelschen verrast door hun tempo, doch vooral ook door hun uitstekende techniek. Hij meende, dat de Engelschen niet gegeven hadden, wat in Engeland van hen verwacht was. Het gladde veld, de natte bal en de uitstekende Neder- landsche verdediging droegen daartoe 7eel bij- Nederland bezit zeker een van de beste continentale ploegen, meende de heer Burns. In de Engelsche kleedkamer heersch- te een kalme stemming na afloop. Men was door het Nederlandsche tempo en ook door de beschaafde en technisch keurige speelwijze verrast, doch over het eigen spel niet voldaan. Men gaf echter grif toe, dat de eer hiervan toekomt aan de Nederlandsche verdediging, die uit stekend was. Het was volgens allen een uiterst faire kamp en daardoor, ondanks het kodde regenweer, een prettige wed strijd om te spelen. De wedstrijd. Watersport, Zondag heeft te Uitgeest de opening plaats gehad van het Uitgeester zeilseizoen. De uitsla gen luiden: B.M. C. klasse: 1. Cokawibran, eig. Tip (Z.O.), tijd 1 uur 32 min. 15 sec.; 2. Anna Wira, eig. N. v. Leeuwen (Z.O.), 1 u. 34 min. 31 sec.j 3. De Robbedoes, eig. Jb. Krom (Z.W.V.U.), 1 u. 35 min. 14 sec.; 4. N.V., eig. W. Vleeschman (Z.W, V.U.), 1 u. 36 min. 46 sec.; 5. Windjewaai, eig. D. Steinhauser (Z.W.V.U.), 1 u, 44 min. 51 sec. Gemengde klasse; 1, G. Willemse en als no. 2 Jb. Vliet, beide leden van Z.W.V.U. 6 M. B.M. Klasse: 1, Greta, eig. K. Starre- veld (Z.W.V.U.), tijd 1 u. 9 min. 25 sec.; 2. Anko, eig. J. Keeman (Z.O.), 1 u. 10 min, 52 sec.; 3. Pinitopé, eig. P. A. Kok (Z.W.V.U.), 1 u. 12 min. 12 sec.; 4. Rival, eig. Korstanje (Z.W. V.U.), 1 uur 12 min. 35 sec.; 5. Sjors, eig, Jb, Smits (Z.W.V.U.), lu. 13 min. 41 sec.; 6. Zwaluw, eig. A. Spijker (Z.W.V.U.), 1 u. 16 min. 6 sec.; 7. Blauwe, eig. C. Vrendenberg (Z.W.V.U,), 1 u. 17 min. 45 sec.; 8. Rapide, eig. Glandorf (Z.W. V.U.), 1 u. 18 min. 40 sec. Daar de wedstrijden verzeild werden uitsluitend in de Uitgeestermeer en dientengevolge uitste kend vanaf den starttoren te volgen war.en, was er ook van het publiek veel belangstel ling. 2-6; 2—6. 6-2; 1—6.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7