ASPIRIN HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL Qememtezadw SCHERMERHORN CASTRICUH Zenuwpijnen I' aatid Ae/pt- SCHAGEN 'fxouiMciaal 71tams OUDKARSPEL LANGENDIJK BOYENKARSPEL TEXEL is een bron van kennis over allerlei, dat in de vereeniging aan de orde is. Wij kunnen de lezing hiervan niet genoeg aan al onze leden aanbevelen. De prijs van 2.50 of 5 cent in de week is toch werkelijk niet hoog te noemen, voor wie belang stelt in alles wat er in onze beweging omgaat. Ook in 1934 werd het hoofdbestuur in andere organisaties vertegenwoordigd n.1. door den heer H. van Poelgeest in het Fede ratief Comité „Covavo", in de commissie „Brand in Stallen" van de Kon. Ned. Brand- weervereeniging, in de commissie „Coveve' voor verbeterd veevervoer. In de laatste commissie heeft ook de heer J. A. van den Akker zitting. Kol. W. van der Burg vertegenwoordigde ons in de Staatscommissie van advies inzake de Trekhondenwet, in de Centrale commissie voor de Filmkeuring en in de regeerings- commissie inzake Vivisectie. Mr. S. Rink heeft namens onze vereeniging zitting in het Wetenschappelijk Bureau voor Dierenbescherming te Amsterdam en in het Bureau Juridique te Parijs. De heer A. C. Rochat maakt deel uit van het algemeene bestuur der Tuchtunie. Mevr. J. C. van Poelgeest—Brand van dat van den Nationalen Vrouwenraad van Nederland. Het hoofdbestuur vergaderde in 1934 3 maal, terwijl het dag. bestuur geregeld één maal per maand bijeen kwam ter afdoening van zaken. De algemeene vergadering werc in Groningen gehouden en cioor vertegen woordigers van 30 afdeelingen bijgewoond. In de plaats van den heer R. H. Sauerbier, die niet herkiesbaar was, werd gekozen gen.- maj. J. H. G. Kappelhoff, Inspecteur der Kon. Marechaussee. Aan het eind van dit verslag gekomen is het mij een behoefte een woord van warmen dank te richten tot allen, die dit jaar weder ons streven steunden en wel in de eerste plaats tot justitie en pers, van wie wij veel samenwerking mochten ondervinden. Met moed en vertrouwen gaan wij de toe komst in. rustig willen wij verder werken, ondanks bezuiniging en financieelen nood Laten wij hopen, dat spoedig in dezen donkeren tijd het licht zal doorbreken en dat wij met reden ons 75-jarig bestaan feestelijk zullen mogen herdenken in de overtuiging, dat ddor ons toedoen veel aan het lot van de lijdende dierenwereld is verbeterd. Wij re kenen op uw aller medewerking! Den 23sten Mei vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den heer B. Meindersma. De gemeente is in de 2de klas geplaatst. Voorstel van B. en W. om met ingang van 1 Juni a.s. aan mej. M. Meijer op haar verzoek eervol ontslag te verlee- nen als onderwijzeres aan de o. 1. school. Werd z. h. s eervol veleend. Voorstel tot vaststelling van de pensioensgrondslagen van de gemeente ambtenaren in verband met de gewijzig- d jaarwedden. Deze werden z. h. s. vastgesteld tot de gewijzigde bedragen. Voorstel wijziging gemeente-rekening 1933. Werd z. h. s. gewijzigd naar een door Ged. Staten gedane opmerking. Voorstel af- en overschrijving, wijzi ging gem. begrooting en G. E. B. begroo ting, allen dienst 1934. Z. h. s. goedgekeurd. Voorstel wijziging verordening heffing vergunningsrecht. Het vergunnings recht houdt verband met den verkoop van sterken drank; de huurwaarde ge schat naar dezen verkoop werd gesteld op 175.waarmede de heffing van het vergunningsrecht verband houdt. Algemeen goedgevonden. Voorstel vaststellen besluit, dat het onderwijzend personeel der o. 1. school woonplaats heeft binnen de gemeente. Tn bepaalde gevallen kunnen B en W. voor een half jaar, wanneer het hun noodzakelijk voorkomt, toestemming verleenen om elders te wonen. De heer de Groot zeide zich met het voorstel te kunnen vereenigen, maar zou er aan toegevoegd willen zien, be houdens uitzonderingen door den raad te bepalen. Wethouder Los was daar niet tegen en zou vrijstelling willen verleenen voor ej- half jaar. Dit werd z. h. s. goedge vonden. Voorstel afwijzing reclames in zake straatbelasting. In geheime zitting werd hierover eene bespreking gehouden. Na heropening werd z. h. s. besloten afwijzend op de ingekomen reclames te beschikken. Alleen een reclame van P. Mantel werd ontvankelijk verklaard, aangezien reclamant buiten een bebouwde kom woont. Voorstel verlaging huur woning C. Konijn, tot een bedrag van 8 p. maand. Weth. Broersen stelde voor deze ver laging reeds te doen ingaan 1 Jan. 1935, wat algemeen werd goedgevonden. Benoeming onderwijzeres aan de open- bi.re lagere school. De voordracht be- 8'Ond uit de dames: 1. mej. Joh. Hoek- meijer te Alkmaar; 2. mej. A. Boeren dans te Westerland; 3. mej. A. G. Bak- h'r te Middelie. De raad begaf zich in comité ter be spreking van de voordracht. Na heropening werden uitgebracht op Pjsj. Boerendans 6 stemmen en o; mej. Hoekmeijer 1 stem. Alzoo benoemd mej. A. Boerendans te Westerland. "enoeming leden van het stembureau. Benoemd werden de heeren P. Mantel en B. Plugboer. Vaststelling kohier hondenbelasting dienst 1935. Z. h. s. vastgesteld. Aondvraag. De heer Oostwouder vroeg of iets kon worden gedaan voor de jeugdige werk loozen. De voorzitter antwoordde, dat de kos ten hiervoor te hoog worden en het Rijk hiervoor geen vergoeding geeft. Ook vroeg de heer Oostwouder wan neer de werkverschaffing stop wordt gezet. De voorzitter antwoordde van 31 Mei. Na bespreking werd bepaald deze open te houden tot 31 Juli. Weth. Broersen zou gaarne in den zo mer dc vergaderingen op avond zien ge steld. De voorzitter beloofde hiermede rekening te zullen houden. Weth. Los zeide dat door herhaalde malen lekken in de waterleiding de straat telkenmale moet worden opge graven en onvoldoende door het perso neel wordt gemaakt. De voorzitter antwoordde hier dikwijls op te hebben gewezen. Medé vroeg weth. Los naar het toe zicht op de werkverschaffing door den opzichter. Wel wordt toezicht uitge oefend op het op tijd aanwezig zijn, maar op het eigenlijke werk te weinig. De voorzitter dacht dat het toezicht voldoende was. De heer Mantel vroeg of nog uitkee- ring kan worden verstrekt uit het we genfonds, daar de straat door het ver voer van materiaal voor den prov. weg heel erg stuk wordt gereden. De voorzitter zeide dat hij daarop reeds heeft gewezen en vermoedelijk over 1935 nog een uitkeering kan wor den tegemoet gezien. Hierna sluiting. Vrijdagmiddag werd voor het eerst sinds vele maanden weer onder voorzitter schap van burgemeester Lommen een raadsvergadering gehouden. Ingekomen was een besluit van Ged. Sta ten waarbij voorloopig de nieuwe weg, loo- pende van Limmen tot den zeeweg Bakkum, gesloten zal zijn voor het publiek verkeer, tot na de officieele in gebruik neming in de maand Juni a.s. Door de kroon zijn goedgekeurd de aanvul lende besluiten op de suppletoire begroo ting van 1935, betreffende hondenbelasting en vermakelijkheidsbelasting en eenige klei nere heffingen. Punt 3. Vaststelling pensioengrondslagen gemeente-ambtenaren. Castricum behoort volgens provinciale beslissing in de klasse tusschen 5000 en 8000 zielen (6e klasse). De heer Spaansen (r.k.) verzocht kennis neming van zijn meening, dat gezien den ernst der tijden door de betreffende amb tenaren eventueel geen gebruik dient te wor den gemaakt van wettelijk aansprakelijke verhooging bij uitbreiding van het zielental. De burgemeester lichtte toe, dat van geen verhooging sprake kan zijn. Eerder van een verlaging vanwege de nieuwe regeling van pensioen en toeslag. De politiebewaking aan het strand zal voor oen a.s. zomer worden uitgebreid met drie personen. Aanmerkingen werden gemaakt door som mige raadsleden op een missive van den Bond van Directeuren van Keuringsdiensten op waren tot opheffing van den gemeentelij ken keuringsdienst. Men vreest voor inslui ping van minder gewenschte 'praktijken bij het opheffen van den Rijkskeuringsdienst, al thans opheffing van het Rijkstoezicht. Een uitvoerig debat met re- en dupliek werd tusschen B. en W. en den raad ge voerd omtrent het toepassen van de verorde ningsbepalingen betreffende het mogen plaatsen van zomerhuisjes op particulier ter rein. De raad was vóór soepelheid van toe passing der verordening. B. en W. wenschten de bouwverordening strenger te handhaven. Punt 4. Behandeling van het verzoek van den land- en tuinbouwbond afd. Castricum, om vertegenwoordigd te worden in het be stuur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Na re- en dupliek uitgesteld tot het a.s. najaar jij nieuwe behandeling van deze materie. Ter toelichting het volgende: Aanvankelijk bestond in de gemeente een commissie welke de aanvrage der tuinders om steun onderzocht en B. en W. hierover adviseerde. Deze commissie bestond uit deskundigen en heeft haar arbeid met veel toewijding en zelfstandigheid volbracht. De raad besloot onlangs deze commissie te ontbinden en de steunregeling in handen van Maatschappelijk Hulpbetoon te leggen. Maatschappelijk Hulpbetoon is een zelfstan dige instantie rekenplichtig aan de gemeen te. Het lijkt B. en W. niet juist een andere instantie hierbij in te schakelen en zeggen schap te geven over het verstrekken van steungelden door Maatschappelijk Hulpbe toon. Bovendien is verhooging van steungel den ten eenemale uitgesloten. Punt 5. Wijziging van de verordening tot heffing van de wegenbelasting. Een desbe treffend verzoek van Ged. Staten n.1. de wijziging in te trekken werd door den raad niet toegestaan. Zij blijft derhalve ge- ïandhaafd. Punt 6. Verzoek van de Politiehonden-dres- seerclub Castricum tot opheffing van de ver- loogde belasting. Bij stemming werd door den raad aangenomen voor den tijd van één 'aar, een wijziging in het ontwerp, waarbij werd bepaald dat aan hen, die inwoner zijn der gemeente en in het bezit zijn van een politiehond met geldig diploma, welke zij, blijkens verklaring aan den burgemees ter, ter beschikking stellen van de politie bij voorkomende gelegenheid, vrijstelling te ver leenen van belasting. Punt 7. Benoeming van vier leden der schattingscommissie, bedoeld in de wet op de Rijksinkomstenbelasting. Gekozen de hee ren H. Hemmer (aftr), G. Louter Jr. (aftr.), A. Hogensteijn (aftr.) en P. Beentjes (aftr.) Aangenortjen in punt 8 der agenda het verzoek van het R.K. Schoolbestuur tot het verleenen van gelden, bedoeld in art. 72 der -O.-wet 1920, zulks voor aanschaffing van janken. Nieuw in aanbouw zijnde straten wer den door den Raad gedoopt met de namen Pernéstraat en Brakenburgstraat, beide na men ontleend aan historische herinneringen van Castricum. Hierna ging de raad over tot het aanbren gen van wijzigingen in de bestaande politie verordening. Het komt, volgens prae-advies van B. en W. op het volgende neer Langs of aan straten papier of andere .voorwerpen als schillen van vruchten, afval Wie hieronder dikwijlT te lijden heeft, moet steeds er aan denken: het product van vertrouwen. van visch of vischwaren, brood en dergelijke tot verontreiniging aanleiding gevende voor werpen, weg te werpen, verspreiden of na weggeworpen te hebben laten liggen. Voorts verdient het de aandacht dat de be paling van art. 31 sub e thans niet meer toe reikend is en vooral niet, in tijden van ver kiezingen, omdat het begrip aanplakken niet meer bestrijkt alle middelen, waarvan de huidige verkiezingsreclame zich heeft mees ter gemaakt. Het eenig goed werkend middel is, hetgeen ook in andere gemeenten o.a. Alkmaar is toegepast, het strafbaar stellen van de voorbereidende handelingen voor het plak ken en kalken op verboden plaatsen, hetgeen alleen bereikt kan worden indien het vervoe ren of bij zich hebben van eenig plakmiddel enz. gedurende den nacht verboden wordt. Voorkomen kan een en ander worden in dien de volgende bepalingen worden vast gesteld 1. Art. 31 sub e te lezen als volgt: Op een aanplakbord of zuil, hetzij elders op of aan den openbaren weg of op eenige plaats van den openbaren weg af zichtbaar, eenig aanplakbiljet, papier, doek of eenig geschrift of drukwerk hoe ook genaamd, aan te plakken of te bevestigen. Dit verbod is niet van toepassing: a. voor zoover wordt gehandeld in over heidsdienst, dan wél krachtens door B. en W. schriftelijk verleende vergunning; b. voor zoover het aanplakken of bevesti gen op of aan eenig goed geschiedt door of met schriftelijke toestemming van den recht hebbende. 2. Tusschen art. 31 en 32 in te lasschen de volgende artikelen: Art. 31a. Het is verboden met teer, krijt, kalk, kleurstof, verfstof, of op eenigerlei an dere wijze afbeeldingen, letters, cijfers of tee- kens te maken: a. op den openbaren weg; b. op of aan op den openbaren weg zich bevindende of zichtbare boomen, palen, ge vels, ramen, deuren, muren, leuningen, hek ken, heiningen, schuttingen of andere voor werpen. Het sub b bedoelde verbod is niet van toe passing voor zoover gehandeld wordt door of met schriftelijke toestemming van den rechthebbende. Art. 31b. Het is verboden tusschen 10 uur namiddags en 6 uör voormiddags op den openbaren weg te Vervoeren of bij zich te hebben eenig pldk^bf' bevestigingsmiddel,' plakgereedschap, teer, krijt, kalk, of eenige ander kleur- of verfstof, eenig schabloon of ander voorwerp, bestemd tot het aanbren gen van afbeeldingeh, letters, cijfers of tee- kens. Dit verbod is niet van toepassing, wan neer kan worden aangetoond, dat deze voor werpen of stoffen niet zijn gebezigd bij, noch bestemd zijn voor handelingen, welke inge volge het bepaalde bij de artikelen .31 sub e en 31a zijn verboden. De heeren Spaansen (r.k.) en Hellinga (s.d.a.p.) drongen aan op strenge handha ving der bepalingen. Men wenschte echter wel, speciaal ten opzichte der verkiezingsre clame, gelegenheid te geven tot smaakvolle aanprijzing der candidaten, desnoods achter de ramen der woningen. Burgemeester zegde dit toe. Overwogen zal worden op eenige punten papiermanden in het openbaar te plaatsen. Verordening hierna aangenomen. Tevens aangenomen een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een leening ad 20.000 voor uitbreiding van gas- en elec- trische geleidingen onderverdeeld in de yol- gende posten: a. voor verzwaring van het gasbuizennet op het terrein van het provinciaal ziekenhuis f 500; b. voor uitbreiding van het gasbuizen- en electrisch niet, voor aanleg van aansluiting van het bouwplan Mient-Geelvinckstraat en Schoutenbosch-Breedeweg te weten: 1. Gasleiding: hoofdleiding 4000, dienstleiding 2500, meters f 3000; 2. Electrisch net: hoofdleiding 4000, ïuisaansluitingen 3000, meters 1500. c. verbetering van het terrein 1000, to taal 19.500, afgerond op 20.000. Voorstel tot vaststeling van de 10e süp- aletoire begrooting 1934, le suppletoire be- rooting 1935, benevens opmerkingen van ied. Staten, en tot slot het kohier wegenbe lasting 1935, plus behandeling van het voor stel van B. en W. ten opzichte van extrahulp aan werkloozen. (Steunverleening B). Zon der discussie aangenomen. Bij de rondvraag bespraken verschillende leden het „dansen" binnen de gemeente, „dans-vergunning", „dansverbod", „dans- excessen" en wat dies meer zij. Nieuwe ge zichtspunten, althans in „moaernen" zin, werden niet geopend. De burgemeester zette zijn meening en zijn gedragslijn uiteen en.... de zaak bleef zooals ze was! Hierna ging de raad over in besloten ver- gadering. Vrijdag vergaderde de raad. De voorzitter deelde mede, dat over de wenschelijkheid om de kermis van 8 op 4 dagen terug te brengen, de meening is ge vraagd van de „Hanze", Middenstandsver- eeniging en Algemeen Belang. Echter nog geen antwoord ingekomen. De heer v. Erp wil, indien het antwoord een der eerstvolgende vergaderingen binnen komt, dit voorstel overlaten aan het nieuwe college; doch dan geen maandenlange bestu deering. De voorzitter zeide, dat de nieuwe raad den eersten Dinsdag in September bijeen komt en er dan nog tijd genoeg overblijft om een besluit te nemen. De heer v. Nuland zeide, van tegenover gestelde meening te zijn; de zaak is te in grijpend om deze zoo maar af te doen. Inzake het besluit aanvulling geldleening 70000 voor de kanaalwerken werd be paald, dat deze gesloten wordt voor 4 1/8 pCt. met aflossing van 2000 per jaar en geheele opzegging van weerskanten met 6 maanden opzeggingstermijn. De bezoldiging van de gemeenteveldwach ters werd resp. vastgesteld op f 1752.50 en f 1685 netto plus vrije kleeding. De s.d.a.p. leden stemden tegen. Het voorstel van B. en W. inzake verzo°k van den R.K. Volksbond om verlaging van stroomprijs wordt, om bij de begrooting voor 1936 te behandelen, aangenomen. Naar aanleiding van een circulaire van het Nationaal Crisiscomité stelden B. en W. den raad voor een bedrag van 159.60 te ver leenen, berekend naar een gemiddelde van 76 werkloozen. Goedgevonden. Verzoek van de Commissie van uitvoering van den vleeschkeuringsdienst om reductie ten aanzien van garantie voor gasverbruik. Na discussies werd het voorstel van B. en W. om terug te betalen 42.67 over 1934 verworpen. Meerdere leden meenden, dat dit principieel niet te verdedigen was. Het verzoek van W. Schermer e.a. om be scherming tegen de zon op de biggenmarkt werd toegestaan, koster begroot op 175 (door afscheiding met ongebleekte katoen). Voorstel tot verkoop van terrein aan de haven aan ae N.V. W. F. Stoel en Zoon's Bouwmateriaalbedrijf te Alkmaar, pl.m. 1820 M*. voor 2000. Na eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Vastgesteld werd de suppletoire begroo ting 1934. Rondvraag. De heer Bakker merkte op, dat de s. d. a. p. en haar beweging meerdere malen als revo- lutionnair worden aangemerkt en geen ach ting voor het gezag hebben. Wij willen echter het gezag hoog houden. Spr merkte verder op, dat besloten was, om geen plakkaten te plakken buiten de ge plaatste borden. Het bleek echter thans, dat door de N. S. B. en de R.K. deze afspraak overtreden was. De voorzitter zeide, dat het ook hem spijt, dat dit is gebeurd. De heer Stam zeide, dat in het vervolg de R.K zich aan deze afspraak zullen houden en dat de nog zich bevindende restanten voor hun kosten zullen worden verwijderd. De heer v. Erp vroeg in verband met de demping van de Loet naar den directen uit1 gang van de perceelen aan de Bierkade. De voorzitter zeide, dat een ijzeren hek gemaakt zal worden met voor ieder perceel een uitgang of een gezamenlijke uitgang De heer v. Erp wilde verder de Loet tot de voormalige trambrug dempen, in verband met het verkeer. Wethouder de Vries zeide, dat dan de af spraak met Schippers in gedrang komt. De heer de Veer wilde de boomen op de Loet rooien. De heer v. Erp wilde verlaging van markt- gelden. Zoo mogelijk met ingang van 1 Jan. 1936. In Alkmaar, zoo zei spr., zijn ze ver laagd. Zal onderzocht worden. De heer v. Erp vroeg of er van het P. E. N. al een nieuw aanbod is ingekomen betreffende overname G. E. B. De voorzitter wilde zich hierover in het openbaar niet uitlaten. De heer v. Erp zeide, dat het stembureau 2 niet voldoet. Men kan zien wat men stemt. Hierover liepen de meeningen uiteen. Met de stemming voor de Tweede Kamer zal naar een nieuw stembureau worden uit gezien. De heef Orsel wilde verder verlaging huishuren, zulks in verband met een circu laire van den minister. Zal onderzocht worden. Hierna ging de raad in comité voor be handeling reclame aanslag voor het vergun ningsrecht. Begrafenisvereeniging „Helpt Elkander". Vrijdagavond vergaderde de onderlinge begrafenisvereeniging „Helpt Elkander" ten huize van den heer C. Vis, alhier. De voorzitter, de heer A. Jonkers, was verhinderd wegens ziekte, waarom de leiding dezer vergadering berustte bij den heer r Moeijes Fz. Aan het jaarverslag van de nog jonge ver eeniging ontleenen wij, dat het de bedoeling der vereeniging is, op de goedkoopst moge lijke manier de begrafenissen voor leden en niet-leden uit te voeren. Het ledental is gelijk gebleven, n 1. 109. De vereeniging heeft een maal dienst moeten doen. Er is een lid be graven, het eerste lid dat de vereeniging door den dood is ontvallen. Van de familie was een dankbetuiging voor de verzorging ontvangen. Opgemerkt werd dat de vereeni ging 2 jaar heeft bestaan, waarin slechts 10 cent per lid is betaald. Goedkooper is bijna niet mogelijk. De rekening en verantwoording wees uit, dat de ontvangsten 31.95 waren geweest, de uitgaven 19.50, hei batig saldo alzoo 12.45. Den penningmeester werd décharge ver leend.. Het aftredend bestuurslid, de heer F. Moeijes Fz. werd met bijna algemeene stem men herkozen. Op voorstel van den heer P. Jonker zal bij de begrafenis van personen beneden de 30 jaar, dit met witte handschoenen aan ge schieden. Ten aanzien van de kostenberekening voor begrafenissen besloot men na eenige be spreking, bij een begrafenis in de dorpen aan den Langendijk, buiten Oudkarspel 0.50 per drager extra te berekenen. Buiten den Lan génd'ijk is het 1 per drager extra. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen sloot de voorzitter de vergadering na er op te hebben aangedrongen, dat de leden elk voor zich, propaganda maken voor het win nen van nieuwe leden. Afschaffing alcoholische dranken. De afdeelingen Langendijk van de Ned. Vereen tot afschaffing van alcoholische dranken hield een ledenvergadering, waarin het overlijden herdacht werd van mej. A. J. Wouda, die lange jaren het penningmeester- schau van debe afdeeling heeft vervuld. Medegedeeld werd dat de heer K. Bierman als afgevaardigde naar het Langedijker Drankweer Comité was afgevaardigd, in de plaats'van mevr. de wed. A. OlieMelling. In de vergadering van het comité werd de heer Bierman tevens tot voorzitter gekozen Besproken werd de Blauwe Week, welke Donderdag a.s. begint. Het is de bedoeling, dat een auto vanaf Oudkarspel door den geheelen Langendijk gaat tot en met St. Pan- cras. Naar de sluitingsdemonstratie werden de heer en mevr. Langereis afgevaardigd. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering der Ned. Ver. op 2 Juni a.s. te Amsterdam te houden. Afgevaar digd werd de heer Jb. Rutsen, plaatsvervan ger de heer K. Bierman. Men besloot, deel te r.emen aan de provin ciale meeting te Beverwijk. Uitbetaling. Naar we vernemen zal de bloembollen- veilingsvereeniging „Westfriesland" 99 pet. uitbetalen. Een slapersdijk. Waarsch nlijk zal aan de Noordpunt van Texel, waar de duinen, zoo goed als geheel zijn weggeslagen, een z.g. slapersdijk wor den aangelega. Als dit geschiedt, zal 't werk door werkloozen worden uitgevoerd. Onthulling monument. Op Hemelvaartsdag zal te Den Burg de plechtige onthulling plaats hebben van het Esperanto-monument. Ruim een jaar ge leden werd tot den bouw hiervan besloten en de benoodigde gelden zijn thans gröo- tendeels bijeen. De onthulling geschiedt door den krjngvertegenwoordiger, die hot aan de gemeente Texel zal overdragen. Voor de onthulling zal een bijeenkomst van La Norda Stella gehouden worden in Pen's bioscoop zaal te Den Burg. 287. Maar opeens riep de zingende meneer verschrikt uit: „Ga je weg!" De ander keek uit zijn boek op en nu zagen ze allebei het zeemonster, dat vlak langs hen kroop. De beide badgasten waren zóó geschrok'-»n dat ze met den eerstvolgen- den trein vertrokken. 288. De schrik zat er bij de menschen zóó erg in, dat de heele badplaats leegliep. De hotels en eetuhzien hadden niets meer te doen en bleven leeg en verlaten. Overal hingen de kellners den heelen dag aan de tele foon, om hulp te laten komen uit Amsterdam, ten einde het zeemonster weg te jagen. '4

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7