SPORT EN WEDSTRIJDEN. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL JUooUiciaat Tlieuws Kilian-Vopel winnen het hoofdnummer. POLDER GEESTMERAMBACHT. (Oosterdijk en Molengeersen). Rekening 1934 cn begrooting 1935, BERGEN Een prachtige wielermiddag op de Alkmaarsche wielerbaan. Spannen de wedstrijden. ALKMAARSCHE SUCCESSEN. Het voorprogramma. Succes voor Jan Groot. De nieuwelingen in actie. De uitslagen van het voor programma. De koppelwedstrijd. De K. N.W. U. handhaaft zichl OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P. S. V. stevig aan den kop. Tennissen. LUCKY STRIKE (AMSTERDAM)— BE QUICK II (ALKMAAR) 1—7. Vriendschappelijke wedstrijd, gehouden op Hemelvaartsdag. De voorzitter dacht dat dit in verband met het honorarium, 25 per jaar, niet de moeite waard was. Na de behandeling der agenda wees de heer van de Reep op het gevaar, dat kinderen liepen bij het spelen bij de in aanbouw zijnde abdij. De voorzitter had juist vernomen, dat des Zondags er voortaan toezicht zou zijn, ook zou hij de politie hiervan ver ent jgen. Hierna sluiting. w In de zaal van den heer C. Vis te Oudkarspel vergaderden Dinsdagmid dag het bestuur en hoofdingelanden van bovengenoemden polder met een com missie uit den Ringpolder. De voorzitter, de heer Jb. Kroon Jbz., opende met een woord van welkom, in het bijzonder tot de nieuwe afgevaar lig- den van Oudorp en Warmenhuizen. De geloofsbrieven van den heer J Groot te Warmenhuizen werden in orde bevonden. Medegedeeld werd dat het bestuur heeft besloten om gasolie te gebruiken in plaats van stookolie. Het is veel zui verder en de prijs verschilt weinig. Er zal een inschrijving voor worden ge houden. De nieuwe duiker bij de machine is in orde gebracht en voldoet zeer goed. De kosten waren heel laag geweest: ruim 200.—. Aan de orde was hierna de rekening 1934. De heer Slotemaker adviseerde tot goedkeuring. De rekening van het motorgemaal sloot in ontvangsten op 21340.24, uit gaven 21593.98, nadeelig saldo 253 74. De rekening van den Oosterdijk gaf aan ontvangsten 11788.23, uitg. 10276.73, voordeelig 6aldo 1511.50; de rekening der Molengeersen sloot in ontvangsten op 10642.78, uitgaven 8162.85, voor deelig saldo 2479 93. Totaal waren de ontvangsten 43771.25, uitg. 40033.56, het voordeelig saldo 3737.69. De rekeningen werden aldus vastge steld. Naar aanleiding van de begrooting vroeg de heer P. Slot naar de lasten. De omslag van het motorgemaal wordt verlaagd van 3.25 op 2.80 per H.A., die over den Oosterdijk verhoogd van 0.75 op 1.— en van de Molen geersen van 0.25 op 0.45. Deze eerste verhooging is een gevolg, aldus deelde de secretarie mede, van een post van 2300 voor de vernieuwing van de brug te Broek op Langen dijk. De heer D. Swart (Ringpolder) juichte het streven van het bestuur naar ver laging toe, doch zal men niet gedwon gen worden te verhoogen, volgend jaar? Er kan niets gebeuren bij deze krappe begrooting. De voorzitter antwoordde, dat er wel wat „rek" in de begrooting zit. De pos ten zijn niet te krap geraamd. De uit komst zal wel meevallen. De begrootingen werden vastgesteld. Die van 't motorgemaal op een totaal bedrag van 18796.93, met een vermoe delijk saldo van 594.96; Oosterdijk op 8852.89, vermoedelijk saldo 595.37. Molengeersen op 7867.61, vermoedelijk saldo 318.83. Totaal 35517.43 met een vermoedelijk batig saldo van 1509 16. De voorzitter merkte op dat het be stuur van plan i6, de brug in Broek in orde te brengen en geheel te verbeteren. De hoofdingelanden gingen hiermee accoord. De heer P. Slot (Broek op Langendijk) dankte het bestuur V' or dit genomen besluit. Het was hard noodig deze ver beteringen aan te brengen. Het was geen brug voor het hedendaag6che verkeer meer. Goedgevonden werd den oud-molenaar M. van der Velde een toelage te geven ven 52 per jaar. De woning bewoond door den heer J. Moeijes, is aan de kanalisatie verkocht. Nu wil de heer Moeijes het terrein van den verbranden kopmolen koopen om te bouwen. Het bestuur stelde voor dit ter rein te verkoopen voor 0 40 per M2. Het terrein is 400 M2. groot. De hoofdin gelanden gingen met dit voorstel ac coord. Het bestuur werd gemachtig 1, de ma chines te verkoopen. De heer Van Wonderen vestigde de aandacht op een slechte duiker onder Oudorp. De voorzitter antwoordde, dat zal worden verzocht aan de Banne Oudorp om deze schuif in ordi te maken. De kosten van het onderhoud zijn voor de banne. De heer Borst wees op de inlaatpoin- pen bij de Reekerlanden. Deze zijn nog niet in orde gebracht door den polder Warmenhuizen. De heer Groot lichtte deze zaak nader toe. De Reekerlanden zijn verpacht deze iniaatpompen te onderhouden. De banne Warmenhuizen zou wel verbetering wil len aanbrengen en zou misschien de kos ten wel willen omslaan over de Reeker landen. Spr. vroeg hoe het moest als de ingelanden eens niet konden betalen. Blijven die voideringen dan ook prefe rent? De heffing op de Reekerlanden is een privilege. Kan daar zoo maar wat op worden gelegd? Geantwoord werd dat dit wel prefe rent is. Het bestuur zegde medewerking toe. Dan wilde de heer Groot de toezeg ging doen dat het in orde zal worden ge maakt door Warmenhuizen. De heer D. Swart vond het ..iet goed, ■d/dv polder de oninbare posten voor zijn rekening neemt. De voorzitter antwoordde dat men de kosten niet voor rekening kan laten van Warmenhuizen, welke polder alleen den omslag heft. Verdere interesse heeft die polder niet bij de Reekerlanden. Daarna sluiting. Dinsdagavond te 8 uur hield de Coöpe ratieve Leenbank alhier haar jaarlijksche algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer Kager. De balans per 31 Dec. 1934 en de rekening over 1934 werden door den heer Keesom, ac countant der bank, aan de vergadering toe gelicht. Aan een en ander ontleenen wij het navolgende. Balans bezittingen: kas 10557.66, uit staande voorschotten 138123.59, tegoed in loopende rekening van leden 18562.82, te goed van den bankier 6925.15, effecten 45165.78, eff.-koersverschillen 688.97, te vorderen rente: over 1934 666.08, over vo rige jaren 456.61, totaal 21146.66. Schulden: schuldig aan de Spaarkas 215549.67, reserve voor onzekere vorderin gen 370.20, reserve 3297.08, winst over 1934 1929.71, totaal 221146.66. In den loop van 1934 werd aan nieuwe voorschotten gegeven in totaal een bedrag van 25750 en aan terugbetaalde voor schotten ontvangen 13416, Uitgegeven werd in loopende rekening aan de leden een bedrag van 2379.35 en van de leden werd terugontvangen 4800. De saldos der spaargelden bedroegen op 1 Januari 1934 226522.49. In den loop van 1934 werd ingelegd 122404.73 en wegens rente bijgeschreven 6215.09. Aan spaargel den werd in totaal terugbetaald 139592.64, zoodat de saldos der spaargelden op 31 De eg Herbenoemd werden tot lid van het be- cember 1934 bedroeg 215549.67. stuur de heer N. J. Punt en tot leden van den raad van toezicht de heeren C. J. de Wit en P. J. Borst. Tot leden der financieele commissie 1935 werden gekozen de heeren Jb. de Waard, C. Liefting en T. van Diepen. Het aantal leden der bank vermeerderde in 1934 met 12 en bedroeg op 31 Dec. 1.1. 237. Het aantal in omloop zijnde spaarboek jes bedraagt ongeveer 750. Wielrennen. Zelden of nooit heeft het Alk maarsche publiek zulk een span- nenden koppelwedstrijd als die van gistermiddag gezien. Daar reden zeven koppels in de baan, die elkaar steeds .wantrouwden en die geheel aan elkaar gewaagd waren. Elke uitlooppoging, van welk koppel ook, werd onmiddellijk door het ge- heek veld beantwoord en daardoor kon er bijna geen sprake zijn van winstronden. Het kwam zelfs maar twee keer voor, dat een koppel een halve ronde uitliep: eerst, toen Wil lem Metz het veld verraste en plot seling demarreerde en later, toen v. d. Heiden hetzelfde kunststukje uithaalde. Beide keeren werd de achtervolging in alle hevigheid in gezet en hoe de vluchtelingen zich ook verzetten, er was geen sprake van, dat een winstronde genomen kon worden. Toch was er animo genoeg voor, om een ronde te nemen. Al direct stond er een pre mie op uit Bing's volksslagerij en later werd deze premie veranderd in 20 aan contan ten, bijeengebracht door het publiek op de verschillende tribunes. Beide premies bleven echter in Alkmaar, omdat de talrijke uitlooppogingen steeds mislukten. Talrijke uitlooppogingen. Inderdaad, deze koppelwedstriid is er een geweest, die van begin tot einde een aaneenschakeling bracht van jachten, alleen enkele keeren onderbro ken door een klassementsprint. En waar deze sprints tenslotte de beslissing moesten bren gen, was de strijd daarin buitengewoon he vig. De Duitschers Kiiian—-Vopel waren daarin ontegenzeggelijk de besten en met grooten puntenvoorsprong wonnen zij het hoofdnummer. Daarnaast eindigden vijf koppels zonder rondeverlies en alleen de Haarlemmers Fabel—v. Baak geraakten midden in den strijd een ronde achter. Zoodat er gedurende 360 ronden precies een ronde verloren werd door een koppel De twee Duitschers hadden trouwens no meer succes. In een omniumploegenwedstrij tegen het sterke duo van Houtvan Schijn- del waren ze zoo gelukkig, om in de klasse- mentrace over 5 K.M. de twee eerste plaatsen in te nemen en hoewel de achtervolging op zeer fraaie wijze door v. Hout—v. Schijndel werd gewonnen, was deze eerste voorsprong juist voldoende om te zegevieren. Die achtervolging was wel het mooiste on derdeel van den omnium. De Duitschers wa ren in het begin iets sneller, maar het Zui delijke koppel reed in een prachtig tempo, werd elke ronde een tikje sneller, had weldra den kleinen achterstand ingehaald en begon toen regelmatig in te loopen. Na 17 ronden was het gebeurd en de uitgereden Duitschers werden toen gepasseerd. Er waren nog twee wedstrijden voor profs in het voorprogramma. Allereerst een 50- ronden wedstrijd zonder klassementen, door Kuiper uit Julianadorp zeer mooi gewonnen. Kuiper reed zeer volhoudend en waar zijn grootste concurrent Fruitema in den eind spurt een zeer ongunstige positie kreeg, was Kuiper voor hem onbereikbaar. Fruitema had na veel strijd een ronde genomen, Kou mans deed hetzelfde even later en eindelijk Kuiper en Fabel ook. En toen Metz het pro beerde werd hij in het gras gedrukt en was toen natuurlijk kansloos. Ook Vluggen deed zijn best, maar kon zich niet van het actieve veld los maken, zoodat het genoemde viertal elkaar in den eindstrijd de zege kon betwis ten. In den afvalwedstrijd voor profs en onaf- hankelijken won v. d. Heiden voor zijn part ner Jazet en voor Adan. De strijd verliep heel regelmatig en het was alleen jammer, dat Metz al heel gauw een zeer ongunstige positie kreeg en daardoor al te spoedig werd uitgebeld. Hetzelfde gebeurde met Vluggen en Fruitema. De amateurs reden een 100 ronden-wed strijd. 't Werd een uitstekende koers, waarin zeer vinnig werd gestreden om een premie. Het sigarenmagazijn Hartland stelde n.1. twee baanbanden disponibel voor een winst ronde en de animo er voor was zoo groot, dat talrijke pogingen werden gedaan. Vooral Groot deed zijn best, maar hoe deze ook vocht, het gelukte hem niet, een ronde uit te loopen. Heyne zag eenzelfde poging mislukt, evenals Busman en Stehr. Laatstgenoemde reed op een moment zeer tactisch en het leek er op, dat hij samen met Bakker een ronde zou nemen. Waar Bakker echter zijn krachten wilde sparen en Stehr het trekwerk wilde la ten verrichten, daar liet Stehr zich zeer verstandig weer afzakken. Bepaald spor tief was dat niet van Bakker. Toen al de uitlooppogingen mislukt wa ren, moest de eindspurt de beslissing bren gen. Stehr zette die eindspurt al vroeg in, achtervolgd door Heyne en Groot. Heyne nam 2 ronden voor het einde den kop over en Groot bleef netjes aan diens wiel hangen, om in de laatste ronde sterk naar voren te komen en de race zeer verdiend te winnen. 't Was een der beste wedstrijden van Jan Groot op de Alkmaarsche baan. En eindelijk waren er nog een groot aan tal nieuwelingen, die om een paar medailles streden. Verreweg het interessantste was hier wel de sprintwedstrijd, waarbij de reeds door ons genoemde 16-jarige op fraaie wijze won. 't was Pronk, een renner met sterke beenen en een goeden stijl. De Alkmaarder reed in alle drie manches zeer soepel, rukte nim mer en won ,,a son aise". Steeds liep hij uit de tweede positie twee ronden voor het einde zijn tegenstander voorbij en. dan was er van strijd geen sprake meer. Pronk won alle drie sprints en de twee anderen kwamen er een voudig niet aan te pas. Nog wat meer wed strijdroutine en Pronk is een der snelste nieu welingen. De andere nieuwelingen reden twee series en een finale zonder klassementen. Na veel moeite werd gestart en toen de renners weg waren, ging het best. Wel kwamen er een paar valpartijtjes, maar ze liepen bestaf. Er werd snel gereden en het was alleen jam mer, dat de beide gebroeders Zandvoort zich niet geheel gaven. Zij hadden o.i. den strijd kunnen winnen, als ze iets vinniger geweest waren. Want beiden zijn sterk, hebben veel uithoudingsvermogen en een goeden stijl. Een volgende keer zullen ze zich ongetwij feld meer laten gelden. Wij laten thans de uitslagen van het voor programma volgen: Sprint voor nieuwelingen* le serie: 1 J. Pronk (laatste ronde 122/5 sec.); 2 H. Plomp; 3 S. Brak. 2e serie: 1 J. Pronk (laatste ronde 11 2/5 sec.); 2 H. Plomp; 3 S. Brak (gevallen) 3e serie: 1 J. Pronk (laatste ronde 114/5 sec.); 2 H. Plomp; 3 S. Brak (niet gestart). Totaal: 1 J. Pronk, 3 ptn.; 2 H. Plomp 6 ptn.; S. Brak, 3 ptn. Nieuwelingen series over 18 ronden, fi nale over 30 ronden. le serie: 1 G. Oukes in 4 min. 11 2/5 sec.; 2 A. Smit; 3 J. Zandvoort; 4 H. Oudshoorn; 5 A Prins. 2e serie: 1 J. Derksen in 4 min. 14 3/5 sec 2 H. Quant; 3 J. Tel; 4 B. Glas; 5 P. Zand voort. Finale: 1 J. Tel in 7 min. 27 1/5 sec.; 2 B. Glas, 3 G. Oukus. 100 Ronden-wedstrijd voor amateurs 1 J. Groot in 24 min. 122/5 sec.; 2 G Heyne; 3 H. Bol. Afvalwedstrijd voor profs IJ v. d. Heide; 2 H. Jazet; 3 H. Adan. 50 Ronden-wedstrijd voor profs: 1 J. Kuiper in 11 min. 22 sec.; 2 B. Koo- mans; 3 D. Fabel; 4 K. Fruitema (de overi gen een ronde achter). Omniumwedstrijd tusschen Kilian-Vopel (D.) en v. Hout-v. Schijndel (N.). a. Klassementrace: 1 Kilian-Vopel 3ptn.; 2 v. Hout-v Schijndel 7 ptn. b. Tijdrace over 1 K. M. (vliegende start): 1 Vopel in 1 min 12 sec. (lptn.); 2 J. v. Hout in 1 min. 12 1/5 sec. (2 ptn.); 3 v. Schijndel in 1 min. 124/5 sec. (3 ptn.); 4 Kilian in 1 min. 14 sec. (4 ptn.). c. Achtervolging: 1 v. Hout-v. Schijndel in 3 min. 50 2/5 sec. (2 ptn.); 2 Kilian-Vopel (na 17 ronden ingehaald) 4 ptn. Totaal 1 Kilian-Vopel 12 ptn.; 2 v. Hout- v. Schijndel 14 ptn. En zoo vangt dan na de pauze het hoofdnummer aan, dat zooveel strijd zou brengen in de baan en zooveel enthousiasme om de baan. Na de bekende voorstellingsronde starten de volgende koppels; Kilian—Vopel (Duitschl.), van Hout- van Schijndel, Metz—Adan, Jazet—v. d. Heiden, VluggenKoumans, Fabel—van Baak en Fruitema—Kuiper. Wat zullen deze veertien renners doen? Al heel gauw begint het koppel Metz— Adan te jagen en dat is het sein voor een hoog tempo van allemaal. Ook de Duitschers weren zich geducht, maar een ronde wordt er niet gewonnen. Maar ze hebben allemaal trek in een paar lamsbouten van Bing's volksslagerij en gunnen elkaar dit cadeautje niet! Metz vlucht plotseling weer weg, Adan neemt goed over en ze nemen een mooia voorsprong. Maar dan wordt de rest actief en vooral Kilian—Vopel daveren over de baan en weldra zijn de vluchtelingen inge haald. Zonder dat er winst- of verliesronden te noteeren vallen, komt het eerste klassement. De uitslag daarvan is: 1. Kilian—Vopei 4 ptn.; 2. Fruitema— Kuiper 3 ptn.; 3. v. Houtv. Schijndel 2 ptn.; 4. Vluggen—Koumans 1 punt. Direct daarna ontketent v. a. Heiden een jacht, maar de anderen volgen onmiddellijk en na 2 ronden is de poging al mislukt. Tal van pogingen worden nadien gedaan, maar steeds blijft het veld :tief en zoo mislukt elke poging, al is de strijd ook zeer hevig Intusschen is het t°mpo zeer hoog en na 100 ronden is nog steeds geen enkel koppel voor of achter geraakt. Doch dan probeeren Vluggen—Koumans hun slag te slaan, samen met de Duitschers en nu wordt alles neel spannend. Er komt een jacht, die alles vergt van de renners. En tenslotte verliezen F telv. Blaak 'n ronde Dan vliegt van Hout weg, opnieuw davert het over de baan. Maar weer mislukt de ja^ht, die prachtigen strijd gaf. Dan komt het 2e klassement met het vol gende resultaat: 1. v. Hout—v. Schijndel 4 ptn.; 2. Kilian—Vope; 3 ptn.; 3. Metz— Adan 2 ptn.; 4. Jazet—v. d. Heiden 1 punt Even zakt het tempo, maar v. d. Heiden brengt weer leven in de brouwerij. Direct volgt het veld en dus is de vluchteling direct ingehaald. Hij probeert het nog eens, weer volgen de anderen en weer mislukt dus de poging. Meteen is het dan tijd voor het der de klassement en waar allen zeer fel zijn op de punties. wordt de strijd weer fel. De uitslag is: 1. Kilian—Vopel, 4 ptn.; 2 Met2—Adan, 3 ptn.; 3. Vluggen—Kou- mans, 2 ptn.; 4. Fabe v. Baak 1 punt. Opnieuw is er rust. ondanks een aantal premies. Wel doet Metz een zooveels*e po- ging, maar \ie misluk natuurlijk opnieuw, omdat al'es te veel bij blijft. Maar dan v. d. Heiden. Hij vlucht snel weg, de Duitschers zetten na cn he. a 'ld ligt meteen uit elkaar Alles jaagt weer r al weer komt het veld bij.' En dankomt van Hout los! Het pu bliek voelt, dat er nu wat komt! Maar hoe de vluchteling ook rijdt, direct is alles op kookpunt gekomen en de poging nummer zooveel is al weer mislukt. En na 200 ronden is er nog steeds geen enkel koppel met een winstronde. We krijgen dan het vierde klassement: 1. Kilian—Vopel, 4 ptn.; 2. Vluggen— Koumans, 3 ptn.; 3. Metz—Adan, 2 ptn.; 4 Fabelv. Baak, 1 pt. Dan komt er een premie van 15 voor een winstronde. Weer is het v. d. Heiden, die het eerst een poging doet, maar de Duitschers gaan er achter aan, er voorbij en nu komt het groote gevecht. Het veld ligt uit elkaar, de kuip is boordevol geladen, de dynamiet springt en Lang duurt het gevecht tusschen de vijf hoofdkoppels met thans VluggenKoumans aan den kop. Het davert, 't publiek juicht en als dan eindelijk van Hout zijn rug kromt, is ook deze prachtige jacht op niets uitge draaid. Maar van Schijndel laat de rest niet op adem komen, vliegt weer weg, maar Metz en Kilian volgen direct en geen enkel koppel krijgt ook maar een kans om een ronde te winnen. 15 wordt dan verhoogd Het vijfde klassement brengt even ruet. 1. KilianVopel, 4 ptn.; 2. MetzAdan, 3 ptn.; 3. Vluggen—Koumans, 2 ptn.; 4. v. Hout—v. Schijndel, 1 ptn. De premie van 15 w< tot 20. E>e Duitschers willen de premie hebben, maar dat mislukt ook alEn hoe ieder voor zich ook vecht, er komt geen kans, om de pre mie te winnen. Daar is reeds het laatste klassement. ,1. Fruitema—Kuiper, 8 ptn.; 2. Vluggen— Koumans, 6 ptn.; 3. Kilian—Vopel, 4 ptn.; 4. Metz—Adan 2 ptn. De totaaluitslag luidt dan; 1. Kilian—Vopel, 23 ptn.; 2. Vluggen— Koumans, 14 ptn.; 3. Metz—Adan 12 ptn. Tijd 1 uur 26 minuten 17.6 sec. De Nederlandsche Wielren Unie meldtt Naar aanleiding van het schrijven van het Hoofdbestuur, opgenomen onder de officieele mededeelingen in Sport-Echo van 8 Mei j.1. hebben de navolgende vereenigingeni R. V, Alcmaria te Alkmaar, A. R. en T. C. Le Cham pion te Amsterdam, G. R, C. Excelsior te Gou» da, R. R. C. Feijenoord te Rotterdam, A. S. C. Gazelle te Amsterdam, A. S. C. Germaan te Amsterdam, A. S. V. Germania te Amsterdam, W. V. 's-Gravenhage te den Haag, H, S. V. De Kampioen te Haarlem, B. R. C. Kennemerland te IJmuiden, D. W. V. De Mol te Delft, A. S. C, Olympia te Amsterdam, R. C. Rotterdam te Rotterdam, A. R. C. Ulysses te Amsterdam, U. W. C. De Volharding te Utrecht, A. W. C. Voorwaarts te Arnhem, H. W. V. Voorwaarts te den Haag en W. Cl. Het Zuiden te Eindho ven aan het algemeen secretariaat schriftelijk medegedeeld, dat zij óf geen deel meer uitma ken van den N. W. B. óf dat zij nimmer toege treden waren. Bovendien ontving de N. W. U. officieel be richt van de A. S. C. Olympia te Amsterdam, dat de heer J. Vlottes Jr. afgetreden is alt be stuurder van den nieuwen N. W. B. Van de Rennersclub „.Rotterdam" werd een officieel schrijven ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de heer P. Koekkoek Sr. af getreden is als bestuurder van den nieuwen N. W. B. Voetbal. Ajax ontving gisteren het sterke P. S. V., waarvan het Zondag j.1. reeds verloren had met 4—1. Ook nu verloor Ajax, maar het was een strijd met veel sr.'nning. Tot 3 keer toe nam P. S. V. de leiding, tot 2 keer toe wist Ajax gelijk te maken, maar de derde keer was het mis. P. S. V. won door de sterkere aanvals- linie, die veel bewegelijker en schot- vat.rdiger was dan die van Ajax. Velocitas won ^huis met 4—1 van D. W. S. De Groningers waren positief sterker en pas toen het 3—0 stond, wist D. W. S. uit een strafschop tegen te scoren. De stand is thanc: P. S. V. 5 4 10 19—9 9 Go ahead 5 2 2 1 99 6 Ajax 6 3 0 3 7—8 6 Velocitas 5 2 1 2 96 5 D W. S. 7 0 2 5 3—15 2 P. S. V. heeft dus wel een zeer fraaie kans, al moet het nog eenige zeer lastige wedstrijden spelen (n.1. tegen Go ahead, Velocitas en D. W. S. uit!) Er kan dus nog van alles gebeuren, vooral als Go ahead Zondag van Ajax wint! Heeren-enkelspel; W. Vlieger verliest van J. Deetman 61, 26, 36. W. Meuwaen ver liest van M. Zwecdijk 36,46. Dames-enkelspel: Mej. Tr. Vlieger verliest van Mej. M. Postma 8—10, 6—4, 1—6. Mej. A. Vlieger slaat Mej. N. Blaauboer 6—2, 6— 1. Gemengd dubbelspel: Mej. A. Vlieger en P. Karsdorp verliezen van Mej. N. Blaauboer en M. Zweedijk 64, 16, 36. Mej. Tr. Vlieger en W. Meuwsen verliezen van Mej. M. Postma en J. Deetman 64, 26, 36, Heeren-dubbelspel: W. Vlieger en P. Kars dorp verliezen van J. Deetman en M. Zweedijk 4—6, 5—7. Dames-dubbelspel; Dames Tr. Vlieger en A, Vlieger verliezen van dames N. Blaauboer en M. Postma 46, 62, 16. Roeien. DE STUDENTENROEIWEDSTRIJDEN. Nereus wint het hoofdnummer. De roeiwedstrijden van gisteren op het Noordzeekanaal, de z.g. Varsity, hebben gisteren een spannend verloop gehad. Nereus won het hoofdnummer na een heftigen strijd tegen Njord, dat met één lengte geslagen werd. 293. Eindelijk was het weer licht geworden en nu ging Piet Prikkel behoedzaam naar het zeemonster toe. Het dier had echter zijn vrijheid teruggevonden en was nu erg wild. Bovendien was do stemming van het beest er niet beter op geworden na al die avon turen, die bet met Piet en Drein beleefd had. 294. Drein Drentel beproefde Inmiddels een anders manier om het zeemonster te vangen. Hij ging het dier zout op zijn staart leggen, maar deze keer hielp het niet, daar het blijkbaar geen goed zout was. Drein Drentel en Piet Prikkel begrepen, dat het zeemonster zich door niets meer liet weerhouden,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 13