Agenda De „Remavi" te Den Helder geopend. lüeet&ecuJit gANDElfcry. Stad en Omgeving. LIEFDES-DRAMA TE LOON OP ZAND. Provinciaal nieuws Een interessante tentoonstelling over het reddingwezen, de marine en de visscherij. WAT DE K.L.M. AANBIEDT. Jongeman tracht zijn vroegere meisje met een revolver dood te schieten Stedelijk Museum, ingang 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 2 Juni, van 106 uur in de Unie, tentoonstelling van schilderijen Bioscopen. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd' nummer Dame voor één dag; extra num mer Cohen en Kelly op zoek naar een baan tje. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hooidnummer De pa trouille des Doods (sens.); hoofdrollen Bo- ris Karloff en Victor Mac Laglen. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, tot en met Maan dagavond, hoofdnummer Om een men- schenleven (dram.); hoofdrollen Harry Baur en Inkynioff. Toegang boven 18 jaar. Dinsdagavond, Woensdagmiddag en -avond, half 8, reprise De vier Mullers. Toegang alle leeftijden. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Dt roman van een nacht (rom.), hoofdrollen Liane Haid, Gustav Diessl en Paul Kemp Toegang boven 14 jaar. Maandag 10 juni. (2e Pinksterdag). 2 en 6 uur, Sted. Muziektuin, concours N.-H. Bond van chr. harm.- en fanf. corp sen. volledig verwoest. In de stad Quetta, welke voor het groodLste deel met den grond gelijk is gemaakt zou een hope- looze chaos heerschen. Men vreest dat nog honderden menschen levend onder de puinhoopen van de stad liggen. Van de 300 patiënten welke opgenomen waren in het algemeene ziekenhuis van Quetta, zijn 200 aan de gevolgen van de aard beving bezweken. Een ooggetuige vertelt. Van Britsche militaire zijde wordt thans een officiëele lezing gegeven van de gevolgen van de aardbevingsramp te Quetta. Volgens een Britsch officier, die gis te'avond uit Quetta te Sidi arriveerde, b< draagt het aantal dooden alleen te Quetta 26000. Het is de vraag of de stad ooit nog zal kunnen worden herbouwd. De eerste aardschok (Vrijdag) duurde 30 seconden. De geheele binnenstad en de in de nabijheid gelegen dorpen ten zuiden van Quetta stortten er door in. Bovendien stortten ook de buiten de stad liggende gebouwen van den com missaris, van den gouverneur-generaal en van zijn staf en een ir de nabijheid liggend ziekenhuis in. Eveneens werd de wijk vernield, waarin zich de gebou wen van de militaire luchtvaart bevon den. Van al deze gebouwen bleef geen steen op elkaar. Aangezien de overige militaire gebouwen geen ernstige schade opliepen, kon het militaire commando onmiddellijk de leiding van het stads bestuur overnemen. Bij den eersten aardschok werd het grootste gedeelte der politie, ongeveer 160 man, gedood. Ook de gevangenis stortte ineen. Van de aldaar opgesloten gedetineerden wist niemand zich te red den. Ongeveer 2000 vrachtauto's waren den eersten dag in voortdurend bedrijf om de gewonden en overlevender te ver voeren. Tegelijkertijd werden door hon derden muilezelwagens van het leger de dooden buiten de stad gebracht. Duizen den inboorlingen werden in een nood kamp op de renbaan ondergebracht. Het Engelsche militaire lazaret behan delde den eersten dag ongeveer 3500 per sonen, hoewel het slechts een accomoda- tie voor 400 personen heeft. Nieuwe aardschok. Op het oogenblik worden ruim 50 000 menschen dagelijks verzorgd uit de le- gerproviand-voorraden. De verliezen der Britsche luchtstrijdkracht aan dooden bedragen 1 officier en 49 manschappen. Bovendien werd een kind van een offi cier gedood. Zaterdagavond hadden de troepen 2277 inboorlingen begraven. Aangezien de aardschokken bleven aanhouden en men voedselgebrek kreeg, za! de burgerbevol king in haar geheel naar elders worden ov-rgebracht. Gistermiddag om 3 uur volgde wederom een zware aardschok, die echter betrekkelijk weinig schade aanrichtte, omdatallesreeds was vrwoest. De electrische stroomvoor ziening kon Zaterdagavond weer worden hersteld. Hoewel de waterleiding ver nield is, weten pioniers de watervoor ziening in stand te houden. Cavalerie- en motortroepen houden de stad geheel omsingeld om kijklustigen, die reeds in grooten getale naar Quetta komen, op een afstand van de puinhoopen te hou den. Paniekstemming. Volgens de laatste schattingen be- .r ',agt het aantal dooden in het aardbe- vingsgebied van Quetta ongeveer 40.090. Te Quetta alleen zijn ongeveer 26000 menschen om het leven gekomen. Het aantal Engelsche slachtoffers bedraagt ongeveer 250. De Indische regeering deelt officieel mede, dat de geheele stad Quetta giste ren door militairen is ingesloten en dat wegens het gevaar van uitbreken van epidemieën al le overleven den de stad verlaten. De stad is met den grond ge lijk gemaakt en er bestaat geen hoop nog overlevenden uit de puinhoopen te bergen. Tot nog toe zijn 3000 dooden ge borgen en ongeveer 20.000 liggen nog be dolven onder de puinhoopen. De paniekstemming onder de bevol king werd gisteren vergroot door nieuwe aardschokken, die een groote bergstor- ting veroorzaakten, doch geen nieuwe menschenlevens meer eischten. Indische stammen uit de bergdorpen zouden pogingen tot plundering hebben gedaan, doch door Britsche bombarde mentsvliegtuigen op de vlucht zijn ge jaagd, AANSLAG OP PRESIDENT VAN URUGUAY. Slachtoffer licht gewond. Op de renbaan van Maronas te Monte video is gisteren een aanslag gepleegd op piesident Terra. Naar verluidt is deze licht gewond. De dader van den aanslag is gearresteerd. Hoe de aanslag geschiedde. Omtrent den aanslag op den president van Uruguya wordt nader gemeld, dat Terra zich na het eerste schot op den dader wierp en hem de revolver uit de hand sloeg. De dar probeerde te vluchten, doch werd door de menigte gegrepen en mishandeld. Hij probeerde zelfmoord te plegen, doch liep daarbij slechts een lichte verwonding op. Hij bleek te zijn de voormalige afgevaardigde Bernardo óarcia. AANSLAG OP DUITSCHEN GEZANT. Te Bogota in Zuid-Amerika. De Duitsche gezant te Bogota in Co- lumbia (Z.A.) is op een wandeling buiten de stad aangevallen door drie personen, die hem zoodanig mishandelden, dat hij het bewustzijn verloor. Zijn negenjarige zoon, die hem op de wandeling verge zelde, ging, nadat de aanvallers ge vlucht waren, hulp halen, waarna de gezant in een ziekenhuis werd opgeno men. Zijn toestand is bevredigend. De drie aanvallers zijn door de politie .ge arresteerd. Zaterdagmiddag had onder groote belangstelling van de zijde der autoriteiten, op het terras van het tentoonstellingsgebouw van de buitenhaven te Den Helder de offi- cieele opening plaats door Z. Exc. Deckers, van de tiendaagsche ten toonstelling op het gebied van red dingwezen, marine en visscherij, die is georganiseerd in verband met de a.s. onthulling van het monu ment voor het Nederlandsche reddingwezen en het borstbeeld van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik, welke plechtigheden, zooals wij reeds eerder hebben gemeld, Dins dag 4 Juni zullen worden verricht, door H. M. de Koningin. De tentoonstelling die in verband hiermede werd georganiseerd, heeft ten doel het Ne derlandsche publiek nader in kennis te brengen met ons reddingwezen en onze kustverlichting, en de marine heeft daarbij op waarlijk royale wijze medewerking ver leend. Daardoor werd, zooals de voorzitter van het tentconstellingscomité het in een voorwoord in het officieele programma uit drukte, een tentoonstelling bijeengebracht, zcoals er geen enkele nog gehouden werd, en zooals er buiten de marine-basis Den Helder ook moeilijk een te houden is. Daar de voorzitter van het dagelijksch bestuur, de Heldersche wethouder W. de Boer, door ongesteldheid verhinderd was, persoonlijk de bijeenkomst te openen, ge schiedde dit door den onder-voorzitter, kpt. ter zee H. Ferwerda. Deze wees op de.geluk- kige groepeering van deze drie belangrijke zaken: eenerzijds reddingwezen, anderzijds de visscherij, welke zich groepeeren rondom de marine. (REMAVI is de afkorting voor deze tentoonstel'ing). Het reddingwezen, bestaand uit het werk der reddingmaat schappijen, dat op deze tentoonstelling is vertegenwoordigd! Daarnaast neemt de kustverlichting een belangrijke plaats in; ook Roode Kruis en de luchtbeschermings dienst zijn er te zien in hun werk. De vis scherij is sinds jaar en dag voor Den Hel der een zeer belangrijke bron van inkomsten geweest. De inpoldering van een deel der Zuiderzee was oorzaak, dat ook in dit be drijf een inzinking kwam; maar juist voor Den Helder hoopte men op een opleving, toen tal van Zuiderzeehavens gesloten wer den. Helaas deden zich toen weer andere crisisoorzaken gelden, waardoor dit bedrijf na een aanvankelijke opleving, opnieuw in decadentie geraakte. Wil men van de vis scherij wederom een winstgevend bedrijf ma- cen. dan is steun van de regeering onvermij delijk. Mcge de regeering ten deze niet ach terblijven! Spreker bracht tenslotte een woord van dank aan allen, die opzet en uit voering mogelijk maakten, en verzocht ver volgens den minister, de tentoonstelling te willen openen. Openingsrede van minister Deckers. Met groot genoegen wilde Z. Exc. aan dit verzoek voldoen; ook hij wees op de symbo lische beteekenis van den naam REMAVI. Bij alle verschil in taak van reddingwezen, marine en visscherij (spreker zou bij de vis scherij willlen beginnen) is er één factor, die alle tezamen bindt, de zee. De minister wees op de moeilijkheden, waarmede de visscherij de uiterst belangrijke tak van ons volksbe staan, te kampen heeft, waardoor zij aan spraak heeft op ons aller steun en belang stelling. Wat de marine betreft wie Den Helder zegt, zegt ook de marine; geen tweede stad is er in ons land, waar zoo har telijk meegeleefd wordt met alles wat mari ne betreft. Daarom is het een gelukkige ge dachte geweest, dat de marine de gelegen heid krijgt, eens nader met het Nederland sche volk bekend worden. Immers, de schoonste bladzijde van onze geschiedenis hebben wij te danken aan de marine, en spr. hoopte, dat door deze tentoonstelling de belangstelling in de marine wordt vergroot, en de lust zal toenemen om de beste onzer zonen aan haar af te staan. Tenslotte het reddingwezen. Spreker acht het een eer hier te mogen getuigen van den eerbied, dien hij heeft voor de stoere redders, die dag en nacht gereed staan om hun me- demensch te redden. Het is een onverganke lijke eer geweest van Nederland, dat het reddingwezen is ontstaan uit het particulier initiatief, en dat het door ditzelfde initia tief instand wordt gehouden. In het vertrouwen op de verwezenlijking van deze drie factoren verklaarde spreker de tentoonstelling voor geopend. Wat er op de tentoonstelling te zien is. Tenslotte volgde hier nog een kort overzicht over de tentoonstelling, welke is gevestigd in een groote, voor excercitie-doeleinden ge bruikte loccis aan de buitenhaven. Een 33-tal inzendingen zijn hier bijeengebracht, waar bij zeer interessante. Het Loodswezen en de kustverlichting zijn vertegenwoordigd o.a. een gasboei en een draailicht, beide in wer king te zien. Verder een model van den Brandaris, verschillende lenzen, in gebruik op de onderscheidene vuurtorens langs de kust, een pharoline-gloeilicht-installatie, enz. Het Nat. Techn. scheepvaartkundig insti tuut te Rotterdam heeft verschillende boot modellen ingezonden, alsmede inzendingen op het gebied van haring- treil- en snurre- vaardvisscherij. Interessant zijn een tweetal luchtvaartmotoren van de handelmaatschap pij voor luchtvaart te A'dam, die een goed denkbeeld geven van de geweldige capaci teiten van deze motoren. De visscherij is uitgekomen met een bui tengewoon interessante inzending. Ook de stand van de onderzeedienst is uiterst belang wekkend. Hier ziet men o.a. een complete to ren van een uit de sterkte afgevoerde onder zeeboot, men heeft gelegenheid, door een persicoop te zien, terwijl op het gebied van bewapening de oude en de nieuwe tijd zijn vertegenwoordigd. De luchtbeschermings dienst geeft o.a. een overzicht van de aan valsmiddelen, waarover het luchtwapen be schikt. De Marine-luchtvaartdienst heeft twee groote diorama's, exposeert parachutes in open en gevouwen toestand, een opvouw bare rubber reddingboot, diverse modellen van marine-vliegtuigen. Het historisch scheepvaartkundig museum te Amsterdam koos uit zijn rijke inventaris eenige inte ressante teekeningen, platei, enz., op den Helder betrekking hebbend, benevens scheeps modellen uit de achttiende eeuw. De marine werf laat zien, welke reddingsmiddelen, werktuigen, enz. door haar worden ver vaardigd. In deze stand zijn nog verschillen de andere ondergebracht. Compassen, sex tanten, enz. Het Nederlandsche Roode Kruis doet zien het moderne ziekenvervoer in spoorwegcoupés, autobussen, autos en nog meerdere hulpmiddelen, waarover het be schikt. Met verschillende ervan wordt gede monstreerd. De Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschappij heeft op het plankier voor den ingang o.a. opgesteld,een motor- strand-reddingboot op wagen, bestemd voor station IJmuiaen-Zuid, en motor-tractor. Deze tractor duw', den wagen in zee, tot de rups- bandwielen oneer water staan; daarna rijdt de tractor achteruit en trekt door middel van de touwen de boot van de wagen. Er zijn nog verschillende feestelijkheden georga niseerd Zoo gaat Den Helder vol verwach ting de komende week in. De feestelijkheden culmineren in de komst der vorstinne en de inwijding van de beide monumenten die tot in lengte van dagen de daden der redders levendig zullen houden. Wij komen daar nader op terug. De tentoonstelling is ge opend tot 10 Juni. De WimpeltocJ' tijdens de „Remavi". Wij komen hier nog eens even terug op een onderdeel van de tentoonstellingsweek, n.1. de bekende Wimpeltocht op Zaterdag 8 Juni a.s. Het doel van deze tocht is als volgt: Men kan van drie verschillende plaatsen, naar eigen keuze te bepalen, starten, n.1. van het Monument op den Afsluitdijk, van de pont bij de Hembrug (Noordzijde) en van de Velserpont (Noordzijde). De daar op gestelde commissieleden stellen de(n) deel- nemer(ster) in het bezit van den eersten wimpel, waarna men een aanwijzing krijgt, waar de tweede wimpel te bekomen is, enz. De finish is in Den Helder, waar elke deel- nemer(ster) een smakelijke vischlunch te ser veeren in het Badhotel te Huisduinen en aan geboden door het tentoonstellingscomité, wacht. Bovendien ontvangt elke rijder en rijdster, die met het juiste aantal wimpels aankomt binnen den daarvoor vast gestelden tijd een fraai uitgevoerde bronzen plaquette, geleverd door de bekende firma de Geer en waarop voorkomt een afbeelding van het Reddingsmonument, dat 4 Juni door H. K. H. prinses Juliana onthuld wordt. De tijd, waar binnen de rit volbracht moet zijn, is zoo ruim gesteld, dat van een wedstrijd geen sprake is. Integendeel het geldt hier zuiver een toe ristenreisje. De inschrijving is opengesield tot Vrijdag, 7 Juni en kan geschieden door eenvoudig op de postrekening van de Robaver, no. 2905 een bedrag van 2.50 te storten met bijvermelding: Wimpeltocht Remavi Wat de visscherij biedt. Het Diorama, dat uitgaat van de afdeeling der Tentoonstelling voor Visscherij en Vis scherij onderzoek, stelt het Zeegat van Texel voor: een gedeelte van „de oude Helder" met de dijk en de kerk aan het Westplein, het Marsdiep, Texel met het witte kerkje van den Hoorn, een stuk van Texelstroom en varende en aan een steiger gemeerde botters; op den voorgrond een stuk dijkglooiïng en strand. Het doek is belangeloos geschilderd door Leon Senf Op den steiger en het strand bevinden zich alle voorwerpen, die bij de garnalenvisscherij dienst doen :een grocte kaar, de kookketel, het schepnet, de zeven, lidjes, enz. Het publiek bekijkt dit diorama vanaf een verhoogd platform, waarop tevens de garnalen- en visdivericoop plaats vindt. De muurvlakte achter dit platform geeft een collecte schilderijen van visschersvaar- tuigen te zien, gemaakt door de assistent van de Dienst voor de Zeevisscherij, den heer J. de Veen. De buitenzij van het platform wordt geflankeerd door een aantal modellen van visschersvaartuigeneen schokker, blazer, bom, e.a., afgestaan door verschillende parti culieren. Op het platform geeft een stel dia positieven een beeld van de ontwikkeling van de garnaal van ei tot volwassen dier. Het geheel is ontstaan door samenwer king van de Visscherij, het Visscherij-onder- zoek, Gemeentewerken Den Helder en ver schillende afdeelingen der Marine: Hr. Ms. van Speyk, Hr. Ms. Wachtschip, de Marine werf en het Torpedo-atelier, terwijl veel medewerking verleend werd door een der ambtenaren van Waterstaat en verschillende particulieren. De K. L. M. rondvluchten. Weet U het al? Tijdens de „Remavi" is de K.L.M. op de tentoonstelling èn in de lucht! Gedurende alle tien dagen staan de Fok kers klaar op „De Kooy" om rondvluchten te maken boven Den Helder en omgeving. Hoe vaak hebt U ai met verlangende blik ken de toestellen van den Marine-Luchtvaart dienst nagekeken, wanneer ze ter oefen vlucht gingen of genoten van de gastvoors'ellingen der Soesterbergers? We weten het wel, U koestert al lang den wensch óók eens in de wolken te zijn! De zeldzame gelegenheid om dien wensch te verwezenlijken doet zich nu voor. De K.L.M. verwacht U op „De Kooy" U kunt vliegen, zooveel en zoover U wilt. U kunt een korten tocht maken boven Den Helder om de huizen eens uit de lucht te be kijken en neer te zien op Uw medeburgers op een wijze die niemand kwaad kan maken, of een verdere reis ondernemen tot boven Zaandam of Texel, de Wieringermeer en den Afsluitdijk. Op weinig plaatsen is Nederland uit de lucht gezien zoo merkwaardig en zoo grootsch als juist in de omstreken van Den Helder. Van dit Noordelijkste puntje van Holland met zijn havens en vestingwerken kijkt men zuidwaarts langs de duinen en dijken ver langs de kustlijn; noordwaarts kijkt men over bet Marsdiep en Texel en ziet men de schuimende branding op de zand platen, waar de Heldersche redders zoo menigmaal heenworstelden door de golven naar een in nood verkeerend schip: oost waarts zijn de schorren en de luwte van de Waddenzee met meer zuidelijk de Wieringer meer en de dijk naar Friesland die den roem van de Nederlandsche ingenieurs verkondi gen. Dit alles is Nederland, ons waterland, op zijn mooist. Wat zullen we er verder nog over praten. U kunt zélf zien! Tienduizenden heeft de K.L.M. reeds den luchtdoop gegeven en in het afgeloopen iaar maakten 86.000 reizigers gebruik van de Europeesche en Binnenland- sche lijnen en den luchtweg naar Indië. Eén keer moet de eerste zijn. Hebt U nog niet gevlogen? Doet het nu! Komt naar „De Kooy" en maakt een rond vlucht per K.L.M. DE K 18. De commandant van de K. 18 seinde d.d. 1 Juni: Ware plaats 12 uur 21 gr. 55 min Z.B., 57 gr. 37 min. O.L., geen bijzonders, alles wel. Haar toestand zorgwekkenu. Zondagavond had te Loon op Zand (N.-Br.) op den Tilburg- schen weg nabij het landhuis „Beukenborch" een moordaan slag plaats. Omstreeks half 9 liepen op dezen weg de 21-jarige jonge man J. v. B. en het 21 jarig meisje J. B., beiden uit Kaats heuvel. Ze hadder. een tijdje met elkander „verkeerd", doch deze omgang was door het meis je verbroken. Telkens opnieuw probeerde de jongeman weer contact met het meisje te krij gen. Het meisje bieef echter wei geren. Toen zij gisteravond weer eeng meeningsvt-rschil hadden, hield de jongeman het meisje piotsei ng zijn revolver voor en schoot haar 3 keer in den rug, waarop zij ineen zeeg. Toevallig passeerende voorbijgangers wierpen zich op den dader, daar deze ook de hand aan zichzelf wilde slaan. De ornstandei s hiel den den jongeman vast. tot de gemeentepolitie aanwezig was. Het meisje is per zieke? auto naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Haar toestand is zorgwekkend. DE „NORMANDIE" IN TOPSNELHEID. De blauwe wimpel reeds bijna veroverd. Von boord van de „Normandië" dat zijn eerste reis naar New York maakt, wordt tremeld, dat het schip met record snelheid Ne-York nadert. Gemid deld loopt het een snelheid van bij na 30 knoopen per uur, De kansen voor de „Normandië" oin den blauwen wimpel te veroveren, zijn dus zéér gun stig. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Laagste barometerstand 747.6 m.M. te Valentia. Verwachting (geldig tot den avond van 4 Juni): Zwakke tot matige meest zuid-westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien met kans op on weer, weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Tusschen de vrij standvastige hooge druk ten noorden van IJsland en een optomende hooge druk in zuidwest-Europa strekt zich een reeks van lage drukgebieaen uit, waar van het belangrijkste ten westen van Ierland vrij stationnair blijft, terwijl daalgebieden zich over onze omgeving bewegen, waarbij gisteren plaatselijk onweer voorkwam. Behalve in oost-Du itschland is de lucht bijna overal zwaar bewolkt. Ook in het Kanaal is eenige opklaring te bespeuren. In oost-Frankrijk en west-E>uitschland valt nog regen; in Noorwegen regen en sneeuw, op de Britsche eilanden op ver scheidene plaatsen regen. In het noordwesten is de temperatuur gedaald. In Duitschland is de temperatuur merkbaar gestegen. Alleen aan de Noorsche kust en bij Ierland en het Kanaal waaien krachtige winden. De toevoer van vochtige lucht uit het zuid-westen en van betrekkelijk koude lucht achter de depressie om uit het noordoosten zullen voorloopig nog regenachtig weer veroorzaken bij onge veer normale temperatuur. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 9.36 uur licht op. HOOG- EN LA4GWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam. 4 6.05 6 32 2.33 2.52 5 6.47 7 10 3.09 3 29 6 7 25 7 47 3 46 4.05 HOOG- EN LAAGWATER 'IE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 4 602 6.29 221 240 5 6 44 7.07 2.57 3.17 6 7.22 7.44 3 34 3.35 BEWAKER PLEEGT DIEFSTAL IN VILLA. Zaterdagnacht is te Naarden een bewaker van een particulieren nachtveiligheidsdienst door een veldwachter op heeterdaad betrapt, toen hij in een tijdelijk onbewoonde villa diefstal pleegde. Hij had juist spaarpotten geledigd. De man blijft niettemin beweren, dat hij slechts op een inspectietocht was. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. AUTO TEGEN EEN BOOM. Een persoon gewond Gistermiddag tegen zes uur is op den Achterdijk te Moerdijk een personenauto, bestuurd door den heer Ottevanger uit Klun- dert, door het plotseling defect raken der stuurinrichting, in volle vaart tegen een boom gereden. Zijn dochter, die naast den bestuurder zat, vloog met het hoofd door de voorruit en bekwam een hersenschudding, terwijl zij bovendien door glasscherven ern stig aan het hoofd werd gewond. Zij is naar een der ziekenhuizen te Breda overgebracht. De auto, welke ernstig was toegetakeld, is weggesleept. VRAGEN AAN B. EN W. DOOR DEN HEER W. J. BULENS. In bijlage no. 80 worden door den heer W. J. Bulens aan het college van B. en W. de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het juist dat voor het schoonhouden der gemeentescholen een openbare inschrij ving plaats vindt? 2. Zoo ja, kan uw college mij opgeven het bedrag waarvoor is ingeschreven en werd gegund, alsmede het bedrag dat betaald werd, voor de laatste inschrijving? 3. Ontstaat daardoor eenerzijds verlaging van kosten voor het bedrijf Gemeentewerken of Onderwijs, terwijl anderzijds de post ge meentedienst M. Hulpbetoon wordt ver hoogd? 4. Mochten bovenstaande vragen door uw college bevestigend worden beantwoord, acht uw college het dan niet gewenscht, om voor te stellen zulks in verband met de economische crisis het system van in schrijving voor het schoonhouden der gem.- schofen te doen beëindigen? B. en W. hebben dezen brief als volgt be antwoord: Wij doen u hierbij de beantwoording toe komen van de door u bij brief van 7 Mei j.1. gestelde vragen, welke wij overeenkomstig artikel 24a van het reglement van orde voor de vergaderingen van den raad zullen pubü- ceeren. 1. Ja. 2. Hierna volgen de bedragen, waarvoor het schoonhouden van 1 Mei 1935 tot en met 30 April 1938 van eenige gemeentescholen is gegund, terwijl daarnaast zijn opgegeven de bedragen, waarvoor in het vorig driejarig tijdvak dit schoonhouden is gegund. 1. Nicolaas Beetsschool 1947 2340);

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2