Amslecdamscfie JHeucs Brochure Marchant Restauratie van de Groote of St. Laurenskerk. 11 „TOT VERWEER". N.V. v.h. Herms. Coster Zoon, JUovüidaal BERGEN AAN ZEE £ands en LANDBOUW-CRISIS-ORGANISATIE VOOR NOORD-HOLLAND. !BucqecÜjke Stand, r 4i(icfitfecicfitfH van Maandag 3 Juni 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V ff* HM» 17 o School B L. O. Victoriepark 1326 1326); 3. Lindenschoot 2100 2400); 4. nvmnastieklokalen Nieuwesloot en Schoolstr. 1350 1350); 5. Rochdaleschool 2160 (f 2880): 6. School Centraal 7e en 8e leer- 3. Inderdaad wordt door de verlaging der kosten van de aanbesteding bespaard op de kosten van onderwijs en wel een bedrag van bijna 1000 per jaar of, wanneer men let op de vergoedingen voor het bijzonder lager onderwijs, een bedrag van plm. 2000 per jaar. Er is ons slechts één geval bekend van een der vroegere aannemers van schoonhouden van scholen, die thans op steun van de ge meentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon is aangewezen. 4. Het systeem van inschrijving voor het schoonhouden van openbare scholen, dat iteds werkt sedert 1 Jan. 1924, is belangrijk goedkooper dan het aanstellen van school- schoonmakers in dienst der gemeente, wier belooningen (het gaat hier om personen, die reeds vóór 1924 in dienst der gemeente wa ren) bedragen tenminste 25.95, 27.90, 12.85 en 16.80 per week naar gelang van de scholen, waarbij zij werkzaam zijn. De omstandigheid, dat thans een derge nen, die tot dusver het schoonhouden van lokalen had aangenomen, thans te hoog had ingeschreven, dientengevolge heeft plaats ge maakt voor een ander en thans steun ont vangt van de instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, kan naar ons voorkomt geen aanleiding zijn tot verandering van het op zichzelf goed bevonden stelsel. Men zou n.1. eveneens moeten denken aan de mogelijkheid, dat een gegadigde kans ziet, ondersteuning te voorkomen juist doordat hem het schoon houden wordt opgedragen. De kans op voor ziening in eigen onderhoud, welke de een misschien verliest, zal de andere wellicht juist door de aanbesteding verkrijgen. De be antwoording van de vraag of het stelsel van aanbesteding al dan niet moet worden ge handhaafd, door deze omstandigheid te doen beïnvloeden, lijkt ons onjuist. B. en W. schrijven in bijlage nr. 83: De toestand van de Groote of St. Laurens kerk alhier eischt steeds dringender voorzie ning. Een reeds in 1929 door den minister van onderwijs ontwikkeld plan tot verdere restau ratie kon geen voortgang hebben, omdat het niet mogelijk bleek de kosten gedekt te krij- geen. Bijgevolg bleven de herstellingswer ken tot nu toe rusten. Aangezien verder uitstel van de restaura tie niet verantwoord is en de crisistijd in middels de kans op volledige beschikbaar stelling van de daarvoor noodige aanzien lijke bedragen uitsluitend door de N.H. ge meente, de gemeente Alkmaar, de provincie en het Rijk (Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen) ten zeerste deed verminderen, heeft de bovengenoemde minis ter zich, blijkens een ons in afschrift toege zonden brief aan Ged. Staten dezer provin cie, in verbinding gesteld met zijn ambtge noot van sociale zaken over de vraag, of het mogelijk zou zijn de restauratie verder in werkverschaffing uit te voeren. Laatstgenoemde minister heeft zich thans bereid verklaard te bevorderen, dat voor re kening van het werkloosheids subsidiefonds zullen komen alle loonen en met loonen ge lijk te stellen uitgaven ten behoeve van de ar beiders, die overeenkomstig zijn aanwijzing bij het restauratiewerk zullen worden ge plaatst. Alleen de overblijvende kosten, dat zijn in hoofdzaak die van materiaalaanschaf fingen, honoraria architect en opzichters, verzekering enz., zullen dan blijven ten laste van de partijen, die het eerste gedeelte van het werk geheel hebben betaald, t.w. de N. H. gemeente, de gemeente Alkmaar, de pro vincie en het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Van de kosten van voltooiing der restau ratie, welke eerst geraamd waren op 430.000 zullen genoemde vier partijen ge zamenlijk ongeveer 200.000 hebben te be talen, zoodat een bedrag van ongeveer 230.000 ten laste zal komen van het werk- loosheidssubsidiefonds. De verdeeling van het bedrag van 200.000 heeft de minister zich gedacht als volgt: kerkelijke gemeente ten minste 20.000 burgerlijke gemeente ten minste 60.000 provincie ten minste 60.000 het departement van onderwijs enz. ten hoogste 60.000 Totaal ƒ200.000 Omtrent de billijkheid van deze verdeeling geeft de minister in zijn voor u ter inzage ge legden brief een nadere uiteenzetting. De gedachte aan een beperkte restauratie, n.1. alleen van het choor en uitstel van overi ge werkzaamheden tot later is losgelaten. De restauratie zal als één geheel ter hand oioeten worden genomen. Overigens is het bedrag van 200.000 slechts globaal. Mocht het mogelijk blijken °nderdeelen van het werk achterwege te la ten of voorloopig aan te houden, dan zal dit naar het oordeel van den minister dienen te geschieden. De minister doet ten slotte een beroep op de medewerking der andere partijen, om door spoedige accoordverklaring met zijn voorstel mogelijk te maken, dat met de uit voering aanstonds wordt aangevangen. Met het oog op den zorgwekkenden toe stand van het Kerkgebouw, dat een der be langrijkste monumenten van Nederland is en de kans, dat een voor deze gemeente gun stiger aanbod in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden niet is te verwachten, stellen wij u, in overeenstemming met het bij de stukken gevoegde advies van de com missie van bijstand voor de financiën, voor, tot het plan van den minister toe te treden en het gevraagde bedrag van 60.000 be schikbaar te stellen. Een besluit tot wijziging van de gemeente- begrooting (kapitaaldienst) voor 1935 bie den B. en W. hierbij ter vaststelling aan. JUIST OP TIJD GERED! Zaterdagavond geraakte een 6-jarig jonge tje door het spelen in de Oudegracht. De heer van Houten alhier zag het toevallig en wist het knaapje nog juist te redden. VOORZICHTIG MET VUUR! Gistermiddag ontdekten twee wielrijders brand, terzijde van het rijwielpad nabij Bergen aan Zee in het zoo mooie gedeelte dennenboomen. Door het vlugge optreden van den heer Pot te Alkmaar werd het uit de dennen naalden opflikkerende vuur gedoofd en dit boschje werd ongetwijfeld gered. ONDERZOEK TOESTAND ERVEN STEIJNSTRAAT. In bijlage no. 79 stelt de heer Sietsma de volgende schriftelijke vraag aan B. en W. van Alkmaar: Ondergeteekende, A. Sietsma, lid van den Raad, verzoekt van uw college te mogen ver nemen, of de commissie tot onderzoek van den waterstaatkundigen toestand der erven aan de Steijnstraat, reeds is benoemd. Zoo ja, zijn B. en W. dan bereid, de com missie mede te deelen, dat zij prijs stellen op een spoedig onderzoek? Zoo neen, waarom is dan nog geen gevolg gegeven aan de ter zake door den Raad in zijne vergadering van 25 April j.1. (plm. 1 maand geleden) aangenomen motie? B. en W. hebben dezen brief als volgt be antwoord: In antwoord op uw bovenaangehaalden brief deelen wij u het volgende mede. Over eenkomstig het reglement van orde voor den gemeenteraad zullen wij vraag en antwoord in de bijlagen tot het verslag van 's Raads handelingen doen opnemen. De commissie tot onderzoek van den toe stand der terreinen aan de Steijnstraat is benoemd. Beide leden hebben dezer dagen hun benoeming aangenomen. Hoewel zulks bij de discussies in den Raad niet als een bijzondere wensch van den Raad tot uiting is gekomen, hebben wij uiteraard geen bezwaar, aan de commissie te verzoe ken, het uitbrengen van haar rapport zoo veel mogelijk te willen bespoedigen. In verband met het antwoord op de eerste vraag kan het antwoord op de derde vraag vervallen. EERSTE DRUIVEN. De heer J. D. Kloosterboer te St. Pan- cras heeft hedenmorgen aan de Alk- maarsche Exportveiling de eerste drui ven in dit seizoen aangevoerd. 1 TELEFOON-KOSTEN. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier richtte onlangs een verzoek tot het hoofdbestuur der P. T. T. strekkende de kosten van aanleg voor telefoonaanslui tingen in niet-automatische netten te verlagen van 25 tot 12.50 voor eens. H'erop mocht de Kamer heden een gun stige beschikking ontvangen. BADHUIS HET WITTE KRUIS KWEERENPAD. In het Badhuis van Het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Mei de navolgende baden genomen: Kuipbaden 181 (145); le klas Regenbad. 168 (149); 2e klas Regenbad. 662 (645); 3e klas Regenbad. 700 (661). Werkloozenbaden a 5 cents voor werkloo- zen en hun gezin gedurende de eerste 4 da gen per week. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alkmaar vestigt er de aandacht op, dat dezer dagen in deze gemeente reclame wordt gemaakt voor een instelling, genaamd „Superbe" te Baarle-Hertog, die bij inzending van een briefkaart z.g. laat mededingen met 5 door- fefourneerde loten in de Nederlandsche taatsloterij. Blijkens betrouwbare inlichtingen is deze reclame alleen een middel om menschen te bewegen foto's te doen vergrooten, hetwelk wordt gedaan met bijlevering van lijsten, waarvan de verkoop eigenlijk de hoofdzaak is; een en ander geschiedt door een in België woonachtig fotograaf. In verband hiermee vestigt de Commissaris van Politie nogmaals de aandacht op een in de dagbladen van 14 Maart 1935 opgenomen mededeeling van zijn ambtgenoot te Tilburg, luidende als volgt: De Commissaris van Politie te Tilburg, bij wien herhaaldelijk verzoeken binnenkomen ory inlichtingen betreffende „Superbe", wijst be langhebbenden er op, dat de „Superbe" niet is gevestigd te Tilburg doch te Baerle-Her- tog (België). Klachten of verzoeken om inlichtingen bcr treffende de „Superbe" dienen dan ook ge richt te worden aan den burgemeester vay Baerle-Hertog (België). SUCCES OP CONCOURS TE ZANDVOORT. Op het groot nationaal zang-concours voor Gemengde- en Mannenkoren tp Zandvoort behaalde het Schoorl's Ge mengd Koor onder leiding van onzen stadgenoot Corn. Jonker in de tweede r "Jeeling den Eersten prijs met 330 pun ten. Van de drie concoursdagen ziin er thans "twee voorbij en Schoorl's Ge mengd Koor staat op dit concours in pr.ntental thans het allerhoogst, hetgeen eer. succes te meer beteekent. Het gezongen verplichte werk was „Krysanten" van 01. Koop en het vrije werk „Morgen" van Fred. J. Roeske. In de procesverbalen wordt op zeer waardeerende wijze over koor ep diri gent geschreven. De jury bestond uit zeer bekende toon kunstenaars, n.1. de heeren Jac. Bonset, Karei Böhne en Is. J. Olman. De behaalde prijs bestaat uit een ver guld zilveren medaille voor het koor, plus de directeursprijs verbonden aan het hoogst aantal punten. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de Verkeerspolitie dezer ge meente in de maand Mei 1935 gehouden controles werden 36 processen-verbaal opge maakt, terwijl 84 personen werden gewaar schuwd wegens slechte handremmen, voet- remmen, stuurinrichtingen inschrijvingsbil- jetten, spiegels, te snel rijden, niet tijdig aangeven van richting, parkeeren in verbo den straten en het rijden met motorrijtui gen met versleten banden. De processen-verbaal werden opgemaakt wegens de navolgende overtredingen: Autorijden zonder remmen Autorijden zonder goede stuurin- inrichting Autorijden zonder goede remmen remmen en zonder goede stuur inrichting (ter reparatie inbe- slaggenomen) Autorijden zonder rijbewijs Autorijden zonder inschrijvings- bewijs Autorijden zonder spiegel Autorijden zonder rijbewijs, niet op verordening van de politie stoppen en verkeerende onder zoodanigen invloed van het ge bruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moest worden geacht het mo torrijtuig naar behooren te be sturen Autorijden met te breede lading Rijden met 6 wielige veeauto met slechte hand- en voetrem (ter repartie inbeslag genomen) Rijden met vrachtauto met zeer slechte hemmen (ter reparatie inbeslag genomen) Rijden met ingeschreven motorrij tuig zonder aanduidingen Rijden met ingeschreven 6 wielig motorrijtuig zonder te vol doen aan het in het insch'rij- vingsbewijs gestelde Parkeeren in verboden straat Rijden met motorrijwiel zonder goede remmen Rijden met motorrijwiel zonder een behoorlijke geluiddemper Wielrijden zonder richting aan te geven Wielrijden zonder ten minste hand aan de stuurkruk Wielrijden zonder rem Wielrijder houdt zich vast rijdende auto Overtreding Trekhondenwet één aan Verkrijgbaar by Voordam, C 9 Alkmaar. Zaterdag was het de dag waarop voor 25 jaar de heer D. Haasbroek als administra teur bij den heer J. van Reenen in dienst trad. Hoewel aan dit feit geen bekendheid was gegeven, bleek toch al spoedig, dat meerde ren hiervan niet onkundig waren. Tal van bloemstukken, w.o. van de Baddirectie, die hem ook een fraai cadeau deed geworden, van de Stille Strandver. en de V.V.V., wer den ontvangen, terwijl de burgemeester den jubilaris vanuit Baden een hartelijk telegram zond. Des avonds werd de jubilaris met de zij nen op huize Kranenburg door den heer J. van Reenen aan een diner hartelijk toege sproken en hem tevens een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden. Vrijdag hield de L.C.O. voor Noordhol land voor de eerste maal haar jaarvergade ring in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar. Behalve de vertegenwoordigers der erken de organisaties waren de vertegenwoordigers der 40 districten opgekomen. Bij de behandeling van het jaarverslag, waarin uitvoerige mededeelingen werden ge daan over de maatregelen der rundvee- en varkenshouderij, den akker- en tuinbouw, ont spon zich een breed debat over de taak en werkwijze der districts-commissies. Van de zetels der bestuurstafel werd opge merkt, dat de taak der vertrouwensmannen de L.C.O. in wezen ligt in het geven van ad viezen aan het bestuur terzake van kalver-, varkens- en biggentoewijzing, aardappelen, suikerbieten enz., terwijl het uitbrengen van rapporten inzake inrichting van het bedrijf, inventarisatie, in het algemeen het verstrek ken van opgaven, tot de werkzaamheden der opzichters en controleurs behooren. Bij de behandeling van de door de distric ten schriftelijk naar voren gebrachte punten werd medegedeeld, dat inzake de meikrege- ling aan de veehouders zoo spoedig als mo gelijk is een voorloopige toewijzing zal wor den verstrekt, zoodat de veehouders voor loopig althans weten welk kwantum in ieder geval zal worden gesteund. Tevens werd uit de vergadering de wensch geuit, dat het mesten van kalveren n ,'sr worden beperkt tot hen, die van oudshei ge woon waren kalveren te mesten. Men vrees de n.1., dat door de invoering van de nieuwe melkregeling meer kalveren dan tot nog toe zouden worden gemest, waardoor de vleesch- markt nog vóór het najaar zou worden ont wricht. Algemeen werd geklaagd over de lage ver goedingen, welke aan de vertrouwensmen- schen worden gegeven. Na een kort woord van dank door den voorzitter, den heer R. C. Schenk, aan het be stuur en de commissie-leden werd de verga- dering gesloten. GEBOREN: Pietertje, d. van Gerrit Schekkerman en Anna van Saane. Maria, d. van Petrus Damen en Maria van de Ven. Hendrik, z. van Rinze Jellema en Hielkje Westra. Jan. z. van Thomas Nierop Groot en Antje Smit. Gerrit z. van Willem Weel en Im- metje Timmer. Levenloos aangegeven kind van Petrus de Koning en Baafje Buijs. OVERLEDEN: Cornelis van der Oord 65 jaar. Jacob Bakker 52 jaar. Antje Hartland wed. van Pieter Modder 68 jaar. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Vergadering op Donderdag 6 Juni a.s., nam. één uur. Punten van behandeling: I. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2 Benoeming van leden der schattingscom missie voor de Inkomstenbelasting (bijlage Nr. 69). 3. Idem van een lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs (bijlage nr. 70). 4. Voorstel tot verkoop van grond aan de Houtmanstraat (bijlage Nr. 71). 5. Idem tot verkoop van grond aan den Friescheweg (bijlage Nr. 72). 6. Idem tot wijziging van de regeling met betrekking tot het verleenen van een bijdrage ten behoeve van het medisch-hygiënisch toe zicht op de bijzondere scholen (bijlage Nr. 73). 7. Idem tot wijziging der verordening op het heffen van een vergunningsrecht en van een verlofsrecht (bijlage Nr. 74). 8. Idem tot opheffing van de bezoldigde functie van secretaris der bioscoopcommissie (bijlage Nr. 75). 9. Idem inzake de bestemming van een ter rein op den hoek van de Blaeuastraat en de Nicolaas Beetskade en tot afwijzing van een adres om medewerking voor den bouw van 7 arbeiderswoningen en 1 winkelhuis (bijlage Nr. 76). 10. Idem tot verkoop van grond aan Dr. Schaepmanstraat (bijlage Nr. 77). II. Idem tot afwijziging van een adres van J. de Moei inzake de heffing van rechten voor de aansluiting op het gemeenteriool aan de Nieuwpoortslaan (bijlage Nr. 78). 12. Idem tot verlaging van de slachthuis tarieven (bijlage Nr. 81). 13. Idem tot wijziging der overeenkomst mei de kringgemeenten gesloten inzake den vleeschkeuringsdienst (bijlage Nr. 82). 14. Idem inzake restauratie van de Groote Kerk (bijlage Nr. 83). DE VEEMARKT. ALKMAAR, 3 Juni 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 101 Vette koeien 85— 255; 32 Vette kalveren 30115, per K.G. 45—70 cent; 116 Nuchtere kalveren (slacht) 4—12; 368 Vette varkens per K.G. 32—34 cent. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Juni '35. Aangevoerd waren heden 3150 K.G. aard appelen, waarvan de prijzen als volgt: Schot- sche muizen 16.20—19; Drielingen 13.90—19.90 en Kriel 7.6013.10, alles per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 3 Juni 1935. Zeeuwsche bonten 4.25— f 5 per H.L.; Zeeuwsche blauwen 4.25—5 per H.L.; Zeeuwsche Bevelanders f 3.75—4.25 per H.L.; Zeeuw sche Restar 4—4.40 per H.L.; Friesche Redstar f 4.25— f 4.75 per H.L.; Bintjes 3.50—3.75 per H.L.; Duinzand 5— 5.25 per H.L.; Malta f 0.17—0.18 per K.G. Aanvoer 266.400 K G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM. 3 Juni 1935 Ter veemarict waren heden aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 622 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 0.55f 0.58 per K.G. slachtgew., 2e kwal. 0 400.52 per K.G. slachtgew., 3e kwal. 0.320.38 per K G. slachtgew.; 35 stieren 0.35f 0.40 per K.G. slachtgew.; 80 melk- en kalfkoeien 130 tot f 160 per stuk; 178 vette kalveren: 2e kwal. 0.32—0.40 per K.G. levendgew, 3e kwal. 0.24—0.30 per K.G. levendgew 124 nuchtere kalveren f 35.50 per st.; 35 schapen 12—f 16 per stuk; 54 lamme ren f 6— f 9 per stuk; 625 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90 tot 110 K G. 0.41 tot 0.42 per K.G. slachtgew.; zware var kens 0.390.40 per K.G. slachtgew.; vette varkens 0.37f 0.38 per K G. slacht- gewicht; 31 paarden 65f 100 per stuk. Overzicht. Runderen ruime aanvoer, ge drukte handel met dalende prijzen. Vette kal veren flinke aanvoer, handel traag, prijzen mindere soorten iets hooger, verder constant. Varkens flinke aanvoer, prijzen iets lager. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Neder 1. 4 4 Ned.-Indië 4 5% DuiUchland Idem met kettingverklaring BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpii. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank 1 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Fatent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Serwce Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. R V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito aftions MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topelta Southern Railw. Cert. Union Pacific fjNoteering per 50 +Exclalm. 'Exdividend. PROT.ON^ 'UF V01 Vorige koers 96»/g 96»/, 948/s 231/, 115 321/4 42 81 106*/4 30 58 Va 65VS 2701/4 268 103»/g 25 S 9Vg 1?% 1% 20Vi« 4l/4 1848/g 102'/, 93»/. 2t%g 13.00 177 45 160 1761/4 19U/4 90»/. 6V16 1137/8 687, 98 321/4 66 1% 478 35'/8 pl.m. 1.30 971/4 97V. 95»/g-i 95»/g-è 167s 231/4 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 l6»/4 31*/.»3 plm. 2.15 31% 29 268 260-1 lOOJ-'i} 2607,-1 103-'/, 261-7, 100-1/8 2617, 100-i/g 25 8%-9 1574 8}-% 15*-% 8D% 15}-7M 87s 19 4Vs 19-7,6 175-7, 176-7 176}-7J 177'/, 175 182'/,-} 90 67 V» 96'/, 32 1821-3} 183V4-? 183'/,-} 6-t/g 107»/,-8 11% 6-Vl8 108.1/4 142'/, 142 130»/. 131 142'/, 140 1447. 25 24»/4 67. 59 58 'ge koers 37, pCt. Heden 130-V, 6Vi« 108'/, 6674-2 1%6 128-30 143 4 pCt WISSKLKUKKSEN AMSIERDAM. NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Italifi Vorige Ko^rs op koert beden 2 uur 1.47»/, 7 30'/, J 271U 5* 90 59 75 v.767, 25 25 25.10 47 95 48,0/Va 32 70 32 30 37.65 37 40 36 75 36 40 20.1 12 20

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3