Rechtszaken listerine tandpasta! Kantongerecht te Alkmaar. Met slechte tanden heeft Uw jeugd spoedig afgedaan In het in voorbereiding zijnde ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan „West" zal het openbaar gebouw ter plaatse worden gehandhaafd. Natuurlijk zal eerst in de toe komst kunnen blijken, of een openbaar ge bouw, als hier bedoeld, in 't Bergerwegkwar- tier noodig zal zijn. Doch de mogelijkheid, op en daarvoor bij uitstek geschikt punt een de omgeving beheerschend gebouw te doen verrijzen, zouden wij thans niet geheel wen schen uit te sluiten. Wel is waar gaf de min derheid der commissie van bijstand voor openbare werken in haar laatstgenoemd ad vies in overweging ter plaatse een dominee- rend gebouw te laten stichten door de Arbei- derswoningbouwvereeniging „Rochdale", maar hierdoor wordt geen voorziening ver kregen, wanneer te zijner tijd in dit kwartier een openbaar gebouw noodig mocht zijn, ter wijl tegen het stichten van een domineerend gebouw door „Rochdale'' het 'bezwaar be staat, dat de bovenverdiepingen van dit ge bouw geheel of gedeeltelijk aTs woningen zul len moeten worden verhuurd. En zooals uwe vergadering bekend is, zijn bovenwoningen in deze gemeente weinig gewild en zullen de te stichten bovenwoningen moeilijk te verhu ren zijn. Dit is temeer van belang, omdat ook deze bouw met voorschot der gemeente zou moeten worden uitgevoerd. Wij achten het daarom de beste oplossing, dat de be stemming van het terrein op den hoek van de Blaeustraat en de Nicolaas Beetskade, zoo als deze thans in het uitbreidingsplan „West" is aangegeven, wordt gehandhaafd en het terrein voorloopig als grasveld word' aangelegd. Wanneer uwe vergadering deze opvatting deelt, zal het verzoek van de Ar- beiderswoningbouwvereeniging „Rochdale", gedaan bij haar adres van 10 April 1934, om' medewerking voor den bouw van een aantal woningen aldaar en verkoop van den daar voor benoodigden grond niet ingewilligd kunnen worden. Wij stellen uwe vergadering mitsdien voor op het zooeven vermelde adres afwijzend te beschikken. WIJZIGING OVEREENKOMSTEN INGEVOLGE DE VLEESCHKEURINGS- WET. In bijlage no. 82 schrijven B. en W.: Bij raadsbesluit van 1 October 1925 wer den de tarieven van de door den Alkmaar- schen Keuringsdienst van vee en vleesch te verrichten diensten ten behoeve van verschil, lende gemeenten, behoorende tot den kring Alkmaar voor de uitvoering van de Vleesch keuringswet 1919 S. 524, verlaagd. Aangezien de uitgaven, die deze gemeente ter uitvoering van de met de andere gemeen ten gesloten overeenkomsten betrekking heb bende op de naleving van de bij of krachtens de Vleeschkeuringswet gestelde bepalingen heeft te doen, voor een groot deel bestaan uit salarissen en pensioensbijdragen, welke uit gaven sedert 1 Juli 1934 en 1 Januari 1935 zijn verminderd, is het billijk, dat ook de bij dragen voor de buitengemeenten verminde ring ondergaan. Wij zouden de thans gel dende tarieven in verband daarmede met 10 pCt. willen verlagen. De commissie van bijstand voor het ge meente-slachthuis kan zich met deze tariefs verlaging vereenigen. Wij stellen uwe vergadering voor ons col lege te machtigen de overeenkomsten met de gemeenten Akersloot, Egmondbinnen, Egm. aan Zee, Heiloo, Limmen, Oudorp, Ursem, Zuid- en Noordscher'mer, Oterleek, St. Pan- cras, Castricum en Bergen dienovereen komstig te wijzigen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Langestraat 85. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. -fB 69.2 Bokhorst, G. van. Onder lage daken. B 74.3 Borg, Bodil. De wijze dwazen C 33.1 Cohen, L. A. Eros in Reykjavik, D 28a Dekker, M. Aan beide kanten van den drempel. -f E 15.6 Eerbeek, J. K. van. Lichting '18. J 45k Josselin de Jong, Kitty H. R. (Ie. Kinderen en menschen. (Verhalen.) *K 64k Koenen, Marie. Het koninkje. 2 dln. -fP 741i Pos, Mary. Lichtzoekers. (Ver halen S 31bg Schendel, A. van. Blanke gestal ten. (Verhalen.) S 31 r .Rose-Angélique. V 55.5 Vestdijk, S. Terug tot Ina Dam man. *W 86.1b Woude, J, van der. Belle van Zuylen. In 't Nederlandsch vertaalde romans. B 31 z Beach, R. De zilv'ren horde. M 50.5e Merezjkcwskij, D. Ecce deus eCce homo; de roman van Leonardo da Vinei. M 80.3 Morgan, Ch. De bron. O 38.4z Osorgin, M. Mijn zuster. S 54.5 Schwob, M. De kinderkruistocht. T 37.5a Tolstoj, L. Anna Karenina. Naslagbibliotheek. Kluge, F. Etymologisches Worterbuch der deutschen Sprake. 1884. (g.) Net oude en nieuwe Testament met inln er. aantn. door A. Kuenen, I, Hooykaas, W. H. Kosters en H. Oort. 3 dln. Bladencatalogus der in Nederland verschij nende dag-, week- en maandbladen, periodieken en vaktijdschriften. 1934. Catalogus, Alfabetische, van „het Vredes- huis". (g.) Catalogus der bibliotheek (van de) Vereeni- ging tot bevordering der bijeenteelt >n Nederland. 1928. (g.) N.B, De met gemerkte werken zijn christelijk, de met gemerkte zijn historisch 8- is geschenk. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Telefoon 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 3 opz. teekenaars, 2 bouwk.-opzichters, 2 water bouwkundigen, 3 glas in loodzetters, 1 gla- zenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers, 2 stratenm.-opperlieden, 1 stuc -opperman, 1 tegelzetter, 6 betonwer kers, 1 betonemailleur, 34 opperlieden, 19 stucadoors, 33 metselaars, 78 timmerlieden, 16 voegers, 17 schilders, 116 grondwerkers; groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 16 bankwerkers, 1 blikslager, 2 carrosserie bouwers, 1 constructiewerker, 11 electriciens, 3 fitters, 1 fraiser, 2 instrumentmakers, kernmakers, 2 ketelmakers, 7 klinkers, loodgieters, 2 lijnwerkers, 9 machinisten, 3 mach.-teekenaars, 12 metaaldraaiers, 1 me- taalvijler, 3 metaalslijpers, 16 monteurs, 1 orgelmaker, 2 plaatwerkers, 4 rijwielherstel lers, 3 scheepsbouwers, 1 scheepstimmer man, 7 smeden, 2 scheepswerktuigkundigen, 14 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 5 wagenma kers, 1 werkuigk.-teekenaar, 1 werktuigbouw kundige, 10 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 2 zandvormers groep voedings- en genotmiddelen: 43 si- ;arenmakers, 2 kistenplakkers, 1 stripper, 4 abaksbewerkers, 7 slagers, 1 kok, 9 choco ladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off.-choc.- dragist, 22 bakkers, 2 bierbottelaars, 1 zui- velbereider groep verkeerswezen: 45 chauffeurs, 6 koetsiers, 3 motorschippers, 22 pakhuis knechts, 15 magazijnbedienden, 5 kellners; groep boek- en steendrukkerijen: 4 letter zetters, 1 drukker, 7 boekbinders; groep houtbewerking: 17 meubelmakers, 3 meubelstoffeerders, 8 mach.-houtbewerkers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeldhouwer. 1 biljartmaker, 1 kuiper; groep landbouwbedrijven: 5 tuinlieden, 24 boerenarbeiders, 4 bloemisten; groep handel: 13 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden; overige beroepen: 1 wasscher, 1 kleerma ker, 2 rietwerkers, 6 schoenmakers, 3 port. huiskn., 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 hui- denzouters, 4 incasseerders, 4 zakkenstop- pers, 1 kapper, 2 ambtenaren ter secretarie, 1 electr.-techn. ingenieur, 1 cartonnagebewer ker, 17 kantoorbedienden, 4 administrateurs, 1 controleur, 42 transport- en 260 los-arbei- ders; gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 19, tabaksindustre 18, overige beroepen 4; jeugdige v. rkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen 19: vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 7 kantoorbedienden, 7 werksters; gepbatst: 16 werkzoekenden. De directeur voornoemd: v. d. HEUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. J. Bruin, G.R., verpleegster, van Paul Krucerstraat 9, naar Harderwijk. W. L. de Nijs, R.K., handelsreiziger en echtge- noote, van St. Annastraat 9, naar Heiloo. J Dekker—Kroon, N.H., z.b., van Wester hofje 32, naar Oudkarspel. A- M. J. A. Roep—van Schaik, N.H., z.b., van Ramen 24, naar Hilversum. A. van Berneveld, N.H., dienstbode, van Bergerweg 126, naai Heemstede. C. M. Schutte, R.K., kellner, van Stationsweg 60, naar Hoorn. C. Woertman, R.K., winkeljuffrouw, van Oude gracht 219, naar Maartensdijk (U.) L. A. Schrier, R.K., winkelier in heerenmodeartike len, van Hulgbrouv/trstraat 9, naar Leiden. J, P. J. van Oers, R.K., landbouwkundig Ingenieur, van Spoorstr. 40, naar Utrecht. A. Eggers, D.G., huishoudster, van Laat 120, naar Purmerend. G. Jonker, R.K., bedien juffrouw, van Achterdam 7, naar Am sterdam. W. Unland, R.K., étaleur, van Koningsweg 16, raar Oudorp. R. Eng bqrts, N.H., dienstbede, van Wilhelminalaan 11, naar Zandvoort. D. van der Schaaf, G.K., z.b., van Wilhelminalaan 11, naar St. Pancras. A. Baarsma—van Heugten, R.K., z b., van Nieuwlandersingel 19, naar Harlingen. P. Wit,,N.H,, z.b., van Lom bardstee» 19, naar Hoogkarspel. C. Kep- pel, N.H., timmerman-uitvoerder, en gezin, van Bergerweg 11naar Rotterdam. W. J. M. Veenstra—Koppijn, H.A., z.b., van St Anthoniusstraat 11, naar den Helder. A. Meeuwsen—Poorter, N.H., z.b., van Kanaal kade 39, naar den Helder. J. Wolzak— Tenkink, G.K., van Oudegracht 37a, naar Utrecht. J. P. Nooristrand, R.K., dienst bode, van v. Everdingenstraat 18, naar Cal- lantsoog. N. Ewouds, H.A.E.A., dienst bode, van Toussaintstraat 20, naar Amster dam. G. D. van der Laaken, L.d.H., leer ling-verpleegster, van Wilhelminalaan 11, naar Haarlem. M Verheus, D G., onder- wijzeres, van Schoutenstraat 28, naar Purmérend. G. de Hoog, L.d.H., dienst bode, van Boomkampstraat 34, naar Amster dam. P. de Jong—Zentveld, R K., z.b, van Nieuwpoortslaan 81, naar Heiloo. A Waterman, geen, koopman in galanteriëen, van Kooltuin 13, naar Schagen. A. Jous- ma, C.G., dienstbode, van Wilhelminalaan 11, naar Dockum. C. H. Baan, geen, schilder, en echtg., van Nieuwpoortslaan 98. naar Amsterdam. A. IJzelendoorn, N.H., h, i/d. h., van Rippingstraat 9, naar Wijk aan Zee. R M. v. d. ZeijdenGeus, gèen, van Stationsweg 19, naar Koedijk. C A. Baltus, N.H., dienstbode, van Tuin straat 50, naar Bloemendaal. J. van der Zee, R.K.. districtsinsp. verzek. Mij,.en ge zin, van Waerdendelstraat 1, naar Ginne- ken en Babel. A. S. Kuilboer, R.K., dienstbode, van Waerdendelstraat 1, naar Ginneken en Bavel. Jp. van den Idsert, R.K., van Polderstraat 8, naar 's-Graven hage. K. Pilkes—Groot, N.H., z.b., van Spoorstraat 61a, naar Zijpe. T. Bronder, geen, apothekerassistente, van Zocherstraat 9, naar Seahgen. J. G. Westendorn, z.b., N.H., van Comanstraat 4, naar Beerh- ster. J. Dekker, geen, monteur rijkstele graaf, en gezin, van Anjelierstraat 15, naar 's-Gravenhage. W. J. A. Stroomer, R.K., reiziger, en echtg., van Spoorstraat 63, naar Overschie. S. Martens—Piersma, z.b, van Landstraat 44, naar Amsterdam. C RomerUrsem, R.K., z.b., van Dr. Schaep manstraat 10, naar Amsterdam. C J. Lu- ken, R.K., huishoudster, van Nieuwstraat 8a, naar Eindhoven. M. B. Godijn, N.H verpleegster, van Wilhelminalaan 11, naar 's-Gravenhage. J. van Alten, G.K., z.b, va.. Geestersingel 17, naar Zeist. M. A "r-- orz.b.. -o r,„r Den Helder. J. J. Besteman, R.K., z.b en echtg. van '.indenlaan "4. naar Ams*e-- dam. W N. Lutgerink P..(„ kortoor diende L.C.O., van Zocherstraa' la, naar Haarlem. Wed. A. Koomen, z.b., van Laat 95, naar Zuidscharwoude. Wed. J G. Daalhof, geen, z.b., en zoon, van Krela- gestraat 37 a, naar Utrecht. P. A. Ko ning—van Veen, R.K., van Friedr. Engels straat 7, naar Koedijk. J. A. Rens, R.K dienstbode, van Zocherstraat 55, naar 's Gravenhage. I. Schrödter, E.L., dienst bode, van Eminastraat 109, naar 's-Graven- hage. Strafzitting van Vrijdag 31 Mei. LOTERIJWETOVERTREDERS. Thans het Schager advertentieblad „Contact" aan de beurt. Het ministerie van justitie zal over ge brek aan ijver, met betrekking tot de Loterij- wet, van den ambtenaar bij de diverse kan- tóngerechten in het Arrondissement Alk maar waarlijk niet te klagen hebben. Eerst was het de Gamit te Alkmaar, daarna volgde Schagen, Warmenhuizen en de firma V. D„ thans was „Contact", een te Schagen uitkomend 14 daags advertentie blad, door den heer J. Prins aldaar uitgege ven, aan de beurt en zoo verschenen heden voor den kantonrechter gezegden heer J. Prins alsmede zijn toenmalig factotum, de heer E. Buiskool, thans winkelier te Heiloo, in ver band met een hen te laste gelegde overtre ding van Art. 1 der Loterijwet 1905. Genoemd „Contact" werd aanvankelijk gratis uitgegeven, doch men wenschte om een of andere technische overweging dit te veranderen in een betaald blad, reden waar om de heer Buiskool er op uit trok om abonnees te werven tegen betaling van 50 ets. per jaar. Om de aniir o te vergrooten en tevens de adverteerders te steunen, werden de nieuwe abonnees attracties beloofd, be staande in huish.. en andere artikelen. De achter gebleven geperforeerde strookjes der 500 geïnde kwitanties bevatten een nummer. Een 40-tal nummers werden geschreven op diverse papiertjes en geschoven in envelop pen, waarop hetzelfde nummer voorkwam. Daarop werden deze enveloppen gezegeld en onder bewaring gesteld van den burgemeester van Schagen, de heer J. Cornelissen die, evenals de majoor der rijksveldwacht, bri gade-commandant de heer Holema, in dezen vorm van cadeaustelsel geen bezwaar had. Later had de toewijzing der attracties plaats aan dien gelukkige, wiens kwitantienummer overeenkwam met het nummer van de brie ven, die burgemeester Cornelissen onder zijn berusting had. Sommige van die prijzen wa ren nog lang niet mis, onder anderen won de heer H. Dokter niets meer of minder dan een slaapkamer ameublement! Het bleek al spoedig, dat de ambtenaar de meening omtrent de strafbare onschade lijkheid van deze attractieverdeeling van den burgemeester en brigade-commandant niet deelde, althans werd door hem een vervol- n ingesteld met Let hierboven gereleveer- :sultaat. Zoowel de heer Prins als de heer Buiskool werden verdedigd door mr. Buiskool, de pas gepromoveerde doctor in de rechtsweten schap te Schagen. 'Deze jurist bracht al di rect in het midden, 1 dat zijn broeder ten on rechte was vervolgd, aangezien hij slechts de rol had vervuld van redacteur en colpor teur en zijn geheele werkzaamheden aan en voor het weekblad had vervuld in opdracht van den uitgever, den 1 eer Prins. De ambtenaar hield een jolig requisitoir, zijn genoegen uitsprekend, dat hij nu reeds zoo spoedig contact had met den jongen doc tor. Aanstonds wilde spreker toegeven, dat bij nader inzien, ook hij van meening was, dat de heer Eldert Buiskool niet de verant woordelijkheid droeg en hij dus behoorde te worden vrijgesproken. Mr. Taclc achtte het voorts een zeer een voudige zaak. Het was duidelijk, dat de deelnemers geen invloed hadden kunnen uit oefenen en de ondernemer met deze hande ling economisch voordeel had beoogd. Het verbaasde spreker wel eenigermate, dat de burgemeester, die steeds gaarne zijn mede werking verleend en reeds peetom is van dui zenden poppen, wier naam moet worden ge raden, gemeend had, dat deze vorm van lo terij geen overtreding zou zijn. Mr. Tack zou het wel nuttig vinden eens in de pers te publiceeren, dat dergelijke adviezen onvoor zichtig waren. Inplaats dienaangaande advie zen in te winnen bij burgemeesters, brigade commandanten of zelfs ambtenaren van het openbaar ministerie, zou men beter doen om zulks te doen bij een advocaat, zei spr. met 'n ondeugend glimlachje. Ten slotte requireerde de ambtenaar voor den heer C. Buiskool, vrijspraak en veroor deeling van den heer Prins tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, omdat men deze overtre dingen toch ook niet te licht moest tellen, al wilde de ambtenaar toegeven, dat de heeren in casu te goeder trouw waren geweest. Mr. Buiskool verkreeg hierop gelegenheid tot het houden var zijn, als steeds, welspre kend en krachtig betoog, waarin hij den toestand volgens zijn meening uitvoerig uit eenzette en trachtte aan te toonen, dat hier van een overtreding van artikel 1 absoluut geen sprake kon zijn, omdat hier slechts werd beoogd het voordeel der adverteerders, terwijl het voor de 'ngeschreven abonnees niet van overwegend belang was. of die be loofde attractie hun zou ten deel vallen Economisch voordeel kon dus worden uitge schakeld. Pleiter wees nog op de tentoon stelling der R.A.I. en den feestavond van 't Ned. fabricaat waar ieder lOOOsten bezoe ker een prijs wepd toegekend, zonder dat eenige vervolging werd overwogen Pleiter concludeerde ten slo'te vrijspraak, subsidiair ontslag van rechtsvervolging van den heer Prins, alsmede vrijspraak van den heer E. Buiskool. Bij eventueele veroordeeling ver zocht pleiter 'n minimum geldboete. Na een geanimeerde re- en dupliek werd de uitspraak vastgesteld op a.s. week. Een vroegere bewoner van Oss werd voorgeleid. Onder, geleide van een marechaussee en 'n rijksveldwachter werd voorgebracht 'n soort aannemer uit Kerkdriel, voorheen verblijf houdende in het beruchte Oss. zekere L. J. C. Vr., die zich in 1933 als automobilist zoo had misdragen, dat hij meerdere ma.en werd veroordeeld wegens woest rijden en hem zijn rijbewijs werd ontnomen. Door agent Verbaan was hij destijds des wege te Alkmaar aangehouden. Meneer gaf toen een valschen naam op. Thans gedeti neerd wegens 'n ander feit, kwam hij onder tranen verzoeken uitstel van betaling ter zake egde geldboete van f 25, subs 25 dagen. De kantonrechter bracht echter een hem op geen verandering in de geldboete, doch was nog zoo vriendelijk, het getal hechtenisdagen tot 10 te reduceeren. Hij was als 'n kanon, zei rijks veldwachter v. Beek. De expediteur Simon S. uit Heiloo, welke heer, verkeerende onder den invloed van een sterker lavenis dan koude thee, half St. Pancras had volgestrooid met taaie gele en Japies peeren en bovendien nog 'n zuster van 'het Heilsleger voor de vlakte had ge reden, hoorde nu overtuigend, hoe de veld wachters de Boer en v. Bee over hem dachten, v. Beek beweerde, dat Simon zoo dronken was als 'n kanon en de Boer had hem toegevoegd: Je bent dronken of gek! De ambtenaar aarzelde met dezen stand' van zaken niet 25 boete of 10 dagen en 4 maanden intrekking te eischen. A.s. week uitspraak. De chauffeur was uitgepraat. Een te Alkmaar wonende chauffeur Corn. A., die te Uitgeest de maximum-snelheid had overschreden en de bevoegdheid der contro- leerende veldwachters in twijfel had getrok ken, werd thans voldoende van zijn ongelijk overtuigd en veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen. Een leelijk souvenir behouden. De 49-jarige koopman Corn. B. te Heems kerk was zoo onvoorzichtig geweest om te Limmen zonder eenig teeken te geven, per fiets dwars den rijweg, waar hij feitelijk niet mocht komen, over te steken. Hij werd toen door een aankomende auto aangereden en zoo ernstig gekwetst, dat hij nu nog met een geheel verstijfden rechterarm loopt. De heer N. Verver had hem nog toegeroepen: Pas op, daar komt een auto. Bij al zijn misère werd de ongelukkige man ook nu nog tot 1 boete of 1 dag veroordeeld. Die armoe is nu weer van de baan. De werklooze arbeider A. van P. te Eg- mond-Binnen werd door den plombeerder G. de Waard gesnapt tijdens het ongedekt vervoer van 20 kilo aardappelen, 1 boete of 1 dag. Ook die economisten werden onder handen genomen. De veehouder Corn. Slijkerman uit Oude Niedorp had 'n tweetal personen, die hun zieke moeder wilden bezoeken, in de cabine van zijn vrachtauto mee naar Amsterdam en terug genomen. De cabine was echter voor een dergelijke bezetting te eng, dit kon den bestuurder belemmeren en alzoo gevaar op leveren voor het verkeer. Gemeente-veldwach ter Bleijendaal te Heerhugowaard ontging een en ander niet en heden werd de philan- troop ook netjes veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen. O, die wind! Een vriendelijk lachende dame uit den Blauwe reigerpolder, mej. Trijntje H., be kwam in d^n avond van 9 April 'n proces- ómdat ze op den Basseweg zonder licht fietste. Heden was ze present en verklaarde, dat ze door den feilen wind haar carbidlan- taarn niet had kunnen ontsteken: 3 boete of 3 dagen, besliste de kantonrechter, die ook belast is met de zorg voor het huishouden van madame Justitia en zulke nalatigheden niet mag tolereeren. Het visitekaartje ontbrak. De Alkmaarsche aannemer Gerrit C. werd gecalangeerd, omdat op zijn vrachtkaros de vereischte opschriften ontbraken. De boete 1 viel zóó mee, dat Gerrit op een drafje weg rende om „af te tikken". Het lampje was best, maar de kleur deugde niet. De oude heer Thijs B. van Broek op Lan gendijk was merkbaar verouderd en lang niet zoo kwiek, als bij vorige gelegenheden, wan neer hij „rechtzaken" haai 'n Klap van 'n koe gehad, deelde hij op een belang stellende vraag mede. Hij moest nu hier komen wegens het gemis van een reflector op zijn rijtuig. Wel was dit aangespannen vehikel van achter voorzien van een klein electrisch lampje, doch het vertoonde niet de voorgeschreven roode kleur. De ambte naar scheen er echter meer van te weten en zei, toen Thijs beweerde, van het voor schrift niets te weten met een sarcastische uithaal. Nou... Thijs...! Enfin we zullen er later meer van hooi en, orakelde mr. Tack, terwijl de oude heer werd veroordeeld tot 2.50 boete en k contant betaalde. Pierewaaien en zwaaien. Een timmerman uit Koedijk Piet O., was te Alkmaar naar 'n aanbesteding geweest en had natuurlijk niet op 'n droogje gezeten, zoodat bij het huiswaarts keeren per rijwiel, hij op den Helderschen weg bedenkelijk heen en weer zeilde. De rijks1-e'awachter Smit had zulks al gauw in de gaten, verbood Piet alle verdere acrobatische toeren en maakte pro ces-verbaal op Niet met zijn volle instem ming werd de nathalzigè houtbewerker heden veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen Alweer 'n vorst der duisternis. Een arbeider uit Broek op Langendijk, Oerrit Str., had behoord ook tot de wiel rijders, die te spaarzaam zijn met hun fiets lampje en was door Harm Visser, den rijks- dienaer op de Middelweg te Heerhugo waard geattrapeerd, 2.50 boete of 2 dagen was het tarief, hem in rekening gebracht. 'n Zelfde aanslag in de fiets zonder licht- belasting trof Philippus Cornelus Br., uit Bergen. Meeuweneieren-ommelet. De visscher Jac. W. uit Egmond, die toch niets te visschen of te verzuimen heeft, tracht te in de Schoorlsche duinen de ingrediënten te verzamelen voor 'n de'icieuze meeuwen eieren-ommelet. Maar móéder bleef nuchter van de versnapering, aangezien Jaap al direct werd gesnapt en heden tot 5 boete of 5 dagen vetoordeeld. Jaap was de gang maker, wie na hem komt, krijgt meer! Men loopt hier gauwer tegen de lamp, dan in de Rimboe. De veehouder Nic. KI. te Barsingerhorn had zich per fiets naar de kaasmetropool be geven, vreesde op 't Scharloo voor 'n auto- Verlengt Uwjeugdige bekoring door het uiterlijk van Uw tanden Tweemaal per dag Listerine gebruiken ia een gewaarborgde verzorging Groote tube 50 cents Kleine tube 25 cents 10.000.000 geestdriftige gebruikers over de geheele wereld bus en nam links de bocht. De grap kostte hem vandaag 3, die hij voldeed met de vreugde van den boer, die kiespijn heeft. 'n Fiets uit het museum. De chauffeur Simon K. had op 23 Mei voor de mop 'n ritje gemaakt in de Alk maarsche Langestraat op 'n antieke fiets uit het jaar 1870 of daaromtrent. Direct consta teerde de prozaïsche politie, die geen zin heeft voor humor, dat dit rammelend ge vaarte geen bel rijk was. De remmen werden nog vergeten. Simon stond heden terecht, maar gelukkig houdt de kantonrechter wel van 'n grapje en legde geen straf op. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 31 Mei 1935. Overtredingen van de motor- en rijwiebyet: F. K. te Amsterdam, 3.boeté of 1 week tuchtschool. H. v. S. te Amsterdam, 5.boete of 1 week tuchtschool. K. W. te Barsingerhorn, 7.50 boete of 1 week tucht school. J. S. te Heiloo, G. V. te St. Maar tensbrug, K. G. te Alkmaar, K. W. S. te Franeker, ieder 2.-— boete of 2 dagen hechtenis. W. J. H. te Enkhuizen, D. v. L. te Beemster, E. N. te Assendelft, N. D. te Hillegom, J. M. v. H. te Hillegom, D. W. te Barsingerhorn, H. H. te Beverwijk, Th. M., J. H. M. D. te Alkmaar, R. D. te Vinkeveen, B. P. Z. te Schagen, ieder 3.— boete of 3 dagen hechtenis. A. B. te Oudorp, J. V. te Anna Paulowna, Ch. D. v. VL. te Bergen, F.*S. te Alkmaar, S. M. te den Helder, H. E. K. te Harenkarspel, TéÖer 4.boete of 4 dagen hechtenis. S. S. te Noordscharwoude, J. V. te Bergen, M. H. v. D. te Alkmaar, J. V. te Purmerend, ieder 5.— boete of 5 dagen hechtenis. A. W. te Oterleek, H. J. V. te Alkmaar, G. v. d. G. te Wormerveer, S. B. te Alkmaar, C. B. te Krommenie, J. S. te Heemskerk, ieder .6— boete of 6 dagen hechtenis. B. D. te Broek op Langendijk, 8.boete of 8 dagen hech tenis. D. v. d. Z. te Harlingen, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordeningen: J. D. te Anna Paulowna, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. G. C. B. te Bergen 5.— boete of 1 week tucht- schoot. H. van D. te den Helder, D. A. en J. A. te Bolsward, K. A. K. te Alkmaar, N. P. S. te Heiloo, P. T. te Alkmaar, J. S. te Terneuzen, ieder 2.— boete of 2 dagen hechtenis. B. A. te Bellingwoude, 2.f- 8.— boete of 1 en 4 dagen hechtenis. B. A. te Bellingwolde, 2.— -f 8.— boete of 1 en 4 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het Wet boek van Strafrecht: (Loopen over verboden grond): J. v. S. te Abbekerk, 2.-— boete of 1 week tuchtschool. P. T. te Rotterdam, J. de K. te Rotterdam, C. F. H. S. te Rotterdam, P. L. V. te Rotterdam, ieder 5.— boete of 5 da gen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): C. J. G. te Grootebroek, zes dagen hech tenis. Overtreding van de kieswet: C. de J. te St. Pancras, H. G. te-.St. Pancras W. K. te St. Pancras, J. de J. te St. Pan cras, ieder 1.— boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de visscherijwet J. H. te Schoorl, 2.— boete of 2 dager, hechtenis. Overtreding van het Crisis Akkerbouwbe sluit: A. v. P. te Egmond aan Zee, 1.— boete of 1 dag hechtenis. Lange dagen lange wegen langen tijd achter elkaar aan het stuur'n warme dag dorst'n paar biertjes PAS OP1! Dirf dreigt de slaap en: in Morpheus' armen bent u meestal veilig, maar niet achter het stuur! J

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7