Dobbelmcmn leb Iter... man! PINKSTEREN IN EIGEN LAND. Spoct meente Kattendijke (verdeeling van 't grond gebied onder de aangrenzende gemeenten Goes, Kloetinge, Wolphaartsdijk, Kappelle en Wemeldinge) gaan nml. steeds meer vas. teren vorm aannemen. MINISTERIEEL BEZOEK AAN LOCHEM. Naar wij vernemen zijn de ministers van sociale zaken prof. Slotemaker de Bruine en de minister van waterstaat, ir. van Lidth de Jeude, voornemens vandaag een bezoek te brengen aan Lochem en omstreken om de werken van de Berkel welke in werkverschaf fing word enuitgevoerd ter plaatse in oogen- •chouw te nemen. MARINE-VAARTUIGEN NAAR DEN SLOOPER. Verkooping te Den Helder De ontvanger van de registratie en domei nen in Den Helder heeft gister verkocht de navolgende marine-vaartuigen: het fregat Atjeh voor 23.501 aan de n.v. Frank Rijs dijk's industrieele ondernemingen te Hen drik-Ido-Ambacht; de torpedoboot Z 1 voor 2535 en torpedoboot Z 2 voor 2715, beide aan den heer Sal. Frenkel te Vlaar- dingen; het lichtschip no. 1 voor 1150 aan den heer D. de Jong te Den Helder. KON. HOLL. LLOYD. Vergadering van het personeel. V i s s c h e n. „VISCHLUST" TE WARMENHUIZEN. Zondag hield de hengelsportvereeniging „Vischlust" haar eersten wedstrijd bij de Kerkmeer. Door 24 leden is er gevischt en in totaal zijn 93 baarzen gevangen, waarvan 8 bovenmaatsche. De uitslag luidt: Jb. Speets grootste baars 32A c.M.; P. Rempt, grootste aantal 10 stuks; K. Nieuw- land, grootste aantal 7 stuks; W. Seven- huysen, grootste aantal 6 stuks; A. Barten, grootste aantal 6 stuks. Wielrennen. ONDERLING GENOEGEN. De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen te Noordscharwoude heeft voor óe amateurs een train ingsrit gehouden voor de a.s. kampioenschapswedstrijden van de N. W. U., terwijl de B-klasse een trainingsrit heeft gereden over 68 K.M. De uitslag van deze rit was; 1. P. van Exter 1 uur 54 minu ten; 2. H. Kuiper, 3. J. Boon, 4. M. Schagen, 5. H. Quant, 6. W. Dekker, 7. C. Kuilboer. Deze zeven renners kwam ongeveer allen tegelijk aan Voor de juniores werd een sprint verreden. De uitslag was: I. C. Groen, 2. R. Zee- gers, 3. H. Groen, 4. C. Zeegers, allen van St. Pancras; 5. P. Blom, Noordscharwoude en 6. G. Bobeldijk, St. Pancras. Paarden. KORTEBAAN TE OPMEER. De uitslag van de kortebaan-draverijen, gehouden te Opmeer, luidt: Opgekomen 14 paarden. 1. Fanfare (eig. v. Knijpenburg, ber. L. Ensing), den Haag; 2. Gretchen H (eig. N. J. Silver, ber. Nottelman), Oudesluis; 3. Rolls Royd (eig. Stal H., ber. B. die Vries), Heeren- veen. CONCOURS-HIPPIQUE AKEN. Om den Grooten Prijs van Aken; luit. Greter op „Ernica" vierde. Gisteren is het internationaal concours- hippique te Aken voortgezet met het spring concours om den Grooten Prijs van Aken. Dit bood 23 hindernissen tot een maximale hoogte van 1.50 meter. Het parcours had een lengte van 1000 meter. In het geheel waren er 92 deelnemers. Luit. Greter op „Ernica" bezette de vierde plaats achter luit. Tudoran (Roemenië) op „Rayon de Soleil", kap. Schuck (Duitschiand) mt „Nelko" en luit. Apostol (Roemenië) op „Dracu Stic". Vijfde werd luit. Polatkar (Turkije) op „Teakol". Deze eerste vijf geplaatsten hadden 0 fouten. Ritmeester Sirtema van Grovestins op „Godard" eindigde op de 17e plaats. De heer Pasman is gevallen, doch is ge lukkig niet gebleseerd. Bij het overspringen weraeen hoogte bereikt van 1.80 meter. Het weer was vrij goed, doch tijdens den wed strijd begon het te regenen. Heden wordt een rustdag gehouden, ter wijl voor morgen de Prijs der Naties op het programma staat. Tennis. TIMMER EN MEJ. COUQUERQUE NAAR WIMBLEDON. Ofschoon de afvaardiging van Neder- landsche spelers naar Wimbledon nog niet vast staat, is het zeker, dat mej. Couquerque en Timmer weer aan deze wedstrijden zul len deelnemen. Mej. Couquerque heeft als partner niet Timmer, doch den Zuid- Slavischen speler Puncec, met wien zij vorig jaar in toernooien in Italië uitgekomen is. In net damesdubbelspel zal zij met de Belgische kampioene mej. Adamson spelen. Een com binatie, die stellig wat inhoudt! Timmer heeft voor het heerendubbelspel een afspraak gemaakt met De Morpurgo. Deze heeft de laatste maanden in het geheel niet gespeeld, is in den Kongo geweest, doch heeft het plan in de komende weken te oefe nen. Enkele dagen geleden was hij in Den Haag en heeft toen met Timmer een paar partijen gespeeld. Toerisme. Naar Neerland's noorderkwartier Prachtige tochten voor auto en fiets. Misschien hebt u reeds plannen gemaakt om er met de a.s. feestdagen op uit te trek ken. In dat geval móógt u natuurlijk wel ver der lezen, maar dan is dit artikel toch niet in de eerste plaats voor u geschreven. Thans hebben wij het oog op hen, die erover denken thuis te blijven, en die categorie moeten wij „bekeeren" tot een voorvacantie in eigen land. Zoo'n paar dagen, nog juist niet in het volle seizoen, zijn immers bijzonder geschikt om er per auto of fiets bp uit te trekken. Nu moet het terrein verkend worden met het oog op „van den zomer Mooie plekjes zijn er te over in ons land en het zal niemand veel moeite kosten er een aantal te vinden, aldus schrijft ons de A. N. W. B. Maar wij willen u thans als het ware evn aaneenschakeling van natuur- en steden schoon doen vinden en daarom moet u thans voorloopig alleen maar op papier! met ons het stuur wenden naar noordelijke regio nen. In de residentie begint de reis, over den altijd mooien Leidschenweg is het een wipje naar de Sleutelstad en daar voorbij zijn we de breede primaire wegen even kwijt. Kronke lend volgt de weg den Rijn naar Alphen, waar de route noordwaarts afbuigt en door het échte polderland te midden van rijk met vee „bezaaide" weilanden naar den Ringdijk- van den Haarlemmermeer voert, dien men volgt tot Schiphol. Bij Rijnsaterwoude heeft men een prachtig vergezicht over het Braas- semermeer, iets verder (tot het punt, waar het bloemendorp Aalsmeer aan den overkant te zien is), volgt men den schier onoverzien- baren Westeinderplas, waar het op zoo'n vrijen dag letterlijk wemelt van schuiten en scheepjes in velerlei vorm. Dat de tocht in Schiphol onderbroken wordt, spreekt zóó vanzelf, dat wij maar geen ruimte zullen wijden aan al het interessante, dat er op zoo'n moderne luchthaven te zien is. Het „waterland". Dan volgt Amsterdam, en daarna kan men een alleraardigst tochtje maken door het meest ideale waterland, dat men zich denken kan. Wie hierin animo heeft, moet over Buik sloot, Landsmeer, Den lip, Purmerland en Purmerend naar Edam rijden onze route (die over breeder wegen voert dan de zoo even uitgelijnde excursie) bereikt de „stad van de ronde kazen'' via Broek in Water land, Monnikendam en Volendam. Van Edam rijden we vervolgens op eenigen af stand van den ijselmeerdijk naar het oude stadje Hoorn, méér dan bezienswaardig, alleen reeds uit een oogpunt van architectuur Daarna doorkruist men het Langendijk- sche tuinbouwgebied op weg naar Medem- blik, ook zoo'n aardig oud stadje met herin neringen aan een bloeitijd, lang geleden. En nu volgt een tocht door nieuw land, door den Wieringermeerpolder, waar de landbouwge wassen en hier en daar ook de beplanting den woestijnachtigen indruk, dien dit gebied nog kort geleden maakte, te niet beginnen te doen. Niet lang duurt de rit door dit toch altijd nog wat eentonige-gebied, waar men even naar de hooge terp moet rijden, die aan gelegd is als schuilplaats in tijd van nood. Wie echter even verder de geweldige water staatswerken aanschouwt, die in de voorma- ige Zuiderzee uit den grond zijn gestampt, mjgt wel heelsterkden indruk, dat men tegen alles opgewassen is. Werkelijk bewonderens waardig is de afsluitdijk, die prachtige weg dwars door de zee, en onbegrijpelijk moet het heeten, dat er nog altijd Nederlanders zijn, die deze prestatie van hun eigen volk niet hebben aanschouwd. Mocht gij, o lezer, on der deze groep vallen, herstel dan uw ver zuim en ga er met Pinksteren heen! It Hytelan. Zoo heet in „der vad'ren taal'' het oude Friesche land, dat eerst heel flauwtjes aan den gezichtseinder verschijnt om dan zeer spoedig al nader en nader te komen tijdens den tocht over den dijk (die 30 K.M. lang is). Eerst zijn het heel dunne torenspitsjes, die men ziet, dan kleurt de horizon groen, en dan ineens herkent men allerlei dorp- es. Ook op Friesch gebied zijn de wegen be- ïoorlijk verbreed, zoodat men van Zurich 'het eerste Friesche dorp) via Harlingen en Franeker (met het bekende planetarium van Eyse Eysinga) in een ommezien onder den Oldehove, den beroemden Leeuwardenschen toren, staat. Héél erg zal het landschap in ons hooge noorden u meevallen, wanneer gij meenen mocht, dat het er daar niet vriende- i ijk uitziet. En ook de geest der bevolkings is alleraangenaamst, zoodat gij al heel spoedig uw bezoek aan Friesland zult willen her- ïalen. Weer gaat de tocht door uitgestrekte anderijen, langs groote, solide boerenstel- ingen, door vriendelijke dorpjes. Vooral de omgeving van Heerenveen (met het Oranje woud) moet naar voren gebracht worden, maar ook de verdere tocht door het meren gebied, via het oude stedeke Lemmer en zoo vervolgens over den kronkelenden Ijselmeer dijk naar Giethoorn is bijzonder schoon. Laatstgenoemde plaats zal wel geen bijzon dere aanbeveling behoeven: natuurlijk wilt u ook per punter hebben gevaren en de talrijke idyllische doorkijkjes hebben bewonderd. Overigens brengt uw stalen ros of uw „vier wielige motorrijtuig" u vlak bij de mooie plekjes, zoodat punteren niet strikt noo- dig is. Kleederdracht en henvelprachf. Verder, verder rollen de wielen. Meppel is al weer achter den rug en daarginds zien we weer die hééle kleine „oude vrouwtjes" loopen! Ja, dien indruk maken de kinderen van Staphorst en Rouveen, waar de aloude kleederdrachten nog in hooge eere worden gehouden en parmantige kleuters rondstap pen in eenzelfde tenue als eens hun over grootvaders in hun prille jeugd droegen. Kerkuitgang is in deze streken een bijzon dere attractie voor iedereen, die van folklore houdt. En hoe uitstekend zijn de wegen in deze provincie Snel vliegt het landschap voorbij, tot men de omgeving van Hellendoorn bereikt want daar is langzaam toeren een gebieden de noodzaak, omdat het „zonde en jammer" ware door die prachtig streek te vliegen 1 Hier liggen bijzondere mooie heuvels (zeer de moeite waard is ook een tochtje over den Hol- terberg!). Maar onze reis in de krant mag niet te lang duren Almelo, Hengelo, En schedé, aardige steden in Twentsch industrie gebied, glijden langs de autoruiten, en daar na gaat de tocht den Achterhoek in, het ge bied van het eikenhakhout, van de lange wegen met lage boomen beplant. Heel in teressant is deze streek en nog veel te weinig bezocht, wat te meer verwondert, omdat er zooveel automobilisten zijn, die men dikwijls hoort zeggen, dat ze niet weten, „waar het nu eens de moeite waard is om heen te gaan''. Na dezen mooien omweg via Groenlo, Aal- ten, Terborg en Doetinchem bereikt men den Veluwezoom op een van z'n prachtigste plaatsen, namelijk in de buurt van de Mid- aachterlaan. Vandaar kunt u rechtstreeks via Velp naar Gelres hoofdstad rijden, maar véél interessanter is de omweg langs ae On zalige Bosschen, den Zijpenberg en Roosen daal naar Arnhem. Ook deze streek is weer tamelijk geaccidenteerd, zoodat wielrijders dikwijls stukken van den weg zullen moeten loopen. Via Utrecht terug. Ook voorbij Arnhem volgt men op den terugweg den Veluwezoom. Feitelijk is het niet juist van terugweg te spreken, want u kunt natuurlijk zonder één enkel bezwaar den hier geprojecteerden rondrit in tegengestelde richting afleggen. Wij hebben bovendien met stippellijnen eenige variaties aangege ven, die inwoners uit naburige streken in staat stellen langs fraaie wegen dezen rond rit te bereiken. Tusschen Arnhem en Wageningen kan men den directen weg volgen (via Wolfheeze) of wel even voorbij Oosterbeek linksafslaan en de route „onderlangs" kiezen,-welke o.m. het fraaie kasteel Doorwerth aandoet. Bij Heelsum komen de twee wegen weer samen. Bijzonder mooi is ook de z.g. Holle Weg in Wageningen, die men vindt door van Ren- kum uit niet de route over den Wagening- schen berg te nemen, doch de A.N.W.B.-weg- wijzers met het opschrift „Lexkensveer" te volgen. Voor men dit veer bereikt gaat een kronkelend wegje (rechtsof) naar boven. Dit is de Holle Weg, die helaas door een uit breidingsplan bedreigd wordt. Het gedeelte WageningenUtrecht rijdt men via Doorn, d.w.z. door een bij uitstele schoone streek. Men passeert dan o.m. den Grebbeberg, het dorp Rhenen met den be roemden Cuneratoren, ons nationale tabaks centrum Amerongen en tenslotte Doorn, Driebergen en Zeist: alle namen met een goeden toeristischen klank. Ook het laatste stuk, ten westen van Utrecht is belangwek kend, vooral wanneer men een uitstapje maakt langs het kasteel Haarzuilen. Via Gouda en dwars door de uitgestrekte polder landen komt men dan tenslotte weer in Den Haag terug. Voor hen, die de hierboven besproken ge bieden reeds kennen zij ten overvloede! vermeld, dat ook in het zuiden van ons land buitengewoon mooie tochten gemaakt kunnen worden. Zeer binnenkort hopen wij daarover wat meer te publiceeren. Wie niet zoolang wachten wil, kan reeds thans bij den A N. W.B. alle inlichtingen verkrijgen, die hij noodig mocht hebben om zijn Pinksterreis in ieder opzicht te doen slagen JUcAtsaakeM AANVARING MOTORLOGGERS. Kapitein veroordeeld. De Raad voor de Scheepvaart heeft gis teren te Den Haag uitspraak gedaan in za ke de aanvaring tusschen de motorloggers „Noordster I", K.W. 67 en „G K. van Ho- gendorp" K.W. 110 in de Visschershaven te IJmuiden. De Raad is van oordeel, dat deze aanva ring is te wijten aan de schuld van de „Noordster I" K W. 67, die de binnenko mende „G. K. van Hogendorp" K.W. 110 in den weg is gekomen, zonder dat dit schip zulks tijdig kon bemerken. De Raad straft den aangeklaagde door hem de bevoegdheid te ontnemen als kapi tein te varen op een schip voor den tijd van acht dagen. OPLICHTING VAN EEN PASTOOR. De man, die katholiek wilde worden. De 35-jarige koopman A. W. uit Amster dam had zich voor de Arnhemsche recht bank te verantwoorden terzake, dat hij te Nijmegen onder bedriegelijke voorwendsels den zeereerw. heer G. van Gr. heeft bewo gen tot onverschuldigde afgifte van geld. Verdachte heeft nog in verschillende an dere gemeenten oplichting gepleegd. Pastoor van Gr. deelde als getuige mede, dat verdachte hem verteld had, dat hij S. heette, katholiek wilde worden, en daarom door zijn familie niet meer werd gesteund in zijn moeilijke omstandigheden. De officier van justitie, mr. baron Spey- art van Woerden, eischte tegen den ver dachte drie maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis De verdediger, mr. Hogerzijl Jr. pleitte voor een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak over 14 dagen. VERDUISTERING VAN AANDEELEN. De procureur-generaal vraagt een voorwaardelijke straf. De advocaat-generaal, mr. J. A. de Vis ser, heeft Maandag tot vernietiging gecon cludeerd van het vonnis der Roterdamsche rechtbank, waarbij de fabrikant G. S. ter zake van verduistering is veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Hij requireerde tegen den verdachte een voorwaardelijke ge vangenisstraf van vier maanden met 3 jaar proeftijd. Uit de behandeling van deze ingewikkelde zaak, waarin een vijftal getuigen werd ge hoord, bleek, dat S. in eerste instantie heeft terecht gestaan wegens verduistering van vijftien aandeelen van 100 van de N.V. Vlaanderen's Goederen handel te Schiedam, althans van een be drag van 5000, toebehoorende aan de N.v. Sleutelberg's Confectiebedrijven, waar van S. directeur was, alsmede van vijftig aandeelen van de N.V. Van Hasselt's con fectiebedrijven te Amsterdam, eveneens eigendom van voormelde N.V. Subsidiair was hem ten laste gelegd het bekorten van de rechten van schuldeischers in het faillissement van Sleutelberg's Con fectiefabrieken. Verdachte, bijgestaan door zijn raadsman mr. Oskam, voerde hetzelfde verweer als in eerste instantie, n.1. dat eerstgenoemde aan deelen zijn persoonlijk eigendom waren ge weest en dat hij van de opbrengst van laatst genoemde de helft had afgedragen, zijnde de andere helft zijn persoonlijk eigendom. Voorts bleek dat verdachte, die volgens het betoog van zijn verdediger in deze zaak niet delicaat is opgetreden, de schade finan cieel heeft vergoed, zoodat ten slotte mr. Oskam, die een zeer uitvoerig pleidooi hield, waarop mr. De Visser repliceerde, zich met het genomen requisitoir kon vereenigen. RECLAME OP N S B.-KRINGHUIS TE ARNHEM. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde gister tot verwerping van het beroep van P. H. ter M., propagandist der N.S.B. te Arnhem, die terzake van over treding van art. 26 van de verordening op de straatpolitie te Arnhem, i.c. het zonder vergunning van B. en W. aan den openba ren weg (het Kringhuis) bevestigen van re clameborden door de rechtbank te Arnheifi in hooger beroep is veroordeeld tot 25 boete. Arrest: 24 Juni. £uchtoaact DE LIJSTER NAAR INDIE. Donderdagmorgen, 6 Juni a.s. vertrekt het K. L. M.-vliegtuig de Lijster van Schip hol naar Batavia. De post voor dit toestel moet uiterlijk vanavond te Amsterdam zijn. De bemanning van de Lijster zal bestaan uit de heeren L. Sillevis, eerste bestuurder; H. J. Frenken, tweede bestuurder; C. den Blanken, werktuigkundige en H. Dene, ra dio-telegrafist. £cuuU en ÜMittAoum EXPORT VAN ZUIVEL-PRODUCTEN NAAR CONTINOENTEERENDE LANDEN. De uitkeering uit de opbrengst der extra-heffingen. Begin Januari j.I. werd bekend gemaakt, dat de minister van economische zaken een bedrag van 605.766.31 voor uitkeering aan producenten van boter en 394.233.69 voor uitkeering aan producenten van kaas ter beschikking had gesteld. Deze uitkeering heeft inmiddels onder in achtneming van de volgende regelen door bemiddeling van het Crisis-Zuivelbureau plaats gehad. L Op grond van de bepaling der Crisis- Uitvoerwet, dat deze bedragen bestemd zijn tot het doen van uitkeeringen aan of aan te wenden ten bate va.i producenten van goederen, waarvan door eenig land de invoer uit Nederland boven een bepaalde hoeveel- VOOR DE heid is verboden of waarvan anderszins de regelmatige invoer uit Nederland door eenig land is verstoord, geschiedde boven genoemde uitkeering aan producenten van boter en kaas; de uitkeering heeft dus niet aan de melkveehouders plaats gehad. De basis voor de berekening der uit te keeren bedragen vormde de productie van boter, resp. van kaas, in de periode 4 Juni 1933 tot 3 Juni 1934. Daar het fonds, waar uit de uitkeering geschiedde, gevormd is met gelden, geheven cp onder controle van een onder rijkstoezicht gestelde instelling ver vaardigde producten, werd ook alleen de productie van deze producten met rijksmerk als basis genomen. In verband met de moeilijkheden, verbon den aan de verzameling van gegevens over de volledige periode waarin de gelden wer den geheven (ruim VA jaar), werd, teneinde ook seizoeninvloeden uit te schakelen, de uit keering gebaseerd op de productie in een periode van 12 maanden, waarvoor de periode 4 Juni 1933 tot 3 Juni 1934 het meest geschikt bleek te zijn. Van kaasproducenten, bij wie niet de pro ductie, doch slechts de afgeleverde productie bij de controle-stations bekend was, werd de uitkeering gebaseerd op de afgeleverde pro ductie. 2. Voor zuivelfabrieken, welke bi zelf, öf in combinatie, hun producten hebben geëxpor teerd, werd de uitke>ring niet gebaseerd op hun geheele productie in bovengenoemde pe riode, doch op deze productie, verminderd met tweemaal de hoeveelheid van het pro duct, waarvoor zij gedurende de periode 1 Januari 1932 tot 27 Augustus 1934 ingevol ge de Crisis-Uitvoerwet 1931, toewijzingen voor uitvoer van de betreffende goederen hadden ontvangen. Deze bepaling werd ge troffen om door middel van deze uitkeering tegemoet te komen aan het bezwaar, dat zui velfabrieken, die zelf of in combinatie hun producten, hetzij geheel of gedeeltelijk, naar contingenteerende landen hebben uitgevoerd, gedurende laatstgenoemde periode in betere positie hebben verkeerd dan fabrieken, die niet zelf hebben kunnen exporteeren, tenge volge van het feit, dat het niet steeds moge lijk is gebleken de heffingen op den uitvoer geheel nauwkeurig vast te stellen. Vele zelf, of in combinatie exporteerende fabrieken hebben daardoor in het algemeen een hoo- gere totaalopbrengst voor hun productie kunnen behalen dan niet zelf exporteerende fabrieken. Aan de hand van de in het buitenland behaalde opbrengsten, de onkosten en de in koopprijzen, kon wel ook worden geraamd dat, indien men het sedert den aanvang der contingenteering (Januari 1932) tot den da tum der beschikking van den minister van economische zaken 27 Augustus 1934) ver leende exportrecht, tweemaal op de productie in mindering bracht, de verhouding tusschen wel- en niet-exporteerende fabrieken beter aan de grondslagen der regeling zou beant woorden. Ten aanzien van de zelf-kazende boeren, die zelf of via hun vereeniging exporteeren, bestond in verband met de andere verhou dingen, die voor boerenkaas gelden, geen aanleiding den aftrek toe te passen. De alge- meene markttoestand in de gebieden, waar in hoofdzaak boerenkaas wordt gemaakt, is namelijk geheel verschillend van den toe stand in streken, waar de kaas fabriekmatig wordt geproduceerd, en het verschil tusschen hetgeen de producenten met, en die zonder exportrecht voor hun product maken in dien het al aanwezig is, hetgeen betwij1- feld moet worden is zeker veel kleiner dan bij fabriekskaas. Er bestond dus geen aanleiding de uitkee ring voor de producenten van boerenkaas met exportrecht anders te berekenen dan die voor de producenten van dit artikel zonder exportrechl. Om redenen van administratieven aard geschiede de uitkeering aan de bij export- vereenigingen aangesloten fabrieken via de export-vereen igingen, voorzoover die zich verbonden de gelden aan de bij hen aange sloten fabrieken uit te keeren. AANHOUDEN VAN RESERVE KALVEREN. Na 1 Juli a.s. moet men voor vaarskalve ren met een gewicht van 100 tot 270 k.g. en stieren van 60 tot 340 k.g. een identiteits bewijs bezitten (officieel heet het, dat deze dieren moeten worden gedekt door zulk een papier Bij toewijzing van 1 vaarskalf mag men 1 reservekalf aanhouden tot 1 Sept géén in Sept. of daarna; bij toewijzing van 2 één tot 1 Oct. en geen daarna; bij drie dito; bij 4 één tot 1 Nov., geen daarna; bij 5 tot 9; twee tot en met Augustus, één in Sept. en Oct., geen daarna; bij 10 tot 15: drie tot en met Aug.; één in Sept. en Oct. en géér daar na. T.b.c.-vrije beslagen mogen ook na 1 October een reservekalf aanhouden, onge acht het aantal toewijzingen. Naar wij vernemen zullen hedenmid dag in „Krasnapolsky" te Amsterdam de samenwerkende organisaties, die zich bezig houden met het ontslag aan het grootste deel van het personeel van de Kon. Holl. Lloyd, met het personeel een vergadering houden, ter bespreking van den toestand. IB1SSHAS ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10