Agenda £aatite Aeckftiett 'fxomnciaal 'lïieuws r Jildschdftea Jladiotüeuios Jieck ÓL School Stad en Omgeving. Weee&edcht REMAVI DEN HELDER- HET EXAMEN VOOR DE HOOFDAKTE. En de nieuwe spelling. MERKWAARDIG NACHTELIJK VOORVAL TE AMSTERDAM. Man brengt zichzelf een buik wond toe. DE AANSLAG OP DEN HEER J. F. ANKERSMIT. Dader voor dc Amsterdamsche Rechtbank. Interessante oefeningen van onderzeeërs en water vliegtuigen kunnen van zeer nabij gevolgd worden. DE VAL VAN HET KABINET-BOUISSON. GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN HENSBROEK HEILOO „Al weer zoo'n strooibiljet! AI weer zoo'n stuk papier!" Het zoontje spaelt er mee! Dat 's 't nut, 6, winkelier! V (In Zomertijd). 3.46 4.05 7.46 8.25 Laagwater vm. nam. 7.22 3.34 3.35 7 4.12 4.29 7.34 8.13 DE RESTAURATIE DER GROOTE KERK. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Dame voor één dag; extra num mer Cohen en Kelly op zoek naar een baan tje. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., half 8, hoofdnummer De pa trouille des Doods (sens.); hoofdrollen Bo ris Karloff en Victor Mac Laglen. Toegang boven 14 jaar. Theater Harmonie, Woensdagavond, half 8, reprise De vier Mullers. Toegang all leeftijden. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer De roman van een nacht (rom.), hoofdrollen Liane Haid, Gustav Diessl en Paul Kemp Tóegang boven 14 jaar. Donderdag 6 Juni. 8 uur, groote zaal Harmonie, vergadering S.D.A.P., spreker de heer W. H. Vliegen, lid Tweede Kamer. 8 uur, Wapen van Heemskerk aan de Breedstraat, propaganda-avond Drankweer- comité. Vrijdag 7 Juni. 7.30 uur, De Unie, piano-avond leerlingen Jan Couvee. Maandag 10 Juni. (2e Pinksterdag). 2 en 6 uur, Sted. Muziektuin, concours N.-H. Bond van chr. harm.- en fanf. corp sen. (Ongecorrigeerd.) Naar wij vernemen, heeft do Onderwijsraad t© Amsterdam naar aanleiding van het on langs afgekondigde Kon. Be luit tot wijziging van het K. B. van 10 September 1923 betreffende het examen voor de akte als hoofdonderwijzer er bij den Mi nister van Onderwijs ad interim op aangedrongen te willen be vorderen, dat voor de in dit jaar af te nemen examens voor de hoofdakte de oude regeling en het oude programma zullen gelden. In den afgeloopen nacht te ongeveer drie uur zag een brigadier van politie in de Warmoesstraat te Amsterdam, niet ver van het daar gevestigde politiebu reau, een man op straat liggen, dien hij nog kort tevoren voor zich uit had zien loopen. De man bleek een snijwon 1 over de buik te hebben en werd, na naar het politiebureau te zijn gebracht, naar het Binnengasthuis vervoerd. De man, die weinig zeide, scheen den indruk te willen wekken alsof hem de wond door anderen was toegebracht. De brigadier had echter niemand in dit ge deelte van de nachtelijk verlaten War moesstraat zien loopen en er waren nog ar.dere merkwaardige omstandigheden, die de lezing van het geval, die de man wilde suggereeren, onwaarschijnlijk maakte. O.a. bleken de kleeren van den man, ter plaatse waar de wond was toegebracht, in het geheel niet bescha digd. Bij nader onderzoek vond men in d3 Warmoesstraat nabij de plaats waar de man door den brigadier was gevon den een gilette-scheermesje in een zak meshouder, waarmee de verwonding k aarblijkelijk was toegebracht. De man, die korten tijd geleden reeds eenigen tijd in een der gemeentezieken huizen verpleegd moest worden doordat hij bij een twist met een herbergier van een café in de Warmoesstraat eenige mer steken had opgeloopen, kon heden na behandeling uit het ziekenhuis ont slagen worden. Hij weigert mededeelin- gen omtrent het gebeurde van vannacht te doem zoodat de politie het raadsel achtige geval nader onderzoekt. MINISTER GELISSEN BEEEDIOD. De nieuw benoemde minister van economi sche zaken, prof. dr. ir. H. J. Gelissen, is hedenmiddag om twee uur op het Loo door H.M. de Koningin beëedigd. De 35-jarige M. H. R., Pool van geboorte en te Den Haag woon achtig, die in den middag -an 7 Maart 1.1. toen hij in het ge bouw van de „Arbeiderspers" aan het Hekelvelu te Amsterdam was toegelaten tot de kantoor kamer van den hoofdredacteur, den heer J. F. Ankersmit, een met scherp geladen en tot schie ten gereed zijnde revolver op den heer Ankersmii had gericht, heeft zich deswege heden te ver antwoorden gehad voor de Vier de Kamer der Rechtbank te Amsterdam. Hem was ten laste gelegd poging tot doodslag of zware mishandeling en subsidiair bedreiging met doodslag of zware mishandeling. Morgen leenteiyken vaardag op het Marsdiep. Komt naar den Helder en scheept U in op een der marine of particuliere schepen of op een loodskotter dan wel op een visschersbotter. Vertrek uit de haven 2 uur. Komt en geniet op het Marsdiep. De heer Ankersmit, die in deze zaak als getuige werd gehoord, deelde mede, dat verdachte, dien hij tevoren nooit ge zien of gesproken had, hem vermelden dag te spreken had gevraagd voor een zaak, die naar verdachte verklaard had hem alleen aanging. Getuige had daarop het onderhoud vastgesteld op 2 uur en op dit tijdstip trad verdachte de kantoorkamer binnen. Aan het eenige malen herhaald verzoek van getuige aan R. om te gaan zitten, gaf laatstgenoem de aanvankelijk geen gehoor. Hij kwam dadelijk voor den dag met het doel van zijn bezoek, dat, naar hij zeide, hierin bestond, dat hij den heer Ankersmit ter verantwoording wilde roepen voor aller-' lei lasterlijke dingen, die hij in „Het Volk" tegen de communisten zou hebben geschreven. Getuige verzocht zijn bezoeker daarop onmiddellijk het vertrek te willen ver laten. Deze voldeed daaraan niet, doch haalde een revolver te voorschijn, die hij op getuige richtte. Getuige is onmid dellijk achter het bureau weggedoken; zijn secretaresse, die zich ook in het ver trek bevond, 6nelde, luidkeels om hulp roepend, weg. Toen getuige eenige oogenblikken in zijn benarde positie had doorgebracht en bemerkte, dat er niets gebeurde, is hij te voorschijn gekomen. Hij hoorde ver dachte zeggen: „ik doe het niet!" en ontdekte tevens dat deze de revolver op een tafeltje had neergelegd. De inmiddels verschenen portier heeft verdachte toen naar beneden geleid, waar hij aan de politie is overgegeven. Op een desbetreffende vraag ant woordde de heer Ankersmit dat hij in den t inne wel den indruk heeft gehad dat verdachte het op zijn leven voorzien had. Het vijfde ministerie dat viel bij het zich voorstellen aan de Kamer. Het kabinet Bouisson is het vijfde kabinet der Fransche republiek, dat gevallen is op den dag, dat het zich aan de Kamer voor stelde. De eerste maal geschiedde dat op 16 Mei 1877 met het kabinet Rochebout, en daarna in 1924 met het kabinet Ribot. In 1926 trof eenzelfde lot het kabinet-Herriot, eveneens in verband met den val van de franc, en in 1930 geschiedde het met het kabinet Chau- temps, dat het vertrouwen van de Kamer niet kon krijgen. Hoe er gestemd is. De 264 afgevaardigden, die tegen de ver leening der gevraagde volmachten aan de regeering-Bouisson hebben gestemd, waren als volgt verdeeld over de partijen: Centrumrepublikeinen 6 afgevaardigden; Rechtsche Republikeinen 7 afg.; Linksche Republikeinen 2 afg.; Onafhangelijke Iink- schen 14 afg.; Links-radicalen 4 afg.; Radi caal-socialisten 65 afg.; Rechtsche socialis ten 14 afg.; Neo-socialisten 20 afg.; So cialisten (S.F.I.O.) 96 afg.; Union Ouvrière 10 afg.; Comunisten 9 afg.; Partijloozen 14 afg. Engelsche persstemmen. De Engelsche pers volgt met groote spanning de gebeurtenissen in Frankrijk. De „Daily Telegraph" schrijft in een hoofd artikel dat de val van drie Fransche regee ringen binnen negen maanden een schril licht werpt op den geest van oneenigheid en verdeeldheid, die ongelukkigerwijze tusschen de politieke partijen in Frankrijk heerscht. De „Daily Mail" schrijft dat Frankrijk op het oogenbiik de grootste politieke crisis sedert de stichting van de Derde Republiek doormaakt, die zich misschien zelfs tot een Europeesche crisis kan ontwikkelen. De „News Chronicle" schrijft dat de Fransche Kamer moet worden aangepast aan de eischen van dezen tijd en veranderd moet worden in iets beters dan de onverantwoor delijke spreekbuis van zuivere belangen groepen. Laval tot kabinetsformatie bereid. Na een onderhoud met president Lebrun heeft de minister van buitenlanlsche zaken Pierre Laval zich in principe bereid ver klaard een nieuw kabinet samen te stellen. Egmond aan Zee. Dinsdag werden te Egmond aan Zee de gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Het resultaat was: Aantal kiezers 1534; aantal geldige stemmen 1257, waarvan op: Oud-Kath. partij 683 (478) 4 zetels (4) R. K. Staatspartij 180 (183) 1 zetel (1) S. D. A. P. 180 32) 1 zetel (l) Landbouwp. 208 0) 1 zetel (0) Gekozen zijn: Voor de Oud-Kath. partij pastoor B. A. v. Kleef en de heeren J. Visser, C. Broek en K. Staatspartij de heer J. Dekker. Voor de R. F. Snoeks. Voor de S. D. A. P. de heer K. Hollen- berg. Voor de Landbouwpartij de heer T. Halff Geen der tegenwoordige leden komt in den nieuwen raad terug. Algemeene vergadering van het polder bestuur op Dinsdag 4 Juni 's avonds 6.30 uur. Allen aanwezig. De voorzitter, de heer Jb. Groot, opende met het welkom toe te roepen aan leden en pers. Spr. begon met op de belangrijkheid van deze vergadering te wijzen, daar heden de begrooting over 1935 moest worden be handeld en dit jaar weer belangrijke be sluiten zijn genomen. Het afgeloopen jaar, zei spr., is zeer zeker bevredigend geweest. Ingekomen stukken. Van den heer D. Schaak alhier was een verzoek ingekomen om een vasten dam te mogen leggen tusschen twee stukken land. Na bespreking besloot het bestuur hierop niet in te gaan, daar het een algemeene doorvaarsloot is, waar aanvrager den dam wil doen aanbrengen. Rapport commissie tot nazien der boeken van den secretaris-penningmeester. Door den heer H. de Vries werd hiervoor namens de commissie rapport uitgebracht en tot goedkeuring geadviseerd. De penningmeester en de commissie ont vingen een woord van dank. De rekening over 1934 en de aanbieding van begrooting over 1935 werden nu behandeld. Uitgaven over 1934 11585,32. Ontvan- en over 1934 11153,69. Nadeelig saldo 431.63, nog te ontvangen in totaal 1029,69. Momenteel dus een batig saldo van 598,06. De begrooting over 1935 werd aangebo den met een ontvangst van f 9159,19 tegen over een uitgaaf van f 9142,63 met een on voorzien van 16,54. De polderlasten over 1935 zullen f 14 bedragen. Daar de kosten aan het Hoogheemraad schap van den weg op 1 December moeten worden betaald, stelde het bestuur voor de polderlasten als volgt te innen. Eerste ter mijn half September; tweede termijn eind November in plaats van half December. Door het stopzetten van het stoomgemaal en de verbetering van den molen in den vorm van stroomlijnwieken, was dit jaar een proefjaar wat betreft het op peil houden van het water door den molen alleen (D.) Bij het niet vol doen van den molen alleen was een accoor 1 aangegaan met het polderbestuur van de Wogmeer, om eventueel hulp te verleenen. De voorzitter stelde nu voor. om nog maar een proefjaar te houden en de Wogmeer maar aan te schrijven, om zoo noodig hulp te verleenen. Werd goedgevonden. Daar de rondvraag niets opleverde; volgde sluiting. Het Ned. Roode Kruis- Men deelt ons mede, dat in het najaar weder een cursus zal worden gehouden voor opleiding tot helper transportcolone. Het is de bedoeling, dat degenen die zich voor dien cursus opgeven, reeds dezen zomer aan de practische oefeningen zullen deelne men. Het plan bestaat om op 18 Juni de eerste oefening te houden in het Overbosch. Alle leden van het Ned. Roode Kruis en verdere belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Tevens zal in het najaar een cursus voor dames worden gehouden. Aangifte tot deelname bij den ploeg-com- mandant N. Meilink, N. Tuindorp 226, tel. 4373, bij de groeps-commandanten S. Mod der, Heerenweg 36 en J. W. Balder, J 202, bij G. A. Louter, Kerklaan H 7 en bij den ploeg-administrateur Adr. Klaasse, Span jaardslaan 65. Evenals vorig jaar zullen alle cursussen worden gehouden onder leiding van dr. N. Louis te Alkmaar. Astragelll. maandschrift. Het Juninummer opent met een bijdrage van Minca VersterBosch Reitz: „Een vleug van geluk, geïllustreerd door Rie Reinderhoff. „De omgekeerde telefoonhoorns" van W. A. Dar- lington met teekeningen van Treyer Evans, is een origineel detective-verhaal. Van J. Gerhard Toonder is er een humoristische schets: „Han- nibal en de kunst", geïllustreerd door F. Rowley. Nu het zwemseizoen weer hoogtij viert, schreef Tonny van der Horst een artikeltje over onze zwemkampioene Willy den Ouden, waarbij enkele aardige foto's werden geplaatst. „De mósterdfabrikant", een verhaal uit de on derwereld door M. Mok, werd met geestige penteekeningen versierd door F. van Bemmel. Een psychologisch zeer goed verhaal schreef ook Joost de Moor: „Het is een donkere nacht vannacht". Van K. J. Kuipers is er een Indisch jachtverhaal: „Duel in de dierenwereld" terwijl van den schrijver van Parijsche short-stories Leonard Merrick „Verdwaald in Parijs" werd opgenomen. EEN WEST-FRIESCH HALF UURTJE. Den 22 Juni 's avonds van 77.30 u. zal voor de radio optreden het bij vele bekendr- duo „Wi-Jo" uit Schoorldam voor de uitzen ding van een Westfriesch half uurtje. De tekst der liederen zijn geschreven door Nico Splinter, terwijl Jan v. d. Brink de muziek er voor componeerde. DE HEER P. SCHUURMAN HEEFT BEDANKT. De heer P. Schuurman te Graft heeft met ingang van 4 Juni 1935 zijn ontslag genomen als kerkelijk ontvanger, en bedankt als kerkvoogd en voorzitter tevens regent van het N. H. Wees huis der kerkelijke gemeente aldaar. SOPHOKLES, BOUTENS EN MARCHANT. Nog eens: De nieuwe spelling. Prof. Mr. B. M. Taverne, voorzitter van de Nationale Vereeniging voor Orde en Eenheid in de Schrijftafel, schrijft ons: Maandag 27 Mei j.1. heeft in den Kon. schouwburg te 's Gravenhage onder de waarlijk artistieke leiding van Van Dalsum en Defresne, een onvergetelijke opvoering plaats gehad van Sophokles' Elektra. De schrille doordringende koperkreten en de onheilspellende paukenslagen in de ouverture brachten de stampvolle zaal in de spheer van de Grieksche tragedie. De aan wezigen zullen niet anders dan met groote ontroering daaraan terugdenken. De prach tige, dan weer snerpende, dan weer zoet vloeiende muziek van onzen grooten Die- penbrock en de heerlijke muzikale dictie der uitvoerenden deed de gedachte aan het in- commensurabele van de muziek en de ge sproken menschelijke stem zelfs niet opko men. Het was alles pure schoonheid! Er flitste bij het aanhooren van de prach tige monologen van Elektra Charlotte Kohier moet zichzelf hier gevonden hebben in de onvergetelijke uitbeelding van het diep- menschelijke, dat van alle tijden is een gedachte door mijn hoofd. Daaraan wil ik hier uiting geven. Dit prachtig gedragen Nederlandsen van Boutens, waarin de bui- gings-n een rol van beteekenis vervult, staar door een ruw ingrijpen van mr. Marchant hij is ondanks besluiten van den minister raad en van H. M. de Koningin de man vermoord te worden en is, door zijn „Ne- derlandsch in hemdsmouwen" vervangen. Men schaamt zich als men er aan denkt, dat Charlotte Kohier had moeten uitroepen: Zeus in de hemel. Men is er niet mee af door, met mr. Marchant, te zeggen, dat de dichters in dit opzicht vrij blijven en ook an deren, uit stilistische overwegingen, zich van de buigings-n moge blijven bedienen. Dit is een misleidend gebaar. De kwestie is deze, dat, wanneer de regeering niet op het heillooze „spelling"-experiment terug komt, na eenige tientallen jaren niemand meer bestaat, die de ibuigings-n geleerd heeft. Iedere Nederlander heeft dan op school geleerd, dat „in de hemel, in de geest, op die dag, van die aard, op de duur", enz., enz. het eenige juiste, en het andere fout is. Hier wordt moedwillig levende taal op schoonheid vernietigd. Klonk de taal van Boutens ons als een doode taal in de ooren? Neen duizendmaal neen. O, laten allen die het gevoel voor de schoonheid van de taal van Boutens nog niet verloren hebben, de handen ineen slaan om te trachten het onheil van het taalbe derf nog in zijn loop te stuiten. Laten de machthebbers toch eens zoo groot zijn, dat zij zich niet met een „het is nu eenmaal zoo ver" van de zaak afmaken, laten zij den moed hebben niet vasthoudend te zijn, al leen omdat de besluiten nu eenmaal zijn ge nomen. O, regeering, wij smeeken U in naam der Schoonheid kom terug op den ingeslagen weg. Het is nog-tijd. HET ROODE KRUIS. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Juni 1935 aan den heer mr. A. M. Ledeboer te Bergen, op grond van zijn leeftijd, eervol ontslag verleend als kring-commissaris van het Nederlandsche Roode Kruis in den Kring N.-H. Noord en is hem tevens de medaille van het Roode Kruis verleend. Met ingang van 1 Juni 1935 is voor den tijd van 5 jaar benoemd tot kring-commissa ris van het Nederlandsche Roode Kruis in den kring Noordholland-Noord de heer jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar. EINE EXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL. Geëxamineerd zes candidaten, afge wezen vier, geslaagd mej. T. Brander en mej. G. Faber, beiden te Alkmaar. ROZE-WERKEN. Het „Huis Costerstraat 2" is een gewoon heerenhuis, dat ingericht is, tenminste voor wat betreft het achtergedeelte, als expositie zaaltje van den schilder G. Lugthart. Het zal voor vele stadgenooten genoegzaam bekend zijn, dat deze is aangesloten bij de kunste naarsgroep, zich noemende „Roze-werken". Het doel van deze permanente tentoonstelling is het kunstlievend publiek op rustige wijze de gelegenheid te geven eens nader kennis te ma ken met deze kunstuiting, hetgeen ongetwijfeld door velen op hoogen prijs gesteld zal worden. De voor dit doel ingerichte achterkamer leent zich uitstekend hiervoor, want op werkelijk artistiek-voorname wijze heeft de architect (de schilder zelf) het den bezoeker zoo geriefelijk mogelijk gemaakt. De aankleeding is op zich zelf al een bezoek aan „Huis Costerstr. 2" waard en we zijn er van verzekerd, dat vele lezers hiervan met genoegen zullen gebruik maken. „HUIS COSTERSTRAAT 2". In „Huis Costerstraat 2" is gevestigd een speciaalzaak in materialen voor dames-hand- werken, waarbij mej. T. Jaarsma tevens vak kundige voorlichting zal geven. In dezen smaakvol ingerichten handwerkwin kel zijn tevens verkrijgbaar alle soorten leer en materialen voor leerarbeid (agentschap van de Auerhaan), benevens houten kunstvoorwer pen (blank en bewerkt). Waar een dergelijke winkel in deze buurt ongetwijfeld op zijn plaats is, gelooven wij, dat het aan belangstelling en koopers niet zal ont breken. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 763,8 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 745,8 m.M. te Scilly. Verwachting, geldig tot den avond van 6 Juni: Meest matige zuidelijke tot zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken met tijde lijke opklaringen; regenbuien met kans op onweer; weinig verandering in temperatuur, Weeroverzicht. De depressie in het westen neeint in betee kenis af. De gisteren in de Golf van Biscaye verschenen daling heeft zich snel naar oost- Duitschland verplaatst, terwijl de andere met zware regens over ons land trok. Nieu we secundairen zijn in aantocht. In Scandi navië blijft het weer koel met lichte of matige neerslag. In oost-Duitschland en Polen stijgt de temperatuur. Op de Britsche eilan den blijft het vrij koud en regenachtig; in Frankrijk is het zachter, maar vallen zware regens en ook in Zwitserland viel veel regen. Krachtige westen winden waaien in de Golf van Biscaye en in West-Frankrijk. De druk- stijging in het zuidwesten kan tijdelijk eenige verbetering brengen, maar van den oceaan nadert een diepe depressie, zoodat de toestand onzeker blijft LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.38 uur licht op. HOOG- F.N LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. Juni. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 6 7.25 7.47 7 8.04 8.29 4.24 4.41 8 8.51 9.18 5.02 5.23 9 9.45 10.13 5.47 6.15 10 10.40 11.12 6.42 7.17 11 11.46 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat. Hoogwater vm. nam. 6 7.44 801 8.26 8 8.48 9.15 4.50 5.11 9 9.42 10.10 5.35 6.03 10 1037 11.09 6.30 7.05 11 11.43 Aller medewerking gevraagd om hei werk ten uitvoer te brengen Het voorstel, dat B. en W. ten opzichte van de restauratie der Groote of Sint Lau- renskerk in de eerstvolgende gemeenteraads vergadering zullen doen is niet alleen zeer belangrijk maar ook verheugend. Jarenlang heeft men zich afgevraagd hoe men tot de zoo hoogst noodzakelijke restau ratie zou kunnen komen en jaren lang zijn alle mooie plannen afgestuit op gebrek aan geld om de arbeidsloonen en de benoodigde materialen te kunnen betalen. Plotseling komt daar een pracht-oplossing en bovendien een afdoende oplossing doordat het besluit genomen wordt, dat met alleen het koor voorloopig gerestaureerd zal wor den, maar dat niets van het groote werk be hoeft uitgesteld te worden, omdat men in staat is de restauratie als één geheel ter hand te nemen. Dat heeft men aan het rijk te danken en wel voornamelijk aan den minister van Soci ale Zaken, die goedgevonden heeft, dat uit het werkloosheias-subsidie-fonds de noodige gelden verstrekt zullen worden waardoor de arbeidsloonen in werkverschaffing betaald kunnen worden. Alkmaar heeft tevergeefs naar objecten voor werkverschaffing uitgekeken. Er waren er eenvoudig niet meer, behalve dan het boschplan, waar men in Den Haag niet aan wilde omdat men het als een rendabele en misschien zelfs voor de gemeente op den duur voordeelige onderneming heeft be keken. Dat kan natuurlijk van de restauratie van een oud kerkgebouw nimmer gezegd worden. De gelden daarvoor besteed worden niet in een winstobject gestoken maar zijn min of meer fonds perdus die men toch zal moeten uitgeven om nog grooter verliezen de vernietiging van het kerkgebouw te kun nen voorkomen. Waar men hier ter stede, voornamelijk op aandrang van soc.-dem. zijde, naar werk- objecten, in het bijzonder voor de bouwvak arbeiders, gezocht heeft, en deze niet heeft kunnen vinden komt het rijk met een schitte rend voorstel. Men zal op kosten van het werkloosheidsfonds de kerk kunnen restau- reeren, een aanbod, dat, zoo het niet geaccep-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2