DE LAATSTE LES VAN LANGELOT J. te der ge- WINKEL DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De vetpositie BROEK OP LANGENDIJK Overplaatsingen. DE LEIDING VAN DE ZUIVEL- CENTRALE. De heer J. L. van Eek directeur? DIRKSHORN Hengelaars, opgepast! gesproken. A. Z. te Medemblik J 5 b. of 2 1 ning op de invordering opnieuw vastgesteld. I él f 1rt A Tot regentessen voor het Wees- en Ar-1 d - Rijer M. te Alkmaar 10 boete of 4 d. Heiko M. te Den Haag 15 boete of 5 d.; B O te Slootdorp 15 boete of 5 d.T. S. te Amsterdam 15 boete of 5 d.; Corn. S. te Zaandam 5 boete of 2 d.; H. O. van V. te Amsterdam 15 boete of 5 d.-; M. de V. te Anna Paulowna 2 x 10 boete of 2 x 4 d.; D. v. d. W. te Aalsmeer 15 boete of 5 d. |b. W. te Hoorn, wegens art. 247 gedeti neerd, 3 boete of 2 d.; A. P. M. de W. te Haarlem 15 boete of 5 d. Rij wiel belasting: Th. v. B. te eerst ge- toen 14 tot 17 be- bij den eersten aanvoer. Voor de veilde partijen werd toen 14 t< taald, nu echter 21.70 tot 23 voor de groote. Drielingen brachten nu 20 tot 22 op, in 1934 slechts 15 tot 18. Kriel gold nu 16.90 tegen het vorige jaar 8 tot 9. Helaas was er al dadelijk een ongunstige menhuis werden benoemd mevr. O. Hakoff— Krab en mevr. C. Kwantes—Smit van de Velde. Verzoek huurverlaging J. van Ens en H. Velthuijs. Overwegende, dat aangenomen dient te worden dat de tegenwoordige huren I kentering te constateeren. Bij volgende aan- van deze woningen niet meer in overeenstem- voeren zakten de groote tot 13.60—/ 17.30 ming zijn met de destijds getroffen rege- in, drielingen tot 11—13 en kleine tot ling, stellen B. en W. voor om een verlaging 4.90—6. Het is te hopen, dat ze voorloo- ig niet meer in prijs dalen, want voor een ivredigende opbrengst zijn de genoemde prijzen beslist noodzakelijk. toe te passen en de huur thans te bepalen op 3.75 per week en deze verlaging te rekenen Alkmaar, Jan B. te Hoogwoud, D. P. B. te te zijn ingegaan 1 April 1935. Een der wo- Heerhugowaard, Jan den D. te Schagen, J. ningen is inmiddels ontruimd. Uitvoerig G. J. O te Broek op Langendijk, Sj. B. U. wordt besproken of de gemeenteveldwachter te Slootdorp^ Corm G.^te St. Pancras, M. de woning wel had mogen verlaten. Dit kon geen Over-1 werd H. te Amsterdam, Dirk H. te Texel, H. W. ten echter niet belet worden, aangezien H. te den Helder, H. J. te Heiloo, J. de Breezand, Elisabeth S. K. te Nöordschar- woude, H. J. K. zonder vaste woonplaats, Erwien K. te Wervershoof, Jan K. te Zuid- scharwoude, Jan M. te Alkmaar, Gert. M. te I Schoorl, Corn. M. te Schoorl, R. C. M. te Anna Paulowna, Joh. M. te Zijpe, Joh. O. te Bergen, Oerrit O. te Paulowna, Jb. Sch. te "Schagen, Pietertje S.-1 S. te Alkmaar N. J. Sch. te Wieringen, Joh. Sch. te Alkmaar, J. H. V. te Amsterdam, W. H. V. te Den Haag, Corn. V. te Heerhugo- waard, Jb. V. te den Helder, R. J. de V. te Hoorn, P. van V. te St. Pancras, H G. Z. te waren op voorstel van bindende bepalingen eenkomstig het voon besloten. Verleenen bijdrage voor steunveiieenin, B. Door het nationaal-crisis-comité wor als extra-hulp aan werkloozen voor 1935 onder den naam van steunverleening B, be- e, Corn. R. te Anna I schikbaar gesteld een bedrag van 130, a.c wanneer de gemeente bereid is 21 pCt. daar in bij te dragen, zijnde een bedrag van 27.30. B. en W. stelden voor dit bedrag beschik baar te stellen. Aldus besloten. De heer Kost wenschte daarvan ook ande den Helder, Leendert Z. te Egmond aan Zee, ren dan werkloozen daarvan te doen profl allen 5 boete of 1 dag. QemeetUetadeti Maandag vergaderde de raad meente Winkel. Aangezien met 1 Mei j.1. het getal leerlin- f;en der U.L.O.-school na de nieuwe toela- ing was gestegen tot 65, verdeeld over 4 klassen en het moeilijkheden opleverde om met 2 leerkrachten daaraan afdoend onder wijs te kunnen geven is door B. en W. in overleg met het hoofd der school en den in specteur van het lager onderwijs in de in spectie den Helder, besloten voorloopig tot het einde der Mulo-examens den heer C. de Wit als kweekeling niet akte wiskunde te plaatsen bij het Ulo. De heer A. D. de Veer is geplaatst als kweekeling aan de O.L.- school te Lutjewinkel. Aan den Provincialen weg Niedorper Ver laat—Aartswoud zijn thans 17 arbeiders uit deze gemeente geplaatst, in de Rijkswerkver schaffing bedraagt het aantal arbeiders thans nog 22, het aantal werkloozen niet in de werkverschaffing geplaatst thans 4. In verband met een circulaire van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid is door B. en W. besloten ook dit jaar weder gelegenheid te geven voor inenting tot om vatbaarmaking tegen roodvonk en diphthe- rie, waarvoor ook thans weder een crediet wordt aangevraagd. Teneinde te komen tot een oplossing omtrent de vestiging van een woonwagenkamp is aan de directie van den Wieringermeerpolder een aanvraag gericht om daarvoor binnen de aan de gemeente toe gewezen strook van 300 M., grond af te staan voor de stichting van een woonwagen kamp. Op dit verzoek is reeds afwijzend be schikt. teeren. Aangezien destijds aan het Hoogheem raadschap is verzocht in kennis te worden gesteld met de lasten van een eventueele overname van een gedeelte Nieuweweg en een gedeelte Ooievaarsweg, aansluitende op de wegen in de gemeente Nieuwe-Niedorp en de daarvoor genoemde bedragen van dien aard zijn, dat wordt verondersteld, dat de gem. in eigen beheer op goedkooper wijze een teerbewerking zal kunnen toepassen op LaNOENDIJKER OROENTEN-CENTRALE. Oogst-vergunning vroege aardappelen. Blijkens ingekomen bericht van den Ned. Groenten- en rruit-centrale is het oogsten van aardappelen voor 1 Aug. 1935 alleen toegestaan, indien men in het bezit is van een door dat instituut afgegeven oogst- vergunning. Daar al deze aardappelen ge- veild moeten worden, ook door teler-hande laars, worden deze oogstvergunningen na mens de de Centrale afgegeven door de vei lingen. Jere kweeker van vroege aardappelen (hieronder te verstaan de soorten Eersteling, Schotsche muis, Paxasputten, Kralen, Ópper- doezer ronden, Schoolmeesters, Ideaal, Wild Duke, Ninety Fold, Sutton, Duke of York, Arran Crest, Present) en van aardappelen vóór 1 Augustus te oogsten, te weten ver vroegde eigenheimers en Bintjes, wendt zich tot de veiling, die hij gekozen heeft, ter ver krijging van een oogstvergunning. Deze wordt afgegeven op vertoon van zijn teelt vergunning. Op de teeltvergunning wordt door de veiling met inkt aangeteekend „oogstvergunning afgegeven", zoodat nim mer door een andere veiling nogmaals een gelijke wijze als geschiedt in dén polder oogstvergunning kan worden verstrekt. Waard en Groet. Hierop dienen de veilingen terdege attent te W aard en Groet. Behalve deze weggedeelten, zou daaraan zijn toe te voegen de Molenkade. Waar het uitgetrokken bedrag op de begrooting niet voldoende is om daaruit deze kosten van ver nieuwing te betalen wordt voorgesteld daar voor een leening te sluiten, waarvan een na der plan zal worden overgelegd. Door B. en teruggenomen voor nader onderzoek, oor C. W. Slikker te Lutjewinkel, zich 1 Mei j.1. in de gemeente vestigde ver zoekt voor zijn zoon, die de school voor chr. nat. onderwijs te Schagen bezoekt, ver oeding van reiskosten, ingevolge art. 13, le id L.O.-wet 1920. De kosten bedragen 53.76 per jaar. De meerderheid van B. en W. stelde voor op het verzoek gunstig te be schikken. Met de stemmen van de heeren Brugman en Kort tegen, werd op het verzoek gunstig beschikt. Door den heer W. Klaver te Winkel werd verzocht de aan hem toegekende vergoeding ingevolge art. 13, le lid L.O.-wet 1920 voor 2 leerlingen die de R.K. school in 't Veld be zoeken te verlengen over het tijdvak 1 Mei 1935 tot 1 Mei 1936. Ten opzichte van het toekennen van ver goeding werd reeds in 1933 door Ged. Sta-1 ten een besluit van den Raad, waarbij een zoodanige werd afgewezen, vernietigd en door den raad besloten werd, geen beroep Door het P.E.N. is medegedeeld, dat de I daartegen in te stellen, werd voorgesteld de- zijn, opdat niemand in het bezit van meer dan één oogstvergunning kan komen. De kwee- kr dient te veilen op de veiling, waar hij zijn oogstvergunning heeft ontvangen. Het is de veilingen streng verboden aardappelen te veilen van een kweeker, die bij een andere veiling zijn oogstvergunning heeft gehaald De oogstvergunningen worden verstrekt in 3 exemplaren. Het eerste is voor den kweeker, het tweede voor de veiling en het derde moet na afgifte van het eerste exem plaar dagelijks aan de Centrale worden op gezonden Oogstvergunningen en aansluitingsbewij- zen worden op aanvrage toegezonden. Geen oogstvergunning mag worden afge- gegeven aan diegenen, die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om hun met vroege aardappelen beteelde oppervlakte uit te breiden tot 67 pet. van de in 1933 beteelde oppervlakte, daar zij hiermede verk'aard hebben alle gekweekte aardappelen als pootgoed te verhandelen. Deze menschen mogen alleen de aardappelen boven 55 m.M. voor consumptie verkoopen. Deze verkoop mag slechts na de veiling geschieden. KENNEMERLAND. Hoewel de aanvoer niet veel grooter was dan de voorgaande week, waren de prijzen beduidend lager. Er was een gereserveerde handel en alles wees er op, dat men de vorig* week geen goede week had gemaakt. Trouwens, de noteering van de groote steden een basis voor de groentemarkten vK j -z - -. -. wees er op, dat er door den handel ver- taarns. Deze verlaging is van invloed op de w^rkverdeeling in de werkverschaffing m loren was en dat wreekt zich altijd in een tarieven voor straatverlichting zoodanig zijn verlaagd, dat deze thans zijn gebracht ze verlenging toe te staan. Op gelijke wijze als het voorgaande ver- vei vaat vtvz<t uiauo JJijiL g «.vu i i - van 9 op 7 voor ondergronds van 6.50 z0?®. bf810^"- op 4 voor bovengronds aangesloten lan- 1 ,e r°ndvraag sprak de heer Kort over verlichting van de Dijkbuurt, terwij! aange nomen mag worden, dat ook de buitenge meenten hun overeenkomst in verband daar mede zullen herzien. In verband met de verlaging der water- prijzen is door het P.W.N. bericht dat ver laging ook wordt toegepast voor hen, die in de onrendabele gebieden, krachtens een afgesloten accoord water betrekken. Door het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier, is medegedeeld dat Juli a.s. geen gebruik meer zal worden ge maakt. Verschillende werkzaamheden thans aan anderen opgedragen zullen nu in eigen beheer aan hem worden opgedragen. Door de Vereeniging van B. en W. in het voormalige kanton Schagen is een uitvoeri- beschouwing ingezonden ten opzichte van circulaire van den minister van sociale de Wieringermeer. Medegedeeld werd, dat de regeling daar- J van aan de Heidemaatschappij is. Daarna sluiting. £and: ett 7-umèouw Het was deze week maar slap op de ndij' trage markt. Spinazie was niet duur en de aanvoer niet bijster groot, de prijzen 0.15 tot 0.30 per kist. In sla was heel wat afwisseling, van af stoofsla tot prima kwa liteit. Over het geheel genomen was er goede vraag naar eerste soort. De prijzen varieerden van 0.301.10 per kist. Pos telein, waarvan een matige aanvoer, moest vrijwel de helft van den prijs inboeten. De prijzen waren slechts f 020—0.30 per kist. Bospeen, de vorige week bijzonder in trek, van de diensten van den wegwerker vanaf 1 groentenveilingen aan den Langendijk. Aan ging traag van de hand tegen prijzen van Tt«1i a o rrörtn rYokriilr moor -rol ttrAf/lati rr/i_ I /"ta morU M/V\rrlooharMrAn/Ja urnn Ua4 ^alln I Q per J00 extra kWdlltC't bracht in het begin der markt, 1—2 cent per bos méér op. Bloemkool, welke allerminst op prima kwaliteit kan bogen, was beduidend minder in prijs. Alleen eerste soort ging nog wat. De prijzen waren 7—10 per 100 stuks. Asperges, waarvan men met het gun stige weer veel van verwachtte, liep leelijk msi. Er was bitter weinig handel en abnor maal lage prijzen n.1. 20— f 26 voor eerste soort en 1012 voor tweede soort, alles per 100 bos. Komkommers, waarvan al beduidende aanvoer, golden matig, n.1. f 4.50f 8 per 100 stuks. Andijv.e bleef gevraagd, hoewel lager in prijs, n.1. 0.20 tot 0.40 per kist. Raapstelen, radijs, pieter selie en selderie golden weinig, hoogstens I 2 per 100 bos. Rabarber gold een ietsje hooger, n.1. f 2—3.50 per 100 bos. Aard beien, waarvan een beduidende aanvoer, waren goed te plaatsen tegen prijzen van f 0.16f 0.22 per doosje. De beperkte aan- de markt te Noordscharwoude was het zelfs met den aanvoer geheel gedaan: de stapel producten zijn daar geruimd en in het noor delijk deel van deze tuinbouwstreek zijn de vroege producten nog niet klaar. Hier was dus de stile tijd in werkelijkheid aangebro ken. Aan de veiling te Broek op Langendijk was het drukker. Daar werden van de vroe- zaken, betreffende het verleenen van bijdrage I ge producten de tomaten en de nieuwe aard- in de premie van het ziekenfonds voor werk- appelen aangevoerd. Dat trekt weer heel wat loozen. Met een uitvoerige berekening wordt belangstelling en begint weer leven aan de Verslag hoofdbestuursvergadering Aan het verslag over de op Woensdag 19 Mei onder leiding van den heer P. Stapel Czn. gehouden vergadering van het hoofd bestuur ontleenen wij het volgende: De voorzitter feliciteerde den heer C. Dek ker met de opheffing van de schorsing als voorzitter dèr L. C. O. Zuid-Holland. De heer Dekker is bereid zijn functie weer te vervullen, al is de ondervonden behandeling ook niet bevorderlijk aan de ambitie voor dit werk. Naar aanleiding van dit punt wordt de vraag bespraken, of de voormannen van de Mij. van Landbouw nog langer hun mede werking aan de uitvoering der crisismaat regelen moeten verleenen. Opgemerkt wordt, dat het in het belang van de boeren is, dat men blijft vechten tegen de bureaucratie, welke steeas meer toe neemt. wordt uitvoerig besproken. Uit deze bespre kingen komt als conclusie naar voren, dat met alle macht moet worden gestreefd naar een beperking van den invoer van vetten en het zwaarder belasten daarvan. Alleen het duurder maken van de goedkoopste vetten en van de margarine waarborgt, dat voor de boter een behoorlijke afzet gevonden wordt. Bij bespreking van de vraag, wat men ver der kan doen om te bevorderen een wettelijk verplicht stellen van melkbroodbereiding, wordt besloten over dit punt rechtstreeks met de minister in contact te treden. De bak- kersmelk is thans uit de consumptieregeling genomen, doch de bakkers hebben daarvan geen gebruik gemaakt door meer melk te gebruiken, maar ze hebben zich geworpen op de volle melkpoeder. Deze wordt voor zoodanig lagen prijs beschikbaar gesteld, dat 1 liter melk ongeveer komt op 2Y, cent, dus nog goedkooper dan industriemelk. De bakkers doen uitsluitend wat in hun voordeel is. Een propaganda tot vermeerdering van melkbrood, waarbij de melk betaald wordt tegen den prijs van voor den oorlog, is van de bakker in vollen omvang niet te ver wachten. Het hoofdbestuur acht het drin gend noodzakelijk tot verplichting van het maken van melkbrood over te gaan. Bij de bespreking van het verschaffer, van melk aan schoolkinderen wordt meegedeeld, dat te Rotterdam in dezen geest een proef is opgezet. Besloten wordt het resultaat hier van af te wachten. Ten aanzien van den invoer van vleesch wordt besloten: le. met klem aan te dringen op radicale afschaffing van den invoer van vleesch; 2e. op het direct uit de markt gaan nemen door de regeering van mager vee. Het KN-L.C. zal worden uitgenoodigd weder het vraagstuk der sociale lasten ter hand te nemen. Voorts wordt besloten bij het K.NL.C. aan te dringen, afschaffing van opcenten op - g, - - eeniging, de heer J. de Pee met een enkel woord en herinnerde daarbij aan de treurige oorzaak van het uitstel dezer vergadering. Hierna kreeg de eere-voorzitter van U. d. I-, de heer L. Reuvers, het woord. Spreker rele veerde in het kort de oprichting, opkomst en bloei der vereeniging, waarbij o.a. als zeer goede werkende leden werden genoemd de heeren: Jb. IJff, Alb. Kuin, Alb. Kant en G. Blaauboer. Directeur was in die dagen de heer Pol. Ook in latere jaren werden onder leiding van den tegenwoordigen directeur, den heer S. Keesman, vele successen behaald, o. m. in het jaar 1929 te Schagen in April en op 12 Juli, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Ly- curgus aldaar. In 1930 werd te Dirkshorn het 25-jarig jubilé van U. d. I. gevierd onder groote belangstelling van oud-leden en burgerij. Kon de vereeniging in de laatste jaren nog behoorlijk meedoen aan wedstrijden, toch be gonnen verschillende invloeden hun nadeeligen invloed op haar bloei uit te oefenen, als: de crisis en vooral de oprichting van andere ver- eenigingen op sportgebied. De jongelui kunnen nu eenmaal slechts op één plaats te gelijk ver schijnen. Toch kwam U. d. 1. op den onlangs te Schagen gehouden turndag nog met eer uit den strijd. Door combinatie met W. I. K. van de Stroet, is thans weder een flinke vereeniging gesticht, welke naar spr. hoopte, onder de uitstekende leiding van den heer Keesman tot grooten bloei moge komen. (Applaus). Vervolgens bood de voorzitter der gecombi neerde vereeniging den directeur een fraaie fauteuil aan als blijk van waardeering voor zijn 15-jarige leiding. De heer Keesman dankte op vriendelijke wijze voor de attentie. (Daverend applaus). Na een korte pauze werd vervolgens door dames en heeren gymnasten een zeer mooi ge varieerd programma afgewerkt. Begonnen werd met bondsoefening 1935 voor dames. Deze oefening werd gemaakt op de maat van den K. L. M.-marsch en kon ons wel bekoren. Volgden oefeningen op de brug voor oudste meisjes. Ook dat werk mocht gezien worden. Hierna gaf de heer B. Hofman alleen een vrije-oefening, waaruit ten duidelijkste zijn kracht en vlugheid bleken. Ook de oefeningen aan hoog-rek heeren gaven blijk van groote kracht en vlugheid, benevens van zeer gedurfd werken. Ter afwisseling gecostumeerd-brug van heeren, een koddig tusschenspel. Na de pauze gaven verschillende dames en heeren nog eenige aardige voordrachten en too- neelstukjes ten beste, die zeer gewaardeerd werden. Het kleine orkest gaf den geheelen avond mooie moderne en beschaafde muziek te ge nieten. Het was een goed geslaagde avond. de grondbelasting jn haar program op nemen. Het schijnt het hoofdbestuur belang rijker het ongebouwd in lasten te verlichten, dan het gebouwd. Uitvoerig wordt gediscussieerd over het karnverbod. Een algemeene vergunning wordt niet goed mogelijk geacht, doch even min wordt het billijk gevonden dat alleen zij, die vóór Juli 1934 een karnvergunning had den, deze zullen mogen houden. Met ingan, arbeider-telegra te i Cornelis, over, Naar het Hbld. officieus, doch van goed ingelichte zijde uit Den Haag zegt te vernemen, zal er in de leiding van de Crisiszuivelcentrale verandering komen. Het is de bedoeling, den secretaris, den heer Th. C. Geudeker, te ontheffen van zijn detachee ring bij dit lichaam en hem wederom werk zaam te stellen aan het departement van sociale zaken. Tevens bestaat het plan, om over te gaan tot de benoerttjng van een directeur; voor deze functie zal waarschijnlijk in aanmerking komen de heer J. L. van Eek, gepensionneera hoofd van den burgerlijken Veeartsenijkun- digen Dienst in Ned.-Indië, thans wonende te 's-Gravenhage. Tenslotte ligt het in de bedoeling, om met de leiding van de controle op de melksteun- beperking te belasten ir. H. W. de Kruyff, thans directeur van den keuringsdienst voor waren in het ambtsgebied Zutphen. aangetoond, dat alvorens tot verleening van bijdrage over te gaan de premie zooals die thans is, verlaagt dient te worden en ernsti ge pogingen worden aangewend die verla ging, in elk geval voor hen, wier inkomen minder dan 900 bedraagt, te verkrijgen en verzoeken geen beslissing te nemen, alvo rens die verlaging wordt toegepast. Aangezien op een verzoek van den R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" door den raad in zijn vergadering van 29 Januari 1935 geen beslissing tot het verleenen van bijdrage in de premie is genomen en sinds dien geen ander standpunt daaromtrent is ingenomen wordt voorgesteld met deze be schouwing rekening te houden. De heer van Zoonen wenschte zich alle vrijheid voor te behouden. Voorstel adhaesiebetuiging aan het adres van het college van directeuren van keu ringsdiensten tegen opheffing keuringsdienst van waren. veiling te brengen. Met betrekking tot de aan de Broeker vei ling aangevoerde producten zij vermeld, dat de bieten onverkoopbaar waren. Hoe verder in het seizoen, hoe slechter het met dit arti kel geworden is. De slechte toestand voor den tuinbouw wordt ook gedemonstreerd door de rabarber, die uit de hand wordt ver kocht of naar andere veilingen gebracht. De oorzaak van dit verschijnsel ligt in de om standigheid, dat er bijzonder weinig interes se voor dit artikel bestaat. Bedroevend slecht liep het ook met de to maten. Aanvankelijk werd voor A-kwaliteit 1319.80 gemaakt. Voor dezen tijd is dit een bijzonder lage prijs. Het vorige jaar werd er 37 voor besteed. Dit is een buiten gewoon groot verschil, waaruit de conclusie mag worden getrokken, dat men met dit ar tikel al dadelijk met een flink verlies werkt. Voor B-kwaliteit, die het vorige jaar nog met 33 tot 34 werd betaald, werd nu 15 besteed. Met C-kwaliteit was het al even be voer van tomaten was goed te plaatsen tegen prijzen van f 15—f 20 per 100 k.G overige aanvoer O' eranderdie prijzen. De JUouiHciaal 1lieiws 30-Jarig jubilé van U. d. I. Zaterdag herdacht in de zaal van den heer Pijper de Gymnastiekvereeniging U. d. I. te Dirkahorn haar 30-jarig bestaan. Bij het binnentreden maakte de versierde zaal met de fraaie bloemen op de keurige tafels een prettigen indruk. Nadat een flink aantal dames- en heerenleden op het podium waren opgesteld, opende de voorzitter der Ver- van 16 Juni a.s. wordt de st der Ned. Spoorwegen, J. plaatst naar Scheemaa en wordt in diens plaats als zoodanig aange steld de heer K. Kamstra, thans te Alkmaar. Door rijks- en gemeente-politie zijn Zon dag j.1. een aantal processen-verbaal opge maakt tegen hengelaars, wegens het loopen op verboden grond zonder vergunning in het Ambacht. ZUtDSCHARWOOOf Sta atspensionneer ing. Dc afdeeling ZuidscharwoudeBroek op Langendijk van den bond voor Staatspension- neering hield Maandagavond de alg. jaarverga dering ten huize van den heer P. Schoenmaker, aldaar. De voorzitter, de heer J. du Burck, opende de vergadering met een woord van welkom. De minister heeft zooeven bedankt. Hij is een jaar minister geweest en heeft nu veel meer pen sioen dan een ander, die zijn geheele leven in dienst heeft gestaan van de gemeenschap. De verkiezingen hebben ons als Staatspen- sionneerders wel voldaan. De C. D. U. toch heeft een groote overwinning behaald, wat tot tevredenheid stemt, daar de leider dier partij, de heer van Houten, voorzitter is van den Chr. Bond voor Staatspensioen. Ook de N. S. B. heeft zich voor Staatspensioen verklaard. De vermoedelijke verschuiving in de Eerste Ka mer, waardoor een N. S. B.-er en communist daarin zitting zullen krijgen moet ons als Staatspensionneerders tot tevredenheid stem men. Het doet echter onprettig aan, dat iemand als minister Oud, die steeds een voorstander van Startspensionneering was, nu net doet of er geen vuiltje aan de lucht is. De secretaris deelde mede, dat er 16 nieuwe leden waren toegetreden na de uitvoering van dezen winter. Bij de bestuursverkiezing wer den de heeren J, du Burck, J. de Ruiter en H, J. Erkamp herkozen. Aan de orde was daarna de benoeming van een bode. Het salaris van 20 per jaar werd door den secretaris wel wat hoog gevonden. De heer H. J. Erkamp vond het niet te veel. Er moeten 12 maal 100 bladen voor worden rondgebracht en contributie opgehaald. Het komt B. en W. voor, dat het opheffen droevend; ze bracht nu ruim 12 op tegen van een zoo belangrijk instituut met een zoo 27 in 1934! De lage prijzen, zoo even ge- ^J}8tige werking op controle van voedings-1 noemd, konden zich echter nog niet eens ae week werd B ruim 11 o-.iouge werxing op conuoie v*»n vueumgo- utohu, Kunuen zien eenter nog "nadelen, in het belang der volksgezondheid, handhaven en op het eind van d< betreu -—turen zou zijn en ter voorkoming voor A gemiddeld 11, voor aaurvan> wordt voorgesteld aan het adres en voor C ruim 7 betaald, CC bracht 2 "daesie te betuigen. Aldus besloten. Ontheffingen schoolgeld. Aan den heer G. tot 3 op. Vri -""leningen scnooigeia. Aan aen neer u. i Vroeger dan men had gedacht, kwamen de vJ, kWinW werd Mgeheele ontheffing vroege aardappelen aan de markt. Nog schoolgeld verleend en aan der. heer B. maar in kleine hoeveelheden werden fin *>'lau8 *e Winkel voor 4/12 onthef- gevoerd^ doch de eerstelingen ware Van den heer P. Beers te Winkel is de aan- ;eheel vernietigd en voor 6/12 aan den i. Heerschap te Anna Paulowna. Restitutie werd eveneens verleend aan den beer J. Kooij te Nieuwe Niedorp. In de verordening op de hondenbelasting werd opgenomen een definitie van het beta- slag heer ze aan-1 waren er en at is altijd een gebeurtenis. Den laatsten dag van Mei kwamen de eerste ter markt, alzoo bijna twee weken later dan verleden jaar. Er zullen nu de volgende week wel meer bouwers met nieuwe aardappelen ver schijnen, doch aanvoeren van groote betee- kenis worden toch nog niet verwacht. Wat den prijs betreft, deze viel niet tegen 1 iO - VV.. MV11IIIMV V«II 1IC.I VVW I r j -v wv"v "»vl IV^UI f ■en voor jachthonden en voorts de verorde- hij was althans hooger dan het vorige jaar 1 Langelot en Duimelot, een broertje en een zusje, zouden bij grootmoeder gaan logeeren. Grootmoeder woonde ver buiten de stad en daarom moesten ze al heel vroeg met den trein mee. Duimelot, een echte langslaapster, moest door moeder gewekt worden. 2 Langelot echter had de wekker meegenomen. Hij was echter zoo dom geweest om het haakje van den wekker vast te zetten, zoodat hij nog maar net op het laatste nippertje wakker werd. Langelot kleedde zich heel gauw netjes aan en rende naar beneden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7