Kalmte bij Examens. DE LAATSTE LES VAN LANGELOT Qemeeutecadett ÜHimtenitutd Voorzitter Hoogland zegde ten slotte alle spreker# dank en vooral de Wieringermeer- directie voor de welwillendheid om den heer Liit al# leider mede te geven. Om kwart over drie werd onder gezelligen kout opgestoomd naar Slootdorp en verder de Haukes, waarna koers werd gezet naar het Amstelmeer om tusschen de tonnen door richting te nemen naar de Ulker Keersluis. Hier werd weer het kanaal opgevaren langs den dijk en werd nog even een kijkje geno men in het Jodenkamp aan de Nieuwe sluis. Dankbaar en voldaan over hetgeen was ge zien en gehoord, werd te Kolhorn door het gezelschap wederom plaats genomen in de autobussen om, na een kort oponthoud in de prachtig gelegen tuinen van den heer Nobel te Lutjewinkel, weer naar huis terug te rij den. ZUfOSCHARWOUDE Gisteravond kwam het plaatselijk crisis comité ten raadhuize in buitengewone zitting bijeen om afscheid van zijn secretaris, den heer J. Th. Kunnen, te nemen. De vergade ring, die geleid werd door den vice-voorzit- ter, den heer W, Bouman, werd ook bijge woond door den burgemeester, jhr, v, Spengler, en den oud-voorzitter, den heer S de Boer Kz. De heer Bouman schetste den scheidenden secretaris als een buitengewone werkkracht die met groote liefde vanaf 1931 zeer veel heeft gedaan om de nooden van de crisis te leenigen, hem als stoffelijk blijk van waar deering een herinnering aanbiedende, waar voor de heer Kunnen dank bracht. De heer Kunnen dankte tevens zijn mede- bestuursleden en de oud-bestuursleden voor de medewerking, die hij van hen mocht on dervinden, Namens het R.K. Armbestuur werd den brachten in waardeerende bewoordingen den heer Kunnen dank voor hetgeen hij in zijn functie voor de tuinders heeft gedaan. Ook namens het R K. Armbestuur werd de heer Kunnen bij monde van den heer G. Bek- ker dank gebracht. De heer D. Blom sprak woorden van waardeering tot den heer Kunnen voor het geen hij als arbeidsbemiddelaar heeft ver richt, terwijl hierna nog woorden van waar deering werden gesproken door den heer Jb Weel, namens den R.K. Volksbond en door den penningmeester, den heer Jn. Kramer Op voorstel van burgemeester van Spengler werd hierna de heer Bouman tot voorzitter en de heer van Kleef tot vice-voorzitter ge kozen, waarna de burgemeester woorden van waardeering richtte tot de damesleden van de commissie. Tenslotte voerde nog de heer W, Muller als jongste commissielid het woord, waarna de heer S. de Boer, die op verzoek als oud- -ousSjoao peg Suipia] op >|fii3pf]i jojjizjooa men, met een gevoelig woord de bijeenkomst sloot. OUDKARSPEL Jaarvergadering Caecilia. HOORN KOEDIJK Dinsdagavond werd door de afd. der S. D. A. P. in het lokaal van den heer M. K. de Weerd een openbare vergadering ge houden, ter bespreking van de gemeente raadsverkiezing, waar als eerste spreker op trad het raadslid Hart met het onderwerp: «Onze arbeid in den raad.. De leiding was fan den heer M Mulder, die de aanwezigen lfit welkom toeriep en het woord aan den eer Hart gaf, die uiteenzette de strijd, die er in den gemeenteraad is, n.1 het opkomen voor de maatschappelijk zwakken. Voorheen ging het enkel om de arbeiders, •oen moesten er ook werkobiecten gezocht w°rden, toen moest, wat den arbeider werd Segeven. van het andere deel afgenomen worden en dat gaf veel critiek. Toen was er ook verlaging van loon. verlaging van koop kracht, toen gaven de tegenstanders aan, dat wij in Koedijk naar den afgrond zouden gaan, maar niets is minder waar en hij wees hierbij op toestanden in andere gemeenten Dit kwam ook naar voren met de gemeente- fondsuitkeering. Wij zijn niet van standpunt veranderd. Waren het voorheen de arbeiders, die hulp noodig hadden, dit is de laatste vier jaar anders geworden. De strijdbijl werd meer dan ooit naar voren gebracht. Dit kwam met de wethoudersbenoeming naar voren. De meerderheid stemde eigen mannen, Bij de steunregeling December 1931 wilden de tuindera-wethouders, dat men de kool maar verkocht. Bij de t. b. c.-bestrijding kwam naar voren, dat de wethouders meer om geld gaven dan om de gezondheid van het kind. De rentelooze voorschotten zouden de credietwaardigheid van de gemeente en de burgers in gevaar brengen. Wat de fractie hierin heeft gedaan, weten de tuinders, die in de organisatie medeleven. De weg door het Geestmer Ambacht was een initiatief van de fractie. Het G. E. B. dat verhoogd werd, werd door onze bestrijding op het oude peil gebracht omdat het verbruik achteruit ging. Politiek is het college van B. en W. niet, maar wel op de November demonstratie, toen mocht men niet vrij van stempelen. De salarissen van burgemeester en secre taris moesten op peil blijven, maar hulp aan het doktersfonds wilde men niet geven. Voor den burgemeeser zijn wij mee gegaan, doch niet voor den secretaris, die hooger inkomen heeft. De heer Kramer ging met de wethou ders mee. De schoolscnoonmaaksters moes ten wel naar beneden van 400 op 280. Wij hebben door hard werken het anders ge kregen. De heer Kramer ging weer met de wethouders mede. Voor Ie schoolrestauratie moest er een spoedvergadering komen en toen bleek, dat de wethouder», er niets van wisten. He. loon voor de bouwkundige bleek 10 pet. te zijn. De eigen bouwkundige neemt 4 pet. Het onderwijs moest verslechterd worden, maar voor de arbeidersavondschool kan men geen lokaal krijgen. Nu geen raad meer wetende, werpt één der wethouders zich in de armen der N. S, B., maar onze strijd moet zijn: omhoog de koopkracht, omhoog de volkswelvaart. Stemt op degene, die dat nu en altijd voor oogen hebben. (Applaus). Na de pauze was het woord aan den tweeden spreker, den heer J. Krijgsman, met als onderwerp: De welvaaitspolitiek der S. D. A. P, Spr ging na de crisis vanaf 1931, die al erger is geworden, Het aanpassings stelsel heeft veel ellende gebracht. Het is aan passen tot het bittere einde toe, en daarom meet bij de raadsverkiezingen tot uiting komen, dat wij daarmede willen breken. De belastingen worden door een deel der bevol king ontdoken en men kan er door het bank geheim niet achter komen. Het bedrag is be langrijk. Vervolgens behandelde spr. het werken der soc.-dem. in Zweden en Dene marken, Noorwegen en ook België en voor Nederland het plan van den arbeid, dat de welvaart zal terugbrengen en in korten tijd duizenden menschen aan den arbeid brengen. Daarom hebben de raadsverkiezingen een groote beteekenis, om de aanpassingen niet te laten doorgaan. Spr. wekte op om op de S. D. A. P te stemmen. Hierna sluiting met dank aaan de sprekers. zuidscharwoudc De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond ten raadhuize, onder voorzit terschap van den heer jhr. A. L. van Speng- leg, burgemeester. Secretaris de heer J. Th. Kunnen. De heer Kroon was afwezig, doch kwam later ter vergadering. Onder de ingekomen stukken was de re kening van den keuringsdienst voor vee en vleesch van den keuringskring Oudkarspel. Het nadeelig saldo was 480.64, het aantal hierin voor deze gemeente 96.14. De heer J. Rutsen dankte voor de hem verleende gratificatie. Goedkeuring was verleend op de verorde ningen op de heffing van hondenbelasting, vergunningsrechten, leges ter secretarie en straatbelasting. Het batig slot der gezondheidscommissie bedroeg volgens schrijven van het gemeente bestuur van Schagen 20.10. De nieuwbenoemde gemeentesecretaris, de heer Post, heeft zijn benoeming aangenomen. De plaatselijke caféhouders hadden een verzoek ingediend het vergunningsrecht te verlagen. B. en W. stelden voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, daar het ge meentebestuur er niets aan kan veranderen, omdat deze belasting is opgelegd door hoo- gerhand. Het zal met de aanslagen noga! wat meeloopen, dacht de voorzitter, daar de café's zijn gelijkgesteld met winkellokalen, terwijl ook in de drankwet een voordeeliger bepaling is vastgelegd. Aldus besloten. Het adres van de Nationale Commissie te gen het Alcoholisme werd voor kennisgeving aangenomen, daar reeds eerder door het ge meentebestuur is besloten, het aantal ver gunningen te beperken, door het z.g. afsterf- systeem toe te passen tot er twee vergunnin gen overblijven. De heer P. Goedhart verkreeg een pacht- reductie van 40 pCt. op zijn landhuur over 1934. De pacht bedroeg 5.20 per snees. Deze huurder had gebruik gemaaid van zijn recht van optie. Een aantal ingezetenen verzocht soepele toepassing van de hondenbelasting. Deze be lasting is zoojuist verhoogd. De voorzitter melkte op, dat deze veror dening moet wqrden uitgevoerd, als zij is vastgesteld. Het kan niet soepel toegepast worden. Het viel den voorz. wel op, dat zoo veel menschen nu komen met de mededeeling, dat hun hond een bedrijfshond is, juist als de belasting verhoogd wordt. De heeren Muller en Dijkhuizen verdedig den het adres. De laatste had gedacht, dat de honden wel konden worden gerangschikt on der de grqcp landbouwhonden. Te St. Pan cras heeft men dok maar drie luxe-honden. Anders zijn het allemaal bedriifshonden, die worden gebruikt voor de ratteniacht. Wat in een andere gemeente kan moet hier toch ook kunnen. Na nog eenige* besprekingen werd het schrijven voor kennisgeving aangenomen. Eventuecle reclames zullen in den raad moe ten worden behandeld. Op voorstel van B. en W. werd besloten, de 30 pCt. garantie van de rentebetaling der provinciale credleten voor rekening der ge meente te nemen. De credietnemers zijn niet in staat te betalen. Het schrijven van den directeur van den Keuringsdienst voor Waren werd door allen sympathiek ontvangen. Er werd echter geen adhaesie gevraagd, dus ook niet betuigd. De heer Bekker, die zeker bang was, dat de Keuringsdienst spqedig zou verdwijnen stelde voor, dat, wanneer dit mocht gebeu ren, hier weer een keuringsdienst werd in gesteld voor de melk. Aan het verzoek van het Nationaal Grisis- comité om voor z.g, steun B aan werkloozen 21 pCt. van 10 per werklooze beschikbaar te stellen, werd voldaan. Het gemiddeld aan tal werkloozen bedroeg in 1934 39, Er zal een nieuwe schoolgeldregeling worden ingediend bij Ged. Staten. B. en w, stelden voor, een rekening-cou rant-overeenkomst aan te gaan met de N.V Bank voor Ned. gemeenten tot een maximum bedrag van 15.000, Dan kan de kasgeld- leening van 5000 worden afgelost. De heer Kramer had wel bezwaar tegen de hooge rente, welke door deze bank wordt berekend, n.1. 51/4 pCt. De voorzitter verwachtte, dat het nog hoo ger zou worden. Het gaat op en neer met het disconto van de Nederlandsche bank. De heer Kramer zou wel een andere ma nier willen vinden om aan geld te komen. De kasgeldleeningen doen toch hoogstens 5 pCt. en niermede zou men wel eens 7 en 8 pCt. kunnen moeten betalen. Nadat nog eenige besprekingen waren ge voerd, waarbij bleek, dat het geen ander re sultaat zou hebben, als men ergens anders heen ging, werd het voorstel aangenomen. Het kohier der hondenbelasting werd hier na vastgesteld op 372, zijnde de aanslag voor 62 honden. De nood der kleine tuinders. De heer Groen bracht het antwoord ter sprake, dat B. en W. aan den L.T.B. hadden gestuurd op een adres van genoemde orga nisatie, waarin werd gevraagd om maafre- gelen tot het treffen van een steunregeling voor tuinders. Dit antwoord had den heer Groen zeer teleurgesteld. Het sloeg niet eens op het in het adres gevraagde. Spr, juichte het toe, dat B. en W. hadden aangedrongen op meer bedrijfssteun. Als genoeg bedrijfs steun was gegeven, zou de L.T.B. niet zijn gekomen, maar juist omdat er tekort gegeven is, heeft men zich tot B. en W. gericht. Er zijn menschen, die heelemaal geen geld in huis hebben. Deze menschen staat niets an ders te doen dan naar het B.A. te gaan. Voor deze tuinders wilde spr. nu een regeling ma ken, waardoor de steunverleening eenigszins werd verzacht. In dezen vorm, dat degenen, wier bedrijf het toeliet; gingen baggeren, om iets te verdienen, terwijl de anderen, die niet in hun bedrijf konden worden gemist, een bedrag in geld kregen. De Voorzitter was van meening, dat de heer Groen naar den bekenden weg vroeg, 't Gevraagde is niet voor vervulling vatbaar, waarbij de voorzitter wees op de resultaten van het onderzoek naar de door den heer ds. Kersten in de Kamer gedane mededeelingen over noodtoestanden bij tuinders. E>e minis ter is van oordeel, dat er geen tuinder in Ne derland is, die geen brood kan krijgen. Spr. achtte het een mooie taak voor de Kamerleden den minister van het tegendeel te overtuigen. Over deze kwestie ontstond een breedvoe rig debat, waarbij beide partijen geen kamp gaven. B. en W. waren aan de eene zijde overtuigd, meer te hebben gedaan dan ge vraagd werd door aan den minister te heb ben geschreven om volledige uitbetaling van den steun van 1932, *33 en '34. Men zag dan ook niet in, waarom de gemeente in dezen stappen moest doen. De heer Groen, gesteund door den heer Kramer, bleef ook op zijn standpunt staan, dat het hier vanuit de gemeente moet ko men. De gemeente moet het initiatief nemen om met een dergelijke steunregeling de tuin ders te helpen, waarbij hij eenige plaatsen noemde, waar zooiets gebeurde. De eerste stap moet van de zijde van de gemeente ko men. Oewezen werd op het verschil van be drijfssteun en individueelen steun, welke laatste van den minister van sociale zaken moet komen. Men praatte langs elkaar heen, werd door den heer Kramer geconstateerd, terwijl ook de heer Muller een misverstand vermoedde tusschen de heeren Groen en B. en W. Wan neer, aldus de heer Muller, de volle 100 pCt. van den steun wordt uitbetaald aan iemand, die de volle 100 pCt. heeft geteeld, dan gaat hij nog achteruit. Wat moeten dan diegenen, die minder dan een voldoende oogst hebben? Voor deze laatsten is de steunregeling- roen bedoeld. Men kwam echter tot geen eind en B en W. schenen de bedoeling van de heeren niet te hebben begrepen. Afscheid gem.-secretaris. Alvorens tot sluiting over te gaan sprak de voorzitter den heer Kunnen, den gemeen te-secretaris, die thans voor het laatst de ge meenteraadsvergadering bijwoonde, toe. Spr. herinnerde aan den tijd, nu elf jaar geleden, toen de heer Kunnen voor het eerst deze raadszaal binnentrad Men heeft een beste secretaris aan den heer Kunnen gehad. Zijn werk is steeds keurig in orde geweest, zoo wel als gemeentesecretaris als correspondent der arbeidsbemiddeling. Noode zien wij den heer Kunnen vertrekken, die ons steeds ter zijde heeft gestaan met zijn kennis en wel overwogen oordeel, De voorzitter sprak zijn groote erkentelijkheid uit voor hetgeen de heer Kunnen voor de gemeente heeft ge daan en wenschte hem en zijn gezin het al lerbeste toe in zijn nieuwe woonplaas Sij- bekarspel. De heer Kunnen was dankbaar voor deze woorden. Het deed spr, pijn, de banden, wel ke hem met Zuidscnarwoude verbonden, te verbreken. Spr. heeft heel veel aangename herinneringen aan deze gemeente. Spr. hoop te, dat het de gemeente en haar ingezetenen in de toekomst goed mag gaan. De raadsleden spraken hierna den schei denden secretaris hartelijke woorden van dankbaarheid toe voor de ver eende welwil lende medewerking en de ve-strekte inlich tingen. Aller beste wenschen vergezellen den heer Kunnen en zijn grem naai zijn nieuwe woonplaats, waar we de onze gaarne tan toevoegen. De pers heeft de heer Kunnen steeds de grootst raoge'jjki medewerking verleend. ONGELUK MET ENGEISCH JACHT. Student gewond. Bij Krimpen a. d. IJsel voer gisteravond 't Engelsche motorjacht „Sonia" dat op weg was van Londen naar Loosdrecht, in ver band met daar te houden zeilwedstrijden. Aan boord bevonden zich vier Engelschen, n.1. de 22-jarige K. L. Grolgono, diens 25- jarige broer, E. B. Grolgono, de 22-jarige medische student W. R. Welply en de 24-ja- rige medische student C. Holland, allen uit Londen. Bij Krimpen, waar het jacht in slecht weer kwam, naderden twee binnenvaartschepen- De Engelschen wilden tusschen deze twee schepen door laveeren, maar zagen niet, dat het eerste het andere schip sleepte, zoodat de „Sonia" tegen de tros liep. De botsing had tot gevolg, dat de mast van de „Sonia" af knapte, waardoor de 25-jarige Grolgono en de student Welphy dezen op het hoofd kregen Eerstgenoemde liep een groote hoofdwonde op, terwijl de andere een verwonding aan het rechteroog bekwam. De „Breda 6" van de firma Van der Schuyt heeft daarna de „Sonia'' op sleeptouw genomen en naar Rotterdam gebracht. Na in het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam te zijn verbonden, zijn beide En gelschen weer naar boord teruggekeerd. De „Sonia" is daarna op haar motor naar Amsterdam vertrokken, waar de mast zal worden gerepareerd. GESMOKKELDE REVOLVERS. Te Amsterdam in beslag ge nomen. De Centrale Recherche te Amsterdam heeft gisteravond een partij van eenige tientallen revolvers in beslag genomen, welke door twee Amsterdammers ver moedelijk uit België in ons land was ge bracht. Beide smokkelaars werden aan gehouden en zijn na hun verhoor weer op vrije voeten gestold. DE VERRADERLIJKE HANDTEEKENING. Een eigenaardig voorval te Winterswijk. Men meldt uit Winterswijk aan het „Vad.": Eenige dagen geleden meldde een zekere v. d. W. ter secretarie de geboor te van zijn zooveelsie kind. Toen de spruit ingeschreven was en de vader uitgenoodigd werd zijn handteekening te zetten, moest Lij in gebreke blijven, omdat hij niet schrijven kon. De zaak kwam toch wel in orde, dat spreekt, maar het andere niet.... En dat was? Den 19en Mei zoo herinnerde de ambtenaar zich had een zekere v. d. W. met zijn handteekening, door de wet vereischt en eigenhandig geschreven, ge pronkt onder een voor de gemeente raadsverkiezing door de communisten ingediende candidatenlijst. Het zou wel niet dezelfde zijn, maar je kon nooit weten en dus even gekeken. Eu jawel, daar liep de candidaatstel- lende vader-kiezer in de val, of feitelijk niet hij: maar de lijstbezorger, die er geen been in gezien had, in dit bijzon dere geval toch eigenlijk een valsche handteekening te plaatsen. De politie maakte proces-verbaal op en nagegaan zal worden, of de lijst, die reeds geldig verklaard was, gehand haafd kan blijven. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Zesjarige knaap het slachtoffer. In de Hasebroekstraat te Amsterdam gis teravond te half zes, is een ernstig ongeval geschied. Twee jongens waren achter op een in deze straat staande met zand beladen vrachtauto geklommen en de bestuurder, die daarvan niets bemerkt had, en de auto wilde aanzetten, reed deze een paar meter achter uit. Door den schok viel een der kinderen, een zesjarige knaap, van den wagen, met het noodlottig gevolg, dat een der achterwielen over zijn hoofd ging. Hij was onmiddellijk dood. Een goed begin is het halve werk. Mijnhardt's Zenuwtabletten verzekeren U een goed begin, want zij helpen U over Uwe aanvankelijke zenuwachtigheid heen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. PERSONEEL VAN GEND LOOS NOG NIET TEVREDEN. De Centrale Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O.- en Van Gend Loospersoneel meldt ons: Alhoewel de directie ATO. v. Gend Loos zich bereid heeft verklaard, de voorge stelde loonsverlaging van 4 tot 2 pCt. te verminderen, heerscht er groote verbittering onder het personeel, omdat de directie blijft weigeren, een door het geheele personeel ge- wenschte beroepsinstantie tegen ontslagge- vallen in te ctellen en eveneens afwijzend blijft staan tegenover andere tot uiting ge brachte verlangens van het personeel. Spontane uitingen van verzet moeten vol gens den bond niet onmogelijk worden ge acht. Hierop is de directie gewezen, terwij! opnieuw is verzocht, door middel van het overleg mede te werken tot een voor beide partijen bevredigend resultaat. HOOFDAMBTENAREN BIJ HET MARKTWEZEN. Jaarcongres te Amsterdam. In het „American Hotel" te Amster dam is gistermiddag de jaarlijksche al gemeens vergadering gehouden van de Vereeniging van Hoofdambtenaren bi.) het Marktwezen in Nederland, onder voorzitterschap van den heer H. C. Ver- maat, directeur van den Gemeentelijkon Dienst voor het Havenbedrijf en het Marktwezen te Den laag. Deze herdacht in zijn openingswoord de heeren Schenk en Kuyper, resp. directeur van het Marktwezen te Alkmaar en gepension- neerd marktmeester te Hilversum, die de vereeniging door den dood ontvallen zijn. De secretariss, de heer L. A. Mennes, directeur van de Markt- en Havendien- te Leiden, bracht het jaarverslag uit, dat evenals de overige verslagen, werd goed gekeurd. De heer Vermaat, die aan de beurt van aftreding was, werd als voorzitter herkozen. Als plaats van de volgende vergade ring werd Leeuwarden aangewezen. DUIKER OM HET LEVEN GEKOMEN. In den Lutinetoren. Gisteravond was de duiker J. de Boer met zijn collega E. Mettinga in den Lutine-toren bezig met het verrichten van werkzaamheden. Aan de signaallijn stond een derde duiker, Bijlsma, die op zijn seinen naar De Boer geen antwoord kreeg. Hij stelde zich toen onmiddellijk i.. verbinding met Mettinga, die dade lijk boven kwam. Nadat hij van het uitblijven van eenig antwoord van De Boer op de hoogte was gesteld, dook hij ijlings weer onder en vond hij De Boer bewegingloos op den bodem liggen. Hij bracht hem aan de oppervlakte, waar bleek, dat de levene geesten waren geweken. Waaraan de doodsoorzaak moet worden toegeschre ven staat nog niet vast. Het slachtoffer, dat veertig jaar oud was, laat een vrouw en een kind achter. NOOD DER VENTERS. De Ned. Bond van Marktkooplieden-Ver- eenigingen heeft in een adres aan den minis ter van binnenlandsche zaken verzocht met het oog op den noodtoestand, waarin de stiaatkooplieden (venters) verkeeren het daarheen te willen leiden, dat men, om straatkoopman (venter) te zijn, in het bezit moet wezen van een door de regeering te verstrekken vergunning, welke voor het ge heele land geldig zal zijn. 3. Daar zat moeder al met de boterhammen te wachten. Langelot en Duimelot kwamen bijna tege lijk beneden. „Goeden morgen moeder", zeiden ze ailebei te gelijk- „Goeden morgen, luie kinders, eet maar gauw, anders komen jullie te laat aan den trein Een kwartiertje later holden ze met hun kof fertjes het tuinhek uit. 4. Na een uurtje bereikte de trein het dorp, waar grootmoeder woonde. Het huisje echter lag een heel eind van het spoor en Langelot en Duimelot moesten heel ver loopen, dwars door de bosschen en de heide. Steeds ging Langelot voorop, want hij was de oudste en hij durfde veel beter, omdat hij een jongen was. Dinsdagavond werd door de operetteelub „Caecilia" de algemeene jaarvergadering ge houden in de zaal van den heer C. Vis te Oud karspel, De opkomst der leden was goed. Mede aan wezig waren de directeur, de heer H. J. Zaal en diens echtgenoote. Aan het jaarverslag ontleenen wij dat het ledental van het groote koor met drie is voor uitgegaan. De kinderklasse is gestegen van 48 tot 74 leden. De verstandhouding is heel pret tig, evenals de onderlinge samenwerking. Medegedeeld werd dat een bazar zal worden gehouden op 12, 13 en 14 October. Gememoreerd werden de uitvoeringen, welke dit jaar zijn gehouden, t, w, twee met de Ko ningin van Montmartre bij den heer Vis, een zanguitvoering met kinderoperette „Als de kinderen slapen". De rekening van de penningmeesteresse, mej. G. Jonker, werd hierna behandeld en onver anderd goedgekeurd. Ondanks de nadeelige uitkomsten van de uitvoeringen was toch nog een kassaldo aanwezig. Bij de gehouden bestuursverkiezing moest worden voorzien in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer K, Schuit en het aftreden van mej. N. de Boer. Gekozen werden resp, J, Koeman en mevr. V Kroon—De Pee, Onderhandelingen zijn gaande voor een nieu we operette, „Polenbloed" van Netboll. Ten aanzien van het kinderkoor werd beslo ten dit in tweeën te splitsen wegens het groot aantal deelnemende kinderen. Door de kleinste afd. zal worden ingestudeerd „Jantje in Mod- derstad". Voor de grooteren zal een operette worden gekozen, welke een geheele avond vult. De electrische installatie met levering van lampen voor de nieuwe operatiekamer in het Stadsziekenhuis is opgedragen aan de firma Iepenga te Hoorn. De aanleg der centrale ver warming is opgedragen aan de firma De Vries fe Alkmaar. Voor het diploma Ziekenverpleging slaag den de dames M. la Mark en A. Meisner, leerling-verpleegsters in het Stadsziekenhuis l« Hoorn.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7