De spoorloos verdwenen juweelen. DE LAATSTE LES VAN LANGELOT Spoct Rie Mastenbroek komt! Alcmaria Victrix I D. C. L. I JCiuist m Wetenschap JACQUES URLUS. f Brochure Marchant JjujezoHden Stukken Slaatsloted Rechtszaken De zaak van den Haagschen meester in de rechten voor de rechtbank Verdachte op vrije voeten. De wereld-recordhoudster zal uit komen op de nationale wedstrijden, uitgeschreven door D.A.W. ZONDAG a.s. (Ie Pinksterdag) 2 uur ROTTERDAM. Moor kleine tuinen. „TOT VERWEER". N. V. y.h. Herms. Coster Zoon, Mauw,» «nMWal Gisterm. heeft de vijfde kamer der rechtbank te Rotterdam onder pre sidium van dr. G. S. van Oosten Slingeland de op 21 Mei j.1. uit gestelde behandeling voortgezet van de zaak tegen den Haagschen meester in de rechten, die ver dacht wordt van het opzettelijk „verliezen" van een zakje juweelen ter waarde van 24.000. De fc zaak heeft een voorloopig slot ge- I vonden doordat de rechtbank haar naar de instructie heeft terugge wezen. Alvorens daartoe over te gaan heeft de rechtbank nog een aantal getuigen gehoord, die evenwel geen van alle veel licht in de zaak konden brengen. De Belgische expert L. E. van den Hove uit Antwerpen, die met den heer Van Her waarden te Brussel en Parijs een onderzoek tyeeft ingesteld, deed daarover omstandige fliededeelingen, die hierop neerkwamen, dat hij verschillende onderdeden van het onder zoek in handen had gegeven van onderschei dene andere personen, van wie hij sedert dien nooit meer iets vernomen had, zoodat hij eigenlijk niets wist te vertellen. Ook de Fransche verzekeringsinspecteur 1. J. Honoré uit Parijs was buitengewoon spraakzaam. Evenals de Belg had ook hij onderdeden van zijn onderzoek aan ande ren overgedragen, die tot nu toe niets meer van zich hadden laten hooren. Op verzoek van de verdediging legde ver volgens mr. M. L. Savelberg, advocaat te 's Gravenhage, eenige verklaringen af. Spr. deelde mede, dat hij te Brussel de gangen van verdachte had nagegaan. Zoo had hij ook de juwelierszaak gevonden, waar ver dachte met zijn vriendin vermoedelijk ge weest is voor de reparatie van den armband. Dat moest zijn de firma Van Strijdonck, ge vestigd Regentslaan 5a. Zoowel met den heer Van Strijdonck persoonlijk als met diens bediende Rigot, had getuige gespro ken. De laatste herinnerde zich, dat er een Nederlander was geweest, die een dame hij zich had gehad en die de bedoeling zou hebben gehad een armband te laten repa- reeren. Om bepaalde redenen had deze hem evenwel moeten verwijzen naar den ver- kooper van het kleinood. Verdediger, mr. E. G. Bourlier: U kent den verdachte goed; is hij wel eens ver strooid? Get.: Hij is altijd vertrooid. Get. v. d. Hove, nogmaals gehoord, zeide, geen firma Van Strijdonck te kennen. Hij hield vol, dat er op de Regentslaan geen juwelierszaken zouden bestaan. Mr. Savelberg: Er zijn er tenminste drie, vlak naast elkaar. Opnieuw uitstel. Getuige J. Neefjes, uit Amsterdam, ver scheen nogmaals. Mr. Bourlier: Kunt u iets mededeelen over de eigenaardigheden van den verdach te? Get.: Ik heb in de krant gelezen, dat ver dachte in Brussel en Parijs onder valsche namen logeerde, maar dat verbaast mij niet het minst. In Amsterdam gebruikte hij ook nooit zijn eigen naam. Mr. Bourlier: Was hij wel eens ver strooid? Get.: Ik heb hem nooit normaal gezien. Hij was niet anders dan verstrooid. Hij wist nooit waar zijn spullen lagen. Verdachte deelde mede, dat hij op de ef fectenbeurs in Amsterdam niet onder zijn eigen naam kon werken; die maakte daar een te „Haagschen" indruk. Valsche namen. Mr. J. C. Meischke, officier van justitie, verzocht vervolgens, de zaak wederom aan te houden, teneinde gelegeneid te hebben in specteur E. W. Beekman alsnog te hooren. Mr. Bourlier: In dat geval verzoek ik we derom invrijheidstelling voor mijn cliënt. Mr. Meischke: Het laat zich aanzien, dat de ziekte van den heer Beekman nog wel eenigen tijd kan aanhouden. De zaak zou dan pas na de vacantie, in September, ver der behandeld kunnen worden. Ik heb nu geen bezwaar tegen invrijheidstelling. Na twintig minuten raadkamer, deelde de president mede, dat de rechtbank een verder onderzoek in deze zaak wenschelijk echtte. Zij vond het noodig, dat alsnog gehoord worden de heeren Rousseau, uit Parijs, en Can Strijdonck en Rigot, uit Brussel. Zij wees de zaak daarom terug naar de instruc tie, schorste de behandeling en beval de in vrijheidstelling van den verdachte. TWEE COLPORTEURS VOOR WAARDELIJK VEROORDEELD. Wegens meineed. De recht bank had hun een jaar gevange- nisstrai opgelegd. Het gerechtshof te Amsterdam heeft he denmiddag arrest gewezen in de strafzaken tegen twee colporteurs van Zonnestraal-lo ten, die zich te verantwoorden hebben gehad wegens meineed. Ter zitting van den politie rechter van 27 April 1934 hadden verdach ten, die eerder nimmer veroordeeld zijn ge weest, verklaard dat een derde colporteur met deze loten, die door een agent, na ge waarschuwd te zijn, was aangehouden om dat hij in strijd met de politie-verordening, gewerkt had met een megaphoon, geen „ver zet" tegen dezen agent had gepleegd. Wel had de arrestant volgens hen, naar zij later toegaven, eenigszins „gerukt en getrokken", doch zij hadden dit geen oogenblik als eigen lijk „verzet" beschouwd. De rechtbank, die opzettelijke meineed bewezen had geacht, had elk van hen veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Het Hof legde hun eenzelfde straf op, echter geheel voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaren. Het Hof overwoog in zijn arrest dat een voorwaardelijke straf gemotiveerd was, ge zien het blanco strafregister en het gunstig verleden van beide colporteurs, terwijl het tevens de omstandigheden liet gelden, waar onder het feit was gepleegd, WILDE AUTOBUSDIENST. HaarlemDen Helder V.V. Een 29-jarige inwoner van den Helder, vroeger directeur van een autobusonoerne- ming aldaar, was door den kantonrechter te Haarlem veroordeeld tot een week hechte nis voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en 25 boete terzake van het zonder vergun ning exploiteeren van een autobusdienst Den HelderAmsterdam v.v. Deze zaak diende gisteren in hooger be roep voor de Haarlemsche rechtbank en de officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Uitspraak 20 Juni. Zwemmen. Groote gebeurtenissen werpen haar scha duwen vooruit. En één van die groote ge beurtenissen, welke binnenkort te Alkmaar of duidelijker uitgedrukt in Pesie's familiebad zal plaats hebben, is het uitkomen van de bekende wereldrecordhoudster Rie Masten broek op de nationale zwemwedstrijden, te houden op Zondag 16 Juni a.s., uitgeschre ven door de Alkmaarsche zwemvereeniging D.A.W. Wij behoeven op deze plaats niet nader in te gaan op de wereldvermaardheid van één der bekendste zwemsters van Nederland. Men zal zich ongetwijfeld nog herinneren, hoe het Rie Mastenbroek eenige maanden !;eleden gelukte de niet minder bekende Wil- y den Ouden te slaan op de 100 M. vrije slag. Dat was toen dè gebeurtenis van den dag en hiermede heeft deze sympathieke zwemster meer dan ooit bewezen, dat zij haar plaats in de eerste rij van 's werelds bekendste zwemsters meer dan waard is. En thans is het aan het bestuur van D.A. W., in samenwerking met den heer Pesie Sr., gelukt, dat Rie Mastenbroek op de Zondag over een week te houden nationale wedstrij den in de Bergermeer zal starten. Het is echter niet het starten van Rie Mastenbroek alleen, waar we de aandacht op willen ves tigen. Want na langen tijd van ingespannen voorbereiding is het bovendien gelukt ook van de medewerking van bekende zwemmers als Kreffer, Scheffer, Kruithof, Korpershoek en anderen verzekerd te zijn- Kosten noch moeiten zijn gespaard om het a.s. jaarlijksche zwemfeest, dat dit keer voor al in het teeken van Rie Mastenbroek zal staan, op zoo goed mogelijke wijze te doen slagen. In Pesie's familiebad is een groote tribune gemaakt, waar eenige honderdtallen toe schouwers op kunnen plaats nemen. Luid sprekers en microfoons zullen ervoor zorg dragen, dat de uitslagen en bijzondere me- dedeelingen voor iedereen duidelijk verstaan baar zullen zijn. En naar wij bij geruchten vernemen, zul len er door eenige zwemmers indien de baanlengte daarvoor door de technische com missie van den K.N.Z.B. zal worden geho mologeerd pogingen worden gedaan om eenige bestaande Nederlandsche records te breken. Hiervoor moet echter de baanlengte tot op den centimeter nauwkeurig goed zijn en het zal aan den landmeter zijn dit een de zer dagen uit te maken. Op een en ander zul len wij in den loop van de volgende week nader terug komen. Het ziet er naar uit, dat de inschrijving voor deze nationale wedstrijden die van vo rige keeren zal overtreffen en wat de kwali teit betreft, daarvan zijn wij overtuigd, dat zij beter is dan ooit tevoren. Naast de vele baan wedstrijden zullen er twee polo-matches gespeeld worden. De be langrijkste hiervan is wel het treffen van D.A.W. I tegen het eerste zevental van de Groningsche zwemclub „Zuiderbad" om den Riemersma-beker. De tweede is een dames- polowedstrijd van de D.A.W.-meisjes tegen de „Waterlelies" van Neptunes. Zooals het voorloopig programma er thans uitziet, belooft dit festijn inderdaad een belangrijke zwemgebeurtenis te worden. Tennis. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN VOOR DE JEUGD 1935. Zaterdag vanaf des v.m. 9 uur zullen op de Gemeentelijke Sportparkbanen wederom de jeugdkampioenschappen voor het district Noordelijk Holland van den N.L.T.B. gehou den worden. Ook onder de jeugd is de animo voor tennis verblijdend gestegen, hetgeen wel blijkt uit het groote aantal inschrijvingen, welke zijn binnengekomen. Bedroegen deze tot en met 1933 gemiddeld 25, het vorige jaar schreven reeds 37 jongelui in, voor 1935 zijn totaal 65 deelneemsters en -nemers opgegeven. Tengevolge van dit groote aantal en het beduidend verschil in leeftijd der deelnemers (de jongste zijn 11, de oudste bijna 18) zal de groep meisjes verdeeld worden in twee af- deeïingen, n.1. 14 jaar en jonger en 15 tot en met 17 jaar, die der jongens in drie afdee lingen (13 jaar en jonger, 14 en 15 jaar en 16 tot en met 17 jaar). De kampioenen, zoowel van de meisjes als van de jongens, worden voor rekening van het district afgevaardigd naar de Nationale Jeugdkampioenschappen te Apeldoorn, waar de kampioenen van alle districten van den N.L.T.B. elkander ontmoeten. Zij, die belang stellen in jeugdsport, kun nen Zaterdag van interessante partijen ge nieten. INTERNATIONALE ROMAN PRIJSVRAAG. De Nederlandsche Jury van de Interna tionale Romanprijsvraag, waarvoor een prijs van 27.000 is uitgeloofd, is samengesteld uit de heeren dr. P. H. Ritter Jr., Victor van Vriesland en J. W. F. Werumeus Buning. Een onzer beroemdste opera zangers heengegaan. De vermaarde opera-zanger Jac. Urlus is gistermiddag te Noordwijk overleden op 68 jarigen leeftijd. Hij werd 9 Januari 1867 te Her- genrath bij Aken geboren en ging op jeugdigen leeftijd naar Tilburg. Evenals zoovele beroemd geworden operazangers werd de tenor Urlus ontdekt door zijn prestaties als kerk zanger. De Nederlandsche opera directeur de Groot gaf hem den raad zich aan de zangstudie te wijden en in 1894 debuteerde hij bij de Nederlandsche Opera van Kees van der Linden. In 1900 ging hij als eerste hel dentenor naar de Opera te Leipzig. Langen tijd was hij een zeer ge vierd heldentenor aan tal van ope ra's in het buitenland, o.a. bij de Metropolitan in New York. Als Wagner-vertolker trad Urlus op te Bayreuth. Na den oorlog keerde hij naar Nederland terug, waar hij mede werkte aan opvoeringen van de Wagner-vereeniging en als solist op Concertgebouwd-concerten. Sedert eenige jaren liet zijn ge zondheidstoestand te wenschen. De teraardebestelling zal Dins dag a.s. te Noordwijk geschieden. In het Concertgebouw herdacht Voor den aanvang van de Negende Symphonie deel uitmakende van den Beethoven-Cyclus in het Concertgebouw te Amsterdam, heeft prof. dr. Willem Mengelberg met een kort woord het overlijden van Jas. Urlus herdacht. Ik ben er van overtuigd, zeide hij, dat aller gedachten zullen uitgaan naar hem, wiens heerlijke stem zoo vaak door dit kunstwerk tot ocis allen heeft ge sproken. Op verzoek van den dirigent nam het publiek na deze woorden eenige ocgen- blikken van eerbiedige stilte in acht. ORGELCONCERTEN. De zomerconcerten in onze stad zijn Don derdagavond ingezet met het eerste orgel concert in de Groote Kerk door Jan Zwart, die deze avonden weer tot eind Augustus zal voortzetten. Behalve het kunstgenot dat deze concerten, voor hen die orgelspel kun nen waardeeren, geeft, beoogt de concert gever tevens eenige steun te verleenen aan het restauratiefonds der kerk, waar toch aan het einde van elk concert een collecte voor dat fonds wordt gehouden. Dit eerste concert was hoofdzakelijk aan Bach en Handel gewijd wier 250ste geboor tedag door vele muziekvereenigingen, orkes ten, enz. is herdacht en Zwart niet achter bleef hulde te brengen aan deze twee groot meesters der toonkunst. Over Zwart's capaciteiten als organist be hoeven wij niet meer uit te wijden, die zijn alom in den lande genoegzaam bekend, alleen wekken wij de muziekliefhebbers op, Donderdag 's avonds van 8 tot 9 uur eens vrij te maken om in een rustige omgeving kennis te maken, kennis te hernieuwen en te genieten van deze concerten door een kunste naar ingesteld. Laagblijvende éénjarige zomer bloemen. De laatste jaren wordt voor beplanting van onzen siertuin zeer veel gebruik gemaakt van rots-enalpenplanten. Daaronder zijn veel voorjaarebloeiers en het gevolg hiervan is, dat de tuin in het voorjaar een grooten bloe- menschat te aanschouwen geeft. Voor den zomer en het najaar laat de bloei wel wat te wenschen over en om hierin te voorzien ge bruiken we éénjarige zomerbloemen en pot planten voor aanvulling. We hebben daarbij echter te zorgen, dat de rots- en alpenplan- ten, die immers grootendeels op hun plaats blijven staan, niet verstikken onder het ge was van dit tijdelijk aangebracht materiaal. Daarom is de keuze beperkt. We noemen hier eenige soorten en de plaats waar deze ge bruikt kunnen worden. Ionopcidium acaule is een zeer klein plantje van 1 a 2 c.M. hoogte, dat op zonnige plaatsen rijk bloeit met zacht lila bloempjes. Het wordt ter plaatse gezaaid en is b.v. zeer goed te gebruiken in „flagstone" paden tusschen de steenen. Het zaait zichzelf voort en komt dus jaarlijks terug. Ook om open plekjes in een rotspartij te vullen is het geschikt. Iets forscher van groei, maar niet hooger dan 5 tot 7 c.M. is Alyssum Benthamii procumbens. Het bloeit den geheelen zomer rijk met witte bloempjes, is even gemakkelijk te kweeken en op dezelfde plaatsen te gebruiken. Een mooi plantje voor rotspartijtjes en stapelmuurtjes is Linaria alpina. Het bloeit met blauwe en paarsrose bloempjes en heeft een kruipende groeiwijze Het wordt in Maart of April onder glas ge zaaid en nu buiten uitgeplant. Op dezelfde wijze behandelen en gebruiken we Mesem- brianthemum tricolor. Dit plantje bloeit den geheelen zomer met straalvormige rose bloempjes. Voor dezelfde doeleinden is ook geschikt Campanula speculum procumbens, dat op zonnige plaatsen rijk bloeit met blauwe, witte of roce kloempjes. Laatstge noemde kan ook direct ter plaatse worden ge zaaid. Op zeer zonnige plaatsen kunnen we Leptosipnon hybridus zaaien. Dit plantje wordt niet hooger dan 10 tot 15 c.M. en bloeit zeer rijk in allerhande kleuren. Iets forscher groeiende soorten zijn: dwergleeu wenbekken of Antirrhinum majus Tom Thumb, Neesia compacta dwerg Chrysanthe mum asters, en Phlox Drummondi nana com pacta. Ze bereiken een hoogte van 15 tot 25 c.M. en bloeien in tal van kleuren. Deze soorten kunnen we nu direct ter plaatse zaaien, maar beter is het ze in Maart of be gin April onder glas te zaaien en nu met een kluitje buiten uit te planten. Vooral leeuwen- bekken bloeien lang door. Verkrijgbaar bij Voordam, C 9 Alkmaar. DE ELECTRISCHE HUIS- AANSLUITINGEN. Aangezien ik mij verplicht gevoel op het antwoord van den directeur van het G.E.B. nader in te gaan, zoo zoudt U mij tenzeer- ste verplichten, indien U onderstaand voor mij zoudt willen plaatsen. De directeur schrijft dat de interpretatie van de voorschriften bij het bedrijf berust. Het bedrijf heeft aan het hoofd een direc teur, dus de directeur interpreteert. Dat lijkt me zoo een beetje Duitsch: „Ik beveel en mond dicht". Heeft de directeur mis schien in Duitschland gestudeerd? dan heeft hij het goed geleerd. Maar zoo is het niet. In de veiligheidsvoorschriften wordt ten aanzien van de door mij aangehaalde pun ten toch geen uitzondering gemaakt ten aanzien van spoorweg-, rijks-, gemeente- of huisinstallatie, maar zijn allemaal hetzelfde. In mijn ruim 25-jarige praktijk heb ik nooit een andere interpretatie ontmoet, dan door mij naar voren gebracht en ik geef de verzekering, dat door mij heel wat installa- tiewerk is gemaakt in verschillende gemeen ten van Nederland voor de grootste firma's Ik krijg dan ook sterk den indruk dat, wat deze interpretatie betreft, onze directeur al leen staat. Door mij is deze zaak ook met één mijner suprieuren van onze electro-technische dienst besproken en deze is niet de eerste de beste. Ik vertelde hem dat men den directeur voor gesteld had een arbiter te benoemen, maar dat hij daar niets van wilde weten. Deze persoon zei dan ook het volgende: i r (Niet officieel) 5de klasse, 17de Hjst Trekking van Vrijdag 7 Juni 1935 Hooge Prijzen 19462 met premie 3000. Prijzen van 70. 69 1036 3827 4336 5898 6123 7050 9555 9713 9980 11565 11608 13412 13578 14872 17102 17819 18582 19902 19991 20795 20912 Nieten 70 154 332 539 722 853 919 1045 1208 1241 1298 j607 1619 2075 2292 2516 3152 3651 3782 3958 4503 5717 6501 6590 6697 6974 7051 7130 7564 7694 7728 7796 8011 8128 8290 8356 8682 8938 9259 9730 10475 11066 11916 12098 12423 13877 14145 14146 14202 15131 15150 15421 15468 15508 15586 15684 16073 16246 16293 16529 17061 17173 17403 17644 17826 17883 18216 18328 18350 18439 18818 19148 19870 20234 20364 20759 20780 logisch dat de directeur geen arbiter wil want dat verliest hij altijd. „Waarom zwijgt de directeur over de feestverlichtingen en de brug bij Zevenhuizen en den draad op de Laat? Is dat bij geval ook zoo geïnterpreteerd?, Nu heeft de directeur het ook over massa- werk. Ook alweer iets, dat in de veiligheids voorschriften niet te vinden is, dus zeker weer interpretatie van den directeur. Ii: dien dat voor mijn woning 't geval zou zijn, dan geldt dat toch zeker niet voor de woningen aan de Bisschop Bottemanstraat, want dat waren 2 woningen, toen die gebouwd wer den en de woning aan de Nieuwesloot maar een enkele. De directeur schrijft dat de installaties voldoen aan de voorschrifen en daarom be- hooren te worden goedgekeurd. Ik stel hier tegenover de pertinente uitspraak, dat zij niet geheel voldoen aan de voorschriften en bevind mij in geen slecht gezelschap, ge zien de uitspraak der instalïateurs-vereeni* ging hier ter plaats, de door mij boven aan gehaalde ambtenaar der N. S. en verschil lende installateurs hier ter plaatse. Door mij kan dan ook de geruststellende verkla- rig van den directeur niet worden aan vaard gezien de wijze van interpreteeren. Nu schrijft de directeur ook nog dat hit toevallig lid is van het verbond van handel en industrie. Ik zou den directeur willen vra gen wier belangen hij dient? Bijgeval ook soms die van b.v.g. installateurs? Iedere koekebakker kan toch een erkenning krijgen! Misschien wil de directeur meteen eens vertellen waarom vele bonafide installateurs het emaillebord van het V.E.H.I. als er kend installateur niet willen ophangen of hebben (zie boven v.d. koekebakker). Het komt mij dan ook gewenscht voor, dat hier arbitrale uitspraak volgt, en de gemeenteraad zich met deze kwestie be moeit om tot gerustelling te leiden. Wat de directeur schrijft van model-instal latie van rijk, gemeente en spoorwegen ben ik ook benieuwd of dat ook nu voor het G.E.B. alhier geldt en stel ik voor een speurtocht door Alkmaar te maken en den directeur nog meer feiten bij te brengen. Hoogachtend, M. DEEN. (Wij gelooven, dat wij nu voldoende plaatsruimte aan deze kwestie hebben gege ven en sluiten hiermede het debat Red, Alkm. Crt). AFLOOP VAN VERKOOPINGEN, Ten overstaan van notaris J. P. Stuijt te Castricum. heeft Donderdag in het hotel de Ooeievaar te Uitgeest de pu blieke verkoaping bij inzet plaats gehadi van de boerderij met stalling, erf en weilanden, rietland en kade, gelegen in den Dorregeesterpolder en den polder De Dielofsmeer, groot 12 97.62 H.A., be- hoorende tot de nalatenschap van mej. M. Leek—Roskam. De uitslag biervan luidt als volgt: Perc. 1 boerenwoning en erf, groot 0.25.72 H.A. opgeboden tot 1500 door hypotheekhouder. Perc. 2, weiland, groot 1.90.60 H.A., op geboden tot X 2200, J. Apeldoorn te Uit geest. Perc. 3, id groot 2.72.00 H.A., opgebo den tot 2810, G. Bas te Castricum. Perc. 4, id. gr. 1.22.70 H.A., opgeboden tot 1500, dezelfde. Perc. 5, id. gr. 1.18.40 H.A., opgeboden tot 1360, dezelfde. Perc. 6, ld. gr. 2.18.00 H.A., opgeboden tot 1500, dezelfde. Perc. 7, id., gr. 2.25.00 H.A., opgeboden tot 200, P. C. Leek te Uitgeest. Perc. 8, id. gr. 1.25.20 H.A., opgeboden tot 450, C. J. Berkhout te Uitgeest. Verkooping bij afslag zal plaats heb ben op Donderdag 13 Juni a.s. Tevens werd verkotht een burger- woonhuis met schuren en getimmerten aan den Meldijk, hoek Haven, groot 1.29 Are. Eigendom van den heer C. A. van den Burg te Alkmaar. Dit perceel werd opgeboden tot 1500 en vervolgens door eigenaar opgehouden. 5. Gelukkig bereikten Langelot en Duimelot zonder ongelukken het huisje van grootmoeder. Het was nog een echte ouderwetsche boerenwoning, zooals je die in het heideland nog wel vindt. Grootmoeder had het zeker erg druk, want ze stond niet aan de deur. 6. Er was iets bijzonders met de grootmoeder van van Langelot en Duimelot. Ze was namelijk altijd heel erg goed geweest voor arme menschen en daarom had een bedelaar haar een tooverspreuk geleerd, waardoor al het huisraad vanzelf zijn werk deed, zonder dat zij er een hand naar hoefde uit te steken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10