Aqrnda JBitutettland JUcfitazaken jPtoMuciaai Qemeentecaden £atuL enJMMéaiuo EEN DUEL IN DE SOCIETY- KRINGEN. Te Boedapest. MOORDAANSLAG TE HAAKSBERGEN. Dader meldt zichzelf. WAT HR. MS. „SUMATRA" ZOOAL KOSTTE. Een lijdensweg. HET DRAMA AAN DE NIEUWE HEERENGRACHT. Vrouw, die haar man doodstak, van rechtsvervolging ontslagen. Het ongeluk met den dieseltrein te Amsterdam. GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN St. Pancras. Hensbroek. NOORDSCHARWOUDE ZUIDSCHARWOÜOC WlERINGERWAAftD ST. PANCRAS TEXEL Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 9 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Goud Eiland (hist.-rom.); hoofdrollen Wal- lace Beery en Jackie Cooper; extra-nummer Pat en Pattachon (Watt en Half-Watt) in Comedianten. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen vanaf 2 uur door- loopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Het is voor den bakker (kom); hoofdrol Eddy Cantor. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen vanaf 2 uur door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8 hoofdnummer De stalen straal (sens.); hoofdrollen Dorotliea Wieck en Carl Ludwig Diehl. Toegang voor eiken leeftijd. Beide Pinksterdagen vanaf 2 uur door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, tot en met Maan dagavond, hoofdnummer Kom je ook bij de marine (kom.), hoofdrollen James Cagney, Pat O'Brien en Gioria Stuart. Van Dinsdag t/m. Donderdag, telkens half 8, reprise van de Holl. film Op hoop van zegen (dram.); hoofdrol Esther de Boer van Rijk. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen vanaf 2 uur door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 7 Juni. 7.30 uur, De Unie, piano-avond leerlingen Jan Couvee. Hoewel het aangekondigde Hongaarsche duel tusschen minister-president Gömbös en den leider der boerenpartij Von Eckhardt niet is doorgegaan heeft men in society-krin- gen te Boedapest dezer dagen toch een duel gehad en wel tusschen een bekende figuur in deze kringen, Victor Stein en graaf Valen- tin von Szechenyi, die kortgeleden gehuwd is met de voormalige echtgenoote van Stein. Deze laatste had eenige opmerkingen ge maakt over de financieele regeling van zijn echtscheiding, waardoor de graaf zich belee- digd achtte en den heer Stein uitdaagde. Bei de duellanten werden aan hoofd en gelaat gewond en gingen onverzoend uiteen. DE MOEILIJKHEDEN IN NOORD-CHINA. Het hoofdkwartier van het Kwantoeng- leger heeft een semi-officieele verklaring uit gegeven betreffende den toestand in Noord- China, waarin afkeuring uitgesproken wordt over het feit, dat generaal Yoe Hsoe Tsjoeng, de gouverneur van de provincie Hoepei en andere militaire leiders van Noord-China in breuk hebben gepleegd op het wapenstil standsverdrag van Tangkoe en op het Bok sersprotocol, hetgeen aldus deze verkla ring het gevolg is geweest van de dubbel zinnige politiek van Maarschalk Tsjang Kai Sjek ten opzichte van Japan. De verklaring voegt hieraan nog toe, dat een getrouw in acht nemen van de wapenstilstandsovereen komst van Tangkoe en van het Boksersproto col door de militaire Chineesche autoriteiten door de autoriteiten van het Kwantoengleger wordt geëischt benevens door de autoriteiten van het Japansche garnizoen te Tientsjin. DE MINISTERS MAKEN EEN RONDVLUCHT. Vandaag hebben de leden van het kabinet, uitgezonderd de ministers dr. Deckers, mr. de Wilde en Prof. Slotemaker de Bruine, een vliegtocht boven ons land gemaakt. Zij zijn vanmorgen om half tien van het vliegveld „Waalhaven" te Rotterdam ver trokken met het Douglas-toestel P.H.-A.K. S., de „Sperwer" bestuurd door den heer Blaak. Om 9 uur arriveerde dr. H. Colijn per auto uit Den Haag in gezelschap van me- viouw van der Hoeven en freule de Savornin Lohman. Zij werden begroot door den heer A. Plesman directeur van de K.L.M. Even later arriveerden de ministers jhr de Graeff, mr. van Lidt, de Jeude en Prof. dr. ir. Gelissen, wier auto tusschen de pont en het vliegveld door de politie was aange houden wegens overtreding van de maxi mum snelheid. De ministerieele auto was in een van de politievallen geloopen. De minis ters hebben bij hun aanhouding dienstzaken ter verontschuldiging opgegeven. Weinig minuten later arriveerden de mi nisters Oud en van Schaik, beiden vergezeld van hun dames Tegen half tien begaf het gezelschap zich naar het platform waar de „Sperwer" getooid met de nationale drie kleur wachtte. Nadat de ministers en hun dames voor de fotografen hadden geposeerd, nam het gezelschap, waarbij zich de heeren Plesman en Slotemaker, secretaris van de directie van de K. L. M. hadden gevoegd in de cabine plaats. Precies om half tien verhief het toestel zich van den grond en verdween in Zuid westelijke richting. Bij een twist tusschen de ge broeders H. en W. G. te Haaks bergen heeft H. met een revolver een schot gelost op zijn broer, waardoor W. in het bovenbeen werd getroffen. De dader heeft zichzelf bij de politie aangemeld en het vuurwapen ingeleverd. Medische hulp heeft den kogel verwijderd* OUD-MINISTER STEENBERGHE GEÏNTERVIEWD. Perscommentaar voorloopig voldoende. Nu mr. Steenberghe het depar tement van econ- mische zaken ver laten heeft, hebben wij ons tot den minister gewend met het verzoek in een interview enkele vragen te be antwoorden, weike naar aanleiding van zijn aftreden als minister van economische zaken gerezen zijn. De heer Steenberghe deelde ons mede, dat hij de officiëele mededee- ling omtrent de ministerwisseling, welke namens het kabinet dus ook namens hem Maandag j.1. gepubliceerd werd, voorloopig nog voldoende acht. Wanneer hij de perscommentaren met betrekking tot zijn aftreden alle zou hebben gele zen, zou hij op de zaak terug komen. In welken vorm mr. Steenberghe dit zal doen staat nog niet vast. Voorts deelde de heer Steenberghe ons nog mede, dat hij zich dezer dagen voor eenigen tijd zich naar buiten zal begeven, waarna hij zich metterwoon in Noordbrabant gaat vestigen. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de goedkeuring van besluiten van den gouverneur- generaal van Nederlar.dsch-Indië wordt medegedeeld, dat «sedert de eerste indienststelling een bedrag van 2.408.502 is besteed aan herstellingen ten behoeve van Hr. Ms. Sumatra. In onderstaanden staat is een over zicht gegeven van den dienst van dezen kruiser na aankomst in Indië. 1 Juni 1927. Aankomst in Neder- landsch-Indië. 28 Oct. '27—27 Febr. '28. Jaarlijksche stilligtijd. 7 Sept. '28—6 Nov. '28. Kruisvaart, tur bine defect. Gedeeltelijk gereed voor den dienst. 6 Nov '28—4 Maart '29. Jaarlijksche stilligtijd. 4 Maart '29—22 Mei '29. Volledig ge schikt voor den dienst. 22 Mei '29—1 Juni '29. Stuurboord lage druk turbine defect. In de vaart met bakboordzijturbines en midden turbines. 1 Juni '29—27 Juli '30. In herstelling wegens bedrijfsstoring (stuurboordzij- turbine), niet geschikt voor den dienst. 27 Juli '29—22 Maart '31. Ten gevolge van brand in ketelruim III wederom in herstelling. 22 Maart '31—14 Mei '31. Volledig ge schikt voor den dienst. 14 Mei '31—20 Sept. '31. In herstelling ten gevolge van beschadiging scheeps romp bij op rif loopen. 20 Sept. '31—6 Nov. '31. Volledig ge schikt voor den dienst. 6 Nov. '31—6 Jani '32. In de vaart met max. vaart 15 mijl in verband met tril lingen in lagen druk zijturbine. Niet volledig geschikt voor den dienst. 6 Juni '32—8 Aug. '32. Jaarlijksche stilligtijd. 8 Aug. '32—27 Oct. '32. In de vaart, doch max. 15 mijl in verband met tril lingen lagen druk zijturbine. Geschikt als voren. 27 Oct. '32—1 Maart '35 In groote her stelling. Lage druk turbinesysteem ge wijzigd. EXAMENSPELLING... NIET GOEDGEKEURD! De Alg. Ned. Typografenbond nam eeni gen tijd geleden een wijziging in de statuten aan en zond deze wijziging ter voorgeschre ven goedkeuring aan den minister van Jus titie. De wijziging kwam echter terug met de boodschap, dat zij niet goedgekeurd kon worden. Reden: de ingediende geschriften waren geschreven in de spelling-Marchant. „Het Volk", waaraan wij dit ontleenen het blad gebruikt zelf in zijn kolommen de Z.g. „examen-spelling" zet als opschrift hierboven „Het toppunt". KORTE BERICHTEN. Het heeft H. M. de Koningin be haagd, als blijk van belangstelling in den arbeid, een gift aan de „Boddaert- tehuizen" 4e schenken. De Ver. „De Joodsche Invalide" te Am sterdam heeft van den particulier-secretaris van H.M. de koningin bericht ontvangen, dat H.M. als blijk van hare belangstelling in het streven der Joodsche Invalide, een gift aan deze instelling zal schenken. De rechtbank te Amsterdam heeft heden de vrouw, die op 28 Januari in een woning aan de Nieuwe Heerengracht te Am sterdam, haar man met een mes heeft doodgestoken, van alle rechtsvervolging ontslagen. De rechtbank nam aan dat de vrouw, die voortdurend door haar echtgenoot werd geslagen, uit noodweer heeft gehandeld. Wagenbestuurder heeft zich te verantwoorden. Het ernstig ongeluk met een Die seltrein, dat Zondag 5 Augustus van het vorig jaar in de hoofdstad nabij het Weesperspoorstation is geschied, heeft vandaag een nasleep gehad voor de Vierde Kamer der rechtbank te Amsterdam. Naar men zich herinneren zal betrof dit ongeluk Dieseltrein no. 611, een z.g. voor trein, welke des morgens te 9.35 uur was weggereden van het eerste perron van het Weesperpoortstation in de richting Utrecht. Vlak na dit vertrek is het eerste rijtuig op ongeveer 160 meter van het perron in de lin kerflank aangereden door den tender van een locomitief van den dat perron binnenrij- denden stoomtrein 1359, welks spoor het spoor van den uitrijdenden Dieseltrein kruis te, met het gevolg, dat de linkerwand van het voorste deel van het rijtuig geheel werd opengescheurd en de zitplaatsen ter linker zijde met grootek racht werden vernield en dooreengeworpen, waardoor de passagiers Geertruida A. C. Gosler, Jan Rijff en Chris- tiaan Kaales allen lichamelijk letsel hebben bekomen. Te verantwoorden had zich thans de 34- jarige te Utrecht woonachtige wagenbe stuurder bij de Ned. Spoorwegen, W. C J. L., die den Dieseltrein bestuurd had en wien ten laste was ge.egd, dat het aan zijn grove schuid te wijten is, dat gevaar is ontstaan voor het verkeer door mechanische kracht over een spoorweg der Ned. Spoorwegen. Verdachte is n.1. aldus zegt de dagvaar ding weggereden niettegenstaande het vóór zijn trein geldende, bij het perron staande uitrijsignaal, sein 5A, duidelijk op onveilig stond. De getuige-deskundige, ir J. Rodenburg, ingenieur van de Rijksinspectie der N.S., die het eerst werd gehoord, deelde als conclusie van zijn terzake ingediend rapport mede, dat verdachte verzuimd heeft, zich er behoorlijk ervan te vergewissen of het op zijn trein be trekking hebbende sein op veilig stond. Hij neemt echter aan dat verdachte te goeder trouw is geweest en gemeend heeft dat het sein tot vertrek gegeven was. Deskundige heeft wel de overtuiging gekregen, dat door de betrokken stationsopzichter manualen zijn gemaakt, die aanleiding zouden kunnen geven tot de meening, dat het vertreksignaal gegeven was. Dit zou ook vanuit den trein zelf zijn gezien. Deskundige gelooft dat de stationsopzichter nerveus was, ook de hoofd conducteur had moeten uitkijken, zoodat er uit dit al voor verdachte verzachtende om standigheden zijn. Ook heeft het deskundige getroffen, dat de stationsopzichter niet ge tracht heeft nog in den trein te springen, om het onheil te voorkomen. Deze had in dit verband verklaard, dat hij slecht ter been was; deskundige was dit echter niet opge vallen. De bewering, ook door verdachte aange voerd, dat het uitrijsignaal op veilig heeft gestaan, kan volgens een deskundige onmo gelijk juist zijn. Hij heeft dit ter plaatse on derzocht en bevonden, dat hier de gang van zaken volkomen normaal is geweest. Getuige-deskundige, ir. W. J. van Viersen, verklaarde, dat de seinpaal, die bij het on geval een rol heeft gespeeld, volkomen intact is geweest. Er zijn verschillende experimen ten uitgevoerd, die hebben uitgewezen, dat alles volkomen in orde was. Deskundige is van meenig, dat verdachte een ander sein, betrekking hebbend op het vertrek van trein 162 van spoor 3, veilig heeft zien staan en dat dit sein in zijn hersens is blijven hangen. Ook de armbeweging, door den stationsop zichter gemaakt, heeft hem parten gespeeld, ofschoon de indruk van deskundige is, dat deze armbeweging niet als vertreksignaal be doeld is geweest, omdat daarvoor de geheele arm met het bord omhoog moet worden ge heven. Ook de hoofdconducteur heeft heeft nagelaten, goed te maken wat de wagenbe stuurder verkeerd heeft gedaan. Het resultaat van deze raadsverkiezingen luidt: Aantal stemmen 765, waarvan geldig 716. Chr. Hist. Unie 162, 2 zetels (2) Vrije groep 167, 2 zetels (2) Vrijz.-Dem. 61, 0 zetels (1) S.D.AP. 42, 0 zetels (1) A R. 151, 2 zetels (1) Lijst-Lek 109, 1 zetel (0) Gekozen zijn: C.H.U.: C. Duif (aftr.) en F. Spaan; Vrije groep: J. van Kampen (aftr.) en J. Kloosterboer A.R.: J. Wagenaar en K. Timmer; K. Lek (aftr.), ex-S.D.A.P. Niet terug keeren de heeren M. Duif (c.h. u.), H. G. Muurling, Tj. Koelemey (vrije gr.) en W. Snel (v.d.) De uitslag was hier: Protestanten 208, 3 zetels (4) Katholieken 216, 4 zetels (3) Gekozen zijn: Protestanten: D. Wit (aftr.), C. Bas (aftr.) en H. Overman; Katholieken: W. P. Oudejans (aftr.), P. v. d. Gragt (aftr.), W. Duin en C. Smit. Noordscharwouder Polder. Huldiging van den heer Barten, die 25 jaar voorzitter is. Donderdagavond hield de Noordschar wouder polder de jaarlijksche alg. vergade ring van ingelanden in hotel Concordia. Dit was een algemeene vergadering, welke een eenigszins feestelijk tintje vertoonde, op de agenda stond nl. vermeld, de herdenking van het 25-jarig ambtsjubileum van den heer A. Barten Pz., als voorzitter van den polder Mede aanwezig was de heer jhr. van Spengler, burgemeester van Noordschar- woude. De voorzitter, de heer A. Barten, opende de vergadering met woorden van welkom, in het bijzonder tot burgemeester van Spengler, die volgens voorzitters herinnering nog nim mer deze vergadering heeft bijgewoond. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat men de goedkeuring had ontvangen, om gedurende drie jaren de thans geldende sluisgelden te heffen. Aan de orde as hierna de behandeling der begrooting 1935. Er werd slechts een opmerking gemaakt naar aanleiding van het bedrag, dat op de begrooting staat voor onde-houd van de sluis. Hiervoor is 150 geraamd en dat vond de heer Heeman wel wat laag. De voorzitter antwoordde, dat er zoo min mogelijk aan de sluis werd gedaan, omdat men niet weet, wat er mee zal gebeuren aanstonds bij de kanalisatie. Alleen de noo- dige reparaties worden uitgevoerd. Hierna werd de begrooting vastgesteld op een totaal bedrag aan ontvangsten van 2292.68, waarin begrepen het- beginsaldo ad. 85.63. De uitgaven waren geraamd op 2180, zoodat een vermoedelijk batig saldo werd verkregen van 112.68. De omslag werd bepaald op 23 per H.A., hetgeen 1 per H.A. minder is dan verleden jaar. In de commissie tot het nazien der reke ning werden de heeren J. Lindeboom, J. Heeman en K. Wagenaar Wz. herkozen. Een voorstel van het bestuur om zoonoodig een kasgeldleening aan te gaan van hoog stens 300 werd aangenomen. Het bestuur stelde verder voor, pogingen in het werk te stellen, dat de leening ten be hoeve van de molen in kleinere bedragen kan worden afgelost. Van de opgenomen 8500 resteert nu nog 2000 en als het nu voorgestelde in werking kan treden is de schuld nog 1500. Het bestuursvoorstel is, dat de resteerende 1500 in vijf jaar wor den afgelost i. p. v. in drie jaar. De geldge ver is hiertoe genegen. Dit zal een verschil op de lasten beteekenen van 3 per H. A. De burgemeester vroeg zich af, of men hiermee wel zou slagen bij Ged. Staten, om dat de begrooting met een voordeelig saldo sloot. Voorzitter merkte op, dat men dit wel zeer noodig heetf. De heer IJ Kaan vestig de naar aanleiding hiervan de aandacht op de lasten, welke 23 per H. A. zijn. Van regeeringszijde wordt ook naar verlaging der vaste lasten gestreefd. Dit is ook een voorstel in dien geest. Het voorstel werd tenslotte aangenomen. Hierna had de huldiging plaats van den heer A. Barten Pz., die 25 jaren het voorzit terschap van den polder heeft waargenomen De vice-voorzitter, de heer P. Blokker, dankte met eenige hartelijke woorden den heer Bar ten voor hetgeen deze in het belang van den polder had verricht, in het bijzonder tff ver krijging van de nieuwe molen. Moeilijke jaren heeft de heer Barten met den polder meegemaakt, doch dank zij zijn goed inzicht en goed beheer konden de lasten worden ver laagd. Spr. bood namens de ingelanden een huldeblijk aan in den vorm van een foto van de nieuwe molen. De heer IJ. Kaan, bestuurslid, geloofde wel, dat het in den geest van de ingelanden was, dat dit geschenk werd gegeven. Spr betreurde het, dat de heer Barten in verband met zijn leeftijd volgens de wet moet aftreden. Spr. hoopte, dat men nog lang den heer Barten in het midden der vergadering mag hebben en zijn adviezen hooren. De burgemeester van Spengler had deze vergadering niet willen laten passeeren. Dat het gemeentebestuur niet veel op de vergade ringen aanwezig is, komt, doordat men het bestuur van den polder bij den heer Barten in goede handen weet. Spr. had bewondering voor de wijze, waarop de heer Barten he; beheer voerde en zou bijna afgunstig kunnen zijn op de eensgezindheid in de vergadering Dat is wel eens anders op andere plaatsen. Wat betreft het a.s. vertrek, meende spr., dat de polder allerminst geschaad zou zijn met het voorzitterschap van den heer Barten, die op meerdere plaatsen heeft getoond de rechte man op de rechte plaats te zijn. Verschillende sprekers voerden nog het woord, waarbij de heer T. Kostelijk voorstel de den heer Barten een aandenken aan te bieden bij zijn vertrek. De voorzitter dankte voor de vriendelijke woorden en voor het geschenk, dat zeer naar zijn genoegen was. Spr. gaf een kort over zicht van verschillende gebeurtenisesn uit de geschiedenis van den polder. Tenslotte werd op voorstel van den heer van Spengler besloten den jubilaris als her innering bij zijn afscheid het standaard werk over den N.H. polder van den heer Kooiman aan te bieden. Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen Jaarvergadering Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De afdeeling Langendijk van het Insti tuut v Arbeid. Ontw. hield Donderdag avond haar jaarvergadering in het lokaal van den heer G. Oud onder leiding van den heer Frielink. Door secretaris en penningmeester werd het jaarverslag uitgebracht en mocht dit de goedkeuring der vergadering verkijrgen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van J. Vink gekozen de heer A. Sjoerds. Besloten werd deel te nemen aan het zo merfeest te Schoorl op 23 Juni a.s. Voor de winterpropaganda zullen weer diverse sprekers uitgenoodigd worden, ter wijl ook weer getracht zal worden een ar beidersavondschool op te richten. Ook zal geprobeerd worden om een kadercursus te houden. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. Autotocht Ouden van Dagen. De ouden van dagen van Broek op Lan gendijk en Zuidscharwoude hebben Donder dag hun jaarlijksche uitstapje gemaakt. Er waren wederom zeer veel deelnemers(sters) In 25 luxe auto's en 2 autobussen werd 's morgens te pl.m 9 uur de reis aanvaard. Over Alkmaar ging het op Amsterdam aan. In Diemen was de eerste pleisterplaats, waarna men naar Hilversum vertrok Ook daar stond de politie gereed, de file auto's te geleiden. Onder de goede leiding van de politiemannen werden de mooiste plekjes van Hilversum bezocht. Vervolgens was het doel van den tocht Valkeveen, waar de oudjes en de geleiders zich hebben vermaakt in speeltuin en dool hof Voor de zee was het wel te frisch. Nadat volop hiervan was genoten, werd de terugtocht aanvaard. Weer over Amsterdam naar Middenbeem- ster, waar opgestoken werd. Tenslotte werd om pl.m. kwart voor negen de Langendijk bereikt. Troffen de hoogere klassen het en kele weken geleden met het weer tijdens hun jaarlijksch buitje buitengewoon slecht, ook Woensdagochtend voorspel de de dreigende lucht weinig goede. De kleintjes, de leerlingen van de 'agere klassen, zouden hun jaarlijksche rijtoer maken, maar gelukkig, het ie nogal goed afgekomen. Om even over negen vertrok de file auto's, zooals gewoonlijk welwillend door de eigenaren voor dezen dag ter be schikking gesteld. De eerste aardbei. Heden toonde ons de heer A. Bakker de eerste aardbei, geplukt van den kouden grond. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag 6 Juni ten raadhuize. De heer Henkes was afwezig. Onder de ingekomen stukken was een van den heer C. Boon Pz. Daar aan adressant geweigerd was, 't aanleggen van een boven- grondsche electrische kabel voor 't pension „Nieuw Californië", dat in den „Nieuwen Aanleg" wordt gebouwd, verzocht adressant een commissie te benoemen, die de geschillen tusschen hem en 't gemeentebestuur onder zoeken moet. Dit schrijven werd na voorlezing voor kennisgeving aangenomen, en er werd geen commissie benoemd. Nog was ingekomen een adres van den LandarbeidersSond, waarin werd aange drongen op een overgangstijdperk voor werkloozen, die nog geen 2 jaren in deze gemeente woonachtig zijn, opdat deze bij de werkverschaffing te werk gesteld kunnen worden. De heer J. Bruin stelde voor, de grens inplaats van 2 jaar op 1 jaar te stellen, doch dit voorstel werd verworpen. Aan B. en W. werd overgelaten deze bepaling in 't ver volg zoo soepel mogelijk uit te voeren. De voorgestelde wijziging in de bouwver ordening werd goedgekeurd. Op advies van de commissie van onder zoek werd de begrooting 1935 voor 't Alg. Weeshuis ongewijzigd goedgekeurd. De verordening tot afwijking van de winkelsluitingswet werd in dien zin gewij zigd, dat op Zondag vóór St. Nicolaas de winkels in deze gemeente niet geopend mogen zijn. Voor bestrijding van de Groote Narcis- vlieg, werd de politie-verordening gewijzigd, opdat krachtig tegen deze plaag kan worden opgetreden. Goedgekeurd werd 't suppletoire kohier der hordenbelasting a 50, en 't nieuw kohier werd vastgesteld op f 1481.26. Als gevolg van de verandering der ver- gunningswet, werd 't heffingsrecht voor ver gunningen zoo gewijzigd, dat ten voordeele van de caféhouders alleen een heffing zal plaats hebben op „sterken drank". Besloten werd voor de uitkeerlng van schoeisel, kleeding, beddegoed enz. aan ge zinnen van langdurig werkloozen een be drag beschikbaar te stellen van f 913.50, d. i, 21 pet. van een bedrag van 10 per gemidd. werkloozen in deze gemeente, 't Nationaal Crisiscomité zal dan van de rijksbijdrage de ontbrekende 79 pet. bijpassen, 't Gemidd aantal werkloozen op Texel bedraagt 435, zoowat in totaal voor dit doel 4350 be schikbaar zal komen. De uitkeeriüg moet bi| voorkeur geschieden aan de grootste ge zinnen. 't Onderzoek der rekening van de T. E. M. werd gesteld in handen van een commissie van onderzoek. De statuten van de T. E. M. werden gewijzigd, zo:dat in 't ver volg slechts één technisch deskundige in 't bestuur zitting zal hebben. Dit besluit werd' genomen, naar aanleiding van 't overlijden van den heer Smit Kleine, die vanaf den aan vang van 't bedrijf, eveneens in het bestuur zitting had. Hierna volgde de rondvraag, waarna sluiting. DE AARDAPPELVERVOERREGELING. Een aanvullend bericht. Ter aanvulling van het reeds gepubliceer de bericht inzake het afloopen van de aard- appelvervoerregeling wordt nog op het vol gende gewezen: De erkende handelaren, die minder dan 10.000 K.G. aardappelen in voorraad heb ben, kunnen de door hen betaalde heffing tóch gerestitueerd krijgen, indien zij hunne voorraden bijeen brengen tot een hoeveelheid van 10.000 K.G. of meer en voor deze hoe veelheid door een hunner als vertrouwens man een restitutie-aanvrage laten indienen. Uiteraard kan een kleinere hoeveelheid voor 14 Juni ook nog op de gewone wijze ge- devatureerd worden, daar pas op dien datum de huidige regeling en dus ook de restitutie der heffing bij denaturatie vervalt. Voorts wordt de aandacht van belanghebbenden erop gevestigd, dat tegelijk met de geheele vervoerregeling ook de regeling voor restitu tie ten behoeve van liefdadige instellingen krachtens de crisis-restitutie beschikking 1934 XIII (consumptieaardappelen) komt te vervallen, zoodat de daarvoor in aanmer king komende instellingen van dien aard is, dat nog voorraden, waarop geen restitutie heeft plaats gehad, tijdig voor 14 Juni moe ten worden ingediend.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2