BLUE BAND Wie lijkt het meest op het Blue Band meisje? EVAARLIJK SPEL QemeetUecadett HEERHUGOWAARD JtechtidaAen Kantongerecht te Alkmaar. Strafzitting van Vrijdag 7 Juni. Het publiek heeft op overtuigende wijze zijn oordeel uitgesproken: No. 23 is met tien duizenden stemmen meerderheid gekozen. Aan deze jongedame hebben wij het bedrag van duizend gulden uitgereikt. De jury is thans bezig de overstelpend vele rijmpjes te beoordelen - een zeer omvangrijk werk - waarmede zij waarschijnlijk niet eer der dan aan het eind van deze maand gereed zal zijn. De beslissing zal aan de betrokkenen direct worden medegedeeld. Wij danken het Nederlandse publiek voor de overweldigende medewerking en deelname. Vele tienduizenden gezinnen hebben zich met onze „Blue Band Prijsvraag" beziggehouden en evenzovele hebben zich thans opnieuw kunnen overtuigen van de VOORTREFFELIJKE BLUE BAND KWALITEIT Het publiek weet wat het kiest: ImiMeim. Vrijdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Ingekomen was een verzoekschrift van den heer J. Oud, d.d. 6 Mei 1935 om 300 han- deTSgeld. B. en W. deelden mede, dat zij dit verzoek bereids aan het crisis-comité ter afhandeling hebben overgedragen. Naar aanleiding van het in de vorige ver gadering aangehouden verzoek van den heer W. Beers om een plaatsje ingevolge de land- arbeiderswet, totdat bedoeld plaatsje zou zijn geschat door den controleur der grond belasting, deelden B. en W. aan den raad het volgende mee: De bedoelde controleur heeft te kennen gegeven, dat hij nooit aan den minister zou voorstellen voor dit plaatsje een voorschot te verleenen. Het gevolg is geweest dat de heer Beers zijn verzoek, op advies van B. en W. heeft ingetrokken. Inzake de vergoeding aan den adminis trateur van het G. E. B. deeldien B. en W. mede, dat de heer J. W. Beers een overeen komst gesloten heeft met den heer E. N. Klaver, waarbij een auto is gehuurd gedu rende 1 jaar voor 248. In den huurprijs is de wegenbelasting inbegrepen Het is daar om h. i. billijk aan den administrateur naast de vergoeding van 100 voor autogebruik ook 48 te blijven toekennen voor wegen belasting. Als gevolg van hef in werking treden van de wet tot wijziging der drankwet dient aan de bepaling van de huurwaarde van yergunningslocaliteiten ter berekening van .het vergunningsrecht een andere maatstaf tot grondslag te worden gelegd, n.1. alleen de omzet van sterke drank. Hiertoe bieden B. en W. een heffings- en invorderingsveroróe- ning aan, die z. h st. werd vastgesteld. Ook de hondenbelastingverordening werd zónder hoofdelijke stemming vastgesteld. Hierna was aan de orde de door B. en W. voorgestelde wijziging van de vermakelijk heidsbelasting. De voorzitter zeide, dat deze wijziging ten doel heeft de in dezen tijd zoo noodige •liefdadigheid te stimuleeren. Tot nu toe zijn alleen de bijeenkomsten waarvan de op brengst geheel ten bate kemt aan een lief dadigheidsinstelling vrij van vermakelijk heidsbelasting. B. en W. stelden nu voor, voor de bijeenkomsten waarvan 50 pet. van de opbrengst aan een dergelijke instelling komt, de belasting te verlagen van 20 pet. op 10 pet. en als 30 pet wordt afgestaan 5 pet. verlaging tê geven. Tevens vestigden B. en W- er de aandacht op, dat ook besloten bijeenkomsten, waarvoor entree wordt ge heven, onder deze verordening vallen, Met algemeene stemmen aangenomen. Evenzoo het voorstel tot conversie van de met de stichting Nutsspaarbank te Amers foort tegen 4 5/8 pet. aangegane geldleening, per I Juli 1935 groot 27000 tegen een rentepercentage van 4 1/4 pet. Verpachting vischwater gedeelte ring vaart.- De pachter G. Vlug heeft om verlaging der pacht verzocht, welke thans 82 be draagt. B en W. stelden voor deze pacht met ingang van 1 Juli 1935 te verlagen tot 70 per iaar. Aldus besloten. Besloten werd tot uitbreidin, electriciteitsnet in verband met dingsplan. Set van het uitbrei- Aangenomen werdi het voorstel tot het aan gaan van kasgeldleeningeir tot een maximum van 15000. Vastgesteld werden de reglementen be treffende den rechtstoestand en de instructie voor den gemeente-secretaris en den ge meente-ontvanger. De begrooting. Vervolgens was aan de orde de begrooting over 1935. Deze sluit met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van 47000.. De totale uitgaven, veroorzaakt door de werkloosheid, bedragen 51704. De uit gaven waarin het rijk bijdraagt, zijn 47000, waarvan 25000 voor de werkver schaffing in de Wieringermeer, 20000 voor de plaatselijke werkverschaffing en 2000 voor steun. De bijdrage bedraagt 81.2 pet., het vorig jaar 81.6 pet., vroeger was het 50 pet. De heer Krom wilde de salarissen van de wethouders verlagen van 200 tot 150. Spr. voerde als motief hiervoor aan, dat die eerste wethouder nu er een secretaris is, veel minder werk heeft. De voorzitter zeide het niet met den heer Krom eens te zijn. Spr. vond het salaris voor een gemeente van meer dan 5000 in woners zelfs aan den lagen kant. De heer Krom trok zijn voorstel in. Ingetrokken weid de huurtoelage van 100 voor den rijksveldwachter, den heer H. Visser. Afgewezen werden de verzoeken om sub sidie van de openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar en de Federatie van V. V. V.'s boven het Noordzeekanaal. Toegekend werden de volgende subsidies 1000 aan de afd. Heerhugowaard der ver- eeniging Het Witte Kruis, f 200 aan het Centraal Genootschap voor kinderherstel- lings- en vacantiekolonies, 50 aan de afdee- lingen Heerhugowaard Noord en Zuid van de R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond 40, aan de gymr.astiekvereen. T.A.V.E.N U., aan de plaatselijke afd. van de Bijz. Vrijw. Land storm aan de muziekvereen. H.UG.O. en Hou en Trou 15, aan de R.K. militairen- vereeniging te Amersfoort 10, aan den Nederlandschen bond voor den dienstbond afd. Alkmaar en het comité tot bestudeering en bestrijding der iepziekte te Wageningen. Over 1935 zal geen bijdrage worden ver strekt aan de commissie voor de malaria bestrijding. Ingetrokken werd het raads besluit van 2 Aug 1927 tot het verleenen van een subsidie van 10 aan de Volks universiteit te Alkmaar. De begrooting van het G. E. B> sluit met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van 40318,33 De aan de gemeente ten goede komende winst wordt geraamd op 3914,22. Besloten werd de tarieven, daar er minder omzetbelasting moet worden betaald, dan verwacht werd, met 1 cent per K.W.U. te verlagen. De begrooting van het B. A- sluit met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven yan f 12035,95. De subsidie der gemeente zal 9000 bedragen. ,De heer Smit vestigde de aandacht op het jflge,/ isalhxis van den secretaris-penning meester. Alle begrootingen werden goedgekeurd Vervolgens werd besloten tot het aan brengen van een klinkerverharding. a. ter' breedte van 3 M. ter zijde van de Middenweg voor de perceelen Kooi—Schol ten ter lengte van 207 M.; b. ter breedte van 4 M ter zijde van de Middenweg voor het perceel Wijnker tot de scheidingssloot bij de in aanbouw zijnde ambtswoning, ter lengte /an 85 M. Op een vraag van den heer Quant, of de gemeente in enkele gevallen steun mag geven aan in nood verkeereride tuindersgezinnen, antwoordde de voorzitter, dat dit resorteert bij het B. A. Hierna sluiting. WIERMGEH De raad vergaderde Vrijdagmiddag 3 uur, onder voorzitterschap van burgemees ter Kolff. Tegenwoordig warén alle leden. Aan het door het college van directeuren van keuringsdiensten tot de Tweede Kamer gericht adres over de geheele of gedeeltelijke intrekking dier warenwet, zal adhaesie wor den betuigdvan het Werkfonds '34 kwam be richt, dat het ingezonden, plan tot demping van de sloot aan den Molgerdijk het best tot stand zal kunnen komen als object van werk verschaffing; deze stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Op een verzoek van H. Meijer om onthef fing van hondenbelasting werd afwijzend beschikt. Verder was nog ingekomen een circulaire van het Nationaal Crisis-Comité omtrent extra-hulp aan werkloozen in 1935. Onder bepaalde voorwaarden kan de gemeente in aanmerking komen voor een bijdrage van het comité van 7.90 per werklooze. mits de gemeente daarboven 2.10 beschikbaar 'stelt. Bij bepaling van het aantal werkloozen voor deze gemeente op 336 zou dit voor de gemeente dus komen op een bedrag van 705,60. Goedgevonden werd deze regeling te aan vaarden. Aan de heeren Y. J. Bakker, F. Aukema. H. Heidema, W. Jansen, j. Landolt en R. Hoeksema werden tegemoetkomingen in gevolge art. 13 der L. O. wet 1920 verleend in de kosten van vervoer van hun kinderen naar de Christelijke school te Den Oever. Aan de heeren Jb. de Haan, M. J. Bakker, W. Hermans, P. Hummel en H. Barelds werd geheele of gedeeltelijke ontheffing van reini gingsrechten verleend. Afgewezen werd een verzoek van den heer H. Zwart. Om te komen tot bezuiniging op de uit- aven der gemeente, werd besloten de met de 'viescommissie der Noordhollandsche ge meenten voor Bouwontwerpen en Uitbrei dingsplannen te Amsterdam gesloten overeen komst betreffende het beooraeelen der bouw- aanvragen naar eischen van welstand, met ingang van 1 Januari a.s. op te zeggen. Vastgesteld werd een. verordening, krach tens welke het exploiteeren van zwemin richtingen e.d. niet geoorloofd is zonder toestemming van het gemeentebestuur, aan welke toestemming voorwaarden kunnen worden verbonden. Plaatselijke verordeningen op de winkel sluiting moeten in verband met de wettelijke voorschriften door nieuwe worden ver vangen, in verband waarmede een nieuwe verordening werd vastgesteld. Verder werd gewijzigd de verordening op de" heffing van vergunningsrecht .voor ster ken drank, daar de schatting yan de huur waarde van vergunhitigsföcaliteiten als ge volg van de gewijzigde Örarkwet niet meer mag geschieden met inachtneming van den omvang van het bedrijf, doch met inacht neming van den omzet van sterken drank in hef bedrijf. De omzet van. andere dm sterke dranken blijft dus voor die schatting in het vervolg buiten aanmerking. Bij de rondvraag deelde de voorzitter o.a. mede, dat pogingen zijn geda'an tot aankoop van grond voor een nieuw kerkhof, doch dat deze zijn mislukt door de buitensporig hooge prijzen, die door de betrokken landeigenaren voor hun grond werden gevraagd. De heer M. Kooij bracht opnieuw ter sprake zijn voorstel om het Zeegrasbedrijf te liquideeren en het reservekapitaal onder de betrokken maaiers in een tijdvak van 6 jaar te verdeelen. Spr. had verwacht, dat B. en W. thans met een prae-advies waren gekomen. Hierover ontspon zich een uitgebreide discussie, waarbij bleek, dat nogal verschil van meening bestond omtrent ae vraag of het zeegras al dan niet voor goed zou zijn verdwenen. Sommigen meenden dat alles ver loren is, terwijl anderen nog hoop hebben, dat er in de toekomst nog wel iets van terecht komt. duren. De voorzitter zeide echter, dat van rijks wege een uitgebreid onderzoek naar de oor zaak van het afsterven van het zeegras wordt ingesteld, waarover vermoedelijk nog dit jaar een rapport het licht zal zien. Spr. zou met het nemen van een besluit tot liquidatie in ieder geval willen wachten tot dat rap port bekend is gemaakt. Een voorstel van Mevr. D. WitSlikker om de notulen en de verschillende raads stukken bij de leden thuis te doen bezorgen, werd met 7 tegen 4 stemmen verworpen. Hierna sluiting. '8 komt. In ieder geval zal het echter jaren Vonnis Loterijwet-overtreding te Scha- gen door middel van het Middenotands- blad „Contact" aldaar. J. Prins, uitgever, b boete of 5 dagen hechtenis. De redacteur E. Buiskool, thans te Heiloo, werd vrijgesproken.' Simon A. Smit, expediteur te Heiloo, werd als gevolg van de aanrijding te Sb Pancras, gepleegd terwijl hij verkeerde ender invloed van gebruikte alcohol, veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen en ontzegging rijbevoegd heid van den tijd van drie maanden. Roekelooze jongens, die beter moesten weten. De jongeheer L. A. H., te Bergen woon achtig en zijn jonger vriendje J. A. v. d W. hadden op 3 Mei de gevaarlijke aardig heid uitgehaald zich op de fiets door een auto te laten voorttrekken, welke roekeloos feit was gepleegd op den drukken Berger- weg. De jongelui stonden nu terecht, de jong ste verdachte, die nog ressorteert onder de kinderwetten, met gesloten deuren. Mr. C. A. de Oroot, die het openbaar mi nisterie waarnam, stak in dit ambt zelfs nog boven het kantonrechterschap uit, ging fel te keer tegen de roekelooze knapen, die niet al leen zich zelf maar ook andere weggebruikers In gevaar brengen en requireerde tegen H. 10 boete of IQ dagen. De kantonrechtercon- derschreef de opvatting van den waarn. amb tenaar geheel, doch wilde, gelet op de, be rouwvolle, houding van den deliquent, dit maal de straf nog bepalen op 5 boete of 5 dagen. Een malle geschiedenis. De heer Joh. Hendrikus M., chauffeur te Hoorn, was voor een serie strafbare feiten opgeroepen, die hij ontkende te hebben ge pleegd. Volgens dagvaarding was hij doo'r den rijksveldwachter Harm Visser uit Heer- Hugowaard op 4 Mei te of nabij St. Maaf- tensvlotbrug aangehouden, omdat hij niet tijdig een voorgeschreven verkeersteeken had gegeven; ten tweede was hij niet in 't bezit van een geldig rijbewijs en ten derde omdat het rijtuig niet voorzien was van twee deug delijke remmen. De heer M. dischte echter een geheel ander verhaal op en daaruit bleek, dat zijn auto, geparkeerd op de Kaasmark te Hoorn, door een onbekend persoon was weg genomen. Hij deed van dit feit aangifte bij de Hoornsche politie, die echter vermoedelijk geen voldoende maatregelen nam tot aanhou ding van den dader, althans de heer M. vond later zijn wagen weer terug en het bleek uit de verminderde benzine in de tank, dat er met den wagen was gereden. Aan zijn ver zoek aan de Hoornsche politie, den rijksveld wachter Visser, op te roepen ter confontratie, was echter geen gevolg gegeven. Met dezen vreemden stand van zaken kon de ambtenaar zich natuurlijk geen meening vormen. Besloten werd de zaak 14 dagen aan te houden en inmiddels een nader onder zoek in te stellen. Wonderlijk optreden. De te Egmond aan Zee wonende meneer Gerrit St. had zich op 15 Maart te Egmond a. d. Hoef al heel misselijk aangesteld. Hij bereed in razende vaart het tegelpad nabij de r.k. kerk, waarop de reeds bejaarde mej. Anna Stet zich ter kerke begaf en riep: Anne, ga op zij, of ik rij je dood. Het ver schrikte mensenje moest zich snel in veilig heid stellen ten einde door den onbesuisden malloot niet geraakt te worden. Voor dit feit stond de jonge man heden terecht, ontkende beslist en beweerde, dat misschien zijn broe der, die veel op hem leek, bedoeld werd. Doch zoowel mej. Stet als een jonge dame, mej. T. van Pal ma, beweerden beslist dezen knaap te herkennen. Mr. de Groot zag geen reden tot aanhou ding, berispte krachtig dezen onhebbelijken jongen en requireerde niet minder dan 10 boete of 10. Vonnis 5 boete of 5 dagen. Verzuim geen enkel teeken, dat u kan disculpeeren. Een 25-jarig landarbeider te Uitgeest, Arie A., verzuimde op 30 April een teeken te geven, dat hij den gevaarlijken en voor wiel rijders verboden Rijkstraatweg wenschte over te steken, teneinde den Vischweg in te slaan. Feitelijk had hij moeten afstappen. Zijn on voorzichtigheid bekwam hem heel slecht, want hij werd door een motorrijder geramd en onder een auto geslingerd, waarna hij met een hevige hersenschudding bewusteloos werd opgenomen. Thans moest hij ook nog terecht staan, doch omdat de motor rijder, als getuige gedagvaard, niet was ver schenen, werd de zaak 14 dagen ingepekeld. Onduidelijke aanwijzing. Een Amsterdamsche chauffeur, J. A. V., die met een volle lading plezierreizigers in een touringcar op 28 April over de Vlot brug de Victorie-stad binnenreed, over schreed het maximum gewicht 3000 kilo met zooveel kilo's als zijn 24 passagiers wogen en moest zich thans deswege verantwoorden. De brugwachter Harder als getuige gedag vaard, verklaarde, dat de aanduiding stond aangegeven op desbetreffende borden volgens het vereischte model, doch de niet-verschenen overtreder had in een schrijven medegedeeld, deze borden niet te hebben opgemerkt. Amb tenaar mr. de Groot verbaasde dit niets, ook hij had die borden nooit gezien. Hij zou het wenschelijk achten, indien de brugwachter* Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARK EL 53) „Over mijnheer Hallam en andere dingen Voor we gaan spreken stel ik één voor waarde. Onder geen omstandigheden mag mijnheer Hallam worden verteld of mag hij vermoeden, dat ik ooit voor den Geheimen Dienst van Duitschland heb gewerkt". „Waarom heeft u dat dan gedaan? U is toch een Engelsche?" „Kunt u dat niet raden?" zei ze met plot selinge passie. „Als uw vader in den dood was. gejaagd door een land, zou u dan dat land niet haten? Als het niet om iets anders was, zou ik nog doorgaan om met hart en ziel mede te werken tot de vernietiging van Engeland". „U kunt zich uw vader toch niet. herinne ren?" „Maar moeder wel. Heeft u wel eens ge dacht aan haar gebroken leven? Ik hield van haar en „Ik begin u te begrijpen. Het is vreemd, dat uw moeder nooit verdacht werd van haar werken voor den baron. ,.Uw menschen zijn allemaal gekken, be halve Sylvester", zei ze minachtend. „Nu ter zake. U kunt me enorm helpen. U moet vele geheimen van den baron ken nen. Ik ben niet van plan u geld aan te bie den". „Dank u", zei ze droogjes. „U vraagt om ronduit te spreken en u zult uw zin hebben. U wenscht met mijn heer Hallam te trouwen?" „Ja", antwoordde ze zachtjes. „Ik vraag het niet uit louter nieuwsgie righeid, maar gelooft u dat u met hem ge lukkig zoudt worden? U zult altijd de ge dachte behouden dat u een Duitsche Hij aarzelde en keek haar niet aan. „Spion", riep ze uitdagend. ,U hoeft uw woorden niet te wegen. Hij zal het nooit weten, behalve als u me verraadt". - „Of de baron", zei hij veelbeteekenend. „Ik heb zijn mond gesnoerd". De admiraal was verbaasd. Hij begreep mets van dit mooie meisje. Dooakalm be kende ze haar liefde voor een man en haar bedoeling om hem, het koste was het wilde, te winnen, aan een vreemdeling. „Zoodra ik met mijnheer Hallam getrouwd ben, zal ik u alles vertellen wat ik weet. Ik zal den baron in uw handen overleveren en er zijn nog anderen ook!" zei ze veelbe teekenend. „Hoe kan ik u helpen?" vroeg hij onge duldig. „Het. is niet aan mij om voorstellen te doen". „Geeft mijnheer Hallam niets om u?" „Als ik maar eenmaal Guy ïlallam's vrouw ben, zal ik zijn liefde winnen en be houden", zei ze met zelfvertrouwen. „Dat geloof ik", zei hij met bewondering. „Misschien zal ik uw hulp heelemaal niet noodig hebben". Valda dacht aan de kussen van den vorigen avond. „Maar ik wil zeker heid hebben. Mijnheer Hallam zou zijn leven voor Engeland willen geven. Overtuig hem, dat het in het belang van zijn land is om Ze hield op en werd plotseling vuurrood „Arm kind. Ik geloof dat ie niet realiseert wat je doet", zei hij vriendelijk. „Bovendien, wat voor reden kan ik Hallam opgeven?" „Die moet u zelf uitvinden, als u mij maar niet verraadt. Geef me uw woord van eer daarop ert ook uw belofte, dat u me met al uw macht zult helpen en dan „En dan?" vroeg hij zacht. „Dan zal ik u vertrouwen. Vandaag zult u alles weten wat ik weet. Ik heb thuis pa pieren papieren, die aan mijn moeder hebben toebehoord. U zult ze hebben", riep ze heftig. „Mijn God", mompelde hij binnensmonds Zulk een liefde grenst aan razernij. Hij had wel eens in boeken van zulk een groote passie gelezen, maar in het werkelijke le ven Ze scheen niet meer kalm te kunnen den ken. Ze was trotsch op haar liefde en miste alle schaamtegevoel. In vele opzichten was ze een Heiden en toch had hij een gevoel van bewondering voor haar, ze was als een wilde, vechtend Voor den man, dien ze be geerde. Hij begon over Hallam te 'denken. Ze had hem een voorstel gedaan dat hij niet durfde weigeren en zij was bereid wat ze wist te verkoopen. Hij vermoedde, dat de inlich tingen, die zij kon verschaffen, van onschat bare waarde zouden zijn. „De baron heeft me verteld van de plan nen van den Duitschen Geheimen Dienst in geval van oorlog", antwoordde zij en her haalde toen het laatste woord „oorlog" mei een nadruk, die hij niet kon laten op te mer ken. „Zoo", zei hij. „Het is zijn bedoeling dat voornamelijk door mij de inlichtingen zullen worden ver schaft, als de oorlog verklaard is", ging ze voort. Kon hij deze overeenkomst wel met haar aangaan? De admiraal was een oprechte eerlijke Engelschman en hoewel zijn plich ten hem in contact brachten met de scha duwzijde van de mcnschelijke natuur, kon hij toch zelf geen leelijke streek uithalen. Hij was al ver gegaan door Hallam te dwin gen °m werk te doen, dat hij zoo innig ver achtte en hij had dit gedaan met middelen, die hem zelf tegen stonden, „Ik moet een paar uur tijd hebben om er over te denken", zei hij eindelijk. „U veracht me. U ziet er tegen op om Hallam aan een vrouw als ik ben te helpen. U denkt, dat ik hem ongelukkig zal maken. Maar daarin vergist u zich. Mijn verleden is donker, maar de toekomst zal anders zijn. In mijn hart verlang ik om eer lijk te leven. Eens zal ik Hallam alles vertel len als ik zeker van hem ben. Hij zal me dan geen verwijten doen, hij zal vergeten dat ik ooit Duitschland geholpen heb als hij bedenkt, wat ik voor zijn land heb ge daan „Arm kind!" „U hoeft geen medelijden met me te heb ben", riep ze driftig. „Wilt u vanavond bij ons komen dirige ren Zij keek hem verbaasd aan. „Met uw vrouw?" vroeg ze „Ja. Ze zal u na de lunch schrijven. Zij zal het prettig vinden kennis met u te ma ken". „Wilt u me in kennis brengen met uw vrouw? Vindt u me dan niet zoo slecht?" „U is dochter van Glyn en ik geloof, dat de omstandigheden u tegengewerkt heb ben". Hij stak hartelijk zijn hand uit en toen lij die greep, zag hij, dat er tranen in haar oogen stonden. „Ik wou, dat u met Hallam kon trouwen zonder mijn hulp. Als hij het later zou ont dekken, zou het tragisch zijn". „Ik wil het er op wagen. Denkt u, dat u vanavond uw besluit genomen hebt?" „Ik denk het wel". De admiraal zweeg even, hij zag er tegen op te gaan zeggen, wat hij voelde dat hij zeggen moest. „Als de oorlog spoedig uitbreekt, zult u dan ae voor schriften van den baron opvolgen?" Ze kromp ineen alsof hij haar geslagen had. Begreep hij niet hoe ze verlangde om van alles af te zijn? Ja, hij begreep het wel, maar de belangen van zijn land gingen voor alles. Duitschland moest met zijn eigen wa pens bestreden worden. „Kunt u me vragen dat te doen?" „Hallam zou zijn leven voor zijn land geven", zei hij bedaard. Plotseling kreeg hij een idee en zijn ge laat drukte groote opwinding uit (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6