8 DE LAATSTE LES VAN LANGELOT li ster i nel tandpasta! JbuUopioquutuna JUxmtidaal TUeuius r too^ooo weg onder Zijpe bereed met minderwaardige remmen werd tot 5 boete of 5 dagen ver oordeeld. Woensdag 12 Juni. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8 Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gr.pl. 10— VPRO-morgenwijding 1015 Voordr. H. beek. 10.35 Gr! pi 11.—RVU. Mevr. L. de Vries: kniples kinderkleeding. 11.30 Gr! pl. 12.— Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 12.45 De Zonnekloppers olv. C. Steyn. 1.151.45 De Fliereflui ters olv. E. Walis. 2.— De Noten krakers olv. D. Wins. 2.30 E Walis en zijn orkest. 3.— Voor de kinde ren. 5.30 Dubbel X-Ensemble o.l.v. Cor Steyn mmv. Pat Miller, zang - Strijkorkest olv. E. Walis. 6.3(> RVU. Jlir. drs. D. J. v. Lennep: Lezing over psychotechniek. 7.— Sportuitz. 7.20 Orgelspel Johan Jong. 7.30 Zang door Cl. Pierte. 8.— Herh. SOS-ber. 8.03 Vaz Dias 8.10 De Flierefuiters olv. E. Walis mmv. Esther Philipse, zang. 9.— Deel. R. Numan en gr pl. 9.40 Or vitropia olv. J v. d. Horst. 10.30 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn. 11.— Het tooverbrouwsel, spel van J Schaap. Leiding W. v. Cappellen 11.30-12— Or.pl. HUIZEN, 1875 M. (NCRV-ultz.) 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 —9.30 Or.pl. 10.30 Morgendienst olv. ds. P. N. Kruyswijk. 11.— 12.— en 12.15 Ensemble v. d. Horst. 1.15 Orgelspel D. Lincy. 2— Middagvergadering v. d. 17den Bondsdag v. d. Bond van Meisjesver. op Geref. Grondslag. 4.30 Gr.pl. 5.— Kinderuur. 6.— Gr.pl. 6.10 Causerie door Kapt. W. J. Hatenboer. 6.30 Afgestaan. 7. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Rep. 7.30 Landbouwhalfuur. 8— Vaz Dias. 8.05 Carillonconcert J. de Zwaan. 8.45 Causerie dr. A. van Deursen. 9.15 Mandoline-orkest „L'Estudiantina" olv. D. G. Kulk en Gr.pl. (9.50 Vaz Dias). 10.30— 12— ür.pl. DROITWICH, 1500 M 10.35- 10.50 Morgenwijding, ll.20 0r.pl. 12.05 Orgelconcert Q. MacLean 12.50 Ch. Manning's orkest. 1 50 Orgelconcert O. H. Peasgood. 2.35 Or.pl. 3.05 Piano-recital B. Mason 3.35 Sted. orkest Bournemouth olv. R. Austin mmv. Miroslav, viool. 5 05 Western Studio-orkest o, 1. v. Thomas. 5.35 M. Winnick's Band. 6 20 Ber. 6 50 en 7.05 Lezing. 7.25 Bach-concert. 7.50 Trioconcert. 8.20 Zang door de Mills Bros. 8 35 Causerie. 8.50 BBC-Symph.-orkest olv. A. Toscanini. (9.40 Ber,) 10.40 Het Parkington kwintet. 11.20— 12.20 De Grosvenor House Dance Band olv. S. Lipton. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert o. 1. v. Touche. 8.20 Cellorecital A. Frezin. 9.05 „La femme de Claude" spel van Dumas. KALUNDBORO, 1261 M. 12.20 —2.20 Concert uit rest. Wivex. 3.50 5.50 Omroeporkest olv. Reesen, 6.05—6.35 Gr.pl. 8.20 Rep. 9— Koorconcert. 10.20 Symph.-concert olv. Mahler. 11.20—12.50 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 6 35 Concert uit Mtinchen. 11—Concert. 12.20 Concert uit Breslau o. l.v. Topitz. 2.35 Piano-recital. 4.20 Zang en piano. 8.35 „Die Hansa", Rijkszen. ding. 9.05 Concert uit Stuttgart olv Oörlich. 10.50-12.20 Populair concert mmv. solisten, koor en het Omroeporkest. ROME, 421 M- 9.10 Radio-too- neel. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 en 1.30-2.20 Gr.pl. 5.20 Zi- geunermuziek. 6.05 Zang en piano. 6 35 Gr.pl. 6.50 Piano-recital. 7.35 Gr pl. 8.20 Symph.-concert olv. An- dré. 10.30—11.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroep orkest olv. Gason. 1.50—2 20 Gr. pl. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Orgel concert. 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroep orkest olv Gason. 10.30—11.15 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Rijkszending: „Die Han sa". 9.05 Populair concert uit Stutt gart. 10.20 en 11.05 Ber. 11.20 12.20 llja Livschakoff en zijn dans- orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8—10-D. sender 10—10.20, Keulen 1020— 12.05, Lond Reg. 12.05-12.20, Keulen 12.20-13.20, Brussel (VI.) 13.20-14.20, Lond. Reg. 14.20- 17.20, Keulen 17 2018.50, Brus sel Fr. 18.50—19.20, Parijs Radio 19.20—20.20, Brussel Fr. 20.20— 21 05, Keulen 21.05—22.20, Parijs P. P. 22.20—22.50, Leipzig 22.50 —24—. Lijn 4: Parijs R. 8.3010.35, Lona. Reg. 10.35—11.20, Droitwich 11.20—18.20, Brussel Fr. 18.20— 18.50, Lond. Reg. 18.50—19.50 en Droitwich 19.50—24. in dergelijke gevallen de autobestuurders waarschuwden, waarop de brugwachter repliceerde, dat beide Vlotbrugbedieners juist op dat moment waren schaften. Er was ge constateerd, dat de brug door het buitenspo rige gewicht ietwat was ontzet. (Had men dit onpractische ding maar heelemaal in elkaar gereden, we waren er met eere van af geweest.) Gevorderd en opgelegd werd 3 boete of 3 dagen. Dat gebeurt nogal eens. Op het gevaarlijke Nleuwlandersingel en Emmestraat-hoekje te Alkmaar had op 2 Mei weer eens een aanrijding plaats tusschen een paar auto's en door zekeren heer W. T. A. L. uit Amsterdam bestuurde en uit de Emma- straat komenden bestelwagen kwam in bot sing met den wagen, gechauffeurd door den heer G. H. Smit uit Bergen, omdat de Am sterdammer rechts geen voorrang gaf. De schade aan het rijtuig van den heer Smit was nogal belangrijk en bedroeg pl.m. 100. De niet-verschenen verdachte werd veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen. Kiespijn veroorzaakte een bekeu ring wegens overtreding van Artikel 461 Wetb. v. Strafrecht. Het echtpaar Jan Sch. en Trijntje V. te Eg- mond aan Zee maakte op 28 April een strandwandeling, doch de hevige wind ver oorzaakte bij mej. Trijntje een hevige kie6 pijn, zoodat men de luwte der prov. duinen opzicht ter verzachting. Maar de jachtop ziener Jan Diemer wist van die kiespijn niets af en verdacht de echtelieden naar meeu weneieren te zoeken. Hij maakte nu proces verbaal op wegens padovertreding met ge volg, dat de jongelieden, waarvan alleen de vrouw was verschenen. Ieder werden veroor deeld tot 1 boete of 1 dag. Ditmaal geen kiespijn. Hierop verschenen een paar jeugdige werk- looze visschers in de personen Willem V. en Klaas St., die op verboden paden hadden ge scharreld in de prov. duinen. Ditmaal kon de kiespijn geen dienst doen en aan ieder hunner werd 4 boete of 4 da gen opgelegd. Snel recht. De behandeling der vastgestelde strafro! werd nu onderbroken, omdat een Duitscher, Ludwig D. uit 's-Gravenhage, voorheen kellner in Hotel Centrum te Alkmaar, door verkeersagent Volbeda op staanden voet voor den kantonrechter werd gesleept naar aan* leiding van het feit, dat een door hem in de Ungestraat geparkeerde auto in onrijdbaren '°estand verkeerde. De ex-kellner was er mede van Heemskerk komen rijden en bemerkte reeds op den Rijks straatweg, dat de remmen het niet deden. Hij had toen in Alkmaar reeds pogingen aange wend het vehikel gerepareerd te krijgen. De fflan, die een armoedigen indruk maakte, werd tot 5 boete of 5 dagen veroordeeld. Hij verzocht nederig in gedee,lten te mogen betalen. Hij heeft eindelijk het vak vaarwel gezegd. De heer Jacob B. uit Castricum, wiens optreden als chauffeur nu juist geen succes is geweest, verklaarde thans het chauffeurs bijltje er bij te hebben neergelegd. Hij had zich trouwens voor een heel gering feit te verantwoorden en was gecalangeerd omdat hij geen rijbewijs kon toonen, toen hij te Limmen door de rijkspolitie werd gecontrO' leerd. Het bleek, dat hij dit rijbewijs wél be' zat, maar vergeten haa mee te nemen. De straf was dan ook in verhouding met den ernst der overtreding slechts 2.50 boete of 2 dagen. De bel van zijn zuster. De heer Piet P., koopman te Alkmaar, had een rijwielbei geleend van zijn zuster, maar hij had evengoed een stuk turf aan het stuur kunnen binden, want in de Langestraat ge komen, was het klankbord gedeserteerd en werd Piet op den bon gezet. Het gelukte hem de heeren te overtuigen zoodat op hem de minimum straf 50 cent of 1 dag toegepast. De penitentie werd hem kwijt gescholden. De jeugdige electricien Jan M. te Alkmaar zou op 27 Mei in de Ridderstraat hoek Laat de gebruikelijke richtingaanwijzing hebben nagelaten en waar deze nieuwe veiligheids maatregel voor fietsers noodzakelijk wordt {;eacht en er regelmatig wordt gecontro- eerd, liep Jan al direct tegen de lamp en stond heden terecht. Hij beweerde echter niet in gebreke te zijn geweest, doch hij had moe ten uitwijken voor eenige onhandige buiten lui en was toen verplicht geweest naar den verkeerden kant uit te wijken. Men geloofde hem en hij kon ongestraft vertrekken. 'n Pechdag. Op Hemelvaartsdag, tijdens de drukke motorraces had de te Heemskerk woonachti ge Jac. S. op den Rijksstraatweg te Alkmaar bij de Kruislaan verzuimd rechts voorrang te verleenen en kreeg al direct een agent achter zich aan, om die overtreding in den. vorm van een bonnetje vast te leggen. De heer S. had dien dag maar weinig geluk, aangezien ook zijn fiets nog werd gestolen. Men had diep medelijden met den pechvo gel, wat echter niet wegnam, dat hij toch nog tot 4 boete of 4 dagen werd veroor deeld. Een oude knaao met veel ge breken. De verhuiswagenchauffeur Jacob N. te Alkmaar was alreeds veroordeeld om met een oerouden verhuiswagen uit 1920 te rijden en werd ook nog op 31 Mei door de stedelij ke motor-agenten op den Kennemerstraatweg bekeurd, omdat zijn oud vehikel in deplora- beien toestand verkeerde. De remmen sor teerden zoo weinig effect, dat de wagen met een vaart van 20 K.M., harder kon hij niet, nog wel 20 Meter doorschoof. De chauffeur, die het óók niet helpen kon, trachtte het oud je van zijn patroons nog zoo goed mogelijk te verdedigen, doch het rijden met een der gelijk stuk afbraak werd een schandaal ge noemd en mr. de Groot vorderde 25 boete of 25 dagen. De kantonrechter, niet gewend direct zoo hard van stal te loopen. wenschte er nog eens een week rustig over na te denken. De remmen waren ook al weer geen 100 procent De Amsterdamsche vrachtautochauffeur Jac. ter H., die op 4 Mei den Helderschen POLDER WIERINGERWAARD. inventaris, indien men concerten geeft van corpsen van beteekenia, bijv. de Koninkl. Papierfabrieken. Daarnaast komt als clou van de Zomerge- neugten de verlichtingsavond en ook con certen van de plaatselijke corpsen, welke, dat is gebleken met de wedstrijden, ook van be- teekenis zijn. „De Hanze" heeft reeds een commissie benoemd om, zoo mogelijk, te komen tot buurtcommissies, die voor ver lichting zullen zorgen. Alleen de Midden- standsvereeniging „V. E. M. I." heeft nog niets van zich laten hooren, doch dat zal ver moedelijk een kwestie van tijd zijn. Ook de besturen der fanfarecorpsen benoemen een commissie uit hun midden, die voor muziek zal zorgen. Alles bijeen is het bestuur van V. V. V, dankbaar voor alle medewerking. Naar we vernemen zal de jaarlijksche tentoonstelling van de L.E.T.T. dit jaar niet meer op het Sportterrein plaats hebben. De tentoonstelling zal vermoedelijk op de oude rijksweg (thuis buiten gebruik) plaats heb ben. Er wordt echter nog geconfereerd met Waterstaat. Alhier is een R.K. Transportarbeiders bond opgericht met 10 leden. In het voor- loopig bestuur zijn gekozen de heeren N Vader, N. Rood en Oh. Baars. KOEDIJK Vrijdag- en Zaterdagavond werden de brandbluschmiddelen beproefd. Vrijdagavond de brandkranen en Zaterdagavond met de manschappen de twee spuiten met brand- kraan, waar tevens een wedstrijd aan ver bonden was, wie het eerst water gaf. Na enkele minuten was het materiaal opgesteld en gaf de Zuiderspuit het eerst water, direct gevolgd door de andere. Alles was in de beste orde. LANGENDIJK HEILOO Bestuursvergadering V. V. V. In de laatste bestuursvergaderingen van de V. V. V. heeft men (in samenwerking met het gemeentebestuur en de besturen der Mid- denstandsvereenigingen en Fanfarecorpsen besloten om samen te werken. Verheugend was dat van B. en W. de mededeeling is ont vangen, dat de V. V. V. kosteloos kan be schikken over de gemeentelijke muzieknis en Vergadering Plaatselijke Raad. In de door den Plaatselijken Raad van N.V.V. en S.D A.P. uitgeschreven vergade ring heeft de heer J. van den Abeele een in leiding gehouden over de S.D.A.P. en het tuinbouwvraagstuk, met als grondslag de rapporten „Nieuwe Organen" en het „Land- bouwrapport". De heer Van den Abeele begon zijn rede met er op te wijzen, dat op het platteland én arbeider én werkgevers te zwak zijn ge organiseerd, vooral de laatsten. Plaatselijk heeft men wel tuinbouworganisaties, maar landelijk bestaat er weinig contact. De fout van de gebrekkige organisatie is, dat de pro ducent nu geen invloed kan uitoefenen op den prijs van zijn product. Tusschen produ cent en consument ligt te veel tusschenhan- del. Ook een voorname factor is de grond- speculatie. Slechts een klein percentage van de bewerkers van den grond is tevens eige naar. Spr. behandelde den loop der dingen, zóoals die is bij aankoop van land in hoog conjunctuur, waarop volop hypotheek kan worden verkregen en daarna, als het in de laagconjunctuur niet meer mogelijk is, aan de verplichtingen te .voldoen, de verkoop, metgevolg dat de eigenaar zijn geld kwijt is geraakt. Met de pachten is het net eender. Een groot deel van den winst komt terecht in de zakken van den verpachter. Slechts en kele werkers kunnen zich een menschwaardig bestaan verschaffen. In het landbouwrapport wordt vooropge steld, dat de grond geen verhandelbaar bezit meer is, maar da de bewerker het recht heeft dit tot zijn dood, mits behoorlijk, te gebrui ken. De grond aan de gemeenschap, niet in handen van speculanten. Alles moet gelei delijk gebeuren. De middelen zijn o.m. be perkte confiskatie, staatserfrecht, wettelijke onteigening van de grondspeculanten. Een en ander tegen behoorlijke schadevergoeding. Hierna gaf spr. een uiteenzetting van de regeling van den afzet door stichting van aankoopbureaux. Een exportbureau ter be hartiging van den uitvoer en het zoeken van nieuwe afzetgebieden. In het binnenland door de stichting van coöperaties. Dit zal alle maal staan onder een Centrale Landbouw raad, waarvan 1/3 op voordracht van de re geering door de Tweede Kamer wordt be noemd, 1/3 gekozen door de tuinders en 1/3 door de landarbeidèrsorganisaties. Dit wordt dan een raad met verordenende be voegdheid. De taak van dezen raad is o.a. het verkavelen vanden grond, de regeling der productie ten aanzien van ae te beteelen oppervlakte van zekere cultures en het vast stellen van den kostprijs der producten, on der welke niet mag worden verkocht. Het zoeken naar nieuwe cultures, zoóals bijv. het plan-Zeeman; de wetenschappelijke scholing der uinders, kortom alles wat de welvaart kan bevorderen. De verpachting van den grond behoort te geschieden voor het leven. Hierdoor zal het platteland meer gelijk waardig worden aan de stad. De 8-urige werkdag zou voor de tuinders en arbeiders ook kunnen worden ingesteld. Spr. vestigde In de schittering van gezonde tanden demonstreert zich de jeugdige frischheid van den mond er vooral de aandacht op, dat het de taak is van de tuinders, zich beter en hechter te or- ganiseeren, in het gemeenschappelijk belang. Anders zou het wel eens kunnen komen, dat de landarbeidersorganisaties veel sterker waren dan de tuinders, waarmee beider be langen niet zouden zijn gediend. Verschillende vragen werden naar aanlei ding dezer inleiding gesteld, welke alle naar genoegen werden beantwoord. BERGEN Ingekomen personen: J. J. Slauerhoff, N.H., arts, Doorntjes 5, van Utrecht. C. v. d. Bijl, geen, schoen maker, J. Oldenb.1. 5a, van Alkmaar. W, M. M. Slijkerman, R.K., onderwijzeres, Lou- delsweg 20, van den Haag. J. P. Pon- stijn, geen, kunstschilder, Wiertdijkje 16, van Amsterdam. M. L. Marquering, R.K., aannemer, Colnotweg 14, van Veen- dam. P. Gort, N.H., z.b., Wilhelm.laan 23, van den Haag. K. van den Berg, N.H., veehouder, Bergerweg 141, van Egm. Binnen. H. J. Bruning, R.K., letterkun dige, Dr. v. Peltl. 45, van Amsterdam. Jb. Coenraad, D.G., bouwkundige, Nachteg.- laan 20, van Zaandam. W. M. G. B. Th. van Lokven, geen, z.b., Breelaan 43, van Alkmaar. M. W. Schreutelkamp, N.H., z.b., Zeeweg 25, van Vinkeveen. A. M. J. Smeets, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Weesp. J. G. Janse, geen, veemarbeider, Dorpstraat 77, van Amsterdam. N. Blok ker, D.G., veehouder, Groeneweg 7, van Heiloo. W. G. Rademakers, R.K., huis knecht, Breelaan 43, van Rotterdam. M„ T. Kaufmann, D.E., keukenmeisje, Eeuw. laan 24, van Heiloo. J. Kok, G.K., bak ker, Notweg 15, van Br. op Langendijk. E H. Ruiter, R.K., schilder, K. de Or.1. 22, van Hoorn. J. van Deth, geen. kantoor bediende, Russen weg 6, van Amsterdam. A. Rietveld, R.K., boerenknecht, Kogendijk 80, van Alkmaar. J. W. de Vries, N.H., z.b., Colnotweg 10, van Alkmaar. F. R. Lijnkamp, R.K., z.b., Dorpsstraat 94a, van den Haag. H. M Meulenbroek, R.Krei ziger, St. Ant.str. 36, van Alkmaar. - H< Leegwater, geen, arbeider, Groeneweg 7, van Alkmaar. A. Volkers, geen, kant. be diende, Breelaan 118, van Alkmaar. A. C Braun, R.K., z.b., van Noordwijk, C. C. van den Burg, R.K., z.b., van Uithoorn, Q. G Ruigrok, R.K., z.b., van Noordwijker- hout, A. M. Th. Ruigrok, R.K., z.b., van Noordwijkerhout, A. C. Hulsebosch, R.K., z.b., van Noordwijkerhout en Th. H. Hulse bosch, R.K., z.b., van Noordwijkerhout, al len Loudelsweg 20. S. Aarse, N.H., win kelier, Oude Prinsweg 5, van Purmerend. Wed. M. Molenaar, N.H., z.b., Loudels weg 101, van Koedijk. G. Besselink, R.K., bankwerker, St. Ant. straat 1, van Nijmegen. Th. C. Rohlof (echtgen. C. F. Bruist), N.H., z.b., Dorpsstr. 110, van Amsterdam. B. E. Boeks, R.K timmerman, St. v. Surcl. 9, van Veendam. J. W. Pruissen, geen, geleidster, Verspeyck- weg 7, van Haarlem. S. de Wit, geen, koopman, Kanaaldijk ,87, van Schiedam. S. Wouda, N.H., dienstbode, Kastaojelaan 9, van Scbagen. A. Govers, N.H., z. b., Wilh. m.l.N. 3, van Renkuffl. A. Schmiedt, R.K., dienstbode, Prinsessel. 54, van Amsterdam. T. Breeuwsma, N.H., dienstbode, Meer- wijkl. 6, van Wognum. J. H. Wittebrood, 9. „Dat is een mooie geschiedenis", zei de rat tegen Langelot, „die bezem blijft net zoo lang water halen, totdat het heele huis onderloopt. Maak maar gauw, dat de betoovering verbroken wordt". „Hoe moet ik dat dan doen?", vroeg Langelot angstig aan den rat. 10. „Ken je de tooverspreuk dan niet om den bezem tot stilstand te brengen?", vroeg de rat. „Nee!" riep Langelot verschrikt. „Weet je wat", zei de rat, „neem den bijl en hak hem in twee stukken!" Dat was een idee! Langelot greep den bijl en hakte den bezem in tweeën. Zaterdag vergaderden dijkgraaf en heem raden met hoofdingelanden van den polder Wie ringerwaard onder voorzitterschap van den heer C. Haringhuizen. De voorzitter deelde mede, dat de benoeming van de heeren R. de Jong en J, de Boer, resp tot wegwerker en sluiswachter, ingegaan is op 1 April j.1. In verband met de voorgestelde erfpachlrege ling deelde de voorzitter mede dat dit bij het dag. bestuur te veel bezwaren ontmoette. Daar om heeft het dag. bestuur zelf een dergelijke regeling opgemaakt en deze naar Ged. Staten doorgezonden. Bericht is nog niet ontvangen. Op 19 April heeft het dag. bestuur een kas fertificatie gehouden. AlleB werd In orde'bevon den. Van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw is een verzoek ingekomen om het winter- peil regelmatig op 2.80 m. A. P. te houden. Het dag. bestuur is van oordeel dat aan de tegenwoordige gang van zaken moet worden vastgehouden. Het peil wordt al regelmatig ver laagd en dit moet niet te sterk worden doorge dreven. Ingekomen was een circulaire van Ged. Sta ten met het verzoek om een ontwerp besluit van de Provinciale Staten van Noord-Holland betreffende een verordening, houdende bepa ling tot regeling van het uitvoeren van verla gingen van gronden en van den bodem van wa teren gedurende 1 maand ter visie te leggen. Het ontwerp werd voor kennisgeving aange. nomen. Ingevolge het nieuwe wegenreglement moet nu de polder zorgen voor de leggers voor de wegen. Vroeger werd dit door de gemeente gedaan. De vergadering machtigde het dag. bestuur hierin vrij te handelen. De heer Blaauboer wenschte zich bij zijn af treden, hoewel hij herkiesbaar is, niet meer beschikking te stellen. Hij wees er op dat hij ingevolge het nieuwe reglement niet meer met z'n broer zitting mag hebben in hetzelfde col lege. Hij als oudste is er het eerst ingekomen en wil in dit geval de plaats aan zijn broer laten, temeer daar hij het volgend jaar de leeftijds grens zal bereiken en dan toch zal moeten bedanken. De voorzitter zeide spr.'s houding te kunnen eerbiedigen en dankte hem voor het vele wat hij voor den polder heeft gedaan. Nu volgde dan het opmaken van de aanbeve lingslijst voor Ged. Staten, welke er aldus komt uit te zien: 1. C. Schenk Azn. 2. C. J. Blaauboer. 3. F. A. F. Groneman. De heeren Schenk en Blaauboer verklaarden zich bereid, het antwoord van den heer Grone man zal worden ingewonnen. De rekening dienstjaar 1934 is in orde bevon den. Ontvangsten 70.766.uitgaven 46.758. batig saldo 24.008.— De rekening werd goedgekeurd. Bij de rondvraag merkte de heer Kater op dat aan de Twee Wegen de takken op sommige plaatsen zeer laag boven den weg hangen. Dit zou voor hoogopgeladen vrachtauto's etc. ge vaar kunnen opleveren. De voorzitter heeft dit op enkele andere plaatsen ook opgemerkt en er zal zorg voor worden gedragen dat hierin verbetering wordt gebracht. De heer K. Schenk vroeg naar aanleiding van een opgemaakt proces-verbaal, of de be paling in verband met de bevuiling der wegen niet al te krap wordt toegepast. Spr. heeft een bekeuring gehad toen volgens hem de weg niet al te erg verontreinigd was. De wegen sijn toch niet alleen voor autoverkeer, maar ook voor het gebruik der ingelanden. De voorzitter antwoordde, dat het betreffen de geval integendeel zeer erg was. Het dag. bestuur is zelfs nog heen geweest en besloot hier niet te waarschuwen. De heer Blaauboer noemde dit geen weg ge bruiken maar misbruiken. Vooral mest heeft een zeer nadeeligen invloed op de teerwegen. De heer C. J. Blaauboer vond dat het vorig jaar de schoeiïngen te laat geteerd waren. Spr. vond het beter hiermee vroeger te begin nen. De voorzitter deelde mee dat dit gedaan zal worden en dat nu reeds het grootste gedeelte klaar is. Hierna ging de vergadering in comité. Beschermt deze frischheid met Tweemaal per dag Liaterine gebruiken is een gewaarborgde verzorging Groote KHine tube tube 50 25 cents cents 10.000.000 geestdriftige gebruikers over de geheele wereld

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7