De aardbevingsramp in Beloedsjistan Aspirin fuchtiuxact JCunst en Wetenschap Een ploegenomnium van profs bracht een Een beeld van de verwoesting in Quetta. Degenen, die ternauwernood aan den dood ontsnapten, en huis en goed verloren, kampeeren in de openlucht VAN AMERIKA NAAR ROME. ENGELAND BOUWT HET GROOTSTE PASSAGIERS VLIEGTUIG. In twee dagen naar Indië. - Het zal waarschijnlijk het eerste IN DEN MUZIEKTUIN. Noordhollandsche Bond van Christelijke Harmonie- en Fanfare-korpsen. A. K. N.H., dienstbode, Breelaan 1, van Rotterdam. H. Gruben, geen, kruidienier, Raadhuisstr. 6, van Hengelo. F. Wilms, R.K., dienst bode, Weg n. Zaneg. 17, van Amsterdam. D. Muit, N.H., dienstbode, Stroomerl. 18, v. St. Maarten. CM. Kamper, R.K., z.b., Breelaan 116, van Den Haag. C. Buis, R.K., dienstbode, Bergerweg 195, van Wer- vershoof. J. H. de Boer, N.H., smid, Bergerwe g25, van Zuidscharwoude. C. M. de Groot (echtgen. A. J. H. Kops), R.K z.b., Dorpsstr. 96, van Heerhugowaard. A. Patrouilje, N H., dienstbode, Breelaan 12, van Bloemendaal. J. J. P. van den Bosch, N.H., z.b., Russenweg 5, van Rossum. F. Kok, N.H., timmerman, Lijtweg 25, van Twisk. C. M. Coolen, R.K., z.b., Loudels- weg 20, van. Maassluis. N. Leyen, N.H., dienstbode, Verspeyckw. 7, van Alkmaar. N. Burger (echtgen. E. Rijniersce), N.H., z.b., Molenstraat 3, van Zijpe. .Voetbal. GO AHEAD WINT VAN P.S.V. In een zeer spannenden wedstrijd is het Go ahead gisteren gelukt, om P. S. V. haar eerste nederlaag in de competitie om het landskampioenschap toe te brengen. Wel was de Go ahead-voorhoede minder gevaarlijk dan die van P. S. V., maar Go ahead had er Halle in internationalen vorm en die Halle bleek niet te passeeren. In de eerste helft wist Go ahead de leiding te nemen en hoe P. S. V. zich ook inspande, het was en bleef 10 voor de Deventer club, die nu moet af wachten, wat P. S. V. in Amsterdam tegen D. W. S. zal doen. Er bestaat nu nog altijd een kans, dat P. S. V. geen kampioen wordt. De stand is thans: P. S. V. 7 5 11 21—11 11 Go ahead 7 4 2 1 12—10 10 Ajax 7 3 0 4 810 6 Velocitas 6 2 13 10— 8 5 D. W. S. 7 0 2 5 3—15 2 Er moet nog gespeeld worden D. W. S. P. S. V., VelocitasGo ahead en Ajax Velocitas. Hercules blijft tweedeklasser! In Amsterdam ontving D. W. V. het Utrechtsche Hercules. Beide clubs hadden een fraaie kans op het tweedeklasserschap en de winner was in de tweede klas, terwijl hij een gelijk spel alle drie clubs opnieuw een halve competitie zouden moeten spelen. Het al-oude Hercules slaagde er in een 21-overwinning te behalen en blijft dus tweedeklasser. AJAX IN BRUSSEL. Ajax en Feijenoord hebben in Brussel deel genomen aan een groot tournooi. Feijenoord werd reeds direct uitgeschakeld, terwijl Ajax via een demi-finale de finale bereikte met Sochaux, de sterke Fransche eersteklasser. Ajax won met 2—1 en daarmee den eersten prijs. Wielrennen. NEDERLAND—BELGIE. De Nederlandsche amateurs winnen. In Bergen op Zoom is gisteren voor den eer sten keer een Nederland-België wedstrijd ver reden tuschen de amateurs van beide landen. Nederland won met 25 tegen 22 punten. Pellenaers was hier bij de profs in enor- men vorm, won met Pijnenburg een achter volging en deed in den koppelwedstrijd niet onder voor de grootste sterren. DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Een groot gedeelte verregend. Nog maar net was de eerste sprint gister middag verreden, of een zware bui stortte neer op de latten en de wielerwedstrijden moesten worden gestaakt. En waar 't eerst 'n langdurige regen scheen te worden, werden onderhandelingen met de renners aange knoopt om den volgenden avond te rijden. Het publiek wenschte dat niet, de renners zelf reden natuurlijk ook liever direct verder en toen het tegen half vier weer droog was en een felle zon de latten weldra kurkdroog maakte, werden de wedstrijden voortgezet. In een zeer snel tempo werd het programma afgewerkt tot het laatste nummer voor de pauze. Toen kwam er weer een onweersbui, die een zwaren slagregen meebracht. En ven later bleek maar al te duidelijk, dat er geen sprake meer kon zijn van rijder»: Dit eerste gedeelte bracht aan Jan Pronk een fraaien zege in en omniumrace voor nieuwelingen, terwijl als tweede de Heilooër Derksen eindigde. Pronk werd zoowel in de sprint, in den 3 K M. wedstrijd als in de tijd- race over 500 M. eerste, Derksen werd in al die onderdeden tweede en de beide Amster dammers moesten met de 3de en 4de plaats genoegen nemen, al toonde Panman zich een rijdertje met nog sluimerende kwaliteiten. Zwemmen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. Nederlandsche zege op. Het koppel Muller Clignet bleek te sterk voor de Belgen Hazen- donck en Verreyken en de Duitschers Clauss- meyerSagürna en de Hollanders wonnen dan ook met zeer grooten voorsprong. Een afvalwedstrijd van profs bracht de zege aan Heslinga, terwijl de wedstrijd voor profs over 30 ronden hoven dfe eerste plaats bezorgde. De gedetailleerde uitslagen war«K Omnium voor nieuwelingen: a. Sprint: k J. Proqk 1 ptn.«: 2. J> jDerksèn 2, ptn.; 3. J. Panman l-pth:; 4. 'van Nèk Jr. 4 ptn. b. 3 K M. race: 1. J. Pronk,1, ptn.,;,2. W. Derksen 2 ptn.; 3. J. Paninian.3 ptn." G. van Ntek 4 ptn. ,c. 500 M. tijdrace: 1. J. Pronk, 1 jrtn.&ï. W. Derksen 2 ptn.; 3. J. G. van Nek Jr. ptn.4. J. Panman, 4 ptn. Totaal: 1. J. Pronk 3 pnt.; 2. J. W. sen 6 ptn.; 3. J. Panman 10 ptn.; 4. Nek. Jr. M ptn. Omnium voor profs: a. Achtervolging: 1. MullerCtigneG (Ned.) 3 ptn.; 2. Hazendonck—Verreyken (Belg.) 7 ptn.; 3. ClaussmeyerSagürna (Duitsch.) 11 ptn. 1, b. 5 K.M.: 1. en 2. MullerClignet eni HazendonckVerreyken, elk 5 ptn.; 3.' ClaussmeyerSagürna 11 ptn. c. 1 K.M.: 1. Muller—Clignet 3 ptn.; 2 HazendonckVerreyken 8 ptn.; 3. Clauss meyerSagürna 10 ptn. Totaal: 1. Muller—Glignet (N.) 11 ptn. 2. HazendonckVerreyken (B.) 20 ptn.; 3 ClaussemeyerSagürna (D.) 32 ptn. Afvalwedstrijd voor profs. 1. G. Heslinga; 2. J. Riethoven; 3. J. Pootjes (tijd 4 min. 36 sec.) '5 K.M.-wedstrijd voor profs: 1. J. Riethoven 8 ptn.; 2. P. Wagtsman 4 ptn.; 3. G. Heslinga 3 ptn. (tijd 6 min 40 sec.) A.S.V. VICTRIX. Zondag heeft de A.S.V. Victrix een trai- ningsrit gehouden over een afstand van 50/ K.M. Er is goed werk te zien gegeven door de renners en de winnaars mogen tevreden zijn met hun succes. Eén renner van Victrix, J. Schipper, heeft deelgenomen aan een vaardigheidsrit, uitge schreven door de renvereeniging de Champion, te Amsterdam. Deze rit over 120 K.M. moest in 8 uur gereden worden. Schipper heeft dezen, afstand binnen de vier uur gereden en was bij.- de vijf eerstaankomende renners. Een mooi resultaat! De uitslag van de trainingsrit over 50 K.M. was: A klasse: 1. P. Zandvoort (tijd 1 uur 27 min.);. 2. W. Wouters; 3. J. Serpenti. B klasse: 1. J. Smit; 2. I. Min; 3. P. Hoogland. C klasse: 1. W. de Zeeuw; 2. K. Kusch; 3, J.; de Bood. Junioren, 34 K.M.: 1. N. Min* OPENING VAN HET PESIE-BAD T'E ERMELO. Onder groote belangstelling van de zijde van autoriteiten, publiek en bekende zwem sters en zwemmers is Zaterdag het Pesie- bad te Ermelo geopend. Om 3 uur vond de officieele opening plaats, door den burgemeester den heer C. W. Baron Mackay. Vervolgens voerden nog het woord mevouw TriebeisKoen, beter bekend als „moeder Triebeis" en namens de K. N. Z. B. de heer van Ommeren. Aanwezig waren ook de wethouders van Ermelo de heeren van 't Hul en Kuyper en de heer Schatens mede namens de K. N. Z. B. Nadat de gebroeders Pesie, de aanleg- gers van de inrichting de. sprekers voor hun woorden dank zegde, werd de rest van de middag besteed met zwemdemonstraties en westrijden. Wandelen. DE WANDELDAG VAN HET K.N.G.V. Zondag 23 Juni wordt in geheel Neder land gewandeld onder auspiciën van set K. N.G.V. De Kennemer Turnkring zal voor deze omgeving deze wandelmarsch organi- seeren en heeft voor den marsch een fraai traject in het Kennemerland uitgezocht. De start vindt plaats om 10 uur 's morgens op den Kindersingel te Haarlem. Zooals men weet, is de deelname open voor iedereen, mits men 16 jaar of ouder is.... Er wordt gemarcheerd in groepen en individueel. Vereenigingen moeten met minstens 11 leden uit komen, om voor een vereenigingsprijs in aanmerking te kunnen komen. De marsch moet binnen óy2 uur zijn afgelegd. Kegelen. ALKMAAR'S 10-TAL SAMENGESTELD. Voor den Invitatie-landen wedstrijd van den Haarlemschen Kegelbond op 16 dezer, welke aldaar, ter gelegenheid vai, het te hou den Groot Nationaal concours van 16—26 dezer zal worden gehouden en aan welken wedstrijd deelnemen de bonden Haarlem, den Haag, Amsterdam, den Helder, Delft en Alkmaar, is door de Keuze-commissie van den A. K. B. het volgende 10-tal samenge steld: G. J. Genefaas (Koekoek), C. A. Witte (Alcm. Victrix), T. Bonsema (Z.E.K.Z.?), H. Buys (Koekoek), L. Boom (Koekoek), A. Köllmann (Op de Lat), J. Metz (Koekoek), J. de Wit (Onze Club), C. H. de Lange (Z. E. K. Z.?) en J. de Bakker (Alcm. Cictrix). Reserven zijn: R Brugman (Schagen), G. Harmsen (Koekoek;. Chr. Dekker (Scha gen), J. Eickholft (A.K.A.) en C. B. Balder (Alkm. Victrix). Tennis. HET BRUSSELSCHE TOERNOOI. Mej. Rallin Couquerque en mad. de Mathieu hebben in Brussel het damesdubbel spel gewonnen van mevr. Sperling en mej. Noel met 86, 6—2. DE DAVIS CUP. Frankrijk heeft den Davis Cup fegen Australië verloren, nadat de eerste dag in een. gelijken stand 1—1 eindigde. Australië won met 3—2, dank zij twee overwinningen van Crawford en een zegen in het dubbelspel. SPORTVLIEGTUIG OVER DE KOP GESLAGEN. Zondagmiddag is een sportvliègtuigvan de Nationale Luchtvaartschool bij het lan den op het vliegveld te Vlissingen over de kop geslagen. De bestuurder de heer Kousemaker uit Middelburg en de heer Visser uit Rotter dam kregen wonder boven wonder slechts lichte kwetsuren. Het toestel werd totaal vernield. De Amerikaansch-Portugeesche vlie gers George en Alfredo Monverde uit Cin cinnatie zijn voornemens hedenmiddag van het New Yorkscho vliegveld Floyd Bennett field te starten voor een vlucht naar Rome. De luchtvaartmedewerker van de Londensche „Daily Express" weet te melden, dat op het oogenblik voor Engeland een groot passagiers vliegtuig het snelste vliegtuig ter wereld naar verhouding van zijn afmetingen wordt gebouwd. Het toestel is bestemd voor de Imperial Airways. Het wordt gebouwd bij de Armstrong Whitworth Company te Coventry, die de meeste groote ma chines voor de Imperial Airways heeft gebouwd. Geen passagiersvliegtuig tot dus ver in Engeland of elders gebouwd, kan met dit vliegtuig wat afmetin gen en snelheid betreft, worden ver geleken. Het wordt een 3200 P.K. viermo torige eendekker met een kruissnel heid van 160 mijl per uur en een topsnelheid van drie mijl per mi nuut, volgens voorzichtige bereke ning. Het zal ruimte bieden aan 56 passagiers en hun bagage of 3.5 ton passagiers en vracht of een kwart millioen brieven en postpak ketten. van een aantal van dergelijke vlieg tuigen zijn voor de 20.000 mijls route van de Imperial Airways naar Australië. Het nieuwe vliegtuig wordt gebouwd met het oog op de tegen 1937 verwachte ontwik keling van het luchtverkeer. Volgens het vastgestelde plan zal de luchtmail uit Indië dan in twee dagen in Londen kunnen zijn, van Kaapstad in vier dagen en van Austra lië in zeven dagen. De geraamde snelheid van drie mijl per minuut wordt aan den lagen kant geacht. In vooraanstaande luchtvaartkringen werd ver klaard, dat de kruissnelheid zelfs de 200 mijl per uur zal naderen. De tweede- en laatste wedstrijddag van bovengenoemden bond, op tweeden Pinkster dag, begon, na den inarschwedstrijd, die op de Laat gehouden werd, met een openings woord van den bondsvoorzitter, daarna werd gezongen het eerste vers van Gezang twee, met begeleiding van het Evangelisatiecorps „Dient den Heere", van Amsterdam. De wedstrijd zelve ving aan met de Vierde afdeeling Fanfare. Verplicht nummer: Lobpreisung Gottes, fantaisie van A. F. Rousseau. 1. Dient den Heere, Amsterdam, dir. W. de Schaay. Vrij nummer Mignon, ouverture van J. R. v. d. Glas. Wat stemming betreft zijn de fortes wel wat beter dan de piano's, 't Tweede nummer staat als uitvoering wel iets hooger. 49 pun ten, 3e prijs. Derde afdeeling Fanfare. Verplicht nummer. Friedens Gedanken Tonstuck, van Arthur Klein. 2. Excelsioi, Texel, dir. Cor. Bremer. Vrij nummer L'Ami- tie, van O. Filsfils. Dit korps speelt beschaafd. De afdeeling waarin het optreed is maar één graad hoo- ger, dan die waar in het vorige korps speel de. Het verschil in musiceeren is echter veel meer. 58 punten, le prijs. 3 Juliana, Ijmuiden-Oost, dir. P. D. Klut Vrij nummer La Fête Triomphale van G. Joh. van Dam. n Muzikaalspelend korps, in beschaafd spel doet het voor het vorige niet onder. In no. 2 echter hier en daar minder goed wat stemming betreft. 51 punten, 2e prijs. 4. Harmonie Stichting „Vogelenzang", Bennebroek, dir. A. J. C. van Leeuwen. Vrij nummer: La Petite Duchesse, ouverture van F. Riccius. Niet opgekomen. Eerste afdeeling Fanfare. Verplicht num mer: Le Val en Fête", fantaisie van A. Del- hay. 5. Soli Deo Gloria, Breezand, dir. J. P Morks. Vrij nummer: Soli Deo Gloria, van L. E. Rügers. Het gaat een beetje tam soms, maar het klinkt wel beschaafd. Ook in 2 is dit van toe passing. 50 punten, 2e prijs. 6. Patrimonium, Amsterdam, dir. J. H. M. Komst. Vrij nummer: ouverture Italien- ne, van Deneufbourg. Dit gezelschap speelt niet onaardig, al was het begin van no. 1 niet erg mooi, in 2 hoort men een goed rhytme. 57 punten, 1ste prijs. Crescendo, Oostzaan, dir. G. Brouwer. Vrij nummer: Ouverture Solemnelle, van S. Vlessing. Een heel goed korps, speelt muzi kaal. Flinke bezetting. 52 punten, 2e prijs. De avond werd besloten met een con cert, aangeboden door Advendio, dirigent G. van Kalken, van Broek op Langendijk dat het slechte weer was er de ooi zaak van veel meer publiek verdiend had. Wat de prijzen voor dezen wedstrijd betreft, zij bestonden uit Lauwerkransen, takken, medailles, enz., geschenken door autoriteiten, vereenigingen, particulieren. Na het slotnummer van het concert, dat bestond uit Gezang 180 vers 1, sprak de bondsvoorzitter een enkel woord ter sluiting van deze twee welgeslaagde wedstrijddagen, die tot jury-leden hadden de heer P. Swager, toonkunstenaar te Amsterdam, Nico Ger- harz, toonkunstenaar te Hilversum en Jac. ter Hall, oud- kapelmeester bij de Kon'. Marine te Rijswijk. De marschwedstrijd had tot resultaat, dat Excelsior 26 punten, Soli Deo Gloria 27 en Patrimonium ook 27 punten behaalde, het geen voldoende was om allen een eersten prijs toe te kennen. Extra prijzen werden nog toegekend aan Crescendo, Hoorn (hoogste aantal punten van den geheeler. wedstrijd, wisselbeker). Eén aan Advendo te Broek op Langendijk (hoog ste aantal punten op één na) Broskobeker, en de beker voor het hoogst aantal punten in den marschwedstrijd aan Soli Deo Gloria te Weesp. En we sluiten ons verslag met dank te zeggen voor de ondervonden medewerking van verschillende bestuursleden (het ver schaffen van mededeelingen, o.a.) aan de pers. vereisten van een genees middel. Het Aspirin-tablet wordt, in wafer uiteenge vallen, direct door de maag gespoeld en begint in de darm eerst te werken. Van daar, dat hef zo bijzonder goed te verdragen is zon der de maag te schaden en oorsuizingen fo veroor- Zaken. Het product van vertrouwen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8