JCuHSt en Wetenschap £aatste Aecichtm Stoomketel van een sleepboot ontploft. fucktvaact JCetk ÓL School Jbucqediike Stand mevr. a. aukes—timmers t. WAAR BLIJFT HET ZOMERWEER? HEEMSKERK. EEN CREDIETBRIEF GESTOLEN. AARDAPPELZIEKTEBERICHT. De kapitein en de machinist, die vreeselijk verminkt werden zijn overleden. Groote verslagenheid te Alphen. CASSATIEBEROEP VERWORPEN. SLANGENBEZWEERDER OVERLEDEN. Tengevolge van slangenbeet. MERKWAARDIG VERHOOR AAN DE GRENS. Nederlander waagde zich liever niet in Duitschland. DE VERVALLEN-VERKLARINGEN VAN HET DUITSCHE STAATS BURGERSCHAP. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. TWEE MAAL PER WEEK NAAR INIDIE. De „Nachtegaal" van Schiphol vertrokken. wat voor Slechthoorenden van belang is, worden gaarne gegeven op 20, 21 en 22 Juni in café Central, Hofplein, Alkmaar. Vrijdagavond half 9 (precies) houdt dr. Bruins, oorarts te Alkmaar, een korte cau serie over de verschijnselen bij het doofwor- den etc. Daarna nog een lipleesdemonstratie. Te Bakkum, Castricum, waar zij de laatste jaren woonachtig was, is op den leeftijd van 73 jaar overleden mevrouw A. Aukes—Tim mers, lid van Provinciale Staten van N.H. en oud-üd van den gemeenteraad alhier. Mevr. Aukes werd 27 Mei 1862 te Krommenie ge boren en was in Alkmaar woonachtig van 31 Jan. 188826 October 1922. Mevr. Aukes behoorde tot die democrati sche vrouwen, die den strijd voor het vrou wenkiesrecht daadwerkelijk hebben gevoerd Van de afdeeling Alkmaar van den Bond voor Vrouwenkiesrecht was zij presidente en na de totstandkoming van het vrouwenkies recht in 1919 deed zij in Sept. van dit jaar als eerste vrouw, gecandidateerd door de Vrijz. Dem. Partij, haar intrede in den Alk- maarschen raad. Wegens haar vertrek naar Castricum werd zij in 1923 in den raad opge volgd door mej. Carels. Mevr. Aukes was geruimen tijd hoofdbe stuurslid van de Vereeniging van Huisvrou wen en heeft zich doen kennen als een vrouw met een ernstige levensopvatting, die niet alleen in het publieke leven, doch ook in haar gezin buitengewoon veel heeft verricht. In haar werkzaam leven is zij velen tot steun en voorbeeld geweest. De crematie van haar stoffelijk overschot zal Zaterdagmiddag te Westerveld plaats hebben, na komst van trein 15.14. ORGELCONCERTEN GROOTE KERK. Voor Donderdagavond a s. 13 dezer 8—9 uur, is het programma door den heer Jan Zwart uit te voeren, samenge steld uit orgelcomposities van Bach en Franck. Van de laatste o.m. Pièce Heroïque, van den eerste D-moll Tocca ta en Forga, Choralvor6piele etc. De toegang is vrij. FAILLISSEMENT. Heden is het faillissement uitgespro ken van J. Leeuwerik, courantenbezor ger en chauffeur te Den Helder, v. Fo- reestweg 4, met benoeming van Mr. Krabbe (r.c.) en Mr Veldman (cur.) ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEILVEREENIGTNG. Pinkstermaandag vierde de A. R Z. V. haar 25-jarig bestaan. Het feest werd ingezet met een pic-nic op het eiland in do Alkmaardermeer, gevolgd door een wedstrijd van regenbogen en vergroote B. M. In de regenboogklasse kwamen uit de nrs. 24, 31 en 45. Na een spannen de race werd de prijs gewonnen door nr. 31 van den heer J. Boers ma. In de B.M. klasse werden de prijzen behaald door de heeren P. Poorter Jr., N. Doets en J. Snijders. Na afloop had een feestelijke prijsuit- deeling plaats in café Verduin te Aker sloot. Ondanks den overvloedigen regen slaagde de dag uitstekend. Het ligt in het voornemen einde Au gustus een clubtocht te maken naar de wedstrijden van de Haarlemsche jacht club. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 4—11 JUNI 1935. Nieuwe zaken: Alkmaar: J. van der Neut, Keizer straat 28. Melkslijter; Mej. T. Jaarsma, Costerstraat 2. Winkel in handwerken etc. Texel: Eerste Texelsche Ijsfabriek (eig. P. Swarthof), Koogerstraat 56. IJs- fabricatie annex grossierderij. W ij z i g i n g e n Alkmaar: Nederl. Inst. v. Diaetetiek er. Biologie Venn. v. d. Graaf Co Ver- pjlaatst naar Haarlem; N. V. Kaash v/h. J. J. Houtkooper en Zn. Bestuuis- wijziging. Den Helder: N. V. Witte Bioscoop. Be stuurswijziging. Schoorl: „De Hoop" (eig. F. Houter), Duinweg D 19. Pensionbedrijf etc. Over gegaan aan: A. van Egmond. Texel: W. Bruin, de Waal 69. Timmer man en wagenmaker. Overgegaan aan: H. Bruin. Is een zonnevlek de oorzaak? De eigenaardige weersgesteldheid van de laatste weken is het onderwerp van studie voor vele weergeleerden. Het Engelsche blad Sunday Express heeft van een dezer geleer den vernomen, dat de vreemde weersgesteld heid te danken is aan de aanwezigheid van geweldige zonnevlekken op de oppervlakte van de zon. Door de telescoop gezien is zoo'n zonnevlek maar een klein plekje op de zon, maar in werkelijkheid is zoo'n vlekje een op pervlak van 670 millioen vierkante mijlen dat is ongeveer drie en een half maal de oppervlakte van onze aarde. En dat is dan nog maar een vijfde gedeelte van de grootste zonnevlek die men heeft waargenomen. Dat was in 1893 en die vlek had een oppervlakte van 3360 millioen vierkante mijlen. Een zonnevlek nu is niets anders, dan een geweldige exploisie van gassen aan de op pervlakte van de zon. Zoo'n uitbarsting brengt niet alleen schade toe aan het zonne- lichaam, maar ook aan de omliggende pla neten. Mars bijvoorbeeld heeft er heel wat 'ast van. Door de telescoop is waar te nemen, dat er groote oppervlakten ijs etf sneeuw aanwezig zijn, die men er nooit eerder heeft waargenomen. De zonnevlek heeft daar dus groote uitgestrektheden veranderd in een woestenij van sneeuw en ijs. Door het tegenhouden van de zonne stralen en dus door het verminderen van de zonne-energie is zoo'n zonnevlek ook ver antwoordelijk voor het rare weer, dat wij tot dusver gehad hebben. De a.s. zomer zal volgens den heer Robinson, van het mete orologisch instituut van Rochester, een aan eenschakeling zijn van hittegolven, onweer- stormen, wolkbreuken e.d. Temperatuur- uitersten zullen in de volgende weken in ver schillende deelen van het noordelijk halfrond voorkomen. Mooier en warmer weer zal er pas komen tegen het einde van deze maand De thermometer zal dan rijzen tot 80 90 graden Fahrenheit :n de schaduw. Echter zal de regenval in Juli en Augustus waar schijnlijk wel boven de normale zijn. Juli zal voorts zeer waarschijnlijk een paar warme periodes tellen. Zeker zal de thermometer dan in de schaduw boven de 90 komen. Maar ook zullen er dan weer geweldige onweers buien volgen. Dit weer, dat aan het tropisch klimaat doet denken, zal eerst in Augustus of September weer langzamerhand in gewonen doen komen. Concours R.K. Bond van Harmo nie- en Fanfarecorpsen in Noord- Holland. Te Heemskerk werd een concours gehouden door den R.K. Bond van Harmonie- en Fan fare-corpsen, waaraan door verscheidene corpsen uit deze omgeving werd deelgeno men. De eerste dag werd het concours be gunstigd door schitterend weer, doch de tweede dag is het letterlijk in het water ge vallen, zoodat zelfs de eere-wedstrijd moest worden afgelast. De uitslagen laten wij hieronder volgen: 4e afd. fanfare: Soli Deo, Warmenhuizen 1 pr., 344 p.; 3e afd. fanfare: Accordando, Spierdijk, 1 pr., 346 p.; St. Martinus, 't Veld, le pr., 363 p.; 3e afd. harmonie: St. Jozef, Beverwijk, 1 pr., 343 p.; 2e afd. fanfare: Kusst na Arbeid, Berkhout, 2e pr., 326 p St. Gregorius, Waarland, le pr., 353 p.; 3e afd. harmonie: Crescendo, Bovenkarspel, 3e p., 277 p.; Pius X, Venhuizen, le pr. 350. le afd. fanfare: Genot door Kunst te N.- Scharwoude, 2e pr., 326 p.; St. Caecilia te Heemskerk, 2e pr., 305 p.; Muzieklust te Ob- dam, 2e pr., 308 p.; Bovenkerks Fanfare corps te Bovenkerk, 3e pr., 245 p.; St. Caeci lia te Heiloo, le pr., 359 p. le afd. Harmonie: Excelsior te Limmen, 3e pr., 265 p.; St. Pancratius te Blokker, 2e pr., 309 p. Afd. uitmuntendheid fanfare: Patr. Fanfa re te Castricum, 2e pr., 318 p.; St. Hildegar- dus te Tuitjehorn, lep r., 356 p.Dr. Nuyens te Westwoud, le pr., 348 p.; St. Caecilia te Zwaag, le pr. met lof, 379 p. Afa Uitmuntendheid Harmonie: St. Cae cilia te Haarlem-Noord, le pr., 341 p.; Cres cendo te Purmerend, le pr., 337 p.St. Cae cilia te Lutjebroek, le pr., 356 p. Eere-afdeeling Harmonie: St. Caecilia te Nieuwendam, 2e pr., 321 p.St. Caecilia te Grootebroek, le pr. met lof der jury, 395 p. Het hoogste aantal punten op den eersten dag werd behaald door St. Hildegardis te Tuitjehorn met 356 p.; het hoogste aanta. over het geheele concours: St. Caecilia te Grootebroek met 395 p.laatstgenoemde ver eeniging verwierf alzoo den wisselprijs. De marschwedstrijd had de volgende uit slag.; 3e afd. Harmonie' Cresendo Bovenkarspel 2e pr. 94 p.; St. Jozef Beverwijk 2e pr. 90 p.; 3e afd. fanfare'Accordando Spierdijk le pr. 101 p.; le afd. fanfare Bovenkerks fan farecorps Bovenkerk 2e pr. 93 pi; St. Cea- cilia Heiloo le pr. 102 p.; St. Ceacilia Heemskerk le pr. 105 p.; Muzieklust, Ob- dam le pr. 102 p.; le afd. harmonie St. Pancratius Blokker le pr. 101 p.; afd. Uit muntendheid fanfare Patr. fanfare Castri cum 2e pr. 92 p.; St. Ceacilia Zwaag le pr. 98 p.; afd. Uitmuntendheid harmonie Cres cendo Purmerend 2e pr. 90 p.; St. Ceacilia Haarlem Noord le pr. 107 p.; Eere afd. Harmonie St. Ceacilia Groote broek le pr. 107 p. Een extra-prijs voor het hoogste aantal punten in de marschwedstrijd werd bij lo ting toegewezen aan St. Ceacilia Groote broek, met 107 punten. (Ongecorrigeerd De dader gevat. Tusschen Zaterdagmorgen en Maandag avond is uit een pension op de Leidscheka- de te Amsterdam een crediêtbrief op de Ne- derlandsche Handel Maatschappij verdwe nen. Deze credietbrief met legitimatiebewijs staat op naam van den heer F. Binkhuysen te Soerabaya. Oorspronkelijk was hij groot 2750, er is echter reeds 250 afgehaald zoodat nog 'n bedrag van 600 over is. Deze credietbrief is geldig tot 30 Juni. Naar wij bij het perse gaan van dit nummer vernemen, is de politie er hedenmorgen in geslaagd den dader te arresteeren van den diefstal van een credietbrief. De dader blijkt te zijn een vriend van den bestolene, die laatstge noemde in zijn pension heeft bezocht. De credietbrief was reeds verzil verd, doch de dader had het groot ste gedeelte van het op den brief verkregen geld nog bij zich. In het etmaal van 's avonds 10 Juni tot 11 Juni is op de Zuid-Hollandsche eilanden, in Noordholland tusschen Hoorn en Enkhuizen en in het midden van het land de weersgesteld heid gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. In Friesland en in Noordhol land ten Noorden van Alkmaar gunstig, behoudens iets te ge ringe bewolking en in Zeeland iets te weinig bewolking en neerslag. Hedenmorgen heeft in de Gouwe onder Alphen een ern stig ongeluk plaats gehad, waarbij twee menschen om het leven zijn gekomen. De sleepboot „Risico", waar van de ondernemer te Rotter dam is gedemocilieerd, kwam met een sleep van twee schepen uit Amsterdam. Tusschen de Gouwsluizerbrug en de spoor brug in de Gouwe is door tot nu toe onbekende oorzaak de ketel van de sleepboot met een gewel digen slag uiteen gesprongen. De explosie was zoo hevig, dat de ketelstukken over een boer derij langs de Gouwe werden heengeslingerd en ongeveer 300 M. verder in een weide te recht kwamen. Een der tegen wichten van den ketel ging door het dak van een hooiberg en groef zich diep in den grond. De stukken ijzer en andere on derdeden werden overal heenge slingerd en het mag werkelijk een wonder heeten, dat daardoor niemand werd getroffen. De bei de opvarenden van de sleepboot, de kapitein, de 37-jarige J. Koo- ren, een zoon van den onder nemer uit Rotterdam en de machinist, de 33-jarige Boivin, eveneens uit Rotterdam, wer den overboord geslingerd. Laatstgenoemde kwam op een der sleepschepen terecht. Het lichaam van den kapitein was aanvankelijk nergens te vinden. Eerst geruimen tijd later ont dekte men het totaql verminkte lijk in een sloot langs den weg. Beide slachtoffers zijn raar de alge meens begraafplaats te Alphem overge bracht .v De sleepboot was gelijk een ruïne. De boot kapseisde onmiddellijk. De explo sie die tot in den verren omtrekhoorbaar was, trok honderdén belangstellenden. Politie en de ingénieur van het stoom- wizën hebben onmiddellijk een onder zoek ingesteld, dat op het oogenblik'nog voortduurt. ;it f. De Hooge Raad rfóèeft dieden verworpen het cassatieberoep Van Piefer de Bie, die door het Gerechtshof in hooger beroep'was veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, wegens doodslag op zijn neef Gerrit de Bie, in Augustus 1933 te Oss gepleegd: De Tunesische slangenbezweerder op de Wereldtentoonstelling te Brussei, die op 30 Mei j.1. door een van zijn cobra's werd gebeten, is gisteren tengevolge van de giftige slangenbeet ondanks het spoedige ingrijpen, jn .-het ziekenhuis, waar hij werd opgenomen, overleden. Een merkwaardige rechtzitting heeft plaats gevonden aan de Nederlar.dsch- Daitsche grens tusschen Lobith en EIten. De rechtbank to Essen wenschte een Nederlander te hooren in ve'band met een deviezenproces en de Nederlan der, wiens naam eri woonplaats niet vermeld worden, verklaarde zich ook bereid een verklaring af te leggen doch wenschte zich niet op Duitsch gebied te begeven. Derhalve werd besloten het verhoor ahn dc grens te doen geschie den. Nadat de grenslijn nauwkeurig was vastgesteld werd een tafel dwars er overheen geplaatst. Aan de eene zijde n. men een Duitsch justitie-ambtenaar, een griffier en een deskundige plaats, terwijl op Nederlariclsch gebied de Ne derlander, zich aan de tafel zette. Ten gevolge van een regenbui moest het ver hoor gedurende eénigen tijd onderbro ken worden, doch toen het weer droog werd werden de stoelen droog geveegd, de documenten werden weer op tafel ge spreid en het verhoór kon tot eên einde gebracht worden. Zooals reeds gemeld werd, zijn gisteren wederom 23 Duitschers te Berlijn door de Duitsche Rijksregeering van het staasbur- gerschap vervallen verklaard, terwijl hun bezittingen geconfiskeerd werden. Tot her. behooren o.a. de vroegere socialistische Rijks minister van financiën Rudolf Hilfferding, dr. Haentzschel, Karl Höltermann, Hans Joel, Victor Schiffde bekende medicus en schrijver Max Hodann, de tooneelschrijver Bert Brecht en de bekende actrice, leidster van het cabaret „Die Pfeffermühle, Erica Mann. dochter van den schrijver en Nobel prijswinnaar Thomas Mann. De Lijster (heenreis) is te Calcutta en de Havik (terugreis) te Athene aangeko men. In aanwezigheid van vrij veel belangstellenden en eenige autori teiten is hedenmorgen het Douglas- vliegtuig „Nachtegaal"', bestuurd door Frijns en Van dér Zijde, van Schiphol naar Batavia vertrokken met post en passagiers, als eerste toestel in den nieuwen, versnelden dubbelweekschen luchtdienst op In- die, die de K.L.M. met ingang van heden heeft geopend. Hoevele malen hebben we nu al dat klei ne groepje getrouwen, officials, vrienden en belangstellenden, op de meest onwaarschijn lijke tijden van den dag of den nacht hier op Schiphol bijeen gezien? Altijd beteekende het iets bijzonders, altijd was het naar aanlei ding van een gebeurtenis, een vertrek of een aankomst, die voor de geschiedenis van de Nederlandsche luchtvaart van de grootste beteekenis zou zijn. Ook ditmaal is het reeds leven en vertier op het Amsterdamsche vliegveld, drukte in het restaurant van het stationsgebouw en op de autopai;keerplaats ervoor, ondanks het feit, dat de klok juist vijf uur heeft geslagen. Op het platform staan menschen in groepjes bijeen of drentelen rond in den fïisschen morgenwind. De schuine stralen der nog laag staande zon glanzen en glinsteren op de zilveren huid van de fraaie Douglas-machine, de P.H. -A.K.N., gereed voor den sprong over twee werelddeelen, die in 5Vi dag zal wor den volbracht. Uit de cockpitt wappert de oranje-blanje-bleu vlag met het embleem der K.L.M., de maatschappij, die vandaag te recht de vlag mag uitsteken, nu zij erin ge slaagd is, eën van haar idealen te verwezen lijken en Indië weer een stuk dichter bij het moederland te brengen. Hoe lang is het nog pas geleden, dat we hier eveneens in het vroege ochtenduur bij een stonden met een soortgelijk gezelschap, zij het ook niet in de stralen der ochtendzon doch in het felle licht der schijnwerpers en huiverend in den guren najaarswind? De marmeren gedenkplaten in de hal van 't sta tionsgebouw leeren ons de juiste data. Het was op 1 October 1927, dat Koppen en Frijns van hier vertrokken voor de eerste feitelijke postvlucht op Indië. En pas bijna drie jaar later, op 25 September 1930, ver trok het eerste vliegtuig in den regelmati- gen veertiendaagschen postdienst. Vreemd is het, te bedenken, dat dit alles nog geen 5 jaar geleden is, en dat het als een triomf werd beschouwd en het was ook een triomf toen op 1 October 1931 de veer- tjendaagSche dienst kon worden omgezet in een weekdienst.' Wie zal" iets kwaads durven zeggen van de prachtig comfortabele, betrouwbare Fok kers, die met den regelmaat van een trein in beide richtingen héén en weer vlogen, aan vankelijk in 10 dagen, later in 9 en in 8 vliegdagen, doch die het ook in 4 dagen konden doen als het moest, zooals de roem rijke Pelikaan-vlucht heeft bewezen? Maar ook de gestroomlijnde Douglas, die nu al buiten zijn motoren staat warm te draaien, voelen we als een stap vooruit. Zal deze „Nachtegaal" de reis niet in 514 dag vol brengen, zonder zich te haasten, zijn passa giers het grootste comfort biedende en zoh- der dat de wereld het, zooals de beroemde Kerstvluchten, als „iets bijzonders" zal be schouwen? En evenmin ziet Frijns zelf er iets bijzonders in, dat hij 7)4 jaar geleden naast Koppen in de cockpitt van de F VIIb-3 m. stapte en nu de volant houdt Van de mo dernste verkeersmachine, waarover de lucht vaart beschikt. Het zijn vooral de buitenstaanders, die uiting geven aan hun bewondering, en een man drentelt er op het platform, die tevre den lacht. Het is de heer Plesman, de direc teur der K.L.M.die toen iedereen nog ju belde om de instelling van den weekdienst op Indië reeds zijn schouders zette onder de plannen voor de verdubbeling van dezen dienst. Behalve dert heer Plesman zien we ook den heer Guillonard, pas benoemd tot onder-directeur, doch een oude rot in de vlie gerij. En verder zijn er ir. Dainme, directeur- generaal der P.T.T., jr, Wurfbain. voorzitter van den raad van behër der K.LM., de be kende sportvlieger van Tijen, de directeur der Gemeentelijke Handelsinrichtingen, w.o. ook de Amsterdamsche luchthaven valt, ir. Boogerd, de havenmeester van Schiphol de heer Dellaert, de stationschef der K.L.M. de heer Thomson, en ook de bekende directeur van de Nederlandsche Scheepsbouwmij. de heer D. Goedkoop, en tenslotte natuurlijk de familieleden en vrienden' van bemanning en passagiers. Tegen kwart voor zes wordt de bagage in geladen en ook de post Er is 178 KG:-, min der dus dan gewoonlijk in den weekdienst meeging, doch als men bedenkt, dat voort aan twee maal per week post mee naar In dië kan worden gegeven, is deze hoeveelheid te zien als een belangrijke toeneming van het postvervoer. 1 Ongeveer 5 minuten voor zessen komt het verzoek aan de passagiers om in te stappen. Het zijn er vier, die meegaan, en wel één voor Singapore één voor Bandoeng en twee voor Batavia. Tot deze laatsten behoort de bekende publicist Dr. van der Sleen die on derweg in opdracht van de K. L. M de bin nenkort te organiseeren toeristenreizen zal voorbereiden. Te HalleLeipzig zal boven dien nog een passagier voor Calcutta worden opgenomen, zoodat deze eerste vlucht zich al dadelijk in groote belangstelling mag ver heugen. Er worden handen gedrukt tn afscheid ge nomen. De beide piloten omhelzen hun echt- genoofen waarvan de aanwezige persfoto tografen natuurlijk een plaatje moeten maken En dan moet de bemanning nog eens voor het vliegtuig poseeren, naast elkaar gezag voerder Frijns, de tweede piloot Van der Zijde, de mecano Blok en de marconist Su- terp. De heer Plesman maakt hiervan gebruik om even stilte te vragen voor ir. Damme, die een kort woord wil zeggen. Hij verklaart, als directeur-generaal der Posterijen, er prijs op te stellen, ook bij deze gelegenheid te mogen wijzen op de belangrijkheid van deze verbinding met Indië en hoe belangrijk vooral deze nieuwe stap daarvoor is. Men kan de K. L. M. niet genoeg danken voor wat zij daarvoor gedaan heeft en voor de ontwikke ling, die de correspondentie met Indië hier door heeft gekregen en door dezen dubbel weekschen dienst opnieuw zal krijgen. Na de uitstekende uitvoering en de voorbeeldige regelmaat van den dienst te hebben geprezen, wenschte hij de bemanning een goede reis, waarmee alle aanwezigen van harte in stemden De cabinedeur werd gesloten en de „Nach- figaal" begon met beide motoren zijn donker lied te brommen. Te 6 uur precies gloeide de lichtende K. van den verkeerstoren. Op en met een wijde bocht rolde de Douglas naar het andere einde van het veld, waar gekeerd werd. Tegen den stijven bries in taxide het toestel met vol gas terug, verhief zich van den grond en snorde laag over de hoofden der aanwezigen heen, nagewuifd door allen, die weer getuige waren geweest van een historisch oogenblik in de ontwikkeling van onze luchtvaart. SCHOOLREISJES. In een daartoe te 't Zand gehouden ver gadering is besloten met de leerlingen der hoogere klasseri een reisje naar Amsterdam te maken op Dinsdag 25 Juni a.s. Op 3 Juli a.s. zal een reisje worden ge maakt met de kinderen uit de lagere klassen het ligt in de bedoeling met deze leerlingen een bezoek te brengen aan Bloemendaal en Santpoort met omgeving. In dezelfde vergadering werd de heer F. Overhand gekozen tot bestuurslid, zulks in de plaats van den heer van der Oord. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd van 5 tot en met 11 Juni 1935: handschoen, reserve wielbeschermer, abon nementskaart bus Bergen, koperen kraan- sleutel, boodschappentasch, wandelstokje, 1 paar groene sokjes, scheermes in doos, wit kindermanteltje, grijze dameshandschoen, ring met 2 sleutels, rijwielgereedschaptasch- je, dameshoed, kinderbadschoentje, kwitan tieboekje en doublé dameshorloge. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven van 5 tot en met 11 Juni 1935: J. de Winter, Kennemerstraatweg 3, vul pen; H. Bruns, Verdronkenoord 84, overall van schilder; F. Rempt, Schoutenstraat 9, kruis van rozenkrans; P. J. van Ginkel, Eikel en bergstraat 44, 1 paar jongensschoe nen; SiEHiineveld, Lüttik Ouoorp 17, vul- Kn; C. Dijkers, Stationstraat 46, alpino; Elema, Emmastraat, huissleutel; H. Ja- cobi, Eikelenbergstraat 14, kinderarmbandje; Melkfabriek Uithoorn, kaasdekkleed; B. Jor- ritsma, Voormeer 3, belastingmerk in étui; H. Plijter, Ruiterstraat 37, alpino; J. Groen, Omval 34, portemonnaie met inhoud; C. Peereboom, Achterstraat 44, boodschappen tasch met gonje; A. Sehstedt, Voormeer 35, ketting met slot; J. Bernards, Comanstraat 33, zilver armbandje; mr. de Groot, Nassau- plein, ring met 3 sleuteltjesT. Poorter, Mient 7,- steeksleutelN. Borst, Ritsevoort 30, portemonnaie; van Vegten, Kennemerstr.- weg 102, broche; H. Blok, Hofstraat 21, vischnet en ander vischgerei; J. Blokdijk, Schelphoek 7, portemonnaie met inhoud; Huiberts, Boterstraat 18, geld; Jan Stapts, Fabrieksweg 1, gebreid mutsje en blauw clotje; P. Beentjes, Kooltuin 96, horlogeket ting; M. H. Smit. Oudorp A 23, step voor duo; Schuit, Kennemerstraatweg 3, arm bandhorloge; T. Koopman, Snaarmanslaan 42, hondje; C. Kouwenberg, Groot Nieuw- larid 32, dansmuts; P. Hollenberg, Tuinstr. 59, 4 ballen in papier (kinderspeelgoed); M van der Linde, Bergerweg 61, portemonnaie met kleingeld; G. de Vries, Polderstraat 6, armbandje; C. Wijnja, Enkhuizen, rijwiel plaatje; Th. Bakker, Piersonstraat 8, kano; P. Nieuwland, Geest 41, belastingplaatje; H. Doorn, Omval 35, portemonnaie met in houd. Bij den heer P. Jong, dr. Schaepmankade 2, is een zwart-licht-geel hondje terug te be komen, dat aldaar is opgevangen. Eveneens is een klein hondje terug te be komen bij den heer T. Koopman, Snaarmans laan 42, dat aldaar is komen aanloopen. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. GETROUWD: Teunis Zorgman en Aria Anna Chrestina Pieterse. GEBOREN: Catharina Josephina Maria, d. van Wen- ceslaus Rupert en Francisca van de Wiel Anna Klasine, d. van Peter Meijberg en Klasina van Lienen. Paulus Theodorus Jo- hannes, z. van Antonius Korver en Barta Duin. Louise Nelly, d. van Hendrik Veer- dig en Marie Wit. Hendrik Lodewijk, z. van Hendrik Zevenhek en Gerritje Masten broek. Gerardus Petrus, z. van Gerardus Hoolwerf en Maria Sander. Anna Elisa- beth Maria, d. van Hermanus Smorenberg en Barbara van Diepen. Boukje, d. van Pieter Ottema en Hiltje van Reenen Willem, z. van Willem Schut en Henderika Vermanen. OVERLEDEN: Anthonia Botman gehuwd met Zacharias Klaassen 64 jaar. Anthonius Jacobus Smeets 73 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3