JUovindaal Hieuws JMmüeuws MacAlèecichtm J5ucgectifie Stand GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN ST. MAARTENSBRUG Kaasmaker benoemd. OUDESLUIS De ouden van dagen op reis. HENSBROEK URSEM BEVERWIJK HEERHUGOWAARD ST. PANCRAS BROEK OP LANGENDIJK OUDKARSPEL TEXEL HEILOO CASTRICUM BERGEN „OP HOOP VAN ZEGEN". Harmonie. WINKEL (Mei), NOORDSCHARWOUDE (Mei). TEXEL (Mei). MR. MARCHANT EN DE SPELLING. Het belang der uitgevers. De overneming in België. Naar aanleiding van het artikel, dat prof. Taverne in „De Gids" schreef over de „examenspelling" publiceert „De Maasbode" van gisteravond een artikel van oud-minister Marchant, waarin deze als zijn meening te kennen geeft, „dat het voor de gezondheid van sommige bestrijders der vereenvoudigde schrijfwijze beter zou zijn, indien zij zich met iets anders gingen bezig houden. „Het was te voorzien", aldus vervolgt de oud-minister, „dat de bestrijders van de ver eenvoudigde schrijfwijze de hoop op vernie tiging daarvan zouden voelen herleven, zoo dra ik als minister van onderwijs mijn hielen zou hebben gelicht. De onderwijsraad in zijn geheel? pcogt reeds in een enkel exa men voor dit jaar een steentje los te peuteren Zij weten niet wat zij doen. Het is een hope loos werk, en, een zuiver destructief werk Zij kunnen niets bereiken dan een al grooter ver warring. Dit nationaal herstel is een herstel van de wanorde. Het taalgebruik zal op nieuw met snelle verwording zijn bedreigd. Men heeft tegen mij het belang van de uitgevers in het veld ge bracht; men vrage hun eens, wat hen zou treffen, indien thans rechtsomkeert werd gemaakt. „Kort voor mijn aftreden schreef de Bel gische minister van Onderwijs, dat zijn commissie had geadviseerd tot overneming van onze vereenvoudigde schrijfwijze over de geheele lijn, zoodra daartoe ook de Neder- landsche regeering zou besluiten. Alleen ten aanzien van de pronominale aanduiding zou zij nog gaarne in overleg treden. Zij gaf in overweging, een onderzoek omtrent deze vraag op te dragen aan de gemengd Neder- landsch—Belgische commissie, die zich be- zighoudt met de samenstelling van een woordenlijst van bastaardwoorden. Aan dit verzoek is voldaan. „Als men thans, nu wij zoo dicht het eind punt zijn genaderd, weder de hand zou gaan leggen aan de afbraak, ware geen ander gevolg te voorzien, dan een hopelooze ver warring. Wie kan zich de illusie maken, dat daarbij de behandeling van onze taal zou winnen?" POSITIE VAN PERSONEEL BIJ VAN GEND LOOS. Tegemoetkoming der directie. Naar de Ned. R.K. Bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden ons mededeelt, is een nieuwe bespreking gehouden met de directie van Van Gend Loos-A. T. O., waarin van de zijde dier directie overleg met de georganiseerde bedienden inzake wijzi ging in de salarieering werd toegezegd. De directie zal aandacht schenken aan te lange werktijden op sommige kantoren en trachten daarin tegemoet te komen. Een bevredigende regeling der loonen zal wederzijds worden nagestreefd, terwijl de directie de voorstellen tot salarisverlaging voor vrouwelijk perso neel in nadere overweging zal nemen. Gemeenteraadsverkiezing. Koedijk. Gisteren werden te Koedijk de raadsver kiezingen gehouden. Uitgebracht werden 917 geldige stemmen, waarvan op: S. D. A. P. 334 stemmen 3 zetels (2) R. K. en Prot. 260 stemmen 2 zetels (2) Vrijzinnigen 167 stemmen 1 zetel (1) Liberalen 156 stemmen 1 zetel (2) Gekozen werden: S. D. A. P. P. Hart (aftr.), W. Butter en mevrouw OttoBierman. R. K. en Prot. P. Zut en A. Schuur. Vrijz. W. Visser (aftr.). Lib. J. Visser (herk.). Tot kaasmaker aan de Coöp. Zuivelfa briek „De Eensgezindheid" alhier is benoemd de heer H. de Jong te Oldeholtpa. In een ten huize van den heer J. Buis man alhier gehouden bijeenkomst is besloten om, indien de financiën het toelaten, ook dit jaar een reisje te organiseeren voor de ouden van dagen. Het ligt in de bedoeling een be zoek aan Schiphol en omstreken te brengen. Loonconflict opgelost. Het conflict in de werkverschaffing, door een loonsverschil ontstaan, is ten gunste der arbeiders door B. en W. opgelost. De schor sing is ingetrokken, waarop alle arbeiders weer aan het werk zijn gegaan. Door den bliksem gedood. Op eersten Pinksterdag is een koe van den heer K. Spaan in den Schermer, gem. Ursem door den bliksem gedood. Flora. De laatste acte van de wereldtentoon stelling op het gebied van bloembollen is af gespeeld. Onder groote belangstelling had de ver kooping plaats van de bloembollen welke in •het bloemenpaleis te Heemstede van 15 Maart19 Mei de aandacht van de ge heele wereld getrokken heeft. De besommin gen waren als volgt: (Warenhuis) Narcis sen 3.42, Mendeltulpen 53, Triumph- tulpen 66; Cottage tulpen 67; Lelie- bloemige 60; Darwinnen 94, breeden 20, enk. vroege 37, dubbele 21 en de Hyacinthen f, 24. Aanbesteding. Vanwege den Rijkswaterstaat is heden aanbesteed het verven van een montagebrug, een brug over een zijtak van het kanaal Atn- sterdam-Boven-Rijn onder Jutphaas, een brug over de rivier de Lek bij Vreeswijk, een brug over het Nood-Hollandsch kanaal te Stolpen en een brug over de Willemsvaart nabij Zwolle, in vijf perceelen. Laagste in massa M. C. Heuskens te Rijs wijk voor 28300. Uitslag verkooping. Uitslag openbare verkooping gehouden op Dinsdag 11 Juni in het café van den heer Bouwstra gehouden door notaris mr. J. W. van der Heide, eigendom van den heer C. Vader. Een huis met schuur erf en tuin opgehou den op 4450. Een perceel bouwland groot 29 snees op gehouden op 45 per snees. Een perceel bouwland groot 44 snees opge houden op 45 per snees. Baldadigheid. De baldadigheid van de dorpsjeugd be paalde zich met de Pinksterdagen tot de ver schillende tuinbanken. Verschillende werden op de openbare straat geplaatst. Eén werd door een passee- rende auto kapotgereden, terwijl andere opzij werden gezet. De politie zoekt de daders. Wisselbeker toegekend. Mochten we reeds eerder vermelden het behaalde succes der plaatselijke muziekver- eeniging op Hemelvaartsdag j.1. thans kan worden meegedeeld, dat haar ook de Boskro- wisselbeker is toegekend, daar geen enkel corps op 2en Pinksterdag het aantal punten verkreeg wat door A.d.v.e.n.d.o. was be haald. Plotseling overleden. Een 68-jarige arbeider uit Dordrecht, werkzaam aan het waterleidingsbedrijf langs den nieuwen weg door het Geestmer- ambacht is plotseling overleden en naar het lijkenhuisje in deze gemeente overgebracht. Woensdag zal het lijk naar Dordrecht ver voerd worden. Drukte op Texel. De Pinksterdagen zijn hier zeer druk geweest. Verschillende hotels, pensions, club huizen en de jeugdherberg waren reeds bij na geheel bezet, vooral te de Koog waren zeer vele gasten. Jammer dat het weer op Pinkster-Maandag zoo slecht was. Gouden huwelijksfeest. Zondag herdachten P. Dekker en Ch. DekkerBleeker hun gouden huwelijksfeest. Het is voor het krasse echtpaar resp. 74 en 77 jaar een feestdag geweest. Omringd door 7 gehuwde kinderen, behuwdkinderen, kleinkinderen en niet minder dan 5 broers en 1 zuster is het feest gevierd. Het gouden echtpaar is beter bekend als „Piet en Trijn", dan weet ieder Heilooër en ook daar buiten, met wie men te doen heeft, 's Morgens 10 uur droeg pastoor van Meeuwen een plech tige Mis op, voorafgegaan door het „Veni Creator". 's Middags bracht het fanfarecorps „St. Caecilia" een serenade. De receptie was buitengewoon druk. Piet, die in zijn jonge jaren boerenarbeider was, later tuind'er en de laatste jaren een manusje van alles, is overal bekend. Niet het minst als hulp voor de kleine werkzaamheden en opknappen van tuintjes. Als een staaltje van zijn kunnen ver telde men ons dat hij tientallen kèeren paar den naar de markt te Utrecht bracht en wel te voet.. Och, dat vond hij heelemaal niet erg. Zijn vrouw is dezelfde werkzame vrouw. Bijna eiken dag haalde zij brood en schillen op voor hare dieren. En een hunner lieve lingsdieren is de bok der geitenfokverêeni- ging. Toen dan ook het kringbestuur en af- deelingsbestuur hun feliciteerde, was het een lachen van je welste. In eer hartelijken, niet van humor ontbloote speech werd hun dank gebracht. Zeer vele bloemstukken, taarten, ja wat al niet, getuigden van de sympathie, die men het gouden paar toedroeg. Koe in de weide doodgeslagen. Tijdens het hevige onweer op den Tweeden Pinksterdag is in de weide van den landbouwer P. Bos aan de Kleibrockaweg, alhier, een melkkoe door den bliksem ge troffen en dood geslagen. Voor de raadsverkiezingen. Men verzoekt ons te melden, dat de afd. Bergen der S. D. A. P. op Vrijdag 14 Juni ten 8 ure een openbare vergadering in de tooneelzaal van café Hilbrand, Dorpsstraat te Bergen, zal houden. Daar zullen het woord voeren L. den Las en C. Brak, candidaten der S. D. A Pover het onderwerp: Soc.-dem. gemeentepolitiek. Als derde spieker, met het oncerwerp: „Het plan van den Arbeid", komt de heer J. Krijgsman, voorziHer der Soc.-dem. Stu dentenclub, terwijl de zangvereeniging „De Stem des Volks" onder leiding van haar directeur, den heer P. A. Blaauw. hare ge waardeerde medewerking zai verleenen. Om ieder in de gelegenheid te stellen, deze vergadering bij te wonen, zal geen entree worden geheven. Er is gelegenheid voor gedachtenwisseling. Vertrokken personen A. Jonker, R.K., z. b., naar Heer-Hugo- waard. R. J. Fernhout, geen, kunst schilder, naar Amsterdam. A. Jengers, R.K., z. b., naar Amsterdam. W. Buiter. R.K., boerenknecht, naar Heer-Hugowaard N. M. Waiboer (wed. H. B. de Vries), D.G., z. b-, naar Den Helder. Th. Schot ten, R.K. 1.1. vliegt.maker, naar Den Helder. A. G. M. van Melsen, R-K-, z. b., naar Gent, België. G. M. Abbo (echtg. H. J Garritsen), RK., z. b., naar N-O. Indië. E. Duyn, R.K., z. b., naar Grootebroek. C. de Vreng, R.K., z. b., naar Amsterdam. M C. de Jong., R.K., z. b„ naar Hazers- woude. A. M. de Moor, R.K., z. b., naar 's Heerenhoek. M. M. van Hoorn, R.K., z. b., naar 's Heerenhoek. F. G. M. Schou ten, R.K., z. b., naar Haarlem. A. M. van Kampen, R.K., z. b., naar Spanbroek. C. G. Kaptein, R.K., z. b., naar Akersloot. M. Beerepoot, R.K., z. b., naar Hoogkarspel. C. G. Borst, R.K., z. b-, naar Den Haag. G. Sperber, R.K., z. b., naar Den Haag. C. C. M. de Jong, R.K., z. b-, naar Haar lemmermeer. A. B. Broshuis, R K-, z. b., naar Muiden. R. M. Broshuis, R.K., z. b., naar Muiden. C. M. Bakker, R.K.. z. b„ naar Medemblik. C. C. Poel, R.K-, z. b naar Beverwijk. A. C. Rummens, R.K., z. b-, naar Obdam. C. Blom, G.K., arbei der, naar Koedijk. A. S. Duinker, geen, koopman, naar Valkenburg (L.) A. Ver ver, R.K., dienstbode, naar Limmen. M. Sleutel (wed. J. Langerveld), N.H., z. b„ naar Alkmaar. C. Kool (echtg. C. H. Ver laan), R.K-, z. b., naar Egmond-Binnen. Th. Bosma, G.K., koopman, naar Alkmaar. A. M. Schwarzer (echtg. J. Schagen), N.H., z. b., naar Alkmaar. J- A. Kaan (echtg. N. W. Kaan), D.G., z. b-, naar Wie- ringerwaard. C. Rol (echtg. J. W. v. d. Neut), N.H., z. b., naar Alkmaar. A. J Bik, N.H., geleidster, naar Egm. aan Zee. J. Strooker, N.H., veehouder, naar Heiloo. J. Pieters, R.K., timmerman, naar Ursem P. W. H. Wolfs, R.K., assistent N.S., naar Voorschoten. H. J. Koene, N.H., kinderjuffrouw, naar Alkmaar. G. Ver kerk, R.K., z. b., naar den Haag. G. H. van Veen, R.K., z. b., naar Den Haag. M. Spijk, C.G., dienstbode, naar Amsterdam S. van Manen, G.K., arbeider, naar Heiloo J. Th. Bijvoet, R.K., arbeider, naar Heer- Hugowaard. N. J. de Rooy, N.H., dienst bode, naar Den Helder. C. H. Laan, R K-, z. b., naar Den Helder. H. Luttenberg, R.K., huishoudster, naar Amsterdam. R Swaan (echtg. J. H. Smit), N.H., z. b., naar Schoorl. A. H. Weyers, R.K., onderwijze res, naar Uden. D. Groot, geen, z. b., naar Wijk aan Zee. C. van Exter, N.H., z. b-, naar Laren (N.H.) I. Veenhuysen, N.H., z. b., naar Laren (N.H.) E. Posthu mus, N.H., z.b., naar Alkmaar. N. Hoek, R.K., boerenknecht, naar Diemen. Gisteravond bracht de Harmonie de repri se van „Op hoop van Zegen". Velen maak ten van de geboden gelegenheid gebruik om alsnog dit wereldbekende stuk te gaan zien Op de inhoud van het stuk behoeven we wel niet nader in te gaan aangezien we deze vol doende bekend kunnen veronderstellen; ge noeg zij te vermelden dat velen wederom heb ben kunnen genieten van het mooie spel van Ester de Boer-v. Rijk die in niet geringe mate tot het succes van de film bijdraagt. Het spel van de tragiek der zee blijkt, ondanks de her haalde opvoeringen, ook als film zijn beko ring nog in het geheel niet te hebben ver loren, terwijl het publiek hedenavond nog in de gelegenheid wordt gesteld het werk te gaan zien. In het voorprogramma gaan behalve de gebruikelijke journaals, een aardig teeken filmpje en verder een muzikaal voorfilmpje CORRESPONDENTIE. A. G., alhierDe Nederlandsche Jeugd- Herberg Centrale te Amsterdam verschaft U alle gewenschte inlichtingen. VARIA UIT DE VOGELWERELD. Een Merel-man op bigamie betrapt? In „Beitrage zur Fortflanzungsbiologie der Vögel" (1935, 1) deelt W. Kochs zijn waarnemingen te Munster (Westf.) aan gaande een Merel-drietal mede, die werkelijk in niet geringe mate aan een geval van „biga mie' doen denken. Het relaas ervan eenigermate beknot, zonder aan die feiten, welke in casu van be- teekenis zijn, te kort te doen laat ik hier volgen. In den winter en het vroege voorjaar van 1934 waren op de vogel-voederplaats ge regeld aanwezig: 3 Merels, n.1. 1 mannetje en 2 wijfjes. Overdag was dit drietal steeds in den tuin te vinden; van Maart af 's avonds op het grasperk. Behalve van dit mannetje werd noch in den tuin, noch in de onmiddel lijke omgeving, ooit een Merel-zang gehoord Iri Maart en begin April vochten beide wijf jes, soms hartstochtelijk en langdurig met elkaar. Later zag men de 3 Merels minder vaak te zamen. Ontmoetten de 2 wijfjes elkaar 's avonds op het grasveld, dan gingen ze elkaar uit den weg. Zoo nu en dan ver scheen het bewuste 3-tal, ook toen nog elk op zich zelf, op de voederplaats. Einde April zag men het mannetje en een der wijfjes voer wegdragen en vond men het nest, waarin drie jongen en een niet uitgekomen ei. 4 Mei waren de jongen uitgevlogen en liepen in den tuin rond om zich door de ouden te laten voeden. 5 en 6 Mei bracht het mannetje het van de voederplaats weggehaalde voer, voor zoover men waarnam althans, niet meer aan de jongen, maar verdween over den schei dingsmuur in den tuin van den buurman. Ge lijktijdig zag men toen het 2e wijfje vaker in den tuin van waarnemer naar voedsel zoeken en voer naar buurman's tuin brengen; zij had dus daar wel haar nest. De drie bovenbedoel de jongen kwamen in die dagen voor het eerst met hun moeder op de voor een bovenraam van waarnemers'woning geplaatste voeder plank; kwam daar dan tegelijkertijd de Merel-man, dan kregen in het begin de jon gen af en toe wel eens een hapje van hem meestal echter liet hij zich niet aan hen ge legen liggen en droeg voer weg. 8 Mei wer den vier jongere, nauwelijks vlugge Merels in den tuin gezien. Van dat oogenblik af voerde de Merel-man, óók als een nog niet geheel zelfstandig individu, behoorende tot de het eerst hierboven genoemde jongen, hem bedelend naliep, alléén de vier jongen van het 2e wijfje. 13 Mei werd een dezer laatst bedoelde jongen voor het eerst op de voeder plank gezien. Op dat tijdstip brak opnieuw een verbitterde strijd tusschen de 2 wijfjes los. Tot het doen van verdere waarnemingen werd K., jammer genoeg, verhinderd. A. A. VAN PELT LECHNER AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 12 Juni 1935. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 310 Vette kalveren, le kw. 40—46 cent, 2e kw. 3439 cent, 3e kw 26 32 cent per K.G. levendgewicht; 84 Nuch tere kalveren 3—5.50; 194 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 K.G. 4142 cent, zware varkens 3940 .cent vette varkens 3738 cent per K G. slachtgewicht. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Juni 1935. Op de he den gehouden aardappelenmai kt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 111800 K.G. TEXEL, 11 Juni 1935. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2975 K.G. Lammeren 4.50-/ 7.50; 13 Schapen 10-/ 12; 2 Paarden 100—/ 130; 2 Koeien 80 125; 7 Kalveren 6—8; 26 Biggen 11—13 en 4 Schrammen 1216. Handel vlug. PURMEREND, 11 Juni 1935. „Afslag- vereeniging, Beemster, Purmerend en Om streken". Slaboonen (dubbele) 76—89 cent per K.G.; Snijboonen: Stam (breede) 42 ct. per K.G.; Peulen 8.50—12 en Doperwten 7—12 per kist, 50 K.G.; Aardbeien: le s 10—16 cent en 2e s. 710 ct. per doosje; Komkommers 1.706.20 ~er 100 stuks; Tomaten: A 10—11 en C 10 per 100 K.G.; Bloemkool le s. 5—10.40 en 2e s 25.40 per 100; Spinazie 18—76 en Postelein 5264 cent per kist. 6 K.G.; Sla 12.20 per iGO krop; Andijvie 836 cent per kist; Rabarber 1—/ 2.40 per 100 kist; Wortelen 59.80 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Juni '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 23000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 10.3012.40, drielingen 11.70 13.20, kleine 10.20—12; 16000 K G. Tomaten: A 8.50—15.40, B 9.50, C 6.40 en CC 3.70-ƒ 3.90; 850 K.G Peen 2.80—4.10; 200 K.G. Rabarber 1.20—1.30, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 11 Juni 1935. Asperges- markt. De volgende noteeringen fier 100 bos werden Dinsdag gemaakt: dik blank 16 27, dik blauw 1319, dun wit 6 13 en dun blauw 25. TEXEL, 11 Juni 1935. Eierenveiling. Aangeverd 105971 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als vlgt: 58—62 K.G. (per 100) 2.10-/ 2.25, 62—64 2.25-ƒ 2.40, 64 —70 235-f 2.85 en 50-56 1.90- 2.10. ZAANDAM, 11 Juni 1935. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 4095 cent, Andij vie 1060 cent per kist; Peen 2345 ct. per bos; Bloemkool 5—12 cent per stuk; Pieter selie 2—4 cent, Selderie 37 cent en Raap stelen 34—1 cent per bos; Peulen 9—10 cent per pond; Komkommers 234334 cent per stuk; Rabarber 34 cent per bos; Spinazie 15—30 cent per kist; Postelein 10—20 ct. per kleine kist; Tomaten 67 ct. per pond, Radijs 23 cent per bos. HEILOO (Mei 1935). Geboren: Engelbertus, z. van Engel- bertus Beke en Anna Lijnbach. Cornelis Nicolaas, z. van Jacobus Zomerdijk en Ma ria Baltus. Johanna Sophia, d. van Jo- hannes de Smet en Sophia Maria Zeegers. Afra Maria, d. van Wilhelmus Maria Veldman en Alida Maria de Boer. Cor nelis Anne Maria, z. van Cornelis Dekker en Anna Mettes. Roelof, z. van Roelof Onrust en Femmigje Riezebosch. Jaco bus Johannes, z. van Frederik Hollenberg en Neeltje Blokker. Cornelis, z. van Pe trus Opdam en Catharina Elizabeth Ligt- hart. Dirk Gerard, z. van Dirk Dirkmaat en Geertje van den Akker. Ondertrouw d: Gerardus Theodorus Apeldoorn, te Egmondbinnen en Guurtruida Maria Smit. Pieter Schouten en Josefa Pieter. Willem Bakker en Cornelia Cas- tricum. Cornelis Johannes de Waard en Theodora Brederode, te Limmen. Gerar dus Louter, te Castricum, en Maria Pe- tronella Bakker. Getrouwd: Peter Johan Rozing en Elisabeth Hendrica Sevenhuijsen. Corne lis Klaver en Hillegonda Cornelia IJpelaan. Simon Wartenhorst en Antje de Groot. Johannes Petrus Zoon en Wilhelmina Swart. Theodorus Swart en Anthonia Jo- sephia Hendrika Kops. Johannes Duin- meijer en Margarëtha Maria de Goede. Gerardus Theodorus Johannes Apeldoorn en Guurtruida Maria Smit. Overleden: Pieter Nap, 9 jaar. Grietje Tippersma, echtgen. van Dirk Bos, 53 jaar. Lamberta Elizabet Varenthout, werd. van Lourens Nadokt, 92 jaar. Fre derik Hendrik Koch, 69 jaar. Jannetje Kwantes, echtgen. van Cornelis Kleijn, 64 jaar. Dirk Pilkes, 77 jaar. OUDE NIEDORP (Mei). «boren: Petrus Engelmundus, z. v. Iheodorus Bakker en Cornelia Petronella van Baar. Constantinus Hermanus, z. v Embertus Cornelis van Oorschot. Gehuwd: Cornelis Ariên Wit en Agatha Droog. Gerrit Jansen en Johanna Catharina Stam. Geboren: Johanna, d. v. Dirk Slikker en Grietje Huigen. Jozina en Cornelis, d. en z. van Jan van Belois en Anna Jozina Tiersen. Elisabeth, d. v. Juriaan van Raalte en Anna Moeijes. Getrouwd: Fokke Ferwerda en Anna N. P. Honingh. Klaas Vader en Jannetje G. Korif. Overleden: Trijntje Buis, echtg. van Arie de Bruin. Willem Clay, 83 jaar. Barbar» Smak, 70 jaar. Teunis Beumkes, 76 jaar. BERGEN (Mei.) Geboren: Jacobus Johannes, z. v. Eïan- cratius Lourentius Koopman en Anna Smit. Dirk Hugo, z. v. Dirk Kers en Dirkje Moraal. Wouterina Maria, d. v. Dinge- man Buizer en Wouterina Maria van den Heuvel. Nicolaas Johannes, z. v. Martha Anna Maria Teichmann. Pieter Johan, z. v. Cornelis Kloosterboer en Geertje Bij- post. Adrianus Gerardus, z. v. Adrianus Roobeek en Alida Briefjes. Wilhelm Cor nelis, z. v. Petro Cornelis van Eyk en Gertru- dis de Boer. Margarëtha Johanna Hendrika, d. v. Simon Jacobus van Wonde ren en Hendrika Wilhelmina Johanna Roes Raya, d. v. Augustinus Philippo en Jansje Kelder. Johanna Maria Theresia, d. v. Gerrit Witte en Johanna Maria Wokke. Bertha Maria, d. v. Lourens van den Berg en Hilda Lauer. Cornelis Johannes Hendrikus, z. v. Hendrikus Matthijs Meulen- broek en Clasina Smit. Gehuwd: Cornelis Hubertus Verlaan te Egmond-Binnen en Catharina Kool. Jan Wilhelmus van dei Neut te Alkmaar en Cornelia Rol. Nicolaas Willem Kaan te Wieringerwaard en Jansje Adriana Kaan. Jan Schagen te Alkmaar en Anna Maria Schwarzer. Theunis Bosma en Catharina Prins te Schagen. Jan Hendrik Smit te Schoorl en Roelofje Swaan. Petrus Jaco bus Wokke en Maria Elisabeth Catharina Vlaming te Alkmaar. Overleden: Cornelis Schouten, wedn v. Maria Duyn, oud 78 jaar. Aukdota Witteman, oud 52 jaar. Geboren: Jacob, z. v. Dirk Barten en Ali da J. Jong. Johannes Anthonius, z. v. Jo hannes Grootjes en Theodora Komen. Alj» Johannes, z. v. Alje Olthof en Henriëtte A. Geuzebroek. Catharina Agatha, d. v. Johan* nes C. Stoop en Catharina Spaans. Jacob, z. v. Jan Heijmans en Maartje Dirk Jacob, z. v. Abraham de Geus en Grietje Kuit. An na Maria, d. v. Gerbrand Duijves en Ursuls Bekker. Gehuwd: Jacobus Buter te Heerhugo* waard en Anna Catharina Bakker. Johan nes Beemsterboer en Alida Alberta Bruin. Jan Posthumus te Oudkarspel en Trijntje Klif fen. Jan Groot te Heerhugowaard en Maria Schuijt. Adrianus de Keizer te Rotterdam en Elsje Elizabeth Vink. Overleden: Geertje Kamp, 56 jaar, wed. van Johannes Broersen. Gerrit Engel, 86 jaar, wed. v. Maria Sieuwerts. Klazina Mer- lijn, 47 jaar, echtg. van Adrianus Fpskamp (overleden te Alkmaar). EGMOND-BINNEN (Mei.) Geboren: Adriana, d. v. Hendrik Jo hannes Levering en Maria Ridder. Anna Maria, d. v. Franciskus Gerardus van den Berg en Cornelia Maria Zoon. Afra Maria, d. v. Pertus Smit en Maria Schuit. Herman Heinrich, z. v. Pieter Wittebrood en Anna Hof. Ondertrouwd: Laurentius Schuit en Barbara Elisabeth Krimp. Jozef Stam te Egmond aan zee en Margarëtha Admiraal. Getrouwd: Hermanus Zomerdijk te Castricum en Maria van der Molen. Andreas Eeltink te Egmond aan Zee en Francisca Johanna Boendermaker. Nico laas Peetoom en Agatha Warmerdam. Petru Simon Levering en Eduarda Klaver. Laurentius Schuit en Barbara Elisabeth Krimp. Overleden: Geertruida Catharina Valkering, 53 jaar. Cornelis Mooij, 66 jaar. Jobje Half, echtg. v. Willem Brou wer, 77 jaar. Geboren: Coenraad, z. v. Willem Corne lis de Rooij en Geertje Bakker. Hendrik, z. v. Simon Zijm en IJsbrandina Witte. Robert Jacobus, z. v. Jacobus Cornelis Graaf en Jo hanna Hin. Margarëtha Geertruida, d. v. Cornelis Willem Goeman en Maria Elisa de Porto. Arie, z. v. Pieter Koopman en Jo- hannetta Sophia Schaap. Foppe, z. v. Jan Wiering en Lamberta Harmina Vos. Hen drika Jitske, d. v. Dirk Jacobus Barends en Afina Bakker. Maartje, d. v. Jacob van Heerwaarden en Anna Maria Witte. Pieter, z. v. Pieter Cornelis Vlaming en Jannetje van der Slikke. Ondertrouwd: Jan Simon Dros en Antje Henderika Kuyper. Jan Kiljan en Aafj. Jellema. Teunis Koopman en Ilona Madocsai. Getrouwd: Harmannus Willibrordus Tim mer en Anna Wijnanda Witte. Willem Ko ning en Petronella Kok. Meijert Jan Bremer en Petronella Helena Hendrika Schot. Lam- bertus Jan Weijdt en Adriana van der Schans. Pieter Brans en Trijntje Jacoba Mantje. Overleden: Maarten de Waard, 75 jaar. Lodewijntje Kikkert, 79 jaar, wed. v. Willem J Langeveld. Trijntje Dijksen, 80 jaar. Pieter van der Wiele, 82 jaar, wedn. van Cor nelia Boom. Dirk Hemelrijk, 80 jaar, wedn. van Jannetje Schagen. Hendrikje Bakker, 83 jaar. Arie Eelman, 59 jaar, echtg. van Neeltje den Braven. Maarten Roeper, 70 jaar, echtg. van Kaatje Kuyper. HARENKARSPEL (Mei 1935). Geboren: Christina Margarëtha, d. van Matthias Blankendaal en Christina Cornelia de Wit. Johanna Geertruida, d. van Jan Quant en Jansje de Moei. Guur truida, d. van Pieter Spaansen en Maria Johanna Elisabeth Machter. Regina Cornelia, d. van Willem Dekker en Cornelia Catharina Bakker. Adrianus, z. van Pie ter Kruijer en Guurtje Blankendaal. Ondertrouwd: Cornelis Bruin en Anna Catharina Nieuwboer. Simon Pe trus Kruijer» en Guurtje Maria Spaans. Gerardus Dekker en Maria Volkers. Gehuwd: Johannes Marie Schneider en Kunera Emma Besseling. Cornelis Bruin en Anna Catharina Nieuwboer. Simon Petrus Kruijer en Guurtje Maria Spaans. Overlede n: Siemon Brommer, oud 79 jaar, weduwn. van Neeltje Jimmink. Jan Tin, oud 79 jaar jaar, echtegn. van Anna Blankendaal.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8