Agenda £aatste éecicfUen Siad m Om WeecèedcM Stedelijk Museum, ingang Breedstraat dagelijks geopend van 9 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Goud Eiland (hist.-rom.); hoofdrollen Wal- lace Beery en Jackie Cooper; extra-nummer Pat en Pattachon (Watt en Half-Watt) in Comedianten. Toegang boven 14 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Het is voor den bakker (kom hoofdrol Eddy Cantor. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., half 8 hoofdnummer De stalen straal (sens.); hoofdrollen Dorothea Wieck en Carl Ludwig Diehl. Toegang voor eiken leeftijd. Harmonie, half 8, reprise van de Holl. film Op hoop van zegen (dram.); hoofdrol Esther de Boer—van Rijk. Toegang boven 14 jaar. 't Gulden Vlies, tentoonstelling Neder landsch fabrikaat. Bergen, café Hilbrand, 8 uur, S.D.A.P.- vergaaering; spr. C. Brak en L. den Das over de soc.-dem. gem.-politiek. UIT HET AARDBEVINOSOEBIED IN INDIE. Nu de gewonden overgebracht zijn naar de ziekenhuizen begint de toestand in Quetta langzamerhand weer normaal te worden. De zeer strenge maatregelen ter voorkoming van het uitbreken van een epidemische ziek te worden echter gehandhaafd en met kracht wordt gewerkt aan de oplossing van de problemen, die de sanitaire toestand in Quetta en de omringende dorpen opwerpt. In het belang van de gezondheid blijft Quetta dan ook onder militaire bewaking staan. Het is onmogelijk te zeggen, wanneer het mogelijk zal zijn het opruimingswerk te hervatten. Degenen, wier eigendommen be dolven zijn onder de puinhopen hebben van de regeering verzekering gekregen, dat de waakzaamheid der autoriteiten voor de be scherming van den particulieren eigendom niet verslappen zal. Sir Norman Cater, de agent van den gouverneur-generaal in Ba- loetsjistan is te Simla aangekomen teneinde met de regeering van Indie over den toe stand te confereeren. WAPENSTILSTAND IN DEN CHACO. Vrijdag staking der vijandelijkheden. Woensdagmiddag te 12 uur 30 is de wa penstilstand tusschen Bolivia en Paraguay geteekend. Dien tengevolge zullen de vijandelijkhe den in den Gran Chaco a.s. Vrijdag worden gestaakt. Bij de onderteekening van het verdrag werd het woord gevoerd door den Argetijn- schen president Justo, door de ministers van buitenlandsche zaken van Paraguay en Bolivia en door hun collega's van Argen tinië en Brazilië. De Pan-Amerikaansche handelsconferen tie heeft gisteren een buitengewone, plechti ge zitting gehouden, gewijd aan het tot stand komen van het accoord inzake het Chago-conflict. Per vliegtuig zijn hier aangekomen de mi nisters van buitenlandscne zaken van Chili en Peru, die aan de vredescoferentie zullen deelnemen. EEN DOLLE KAT. Brengt een hoop last. De scheepskat aan boord van den in de Roode Zee kruisenden Engelschen oorlogs bodem Hastings is dol geworden en heeft eenige leden van de bemanning gebeten. De kapitein zette fullspeed koers naar Port Soudan, maar het schip liep op een zand plaat vast. Op een S.O.S.-sein kwamen het zusterschip de Penzance met eenige lichters uit de haven af, maar het gelukte niet dade lijk de Hastings vrij te krijgen. De gebeten manschappen zijn toen per motorboot naar de haven vervoerd en daar onmiddellijk be handeld. Vreeselijk drama te Lochem Vader vermoordt zijn beide kinderen. In den afgeloopen nacht heeft zich in de gemeente Lochem een vreeselijk drama afgespeeld. De 31- jarige werklooze arbeider J. Sche pers heeft zijn beide zoontjes, den 6-jarigen Hendrik en den 8-jarigen Jacobus vermoord. Om half zes hedenochtend kwam de man bij de politie mededeeling doen van de vreeselijke daad, welke hij had be dreven. De directe reden voor dezen dub belen moord is niet bekend, doch de man wilde zich reeds eerder van zijn kinderen ontdoen. Een paar dagen geleden is hij met dit doel op het gemeentehuis geweest en heeft hij daar verklaard, dat hij zijn kinderen niet langer wilde hebben. Hij is een vreemd type, die een paar jaar ge leden in zijn woning eens alles kort en klein geslagen heeft. Gedurende de laatste nachten sliep zijn vrouw op het politiebureau, omdat hij haar niet in zijn woning wilde heb ben. DRIE VAARTUIOEN VAN DE OENIE GEZONKEN. Waarschuwing aan schepen. Gistermiddag zijn ongeveer twee mijl dwars van Valkeveen voor Schellingwoude drie vaartuigen van de genie gezonken. De uitgaande schepen voor Amersfoort en Huizen worden hier voor gewaarschuwd. Omtrent dit zinken vernemen wij nader: De vorige week heeft de genie aan de Eem bij Baarn oefeningen gehouden. Het mate rieel voor deze oefeningen werd via Muiden over het IJselmeer naar de Eem gebracht. Woensdag zou dit materieel langs denzelf den weg naar Utrecht teruggebracht worden. Een aantal platte vaartuigen van de genie, model ponons en iets grooter, werd door een motorboot over het IJselmeer gesleept. Ten gevolge van het ruwe weer zijn vijf van deze vaartuigen volgeslagen en gezonken. Het materieel op deze vaartuigen bestond voor namelijk uit ijzeren brugliggers. Heden zal getracht worden de vaartuigen en het mate rieel te lichten. FINSCH ZEILSCHIP MAAKT SLACHTOFFERS. Een hulpmotor sprong uit elkaar. DE TOESTAND IN NOORD-CHINA. Het wordt nu zeer critiek. DOODELIJK ONGEVAL OP LEERFABRIEK. Op de Koninklijke leerfabriek „Ooster- wijkte Oisterwijk had hedenmorgen de metselaar H. P. uit Tilburg bij zijn werk zaamheden op een der daken het ongeluk in aanraking te komen met draden van het electrische net, aan de gevolgen waarvan de man kort daarop overleed. MINISTER OUD BEZOEKT SCHIERMONNIKOOG. Hedenmorgen arriveerde te Schiermonnik oog met het recherchevaartuig „Laman de Vries" Z.Exc. minister mr. P. J. Oud, in ge zelschap van zijn echtgenoote en vijf andere dames en heeren. Het gezelschap heeft in trek genomen in hotel van der Werff en zal morgen weer vertrekken. MODERNISEERING VAN HET LEGER. Invoering van motor-fractie bij de treinen. Naar „De Militaire Spectator" verneemt, zal de motoriseering geleidelijk bij alle goe derentreinen worden doorgevoerd. In de beschouwing van vorenbedoelde aan- gelegenheid is het geheele vraagstuk der motoriseering van de treinen en hetgeen daarmede samenhangt (voorziening in auto's, opleiding van chauffeurs, enz.) be trokken en tot onderwerp van studie en proefnemingen gemaakt. Op grond hiervan is besloten ook ae levensmiddelentreinen ge leidelijk in hun geheel te motoriseeren. Deze wijzigingen zijn te beschouwen als een belangrijke stap op den weg tot moderni seering van het Nederlandsche leger. In de eerste plaats zijn zij in overeenstemming met den ontwikkelingsgang van het vervoer wezen in de burgermaatschappij, hetgeen noodzakelijk is omdat personeel en materieel bij mobilisatie uit deze maatschappij worden betrokken. Voorts wordt een aanmerkelijke verbetering verkregen t. o. v. het luchtge- vaar. De lange, zich langzaam verplaatsen de en dus uiterst trefbare hippomobile trein- colonnes zijn niet meer van dezen tijd. Ge motoriseerde treingedeclten kunnen zich sprongsgewijze, met greote snelheid, van dekking tot dekking verplaatsen en de sche mering afwachten, om een onderdeel, dat zich bij daglicht heeft verplaatst, weder te bereiken. Tenslotte is bij een opmarsch dc aanvulling van levensmiddelen beter verze kerd. In verband met de verhoogde behoefte aan chauffeurs zal de Schoolcompagnie van den motordienst, met ingang van 1 Jan. 1936, worden uitgebreid tot korps motordienst, be^ staande uit een staf en twee compagnieën. (Ongecorrigeerd.) NIEUWE BEKENTENISSEN TE OSS. P. de Bie legt een volledige bekentenis af. Heden heeft P. de B. voor den opper wachtmeester der marechaussee te Oss een volledige bekentenis van zijn misdadigers- loopbaan afgelegd. P. de Bie was gisteren voor het ondergaan van een verhoor in verband met het onder zoek der marechaussee naar Uden overge bracht. Hij heeft bekend te hebben deelge nomen aan verscheidene overvallen te Oss, Uden, Geseen, Veghel en elders. Tengevolge van zijn uitvoerige bekentenis zijn zeer binnenkort nieuwe arrestaties te wachten, verband houdende met de misda- digerspractijken, welke de laatste jaren in het gebied van Oss hebben geheerscht. Ook „Dikke Toon de Soep" bekent. Na de bekentenis van P. de Bie heeft ook A. Hendriks, bijgenaamd „Dikke Toon de Soep" een bekentenis afgelegd. Deze beken de medeplichtig te zijn geweest aan de brandstichting, gepleegd in de maand Juli 1934 in het gemeentelijk sportpark te Oss. Hiervoor had hij tot belooning van den eigenaar 50 Ontvangen. DE RESTAURATIE VAN DE GROOTE KERK. Het standpunt van den minister tegenover de arbeidersbonden. Het college van B. en W. der gemeen te Alkmaar heeft zich 1 Juni tot den ge meenteraad gewend met het voorstel, dat deze zijn medewerking zou verke nen om de restauratie van de Oroote of St. Laurenskerk mogelijk te maken. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen had 1.1. moeten mede- deelen, dat de kosten voorhands niet vanwege zijn departement konden wor den gedragen, doch de bewindsman had zich tot zijn ambtsgenoot van sociale zaken gewend met de vraag, of via de werkverschaffing hier hulp kon worden geboden. Het resultaat van een en ander Is geweest, dat de minister van sociale zaken de volle medewer king heeft toegezegd, tengevolge waarvan hier een werk zou kunnen worden gedaan, dat anders onge daan zou moeten blijven, terwijl het beteekent het bewaren van een histo risch monument en bovendien ver schaffing van arbeid. De Algemeene Nederlandsche, de Roomsch-Katholieke en de Nederland sche Christelijke Bouwarbeidersbonden hebben zich echter tot den raad gewend met de mededeeling, dat zij tegen het voorstel ernstige bezwaren hebben, en met het verzoek aan den Raad, om zijn medewerking niet te verleenen, doch om het werk te doen uitvoeren hetzij als normaal werk, hetzij via het werkfonds. De minister van sociale zaken heeft daarin aanleiding gevonden, de drie be sturen tot een bespreking uit te noodi- gen. Deze bespreking heeft gisteren op het departement van sociale zaken plaats gehad. De minister wees er, ook in ver band met overeenkomstige uitingen ten aanzien van enkele werkobjecten in andere gemeenten op, dat de vraag, of een bepaald werk is te beschouwen als een normaal werk of als werkverschaffingswerk, uit sluitend ter beslissing staat van de regeering, zoodat een bespreking van deze vraag met of door andere instanties, nadat de beslissing een maal gevallen is, geen ander resul taat kan opleveren dan alleen, dat er vertraging komt, noodzakelijk werk niet gebeurt en de werkloos heid niet wordt verminderd. Mochten de bonden in het algemeen over deze materie zich willen doen hoo- ren, dan zou het voor de hand liggen aldus de minister dat zij zich wenden tot de regeering, die ongetwij feld de eventueele argumenten dan ern stig zal overwegen. Intusschen moet het daarbij vast staan, dat de besprekingen moeten kun nen gaan over afzonderlijke objecten op zich zelf en dat de besprekingen even min de bedoeling kunnen hebben, dat de regeering niet zou kunnen handelen tenzij overeenstemming is bereikt. De minister verzocht de bonden, deze gedachtengang ernstig te wil len overwegen, omdat hier het groote belang op het spel staat, om door middel van werk, dat anders niet geschiedt, een stuk lediggang weg te nemen uit de arbeiderswe reld. Van de zijde der arbeidersorganisa ties werd uiteengezet, waarom men te gen den huidigen gang van zaken be zwaren had en werd de wensch geuit, dat het onderwerp in zijn geheel nader zou besproken worden. De minister maakte zich sterk, dat een gedetailleerde uiteenzetting van het inzicht van de organisaties alle aandacht bij de regeering zou vinden, die deze verdient. Hij her haalde echter de voorwaarde, die hij reeds had genoemd: een vertra ging van hetgeen thans onder han den of in bewerking is, kan hij uiteraard niet aanvaarden. Waarschijnlijk zullen de bonden zich met een adres tot den minister wen- den. (Wij kunnen er slechts onze voldoening óver uitspreken, dat de houding der regee ring juist zoo is als wij in ons raadsover- zicht verondersteld hadden dat die zou moe ten zijn. Het zou inderdaad van weinig ge meenschapszin en van miskenning van al lerduidelijkste feiten getuigen als ae voorge nomen restauratie door onwil van vakbon den niet tot stand zou kunnen komen. Red. Alkm. Crt.) REORGANISATIE VAN HET LAGER ONDERWIJS. B. cn W. komen tot combinatie van klassen aan de Bosboom Toussaintschool en de Hoidijk- scüool. Naar wij vernemen, hebben B. en W. dezer dagen aan diverse vereenigingen op onder- wijs-gebied en bij het L.O. betrokkenen te dezer stede een schrijven doen toekomen, waarin zij kennis geven en advies vragen van en over de maatregelen, welke het Dage- lijksch bestuur der gemeente in verband met een reorganisatie van het L.O. noodzakelijk geacht heeft. Hoofdzakelijk gaat dit over de kwestie der boventallige leerkrachten. B. en W. hebben in den raad reeds medege deeld te zullen trachten de boventallige on derwijzers na 1 Aug. bij wijze van overgang zooveel mogelijk door kweekelingen met acte te vervangen. Zonder bijzondere maatregelen zullen er 4 boventallige leerkrachten blijven, n.1. aan de Tesselschade-, de Bosboom Toussaint-, de Hofdijk- en de Rochdaleschool. Deze zullen zelfs niet door kweekelingen met acte vervan gen kunnen worden, daar de uitgaven hier voor ook voor de bijzondere scholen moeten worden gedaan. Toch zal het nog niet mogelijk blijven te gen 1 Augustus of 1 Januari alleen verplich te leerkrachten te hebben. B. en W. geven daarom de voorkeur aan een geleidelijke ver mindering om ten slotte zoo mogelijk tot af schaffing van boventallige leerkrachten te kunnen komen. Men streeft er daarbij naar het aantal scholen of klassen niet te beper ken en zooveel mogelijk 't beginsel te hand haven, dat de kinderen worden geplaatst op de door de ouders gewenschte school. Het ligt dus niet in de bedoeling tot op heffing of geleidelijke opheffing van een school te komen, waartegen ook het be zwaar bestaat, dat eensdeels het opleidings- onderwijs aanmerkelijk zou worden beperkt en de stad niet meer aan de wenschen der ouders zou kunnen voldoen, anderzijds de klassen der in stapd te houden scholen een volle of vrijwel volle bezetting zouden heb ben, zoodat er vaak voor nieuw inkomende leerlingen geen plaats zou zijn. B. en W. komen daarom tot combinatie van klassen en zouden voor de opleidings- en de niet-opleidingsscholen het aantal bo ventalligen tot elk één willen terugbrengen. In verband met het leerllngental komt al lereerst de Bosboom Toussaintschool (Bril- lesteeg) in aanmerking, waarvan de le en 2e klasse resp. 17 en 22, dus samen 39 leerlin gen zullen tellen, welke beide klassen B. en W. onder één leerkracht willen plaatsen, waardoor het aantal leerkrachten daar tot 5 teruggebracht wordt en de tewerkstelling van de kweekeling met acte kan worden be ëindigd. Alle aanvragen om toelating van kinde ren tot de opleidingsscholen kunnen dan worden ingewilligd. Van de niet-opleidingsscholen komt de Hofdijkschool (Koningsweg) in aanmerking De le en 2e klasse zullen waarschijnlijk-tel- len 23 en 3'5 is samen 58 leerlingen, welke combinatie tot gevolg zal hebben afwijzing van enkele aanvragen om toelating tot de le klasse en plaatsing dier kinderen op een andere school en overplaatsing van kinderen van de 2e klasse naar andere scholen, waar voor plaatsruimte beschikbaar is. Een der vaste ieerkrachten komt dan voor ontslag met wachtgeld in aanmerking. Men zou hier ook de leerlingen der 2e ten deele bij die der 3e klasse kunnen voegen. Met een totaal van 85 leerlingen zou elke groep 42 en 43 leerlingen tellen. Zoo noodig zou een kleiner getal dan met combinatie van de klassen I en II het geval is voor over plaatsing in aanmerking komen. B. en W. geven evenwel aan eerstgenoem de combinatie de voorkeur omdat het onder wijs daarvan minder schade zal ondervin den. De Tesselschadeschool (Laat) en de Roch daleschool zullen elk één boventallige leer kracht behouden, wier plaatsen kunnen wor den ingenomen door kweekelingen met acte met gelijktijdig ontslag van de beide thans in tijdelijken dienst zijrde leerkrachten. Met dit alles wordt nog geen blijvende toestand verkregen. Over 1935 zal zoowel voor de Bosboom Toussaintschool als voor de Hofdijkschool een gemiddeld aantal leer lingen van 186 kunren worden bereikt of overschreden met aanspraak over 1936 op 5 verplichte leerkrachten. In 1936 zal dit gemiddelde beneden 186 blijven, wanneer de zesde klassen met 39 leerlingen zullen verdwijnen en eerste klas sen met een aanmerkelijk kleiner getal zullen worden gevormd, met als gevolg, ingaande 1 Januari 1937 vier verplichte leerkrachten en met behoud van 5 leerkrachten weer één bo ventallige. Daarnaast zullen de aantallen leerlingen van de Tesselschadeschool en de Rochdale school waarschijnlijk niet zoodanig zijn op- gevoerd, dat de boventalligen aan die scholen tegelijkertijd zullen verdwijnen. Het volgend jaar zullen verdere maatregelen noodig zijn. Bijvoorbeeld comh'natie, ook van de klassen III en IV van de Bosboom Toussaintschool naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768,6 m.M. te ICr<tk<iu Laagste barometerstand 748,3 m.M. te Torshavn. Verwachting (geldig tot den avond van 14 Juni): Matige tijdelijk nog toenemende zuidelijke tot westelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; later kans op eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie over de Britsche eilanden bleef vrijwel stationnair, terwijl de secun daire, welke gisteren over de Oostzee lag, zich naar midden-Zweden verplaatste. Over het zuid-oosten van het waarnemingsgebied ontwikkelde zich een maximum, dat naar oos telijke richting trekt en sinds gisteren aan haar westzijde aan beteekenis verloor. In dit hooge drukgebied is het rustig weer. Over ons land op de grens van hooge en lage druk waaien nog vrij krachtige winden, ter wijl secundairen lichte regenbuitjes brachten en zwaardere bewolking veroorzaken. Over de Britsche eilanden is het regenachtig. Op Oroenland en op de Poolzee handhaafde zich de hooge druk. Over IJsland werd het wat kouder, evenals plaatselijk in Scandinavië. Voor onze omgeving zal het weertype nog slechts weinig veranderen. Waarschijnlijk neemt de wind wat af, de regenkansen blijven bestaan, temeer, daar zich ten zuidwesten van Ierland weer een nieuwe secundair schijnt te ontwikkelen. LICHT OPI Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 9.52 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertqd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 13 1.09 1.39 9.42 10.21 14 2.00 2.29 10.35 11.13 15 2.47 3.14 11.24 1169 16 3.29 3.58 0,17 HOOG- EN LAAGWATER TE EOMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 13 1.06 1.36 9.30 10.09 14 1.57 2.26 10.23 11.01 15 2.44 3.11 11.12 11.47 16 3.26 3.55 0.05 en van de Hofdijkschool, waardoor deze scholen viermansscholen zouden worden. Doch ook dan is waarschijnlijk het einddoel nog niet bereikt. Het mbet niet uitgesloten worden geacht, dat de financieele toestand der gemeente het noodzakelijk zal kunnen maken, dat het in stituut van boventallige leerkrachten eerder moet worden afgeschaft dan met deze maat regelen het geval zal kunnen zijn. BEEEDIGINGEN. Beëedigd tot gemeente-ambtenaar te Zuid- Scharwoude de heer G. G. Post; tot make laars in onroerende goederen de heeren B. Kuiper, Boterstr. 1 te Alkmaar en W. Groes, Dorpsstraat 1 te Ooster-Blokker. VOOR SLECHTHOORENDEN Men verzoekt ons te melden, dat de lezing van Dr. Bruins over de verschijn selen bij het doof worden niet Vrijdag maar Donderdagavond zal worden ge houden. FAILLISSEMENTEN. Heden is uitgesproken het faillissement van: le. H. Fr. M. v. Leuven, filiaalhouder, Langestraat 19, met benoeming van mr. Ubbens (r.c.) en mr. Langeveld (cur.) 2e. Leendert Droog, manufacturier, Sluis- dijkstr. 22 te Den Helder, met benoeming van mr. Ledeboer (r.c.) en mr. Mulder (cur.) 3e. A. Nijkamp, schilder te Castricum, Bakkumerstr. 17, met benoeming van mr. Krabbe (r.c.) en mr. Judell (cur.) 4e. J. H. Voorthuvsen, Oostdijk C 22 te Zuid- en Noord-Schermer, met benoeming van mr. Ubbens (r.c.) en mr. Schenkeveia (cur.) 5e. J. Posch, Dorpsweg 77, Oterleek, zon der beroep, met benoeming van mr. Ledeboer (r.c.) en mr. Leesberg (cur.) Elke week een Alkmaarsche Kaasmarkt Elke dag een ALKMAARSCHE COURANT Donderdag 13 Juni. Vrijdag 14 juni. Zondag 16 Juni. 2 uur, Pesie's fam. bad, nationale zwem wedstrijden van D.A.W. O.a. zal Rie Mas tenbroek starten. Naar aanleiding van het bericht, dat de Japanssche autoriteiten aan de Chi- neesche zouden hebben meegedeeld, dat zij niet op Europeesche of Amerikaan- sche hulp hoeven te rekenen, deelde een hoog Chineosch militair functionnaris aan den correspondent van Reuter me de, dat een dergelijke mededeeling te Peking niet is ontvangen. Wel is het mogelijk dat te Nanking i« verzocht geen interventie van Europa of Ameri ka in te roepen. Aan boord van het te Belfast liggende Finsche zeilschip „Hertogin Cecilie" sprong gisteravond een hulpmotor, ten gevolge waarvan twee leden der beman ning werden gedood en twee zwaar ge wond. De „Hertogin Cecilie" is een der zeil schepen, dat elk jaar deelnam aan den zeilwedstrijd van Austraië naar Er.ge- 'and met een ading tarwe aan boord. De toestand in Noord China is van nacht plotseling verergerd doo» eer incident te Tfcjahar, waar 4 .Tapansehe officieren eenige uren door de Chinee- 6che autoriteiten gevangen werden ge houden. De Chineesche gouverneur wilde den Japanschen militaire attaché zijn excu ses aanbieden, doch deze wees dit van de hand en zeide, dat dit te laat was. De kwestie zal thans worden besproken met den vertegenwoordiger van den mi litairen gouverneur van Tsjahar, die de 29ste Chineesche divisie commandeerde bij de verdediging van Zuid-Jehol tegen de Japanners. De toevloed van Japansche troepen in Noord-China houdt steeds aan. Steeds meer verlaten de Chineesche burgers Peking. De treinen naar het Zuiden zijn meer dan oveivol.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2