Agenda JBüutwland Stad en Omgeving. £aatste Betichten JCeck éi School Jkouinciaai Tlieuws £uchtoaact Weecéeddit £a*uU ett JMH&ouw Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 9 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, half 8, t/m. Maandag as hoofdnummer „Da stimmt was nicht" (kom.); hoofdrollen Victor de Kowa, Adèle Sandrock. Van Dinsdag t/m. Donderdag Een auto en liefde (hoofdrol Dolly Haas). Toegang alle leeftijden. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Kleine Dora (dram.); hoofdrol Anny Ondra. Toegang boven 14 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Langs het leven (rom.-dram.) hoofdrol Claudette Colbert. Toegang alle leeftijden. A. B. T., half 8. hoofdnummer De geluk ster!; hoofdrol Edmund Lowe. Toegang alle leeftijden. 2 uur, Pesie's fam. bad, nationale zwem wedstrijden van D.A.W. O.a. zal Rie Mas tenbroek starten. Midden Beemster, Oroot nationaal mu ziekconcours. Sted. Muziektuin, 2 uur, kleutermiddag van den Turnkring Alkmaar en Omstreken. Dancing Harmonie, 8 uur, openbare ver gadering R.S.A.P. Sprekers: H. Sneevliet en B Appel. Gebouw „Waakt en Bidt", openbare ver gadering Christelijk Historische Unie. Spre kers: J. Vogelaar en J. Ringers. DE QUEEN MARY. Nu de Normandie met zijn eerste snelle reis naar Amerika en terug de aandacht weer bijzonder gevestigd heeft op het Oceaanverkeer, doet de Cunard White Star eenige mededeelingen over de Queen Mary, haar nieuwe groote schip, dat thans in af bouw is. Het blijkt, dat nu reeds een voor beeldeloos aantal aanvragen is ingekomen om plaatsen op de eerste reis. Niet alleen dan zal het schip ongetwijfeld volgeboekt zijn, maar men heeft ook al aanvragen voor vol gende reizen, tot Augustus van het volgend jaar toe. Men is thans druk met het vol tooien van het groote schip bezig. De machi nes zijn reeds geplaatst, evenals de twee sta len masten, die ca. 70 M. boven de kiel uit steken. Binnen enkele weken zullen ook de schoorsteenen geplaatst worden. Men is druk bezig, de dekbetimmering te leggen. Het 225 M. lange promenadedek is al zoo goed als gereed. Zelfs de wind- en zonneschermen zijn geplaatst. In het schip zelf heerscht natuurlijk een geweldige bedrijvigheid. Ver schillende hutten zijn al afgetimmerd. Hun ruimte en luchtigheid wordt zeer geprezen Geen enkel schip heeft zooveel hutten met badkamers en ook is de verhouding tusschen de hutten aan den buitenkant tegenover de binnenhutten zeer gunstig. Het schip is ech ter nog lang niet gereed. Want niet alleen moeten de hutten nu nog worden ingericht, maar ook de 25 groote zalen die het schip bevat, zijn nog niets dan groote stalen ruim ten, waarin men druk bezig is, de diverse leidingen voor de ventilatie en de verlichting te leggen. DE PRINSES JULIANA IN FRIESLAND. Op Haar rijtoer door het Oos telijk gedeelte der provincie enthousiast door de bevolking ontvangen. Op haar rijtoer door het Ooste lijk gedeelte van de provincie Friesland is Prinses Juliana ent housiast door de bevolking ontvan gen. Hoewel het bezoek een onoffi cieel karakter droeg waren de be woners van de plaatsen waar H.K.H. passeerde niet die meening toegedaan en hebben prinses Julia na een allerhartelijkste ontvangst voorbereid. Te 11 uur stond op het Hofplein een fpoote menigte opgesteld, welke de prinses ang en luide toejuichte. Overal langs de Groningerstraatweg stond de plattelandsbe volking de vorstin op te wachten. In Berghem leek het een waar Oranjefeest. Overal hingen de vlaggen uit, waaronder zeer veel oranje. Luid werd H.K.H. toege juicht. In Nijega bracht men haar op andere wij ze hulde. Men had hier vloerkleeden over den weg gelegd om zijn aanhankelijkheid te betuigen. In Drachten was de schare nauwelijks te houden. Men drong tusschen de politieauto en de koninklijke auto in en wist van geen wijken. De koninklijke auto was gedwongen te stoppen en op dit moment werd door een meisje bloemen aan de prinses aangeboden. Zichtbaar ontroerd dankte de prinses voor zooveel bewijs van trouw en liefde. Zonder moeite kon de auto daarop Drachten verla ten. De bevolking was thans tevreden ge steld. Te Duurswoude werd in het bosch enkele oogenbliken gepauseerd, waarna de tocht voortgezet werd naar Gorredijk. Overal stonden enthousiaste scharen langs den weg. In huize Oranje Woud werd de thee gebruikt. Burgemeester J. J. G. S. Falkena van Heerenveen in ambtsgewaad sprak de prinses toe. Het geheele dorp was versierd met rood- wit-blauw en oranje vlaggen. Tenslotte ging de tocht over Akrum naar Leeuwarden. Hier werd overal langs den weg de prinses hulde gebracht. Morgen gaat de weg over Franeker en Harlingen via den afsluitdijk weer naar Amsterdam. Het westelijk gedeelte van de provincie bereidt zich voor om bij het Oostelijk deel niet achter te blijven om de prinses een grootsche huldiging voor te bereiden. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN, Gistermiddag is 'e Apeldoorn de 20-jarige schippersknecht R. Sempel van de loopplank naar een motorboot in het Apeldoornsch— Dierensehe Kanaal gevallen en verdronken ERNSTIGE AANRIJDING. DE STAKING IN DE DRENTSCHE VEI TEN. In enkele districten wordt het werk hervat. HULDIGING SIEM VAN DER MOLEN Een kerel met zelfvertrouwen, een Alk maarder, die iets durft, om tenminste toe komst te hebben! Op de groote vaart gaat het niet meer. Eerste stuurlui varen als derde, tweede als vierde en promotie is een woord, dat nog alleen in theorie bestaat. Maar er is iets anders: de luchtvaart! Daar zit toekomst in, daar zitten onbe grensde mogelijkheden in. Hij denkt, overweegt en doet. Verlaat de groote vaart, zegt het zeemansleven vaarwel en gaat een cursus volgen als marconist, 't Is een gokje, want een getrouwde man, die reeds een betrekking heeft, laat tenminste een klein bestaan in den steek en waagt een sprong naar iets hooger. Het lukt! Het examen is meer dan schit terend, de praktijk volgt en weldra is dé durver K. L. M.-er! En hoe? Zijn werk is af, de piloten willen met hem vliegen, stel len vertrouwen in hem. Ziedaar „de staat van dienst" van Siem v. d. Molen. De marconist zit thans op den Oceaan op weg naar huis. De Snip is veilig in West- Indië gekomen, mede dank zij Siem v. d. Mo len, onzen Alkmaarder. Daarom moeten wij hem als Alkmaarders huldigen. Geen bom bastisch feest moet het worden, maar een eenvoudig hartelijke huldiging, die spreekt. Natuurlijk kan dat niet zonder geld. Er moet een blijvend aandenken kunnen worden aangeboden. En dat aandenken moet komen van alle Alkmaarders, die elk hun steentje kunnen bijdragen. Wij nemen gaarne elk bedrag in ontvangst en verantwoorden het, en het doet ons ge noegen, reeds nu de volgende bedragen te kunnen noteeren: N. Ns. 10, Pr. 2.50, Hein de Bakker 1, D. A. K. 1, H. H. ƒ0.25, A. te A. 0.50, W. 0.25, B 0.25. Wie zorgt voor de volgende bijdragen? Alles is welkom, hoe groot of hoe klein het bedrag ook is! GESLAAGD. Voor het tandarts-examen te Utrecht slaagde onze stadgenoot, de heer W. R. Elema. PRINSES JULIANA. Hedenmorgen om half twaalf passeerde prinses Juliana op haar terugreis uit Leeu warden de gemeente Alkmaar. De prinses was incognito en zij en haar gevolg maakten slechts gebruik van een hof- auto. Via de Kanaalkade en de Singels reed men naar den Kennemerstraatweg in de richting iaarlem. BEGIN VAN BRAND. Vannacht is door de politie een begin van brand gebluscht in een schuurtje, staande naast in aanbouw zijnde panden aan de Macl. Pontstraat. Een hoeveelheid ongebluschte kalk kwam in aanraking me het regenwater, waardoor de hitte zoo groot werd, dat een brandje ontstond. WIE REDT EEN IfEIN HONDJE? Een klein, lief hondje ongeveer drie maanden oud is zijn baas kwijtgeraakt en aangezien niemand tot dusverre eenige notitie van hem heeft genomen zal hij Maan dag zijn jonge leven in het gaskastje moeten eindigen. De inspecteur van „Dierenbescherming'', de heer Verwer, doet een beroep op dieren vrienden, dit beestje alsnog te redden. Even- tueele liefhebbers van een hondje kunnen zich hedenavond tusschen 7 en 8 uur te zij nen huize Oudegracht hoek Baanstraat ver voegen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 16 Juni is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. (Ongecorrigeerd.) EPIDEMIE VAN HONDSDOLHEID IN SPANJE. Dolle hond bijt 23 personen. PREDIKBEURTEN. UITGEEST, 10 uur, ds. v. Peursem; 11.45 uur, kinderkerk. OUDKARSPEL Een jubileum. BOVENKARSPEL Fietsen gestolen. DE STREEK Meirapen. HOORN Zeelt. HEERHUGOWAARD Verandering postkantoor. Vrijdagavond 14 Juni. Het is den heelen dag mooi weer gebleven en nu het tegen zes uur gaat en de bestellers de laatste hand 'eggen aan de hoop papiert bestaande uit eranten, drukwerken en brieven, die gesor teerd, de avond rondbreng zullen vormen, kijkt het zonnetje nog schalks naar binnen en zet alles in een heider licht, terwijl mil joenen stofjes in haar stralenbundels wemelen. Op een dér tafels een bundel bloemen als ïerinnering aan dezen laatsten dienst in het oude kantoor In de entree is het akelig hol. In den loop van den dag zijn alle reclameplaten, die daar met goedvinden van Tante Pos (ditmaal met loofaletters) jaar in jaar uit gehangen heb- ren, reeds verwijderd. Ze liggen thans netjes opgetast bij andlere pakken en doozen op iet eind der lange sorteertatel. Weg de K. L. M.-vogels, weg cie plattegrond van Amsterdam, weg de gedichtjes ten dienste van de malariabestrijding, wee al die andere deine dingen, die je, doordat je ze a'le dagen zaagt, op het laatst heelemaal niet meer zag, en die alle gezamerlijk dienden tot wandver siering en met Kundige hand opgehangen, inderdaad nog een nuttig effect sorteerden. Dat alles tezamen vormt met nog honderd andere ingrediënten, noodig voor den inwen- digen dienst der posterijen de verhuisrom mel, die straks op een handwagen zal worden overgebracht om morgen in het nieuwe kan toor weer opnieuw tot levend materiaal te worden, bestemd en geschikt ten dienste van iet immer meer van de posterijen vergende publiek. Op den Middenweg trekken de beide Indianententjes der „Koninklijke Posterijen" (als ik het wel heb) de altijd wakkere belang stelling der jeugd. Motor- en gewone fietsen van het personeel staan en hangen tegen de wegboomen. Een uniformpet, voorzien van het insigne der posterijen,.met dit warme weer voorloopig op non-activiteit gesteld ligt er als verdwaald bovenop. Schijnbaar er niet bij hoorend staat ergens een groen-grijze auto volgeladen met allerlei gereedschap, vreemd voor den leek, die van vele dezer dingen doel en bestemming niet kent. De chef van den dienst houdt een toezienc oog, loopt heen en weer. Is nu hier, dan daar. Vanavond geschiedt alles, wat op den dienst betrekking heeft, nog op het oude kantoor. Morgen, bij het aanbreken van den dag, moet alles over het nieuwe kantoor gaan en richtig functionneeren. Terwijl Hu- gowaard slaapt zal dit alles geschieden en zullen de tal'ooze geheimzinige draadjes aan elkaar worden verbonden. Om acht uur komt het belletje, dat de doorverbinding wordt afgebroken en men zoo noodig, nog op het kantoor nog kan te- lefoneeren. Tien uur. Rustig wordt bij het electrische licht doorgewerkt. Het publiek, door het mooie weer in grooter getale op de been, dan gewoonlijk, toont belangstelling voor de mannen, die het ondergrondsche werk verrichten. In het oude kantoor is de heer Franzen, de nieuwe kantoorhouder bezig den dienst over te nemen van den heer de Vries, die morgen met „groot verlof" zal gaan. Juffrouw de Vries legt de laatste hand aan de stempels, die glimmend als „nieuw" in doozen worden verpakt. In het nieuwe kantoor werkt nog de timmerman, terwijl de „technische dienst" er bezig is draden zonder tal „naar de kleuren" aan el kaar te verbinden. We schreven reeds het vorig jaar over het afscheidsfeest van den heer de Vries. Laten we hopen, dat velen der toen geuite wen- schen voor het echtpaar thans nog in ver vulling mogen gaan. De dank van de inwoners der Waard ver gezelt zeker deze beiden, die onder den dik wijls vermoeienden en zwaren dienst altijd dezelfden vermochten te blijven, te allen tij de be^ulpvaardig en bereid om iedereen, daar waar mogelijk ten dienste te zijn. Onder een stroomenden regen, die zich, ver gezeld van een hevigen onweersbui heden nacht boven de gemeente ontlastte, is het werk voltooid. Hedenmorgen was alles weder bij het oude. Langs breede plassen, die aan kanalen deden denken en een nog half voltooid straatje op het slootdempingsplan z.-o zijde Middenweg, vonden we onzen weg naar het nieuwe kantoor. En waar we gisteren eindigden met een af scheid aan het oude, mogen we hier thans het nieuwe een „welkom" toeroepen. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDDE. BUITENLANDSCHE BEZOEKERS OP SCHIPHOL. Emir Saoed ondergaat de lucht doop door de K.L.M. De Arabische kroonprins van den Hedjaz Emir Saoed heeft tijdens zijn bezoek aan ons land zijn belangstelling getoond voor het Nederlandsche vliegwezen en gistermorgen eenb ezoek gebracht aan de Amsterdamsche luchthaven Schiphol. Te half elf arriveerde hij per auto uit Den Haag, o.a. vergezeld door den directeur van buitenlandsche zaken van den Hedjaz, den heer Foead Hamza en zijn lijfarts dr. Madhat Sjech El-Ard, als mede door den heer C. Adriaanse, zaakgelas tigde der Nederlanden bij het Arabische Ko ninkrijk en dr. C. F. P. Pijper, adviseur voor Inlandsche zaken. De kroonprins werd namens het ge meentebestuur van Amsterdam ontvangen door den burgemeester, dr. W. de Vlugt en namens de K.L.M. door den heer A. Ples- man. Namens de Luchtvaartafdeeling was aanwezig de waarnemende directeur, de heer Ede van de Paltz. De kroonprins werd aan de aanwezigen voorgesteld en maakte tevens kenis met den heer Dellaert, havenmeester, en den heer Thomson, stationchef der K.L.M. o*> Schiphol. Onder leiding van den heer Plesman be zichtigde de kroonprins het geheele vlieg veld met alle inrichtingen en toonde zich zeer enthousiast over het hem getoonde. Aange zien de Emir tot nog toe nooit gevlogen had, bood de heer Plesman hem een rondvlucht meteen K.L.M.-toestel aan. En zoo onderging de Arabische kroon prins tijdens zijn bezoek aan Nederland de 'uchtdoop met een F. XII van de K.L.M. en maakte hij met de „Valk" een rondvlucht >oven de hoofdstad. Ibn Saoed was opge togen over zijn ervaring tijdens deze vlucht en over het schouwspel, dat hij uit de lucht had kunnen waarnemen. Na zijn terugkeer op Schiphol bracht de uitenant-vlieger jhr. Sandberg hem opnieuw in verbazing en verrukking door het laten zien van eenige fraaie stunts met een Fokker verkenner. Nadat in het restaurant eenige verver- schingen waren gebruikt en de kroonprins afscheid had genomen, begaf hij zich met zijn gevolg te half 1 per auto stadwaarts, waar hij als gast van de Nederlandsche Han del Maatschappij in het gebouw aan de Vijzelgracht de lunch zou gebruiken. De Belgische minister van ver- keerswezen op Schiphol. Met het Douglas-vliegtuig van den gewo- nen dienst op Brussel arriveerde gistermor gen te kwart voor elf op Schiphol de Belgi sche minister voor verkeerswezen, de heer P d. Spaak, vergezeld door den directeur der Sabena, den heer Cornelius, en den adviseur voor luchtvaartzaken, den heer Alaird, voor malig chef van den technischen dienst der Sabena. Het was de bedoeling van den Bel gischen minister op de hoogte te komen van de technische organisatie der K L M en het vliegveld Schiphol met alle technische dien sten en instellingen te bezichtigen en tevens naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,4 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 750,4 m.M. te Malinhead. Verwachting, geldig tot den avond van 16 Juni: Zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin gen; aanvankelijk kans op regen of onweer; weinig verandering in temperatuur, Weeroverzicht. Ofschoon de depressie in het westen min der diep werd en de hooge druk zich van uit het zuidwesten uitbreidt, blijft voorloopig het karakter van het weer ongestadig. Een diepe secundaire uit zuid naar de Oostzee getrokken heeft langs haar baan overal zware onweersregens gebracht, te Vlissingen zelfs 29 m.M. In het Kanaal ligt een volgende minder diepe secundaire. In oost-Ehiitschland en Polen ligt een temperatuur ver boven nor maal en blijft het weer zonnig. In Duitsch- land is merkbare afkoeling ingetreden en valt hier en daar nog regen. Ook de Britsche eilanden hebben regenachtig weer bij nor male temperatuur. In Scandinavië is het koel en buiïg in het noorden, regenachtig in zuid west enen vrij warm in zuid-Zweden. Indien de hooge druk uit het zuid-westen zich verder in noord-oostelijke richting uit breid Is eenige opklaring te verwachten. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 13 op 14 Juni is in Noordholland tusschen Hoorn en Enk huizen de weergesteldheid gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. In Noord-holland ten noorden van Allonaar is de toestand gunstig geweest voor het optre den van aardappelziekte, behoudens wellicht te weinig dauw. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.52 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni Hoogwater Laagwa+er Dat. vm. nam. vm. nam. 15 2.47 3.14 11.24 1159 16 3.29 3.58 0.17 17 4.15 4.44 0.43 1X17 18 4.58 5.28 1.28 1.49 19 5.44 6.12 215 238 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 15 2.44 311 11.12 11.47 16 326 3.55 0.05 17 4.12 4.41 0.31 0.55 18 4.55 5.25 1.16 1.37 19 5.41 6.09 2.03 226 kennis te maken met de organisatie van den vliegdienst der K.L.M. Minister Spaak werd ontvangen door den onder-directeur der K.L.M., den heer Guil lonard en den chef van de afdeeling buiten land, den heer de Vries, en werd door hen en door den havenmeester, den heer Dellaert, rondgeleid om uitvoerig alle inrichtingen te bezichtigen, waarna de stationchef, de heer Thomson, den minister inlichtingen gaf over den vliegdienst. Na het vertrek van den Arabischen kroon prins voegde zich ook de directeur der K.L. M., de heer Plesman, bij het gezelschap, dat in het restaurant de lunch gebruikte, waarna de heer Plesman den heer Spaak uitvoerig inlichtte omtrent de organisatie der K.L.M. Te kwart over drie vertrok minister Spaak met zijn begeleiders wederom met de Dou- glas-machine volgens de gewone dien6trege- 'ing om naar Brussel terug te keeren. Zondag 16 Juni. Maandag 17 Juni. Gistermiddag tegen twaalf uur is de land bouwer M. Hooer uit Wekerom, bij Ede, die zich op de fiets bevond, op den weg nabij zijn woonplaats, bij het oversteken door een auto die hij niet had zien aankomen, aangereden Hij vloog dwars door de zijruit en bekwam een schedelbasisfractuur, verschillende hoofdwon den en voorts een enkel- en vermoedelijk ook een wervelfractuur. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het Juliana Ziekenhuis te Ede vervoerd. De staking in het Drentsche veenbe- drijf is voor het district Emmererfschei- derveen en Emmer Compascuum met ingang van heden beëindigd. De bemiddelingspogingen die in den loop van deze week door den burge meester van Emmen, mr. J. L. Bouma, werden ondernomen, hebben tot resul taat gehad, dat de beide partijen thans tot overeenstemming zijn gekomen. Het loontarief van 1934 blijft gehand haafd, met dien verstande, dat niet meer zullen worden uitbetaald de vergoeding voor vrij brandstofverbruik en woning- huur. Het conflict, dat op 1 Mei uitbrak, vond zijn oorzaak in den eisch der ver- veners, dat de loonen met ongeveer 20 zouden worden verlaagd. Van deze verlaging is dus alleen over gebleven het vervallen der emolumen ten, die ongeveer 7 van het loon om vatten. De arbeid werd hedenochtend hervat. Er wordt thans nog gestaakt in het district Bargercompascuum en in de Krimsche Venen. OVERGEPLAATST. Do monteur bij de P. T. T., de heer J. Dekker, alhier, is overgeplaatst naar 's-Gravenhage (bij de directie technische dienst). WEGGESLAGEN. Vannacht zijn door de hevige slag regens stukken grond weggeslagen aan de dr. Schaepmankade en aan den Zij dam. Door de Gemeentewerken zijn de gaten hedenmorgen gedicht. Te Materoin, de provincie Barcelona, zijn 23 personen door een dolle hond ge beten. Van de ongelukkigen zijn er 15 overleden. Ook in de provincie Gordoba is een epidemie van hondsdolheid uitgebroken. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40, Zaterdagavond 8 uur open luchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zon dagmorgen 7.30 uur bidstond, 10 uur heili- ingsdienst, 3.30 uur openluchtsamenkomst ij den Kattenberg, 8 uur verlossingssamen komst in de zaal; Dinsdagavond 8 uur sol- datensamenkomst, geleid door een „speciaal"; Donderdagavond geen samenkomst in ver band met den Landdag te Baarn. Op 2 Juli a.s. is het 50 Jaar geleden dat de heer J. van Hout Sr. in dienst trad bij de Fa. Eecen, houthandel aldaar. De gemeenteveldwachter heeft zekeren Jos. D. ingerekend, die verdacht werd een tweetal fietsen te hebben gestolen. De ver dachte, die reeds bekend heeft, is op transport naar Alkmaar gesteld. De teelt van meirapen, welke in vroeger jaren in de Streek belangrijk was, had ook dit jaar weinig te beteekenen. Bij een paar veilin gen werd een redelijke prijs besteed; de rest ging van de hand voor ongeveer 1 per 1000 stuks. Gedurende de laatste dagen wordt er te Hoorn zeelt aan den vischafslag aangevoerd. De prijs bedraagt gemiddeld 11 i 12 ets. per pond. Hedenmorgen om 6 uur is de „Oever zwaluw" van Schiphol naar Indië ver trokken met aan boord 4 passagiers. De „Lijster" is op uitreis te Ban de eng geland. AARDAPPELEROOIEN EN TEELTVERGUNNING. In verband met de uitreiking van ver gunningen, noodig voor het rooien van vroege aardappelen, doen zich moeilijk heden voor met personen, die niet in het bezit zijn van een tee'tvergunning- De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor alle personen, die in 1933 gere- g'itreerd zijn, een teeltvergunning uit geschreven is. Deze zal door de afdee- ling-kantoorhouders aan de betrokke nen uitgereikt zijn uiterlijk Zaterdag 15 Juni. Degenen, die hun teeltvergunning te ruggezonden hebben aan het kantoor der L. C- O., hetzij voor verbetering, hetzij voor af- en bijschrijving, ontvangen nog voor Zaterdage 15 Juni een afschrift van deze teeltvergunning, op vertoon van welk afschrift hun een rooivergunning afgegeven zal worden. Degenen, die dus vandaag geen teelt vergunning of een afschrift van hun teoltvergunnii^g bezitten, zijn in 1933 niet geregistreerd. Alleen wanneer zij bewijzen kunnen, hoeveel oppervlakte door hen in 1933 met tuinbouwge wassen beteeld was, kunnen zij nog in aanmerking komen voor een tuinbouw-teeltvergunning. Deze personen dienen zich zoo spoedig moge lijk te wenden tot de afd. Tuinbouw der L. C. O. te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2