Agenda Stad en Omgeving. Weec&edcht Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 9 —12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Harmonie, half 8, t/m. Maandag a s hoofdnummer „Da stimmt was nicht" (kom.); hoofdrollen Victor de Kowa, Adèlc Sandrock. Van Dinsdag t/m. Donderdag Een auto en liefde (hoofdrol Dolly Haas). Toegang alle leeftijden. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Kleine Dora (dram.); hoofdrol Anny Ondra. Toegang boven 14 jaar. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Langs het leven (rom.-dram.) hoofdrol Claudette Colbert. Toegang alle leeftijden. A. B. T., half 8. hoofdnummer De geluk ster!; hoofdrol Eamund Lowe. Toegang alle leeftijden. Dancing Harmonie, 8 uur, openbare ver gadering R.S.A.P. Sprekers: H. Sneevliet en B Appel. Gebouw „Waakt en Bidt", openbare ver gadering Christelijk Historische Unie. Spre kers: J. Vogelaar en J. Ringers. 8.30 uur, de Unie, ledenvergadering Zui gelingenbescherming. Wordt naast het wethouderspensioen, toe gekend met ingang van of na 1 October 1935, op grond van een andere regeling een eigen pensioen genoten ten laste van een pu bliekrechtelijk lichaam in een dezer gebie den, of ten laste van een door het openbaar gezag ingesteld fonds, dan wordt, indien het totaal dezer pensioenen meer zou bedra gen dan 4000, of is een dezer pensioenen een ministerpensioen, dan 6000, het wet houderspensioen op den voet van het volgen de lid beperkt. Deze beperking geschiedt aldus, dat het in gevolge de betreffende verordening toe te kennen pensioen wordt gesteld op een zoo danig gedeelte van 4000, onderscheidenlijk 6000, als evenredig is aan de verhouding waarin dat pensioen, indien het niet beperkt werd, zou staan tot het totaal der pensioe nen, hetwelk den gewezen wethouder, afge scheiden van eventueele beperkende bepalin gen, zou toekomen. Aan de weduwe en weezen van een wet houder of van een gewezen wethouder kan pensioen worden verleend ten laste van de gemeente, tenzij de wethouder in het huwe lijk is getreden na het bekleeden van het wethouderschap of na het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Het weduwepensioen bedraagt niet meer dan de helft van het pensioen, dat de wet houder of gewezen wethouder na pension- neering, zonder toepassing van het vijfde lid van dit artikel, zou hebben genoten of genoot tot een maximum van 1400. Het gezins pensioen of het pensioen der volle weezen bedraagt niet meer dan het dubbele van het weduwepensioen tot een maximum van 2400. De verordeningen betreffende de pension- neering van wethouder en van hun weduwen en weezen worden door den raad onder goedkeuring van Ged. Staten vastgesteld. Ten aanzien van de toekenning van wacht geld of pensioen aan gewezen leden van Ged. Staten worden overeenkomstige bepa lingen als hierboven genoemd voor de wet houders, vastgesteld, waartoe voorgesteld wordt een nieuw artikel 62a in de provin ciale wet op te nemen. Voorts is de regeering van meening, dat de uitzonderingspositie, die thans bestaat voor de non-activiteitswedden van hen, die lid zijn van een der Kamers van de Staten- Generaal, in verband met de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet langer te handha ven is. De regeering stelt daarom voor om de werking van deze uitzonderingsbepalin gen te beperken tot den duur der loopende zittingsperiode. De uitzonderingsbepaling kwam hierop neer, dat art. 4 oer wet van 17 Juli 1923 (staatsblad no. 364) buiten werking gesteld werd voor hen, die bij het in werking treden dier wet in het genot waren van een verlof traktement of non-activiteitswedde, hun toe gekend voor den duur van het Kamerlid maatschap, hooger dan de ingevolge die wet hun toekomende non-activiteitswedde. Het wetsontwerp bevat voorts nog een aantal overgangsbepalingen. Zoo wordt be paald dat nieuw voorgestelde redactie van de pensioenwet niet zal gelden ten aanzien van de vóór 1 October 1935 gepensionneer- den, die voor dien datum het wethouder schap of het lidmaatschap van Ged. Staten hebben aanvaard. BRAND TE ROSMALEN. Vrouw krijgt zenuwtoeval. Gisteravond brak door onbekende oor zaak brand uit in de boerderij van den land' bouwer van Pinksteren te Rosmalen. De be woners, die reeds te bed lagen, moesten in allerijl de straat op vluchten. De vijf kin deren, waarvan het oudste 5 jaar, konden met moeite worden gered. Bijna de geheele inboedel en verschillende landbouwwerktuigen gingen in de vlammen op. De vrouw was zoo hevig geschrokken, dat zij bewusteloos ineenzakte. Een medicus constateerde een ernstige zenuwtoeval. De brandweer kon wegens gebrek aan water weinig uitrichten. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk schade, i ZEILJACHT JE OMGESLAGEN. Drie personen gered. Gistermiddag is op het IJ, ter hoogte van de Superfosfaat-fabriek, een klein zeiljacht, tengevolge van een hevigen rukwind omge slagen. De drie opvarenden geraakten te water, doch konden zich aan ae boot vasthouden. De bestuurder van een in de nabijheid va rende motorboot kwam onmiddellijk te hulp en heeft de drie drenkelingen aan boord ge nomen. SIEM v. d. MOLEN KOMTI EEN GOEDE VANGST. Zaterdag 15 Juni had de rijkspolitie er de lucht van gekregen, dat zich in de naaste omgeving van ürootschermer twee verdachte personen ophielden, afkomstig van Doorn spijk, wier opsporing werd verzocht. Na ijverige naspo-mg gelukte het den rijksveldwachters de Wit en Waterdrinker, die zich per schuitje in den Eilandspolder hadden begeven, de mannen aan te treffen in het hooiland van den veehouder P., bij wien zij zich als grasmaaiers hadden ver huurd. Onmiddellijk werd het tweetal ingerekend, ten raadhuize aan een verhoor onderworpen, aldaar ingesloten en tegen den avond over gebracht naar de marechausseekazerne te Wormerveer. Men meent hier twee leden gevat te hebben vermoedelijk behoorende tot een bende, die al eenige jaren de Veluwe onveilig maakte en waarvan reeds een dertiental achter slot en grendel moet zitten. AUTO VAN EEN DIJK GEREDEN. De automobilist W. van Alkmaar, die een bezoek zou brengen aan de Noordeindermeer te Grootschermer, had Zondagmiddag te veel gang, toen hij de bocht zou nemen even voor de Noorderbrug aldaar en tuimelde met zijn auto bij den hoogen Schermerdijk neer. Wonder boven woi.der had noch de chauf feur, noch de auto veel geleden. Met een niet ernstige hoofdwonde en eenige averij liep het ongeval af. Personeel van de garage Ki ft bracht de auto weer in 't goede spoor. ERNSTIG ONGEVAL TE NIEUWE NIEDORP. Vrouw onder de autobus. Door tot heden onbekende oorzaak ge raakte de 50-jarige gepensionneerde onder wijzeres mej. A. B. Zaterdagavond kwart voor 6 bij het gemeentehuis onder een van Winkel komende autobus. De vrouw was ge heel beklemd tusschen de stuurstang en de as en werd, hoewel de chauffeur krachtig remde, meegesleurd. Nadat de autobus was opgevijzeld en het voorwiel was verwijderd kon de vrouw door den dokter, die onmiddel lijk ter plaatse was en den gemeenteveldwach ter uit haar benarde positie worden verlost. Een ziekenauto uit Alkmaar was reeds bin nen een half uur ter plaatse, waarna het slachtoffer in deerniswekkenden toestand naar het Centraai Ziekennuis in Alkmaar overgebracht. Het been was op twee plaatsen gebroken, terwijl mej. B. verschillende in wendige kneuzingen had bekomen. Naar wij vernamen was Zondag geen di rect levensgevaar aanwezig. Men schrijft ons uit Nieuwe Niedorp nog het volgende over dit ongeluk Zaterdagmiddag toen de autobus van de Habo, dienst Winkel-Alkmaar van 4.45 uur, bestuurd door G. Vel, ongeveer bij het ge meentehuis reed, liep mej. J. B. alhier plot seling dwars over den weg en sprong par does vlak voor de in volle vaart gaande auto. Lievig ontsteld, stopte Vel onmiddelijk, maar kon onmogelijk voorkomen dat de vrouw werd gegrepen en onder de auto te recht kwam. Waar de ongelukkige geheel met haar eene been in het wiel verdraaid lag, kon de auto voor noch achteruit en moest deze opgelicht worden met een dommekracht, en zelfs het wiel moest er nog afgehaald worden om haar te verlossen. Een en ander nam begrij pelijkerwijze heel wat tijd in beslag. Vree- selijk verminkt en onder ondragelijke pijnen werd de ongelukkige ten slotte bevrijd en is zij na de eerste behandeling van dr. de Boer, die onmiddellijk ter plaats was, naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Dit vreeselijk drama bracht onder de aan wezige dorpelingen begrijpelijkerwijze heei wat beroering. De vrouw die van haar pensioen als ge wezen onderwijzeres leefde en ongeveer 50 jaar oud is, was den laatsten tijd wel wat bij zonder, maar een dergelijke daad om zich onverhoeds voor in volle vaart rijdende auto bus te werpen, verwachite toch niemand. WATERLEIDINGBUIS GESPRONGEN. Hedennacht omstreeks half twee is een waterleidingbuis op het Luttik Oudorp, gele gen bij de brug naar de Appelsteeg, ten gevolge van een oude breuk, gesprongen. Het water uit deze hoofdleiding spoot met groote kracht naar de uitgemaalde Voordam met het gevolg, dat het zand onder de bestrating werd weggespoten, een gat in de bestrating ontstond en een ver dieping achter de afdamming bij de Appel- steegbrug gemaakt werd, waardoor de dam bezweek. Het water van het Luttik Oudorp stroom de met groote kracht door de afsluiting en vulde in weinige oogenblikken de afgedam de Voordam, waar de werkzaamheden nog in vollen gang zijn. Door het springen van de waterleiding buis is dus stagnatie in een belangrijk werk gekomen, waarvan men hoopte, dat 't vóór den vacantietijd geheel voltooid had kun nen zijn. Gelukkig zal het oponthoud niet van langen duur behoeven te zijn. Reeds heden morgen is men begonnen het gat te dichten en den dam weer in orde te maken. ALGEM. NED. GEHEELONTH. BOND 15 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de afdeeling Alkmaar van den Alg. Ned. Geh. Bond (Angob) werd opgericht. De afdeeling wil dit feit niet onopgemerkt laten voorbijgaan. De afdeeling heeft ge meend het 25-jarig bestaan te moeten plaat sen in het teeken van het congres dat de bond hier houdt op 27 en 28 Juli in het Gulden Vlies. Niettemin heeft men gemeend dè receptie te moeten houden op Maandag 15 Juli, n.m. 7 uur, in 't P. A. S.-gebouw- tje, Oude Gracht 59. Einde Juli biedt de afdeeling Alkmaar de congressisten een autotocht aan naar Schoorldam, Schoorl, Bergen over Egmond aan den Hoef naar Alkmaar, waar men on geveer half acht aan den muziektuin aan komt. Daar wordt door de afdeeling een feest- concert aangeboden door de jubileerende afdeeling. Het zoo gunstig bekend staande Haarlemsch Symphonie Ensemble „Orpheus" directeur H. Th. Lindenborn, met zang van den hr. W. A. Hensen, tenor, pianosolo (met orkestbegel.) door den hr. Wijnands zal mee werken, terwijl direct na de pauze het eerespeldje voor het lidmaatschap zal wor den uitgereikt aan eenige leden van de afd door den bondsvoorzitter A. Martinus. Deze avond zal ook toegankelijk zijn voor lezers van de „Geheel-Onthouder" en voor afge vaardigden van organisaties en vereeni gingen, die werken op maatschappelijk ter rein. Verder geeft de jubileerende afdeeling een jubileumblad uit. HAAS* Azijn zóó goed, Dat hij élk voldoet! DE ELECTRICITEITSTARIEVEN IN NOORDHOLLAND. Dezer dagen heeft te Alkmaar een gecom bineerde vergadering der besturen van de vier districten van den Koninkl. Nederl. Mid denstandsbond! in Noordholland plaats ge had. De leiding dezer vergadering berustte bij den bondsvoorzitter, der. heer Ed. G. Schür- mann uit Rotterdam, terwijl tevens aanwezig waren de heeren J J. Korff uit Amsterdam, lid van het hoofdbestuur en F. L. van dei- Leeuw uit Den Haag, directeur van het Bondsbureau. Ook verscheidene afdeelingen uit alle deelen der provincie was aan de orde: de tarieven van het P. E. N., waarom trent uitvoering werd gediscussieerd. Tal van bezwaren werden daarbij onder het oog gezien. Tenslotte werd het voorbereiden van ver dere stappen bij de bevoegde instanties op gedragen aan een commissie bestaande uit de heeren M. W. Wiewei te Amsterdam (district X), W. D. Niestadt te Schagen (district XI), W. P. Schoonman te Wormerveer (district XII) en G. H. Vallo te Zandvoort (district XIII). Deze commissie zal zich met deskun dige raadslieden op het gebied der electrici- teitsvoorziening in verbinding stellen. Algemeen was de vergadering van oor deel, dat verlaging van bedrijfslasten in het ook door de regeering voorgestane aanpas singsproces alleen mogelijk is, indien ook de tarieven der overheidsbedrijven aan de ver anderde omstandigheden in het bedrijfsleven worden aangepast. ORGELBESPELING OP VRIJDAG. Oudergewoonte zal de heer W. H. Slinger vanaf Vrijdag a.s. tot half September voor de toeristen het orgel van de Groote Kerk bespelen van half twaalf tot 12 uur. Onge twijfeld zullen weder vele vreemdelingen van de gelegenheid gebruik maken, dit prach tige instrument te hooren. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 739,6 m.M. te Nordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Juni: Matige tot krachtige later afnemende wes telijke tot zuidelijke wind; afnemende bewol king; weinig of geen regen in het westen; in het oosten nog kans op regenbuieniets war mer overdag. Weero verzicht. De secundaire, die Zaterdag boven de Oostzee lag, heeft zich tot een diepe depres sie over Scandinavië ontwikkeld, die noord waarts trekt. De hooge druk uit het zuid westen breidt zicL thans over Frankrijk en Duitschland uit; ten rug van hoogeren druk over de Britsche eilanden brengt hier nog buiïg weer. Daarachter nadert een nieuwe depressie. In Frankrijk is de lucht nog zwaar bewolkt met regen uit het oosten. De Britsche eilanden hebben tijdelijk opklaring, met lage temperatuur, vooral in Schotland. In oost-Duitschland is het nog warm met onweer, in het westen eenigszins buiïg, in Scandinavië is de wind plaatselijk krachtig tot stormachtig en viel zeer veel regen. Bij de verplaatsing van de rug van hoo gen druk naar ons land is eenige opklaring en later stijgin;* van temperatuur te ver wachten. STOMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van Bilt hedenmorgen om 6 uur aan alle posten: Weest op Uw hoede. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.54 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zoraertqd). v Juni. Hoogwater Laagwaier Dat vm. nam. vm nam. 17 4 15 4 44 0.43 1.07 18 4.58 5.28 1.28 1.49 19 5.44 6.12 2.15 2.38 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 17 4.12 4.41 0.31 0.55 18 4.55 5.25 1 16 1.37 19 5.41 6.09 2.03 2.26 ZIJ, DIE ZICH MET 1 JULI A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVAN GEN DE TOT DIEN DATUM VER SCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. OPENB. VERKIEZINGS VERG. DER COMM. PARTIJ. De Voorzitter der afd. C. de Jong, opende Vrijdagavond deze vergadering en sprak als lijstaanvoerder over het standpun dat de communisten innemen bij den parlemen taire strijd in de Tweede Kamer, Prov. Staten en gemeenteraden. Spr. zette uiteen, dat de nuchtere revolutionnairen te goed het ware karakter van de heerschende klasse in deze maatschappij-orde begrepen om in den waan te verkeeren dat deze het stembiljet zou la ten beslissen en zich door een eventueel be haalde arbeidersmeerderheid van de bevoor rechte positie zou laten verdringen. Deze klasse met alle geweldsmiddelen zich trach ten te handhaven. Volgens spr. waren het de So ciaal Democratische leiders die voor de ar beiders het onhoudbare standpunt handha ven dat men door middel van het stembiljet wel kan komen tot machtsvorming, tot so cialisme en tot democratie. Trots deze theorie heeft de heer Bonsema in zijn ver kiezingsredevoering in 't Gulden Vlies ge zegd, dat het van den Burgemeester afhangt of de arbeiders-vertegenwoordigers in den gemeenteraad nog langer deze arbeiders mogen vertegenwoordigen (zie het geval Beerta). Deze uitlating typeert volgens spr. de ruggegraadlooze houding van de Soc. Dem. in den gemeenteraad, n.1. opzitten en pootjes geven, en oppassen dat de bourgeoisie niet boos wordt. Hiermede onderstreept de heer Bonsema het comm. standpunt, dat ook in den ge meenteraad de arbeiders-vertegenwoordigers zitten bij de gratie van de bezittende klasse. Waarom nemen de Comm. dan wel deel aan de 'verkiezingen? Ie Omdat zij volgens spr. nog van de ge legenheid gebruik kunnen maken om in de openbare lichamen door te dringen en voor de arbeiders en werloozen te strijden; 2e omdat zij het een middel vinden om de bezittende klasse en haar stelsel in dis- crediet te brengen bij de massa; 3e omdat zij ook den raad beschouwen als een spreektribune voor revolutionnaire pro paganda en om de massa den weg te wijzen uit de crisis en te leiden tot de overwin ning op den klassevijand; 4a. Om voor het proletariaat te demon- streeren, welke houding men moet aannemen tegenover de bourgeoisie. Geen samenwerking met, maar felle onver zoenlijke klassetrijd tegen het kapitalistische stelsel, aldus spr. Spr. weidde vervolgens uit over de nood- Maandag 17 Juni. Vrijdag 21 Juni. Kamerleden. 't Loopt niet hard met de inzameling, maar de bedragen komen gelukkig re gelmatig binnen, 't Zijn natuurlijk geen groote bedragen, maar dat is ook niet noodig. De bedoeling is toch, dat ieder Alkmaarder zijn steentje bijdraagt, ieder nrar zijn vermogen. En dus moet het dubbeltjes en kwartjes regenen en gul- geus en rijksdaalders druppeien! Alkmaar telt 30.000 menschen. Als er nu eens gemiddeld één cent Der inwoner b.nnen kwam, danEn daarom Alkmaarders, kijkt uw spaarpot eens na, of zoekt in uw portemonnaie en in uw vestzakje! Of nog beter: betaalt deze koer uw belasting eens op tijd en geeft de helft van het kwartje boete aan het comité. Dan „verdient' ge zelf nog 1254 cent! En dan wachten wij op de vele ver eenigingen. Er is wel reeds gezegd, dat de vereenigingen hoogstens 2.50 zou den moeten betalen. Maar dat is alleen voor de onkosten. Voor een geschenk is meer noodig en daarvoor verwachten wij bijdragen van onze Alkmaarsche vereenigingen. Wanneer kunnen wij die noteeren? Vanmorgen kwamen binnen van: Vb. 0.25; Kr. 1.—; H. W. 0.50; J. M. 0.50. Welke bijdragen mogen wij morgen noteeren? BEGRAFENIS MEVR. F. KUYPER—ENGLANDER. Onder zeer groote belangstelling had Zondag j.1. op de Israël. Begraafplaats alhier de ter aarde bestelling plaats van mevr. F. KuyperEnglander, die in Israëlitische Vereenigingen te dezer ste de een belangrijke plaats heeft inge nomen en in het bijzonder voor hare ge'oofsgenooten nuttigen socialen arbeid heeft verricht. Onder de aanwezigen was o.a. het lid der 2e Kamer de heer Ketelaar als vriend, de heer Scheffel, secretaris van de Kamer van Koophandel, de heeren Ringers en voorts een groot aantal fami lieleden, vrienden en kennissen. Door den leeraar, den heer A. de Wolff, werd uitvoerig het groote verlies geschetst, dat de heer B. Kuyper met dit verschei den getroffen had. Een liefderijke gade en zorgvolle moeder was heengegaan. Dank was verschuldigd aan het Opper wezen voor den langdurigen tijd, dat bei den vereenigd waren. Troost is gelegen in de Joodsche overtuiging, dat de zielen zich eens weder zullen terugvinden, zoo alt de groote psalmdichter koning Da- vid uitriep, bij het overlijden van zijn kind: „het kind komt niet meer bij mij, maar ik wel bij mijn kind terug". Hierna werden de gebeden voor het zieleheil uitgesproken, waarmede deze plechtigheid geëindigd was. De schoon zoon dankte voor de eer aan de over ledene bewezen. AANRIJDING. Zaterdag stond een persoon met zijn rijwiel aan de hand in de Langestraat. Van den Mient kwam een 63-jarige wielrijder aanrijden, die niet had opgemerkt, dat eerstbedoeld persoon een teeken had gegeven, dat hij wilde weg rijden in de richting van de Groote Kerk. Hierdoor ontstond een botsing. De aankomende wielrijder had een mand eieren bij zich, waar van er enkele kapot geraakten. De schade is onderling geregeld. WIENS HONDJE IS DAT? Aan het Slachthuis is een hondje terug te bekomen, dat zwervende in de stad werd aan getroffen. De eigenaar of de eventueele lief hebbers kunnen zich aan het Slachthuis ver voegen. ONBETEEKEND BRANDJE. Gistermorgen vond in een perceel aan de Spanjaardstraat een schoorsteenbrandje plaats. De politie begaf zich onmiddellijk met een brandbluschapparaat derwaarts. Het bleek, dat een stuk papier, dat tegen een ijzeren plaat bij den kachel lag, in brand was geraakt. De poli tie behoefde niet te blusschen. BETER REMMEN IN 'T VERVOLG. Op de Frieschebrug vond gistermiddag een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, doordat de bestuurder van een der wagens niet krachtig genoeg remde. De aangereden auto werd licht beschadigd. De remmen van beide wagens bleken in orde te zijn. De schade is onderling geregeld, RENNER AANGEREDEN. Gisteravond reed een 15-jarige jongen met een racefiets in de Langestraat in de richting van de Steenenbrug en werd op den hoek Lan gestraat—Boterstraat aangereden door een paard en wagen. Het achterwiel van zijn fiets werd vernield. Volgens getuigen zou de be stuurder van het paard met snellen gang heb ben gereden. De politie stelt naar de schuld vraag een onderzoek in. BOTER-DIEFSTAL. Bij de politie is aangifte gedaan van de ont vreemding van een paar kilogram boter uit een kist, die Zaterdagmorgen op de botermarkt stond. Een onderzoek wordt ingesteld. OPENING 3e SPEELTUIN D.E.S. Begunstigd door mooi weer heeft de bekende Speeltuinvereeniging D.E.S. j.1. Zaterdag haar 3en speeltuin geopend. Te pl.m. 3 uur verzamelden de kinderen der speeltuinen zich in de Boomkampstraat, van waar in optocht naar het nieuwe speelterrein aan de Uitenboschstraat werd getogen, bege leid door de vroolijke toonen der Arbeiders- muziekvereen. „Ecxelsior" en de dames trom- melslaagsters der gymnastiekvereen. „Turn- lust, welke vereenigingen belangeloos hare medewerking verleenden. Het was 'n vroolijke aanblik, die stoet met 700 kinderen, met de wapperende vlaggen der verschillende buurten te zien voorbij trekken. Te pl.m. 4 uur arriveerde de stoet op de plaats van bestemming, waar te 4.15 de voor zitter, de heer Th. Schouten, zijn openingsrede aanving. Spreker riep alle aanwezigen en medewer kenden een hartelijk welkom toe, in het bijzon der de heeren Ringers en de Waal, welke het bestuur van Volkshuisvesting vertegenwoordig den. Spr. deede mededeeling, dat er verschillende brieven waren ingekomen met felicitatie en be richt van verhindering, o.a, van het college van B. en W., van den heer de Lange, die momen teel in het buitenland Vertoeft, van den heer v. d. Worp, directeur der Rijkskweekschool, van den heer Hoek, directeur van Plantsoenen. Spr. schetste in het kort de moeite, die het bestuur heeft gehad om een geschikt terrein te krijgen, totdat het eindelijk is gelukt om dit terrein voor billijken prijs te kunnen huren van het gem.bestuur, waarvoor spr. dank zegde. Spr. bracht dank aan allen, die hebben mede gewerkt bij het maken der speelwerktuigen, in het bijzonder aan „Opa" de Gier, die uitvoer der en instructeur van het timmerwerk is ge weest. Dagen en weken heeft Opa hard ge werkt om alles voor elkaar te krijgen, uit liefde voor het kind. Hierna steeg een spontaan hoera voor Opa de Gier op uit 700 kinder- keelen. Ook zegde spr. dank aan het bestuur van Volkshuisvesting voor hare medewerking in dezen. Vervolgens deed spreker een beroep op aller medewerking voor het mooie speeltuin werk en wekte ieder op om lid of begunstiger te worden van D.E.S. De bescheiden contribu- ti van 10 cent per maand kan geen bezwaar zijn. Na nogmaals allen bedankt te hebben, ver trouwde hij den 3en speeltuin aan de hoede der gevormde buurtcommissie toe en verklaarde den tuin voor geopend. Een daverend applaus volgde op deze korte, doch duidelijke rede. Bij monde van den heer Mulder werd „Opa" de Gier een bloemenmand aangeboden door de bewoners der Uitenboschstraat en omgeving, als dank voor het vele werk door hem ver richt. (Luid applaus.) Hierna werden de kinderen onthaald op Rania, koek en een lolly, welke zich goed lieten smaken. Te pl.m. 5 uur trokken de kinderen der speeltuinen Landstraat en Boomkampstraat weer naar eigen terrein, waar de kleinen nog maals op een versnapering werden onthaald. Hiermede was de officieele opening afgeloo- pen en is een lang gekoesterde wensch der vereen. D.E.S. in vervulling gegaan.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2